Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Podporili by ste takéto referendum?

266
reakcií
3412
prečítaní
Tému 8. januára 2017, 10:43 založil referendum.

podobné témy:1.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 10:43 avatar
2 Otázky o posilnení referenda ako takého:
1. Verejnoprávne médiá by mali mať zo zákona povinnosť objektívne informovať o každom referende s celoštátnym dopadom a dať rovnaký priestor pre zástancov aj odporcov referenda.
Ostatné médiá by mali mať právo informovať(len objektívne, podobne ako verejnoprávne) pod hrozbou vysokej pokuty.
2. Aby Prezident, Národná rada ani nikto iný nemohol robiť obštrukcie pri pretavení výsledkov referenda do zákonov, ak sú splnené všetky zákonom stanovené podmienky na vypísanie a uskutočnenie referenda.

Otázky ktoré by konkrétne riešili korupciu:
3. Zníženie politického vplyvu na Generálnu prokuratúru - Nezávislá voľba Generálneho Prokurátora, Námestníka GP atd..
4. Zníženie politického vplyvu na Policajný zbor - Nezávislá voľba Generálneho riaditeľa policajnej inšpecie, Policajného prezidenta,
5. Zníženie politického vplyvu na Justíciu(Súdy)..

Takže v jednom referende by bolo týchto 5 otázok.

Konkrétne ako to dosiahnuť a konkrétne znenia zákonou je zbytočné sem písať.. Ide mi o tú myšlienku, či by ste takéto referendum podporili, išli hlasovať, alebo nie.. a ak nie tak prečo..
dakujem


7.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 12:44 avatar
Nie nešli, lebo tie otázky sú proste sprostosti, , ináč väčšina týchto otázok, je už teraz ošetrených v zákonoch SR...3,4,5, otázky nič neriešia, a už vôbec nie korupciu...Tie tvoje otázky v referende sú o ničom...doporučujem , preštudovať zákony Slovenskej republiky, alebo sa poradiť s nejakým právnikom...lebo tie otázky sú čistý blud...
Súhlasí havran


8.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 12:48 avatar
7. - Tak to som zvedaví ako budeš argumentovať. Moje argumenty sú:
1. Voľba generálneho prokurátora funguje momentálne takto - "18. júna 2013 - Poslanci Národnej rady SR v tajnej voľbe zvolili za kandidáta na generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára. Súčasný šéf bratislavskej krajskej prokuratúry získal vo voľbe, na ktorej sa zúčastnili len poslanci vládneho Smeru-SD, 82 hlasov od 82 prítomných poslancov."
dennik.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
takže momentálne si vládnuca strana(politická) odhlasuje svojho človeka .. kde tu vidíš nezávislosť?
podobne je to aj s ostatnými zložkami ..
Súhlasí imermischer


10.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 12:58 avatar
a to ako chceš zmeniť, referendom, aby si poslanci plnili povinnosti, a ako chceš zmeniť voličov aby nevolili len jednu stranu, ktorá má väčšinu v parlamente...ináč tá voľba g.prokurátora je trocha zložitejšia, ale ty čerpáš z nesprávnych zdrojov...preto tu vypisuješ sprostosti...
Súhlasí imermischer


12.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 13:55 avatar
10.- tak ja to beriez z verejne dostupných medii.. tu je dalsie:
www.teraz.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - tiež píše: Jaromír Čižnár získal v tajnej voľbe 18. júna 82 hlasov od 82 prítomných poslancov. Na voľbe sa zúčastnili len poslanci vládneho Smeru-SD. Toto je vážne bez politického vplyvu? to nemyslíte vážne.
ale teda dajme zákon: www.epi.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
priamo zo zákona: "Generálneho prokurátora vymenúva a odvoláva prezident Slovenskej republiky na návrh Národnej rady Slovenskej republiky" - teda jasný politický vplyv bez akejkolvek nezávislej komisie
a tu dalšia perlička priamo zo zákona: "Generálny prokurátor žiada národnú radu o vydanie súhlasu na vzatie poslanca národnej rady do väzby; podanie žiadosti o vydanie súhlasu na vzatie poslanca národnej rady do väzby oznámi predsedovi národnej rady." - a ked národná rade nesúhlasí? ved je to jasné krytie zločinu :-) sám seba sa nikto nestrčí do väzby.. toto je horšie ako za totality.
ja čítam zákon a nikde tu nevidím nezávislosť.. ty ano? skús konkretne.. nech to teda polopate pochopím :-)
Súhlasí imermischer


11.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 1. 2017, 13:36 avatar
referendum, pokiaľ dobre viem, v referende majú byť otázky a nie námety... mal by si ich preformulovať do konkrétnych otázok... ale v poriadku beriem... a pokúsim sa stručne zodpovedať:
1. nejde o otázky o posilnení referenda, ale skôr o objektivitu médií, ktorú by som rozšíril všeobecne, nielen na referendá, ale na všetky otázky týkajúce sa závažných tém spoločnosti, nielen Slovenska, ale celkovo sveta ako takého... dokonca by som zo zákona zakázal všetky reklamy, ktoré klamú, zavádzajú...
2. v podstate súhlasím (na konci napíšem všeobecné výhrady...)
S bodmi 3 – 5 nesúhlasím len ja, ale asi každá politická strana a dokonca sú viac-menej zakotvené aj vo vládnom programe.

Ak chceme, aby došlo k pozitívnej zmene, potom je potrebné formulovať otázky so znalosťou k veci. Netvrdím, že predkladateľ musí byť odborníkom, ale mal by mať svoje námety, formuláciu otázok, prekonzultovanú s odborníkom, najmä ak ide o zložitejšie právne otázky. Inak totiž je tu možnosť vrtieť s nimi a potom skutek utek. Veľký problém vidím v pretavení výsledkov referenda do zákonov. Môže nastať situácia, že sa pretavia v prakticky nič neriešiace zákony, podobne ako je to s dnešnou právnou záväznosťou referenda, ktorú je možné obísť... a samozrejme aj s inými bezzubými zákonmi... Pes je zakopaný v realizácii, v „Konkrétne ako to dosiahnuť a konkrétne znenia zákonov“, z toho vyplývajúcej odbornosti pri zostavovaní, formulácii otázok tak, aby zákony z neho vyplývajúce sa nestali bezzubými, aby boli jednoznačné a zároveň otázky musia byť formulované spôsobom, aby im rozumel i laik. Je síce pekné, že ľud priamo rozhoduje v referende, ale „ľud“ je všeobecný pojem... pri zorganizovaní referenda musí byť občianska iniciatíva, konkrétni ľudia a to už je väčší problém. Ten finančný je len čerešničkou na torte
Súhlasí imermischer


13.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 14:01 avatar
Tak ja nie som právnik, takže konkrétny návrh zákona ti neviem naformulovať.. len výsledok tých zákonov by mal byť to čo navrhujem.. Už je na právnikoch aby napísali konkrétny návrh zákona, čo to presadí a aby nebol bezzubý.. máme dosť študovaných pravnikov, ktorý dokážu robiť bezzubé zákony tak určite sa najdu aj taký, ktorý dokážu opak.. len zatiaľ tu chýba vôľa také niečo presadiť.. Samozrejme , že u politikov tá vôľa nie je a ani nikdy nebude, to na margo toho čo si napísal:
"S bodmi 3 – 5 nesúhlasím len ja, ale asi každá politická strana".
A ani ty s tým nemusíš súhlasiť - ide o to aby s tým súhlasila väčšina oprávnených voličov a prišli za takéto niečo zahlasovať.

a ešte toto: "každá politická strana a dokonca sú viac-menej zakotvené aj vo vládnom programe." - to , že je to zakotvené vo vládnom programe, znamená že to nie je zakotvené v zákone a že sa to chystajú akože urobyť.. ako dlho sú už pri moci?
ako dlho to mohli už presadiť? ako dlho to nepresadili? ako dlho takto klamú ľudí a ako dlho im to umožnuje okrádať občanov? na to si odpovedz..
Súhlasí imermischer


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 1. 2017, 14:12 avatar
R: Verejnoprávne médiá by mali mať zo zákona povinnosť objektívne informovať o každom referende s celoštátnym dopadom a dať rovnaký priestor pre zástancov aj odporcov referenda.

Veď toto už teraz funguje. RTVS to robí zo zákona. Nepoznáš zákony?


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 1. 2017, 14:14 avatar
No, takto, opravujem sa, platí to pri parlamentných voľbách. Ale pamätám, že rovnako dávali priestor aj pri referendách, tiež boli pre aj proti správy. A technická otázka: Akým odporcom a zástancom referend majú dať priestor? Napr. pri otázke NATO komu? Keď je tisíce rôznych organizácií, ktoré sú pre a proti.


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 1. 2017, 14:16 avatar
R: Zníženie politického vplyvu na Generálnu prokuratúru - Nezávislá voľba Generálneho Prokurátora

Spravíš z nástroja referendum miš-maš. Už teraz máš nezávislú voľbu prezidenta, a aj tak sa nájdu ľudia, čo bľačia. Nevyjdem všetkým za dobre, furt sa nájdu hundroši.
Súhlasí imermischer


18.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 14:51 avatar
15. - "Veď toto už teraz funguje. RTVS to robí zo zákona. Nepoznáš zákony?" - no ja neviem.. ukáž mi že, kde je nejaký postih akéhokoľvek média či už verejnoprávneho alebo súkromného, za neobjektívne informovanie o referende.. našiel som len toto: www.zakonypreludi.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
(10) Politická reklama na účely tohto zákona je verejné oznámenie určené na
a) podporu politickej strany, politického hnutia, člena strany alebo člena hnutia alebo kandidáta, prípadne v ich prospech pri volebnej kampani alebo pri referendovej kampani,
a v zákone o referende už vôbec nič o médiách.

17. Naozaj nechcem robiť miš-maš a to že najdu ľudia , ktorý budú nespokojný, to mi je ukradnuté.. v referende ich o vôľu ľudu, teda väčšiny .. samozrejme, že menšina bude nespokojná.. ale teraz je to naopak.. menšina prehlasuje v parlamentných voľbách väčšinu a väčšina je nespokojnýá.. Tý čo vyhrali parlamentné voľby a môžu kradnuť na úkor väčšiny sú samozrejme spokojný.. ale to je menšina.. V referende by sa to malo otočiť.. Nech si väčšina odhlasuje čo chce a potom bude väčšina spokojná a menšina nespokojná. cielom nie je aby bol každý spokojný.. to sa nedá dosiahnuť


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 1. 2017, 14:59 avatar
Čo nevieš? Keď bolo referendum za vstup do EÚ, tak len tak tak dopadlo referendum, lebo bolo veľa hlasov proti, tak nehovor, že im publicita chýbala. Vláda mala čo robiť, aby tiež mala nejakú publicitu.


22.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 15:06 avatar
19. - Ja nevravím, že niekomu chýbala publicita.. zákon ne všeobecný a zatiaľ som nenašiel žiaden, ktorý to riešil ako povinnosť.. tú objektivitu..
Súhlasí imermischer


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 1. 2017, 15:01 avatar
Na zmenu pravidiel v referende potrebuješ ľudí. Ak sa ti to nepodarí, ostane to len v teoretickej rovine.

Pozri sa na politické strany, ktoré majú v programe zmenu referenda, a koľko voličov im dalo hlas. Mandát je totiž tiež dôležitý. Také strany sa musia najprv medzi sebou dohodnúť, aby boli vo vláde, a potom nech si to dajú do vládneho programu, a bude OK.


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 1. 2017, 15:03 avatar
Kotlebisti chcú mať referendum o vystúpení z EÚ a NATO. To isté chcú aj komunisti. A ty vidíš medzi nimi nejakú veľkú spoluprácu? Ja nie! Takže nemaj klapky na očiach o občanoch. Referendum je rovnako finančne náročné ako bežné voľby. Nemôže byť referendum o hocičom, komu sa čo sníva.
Súhlasí imermischer


23.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 15:10 avatar
21. s tým súhlasím a preto je tu 350tis. podpisov, aby sa presadili len tie myšlienky, ktoré majú šancu nato aby ich väčšina zvolila.. Ked sa to bude väčšine páčiť , zahlasujú zato
Súhlasí imermischer


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 1. 2017, 15:12 avatar
Vytvor petíciu o zmene referendových pravidiel, vyzbieraj potrebný počet podpisov, a zmena bude alebo uvidíš, že ľudia nemajú záujem o takú veľkú zmenu.


25.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 15:23 avatar
zatiaľ sa len informujem aké otázky by mali vôbec význam. Tieto protikorupčné asi budú problematické.. ľudia si asi na korupciu u politikov už tak zvykli, že to tu berú ako sprostosti :-)
Súhlasí imermischer


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 1. 2017, 15:33 avatar
Nie, nezvykli, skôr neveria opozícii. Matovič spravil divadlo z korupcie, a dnes sa ľudia bavia na tom.

Referendum proti korupcii si neviem predstaviť. Keď ľudia na otázku odpovedia tak, že bude povolená korupcia, tak čo sa referendom dosiahne? 

Referendá majú byť o zásadných veciach ako je brexit.
Súhlasí fajer, imermischer


27.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 15:47 avatar
26. Momentálne u nás je najzásadnejšie práve to že je tu rozkrádanie štátneho majetku, eurofond atd.. Ono nie je pravda že EU je zlý projekt, pravda je taká, že peniaze, ktoré nám posielajú nejdú tam, kam majú ale do vrecka malej skupinky ľudí a väčšina(občania SR) len prehltajú naprázdno. Tak preto je potrebné v prvom rade zamedziť rozkrádaniu, a potom samozrejme navrhovať dalšie zákony.. ale kým nezaplátaš dieru.. darmo si nalievaš hrnček. Nikto nikdy žiaden politik to nepresadí, ani Fico, Bugár, Sulík , Matovič ani žiadna banda politikov.. lebo oni práve z toho žijú.. Z okrádania občanov.
Toto musí prísť z dola, priamo od občanov.. a to môže prísť len cez referendum


28.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 16:13 avatar
26. ešte na toto by som zareagoval: "Referendum proti korupcii si neviem predstaviť. Keď ľudia na otázku odpovedia tak, že bude povolená korupcia, tak čo sa referendom dosiahne?" - ked chcu nadalej korupciu a rozkrádanie štátu, tak by jednoducho neprišli alebo by zahlasovali NIE na tie otázky.. a mali by to čo doteraz.. aj stoličku z pod zadku im ukradnú pomaly :-) potom sa nič nestane, všetko bude postarom


29.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 16:45 avatar
Ty si taký naivný ako Peťo...máš to v hlavičke pomotané, ani nevieš čo chceš, ale chceš...
Súhlasí havran, imermischer


34.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 17:34 avatar
29. ja si len myslím, že zákony majú platit rovnako pre všetkých, a ten kto dohlada na ich dodržiavanie , musí byť objektívny a nie ovplyvnený politikmi a fin. skupinami.. momentálne to tak nie je a zo zákona to tak nie je.. nejde o to že by nedodržiavali zákon.. práve nopak.. zákonne si zvolia svojho človeka ktorý úmyselne kryje ich zločiny..
Súhlasí imermischer


39.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 17:43 avatar
samá demagógia, nič viac..trepeš nezmysli...
Súhlasí havran


41.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 17:47 avatar
39. to tu síce píšeš.. ale bez argumentov.. tak keby si dal aspon jeden argument.. stačí vyvrátiť to čo tu píšem, že to nie je pravda.. ak sa ti to podarí, naozaj bol by som rád.. lebo vtedy by som sa mýlil a musel by som uznať, že nás politici neokrádajú.. ale pochybujem, že sa ti to podarí :-)
Súhlasí imermischer


46.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 17:55 avatar
ani jedného politika, nestíha generálna prokuratúra...stačí...asi nemá za čo...alebo, že by nikto nepredložil žiadne dôkazy...


