Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Poďme spolu skladať mozaiku, do čoho to ten Bezák vlastne stúpil.

22
reakcií
1423
prečítaní
Tému 18. decembra 2012, 09:17 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 12. 2012, 09:17 avatar
Pokúsme sa dávať dohromady fakty, ktoré poznáme a možno nám z toho vyjde aj to, čo nepoznáme.
Takže Bezák nastúpil po Sokolovi do úradu a zbadal značné finančné transakcie, ktoré neboli podložené bežnými účtovníckymi dokladmi. Na dotaz u nadriadeného mu bolo povedané, že tieto peniaze sa posielajú do určitých firiem a budú z nich dividendy. Ďalšie fakty : Bezák cítil potrebu upozorniť na niečo, čo nebolo účtovnícky podložené. Reakcia na tieto zistenia bola, že sa dostal do podozrenia jeho predchodca Sokol. Ten sa uzavrel, neodpovedal na podozrenia a jeho vina akoby sa potvrdila. Akoby. Začalo sa mu hrabať v minulosti a to sa vždy niečo aj na toho najpoctivejšieho nájde. Sokol mlčí ďalej a vina zostáva na ňom. Tým by sa to dalo v pohode zamiesť pod koberec. Situácia by ale začala byť zaujímavá, ak by Sokol, nielen ako arcibiskup, ale aj ako normálny človek, mal určité zábrany niečo také urobiť. Veď ak je veriaci, má predsa zodpovednosť voči bohu a toho nemožno oklamať. Ale ak je tento prípad takto istý, potom je aj Sokol čistý, ale dostal príkaz nikomu na to neodpovedať a Sokol napriek podozreniam, toto striktne dodržuje. Určite potom dostal aj Bezák podobný príkaz, aby o všetkom mlčal. Ten ale zrejme stále netuší, do čoho to vlastne vstúpil, a pretože sa Sokol zachoval tak ako sa zachoval, teda mlčaním zobral na seba podozrenie, Bezák ho tiež naďalej podozrieva. Jednoduchá logika. Týmto sa prišlo na to, že s Bezákom budú problémy, lebo má problémy s mlčaním a tak sa zinscenuje trápna intriga v štýle ŠTB, aby sa Bezák umlčal a prípad sa posúva vyššie. Teda nie vyššie na konferenciu biskupov Slovenska, ale na najvyššie miesta a to je do Ríma. Ak by to takto bolo, potom by aj BKS hovorila pravdu, lebo iné si ani pred Bohom dovoliť nemôžu , teda ak niečo musia povedať, ale je jasné, že tiež dodržiavajú príkaz zhora - mlčať. Takže poďme ďalej do Ríma. Pápež odvoláva Bezáka, aby sa posilnilo je umlčanie. Bezák cíti ľudskú potrebu naďalej niečo robiť proti podozrivým transakciám, prestáva mlčať, ale nič moc nové nepovie, iba si trošku zastená, že sa mu z Ríma niečo ušlo. To by malo ale znamenať, že Bezák aj tak nič nevie, lebo je stále v tom, že na vine je Sokol. A týmto by sa to dalo a určite bude snaha, toto takto uzatvoriť. Ale ak by teda ani Sokol a ani Bezák neboli vinný, prenáša sa vina na Vatikán, ktorý ju berie na seba odvolaním Bezáka. Vinu vzal a nezdôvodnil, že prečo. Asi čaká na reakcie sveta a potom sa ozvu ? Na 80% by to malo tak skončiť. Lenže zase, čo ak aj pápež je poctivý človek a má zodpovednosť voči Bohu a určite by zlé veci nerobil len tak pre svoj zisk a svoje potešenie, to je takmer na betón. No ale toby potom muselo pokračovať ďalej, ale kde ????
A tu je priestor pre vás diskutujúcich a pre vaše fantázie.
Aj na tomto samotnom fóre sa vyskytuje veľa vyjadrení, kde sa závidí, koľko majetku má Vatikán. V mnohých prípadoch ide iba o krokodílie slzy, ale čo ak sa našla určitá skupina, ktorá si našla cestičku, ako tieto peniaze nielen závidieť, ale aj ako k ním prísť. Proste si niekde pár koumákov sadlo a dovtedy rozmýšľali, až kým neprišli na to ako vyrabovať Vatikán. A toto je verzia, že sa im to asi aj podarilo, lebo všetky náznaky jednaní od Sokola , cez Bezáka až po pápeža smerujú k tomu, že môže dochádzať k vydieraniu. Všetci s cítia pred bohom, že sú čistí a je to aj veľmi pravdepodobné, že naozaj sú, ale šeky nie sú podpísané. Je tu len jedna poznámočka o tom, že peniaze idú do firiem, z ktorých prídu dividendy. To tiež nemá ďaleko od vydierania. Asi pred dvoma, či troma rokmi sa robili v kostoloch veľké akcie na opravu kostolov, striech, kúrenie atď.. v niektorých sa predsa dačo aj urobilo ale iba za zlomok vyzbieraných peňazí a každý sa pýta, kde sú tie peniaze?
Vo svete vládne finančná kríza a takmer žiadne investície nevynášajú bežné zisky. Teraz sú to mizivé percentá, čo sa dajú len veľmi ťažko zarobiť. Ak by sa však investovali peniaze bez povinných odvodov a daní, potom by to mohol byť celkom slušný biznis. Samozrejme, že nie iba na úrovni Slovenska, ale ak by sa to robilo na celosvetovej úrovni cez Vatikán, potom by niekto prišiel k slušnému balíku, napriek tomu, že to značne devastuje normálnu ekonomiku. Ak sa vrhnú na trh investície, ktoré majú oproti iným zvýhodnenie v hodnote odvodovej rezervy, potom normálna ekonomika zaťažená týmito odvodmi má len veľmi malú šancu na úspech. Ba dokonca sa dá predpokladať, či práve toto nie je príčina ekonomickej krízy.
Neviem, akým spôsobom sa financuje Islam, lebo tí sú o tomto ticho. A teda buďto sú aj oni v tom, alebo by boli oni tí vydierači ? Podľa logiky a strach z boha je takmer isté, že nie, ale ak by sa ku kresťanskému balíku pridal aj islamský, potom by to bolo naozaj niečo ....
Takže starí diskutéri na DF, prispejte aj vy svojou fantáziou, prípadne faktami, možno sa nám predsa len podarí niečo zistiť.


