Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Podla Zabrzdeneho III....

32
reakcií
558
prečítaní
Tému 28. októbra 2019, 16:16 založil Grofik šrobik.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 06. 2019
22
04. 01. 2019
22
07. 09. 2019
10
24. 02. 2020
27
 
 


1.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   28. 10. 2019, 16:16 avatar
Takto vyzera najchudobnejsie hlavne mesto sveta!!!!Tych videi je na YOUTUBE viac...www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Kasafran


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 16:20 avatar
Vtipné videá prišli na rad                         
Súhlasí kesha1


19.
označiť príspevok

Kacír muž
   28. 10. 2019, 17:15 avatar
Vtipný je tvoj malý kokot.          


33.
označiť príspevok

kesha1
   28. 10. 2019, 18:46 avatar
Krásne, ľudia guľájut, otdychájut..... Knižnice sú zaiste plné mladých socialisticky zmýšľajúcich študentov.... Starenka sa pokojne prechádza tichým parkom...


3.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   28. 10. 2019, 16:22 avatar
2/ Mozem dat aj video z Afriky ako behaju s holymi kokotmi???))


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 16:23 avatar
Možno že tieto vtipné videjká nepozná OSN

   

Z Venezuely utekly už čtyři miliony lidí, uvedla OSN a vyzvala k mezinárodní pomoci

Již více než čtyři miliony lidí uprchly v posledních několika letech z Venezuely, kterou sužuje politická a hluboká ekonomická krize. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnila Organizace spojených národů. Kvůli nárůstu počtu uprchlíků by měl svět podpořit země, do nichž se Venezuelané uchylují, uvedl zmocněnec OSN a Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Obyvatelé někdejší ropné velmoci utíkají ze země, v níž se lidem nedostává základních potravin či léků a kterou ovládá autoritářský režim socialistického prezidenta Nicoláse Madura. Jen za sedm měsíců od loňského listopadu přibyl ve statistikách OSN milion venezuelských uprchlíků.

„Tato alarmující čísla podtrhují naléhavou potřebu pomoci komunitám, které se v hostitelských zemích uprchlíků ujímají,“ uvedl v tiskovém prohlášení zvláštní zmocněnec OSN a IOM pro Venezuelu Eduardo Stein. „Latinskoamerické země a státy Karibiku se snaží reagovat na tuto nebývalou krizi, ale nemůžeme čekat, že v tom budou pokračovat bez mezinárodní pomoci,“ dodal Stein.

Venezuelané se stávají jednou z nejpočetnějších národních skupin, kterou nutí situace v jejich zemi hledat útočiště za hranicemi a podle OSN je jejich exodus největší migrační krizí moderních dějin Jižní Ameriky. Nejvíce jich zamířilo do sousední Kolumbie, která registruje 1,3 milionu venezuelských uprchlíků. Následuje Peru s více než tři čtvrtě milionem a dále Chile, Ekvádor, Brazílie a Argentina. Velké množství venezuelských uprchlíků je i v Mexiku, zemích střední Ameriky a ve státech Karibiku.

Některé jihoamerické země začínají požadovat větší mezinárodní pomoc. K té například na konci května vyzvala kolumbijská vláda, podle níž přibývá v zemi denně na 2500 dalších venezuelských emigrantů. Peru ve čtvrtek oznámilo, že kvůli neorganizovanému přílivu lidí zavede humanitární víza, která bude muset mít každý oprávněný žadatel o azyl.

Do oblasti na hranici mezi Kolumbií a Venezuelou má dorazit herečka a zvláštní vyslankyně Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) Angelina Jolie. Během dvoudenní cesty navštíví mimo jiné tábor, ve kterém ve stanech žijí venezuelští uprchlíci. Jolie se v regionu naposledy pohybovala loni v říjnu, kdy se setkala s venezuelskými uprchlíky v Peru.

     


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 16:23 avatar
OSN nečíta asi sputnikov    


6.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   28. 10. 2019, 16:25 avatar
USA by urcite Venezuelsku ropu predali drahsie!!!!)))
Súhlasí Kasafran


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 17:00 avatar
Súkromné spoločnosti z USA Venezuelsku ropu ťažili ale predavala ju Venezuela . Až choreho Chaveza napadlo američanom ukradnuť zariadenia na ťažbu . Nazval to znarodnením    

Venezuela znárodňuje ropné plošiny firmy z USA
CARACAS. Jedenásť ropných plošín oklahomskej firmy niekoľko mesiacov nečinne stálo, keďže firma viedla spor o platby meškajúce zo strany venezuelskej štátnej ropnej firmy PDVSA. Ramírez uviedol, že plošiny znárodňujú preto, aby ich opäť uviedli do prevádzky. Zoštátnenie plošín podniku Helmerich and Payne nie je prekvapením vzhľadom na sklon venezuelského prezidenta Huga Cháveza k znárodňovaniu a vzhľadom na to, že podnik odmietal ťažiť, kým mu PDVSA neuhradí 49 mil. USD.