51.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 17:58 avatar
46. presne preto je 3. a 4.bod môjho návrhu , aby polícia mohla nezávisle vyšetrovať a predložiť GP nejaké dôkazy musí byť aj Polícia aj GP nezávislé.. zatiaľ to nemáme
Súhlasí imermischer


42.
označiť príspevok

havran
   8. 1. 2017, 17:47 avatar
referendum- to sú len "trebizmy". V nezdravej spoločnosti a politcko-ekonomickom systéme každé referendum je len fraška 
Súhlasí imermischer


44.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 17:49 avatar
42. realitou sa to stane, ked ľudia využijú svoje právo na ľudové hlasovanie a zahlasujú za zmenu.. nikto iný to za nich neurobí
Súhlasí imermischer


55.
označiť príspevok

havran
   8. 1. 2017, 18:07 avatar
referendum- trochu študuj historiu a dozvieš sa, že také naivné návody tu už boli aj nepodarené pokusy budovania socializmu a komunizmu. Pekných myšlienok už bolo veľa, no zatiaľ všetky stroskotali na tom, že platí zákon hodnoty v rozdeľovaní materálnych statkov. Aby som nehovoril o idealizovanom komunizme, spomeniem buržoázne teórie, kde sa vraví, že kapitalizmus je cesta k beztriednej spoločnosti hojnosti. Už pár dní tu pretláčaš ten naivný nezmysel rmeniť spoločnosť priemym hlasovaním. Dobrovoľne sa vládnucí systém moci nevzdá. Nedá sa to ani evolúciou. Narastájuce antagonizmy spoločnosti riešila vždy iba revolúcia
Súhlasí imermischer


59.
označiť príspevok

havran
   8. 1. 2017, 18:10 avatar
Rozhodujúce je, kto vlastní výrobné prostriedky , ten aj rozhoduje o rozdeľovaní vytvorených materiálnych hodnôt. To sa nedá zmeniť, to je spoločenský zákon ako vo fyzike napr. Pohybové zákony.
Súhlasí imermischer


63.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 18:16 avatar
trocha si to zjednodušil..rozhoduje voľný trh...
Súhlasí imermischer


68.
označiť príspevok

havran
   8. 1. 2017, 18:21 avatar
fajer- voľný trh rozhodoval v počiatkoch kapitalizmu od 15. storočia. Dnes už rozhoduje imperializmus, krorý pod zámienkou vývozu demokracie likviduje suverenitu štátov s ich nerastným bohatstvom a spoločensko-ekonomickým potenciálom
Súhlasí imermischer


71.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 18:23 avatar
ale no, že by v 15 storočí bol kapitalizmus, kde , pre boha...
Súhlasí imermischer


109.
označiť príspevok

havran
   9. 1. 2017, 08:28 avatar
15 storočie bolo obdobie ranného kapitalizmu, nástup manufaktúr, 17 storočie nástup bol vstup do novej éry s rozvojom priemyslu, potom nástup strojového priemyslu , veľkopriemyslu, technická revolúcia. vedeckotechnická revolúcia a dnešok už poznáš
Súhlasí imermischer


67.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 18:19 avatar
55. Revolúcia? zatiaľ, ani jedna jediná revvolúcia v historii ľudstva nevyriešila problémy spoločnosti ako celku. Začnime od Monarchov - vládnuca trieda, ktorá dedila moc a ľud zabezpečoval ich pohodlie
Socializmus - ked zvrhli monarchiu mala to byť vláda ľudu a dopadlo to tak, že vládla len určitá skupina
"Demokracia" - schválne v uvodzovkách lebo toto by sa malo volať zastupiteľská partokracia(prípadne oligarchia) - tvrdí sa že vládne ľud, tým že si volí svojich zástupcov, ktorý by mali presadzovať ich záujmy, ale znova len určitá skupinka vládne zvolená dokonca menšinou a ostatný na nich robia..
Demokracia - skutočná demokracia by bola vláda väčšiny ľudu - momentálne tento politický systém nemáme, ale máme aspon jeden jediný ústavný zákon o referende, ktorý umožnuje zasahovať do toho pseudodemokratického politického systému a tým sa aspon priblížiť k demokracii.. len ľudia nie su nato zvyknutý rozhodovať o sebe.. radšej idú k parlamentným voľbám a budú podporovať pseudodemokraciu.. možno si to neuvedomujú ale to čo v parlamentých voľbách robia ani náhodou nie je presadzovanie ich záujmu


73.
označiť príspevok

havran
   8. 1. 2017, 18:26 avatar
referendum- ako vidím, ty vlastne súhlasíš s tým čo ti hovorím, Kým nedozrejú materiálno-technické podmienky základne spoločnosti a nedozreje spoločenské sebavedomie na nich utvorené, nič sa nemôže zmeniť.
Súhlasí imermischer


94.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 18:56 avatar
73. to spoločenské sebavedomie tu chýba.. to je fakt :-) ľudia si neuvedomujú že majú moc niečo zmeniť.. HALLLOOOO .. zobudte sa..


99.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 20:02 avatar
máš pravdu, v školách by sa mala vyučovať občianska náuka nie náboženstvo...a trocha práva a povinnosti , by tiež nezaškodilo...
Súhlasí referendum, imermischer


196.
označiť príspevok

Aranjes žena
   10. 1. 2017, 09:46 avatar
99. Tvoje decká chodili kedy do školy...za prvej republiky ? ...V školách sa občianska náuka učí od piateho ročníka základky /o.i.sa na nej preberajú aj otázky z politiky,fungovania štátu,vývoja spoločnosti atď./.....na náboženstvo decko nikto nemusí dať,ak nechce ..
Súhlasí imermischer


104.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 1. 2017, 22:02 avatar
R: ale znova len určitá skupinka vládne zvolená dokonca menšinou

Veď to je problém toho zbytku. Nejdú voliť, takže menšina, ako vravíš, rozhodne. Ako chceš niečo robiť s referendami, keď vidíš, ako sa správa zbytok?


107.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 08:22 avatar
104. Jediná šanca ako presadiť niečo cez referendum , je presvedčiť väčšinu oprávnených voličov. a to je v poriadku vtedy rozhodne väčšina. Nato aby si ich mohol presvedčiť, potrebuješ dostatočný priestor v médiách.. preto v bode 1 narhujem to priamo uzákoniť.. aby verejnoprávne média mali zo zakona povinnosť dať rovnaký priestor pre zástancov aj odporco referendovvých otázok.. potom už nech voliči rozhodnú či prídu zahlasovať ZA / PROTI / PROTI svojou neúčastou. takže maju 3 možnosti ako sa rozhodnú
Súhlasí imermischer


200.
označiť príspevok

Aranjes žena
   10. 1. 2017, 10:03 avatar
1. Ja by som podporila akékoľvek referendum...svojou účasťou na ňom. Beriem to ,rovnako ,ako voľby za svoju občiansku povinnosť a referendum ,ako jednu z mála zachovaných foriem priamej demokracie. Škoda,že ľudia svoju možnosť voľby tak bohapusto zahadzujú /potom ,každý kto pindá na štát,či politikov ,nech drží hubu/ ..podľa mňa by to u nás malo fungovať ako vo Švajčiarsku ... Hlasovanie v referende je platné bez ohľadu na účasť ...
www.funkcnereferendum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí referendum


205.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 1. 2017, 10:08 avatar
Keď budú referendá príliš často, tak nakoniec ťa to prestane baviť, a na referendá budeš chodiť len na veľkú noc a na narodenia ježuliatka.
Súhlasí imermischer


214.
označiť príspevok

Aranjes žena
   10. 1. 2017, 10:38 avatar
205. No Švajčiarov to zjavne furt baví ...ježuliatka sa nám narodili na chalupe, ježica s nimi v lete každý večer štrádovala krížom cez záhradu :p )


208.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 10:18 avatar
200. Viac ľudí by malo by takých ako si ty, že sa ho zúčastní.. ale v jednom ti musím oponovať "Hlasovanie v referende je platné bez ohľadu na účasť" - Keby sa zúčastnilo referenda menej ako 50% oprávnených voličov , tak by si menšina mohla presadiť svoje na úkor väčšiny.. to by nebolo správne.. referendum je ako píšeš "jednu z mála zachovaných foriem priamej demokracie" - demokracia je vláda ľudu a teda na presadenie myšlienok väčšiny musí tá väčina dotlačiť svoj zadok a prísť zahlasovať.. Na druhej strane nemôžeš nútiť ľudí aby chodili hlasovať na každé referendum(a odhlasovani NIE-že s tým nesúhlasia), pretože právo voliť je PRÁVO a nie povinnosť. Teda ak väčšina niečo nechce, tak si to nezvolí a potom sa nechá dobrovoľne ovládať menšinou(tak ako je to teraz). Ale ked si niečo tá väčšina zvolí, tak sa to musí uplatniť v praxi, musí to ale tá väčšina chcieť, prísť a zahlasovať zato.


215.
označiť príspevok

fajer
   10. 1. 2017, 10:41 avatar
Väčšina na to kalšle, aby sa niečo menilo, tak že, ste v menšine...tak ti nič neostáva, len agitovať dalej...
Súhlasí imermischer


217.
označiť príspevok

Aranjes žena
   10. 1. 2017, 10:43 avatar
208. Keby sa napr. u nás v domovej správe čakalo pri rozhodovaní o dôležitých veciach,čo sa týka chodu domu, na účasť nadpolovičnej väčšiny nájomníkov,tak nám ten barák spadne na hlavu...preto rozhodne nadpolovičná väčšina..ale zúčastnených... a tí ,ktorým je zaťažko zdvihnúť riť,nech si trhnú nohou a nereptajú ,že oni nechceli to a hento a hentoho a tamtoho ....to ,že má niekto na niečo právo,ešte neznamená ,že sa tým zbavuje aj povinnosti..
Súhlasí imermischer


221.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 10:57 avatar
217. No zas nie je pravda že väčšina ľudí sa nezúčastnuje volieb.. Zatiaľ pri každých parlamentný voľbách prišlo viac ako 50% oprávnených voličov.. takže ked ľudia vedia prísť k voľbám, kde nič nemôžu zmeniť(lebo pri parlamentných voľbách nemeníš nič v systéme, len meníš osoby, ktoré ta okrádajú) tak tá väčšina vie prísť aj na referendum, ktoré má pre nich význam. A zas načoby chodili na také referendum, ktoré pre nich nemá význam? Takže toto by som ja nemenil. Skor by som dal dostatočný mediálny priestor pre referendové otázky aby sa mali čas ľudia s nimi oboznámiť, aby vedeli účinne filtrovať čo je pre nich podstatné a začo sa oplatí ísť hlasovať a čo je somarina.. lebo zas na druhej strane treba povedať že referendum(peticiu na neho) môže iniciovať každý aj s úplnou hlúpostou bez celospoločenského dopadu.. tak načo by si sa musela zaoberať každou hlúpstou, ktorá pre teba nemá význam?
pozri na www.peticie.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - je tam množstvo peticii a najviac hlasov nemá otázka celospoločenského významu ale táto:
Petícia za zachovanie vysielania Rádia VIVA
Tak nemyslím si že zrovna táto otázka by zmenilo politický systém na Slovensku a musel by som sa s tým zaoberať?
Súhlasí imermischer


224.
označiť príspevok

Aranjes žena
   10. 1. 2017, 11:47 avatar
221. Mediálny priestor nič nevrieši, ľudia nie sú zas až takí blbí,aby si nevedeli utvoriť názor na základe odpozorovaného z reality ...médiá skôr zavádzajú,než objasňujú /stačí si pozrieť večer TV noviny,alebo "zalistovať" na internetovom spravodajstve..samý shit/ ...voľby do parlamentu a referendum sú dve rôzne veci,to by som neporovnávala...ale ak sú podľa Teba parlamentné voľby len o menení prasiat u válova ,tak skús si založiť vlastnú stranu a poď s kožou na trh ,ako poctivý ,neskorumpovaný človek ,ja Ti dám hlas...ale neviem,či sa Ti podarí zmeniť systém...sme členmi EU a riadime sa v prvom rade jej pravidlami,jej systémom ...taký Fico je len úctivý služebníček...ak by si chcel teraz zmeniť systém fungovania štátu, musel by si zmeniť aj systém fungovania EU a to všetko by podľa mňa malo ísť práve zásluhou toho referenda ....no ,hovorím...zlatí Švajčiari


230.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 12:44 avatar
224. Keby to bolo tak, že Fico a celá vláda by boli služobníci EU tak by im EU nedovolila rozkrádať Eurofondy, ktoré sem posielajú v miliardách.. Tie peniaze by mali ísť pre občanov(dialnice atd..) ale práve aj EU má problém s tým že tie peniaze rozkradnú cez rôzne pofiderne firmy a nič sa tu neurobí.. Takže to aby nekradli nemá s EU nič spoločné.. to im umožnujú občania SR, lebo si ich zvolia a nechajú bez kontroly. Jediná možnosť ako občan môže vstúpiť do toho procesu je referendum..
Súhlasí imermischer


240.
označiť príspevok

Aranjes žena
   10. 1. 2017, 14:25 avatar
230. EU je momentálne prehnitá inštitúcia a eurofondy akurát vychovávajú nový druh podnikavcov a deformujú trh už dávno, bez ohľadu na Fica ...ryba smrdí od hlavy a hlavou je v tomto prípade EU a jej prehnitá byrokracia,ktorá dáva následne priestor všelijakým špekulantom....s poslednou vetou súhlasím , ale podmienky organizácie referenda by sa museli zmeniť.
Súhlasí imermischer


242.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 14:54 avatar
240. ale nie tak , aby menšina si mohla presadiť svoje myšlienky na úkor väčšiny.. to funguje teraz cez parlamentné voľby.. A Referendum takto ako je v podstate v poriadku.. dalo by sa upraviť aby /rezident nemohol robiť obštrukcie - maximalne to môže dať na ustavny súd ale ked už ústavný súd rozhodne že referendum je platné tak NR musí prijať zákony, ktoré to zabezpečujú.. a potom aby zástancovia aj odporcovia otázok v referende mali rovnaký medialny priestor na prezentovanie svojich myšlienok.. aby občania mali dostatok času sa oboznámiť s témou a aby to bolo nestranné.. potom už ľudia môžu prísť zahlasovať za zmenu, ak ju budú považovať za dostatočne zásadnú pre ich život.. Ale ak ich to nezaujme ja by som ich nenútil zbytočne chotiť a hlasovat za NIE.. Ak chce niekto niečo zmeniť musí zdvihnuť zadok a prísť, len tak vieš oddeliť sprostosti od celospoločensky zaujímavých problémov.. ked si každý občan bude presadzovať svoje myšlienky cez referendum a nútiť každého okolo aby mu osobne vyjadril nesúhlas.. to by si sa unavila do toho každému debilovi hlasovať za NIE a občas by si zahlasovala za ANO? načo?