2.
označiť príspevok

luke85 muž
   18. 12. 2012, 09:40 avatar
Stručné zhrnutie môjho pohľadu na kauzu Bezák: Bezák bol malý, bezvýznamný kazateľ v kostolíku v dedine s 500 obyvateľmi. Jeho veľkí nadriadení si mysleli, že ak ho povýšia, tak bude držať hubu a nebude upozorňovať na ich nemorálne konanie, aby nestratil svoj nový výnosný post. Lenže sa zmýlili.
Súhlasí blueevil, rose.madder


7.
označiť príspevok

dorota
   18. 12. 2012, 14:10 avatar
no tak, az takyto zly plan snad nemali...


3.
označiť príspevok

Mojka žena
   18. 12. 2012, 10:00 avatar
ja iba stručne..Čo sa slovenským biskupom chcelo, to sa nemeckému pápežovi prisnilo a pán sociológ povedali..
je to len taká búrka v šerbli..ako prišlo, tak aj pošlo..a veriaci opäť budú spokojné ovečky!
www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí luke85


4.
označiť príspevok

majomajo muž
   18. 12. 2012, 10:03 avatar
Podľa toho čo som videl a počul v rozhovore s Bezákom tipujem, že on je idealista a to sa nezhoduje s mocenským postavením a fungovaním cirkvi, veľmi podobné je to aj v politike.......
Súhlasí luke85, dorota, rose.madder


5.
označiť príspevok

Krištof
   18. 12. 2012, 13:43 avatar
Tiež určitý pohľad: Problémové typy v cirkvi
viac tu: komentare.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

majomajo muž
   18. 12. 2012, 13:44 avatar
Je to o tom, že cirkev nie je o ideách ale o moci........