Čítajte viac: ekonomika.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 17:02 avatar
A pokračoval ďalej

Venezuela znárodnila americký potravinářský závod. Předám ho dělníkům, prohlásil Maduro

Venezuelské úřady zabavily závod amerického potravinářského koncernu Kellogg. Prezident Nicolás Maduro prohlásil, že provoz bude předán zaměstnancům a výroba bude pokračovat

www.info.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 17:05 avatar
Venezuela znárodnila továrnu General Motors včetně automobilů. Vše proběhlo bez vysvětlování

zpravy.aktualne.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A tak by som mohol pokračovať jednou kradežou za druhou aby sme vedeli kto koho okradol .

Nuž nech si to znarodnenie sudruh Maduro užije ked už znarodnil uplne všetko a už nemá čo    


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 16:27 avatar
Kde to točili a kedy to je záhada                

Zbedačenej Venezuele hrozí hladomor.

Extrémna šetrnosť, závislosť na humanitárnych organizáciách, pokračujúca emigrácie. Venezuelčania už roky zápasia s ekonomickou krízou, ako sa dá. Najnovšie americké sankcie však môžu ich už aj tak krehký život úplne zničiť.

Kedysi to bola bašta vládnych socialistov. Zosnulý vodca Hugo Chávez sem nechal dovážať lacné potraviny vrátane takého luxusu, ako sú ovocné kompóty.

Caracaský slum Carapita dnes však môže poslúžiť ako príklad sociálneho rozkladu a ideologickej otupenosti v krajine, kde panujú hlad, choroby a kde kolabujú verejné služby ako rozvod elektriny a dodávky vody.

Ľudia nemajú ani jedlo

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa začiatkom augusta vyhlásila voči režimu Nicolasa Madura "totálne embargo", čo podľa mnohých expertov môže ekonomickú situáciu v krajine dramaticky zhoršiť. Venezuela sa môže čoskoro ocitnúť na prahu hladomoru, varujú.

Ulica Carapita už dnes ponúka letargický rytmus šetrného života, ktorý ide do extrému. Na hlavnej ceste je možné naraziť na opravára všetkého druhu - od rozbitých topánok a tašiek až po zapaľovače. Ľudia tu často nosia obnosené oblečenie, drvivá väčšina roky nebola v reštaurácii či v kine.

Vnútri slumu fungujú domáce humanitárne organizácie, ktoré sa snažia obyvateľom Carapity dopriať trochu jedla v krajine, kde väčšina obyvateľov nemá šancu jesť trikrát denne.

"Carapita bola kedysi na 99 percent revolučná. Dnes tu vláda žiadnu podporu nemá už len preto, že nás úplne opustila," hovorí mi 49-ročný José Pulido, ktorý sa v Carapite narodil a dnes tu pracuje ako komunálny líder.

Deťom dáva jedlo humanitárna organizácia

Pulido monitoruje sociálnu a zdravotnú situáciu slume a svoje pozorovania odovzdáva humanitárnej organizáci Alimenta La Solidaridad. Tá na základe jeho zistení v slume otvorila verejnú jedáleň pre deti od dvoch do štrnástich rokov. Záujem bol obrovský, sto miest sa čoskoro zaplnilo. Podľa Pulida dnes na uvoľnené miesto už čaká ďalších 25 detí.

Alimenta La Solidaridad dnes vo Venezuele spravuje cez 130 podobných jedální a poskytuje zadarmo obedy 12 tisícom detí.

"Všetky jedálne dnes majú poradovník. Často musíme vyberať medzi takmer rovnako podvyživeným deťmi. Bohužiaľ náš rozpočet je obmedzený," opísala situáciu Andrea Varvarová, sociálna pracovníčka organizácie.

OSN: Z krajiny by mohla utiecť až štvrtina obyvateľov

Vyhliadky sú pritom žalostné. Medzinárodný menový fond (MMF) nedávno predpovedal, že sa hrubý domáci produkt Venezuely zníži koncom tohto roka o ďalších 35 percent. OSN medzitým počíta s tým, že z Venezuely budú naďalej prúdiť davy ľudí.