245.
označiť príspevok

Aranjes žena
   10. 1. 2017, 15:24 avatar
242. Keby ľudia chodili k voľbám a referendám zodpovedne a neignorovali ich ,tak by otázka nejakej "menšiny" bola bezpredmetná ...neviem,čo furt máš s tým presadzovaním myšlienok na úkor väčšiny ..neviem,či som to dobre pochopila,ale ...to akože ja a tí ,ktorí sa zodpovedne zúčastňujeme volieb a referiend máme byť ešte obviňovaní za to ,že sme sa toho referenda zúčastnili a dovolili si vyjadriť svoj súhlas ,či nesúhlas a tí ,čo využijú svoje právo ,to odignorovať budú ešte ublížení,že sa nerozhodlo tak,ako si to predstavujú ? ...houby...kto dojde,ten rozhoduje...ignoranti nech si trhnú nohou ... a musí byť 100% záväzné, žiadny ústavný súd a podobné chobotiny ...dnes ohľadne referenda platí klauzula,že "Výsledky referenda môže NR SR zmeniť alebo zrušiť iba svojim ústavným zákonom až po uplynutí 3 rokov od jeho účinnosti." ...aj toto dosť ľudí odrádza od účasti na referende,lebo ho chápu v tomto kontexte ,ako "psí hlas" ... budem sa znovu opakovať,ale najlepší je podľa mňa ten švjačiarsky model..


248.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 16:06 avatar
245. Lenže zo zákona má právo každý občan SR vypísať petíciu a zozbierať 350tis. podpisov. Predstav si že ja si zozbieram 350tis podpisov nato aby nám(350tis. ľudom) štát zabezpečil niečo čo dalších 4mil. ludí nezaujíma.
Na základe zozbieraných hlasov sa vyhlasi referendum, pride tam 350tis. ľudí , odhlasujú si referendum a všetci ostatný by museli prísť im vyjadriť NIE. keby to urobila každá 350tis členna skupina to by bolo
cca 4,5mil opravnených voličov / 350tis = 128 referend povedzme za rok.. to naozaj by si chcela?


243.
označiť príspevok

fajer
   10. 1. 2017, 14:56 avatar
Jediná možnosť ako občan môže vstúpiť do toho procesu je referendum.. Hlúposť...


258.
označiť príspevok

gastro žena
   10. 1. 2017, 20:58 avatar
Ak by som sa mala nejakého referenda zúčastniť tak určite nie takéhoto. Síce je pravda že aj tak kebyže je tu nejaké referendum tak by sa tým nič nevyriešilo. Po prvý by bola níska účasť a podruhé aj keby bola dostatočná nič by sa tým nezmenilo. A to je jedno či sa to týka tohoto alebo iného. Mali by sa skôr iné veci riešiť.


259.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 21:06 avatar
258. Toto je další dôvod, prečo referendá nemajú byť povinné. Ked to gastro nezaujíma, že jej rozkrádajú štát pred očami, a má úplne iné starosti, prečo by musela ísť a potvrdiť svoj nesúhlas. Takáto zmena, ale aj iné zmeny, ktoré sa týkajú celej spoločnosti , by mala potvrdiť väčšina oprávnených voličov, ktorý sú ochotný prísť a zahlasovať za zmenu.. ak je väčšina lenivá a jej je jedno že malá skupina ludí ich bude okrádať, alebo s tým súhlasia, nemá význam aby chodili na referendá a hlasovani NIE.. Zmena sa presadí len vtedy ked to bude chcieť väčšina a to je tak aj správne..


260.
označiť príspevok

gastro žena
   10. 1. 2017, 21:11 avatar
Aj za socíku sa roskrádalo a riešil to niekdo? To že sa to robí vo veľkom teraz tak ako čo. A nezabudni jeden človek ťažko niečo zmení. Rozkráda sa hádam všade. A keď sme pri tom okrem návrhov na to aké a o čom by malo byť referendum by ma niečo zaujímalo. Čo okrem tohoto čo píšeš v tejto téme na úvod si spravil či spravila aby sa to nerobilo?


261.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 21:48 avatar
260. Ja vnímam dosť veľký rozdiel medzi tým ako sa rozkrádalo za socíku a ako teraz. Za socíku si zo spoločného kradol každý, od papaláša až po robotníka. Navyše nikomu nič nechýbalo ked drzal hubu :-)
Dnes je to tak, že politici ti ukradnú aj stoličku pod zadko a beztrestne a robotníci sa im musia na tie krádeže skladať.. Skúsil by nejaký roboš ukradnuť z nejakej firmy cez ktorú papaláš tuneluje štát, čo i len špendlík, zavreli by ho do basy až by sčernal. Minimálne by ho vyhodili.. Ty v tom nevidíš rozdiel?

Ja referendum neberiem ako nástroj na presadenie niečoho konkrétneho pre seba. Beriem to ako nástroj na presadenie potrieb väčšiny voličov na Slovensku.. momentálne nato nič iné neexistuje.

"Čo okrem tohoto čo píšeš v tejto téme na úvod si spravil či spravila aby sa to nerobilo?" - sám samozrejme čarovným prútikom nič nespravím, môžem len upozorniť na nedostatky tohoto politického systému a ked to väčšinu ľudí zaujme, potom krok za krokom spolu ľudia(väčšina voličov) niečo vie presadiť.. pozri príspevok 186 - tam som napísal ako to myslím.


2.
označiť príspevok

Peťo muž
   8. 1. 2017, 12:07 avatar
Aj ja mám návrh .
Znížiť všetkým štátnym(policajti,politici, primátori...) zamestnancom platy na maximálne 600 euro .
Prečo majú také vysoké platy ? Ostatný ľudia ,ktorí vytvárajú zisk majú minimálnu mzdu a oni sú očividne platený z kradnutých peňazí . Kto podpísal že bude platiť dane ? Nikto ! Je to násilné vnucovanie zákonov iných ľudí ! V škole mi v telocvični vrazili policajti s výsmechom do ruky občiansky ,že " Odteraz budeš poslúchať naše zákony ,lebo ťa zavrieme do basy ,až budeš čierny ."
To je vyhrážanie sa .


3.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 12:32 avatar
Ty si ešte proste dieťa mladučké a sprostučké...
Súhlasí imermischer


14.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   8. 1. 2017, 14:04 avatar
Peťo. Ty chodíš ešte do školy? Však píšeš, že máš 40 rokov. A čo si vyviedol, keď ťa policajti chceli zatvoriť?
Súhlasí imermischer


4.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   8. 1. 2017, 12:34 avatar
Ako by asi pracovali záchranné zložky za taký plat? Aj keď nemajú o moc vyšší ako si uviedol.Policajti by sa veľmi neponáhľali ti zachrániť zadok v situácii keď riskujú svoju rit ;-) politici nemajú hlavný príjem platy tak im by som znížil aj o polovicu
Súhlasí imermischer


5.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 12:38 avatar
Zatiaľ sa nikto nevyjadril k otázke.. asi vás to nezaujalo.. tak nič teda :-)


6.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 1. 2017, 12:41 avatar
To vieš, DF... :-)

Ale ja ti dám hlas. Ja by som išiel hlasovať za. :-)
Súhlasí imermischer


9.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 12:54 avatar
Peťo za 600,€ už nechcú robiť ani krajčírky, nie ľudia s titulmi a skúsenosťami...si sprostejší ako ..referendum,,...radšej hľadajte pokemonov, možno vám to pôjde lepšie...


30.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 1. 2017, 16:50 avatar
Ja by som podporil referendum o tom že spoločenským veciam sa môžu vyjadrovať iba tí čo tomu rozumejú a majú konkrétny návrh na zlepšenie situácie......Vo všeobecnosti, nie je problém v zákonoch , na všetko v podstate existujú, problém nie je v legislatíve, problém je vo výkone . Je to podobná situácia ako že urobme zákon proti krádeži, ale on je.....urobme zákon proti násilným činom, ale on je, urobme zákon o zákaze pitia za volantom, ale on je a výsledok ? Všetci ho poznáme....problém nie sú zákony, problém sú ľudia s ich záujmami a vo verejných funkciách s ich výberom, to nevyrieši žiadne referendum........
Súhlasí fajer


31.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 17:24 avatar
legislatíva konkrétne na voľbu Generálneho prokurátora je nastavená nie v prospech ľudí, ale v prospech politikov. Ved si to pozrite.
zákon: www.epi.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skTento odkaz smeruje mimo DF.sk
priamo zo zákona: "Generálneho prokurátora vymenúva a odvoláva prezident Slovenskej republiky na návrh Národnej rady Slovenskej republiky" - teda jasný politický vplyv bez akejkolvek nezávislej komisie
a tu dalšia perlička priamo zo zákona: "Generálny prokurátor žiada národnú radu o vydanie súhlasu na vzatie poslanca národnej rady do väzby; podanie žiadosti o vydanie súhlasu na vzatie poslanca národnej rady do väzby oznámi predsedovi národnej rady." - a ked národná rade nesúhlasí? ved je to jasné krytie zločinu :-) sám seba sa nikto nestrčí do väzby.. toto je horšie ako za totality.
čo som teda natom zle pochopil?
Súhlasí imermischer


36.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 17:37 avatar
teda jasný politický vplyv bez akejkolvek nezávislej komisie...tu mi chýba ..definuj nezávislú komisiu.??? počúvaj perličko, poslanec má imunitu, preto musia byť preukázané dôkazy na vzatie poslanca do väzby, ináč o totalite vieš prd..ty dosť ťažko chápeš...
Súhlasí imermischer


38.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 17:42 avatar
36. tak vidiš.. možno preto si ma nepochopil lebo ty nevieš aká je sitácia momentálne.. pozri si tento článok:
www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk-
trestnoprávnu imunitu poslanci už nemajú.. tá sa vzťahuje na niečo uplne iné.. tak načo by mal GP žiadať poslancov o vzatie do väzby? oni si to neodsúhlasia ked nechcú..
Súhlasí imermischer


32.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 1. 2017, 17:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 17:29 avatar
ALE,,REFERENDUM,, to nechápe, on chce referendum, aby sa ľudia vyjadrili, či sú za to, aby politici nekradli..
Súhlasí imermischer


35.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 17:37 avatar
33. - nie.. to by bolo nezmyselné referendum.. ja som dal otázku či by súhlasili s tým, že by sa prijal zákon na nezávislú voľbu Generálneho prokurátora(lebo momentálne to nie je na Slovensku) a tým zabránili tomu, aby Generálna prokuratúra kryla zločiny politikov.. možno sa to takto dá lepšie pochopiť..


37.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 17:41 avatar
Generálna prokuratúra kryla zločiny politikov...to čo tu trepeš za nezmysli, odkiaľ to ty môžeš vedieť..od Matoviča, alebo z novín...ty si nič nepochopil, tak ako ty obviňuješ, tak to robili komunisti v 50 rokoch..zatvárali a vešali na základe vymyslených obvinení...


40.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 17:44 avatar
37. Ja neobvinujem ani nevešiam nikoho.. stačí sa len pozrieť na množstvo nevyriešených kauz od Bašternáka , rozkrádanie eurofondov.. skúsil by si to urobiť ty.. by ta zavreli na 50 rokov do basy.. A oni nič nevyšetria lebo samozrejme že sami seba sa nikdy nevyšetria.. ved práve to je ten problém, ktorý môžu len občania zmeniť.. nikto iný
Súhlasí imermischer


50.
označiť príspevok

havran
   8. 1. 2017, 17:56 avatar
referendum- vytrvale a asi zámerne tu strkáš naivné úvahy. Tento systém bude produkovať len šialenosti, aby sa hlupáčkovia mali čím zaoberať a novinári mali o čom písať. Sám hovotíš ako v našej spoločnosti funguje právo a spravodlivosť. Ale uvedomuješ si kde je toho začiatok? Nie sú náhodou tieto kauzy-teda javy- len dúsledom vlastnej podstaty dnešného poitického systému? Burˇuoázna demokracia, kapitalizmus a individualizmus ekonomických a mocenských špičiek spoločnosti chceš zmeniť referendom, Tak už sa netráp, lebo si úplne pomýlený.
Súhlasí imermischer


54.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 18:05 avatar
50. No tak občania majú len 2 možnosti.
1. Bud príjmu tento systém, ktorý im nastolila trieda skorumpovaných zbohatlíkov a budú platit ako černý
alebo
2. Maju právo priamo zasiahnuť do toho systému a budú sa tváriť že to je blbosť a neurobia to a radšej budú nadávať ako je im zle.
Súhlasí imermischer


60.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 18:12 avatar
Ale oni to právo majú, každé štyri roky vo voľbách...
Súhlasí imermischer


100.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 20:07 avatar
60. Každé 4 roky majú právo meniť prasiatka pri válove.. ale nie meniť politický systém ani nič podstatného.. treba obmedziť moc tým prasiatkam.. to nemôžu v parlamentných voľbách.. len cez referendum
Súhlasí imermischer


62.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 1. 2017, 18:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 18:22 avatar
a cez internet budú lacnejšie a spravodlivejšie...žiadné také, zdvihnúť riť a ísť hlasovať k urne...
Súhlasí imermischer


52.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 17:59 avatar
prečo občania nepredložia nezvratné dôkazy že politici kradnú, kde sú tí občania...kto sú tí občania...????
Súhlasí imermischer


58.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 18:10 avatar
52. To by bolo veľmy smutné keby občania museli predkladať pred súd konkrétne dôkazy, nato by sma mali tu mať Políciu, ale tá nefunguje objektívne.. v tom je problém a preto ju treba urobiť nezávislou.. o tom je Bod 4.
Súhlasí imermischer


61.
označiť príspevok

havran
   8. 1. 2017, 18:14 avatar
referendum- zase naivizuješ-kto má moc? Ten nebude štátny mocenský aparát používať proti sebe, Ak chceš niečo v tom zmeniť, Mocenský aparát vlády použije silu v mene demokracia-vraj právo na súkromné vlastníctvo.
Súhlasí imermischer


92.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 18:52 avatar
61. no preto treba jednotlivé zložky toho aparátu odpolitizovať , aby si mohli vykonávať objektívne svoju činnosť.. teraz nemôžu
Súhlasí imermischer


87.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 18:37 avatar
a to ako myslíš, polícia by mala byť v každej firme alebo úrade, ...a ako zaistíš, aby konkrétny policajt bol nezávislí, čo mu zoberieš volebné právo, alebo ako...čo tu chceš policajný štát...


91.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 18:49 avatar
87. Nato je policajná inšpekcia, ktorá preveruje stažnosti na policajtov.. Systém je hierarchicky dobre navrhnutý, jeden by mal kontrolovať druhého .. ale ked máš všetko pod jednou politickou stranou tak tá strana kontroluje všetkých.. to tak nemôže fungovať.. to je ako za totality.. preto jednotlivé zložky musia byť nezávislé..