8.
označiť príspevok

dorota
   18. 12. 2012, 14:13 avatar
on chce menit nieco co sa menit nechce, ... akoze nezavidim mu, keby islo o clenstvo v klube ale takto sa im "upisal" zivotom a to sa taketo zrady tazko znasaju.
Súhlasí Vlado


9.
označiť príspevok

majomajo muž
   18. 12. 2012, 14:16 avatar
Úplne choré na tom celom prechorlavenom systéme je , že cudzí štát nám tu robí kádrovú politiku, ktorou potom ovplyvňuje občanov tejto akože občianskej republiky.........no a vatikánska zmluva, za to by mali tí čo to vyrokovali a podpísala súdne potrestaní.....


22.
označiť príspevok

zajomato
   19. 12. 2012, 11:22 avatar
už sme tu čosi podobné zažili pred rokom1989


10.
označiť príspevok

dorota
   18. 12. 2012, 14:20 avatar
mozno by bal gasparko pohrozit prstom vatikanu LOL


11.
označiť príspevok

majomajo muž
   18. 12. 2012, 15:22 avatar
Podľa mňa je neplatná od počiatku lebo je protiústavná..........takže srať na ňu.....ale to by som v tej politike musel byť ja......budeš ma voliť ? 


12.
označiť príspevok

Mojka žena
   18. 12. 2012, 18:55 avatar
najnovšie správy..Bezáka vraj odvolali, lebo je posadnutý diablom..som zvedavá, čo si ešte slovenskí biskupi v 21. storočí..vymyslia!
www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí rose.madder, Petrana


13.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 12. 2012, 18:57 avatar
..absurdné .. ako celá tá kauza
Súhlasí Mojka


14.
označiť príspevok

Mojka žena
   18. 12. 2012, 18:59 avatar
ako aj moja hrúbka 


15.
označiť príspevok

Nadja žena
   18. 12. 2012, 19:00 avatar
Mojka, a ako vieš, že nemajú pravdu a že Bezák nie je posadnutý diablom? Veď to určuje cirkev...


17.
označiť príspevok

Petrana žena
   18. 12. 2012, 22:23 avatar
...už nič, pošlú exorcistu. 


16.
označiť príspevok

asfyx muž
   18. 12. 2012, 20:25 avatar
flandak dostal kop do riti/vypoved/a nevie sa s tym zmierit...o co je lepsi ako obycajny clovek ktoreho vyhodia z prace a po kom ani pes nestekne...a tu flandaci z nezamestnaneho robia pomali modlu...ved je to totalne chore co vy na to ovece haa...       inak vsetkym prajem vesele sviatky...onka aj tebe ahooj


18.
označiť príspevok

Petrana žena
   18. 12. 2012, 22:28 avatar
...no, nevonia to dobre. 


