Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Podla Ustavy SR...

24
reakcií
436
prečítaní
Tému 1. augusta 2019, 10:45 založil Grofik šrobik.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 8. 2019, 10:45 avatar
Nositelom statnej moci je kazdy obcan! Ta moc sa deli a pri volbach sa sklada ako pucle ci kazdy je nositelom absolutnej moci???))


2.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 8. 2019, 10:46 avatar
Statna moc v sebe obsahuje vsetku zakonodarnu vykonnu a sudnu moc!!! Aku ja mam sudnu moc???))


4.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 10:57 avatar
Grofik šrobik- na súdnu moc musíš mať dlhú ruky. Máš?


3.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 10:51 avatar
Grofik šrobik- ja viem kde si to čítal!  Len to akosi nehraje s demokraciou. Nositelia kapitálu to chápu inakšie ako "populo".
Máš demokraciu kapitálu a demokraciu pre občanov. Skús to analyzovať. Prípadne sa potom pripojím.


5.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 8. 2019, 10:58 avatar
Ten komentar k Ustave od Milana Cica sa bojim otvorit kurva to zase bude otazok...))


6.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 8. 2019, 11:00 avatar
5/ Na jednej strane neznalost zakona neospravedlnuje na druhej strane nikto za pravny nazor nemoze byt sudeny...))


9.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 11:08 avatar
Grofik šrobik- to si trochu pomiešal. Premetom práva by nemali byť názory a neznalosť zákona neznamená, že sa na tvoje konanie nevzťahuje. Neznalosť zákona neospravedlňuje. Možno si právnik a zámerne trochu pletieš právo a porušovanie práva so zákonmi. Zákonodarná inštitúcia je niečo iné ako súdna moc.


11.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 8. 2019, 11:22 avatar
9/ Pravo je zakon ktory ti nieco umoznuje a sudna moc moze jednat len v ramci zakona ktory prijme parlament jasne ked narazis na blbca sudcu tak ta uzna vinnym...))
Súhlasí havran


7.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 11:00 avatar
Keď nie sú otázky, tak nie sú problémy. A o to ide nie?


8.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 8. 2019, 11:07 avatar
7/ Myslim ze na dnes stacilo idem vyluxovat chalupu nasi maju prist z dovolenky...))


10.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 11:09 avatar
Poď luxovať aj u mojej susedy, je veľmi náročná 


12.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 8. 2019, 11:28 avatar
Havran ked budem nositelom statnej moci tak ju nemusim ani delit na zakonodarnu vykonnu a sudnu...))


13.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 11:36 avatar
Grofik šrobik - teraz uvažuješ z pozície diktátora. To si nedovolili ani komunisti. Tak však uvažujú dnes najmä šialene bohatí kapitalisti a to ty asi nie si .


14.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 8. 2019, 11:40 avatar
13/Diky za nazor!!! Jasne ze diktator neriadil stat sam to da logika...))


15.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 11:46 avatar
Grofik šrobik - to je odveký problém a vždy sa opraty ktosi držať v rukách, len ich občas zverí paholkom, ktorí koňa obriadia.
No asi sa odkláňame od témy. Skôr je to o demokracii a kapitále.


16.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 8. 2019, 11:50 avatar
15/ Vies ze slovo vladnut znamena mat rozhodujucu moc v state???))


18.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   1. 8. 2019, 12:20 avatar
Aku vy chcete mat moc nad kym ? Prepustam celu tu sebranku 150 tich zlodejov mafianov vrahov uchylakov fetakov vlastizradcov skorumpovanych S.I.S karov uzernika danovych a colnych podvodnikov protislovenskych zivlov a darmozracov co sedia v tom chlieve ktoremu tak honosne hovoria NRSR, vztyk a odchod na smetisko dejin vsetci a bleskem.


17.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 11:55 avatar
Grofik šrobik-ďakujem , už mám jasno . Tak sa teda vráťme k tomu základnému. Je podstatné v prospech koho je realizovaná vláda? Máš pocit, že je to v prospech väčšiny a demokraticky?


19.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   1. 8. 2019, 12:24 avatar
MEMORANDUM SLOBODNÉHO OBČANA
Ja, slobodný občan, v hlbokej úcte voči kultúrnemu a národnému dedičstvu, vyhlasujem, že sa ujímam vlády. K tomu, aby som mohol spolu s ostatnými, rovnako slobodnými ľuďmi vládnuť slobodnej spoločnosti sa zaväzujem, že budem ctiť najvyššie morálne zásady a tie budú pre mňa Zákonom. Absolútnou hodnotou je ľudský život a preto si vyhradzujem neodnímateľné právo na odmietnutie akéhokoľvek rozkazu, ktorý by ho mohol ohroziť.