97.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 19:55 avatar
pod akou politickou stranou, čo tu zase trepeš, len minister je politický nominant, ale tak to chodí v každom štáte, víťaz volieb nominuje ministrov, čo tu chceš meniť, ináč opozícia má v rukách kontrolne mechanizmy , ktoré sú zo zákona...čo chceš po každých voľbách meniť policajtov, alebo čo...
Súhlasí imermischer


103.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 20:16 avatar
97. práveže to sa tu deje teraz, po každých volbách menia policajneho prezidenta, lebo každý vláda si chce dosadiť svojho.. keby to bola nezávislá komisia, ktorá rozhodne o vymenovaní a odvolaní to by trocha riešilo ten problém.. ale takto? je to pod politickým vplyvom
Súhlasí imermischer


43.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   8. 1. 2017, 17:47 avatar
1/ Slovenske svine sa aj tak najradsej valaju v hovnach takze ziadne referendum nepomoze!!!hahahah
Súhlasí imermischer


49.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 17:56 avatar
43. Referendum, je jediný nástroj, ako sa dá niečo zmeniť.. len to musí chcieť väčšina..
Súhlasí imermischer


45.
označiť príspevok

ardzun muž
   8. 1. 2017, 17:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 17:56 avatar
ale je, ale veľa ľudí si ju vykladá po svojom...ako referendum...
Súhlasí imermischer


53.
označiť príspevok

ardzun muž
   8. 1. 2017, 18:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 18:07 avatar
a o akú väčšinu ti ide...kde je tá väčšina...


93.
označiť príspevok

ardzun muž
   8. 1. 2017, 18:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2017, 17:56 avatar
Korupcia je u nás trestným činom, robiť referendum o tom, či ju ludia chcú alebo nie je hlúposť.
Súhlasí imermischer


57.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 18:07 avatar
48. V tom 1. bode nie je otázka či ľudia chcú alebo nechcú aby Korupcia bola alebo nebola trestným činom.. ale otázka či chcú, alebo nechcú aby výkonné zložky (GP, Polícia, Súdy) boli alebo neboli politicky nezávislé.. asi si to zle prečítala.
Súhlasí imermischer


64.
označiť príspevok

havran
   8. 1. 2017, 18:17 avatar
referendum- nechápeš konštrukciu moci v kapitalistickej spoločnosti a ešte v našom prípade tak deformovanej demokracii. To je však ale zámer, aby sme boli kolóniou c centre Európy.


72.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 18:26 avatar
ale to chce každý aby boli politicky nezávislí...ale neexistuje model, ako to dosiahnuť...daj nejaký...
Súhlasí imermischer


78.
označiť príspevok

havran
   8. 1. 2017, 18:30 avatar
fajer- na taký model , ktorý by sa dal uplaniť v praxi, asi nedozreli materiálno technické podmienky základne spoločnosti a jej nadstavy, teda spoločenského vedomia. Teda spoločenské bytie a spoločenské vedomie zodpovedá súčasnej úrovni vývoja spoločnosti.
Súhlasí imermischer


89.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 18:43 avatar
72. Pozri aj tento model by stačil, keby politici robili to čo majú, zastupovali voličov + ešte by som upravil parlamentné voľby aby vládli strany zvolené väčšinou obyvateľov a nie menšinou. A ako docieliť aby robili to , načo sme si ich zvolili? To sa nedá naraz jedným zázračným zákonom.. to sa dá len postupne.. obmedzovať ich moc a postupne im stanoviť mantinely. Ked vidíš že policia a GP a súdy pracujú zo zákona v ich prospech tak zmeniť tie zákony aby pracovali v prospech ľudí.. a potom znova ked uvidíš že niečo nepracuje tak ako má tak to regulovať.. momentálne oni regulují nás.. my ich môžeme tiež.. ale nechceme.. no tak sa pýtam, prečo nechceme ked máme nato možnosť? síce iba jedným zákonom.. ale ani ten nevyužívame


65.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 1. 2017, 18:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 1. 2017, 18:19 avatar
Otázka na referendum- ste za to že generálny prokurátor bude Ferko Mrkvička ? Takto si to niekto predstavuje ?
Súhlasí imermischer


75.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 18:28 avatar
66. asi si to takto pochopil.. to je škoda.. skúsim to vysvetlit:
"3. Zníženie politického vplyvu na Generálnu prokuratúru - Nezávislá voľba Generálneho Prokurátora, Námestníka GP atd.." - to neznamená, že GP by sa volilo v referendách alebo priamo ako Prezident.. to znamená, že sa môže vytvoriť nezávislá komisia, ktorá bude Prezidentovi predkladať GP a odvolávať.. alebo iná forma nezávislosti.. to už by právnici sformulovali do konkrétnej podoby.. to my ako občania ani nemusíme riešiť.. ako presne to dosiahnu.. V referende sa ľudia len musia nejak vyjadriť za nejakú myšlienku a konkrétnu podobu samozrejme že vyprcujú právnici a to nemusí občan riešiť.
Súhlasí imermischer


77.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 1. 2017, 18:29 avatar
A tkz. nezávislú komisiu kto zloží ? 
Súhlasí imermischer


81.
označiť príspevok

havran
   8. 1. 2017, 18:32 avatar
Ty , ja a on, ale asi sa zaručene poškriepime.
Súhlasí imermischer


83.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 18:34 avatar
77. toto všetko sa dá urobiť aby vznikla nezávislá komisia.. ale takto do podrobna som do toho nechcel už ísť.. toto je už na právnikoch:
Rozšíriť právo navrhovať kandidátov na generálneho prokurátora aj na zástupcov právnickej verejnosti.
Otvorenie Rady prokurátorov členom mimo prokurátorského prostredia.
Zníženie vplyvu generálneho prokurátora v disciplinárnych konaniach prokurátorov presadením prvku verejnej kontroly do disciplinárnych senátov.

a určite aj viac by ti vedeli navrhut odborníci
Súhlasí imermischer


86.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 1. 2017, 18:36 avatar
Jasné, to je detail, všetko je sústredené do nezávislých komisií, ktoré neviem ako vzniknú, na ako dlho, kto bude zodpovedný a ďalšie detaily......hehehehehehe
Súhlasí imermischer


95.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 19:31 avatar
86. tak momentálne na túto diskusiu je to detail.. lebo nie je to konkrétne rozpracované.. Ide o tú myšlienku, či si zato aby GP, Polícia, Súdy boli pod menším politickým vplyvom.. konkrétne zákony nechaj na odborníkov.. to občan nemusí riešiť..


98.
označiť príspevok

fajer
   8. 1. 2017, 20:00 avatar
g.prokurátor nemôže byť sústružník, alebo, sociálny pracovník...súdy sú nezávisle od politického zloženia, sudcov navrhuje súdna rada a menuje ich prezident...aký tlak na sudcov niekde vidíš...sudcov nedosadzuje žiadna strana...
Súhlasí imermischer


102.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 20:13 avatar
98. - no tak napr.
Prezident podľa Danka musí vymenovať kandidátov na ústavných sudcov, ktorých mu zvolí parlament. Kiska to odmieta urobiť. (dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí imermischer


105.
označiť príspevok

fajer
   9. 1. 2017, 07:52 avatar
Nie podľa Danka, ale podľa zákona...preto teraz chýbajú ústavný sudcovia, až také jednoduché to nie je...
Súhlasí imermischer


110.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 08:32 avatar
105. No práve, podľa zákona , ktorý je zlý. Ako môže byť sudca objektívny , ked ho dosadí politik.. nijako.. o tom tu celý čas píšem, že treba odpolitizovať tieto zložky. A aj ked s Kiskom nie vo všetkom súhlasím, v tomto plne súhlasím.. aj ked len robí obštrukcie.. aspon nato upozorní nech sa niektorý občania zobudia.


111.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 1. 2017, 08:33 avatar
Neklam, sudcov nedosadzujú politici......
Súhlasí imermischer


112.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 08:36 avatar
111. pozri 102 a uvidíš :-) je tam článok, nie je to moj výmysel
Súhlasí imermischer


115.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 1. 2017, 08:40 avatar
Ja tomu rozumiem, ty nerozoznávaš ani medzi sudcom miestneho súdu, sudcom najvyššieho súdu a ani sudcom ústavného súdu.....šag sudca ako sudca, že ?    
Súhlasí imermischer


118.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 08:48 avatar
Nie .. ja nerozprávam o miestnom súde.. tie sú neni také významné.. ale Najvyšší súd, ústavný súd a podobne.. proste to čo teraz je pod politickým vplyvom.. prečo si myslíš že nemenujú niekde v očovej sudcu? lebo je bezvýznamný pre nich.. ale ústavného sudcu si chytia podkrk aby mohli páchať trestný čin.. ved je to zrejmé.. tak snád tomu takto rozumieš
Súhlasí imermischer


119.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 1. 2017, 08:52 avatar
Pozri, mal by si sa vyjadrovať iba k tomu čomu rozumieš, nechaj túto tému tak, lebo je zrejmé že absolútne nevieš čo píšeš........ústavní sudcovia nerozhodujú o trestných činoch ako to už je väčšine jasné z ich názvu.........  
Súhlasí fajer, imermischer


121.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 09:01 avatar
119. predstav si že aj tomu rozumiem :-) a na rozdiel od teba rozumiem aj tomu prečo chcú mať taký vplyv nad nimi politici.. ale zrejme ty nie. prečítaj si niečo otom a možno pochopíš.. ak nie tak si stratený prípad :-)
dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí imermischer


123.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 1. 2017, 09:08 avatar
Nuž nerozumieš, lebo je to jasné z tvojich vyjadrení....... 
Súhlasí imermischer


126.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 09:14 avatar
123. tak prečítaj si ten článok, a potom napíš či nie sú ústavný sudcovia pod politickým vplyvom..
Súhlasí imermischer


106.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 1. 2017, 08:08 avatar
Ty strašne pindáš.....voláš po nezávislosti a vzápätí povieš že je to nepodstatný detail. Zabezpečenie nestrannosti je ten najpodstatnejší detail aj v tejto diskusii, ty len vytyčuješ svoje dosť primitívne myšlienky o ktorých si navyše vo svojej nevedomosti myslíš že aké sú fantastické, ale dotiahnuť čo len jedinú vec ktorú sám hlásaš, to už nech NIEKTO iný urobí......čisté pindanie, nevedomosť, naivita, neznalosť faktického stavu......Slová ako- odborníci, právnici a podobne, je neadresné neobjektívne a hlúpe , lebo kto sú tí právnici, kto sú tí odborníci, kto im dá právomoc niečo rozhodnúť ?
Súhlasí fajer


108.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 08:28 avatar
106. Tak teda dám jasný príklad aby to aj majko1 pochopil :-)
tu máš odkaz, poriadne si ho pozri: sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
pozri rok 2003 . Otázka v referende je: Súhlasíte s tým, aby sa SR stala členským štátom EÚ?
Občan sa mal vyjadriť, len či súhlasí s tým, aby sa SR stala členským štátom EU - priamo v referende neboli rozpísané desiatky, možno stovky zákonov, cez ktoré sa museli odborníci(právnici, politici atd) prelúskať aby to dosiahli. To bol ešte zložitejší proces ako uzákoniť nezávislú voľbu GP, Polic.prezidenta atd.. Toto občan nerieši.. To riešia odborníci na podnet občana..
Súhlasí imermischer


113.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 1. 2017, 08:37 avatar
No a ? Čo s tým má volba generálneho prokurátora ? Aj tá volba má svoj systém a parlamentný demokratický systém volby .Vstup do EU sa nedá porovnávať ani trochu, lebo tam ide o smerovanie štátu na dlhé roky a nie volbu osoby.......
Súhlasí imermischer


114.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 1. 2017, 08:38 avatar
A zase- "to odborníci, to právnici a podobné nezmyselné anonymné odvolávky......to ako že ten tým zákonodarných právnikov a iných odborníkov už nemenujú politici ?


117.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 08:45 avatar
114. no ked ich budú menovať len politici.. to by už len dopadlo :-) existuje aj nezávislá odborná verejnosť, nech tam je aj nejaká protiváha, ktorá bude hájiť aj práva občanov a nie len skorumpovaných politikov.
Súhlasí imermischer


120.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 1. 2017, 08:53 avatar
Hehehehehe zase- nezávislá odborná verejnosť, hahahahahaha
Súhlasí fajer, imermischer


122.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 09:03 avatar
tak to nechaj na svojich milovaných politikov.. oni sa len potešia .. môžu dalej kradnut, podvadzať a nič sa im nestane.. naozaj netreba nič robiť, ked ti tento systém vyhovuje..
Súhlasí imermischer


124.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 1. 2017, 09:11 avatar
Nikde som v tomto zmysle nič nepísal, to je iba ďalšie znamenie že nerozumieš v tejto oblasti ničomu. Ja som sa jasne viackrát vyjadril v čom vidím problém výberu politikov ale odozva žiadna. Ono rúcať niečo je vždy ľahučké ale postaviť niečo , to už treba vedieť a rozumieť súvislostiam.......Samozrejme že v systéme žiaden zásadný problém nevidím, politický systém sám o sebe nič nerieši, rovnako ako zákony........
Súhlasí imermischer


127.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 09:17 avatar
124. Takže ty nevidíš problém, v tom že zlodej si môže vybrať policajta, ktorý bude proti nemu hľadať dôkazy, prokurátora, ktorý ho má žalovať a sudcu, ktorý ho má súdiť? tak potom chod k očnému, ked v tom nevidíš problém :-) už jasnejšie sa to napísať nedá..
Súhlasí imermischer


116.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 08:41 avatar
113. tá osoba, ako ty hovoríš má v rukách spravodlivosť pre všetkých občanov SR.. ak nevykonáva svoju funkciu objektívne.. tak tam ani nemusí byť.. to je potom bezprávie ale len pre politikov.. lebo na ostatných tie zákony platia aj ich budú presadzovať.. len na úzky okruh nebudú.. sám seba nikto nezatvorí ani len neobviní.. preto to musí byť nezávislé.. a je to doležitejšie pre bežného občana ako vstup do EU. pretože sa ho to týka bezprostrednejšie.. ved už teraz máme rozkradnutých 90% statneho majetku a eurofondov, ktoré sem prišli.. do kedy to chceš tolerovať? kým ti neprídu zobrať stoličku z pod zadku?
Súhlasí imermischer


125.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 1. 2017, 09:13 avatar
Nekvalifikované pindy.....niet čo dodať...... 
Súhlasí fajer, imermischer


128.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 09:20 avatar
125. zatiaľ som od teba nečítal tu jediný argument.. len to že NIE.. dokážeš sa aj vyjadriť by takáto zmena zákona nemala význam? alebo to už nedokážeš?
Súhlasí imermischer


129.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 1. 2017, 09:21 avatar
Nerozumieš ani písanému slovu, niet čo dodať......nemám záujem pokračovať v tejto akože diskusii, lebo to zjavne nemá zmysel........
Súhlasí imermischer


130.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 09:37 avatar
129. Tak som dobre tušil.. bez jediného argumentu.. Hlavne nech si proti :-) bol by si dobrý demonštrant.. čím menej rozmýšlať a čím viac vykrikovať... naozaj to takto nemá zmysel


136.
označiť príspevok

fajer
   9. 1. 2017, 12:40 avatar
Ty budeš asi s Matovičoveho košiara, žiadne argumenty len dohady, klamstvá, ten je zlodej, onen je zlodej a kde nič tam nič.. Máš v tom hokej, ty ani nevieš čo chceš....načo zákony a referenda, stačí, aby kresťania dodržiavali desatoro a netreba žiadne referendá...v našom parlamente, je len jeden ateista Bláha...
Súhlasí imermischer


137.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 13:10 avatar
136. darmo nepochopil si ma.. tá myšlienka obmedzuje všetkých politikov bez rozdielu.. malo to len zabezpečiť, aby si pred zákonom boli všetci rovný a nie niekto rovnejší.. ale to je ako hrach na stenu hádzať
Súhlasí imermischer


138.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 13:20 avatar
referendum, nehnevaj sa, že Ti skáčem do diskusie ... zopakujem svoju otázku... "Ako ich presadiť?" ("135" ako chceš presadiť svoje myšlienky ... ako chceš presadiť zníženie politického vplyvu - "aby si pred zákonom boli všetci rovný a nie niekto rovnejší" s čím určite súhlasí naprostá väčšina národa? Referendom? Lenže ako?
Súhlasí imermischer


140.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 14:03 avatar
138. napr. vytvorení nezávislej komisie, ktorá by vymenovávala aj odvolávala ľudí na významých pozíciách, ktoré majú byť nestranné a momentálne sú pod silným politickým vplyvom. Prečo nezávislé komisie, existujú vo vedeckých kruhoch(pozri príspevok 139) a pri takýchto dôležitých otázkach ani len pokus o transparentnosť nie je a ľudia to ešte obhajujú.. no tak im treba potom.. čo k tomu mám viac dodať?
Súhlasí imermischer


141.
označiť príspevok

fajer
   9. 1. 2017, 14:50 avatar
ty si taký naivný, až to bolí...a tú komisiu kto vymenuje, nejaká nezávislá komisia, kto ich zaplatí, aké právomoci budú mať, ináč pri parlamente neexistujú žiadne komisie, tie boli zrušené, lebo neboli nezávisle...to tu už bolo a neosvedčilo sa to...občianske komisie, by museli byť zastrešené zákonom...ty si to predstavuješ, jak Hurvínek vojnu...