19.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 12. 2012, 22:33 avatar
Keď sa Ježiš pýtal učenníkov, za koho ho pokladajú, odpovedal Peter: Ty si syn boží, mesiaš! Na to mu Ježiš povedal, :Nevyjavil by si to, keby ti to nedal môj Otec. (približný text) Teda Otec Ježiša povedal ústami Petra, kto je Ježiš. Potom ale Ježiš predpovedá svoje utrpenie a na to mu hovorí Peter: To sa ti nesmie stať! Ježiš mu odpovedá? Choď odo mňa satan,lebo myslíš len na veci svetské. Takže samotný Peter v živej blízkosti samotného Ježiša nevdel, kedy z neho hovorí satan a kedy Otec Ježiša. A keď to on vtedy nedokázal v sebe posúdiť, nemôže to nikto posúdiť na svete dodnes a nikto, ani ten najpápežovatejší pápež nemôže mať iastotu, či z neho hovorí duch svätý, alebo satan. Preto neverím na vyhlásenie SBK, že by vôbec niečo také vypustili z úst, to by túto stať z evanjelia nesmeli nikdy čítať. V evanjeliu je však veľa prípadov, kedy Ježiš vyháňal z ľudí zlých duchov, ale tie sú vopred presne popísané, prečo aj Ježiš usúdil, že sú posadnutí, aj keď Ježiš mal aj iné zmysly, vidieť ducha človeka. Ale to sa väčšinou týkalo psychiatricky chorých ľudí. V evanjeliu sa však popisuje aj prítomnosť satana v ľuďoch, bez toho, že by boli psychicky chorí. A to je prípad, ktorý som vybral napísaný vyššie, kedy bol v Petrovi apoštolovi, alebo Ježiš vedel napríklad, kedy presne vošiel satan do Judáša. Teraz ma napadá ešte jeden prípad, keď Ježiša a jeho učennníkov nevpustili do jedného mesta a neviem presne či Jakub a Ján sa ho spýtali: Máme zoslať na toto mesto oheň a síru ? Ježiš ich zahriakol: Neviete čieho ste ducha! Tak isto nevedeli, že v tom momente bol v nich satan, bez toho, že by o tom vedeli, naopak možno vo vnútri boli opojený veľkou božou mocou a mysleli si, že zničením mesta pomôžu dobru. tento prípad sa môže dennodenne zopakovať niekoľko krát každému z nás a aj o tomto je spasenie, či o tejto veci vieme a snažíme sa satanovi vyhýbať. Satan je najväčší majster lži a kto ho v tomto podcení a naduto si je istý, že jemu sa to nemôže stať, práve s tým dokáže najľahšie manipulovať. Ani ja som si není teraz istý, kto vo mne je, keď toto píšem, ale viem iba, že sa ho nesnažím podceniť a na všetko hľadať príklady z evanjelia a o to sa snažiť opierať pri podozrení, že by mohol vo mne byť. A tak nikto na svete by nemal vysloviť podozrenie, či v niekom, ak to niekedy nie je psychiatricky jasné, je , alebo nie je satan. Najväčšie rany spôsoboje satan cirkvi práve cez vyších predstaviteľov cirkvi, vtedy je v niektorom z nich oveľa častejšie ak treba na zakrytie svojej prítomnosti použiť väčšiu zbožnosť, určite to urobí. Vkaždom spore a zvlášť cirkevnom je vždy na jednej strane Ježiš a na druhej strane satan a iba s čistým a otvoreným srdcom sa podarí niekomu predsa len štúdiou v evanjeliu o démonoch zistiť, na ktorej strane je viacej satan, teda podľa toho, čo viacej škodí cirkvi. Ježiš nám aj hovorí, že: Po ovocí ich poznáte. Je to veľmi ťažké a ľstivosť satana človeku takmer úplne zabraňuje riešiť jednotlivé prípady ľudí, ktorí sú navonok psychickí v pohode. A ešte aj : Nesúďte, aby ste neboli odsúdení takým súdom, ako ste vy odsúdili. Nesúďťe predčasne, kým prídem ja. A vôbec, človek by nemal súdiť vôbec, lebo nevie to, čo vie Boh. A už len posledná veta: Ako chcte aby vám bolo odpustené, ak vy neviete odpustiť. Načo sú nám kadeaké kódexy 1315 a 1368,..... ak máme evanjelium ? Zákony a tresty sú pre synov tohoto sveta, synov svetla búde súdiť svetlo božie. Ako sa môže niekto naivne domnievať, že aj Boh bude súdiť podľa to, čo vymyslel človek ? Ja by som to zahodil všetko aj s krabicami lebo čo je od človeka, môže byť aj od thoho druhého. Verte radšej evanjelium, ako tomu čo počas dvojtisícročnej historie vymyslel človek, ako koľvek sa mohli cítiť svätí a povolaní robiť sväté veci, nikdy si nikto pri tomto nemohol byť istý, či je v ňonm Duch svätý, alebo satan. Veď predsa v evanjeliu je všetko, úplne všetko. Ďakujme bohu, že sa nám zachovalo dodnes aspom vtakejto forme.
Skúsme teraz jeden príklad. Aký duch môže byť v ľuďoch, ktorí nemajú dôveru v 99 ovečkách, aby ich nechali samotné a išli hľadať tú jednu stratenú a nielen, že nejdú hľadať, oni ju odkopnú ? Skúmajte a študujte evanjelium o tomto diskutujte .