Tento exodus, ktorý dnes tvorí do 5 miliónov ľudí, by v decembri roku 2020 mohol dosiahnuť až 8 miliónov, čo by predstavovalo štvrtinu celkovej populácie krajiny.

Najnovšie ekonomické sankcie, ktoré na Madurov režim uvalil Donald Trump a ktoré majú zmraziť všetky vládne aktíva a bankové transakcie, môžu podľa OSN situáciu "výrazne zhoršiť".

Už dnes množstvo domácich expertov poukazuje na tvrdý dopad sankcií, ktoré USA v januári tohto roku uvalili na export venezuelskej ropy.

Venezuelská ekonomika je z 95 percent závislá práve na predaji "čierneho zlata". Výmenou za neho krajina nakupuje jedlo, lieky, oblečenie či náhradné diely.

Sankcie môžu ublížiť aj opozícii pod vedením Juana Guaidóa, ktorý ich existenciu systematicky presadzuje. Guaidóa dnes za legitímneho prezidenta uznáva cez 50 štátov vrátane USA, Kanady, krajín Európskej únie či Japonska.

"Ľudia okolo Guaidóa si nechcú pripustiť, že ropné sankcie môžu byť pre množstvo ľudí devastujúce. Guaidó tak môže čoskoro stratiť na popularite, pretože ho mnohí budú mať za vinníka," povedal mi rešpektovaný novinár Francisco Toro.

Nicolás Maduro v reakcii na nové americké sankcie oznámil, že sťahuje svojich vyjednávačov, ktorí sa s predstaviteľmi opozície snažia terajšiu politickú krízu vyriešiť prostredníctvom dialógu.

Guaidó má na zosadenie Madura dva tri mesiace

Venezuela má dnes popri dvoch prezidentoch aj dva parlamenty. Ten kontrolovaný opozíciou je však na hranici kolapsu. Vlna vládnych represálií voči zákonodarcom totiž v posledných týždňoch len zosilnela a desiatky z nich sú teraz v exile.

Čoskoro tak môže dôjsť k tomu, že tento parlament, ktorému Maduro v lete roku 2017 odobral všetky právomoci za podpory provládneho Najvyššieho súdu, nebude mať uznášaniaschopný počet, a stane sa tak technicky nefunkčným.

Juan Guaidó medzitým prichádza o jedného spolupracovníka za druhým, a to vrátane svojej ochranky. Dvaja jej členovia, ktorí sa starali o Guaidóovu bezpečnosť, nedávno skončili vo väzení za "obchodovanie s nelegálnymi zbraňami".

Vo väzení je dnes aj Guaidóov viceprezident Edgar Zambrano a hlavný poradca Roberto Marrero.

Politický analytik Dimitris Pantoulas má za to, že ako Maduro, tak aj Guaidó sa ocitli v šachu. Maduro je izolovaný a oslabený sankciami, Guaidó nedokázal ani po pol roku od chvíle, keď sa vyhlásil za dočasného prezidenta, na svoju stranu zlákať armádne špičky, arbitra venezuelskej moci.

finweb.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 16:29 avatar
Vtipné videá válcujú internet         

dobre su aj tie o migrantoch     


9.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   28. 10. 2019, 16:30 avatar
7/ Edo kam chodis na tie picoviny zdrazenie o 1,3 miliona percent to fakt moze zozrat len retard!!!)))


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 16:35 avatar
Veď sa čudujem že si retard a nie a nie to pochopiť , že na internete sú fake news videá ruskej propagandy . Ty ich tu vešiaš že aha čo som našiel                   

Tvoj problém je že nechápeš čo je inflácia 1 000 000 % a čo je rast cien

   

Inflácia vo Venezuele presiahla v novembri milión percent

Spotrebiteľské ceny sa zvýšili o 144 percent.

Predpovedajú infláciu 10 miliónov percent

Medzinárodný menový fond (MMF) už v októbri predpovedal, že spotrebiteľské ceny vo Venezuele sa za celý tento rok zvýšia o 1,37 milióna percent.

V budúcom roku fond očakáva zrýchlenie inflácie na 10 miliónov percent.