70.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 1. 2017, 18:22 avatar
Nikdy nebude možné ani rozumné dosadiť niekoho do funkcie ktorú sám nechce.....Čiže vždy sa bude dať vyberať iba z ponuky......ako dosiahnuť aby ponuka bola s kvalitnými ľuďmi ? No sem sa s odpoveďami......namiesto toho tu niekto sníva o všelieku referende a podobne.......
Súhlasí imermischer


74.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 1. 2017, 18:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 1. 2017, 18:28 avatar
Nie je to pravda, podľa ústavy máme ako občania rôzne práva aj v politike, len ich treba vedieť využiť.
Súhlasí havran, imermischer


88.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 1. 2017, 18:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.146.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   9. 1. 2017, 15:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.149.
označiť príspevok

fajer
   9. 1. 2017, 16:16 avatar
Máš právo písať sprostosti po internete, za socíku si nemohla...nebol internet....hahahaha...


150.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   9. 1. 2017, 16:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.155.
označiť príspevok

fajer
   9. 1. 2017, 17:05 avatar
To je správne, aby si nebola sprostejšia, ako si...
Súhlasí imermischer


157.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   9. 1. 2017, 17:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.158.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 1. 2017, 17:13 avatar
Preštuduj si našu ústavu, potom sa ozvi......čo je to efektívny ???????????


185.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   9. 1. 2017, 20:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 18:45 avatar
76. Áno máme rôzne práva, ale tu nejde o to že nemáme.. ale ide o to že politici majú zo zákona také práva o ktorých sa tebe ani nesníva.. chce si zvoliť sudcu? policajta? Generálneho prokurátora, ktorý bude kryť jeho zločiny.. no on to môže urobiť legálne, zo zákona.. ty ani omylom.. o to ide
Súhlasí imermischer


79.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 18:31 avatar
70. samozrejme že nie nasilu, je to normálna práca, nebojím sa že za taký plat bude málo uchádzačov.


82.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 1. 2017, 18:33 avatar
A keď nebude viac ale iba jeden ? Je mi až smiešno, keď sa niekto pozerá na výkon vysokej funkcie iba cez peniaze.......Ja by som prokurátora ani sudcu nerobil za žiadne peniaze....... 
Súhlasí dorota, imermischer


96.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 19:33 avatar
82. ver tomu, že na tú stoličku by si mnohý chceli sadnúť :-)
Súhlasí imermischer


80.
označiť príspevok

omega
   8. 1. 2017, 18:31 avatar
Pytas sa na zlom fore.
Sem uz poriadni ludia prestali prispievat, admini sa nevedia vyjadrit k buducnosti.
Súhlasí imermischer


84.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 1. 2017, 18:35 avatar
Upresnenie- otázka, kto je za to aby sa členmi nezávislej komisie stali- stará Blažková, ferko mrkvička, dudko pobehaj a milena mestká ??????   
Súhlasí fajer, imermischer


101.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 20:09 avatar
84. pozri 75. tak som to myslel


85.
označiť príspevok

referendum
   8. 1. 2017, 18:35 avatar
80. ktoré forum je lepšie podla teba?
Súhlasí imermischer


131.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 09:47 avatar
Tak už len posledný príspevok tomuto ak nikto nechce dalšie vysvetlenie. Napísalo sa tu vyše 100 príspevkov a je v nich vysvetlené ako to myslým. Ak by teda referendum s takýmito otázkami boli podporili by ste ho? Ak ano stačí stlačiť súhlasím(na bode 1.) . Ten kto sem zabládi a prečíta si to a nesúhlasí , stačí ked to neodklikne.. je to úplne podobné ako v referende(neúčasť znamená nie). Potom porovvnám, koľký sa tu vyjadrovali a zahlasovali ZA a uvidíme aký bude výsledok :-)
Toto je taký mini experiment referenda..
Súhlasí imermischer


132.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 09:52 avatar
131. Ak ano stačí stlačiť súhlasím(na bode 1.) .- teda na 1. príspevku , kde sú tie otázky
Súhlasí imermischer


133.
označiť príspevok

havran
   9. 1. 2017, 10:44 avatar
referendum- popísal si tu kopu naivných svojich tzv vysvetlení, Asi si veľmi fandíš. Už len fakt, že tvoj pravopis , ktorý nesúvisí s preklepmi je na zaplakanie, potvrdzuje , že asi vzdelanie nie je tvoja silná stránka. Nechcem ti uprieť úprimnú snahu o pohľad na vec. Takto však ako tu intenzívne tlačíš na záchranu buržoáznej demokracii pod taktovkou imperializmu to fungovať nebude. Neviem koľko máš rokov , ale myslím , že ešte máš dosť pred sebou a budeš môcť konfrontovať svoje predstavy so skutočnosťou v budúcnosti. Potom si spomeň, čo si kedy písal.Svojou podstatou si liberál, ale ešte nevyliahnutý vo vajíčku dnešnej spoločnosti. Pracuj na sebe.
Súhlasí imermischer


171.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 19:26 avatar
133. ano sorry , tak minimalne to zakladne vzdelanie mám v Angličtine , Nemčine, Maďarčie a aj v Slovenčine, takže som poriadny mišung.. ale lepšie da dohovoriť vo viacerých jazykoch aj ked nie úplne na 100%, ako v jednom. Ale nechcel som to tu personifikovať. Dôležitá je myšlienka a nie osoba , ktorá ju prezentuje.
Súhlasí J.Tull, imermischer


134.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 1. 2017, 10:46 avatar
Koho trochu zaujíma ako to je naozaj a ako referendum klame a tára by si mal prečítať aspoň tento článok : spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí fajer, imermischer


135.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 11:08 avatar
referendum, k „13“ vidím, že si nepochopil moje námietky. Nikde netvrdím, že predkladatelia by mali byť právnici a už vôbec nie, že v referende treba konkrétne naformulovať zákony. Musia však vedieť „naformulovať“ konkrétne otázky... napriek tomu som Ti napísal: „ale v poriadku beriem“. Myslel som tým, že Tvoje návrhy beriem, aj keď takto predsa nemôžu byť v referende. Mohlo by byť napríklad:
Súhlasíte s tým,
1. aby verejnoprávne médiá by mali mať zo zákona povinnosť objektívne informovať o každom referende s celoštátnym dopadom a dať rovnaký priestor pre zástancov aj odporcov referenda?
2. aby prezident, Národná rada ani nikto iný nemohol robiť obštrukcie pri pretavení výsledkov referenda do zákonov, ak sú splnené všetky zákonom stanovené podmienky na vypísanie a uskutočnenie referenda?
Ste za zníženie
3. politického vplyvu na Policajný zbor – ste za nezávislú voľbu Generálneho Prokurátora, Námestníka GP?
4. politického vplyvu na Policajný zbor - ste za nezávislú voľbu Generálneho riaditeľa policajnej inšpekcie, Policajného prezidenta?
5. politického vplyvu na Justíciu (Súdy)?
Nebudem teraz rozoberať prečo sú tieto otázky zle položené... namiesto toho, čisto hypoteticky (hoci, dovolím si tvrdiť, že pri súhlase s „myšlienkami“ je to i reálne... ) zoberme prípad, že s nimi súhlasí väčšina, ďaleko prekračujúca polovicu právoplatných občanov. Moja otázka znie a čo teraz? Ako ich presadiť?
Súhlasí imermischer


139.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 13:57 avatar
135. Na tento príspevok má význam reagovať ešte. Ďakujem, že si to tak krásne preformuloval. Budem len rád, keď to pomôže pochopiť myšlienku, ktorú som chcel tu nastoliť.
A teraz k tej otázke: "Moja otázka znie a čo teraz? Ako ich presadiť?"
1. a 2. sú asi jasné
3. , 4. , 5. Musela by sa zriadiť nezávislá komisia. Priamo na toto som nenašiel článok o tom, lebo ved také na SK neexistuje. Ale našiel som niečo podobné: Z čoho je zložená Nezávislá etická komisia(www.sukl.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - slúži na posúdenie navrhovanej klinickej štúdie(je to len príklad ako sa dá zostaviť nezávislá komisia - samozrejme konkrétne parametre treba prispôsobiť téme, cieľu atd.. ale prečo by sa teda nedala vytvoriť nezávislá komisia aj pre ti účely, ktoré som navrhoval? to nechápem)

Pozri si bod 3.2 Zloženie, funkcie a činnosť:
Odporúčané zloženie etickej komisie:
a/ Aspoň päť členov.
b/ Aspoň jeden člen, ktorého primárna oblasť záujmu je v nie vedeckej oblasti.
c/ Aspoň jeden člen nezávislý od inštitúcie/miesta, kde má klinická štúdia prebiehať.
Len tí členovia etickej komisie, ktorí nie sú závislí od skúšajúceho a zadávateľa klinického skúšania môžu posudzovať žiadosť o vyjadrenie sa ku klinickému skúšaniu alebo o nej hlasovať.
Zoznam členov etickej komisie a doklady o ich kvalifikácii sa archivujú.

3.2.2 Etická komisia vykonáva svoju činnosť podľa vopred vypracovaných písomných pracovných postupov, archivuje písomné záznamy o svojej činnosti a zápisnice zo svojich zasadnutí a postupuje v súlade s požiadavkami správnej klinickej praxe a podľa platných právnych predpisov.

3.2.3 Etická komisia vypracováva svoje vyjadrenia ku klinickému skúšaniu na riadne zvolaných zasadnutiach, na ktorých je prítomný dostatočný počet jej členov, tak ako je to určené v písomných pracovných postupoch.

3.2.4 Hlasovať, poskytovať svoj názor alebo odporúčanie môžu len členovia etickej komisie, ktorí sa zúčastnili posudzovania alebo diskusie.

3.2.5 Skúšajúci môže poskytnúť informácie o ktoromkoľvek aspekte klinického skúšania, ale nemá sa podieľať na činnosti etickej komisie a na posudzovaní žiadosti o vyjadrenie sa ku klinickému skúšaniu.

3.2.6 Etická komisia si môže prizvať na konzultácie odborníkov v špeciálnych oblastiach.
Súhlasí imermischer


142.
označiť príspevok

fajer
   9. 1. 2017, 14:53 avatar
Etika nemá nič spoločné zo zákonom..chvála bohu, že u nás nemáme zákon o výhrade svedomia...to by bol bordel...a v tej etickej komisii by sedel kto, komunisti, farári, fašisti, židia...každý má na etiku iný pohľad....
Súhlasí imermischer


143.
označiť príspevok

fajer
   9. 1. 2017, 14:59 avatar
Súdna rada je najvyšší samosprávny ústavný orgán súdnictva. Jej právomoci určuje ústava. Do pôsobnosti Súdnej rady patrí verejná kontrola súdnictva, rozhodovanie o sudcovskej spôsobilosti kandidátov na sudcov, predkladanie návrhov na vymenovanie a odvolanie sudcov prezidentovi, rozhodovanie o pridelení a preložení sudcov.

Súdna rada predkladá prezidentovi návrhy na vymenovanie a odvolanie predsedu a podpredsedu Najvyššieho súdu. Vláde tiež predkladá návrhy kandidátov na sudcov, ktorí by mali pôsobiť za Slovenskú republiku v medzinárodných súdnych orgánoch.
Súhlasí imermischer


144.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   9. 1. 2017, 15:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.147.
označiť príspevok

fajer
   9. 1. 2017, 16:10 avatar
Ja nie som Matovičova ovca...hlúpa a závistlivá...Riešenie, zatvoriť Matoviča , za daňové podvody...
Súhlasí imermischer


156.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 17:07 avatar
referendum, počkaj, počkaj... opäť si nepochopil. Kam sa ponáhľaš? ...ešte sme len pri „pochopiť myšlienku, ktorú si chcel tu nastoliť“ - sme len pri myšlienke, s ktorou, dajme tomu, súhlasí temer celý národ, ale čo je ďalší krok? Ako chceš dosiahnuť, aby sa na zrealizovanie týchto správnych myšlienok zostavila komisia, nech už akákoľvek... netreba predtým zorganizovať referendum? Môžeš ho zrealizovať na internete, alebo medzi známymi, v robote, v krčme... ale ako chceš usporiadať celoštátne referendum tak, aby bolo záväzné pre zákonodarcov, aby došlo k ich realizácií?


161.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 17:32 avatar
156. tu je pekný článok o tom, čo hovorí zákon o referende a ako sa dá obísť a aj to že ústavný súd mal upresniť , čo presne sa má stať po úspešnom referende.. toto bolo v roku 2014.. zatiaľ som nenašiel , ako nato zareagoval ten ústavný súd ale aj to je zrejmé, že je dôležité aby ústavný súd bol NEZAVISLY:
www.webnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
"Viac svetla by mohol vniesť do tejto problematiky ústavný súd v odôvodnení utorkového rozhodnutia. "Je dôležité počkať, či aj ústavný súd niečo nespresní, čo sa má ďalej robiť. Právna úprava a nadväzujúca judikatúra je veľmi problematická a nejasná, čiže, ak by aj referendum bolo platné, tak to nebude taká jednoduchá záležitosť,"
Súhlasí imermischer


162.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 17:54 avatar
referendum, píšeš síce, že reaguješ na "156", ale hovoríš o inom. Nespomínam nič o tom ako ho obísť a pod. Nič o tom, čo píšeš v "161"... Zopakujem otázku, o ktorú mi po celý čas našej diskusie ide:
"ako chceš usporiadať celoštátne referendum tak, aby bolo záväzné pre zákonodarcov, aby došlo k ich (Tvojich myšlienok... )* realizácií?"
To je meritum i úskalie presadzovania, nech už akokoľvek správnych, oprávnených, požiadaviek ľudu...