20.
označiť príspevok

Petrana žena
   19. 12. 2012, 10:09 avatar
...no vždy tu bude rozpor. Na jednej strane oddanosť cirkvi, na druhej strane pravda. Pravda síce oslobodzuje, ale láska spútava...otázka voľby? Pre Bezáka už nie, už si vybral. Mal by stáť za svojim rozhodnutím a nebojovať s veternými mlynmi. Za rozpoltenými nikto nekráča, ľudia nasledujú silných a rozhodných. Aj veriaci. Trochu mi Bezák pripomína našu čestnú a spravodlivú bývalú pani premiérku. Nakoniec podľahla tlaku svojej strany, ale tak či tak nakoniec z politiky odišla. Človek môže zradiť čokokoľvek, myslím ideály kohokoľvek, ale tie svoje nie, len tie nie!
Súhlasí zajomato


21.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 12. 2012, 11:14 avatar
Petrana, také veci sa vždy dobre čítajú, ale moja téma je o tom, či tu nahodou nie je škodca cirkvi niekde zvonku, ale toho sa každý bojí ??? Stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou a u idiotov stačí počuť debilinu raz a ak sa im to páči tak to hneď žerú. Idioti inteligenciu nenávidia. Viď bývalu premierku, kde je jej inteligencia vysokoškolského profesora na Oxforde a kde je inteligencia Fica ? Ale Fico vždy nakydá tým vovlom do válova to, čo saim páči, čo chcú počuť, proste iba di výšky ich IQ atým že je ich väčšina, cítia aj pocit pravdy, ale s inteligenciou je to ako s vierou, keď to neprežiješ, nevieš o čom je reč a vyjadrovaním sa o tom iba zbytočne vystavuješ svoju hanbu. Toto je podtsta veci. Boj inteligencie, ktorej v každom národe a v každom spoločenstve vždy bolo menej proti väčšine idiotov. Ľudia ani nedokážu posúdiť, prečo mohol ísť Fico na štátnu návštevu akurát tak do Číny a do Lýbie za Kadáfim. Nikto iný, okrem ľavice tiež teraz vo Francúzku ho nechcel prijať. Jednoducho svetová inteligencia ho odmieta. A tak isto Radičová by bola hlúpa, ak by išla robiť prezidenta s tými právomocami, ako sú tam teraz. To je iba vyvalovanie sa v blahobyte štyri roka a robiť namalovaného šaka za štátne peniaze. Pokiaľ nemá najmenej také právomoce, ako parlament, potom to nemá význam. A ak má ona zmysluplnejšie zamestnanie, tak si myslím, že to odmietanie myslí automaticky. Je síce pravda, že Angličani nedajú dopustiť na kráľovnú. Väčšina v nej vidí akúsi nádej, že keď aj zlyyhajú všetky demokratické inštitucie, súdy, polícia, politici, vždy ešte vidia nádej v nej, že vtredy pomôže a zachráni. A nie len to, kráľovná je pre anglikánsku cirkev presne to, čo pápež pre katolíkov a to už je autorita zase o niečom inom, pretože táto autrita sa buduje viac ako tisíc rokov a má podporu v najširších vrstvách. Takže to nie je len spravme si prezidenta, ak je dopredu jasné, že kôli prevahe idiotov sa na tento post nemôže dostať vysoko inteligentný šlovek. Musí to byť človek, ktorý je blízjy ich inteligencii, inak ho nezvolia. A oni ako väčšina rozhodujú. Takže koľko percent idiotov je v národe, toľko musí byť v parlamente, v súdnictve, a proste všade. Ale základ tejto diskusie nie je Bezák, on bol iba náhodou pri tom, keď praskla bublina. On síce pichol tým špendlíkom, ale potom sa vyvalili vody a vyplávalo na vrch aj to, čo malo zostať pod vodou naveky. Raz za čas sa môže stať kadečo, an na Slovensku sa vyberali ryby z pece po povodni, kde by ste dnes nepovedali, že na takomto mieste by mohla byť povodeň.
Ja si myslím, že to predsa len bude niečoo zvonku, že predsa len nejakí idioti našli systém na vykrádmie Vatikánu a oni si s tým nevedia sami poradiť.