Čítajte viac: ekonomika.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 16:36 avatar
A ty aby si urobil zo seba ešte väčšieho idiota tu začneš vešať vtipne videá aký je vo Venezuele blahobyt nikto neušiel a obchody su plne tovaru    


12.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   28. 10. 2019, 16:46 avatar
10/ O 100 percent je raz tolko ty jebko!!!Chod do prveho rocnika zakladnej skoly!!!)))


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 16:51 avatar
Ano ??? Ty si dobrý matematik tak teda raz toľko čiže krát 1   


17.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 10. 2019, 17:05 avatar
(4) Osvietený,
nemá Ťa v čom a čím nenapadnúť otázka, čo spravila a robí chudera OSN, keď dovolí "humanistom" USA páchať na Venezuelčanoch takéto zločiny proti ľudskosti...?


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 17:07 avatar
súdruh agent štb FERO príspevok 14,15,16 . Kludne môžem pokračovať   


20.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 10. 2019, 17:26 avatar
(18) Osvietený,
ako agent USIzraela môžeš slobodne pokračovať so svojim čerpaním informácií zo všetkými "hlavnoprdových" hovnometov deň čo deň i noc čo noc a zavaľovať ich smradom aj toto DF, realitu vývoja u nás i vo svete však nezmeníš...!


21.
označiť príspevok

djjaro muž
   28. 10. 2019, 17:27 avatar
realita je ze ludia malo zarabaju......
Súhlasí Kasafran


23.
označiť príspevok

Kacír muž
   28. 10. 2019, 17:29 avatar
Ale nie podľa Eda, podľa Eda máme 3000 evri f čistom do piči kde sa hrajú nejakí nemci do piče.    
Súhlasí djjaro


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 17:35 avatar
Sviňo ja som písal že nepoznám nikoho kto zaraba menej ako 1000€ to je naozaj len odpad

Ty si na to napísal že zarábaš 10 000€

Ty si tvrdil že 90 % slovakov zaraba 300€

Tak sa už uvedom do reality

www.profesia.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

djjaro muž
   28. 10. 2019, 17:37 avatar
27,uz lepsie?


22.
označiť príspevok

djjaro muž
   28. 10. 2019, 17:28 avatar
a kecy nic nezmenia...


24.
označiť príspevok

djjaro muž
   28. 10. 2019, 17:29 avatar
podla eda ?
heh....


25.
označiť príspevok

Kacír muž
   28. 10. 2019, 17:30 avatar
Beda Edovi.   


26.
označiť príspevok

djjaro muž
   28. 10. 2019, 17:32 avatar
uz lepsie?


29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 17:40 avatar
Ponuky práce: Trenčín,
IQOS Partner
Greg Hamm promotions, s.r.o.Práca z domu 1 600 EUR
Aktualizované pred 6 hodinami

Tester
Asseco Solutions, a.s.Remote work 1 500 - 2 000 EUR
Pridané Pred 3 dňami

Logo Pro HR
Senior Linux/AWS Cloud Engineer
Pro HRPráca z domu 2 000 - 3 200 EUR
Pridané Pred 5 dňami

Logo Möbelix SK, s. r. o.
Montážnik/montér nábytku a kuchýň
Möbelix SK, s. r. o.Trenčín 1 650 EUR
Pridané Pred 5 dňami

FC ecom, s.r.o.Veľkomoravská 2866/9, Trenčín-Zlatovce 2 000 - 3 000 EUR
Pridané Pred 6 dňami

Pracovné ponuky e-mailom: Trenčín, Plat od 1 500 EUR

Junior Sales Manager for Maxiticket
IFNE Software, s.r.o.Remote work 1 400 - 2 800 EUR
Pridané Pred 6 dňami

Expert pre registratúru (s praxou min 3 roky)
MG Business Services s. r. o.Trenčín Ponuka onedlho končí! 1 900 EUR

Špecialista pre odpady
MG Business Services s. r. o.Trenčín Ponuka onedlho končí! - 1 900 EUR
Pridané Pred 6 dňami

Logo STENGL a.s.
Senior React vývojár/ 50% remote Wien
STENGL a.s.Práca z domu 45 - 50 EUR/hod.
Aktualizované pred týždňom

Obchodný poradca pre spoločnosť PreSpánok v Trenčíne
PreSpánok s.r.o.Trenčín 800 - 1 500 EUR
Pridané pred 2 týždňami

DevOps for International Cloud Project
Asseco Solutions, a.s.Remote work 1 500 - 2 000 EUR
Pridané pred 2 týždňami