163.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 18:30 avatar
162. presne aby to bolo záväzné pre zákonodarcov.
Momentálene podľa ústavy návrhy prijaté v referende vyhlási národná rada rovnako ako zákon. logicky ti táto veta čo hovorí?
Je to pre zákonodarcov záväzné alebo nie? podme nato teda takto..
Súhlasí imermischer


164.
označiť príspevok

fajer
   9. 1. 2017, 18:43 avatar
nie je...
Súhlasí imermischer


165.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 18:47 avatar
164. na teba nemá význam reagovať argumentom, lebo ty to tiež nerobíš.. takže ok.. je to toj názor aj ked nikto sa nedozvie prečo :-) Ja čakám na reakciu J.Tull
Súhlasí imermischer


174.
označiť príspevok

fajer
   9. 1. 2017, 19:31 avatar
ale ty si žiadne argumenty nedal...len sprostosti vypisuješ...hovno sa tomu rozumieš , ako Uhrík ekonomike...
Súhlasí imermischer


166.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 18:50 avatar
referendum, už neviem ako Ti to napísať... asi rozprávam hotentotsky... stále dokola melieš o tom, čo po referende... ktoré sa nielenže nekonalo, ale ani len nespomenulo ako ho "stvoriť"... zatiaľ sme len pri deklarácii toho, čo by v hrubých črtách malo obsahovať... ako chceš (Ty, alebo hocikto iný) zrealizovať referendum, ktoré by obsahovalo nech aj "99,9% vôľu ľudu"?


168.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 18:58 avatar
tak aby súhlasilo s niečim 99,9% ľudu to nikdy mať nebudeš.. preto na presadenie vôle ľudu stačí nadpolovičná väčšina oprávnených voličov .. teda 51% oprávnených voličov.
Akko stvoriť to referendum? Cestu jednoznačne určuje zákon:
1. Petícia s 350tis. podpisov
2. Prezident vyhlási referendum
k tomu potrebuješ dostatočný medialny priestor, aby si oboznamil občanov o obsahu referenda.
ale toto už sme prebrali.. nie?


169.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 19:04 avatar
referendum, nerozumieme si... neustále píšeš o tom, čo po referende... ale nič k toimu, ako ho zorganizovať... doteraz každé jedno zorganizovala určitá skupina občanov - politická strana, občianske združenie a pod. ... predsa preto, aby sa mohlo uskutočniť, musí byť nejaká občianska organizácia - skupina ľudí, ktorí tomu venujú svoj čas a (zoženú) peniaze... už v tomto bode, ktorý preskakuješ, celé "Tvoje" referendum, zlyháva...


170.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 19:10 avatar
169. Pokiaľ ja viem, tak Referendum je možné vyhlásiť aj na základe petície.
Každý má právo sám alebo s inými obracať sa vo veciach verejného alebo iného spoločného záujmu na štátne orgány a orgány územnej samosprávy (ďalej len "orgán verejnej správy" so žiadosťami, návrhmi a sťažnosťami (ďalej len "petícia".
Teda aj ja môžem byť autorom peticie za vyhlásenie referenda.. aj ty.. Aj všetci spoločne.. Každý občas SR , ktorý má právo voliť.. alebo nie?
Súhlasí imermischer


172.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 19:27 avatar
referendum, tak potom prečo nezorganizuješ petíciu?  Veď ako i píšeš "Každý má právo sa vo veciach verejného alebo iného spoločného záujmu na štátne orgány a orgány územnej samosprávy (ďalej len "orgán verejnej správy" so žiadosťami, návrhmi a sťažnosťami"? Ešte stále si neuvedomuješ, že deklarovať niečo, nech aj akokoľvek správne (a Tvoje návrhy do referenda správne sú ...) je žiaľ len deklarovaním a má preďaleko k tomu (oveľa ďalej ako podpora tých politických strán, ktoré to majú aspoň podobne vo svojich programoch... ), aby sa to aj prakticky zrealizovalo...
Súhlasí imermischer


176.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 19:39 avatar
172. Politické strany ti to nikdy nepresadia, lebo by obmedzili svoju moc. Premna je preto naivné si myslieť, že politici si dobrovoľne obmedzia svoju moc. Predstav si, že by takéto referendum prešlo. Samozrejme, že by sa to hned nepresadilo do zákonov, lebo by politici proti tomu bojovali ako vedia. Rozhodnúť by musel ústavný súd, či politici musia, alebo nemusia tie výsledky referenda pretaviť do zákona. Takže len preto by to bolo na dlhé lakte, že politici sú tu zvyknutý porušovať zákon, nie je pre nich prirodzené ho rešpektovať. Akonáhle sa podarí zmeniť výkonné zložky, aby boli objektívne tak pri dalších referendách nebudú mcť robiť také obštrukcie.. Prvý krát by to bol precedens.. ale potom by to išlo samo.. Ale ked sa o to ľudia ani nepokúsia a nadalej budú voliť len politické strany, tak nič nedosiahnu..
Súhlasí imermischer


180.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 20:10 avatar
referendum, už fakt neviem ako Ti to vysvetliť... veď už konečne napíš, ako zorganizovať referendum... dookola píšeš o tom, čoby bolo, keby bolo referendum... napíš ako ho zorganizovať... rozumiem tomu, že ako občania máme práva i v tejto otázke... lenže bez znalých veci (nehnevaj sa na mňa, ale z Tvojich príspevkom vidím, že medzi nich /netvrdím, že som odborníkom.../ rozhodne nepatríš) a hlavne zanietených, obetavých, schopných venovať tomu dostatok času, peňazí... nič nedocieliš ...
Deklarovať správne veci, písať, presviedčať o nich ... je jedna vec, ale ich praktické presadenie je už iná káva...
Nerád píšem o sebe... napriek tomu niečo zo svojej skúsenosti. Bol som predsedom DV ROH a zažil som aj kritiku zo strany "poniektorých" - "funkcionári robte niečo, aby som sa mal lepšie". Odpovedal som: "To je to najľahšie - dať si ruky za hlavu, vyložiť nohy na stôl a požadovať - točte sa všetci okolo mňa tak, aby mne bolo dobre"
Všetci vieme ako by to malo byť, aby nám bolo dobre, problém je ten, že žiadame od druhých aby sa činili a my si zatiaľ kladieme ruky za hlavu, nohy na stôl a to čo nám usilovne pracuje je predovšetkým naša (s prepáčením za výraz) "papula"...
Súhlasí imermischer


181.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 20:23 avatar
referendum, prosím uvedené neber osobne... príkladom som chcel vyjadriť, že akokoľvek dobrá myšlienka, zámer... je pramálo k tomu, aby sa uskutočnila... nie je až taký problém vidieť čo je nesprávne, kritizovať... oveľa ťažšie je vidieť problém, kritizovať nie bez hlbšie vniknutia do problematiky, ale so znalosťou veci... - čo je prvoradé, ale ešte stále veľmi málo...
Súhlasí imermischer


187.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 20:53 avatar
181. Neberiem to osobne, a som rád že ideš namna argumentmi.. nie ako niektorý tu :-) O tom je diskusia.. Ale v jednom si myslým že nemáš pravdu. V tom že si myslíš že len dopredu zohraná skupina môže začať uvažovať o zmenách. Myšlienka je podľa mna silná. Čím viac ľudí ju zdieľa, tým je silnejšia. Ak počet ľudí s rovnakou myšlienkou prekročí určitú hranicu, tak sa skôr, či neskôr zmotní(a teraz nemyslím nejak mysticky). Nie je to žiadne kúzlo.. Jednoducho každý človek prispeje len málo, k tomu aby sa to zrealizovalo. Napr. už len to že si preformuloval moje vety na prijatelnejšie si svojou trochou prispel. Keby tu bol právnik, mohol by to ešte presnejšie vyjadriť a bude to stále tá myšlienka.. Ked tu je programátor, môže vytvoriť web, kde sa to zverejní a každý človek , ktorý súhlasí s tou myšlienkou ju môže odkaz na ten web šíriť.. atd.. postupne sa to bude formovať..
Súhlasí J.Tull


186.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 20:41 avatar
180. Už som to síce vysvetlil v príspevku 1. aj v príspevku 179. Zorganizovať referendum sa nedá zo dna na den. Je to zdlhavý proces. Určite v tejto diskusii ani v tomto fore nepresadíme referendum.. ved toto ani nie je nato.. Ale prvý krok, je cez fora diskutovať o myšlienkach a ak sa tá myšlienka bude páčiť dostatočne veľkému počtu ľudí, vtedy má význam urobiť petíciu. A technicky? Zas až tak veľmy veľa netreba.. stačí vytvoriť web, kde sa myšlienka naformuluje(samozrejme nie tak ako v mojom prvom príspevku), zavesiť na web formulár, kde sa môžu zbierať podpisy na petíciu apotom šíriť tú myšlienku aj s odkazom na web po celom dostupnom bezplatnom internete.. napr. ako na tomto fore.. Ak to ľudí zaujme, tak sa to bude nabalovať a každý prispeje niečim , čím vie.. ak to teda má byť vôľa ľudu.. a nie len určitej skupiny. Prečo by to mal za nás niekto robiť?
Súhlasí J.Tull, imermischer


223.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 1. 2017, 11:29 avatar
referendum, dal som súhlasy ("186"; "187" hoci mám značné výhrady, podstatu však beriem...


173.
označiť príspevok

fajer
   9. 1. 2017, 19:28 avatar
Žiadne referendum nebude...a o tvojich otázkach, už vôbec nie...lebo sú nezmyselné...musíš sa s tým naučiť žiť...
Súhlasí imermischer


178.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 1. 2017, 19:46 avatar
fajer, nesúhlasím s tým, že referendové "otázky" (skôr námety, ktoré by bolo treba správne preformulovať do otázok referenda /čo je ďalší problém, ktorému referendum akosi nevie porozumieť/... ) sú nezmyselné... "nezmyselnosť", alebo skôr neznalosť, či naivita... je v jeho predstave, že stačí mať správnu myšlienku, s ktorou by súhlasila väčšina národa a referendum sa, síce nevie povedať konkrétne ako, usporiada asi samé... nechce vidieť praktickú stránku veci... nechce vidieť, že na zorganizovanie hocijakej akcie, sú potrební oddaní, zanietení ľudia... ktorí musia byť zároveň na začiatku aspoň ako tak znalými a neskôr pri zložitejších akciách, akým referendum bezpochyby je, mať na svojej strane odborníkov v daných oblastiach...
Súhlasí imermischer


179.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 20:01 avatar
178. "nechce vidieť, že na zorganizovanie hocijakej akcie, sú potrební oddaní, zanietení ľudia... ktorí musia byť zároveň na začiatku aspoň ako tak znalými a neskôr pri zložitejších akciách, akým referendum bezpochyby je, mať na svojej strane odborníkov v daných oblastiach..." - s týmto skoro všetkým súhlasím :-) ale nesúhlasím s tým, že tomusí byť všetko hned na začiatku.. Na začiatku musí byť
1. myšlienka
2. vôľa tú myšlienku šíriť dalej
Na vypísanie referenda potrebuješ 350tis. podpisov.. prečo si to predstavuješ tak, že každý z tých 350tis. ľudí ktorý s tou myšlienkou súhlasí , len pasívne podpíše nejaký zdrap papiera? Medzi nimi predsa môže byť aj aspon jeden právnik, ktorý dokáže tú základnú myšlienku naformulovať, tak aby to bolo aj právne v poriadku.
Ked si prečítaš prý príspevok, jasne tam upozornujem nato, že je to len myšlienka a v tom jednom príspevku neriešim konkrétne znenie otázok ani technické veci. Dokonca tie otázky sú postavené podobne ako otázka o vstupe do EU. proste jednoducho či chceš alebo nechceš ..
Na jednej strane trdíš, že myšlienku by si podporil, na druhej strane očakávaš hotové riešenie.. Ale toto nie je o tom, že prídem , podpíšem a zabudnem ako pri voľbách. Tam je to jedno lebo naozaj sa nič nemení.. Ale pri takýchto myšlienkach ide o to aby sa nepodpísal formálne len kus papiera, ale aby tú myšlienku každý občan dobre pochopil, aby sa o tom diskutovalo a aby presne vedel čo podpíše a aký to bude mať vplyv na jeho další život.. A ak chce a vie aby tú myšlienku pomohol presadiť aktívne


175.
označiť príspevok

fajer
   9. 1. 2017, 19:33 avatar
Každý má právo sám alebo s inými obracať sa vo veciach ..Ale nie povinnosť..tak si nejaké referendum vyhod s hlavy...


177.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 19:41 avatar
ano ano .. už všetci vieme že tebe tieto podvody vyhovujú.. už sme to pochopili.. zarábaj natom kým môžeš :-) a ak natom nezarábaš tak potom , aký iný motív by si mal.. to neviem


167.
označiť príspevok

referendum
   9. 1. 2017, 18:52 avatar
162. ešte jeden článok o výklade zákona - tu sa nesnažia obchádzať zákon, len vysvetlujú:
dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
takže takto by to mali brať politici.. a to že to nerešpektujú , si môžu dovoliť len preto, že majú svojich ľudí dosadených na správnych miestach.


145.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   9. 1. 2017, 15:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.148.
označiť príspevok

fajer
   9. 1. 2017, 16:11 avatar
Republika je v sračkách, lebo kapitalizmus je v sračkách...


151.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   9. 1. 2017, 16:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.152.
označiť príspevok

fajer
   9. 1. 2017, 16:47 avatar
nie tam je ten socializmus s ľudskou tvárou...
Súhlasí imermischer


182.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 1. 2017, 20:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.210.
označiť príspevok

fajer
   10. 1. 2017, 10:26 avatar
Ved všetci v parlamente a vláde sú kresťania, tak kde kradnú súdruhovia....


153.
označiť príspevok

fajer
   9. 1. 2017, 16:57 avatar
Ako môžu zmeniť slovenskú politickú scénu fenomény xenofóbie, nedôvery k politickým stranám, k ich elitám, zavádzajúce informácie či klamstvá na sociálnych sieťach?
Tomuto fenoménu sa hovorí sledovanie politiky zblízka. Politici nedbajú na to, či vláda urobila správny, alebo nesprávny krok, ale každý jej čin sa snažia škandalizovať. Nejde iba o notoricky známe figúry poslancov vyšetrovateľov, za akých možno považovať pánov Matoviča, Galka či Lipšica, sú to aj naše dievčatá z OĽaNO či SaS, ktoré bez toho, aby mali preukázateľné argumenty, škandalizujú ministrov. Za jeden podvodnícky akt nevyplatenia mzdy obviňujú nie podnikateľa, ktorý tento skutok spáchal, ale rovno vládu a ministrov, čo je nevídané. Politici sa tak správajú ako prokurátori.
Súhlasí -era-, imermischer


154.
označiť príspevok

fajer
   9. 1. 2017, 17:02 avatar
Práve anarchia, ktorá pošliapava všetky pravidlá konštituovania strán v Európe, zapríčiňuje, že do parlamentu sa dostávajú polonormálne osobnosti. Tie neriešia agendy a problémy, ale škandalizujú svojich kolegov. Strhávajú na seba pozornosť iba umelou organizáciou udalostí. Nepochybne teda v nastávajúcom období podľa môjho názoru čaká slovenské politické elity oveľa závažnejšia novela volebného zákona a zákona o politických stranách.
Súhlasí imermischer


159.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 1. 2017, 17:14 avatar
No ty si už teda expert na slovenské záležitosti.......nezdá sa ti že ti neprináleží hodnotiť situáciu u nás ?