23.
označiť príspevok

Petrana žena
   19. 12. 2012, 17:24 avatar
...nežartuj! Zodpovednosť za svoje konanie je neprenosná. Môžeš zatĺkať podvody z lásky k niekomu, strane, cirkvi, ale zodpovednosť za svoje konanie ponesieš len ty sám. Nepomôže ti ani dovolávať sa nejakých citátov z biblie, predsa aj laik vie, že Kristus hlásal čistotu konania, mysli aj tela. Myslím, že Bezák sa rozhodoval najlepšie ako vedel, podľa svojho vedomia a svedomia. A teda sa rozhodol správne. Následky za svoje rozhodnutie si ponesie sám. Pápež určite rozhodol tiež najlepšie ako vedel pre cirkev, nie pre jednotlivca. Následky tiež ponesie on, ale aj celá cirkev, jej menežment určite, keď sa prevalí, že to s tým ich hospodárením nie je všetko oki. Oni musia ísť príkladom. Keď už prehlásili neplatenie a zatĺkanie daní za hriech, tak musia predkladať účtovnícstvo prehľadné a čisté ako Kristovo ľavé aj pravé oko. Aj naši politici dopadnú podľa zásluh...božie mlyny melú síce pomaly, ale isto!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:43,  Komu sa nechce, hľadá skutočný dôvod. Komu sa nechce, hľadá hocijaký spôsob...:-)
dnes, 04:21,  "Bratov posadili pred Jozefa, od najstaršieho, ktorý mal právo prvorodeného, až po...
dnes, 02:59,  Dnes si bezdomovci pochutnajú na kuracom vývare s rezancami. Hlavné jedlo bude mäsové gule v...
dnes, 02:56,  Ondrej, dôveryhodnosť zbierky každým dňom rastie. Do zbierky pre bezdomovcov prispel aj...
dnes, 01:48,  100, .... problém RKC je v tom, že vychováva takých ľudí ako si aj ty. Ty "hľadáš...
dnes, 01:42,  Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti, 90 % mi ukázalo chrbát. O...
dnes, 01:31,  25, .... presne ako keby som počul náboženských vodcov z 1 storočia, ktorý to tvrdili aj o...
dnes, 01:30,  101, .... RKC je vo všetkom mimo, lebo ako v uctievaní Boha , tak aj pri exorcizme sa viac...
dnes, 01:26,  103. najnevyhnutejšie sú osobné doklady . čo je pre vela bezdákov velky problém , ak mu...
dnes, 01:18,  51, .... najlacnejšie volania má JURO. 2 centy/minuta....Tesco tuším 4 centy/minuta?!
dnes, 01:16,  20, ... ale to tvrdí váš časopis. Je to o sektách a rôznych náboženských...
dnes, 01:05,  23, ..... máš pravdu. Pretože keby tu ešte tento satanov systém bol pár desaťročí, tak...
dnes, 00:57,  95, .... neexistuje situácia, z ktorej by neexistovalo východisko. Ale horkosť a zatrpknutosť...
dnes, 00:44,  22, .... tie veci/neživé/ z úvodu, čo som vymenoval, tiež "svedčia" Tomáš!...
dnes, 00:42,  105, .... je komické, že mnohí protestanti hovoria o RKC ako o "Babylonskej...
dnes, 00:38,  104, .... máš pravdu. To tvrdili aj židia na adresu kresťanov a prirovnávali svoju takmer...
dnes, 00:35,  103, .... a hádaj ako to malo byť pri Ježišovom druhom príchode? Alebo si myslíš, že dnes...
dnes, 00:30,  prave naopak.....približuju sa stale viac a viac ku zborom, ktore vznilki po...
dnes, 00:08,  jehovisti sa zjavili až v niekedy v 19 storoci ako demon......nemaju žiadnu historiu...... Ine...
dnes, 00:06,  Ja by som mu už nenabila tak rýchlo. .. Však sa mu môže prispieť na iné, ako kredit....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Posielam Ti zoznam všetkého, čo by som si na Vianoce želal: Teba!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(109 010 bytes in 0,315 seconds)