Zodpovedný farmaceut
BENE TE TN, s. r. o.Lekáreň Pod Fatimou, Palackého, Trenčín 1 300 - 1 500 EUR
Aktualizované pred 2 týždňami

Logo Adient Slovakia s.r.o.
Lead Engineer (Ref. č.: R-04639)
Adient Slovakia s.r.o.Trenčín 1 650 EUR
Pridané pred 2 týždňami

Logo Adient Slovakia s.r.o.
Lead Engineer (Ref. č.: R-05661)
Adient Slovakia s.r.o.Trenčín 1 600 EUR
Aktualizované pred 2 týždňami

Java / React+PHP developer (REMOTE)
ACEQES, s.r.o.Práca z domu 8 - 13 EUR/hod.
Pridané pred 2 týždňami

Stavebný pracovník
SOLD OUT s. r. o.Trenčín 7 - 10 EUR/hod. Zabezpečená doprava
Aktualizované pred 2 týždňami

Obchodná manažérka
REALSVIT, a.s.Trenčín 1 800 - 2 800 EUR
Pridané pred 2 týždňami

Obchodný reprezentant – špecialista na finančné produkty - nová pobočka Trenčín
Home Credit Slovakia, a.s.Trenčín Ponuka onedlho končí! 1 000 - 1 800 EUR
Pridané pred 2 týždňami

Quality Assurance Lead for International Project
Asseco Solutions, a.s.Remote work 2 000 EUR
Pridané pred mesiacom

Správa WEB systému - externe
TINRON, s.r.o.Práca z domu 6 - 12 EUR/hod.

www.profesia.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 17:41 avatar
Kruci šak všetci nie sú z Batizoviec    


31.
označiť príspevok

djjaro muž
   28. 10. 2019, 17:51 avatar
dlho som tam nebol......
mozno 6 rokov


32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 17:55 avatar
Ja neviem čo je to za duševnú poruchu patologicky klamať ako robí rodák sviňo. Ale dúfam že to aspoň nebolí .
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:29,  Dobré ránqo, pán gabriel pb... Preštudujeme si letáky, kde sa nám dnes oplatí nakúpiť....
dnes, 07:19,  https://chatime.sk/wp-content/uploads/2017/06/zdrave-ranajky.jpg
dnes, 07:12,  Sima Martausová Osem tridsať Bratislava 25.11.2015
dnes, 07:11,  Ten smajlík je pre túto pohnútku príznačný, Jamo. *04
dnes, 07:11,  keď nám neprídu dnes peniaze na bankový účet, bude to vyšetrovať finančná polícia
dnes, 07:07,  O pádoch v horách už tiež čosi viem. Neviem, kto má so mnou, aké plány, že ma tam...
dnes, 06:46,  Fíha, to "ma nehnevaj" bolo super v tú chvíľu. Prišlo mi to milé. Ako keď mi...
dnes, 01:16,  volajako si sa nam nasral....čím to asi bude?
dnes, 00:56,  spolocne mame akurát to, že mnohí bludime spolu s nimi....akurat za upplne iných podmienok......
dnes, 00:52,  lebo je verejný a každa transakcia je verejná......
dnes, 00:05,  (9) Ninka,, odporúčam Ti nezabúdať ani na to, aby fungoval aj otáznik...
včera, 23:58,  (4) Zuzka8, dobre uvažuješ - pretože s tými počtami "výšok" nás smerujú do...
včera, 23:52,  Nech žije Slovinsko aj Slovensko nielen v našich krásnych piesňach......
včera, 23:39,  https://lh3.googleusercontent.com/proxy/FYpRdxJuasd5_AdPtESZnYLIBr5p2WwUYSwV_TVR9v82tDRylj5cDYETz...
včera, 23:36,  0svetení pospi niečo. *29 *29
včera, 23:35,  Vonku prší. *14 Bola som vybehnúť na ulicu pred dom. .. Prvý jesenný dážď. *11 *38...
včera, 23:15,  Tutok v Mt poprijímajú vždycky 'stovky' študentov na ošetrovateľstvo, a potom v druháku...
včera, 23:14,  Tak aj niektoré štyridsiatníčky dokážu byť také, ale asi skôr staršie, no. .. Ale s...
včera, 23:10,  Dobrý večer, panko danko. *43
včera, 23:10,  (2) Zuzka8, ja si myslím, že nie permanentne, ale najviac 30 rokov. Čo si myslíš, mám...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Musíš sa veľa učiť, aby si vedel, ako málo vieš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(121 487 bytes in 0,391 seconds)