183.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   9. 1. 2017, 20:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.192.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 1. 2017, 08:18 avatar
Aké argumenty ? Takého typu ako tkz. tvoje -citujem- republika v sračkách, zdravotníctvo v sračkách, školstvo v sračkách .....
To sú akože nejaké fakty , podložené argumenty ? Ty tu nežiješ, tak nemáš ani kompletné info o tom ako to u nás je ani priame info zo svojich skúseností, ja tiež nehodnotím ako je to napr. v Rakúsku, hoci celkom iste aj tam sú problémy ......Tárať o krajine kde nežijem je minimálne neslušné a zaujímavé je že často komplexy zo života v rodnej krajine majú práve pôvodom niektorí Slováci, našťastie iba niektorí, väčšina netrpí podobným komplexom aby sa tešili ako zle je v ich rodnej krajine a ako dobre že oni tam už nie sú......je to vrchol primitívnosti.......Precestoval som kus sveta, najmä juhovýchodnú Áziu, kde sú ľudia podstatne chudobnejší a majú podstatne väčšie problémy, ale nikdy som nepočul že by na svoju vlasť nadávali, naopak sú na ňu hrdí....to len na margo tvojich viacerých pindov...... 
Súhlasí fajer


232.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   10. 1. 2017, 12:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.234.
označiť príspevok

Drobček1
   10. 1. 2017, 13:04 avatar
má Afrika aj takúto podobu?...Ghana
http://www.youtube.com/watch?v=N1oyFaOpJOo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí imermischer


235.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   10. 1. 2017, 13:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.160.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 1. 2017, 17:23 avatar
Mali sme tu socík a vedúcu úlohu jednej strany, mali sme tu feudalizmus a ranný kapitalizmus , je zrejmé že problémy boli vždy a nikdy neboli všetci spokojní. Parlamentná demokracia je zatial najlepší systém, ale ako som tvrdil, žiaden systém sám o sebe dokopy nič nevyrieši a to je to čo tvrdím ale poniektorí to nechcú vidieť či nevidia vôbec. Problém všetkých systémov je výber a teda ponuka vedúcich osobností, ibaže riešenie na toto nepoznám, lebo aj sprísnenie požiadavok na politikov musia vykonať politici sami.........Môže byť dobrý král, aj dobrý generálny tajomník , ale aj dobrý demokraticky zvolený predseda vlády či prezident....ibaže toto žiadne referendum nevyrieši. Je zbytočné iba deklarovať ako by to malo byť, to vie každý a dokonca je to ošetrené aj zákonoch.............
Súhlasí imermischer


184.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   9. 1. 2017, 20:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.188.
označiť príspevok

asmodei muž
   10. 1. 2017, 07:15 avatar
(184.) Slovaci nemaju zaujem o referendá.
Súhlasí Scarlet666, -era-


189.
označiť príspevok

fajer
   10. 1. 2017, 07:42 avatar
to by bola dosť drahá páka...


190.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 1. 2017, 07:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.193.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 08:50 avatar
189. Tá páka by bola oveľa lacnejšia ako to, že teraz občanom rozkrádajú milony a miliardy z pod zadku.. keby každý mesiac uskutočnili referendum by sa nevyronali tomu čo tu už rozkradli.. takže ako drahá?
Súhlasí imermischer


191.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 1. 2017, 08:09 avatar
Ale predsa referendum nie je u nás zakázané, či ??? 
Súhlasí imermischer


194.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 09:06 avatar
160. "Je zbytočné iba deklarovať ako by to malo byť, to vie každý a dokonca je to ošetrené aj zákonoch" - v zákonoch to práve nie je ošetrené. Aký je to zákon, ktorý dovoľuje vymenovať policajného prezidenta politickou stranou(ktorá má toľko káuz na krku)? To je akože zákon, ktorý podporuje spravodlivosť? To si robíš srandu? Aj keby nemala kauzy aj tak je to neobjektívne. Malo by to byť nezávislé, bez akéhokoľvek politického vplyvu alebo vplyvvu finančných skupín.. Ale práve naše zákony nepodporujú nezávislosť tých zložiek, ale práve naopak..
Súhlasí imermischer


195.
označiť príspevok

fajer
   10. 1. 2017, 09:42 avatar
Aký je to zákon, ktorý dovoľuje vymenovať policajného prezidenta politickou stranou(ktorá má toľko káuz na krku)?....Žiadny takýto zákon neexistuje...Ked áno uved ktorý...????
Súhlasí imermischer


197.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 09:53 avatar
195. www.epi.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
§ 33 Ustanovenie do funkcie, vymenovanie do funkcie a odvolanie z funkcie
(3) Prezidenta Policajného zboru, viceprezidenta Policajného zboru a najvyššieho nadriadeného, ktorý riadi inšpekčnú službu Policajného zboru, vymenúva do funkcie minister vnútra Slovenskej republiky.
A kto je minister vnútra? Partajnik Kalinák, ktorý velice objektývne necháva vyšetrovať svojho kamaráta Bašternáka za vratku DPH (podvod za 2 mil Eur)..
A nie je porušený zákon :-)
Súhlasí imermischer


199.
označiť príspevok

fajer
   10. 1. 2017, 10:01 avatar
nie nie je...uved kde a ako...


201.
označiť príspevok

fajer
   10. 1. 2017, 10:04 avatar
§ 25
Návrh na vymenovanie do hodnosti generála
Návrh na vymenovanie policajta do hodnosti generála predkladá prezidentovi Slovenskej republiky vláda.


204.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 10:07 avatar
201. trocha nižšie § 33
Súhlasí imermischer


198.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 1. 2017, 09:57 avatar
No to vieš, minister by mohol vymenovať policajného prezidenta, ale ten minister by sa napred musel páčiť referendovi.......))) prípadne by polic. prezidenta mal určiť "nezávislá" komisia, ktorú vymenuje referendum....a taaak.......         
Súhlasí fajer, imermischer


202.
označiť príspevok

Aranjes žena
   10. 1. 2017, 10:06 avatar
..majuš nemrkoc,lebo pujdeš aj s fajerem na školení do Švajcu   
Súhlasí imermischer


226.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 1. 2017, 11:51 avatar
Keď pôjdeš so mnou, tak beriem...... 


228.
označiť príspevok

Aranjes žena
   10. 1. 2017, 12:20 avatar
226. Ale bez fajera..křoví nepotrebujem   ...mankote, zrovna sem mrkla na svoje rolexky ...musím sa nachvílu vzdálit,ale cobydup sem spátky  
Súhlasí majko1


203.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 10:06 avatar
198. Nie mne osobne.. Ja nehovori o tom čo sa mnne páči a čo nie.. ja hovorím o tom či celý ten systém vymenovania a odvolavania je nezávislý alebo nie je.. a Ked to stojí len na jednej strane(dokonca jednom človeku z tej jednej strany) tak v tom vidíte akú objektivitu a nezaujatosť a nezávislosť? To vám ani trošku nepríde jednostranné? Vôbec nič? no ok..Tak potom je na Slovensku všetko v poriadku.. občania sú hluchý a slepý a sú ludia ktorý to vedia len využiť vo svoj prospech.. ked to nevidíte, tak vám treba.. Osobne mne je to v podstate jedno.. len vidím tu nespravodlivosť a chcel som nato upozorniť.. Ale ked vám to vyhovuje tak neni o čom..
Súhlasí imermischer


206.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 1. 2017, 10:10 avatar
R: Ked to stojí len na jednej strane(dokonca jednom človeku z tej jednej strany) tak v tom vidíte akú objektivitu a nezaujatosť a nezávislosť? To vám ani trošku nepríde jednostranné?

Vieš, ono to nestojí len na jednom človeku, do toho sa vyjadrujú odborníci. Ten jeden človek potom len verejne predstúpi, a vymenuje. Ale je za tým viacero odborných komentárov.
Súhlasí imermischer


209.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 10:21 avatar
206. Minister vnútra nie je viazaný žiadnymi komentármi.. v zákone sa jasne píše, že má právo vymenovať a odvolať.. môžeš mi tam ukázať niečo, čo ho zaväzuje rešpektovať nejakú nezávislú inštitúciu, komentáre ako ty píšeš alebo niečo iné? ja som nič také nenašiel.. ale pošli link .. lebo naozaj to vidím ako dieru v zákone a rád by som nemal pravdu
Súhlasí imermischer


212.
označiť príspevok

fajer
   10. 1. 2017, 10:30 avatar
No a čo má byť, právomoci mu dal parlament, akú inštitúciu máš na mysli...ja o žiadnej neviem, čo by rozhodovala za ministra..alebo rozhodovať za neho....čo to tu trepeš za nezmysli...
Súhlasí imermischer


218.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 10:45 avatar
212. Práve to nikto neobmedzuje jeho rozhodnuta.. vymenuje si koho chce.. ved to je ten problem o tom celý čas píšem


220.
označiť príspevok

fajer
   10. 1. 2017, 10:49 avatar
no ved tak to má byť, potom by bol minister načo, na parádu, minister sa zodpovedá vláde a tá ho môže aj odvolať...
Súhlasí imermischer


219.
označiť príspevok

fajer
   10. 1. 2017, 10:47 avatar
v zákone sa jasne píše, že má právo vymenovať a odvolať..môžeš mi v zákone ukázať nejakú nezávislú inštitúciu, s ktorou by sa minister musel radiť...


222.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 10:59 avatar
219. Ved práve to je ten problém že nie je žiadna nezávislá inštitúcia s ktorou by sa musel radiť.. to práve tu chýba.. to píšem celý čas.. Preto ešte stále ti nedochádza že tieto zložky sú pod silným politickým vplyom?
Súhlasí imermischer


227.
označiť príspevok

fajer
   10. 1. 2017, 11:58 avatar
Kto zabezpečí, že tá t.zvaná nezávislá komisia bude nezávislá...kto ich bude platiť a s čoho....dalšia byrokracia a možnosť korupcie...to nemá žiadny zmysel...


225.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 1. 2017, 11:50 avatar
Okrem toho je tu jedna zásadná vec, ktorú viacerí nechápu- máme parlamentnú zastupitelskú demokraciu, členmi vlády sa stanú tí čo získajú v demokratických volbách väčšinový mandát v parlamente, tým je zabezpečená objektivita v zmysle zákona ja o žiadnej inej ústavnej objektivite neviem........
Súhlasí imermischer


231.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 12:50 avatar
225. tým nie je zabezpečená objektivita, ale to.. že k moci sa dostanú najbohatšie finančné skupiny, ktoré sú schopné si kúpiť najlepšie PR.. pre SMER to bol Flašík a spol. Nikto iný na nich nemal :-) a Ked už dokázali nablázniť ľudí, dostali sa k moci tak ich občania prestali zaujímať.. zrazu novinári, ktorý dávajú nepríjemné otázky sú prostitútky :-) tak čo ešte chceš nato aby si sa zobudil.


237.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 1. 2017, 14:00 avatar
Je síce stále tajomstvom kto by menoval tvoje tkz. nezávislé komisie a ako by bola zaručená ich nestrannosť. A zase táraš, napríklad za kotlebovcami ktorí sa dostali do parlamentu a vyzerá že budú aj naďalej 3tretia najsilnejšia parlamentná strana stojí kto ? A to proti nim sú všetky médiá a všetci politici.....takže možné to je a o tom je demokracia a nezávislosť, žiadne nestranné nezávislé komisie neexistujú ani nemôžu , lebo máme parlamentnú demokraciu .....
Súhlasí imermischer


207.
označiť príspevok

fajer
   10. 1. 2017, 10:12 avatar
A kto je minister vnútra? Partajnik Kalinák, ktorý velice objektývne necháva vyšetrovať svojho kamaráta Bašternáka za vratku DPH (podvod za 2 mil Eur).. ...Celú kauzu , už prešetruje gen. prokurátor a na toho Kaliňák nemá...


211.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 10:29 avatar
2017. o tom je práve moj 3. bod Zníženie politického vplyvu na Generálnu prokuratúru. Momentálne zákon hovorí:
www.epi.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
POSTAVENIE GENERÁLNEHO PROKURÁTORA, VZNIK A ZÁNIK VÝKONU JEHO FUNKCIE
§ 7 - (2) Generálneho prokurátora vymenúva a odvoláva prezident Slovenskej republiky na návrh Národnej rady Slovenskej republiky (ďalej len „národná rada“).
no naposledy zvolený GP bol takto:
dennik.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Poslanci Národnej rady SR v tajnej voľbe zvolili za kandidáta na generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára. Súčasný šéf bratislavskej krajskej prokuratúry získal vo voľbe, na ktorej sa zúčastnili len poslanci vládneho Smeru-SD, 82 hlasov od 82 prítomných poslancov.

Ani tu nevidíte politický vlyv? stále to nedochádza?
Súhlasí imermischer


213.
označiť príspevok

fajer
   10. 1. 2017, 10:32 avatar
Treba vymeniť voličov, od kedy má Smer v parlamente 82 poslancov, ty si zaspal dobu....
Súhlasí imermischer


216.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 10:43 avatar
2013. 18. júna 2013 - odvtedy je stále ten Generalny prokurátor Jaromír Čižnár.. Nezaspal som dobu... ja v nej žije.. len ty ju nevidíš :-)


229.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 1. 2017, 12:23 avatar
referendum, myslím si, že si začal z nesprávneho konca... začal si najprv presviedčať o potrebe referenda, presviedčať o tom, že ním je možné dosiahnuť viac ako voľbami, politickými stranami... tu je možné presvedčivo, vierohodne, oponovať viesť diskusiu... potom si načrtol viacero problémov, o ktorých je možné opäť viesť dialóg... ale žiaľ, spôsob, ktorým to robíš je kontraproduktívny... vyplýva z nej skôr Tvoja neznalosť... ak môžem poradiť - vytvor tému zameranú na jeden. Povedzme o voľbe GP...
Myslím si, že nevieš ako to bolo pri "prvej" voľbe. Súhlasím, že bola spolitizovaná... zabudol si však uviesť, že boli pri nej porušované práva koaličných poslancov ich lídrami, keď si mobilmi fotili svoje hlasovacie lístky... Radičovej vydieraním... účelové zmeny spôsobu voľby... Čentéš bol rovnako, ak nie ešte viac spolitizovaným kandidátom, ako ním je Čižnár...
Napíš návrh, akoby si si Ty predstavoval voľbu GP...


233.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 12:58 avatar
229. Určite by som takú významnú pozíciu nenechal len politickej strane, ktorá vyhrala voľby. Zobral by som si príklad z iných nezávislých komisií, ktoré v iných oboroch fungujú - Ved aj na štátniciach ťa skúša nezávislá komisia, ktorá nepozostáva len z profesorov tej tvojej školy.. Zostaví sa tak aby dokázala zabezpečiť dostatočnú objektivitu a nezaujatosť. To že sa to nedá to neberiem.. vidíme to v praxi v mnohých odboroch.. beriem len to že sa to tak nechce!
Súhlasí imermischer


236.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 1. 2017, 13:52 avatar
referendum, nerozumiem. Kto by volil GP? ...akási "nezávislá" komisia... kto by ju kreoval?... parlament, sudcovia? ...kto by rozhodoval o tom, kto v nej má byť a kto nie?...atď.
Iné obory, sú predsa aj o úplne inom, než je GP... nemožno ich porovnávať...
Nie som odborníkom, nevyznám sa v týchto veciach, ale pokiaľ viem, prokuratúra je súčasťou ministerstva spravodlivosti... Možno by bolo najprv potrebné zmeniť tento systém a vyradiť ho spod ministerstva. To by však v podstate znamenalo vytvorenie nového ministerstva, neviem však, či by to bolo dobre... snáď by bolo lepšie, keby sa GP volil ústavnou väčšinou, pričom kandidátov by navrhovali "profesné organizácie" ministerstva spravodlivosti...

Dostatočnú objektivitu a nezaujatosť je možné dosiahnuť, ale vždy nejaká bude... ani GP predsa nie je stroj, ale človek, ktorý má svoj politický názor...
Súhlasí fajer


238.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 1. 2017, 14:02 avatar
No to sa ho pýtam od začiatku a je zrejmé že je to hovadina ale referendum to má vyriešené, odchytia sieťou na ulici právnikov a tí kreujú nezávislú komisiu........        
Súhlasí imermischer


239.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 14:23 avatar
236. Samozrejme že to treba premyslieť do dôsledkov s právnikmi atd.. ja som predostrel len základnú myšlienu a v nej budem aj pokračovať teda dalej.. moja myšlienka je asi taká to:
prečo by sa nedalo rozšíriť právo navrhovať kandidátov na funkciu generálneho prokurátora aj na ďalšie subjekty (advokátske komory, verejný ochranca práv , právnicke fakulty a pod. proste široká odborná verejnosť). Otvorenie možnosti nominovať kandidáta širšej právnickej verejnosti.
a nakoniec som našiel niečo kde je to už vypracované.. snad sa už nemusím trápiť sám s touto myšlienkou :-)
tak si prečítajte toto(naozaj nie moj výmysel):
www.ucps.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

hlavne bod:
Závery Správy o európskych štandardoch týkajúcich sa nezávislosti súdneho systému: Prokuratúra
hned 1. bod je tam
1. V procese menovania generálneho prokurátora by bolo vhodné vziať do úvahy rady od relevantných osôb ako napr. zástupcov právnickej obce (vrátane prokurátorov) a občianskej spoločnosti.
ale je to tam jasne a odborne rozpísané..


241.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 14:44 avatar
236. ešte konkrétnejšie "...akási "nezávislá" komisia... kto by ju kreoval?... "
Tu som našiel ako sa vytvárajú odborné komisie:
Konkrétne zloženie každej odbornej komisie zohľadňuje zastúpenie všetkých jednotlivých odborno-profesijných skupín.
vprípade voľby GP by to podľa tej definicie bol napr(toto je naozaj len moj divoký príklad, takže tak to berte):
5 členna komisia
1 x nominant národnej rady
1 x z právnickej obce (advokát, notár, sudca atd..)
1 x prokurátor
1 x z pravnickej fakulty(profesor, docent atd..)
1 x z občianskej spoločnosti(neviem čo si pod tým benatska rada predstavuje konkretne, ale povedzme študent práva alebo ja už neviem.. )
- ale toto sú naozaj detaily, ktoré sa daju dotiahnuť, ked ľudia takú myšlienku presadia a kompetentný(parlament) tú myšlienku musia presadiť - pretaviť do zákona


252.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 1. 2017, 17:41 avatar
referendum, možno si si nevšimol, ale písal som: "kandidátov by navrhovali "profesné organizácie" ministerstva spravodlivosti..." ergo v podstate advokátske komory, verejný ochranca práv , právnické fakulty a pod. proste široká odborná verejnosť... v tomto sa asi zhodneme... rozpor je medzi nami ten, že pokiaľ Ty navrhuješ zostaviť volebnú komisiu... naproti tomu som za parlamentnú ústavnú väčšinu... lenže opakujem, nie som odborník a vidím problémy aj v tomto mojom návrhu... myslím si, že každý jeden má svoje nedostatky ...


254.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 18:05 avatar
252. ústavná väčšina by sa tiež dosahovala cez spojením politický strán.. ak chceš obmedziť(nie zrušiť) vplyv politických strán pri takých závažných otázkach, musíš do politických kruhov zamiešať aj nepolitických účastníkov a dať im rovnaké právo ako politickým. Len pri ich vzájomnej dohode , by si dosiahol akotak objektívny výsledok. Akonáhle to necháš len na politikov(je jedno či koaliciu alebo opozíciu alebo oboch) oni sa vždy dohodnú. Stačí sa pozrieť ako boli Bugárovci a SNS proti Smeru pre voľbami a ako dlho im trvalo sa dohodnuť a rozdeliť si vplyv moci? Nestačil som sa čudovať ako rýchlo to šlo.. Kúpiť sa dá každý, a ani toto by nezabezpečilo úplne 100% nestrannosť čo navrhuje ja.. ale minimálne by im to stažilo prácu. Navyše keby účastníci komisie sa náhodne losovali z uchádzačov z každej tej kategorie tak ešte tažšie by bol predvidatelný výsledok..


266.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 1. 2017, 12:49 avatar
referendum, nepolitickí účastníci by predsa boli do toho zamiešaní určením kandidátov - advokátske komory, verejný ochranca práv , právnické fakulty a pod. proste široká odborná verejnosť... čo by zabezpečovalo odbornosť i nestrannosť. Neviem si dosť dobre predstaviť ani "politickú dohodu" pri tajnej voľbe, pri ktorej je potrebná ústavná väčšina, to znamená, že za daného kandidáta by boli potrebné aj hlasy opozície...
K ostatnému sa moc vyjadrovať nebudem... len toľko - zvolené strany hrali s kartami, ktoré im nadelili občania a podľa mňa, "vládne" hrali v celku zodpovedne... považujem "dnešnú" koalíciu, za najlepšie riešenie v rámci daných možností a ak vezmem v úvahu aj prezidenta, potom aj za lepšiu, akými boli doterajšie politické zoskupenia...


244.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 1. 2017, 15:20 avatar
241.ty proste chceš postaviť akúsi anonymnú komisiu nad našu ústavu nad naše všetky zákony. Tvoj návrh na komisiu je stále o tom istom, kto ju navrhne a kto ju odsúhlasí a akú bude mať zodpovednosť za svoje rozhodnutie . Kto zaručí že 1.nominant národnej rady- toho určí kto ? Parlament väčšinovým hlasovaním ? Tam už nebude politikum ?
2.právnická obec- nezmysel, lebo zase nie je isté kto chce byť členom a ako je zaručené že bude nestranný a hlavne, kto ho určí ? a tak to ide z bodu na bod, si proste naivný a nevieš zásadné veci. Nie sú to detaily sú to úplne podstatné veci . Je to proste celé nezmysel.......


246.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 15:49 avatar
244. Keby to bol úpne nezmysel tak
1. nikde by neexistovala žiadna nezávislá komisia.. čo je zjavné že existujú po celom svete, v rôznych oblastiach, dokonca aj na slovensku v odborných a pedagogických kruhoch.. jedine kde neexistuje je v politike.. ale nie preto že sa to nedá, ale jednoducho preto že to politikom nevyhovuje
2. vživote by nevzniklo toto: Benátska komisia o Európskych štandardoch
www.ucps.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

takže nie nedá sa.. ale zatiaľ sa nechce.. to je celé


253.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 1. 2017, 17:47 avatar
referendum, kým nezávislé (je síce otázne nakoľko sú nezávislé... ale povedzme... ) komisie existujú po celom svete, v rôznych oblastiach, tak v politike v žiadnej oblasti a to po celom svete... nie je to však len o chcení...


257.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 19:44 avatar
253. niečo ako nezávislá komisia existuje vo švajčiarsku 2.komora federalneho zhromazdenia, ked to spojíš s referendami , ktoré oni masivne využívajú tak mš dostatočnú protiváhu 1. komory federalneho zhromazdenia(zloženej podobne ako náš parlament)


247.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 1. 2017, 16:00 avatar
Tkz. nezávislé komisie napr. v pedagogických kruhoch môžu existovať ale všade iba ako poradný odporúčajúci orgán, vždy a všade definitívne rozhoduje zodpovedný mangement.......... Aj Benátska komisia má iba odporúčacie právomoci.......


249.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 16:07 avatar
247. Ved to odporúča Slovenskej republike a ked to nepresadia politici musia to presadiť občania cez referendumm ved to je dosť smutné.. nemyslíš? takže znova sme prito že dá sa to ale nechce sa to tu na Slovensku!


250.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 1. 2017, 17:08 avatar
Samozrejme že to aj celý politický systém závisí od nami volených politikov. Všade to tak funguje, aj vo Švajčiarsku to nevzniklo nejakým referendom.....ako to že tak ako vo Švajci to nefunguje inde v EU ? To Švajčiari, čo donedávna popierali volebné právo ženám sú vzor pre všetkých ?


251.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 1. 2017, 17:17 avatar
Koho zaujíma ako to funguje vo Švajčiarsku tak čítajte.....je úplne zrejmé že tam nie sú žiadne nezávislé komisie ale politici a politické orgány ktoré riadia štát.....www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí J.Tull


255.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 19:28 avatar
251. Dík za tenčo článok, tu to máš jasne napísané prečo je ten systém tak úspešný a ako môže zasahovať kantón do riadenia celého štátu(federálnej vlády-fed. zhromazdenie).
Samotné fed. zhromaždenie(čosi ako náš parlament) je zložené z 2 komôr.
1. komora - poslanci bez ohľadu na kantonálnu príslušnosť volení podľa proporcionálneho volebného systému(podobne ako naši poslanci)
2. komora - u nás úplne chýba a tvorí protiváhu(akoby v parlamente sedel ešte niekto iný , kto zastupuje záujmy jednotlivých kantonov - napr. našich krajov bez akejkoľvek politickej príslušnosti) čo niekedy spôsobuje asymetrickosť politických strán v parlamente - teda je málo pravdepodobné že každý bude tahat za jeden povraz(ako je to u nás) a musia sa dohodnuť ak sa chcú posunut dalej.
Okrem toho je tu to referendum, ktoré masívne využívajú.. takže to že nejaká strana ich bude okrádať sa tam velmy tazko dá dosiahnuť..
U nás je to práve naopak..


256.
označiť príspevok

referendum
   10. 1. 2017, 19:36 avatar
251. A hlavne nad touto vetou by sme sa mali zamyslieť:
"Podľa mnohých totiž asi nie je možné vybudovať Švajčiarsko bez Švajčiarov, to však neznamená, že niektoré prvky ich politického systému nie sú hodné inšpirácie a aplikácie aj v iných systémoch."
Treba presadiť aj u nás to čo funguje inde.. aspon to čo sa z toho systému presadiť dá.. a to referendum určite je..
Ak nevytvoríme obdobu 2. komory tak náš politický systém sa nikdy nezmení a to sa dá v našich pomeroch len cez referendum


262.
označiť príspevok

fajer
   11. 1. 2017, 07:34 avatar
Švajčiarsko je chránené, všetkými zločincami a mafiánmi sveta, kde by ukladali svoje zlato a peniaze...jeho bohactvo je založené na vojnách a zločine...


263.
označiť príspevok

referendum
   11. 1. 2017, 09:26 avatar
262. keby nemali funkčný systém, tie peniaze by sa velmy rýchlo dostali do nesprávnych rúk.. darmo nám sem prudia eurofondy za miliardy eur, Slovensko z nich nič nemá, lebo končia v rukách finančných skupín a politikov.. Im eurofondy neprúdia a napriek tomu sú aj 72 rokov po vojne oveľa vyspelejší ako celá EU.


264.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 1. 2017, 12:13 avatar
referendum,
" Ako príklad uvediem Švajčiarsko. V jednej dedinke si odhlasovali zníženie daní. Ich rodák totiž svojimi daňami bohate pokryje všetky potreby verejného života. Je spolumajiteľom medenej bane v Afrike, ktorú tamojší skorumpovaný prezident pod tlakom MMF (- zastavenie pôžičiek / asi najväčšia, najprefíkanejšia zbraň imperializmu/...) bol nútený odštátniť medené bane. Za otrasných ekologických podmienok sa tam doluje meď. Náklady minimálne, zato zisky o to väčšie, nie však pre Afričanov, pre tamojší štát, ale pre vlastníkov, krajiny prichmatizérov, ktorým odovzdávajú gro daní zo svojich ziskov... na oplátku dostávajú Afričania zdravotnícku pomoc na riešenie problémom, ktoré by neboli vznikli pri ekologickej (samozrejme tým pádom nákladnejšej) ťažbe..." Analytik vyborne vyvetlil problem imigrantov


265.
označiť príspevok

referendum
   11. 1. 2017, 12:38 avatar
264. môžeš poslať link na ten zdroj? nech si prečítam celý článok o tom Švajčiarsku.. dik


267.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 1. 2017, 12:53 avatar
referendum, poslal by som a iste sa dá i vyhľadať, ale žiaľ vyžaduje si to veľa času... uvedené nemám z internetu, ale z dokumentu, ktorý vysielala tuším ČT2 (nebol o Švajčiarsku, ale o Afrike, čo som spomínal bol len jeden z príkladov v ňom uvedených... )
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:11,  28, .... žiadny "deň nášho pána Ježiša Krista neexistuje v Písme. Ak áno, ukáž...
dnes, 22:08,  Najradšej mám géniov, čo ich volajú darcovia orgánov, sú to hlupáci, čo nevedia...
dnes, 22:04,  Dvaja pri Zvolene, je to aj v :...
dnes, 22:01,  Jaj tak, ja som si aj myslela, že sú jeden a ten istý. ... *19 *19
dnes, 21:57,  A do tretice sa pýtam: Ak apoštol Ján písal o "poslednej hodine",.....o čom to...
dnes, 21:51,  1, .... pápežstvo je presný opak toho, čo chcel Ježiš. Aj preto som napísal daný blog o...
dnes, 21:41,  11, .... presne tak sme sa zjavili ako kresťania v 1 storočí! A od druhého storočia až do...
dnes, 21:35,  Ale nebol by to kvalitný šíriteľ fašizmu.
dnes, 21:26,  Kasafran krízový štáb je známy takže je to nepravda
dnes, 21:26,  Tunajší kverulant s prezývkou lllteómalll sa snaží poškodiť Teómu.
dnes, 21:23,  O mne môžeš povedať, že nie som členom Spoločnosti Prometheus, nakoľko sa tam nachádza...
dnes, 21:22,  Jak myslíš falošná identita? .. už som aj zabudla, že som sa s ním bavila. ..
dnes, 21:20,  Fašista Krysafran, klameš, pretože odišiel zo zdravotných dôvodov.
dnes, 21:17,  (2) Hokejis, pokiaľ viem, Krčméry už precitol a Matovičov krízový štáb už opustil...
dnes, 21:06,  Mari, inak nevieš žobrať?
dnes, 21:05,  Keď tu niekto spomenie kodino, husia kože mi naskočí.
dnes, 21:05,  Čo by sme bez teba tu na fóre robili?...
dnes, 21:03,  Zvykaj si, nemiluje vlastných. Mal by si vedieť, že prezývka lllteómalll je falošná...
dnes, 20:56,  Nesprávaš sa zrovna moc príkladne, keď človeka čo verí v Boha a je Jeho takto potupuješ...
dnes, 20:55,  A vďaka zľavám na booking https://www.kodino.com/sk/obchod/booking/ môžete ušetriť ešte viac
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Snažte sa naozaj žiť, nielen existovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(555 371 bytes in 0,222 seconds)