Ku svojej vláde nepotrebujem žiadnych prostredníkov, pretože tak ako každý slobodný občan, mám možnosť byť zvolený ako aj okamžite odvolaný. Ako občan s mandátom vládnuť nesiem plnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia, pretože som si vedomý ich vplyvu na životy nás všetkých. Zo všetkých síl budem chrániť a vyznávať najvyššie humánne cnosti, akými sú: úcta k druhým, vzájomná láska a porozumenie, ochrana životného prostredia a jeho zdrojov, tolerancia ku všetkým vierovyznaniam, rasám, národom, národnostiam a etnikám. Rodina ako nedotknuteľný základ a pilier celej spoločnosti musí byť pod starostlivou ochranou a preto sa zaväzujem poskytovať jej plnú podporu a to najmä zabezpečením dôstojného bývania, ako aj dôstojných podmienok staroby.

Po stáročiach útlaku som si vedomý, že slobodu nemožno dosiahnuť bez umožnenia prístupu k potravinovým zdrojom a prírodnému bohatstvu pre všetkých rovnakou mierou. Navyše, aby slobodná spoločnosť nebola vystavená manipuláciám, musí mať zabezpečený priestor vo verejnoprávnych médiách na vlastnom vysielacom okruhu pod kontrolou občanov.

Spôsob spravovania vecí verejných ako aj všetkých verejných inštitúcií musí vychádzať zo spravodlivej a efektívne kontrolovanej deľby moci a precízneho systému bŕzd a protiváh, vychádzajúcej z ústavne zakotveného zákona o priamej demokracii. Politiku štátu určujú slobodní občania, preto všetkým občanom slobodného štátu musí byť zaručená rovnosť príležitostí. Ústavné zákony vychádzajú priamo z vôle slobodných občanov a sú nadradené všetkým ostatným.

K UPLATŇOVANIU VLÁDY SLOBODNÉHO OBČANA VEDÚ NASLEDOVNÉ CIELE:

1. Slobodný občan je základom slobodnej občianskej spoločnosti založenej na princípoch priamej demokracie.

2. Slobodný štát je suverénnym spoločenstvom slobodných občanov vyznávajúcich ústavou chránené hodnoty, pričom jeho suverenita a zákony sú nadradené všetkým ostatným medzinárodným zákonom. Výrazom štátnej suverenity a zvrchovanosti je vlastná mena ako základný pilier hospodárstva.

3. Základnou povinnosťou slobodného štátu je vytvárať a permanentne udržiavať úplnú potravinovú sebestačnosť pre všetkých svojich občanov, ktorá musí byť prioritným strategickým cieľom podporujúcim rozvoj hospodárstva, znižovanie nezamestnanosti ako i rozdielov medzi mestom a vidiekom. Slobodný štát je takisto povinný podporovať zdravé trhové prostredie s minimalizáciou byrokratických nákladov a obštrukcií v slobodnom podnikaní.

4. Slobodní občania sú vlastníkmi štátnej banky, ktorá každému občanovi slobodného štátu poskytuje úvery s garanciou nulového úroku.

5. Slobodní občania sú vlastníkmi strategických podnikov, pričom tieto musia byť spravované s úmyslom najväčšieho úžitku pre všetkých občanov.

6. Verejné školstvo na všetkých úrovniach je v plnej výške hradené zo štátneho rozpočtu. Jediným kritériom pre výber uchádzačov sú ich primerané osobnostné a vedomostné predpoklady k úspešnému štúdiu, pričom jeho obsah je koncipovaný dopytom trhu a potrebami spoločnosti.

7. Každý slobodný občan má ústavou zakotvené právo na prácu. Štát je preto povinný vytvárať podmienky pre dostatok pracovných miest na to, aby žiadnemu občanovi nebolo toto právo odopreté. Odmietnutím štátom vytvoreného adekvátneho pracovného miesta občan stráca nárok na podporu v nezamestnanosti.

8. Každý občan slobodného štátu má právo na zdravotnú starostlivosť, pričom štandardná zdravotná starostlivosť vo všetkých štátnych zariadeniach, vrátane liekov a zdravotníckych pomôcok je v plnej výške hradená z verejných zdrojov.

9. Prístup k informáciám zabezpečuje verejnoprávny informačný kanál televízie a rozhlasu pod priamou kontrolou občanov.

10. Slobodný občan je základom mierumilovnej spoločnosti so štatútom trvalej neutrality, ktorá nevstupuje do žiadneho ozbrojeného konfliktu a preto nepodlieha záväzkom v žiadnych militaristických spoločenstvách. O pripojení, zotrvaní či vystúpení z akéhokoľvek medzinárodného zväzku rozhodujú občania výlučne referendom.


20.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   1. 8. 2019, 12:31 avatar
Snad si nemyslite ze tu budeme tolerovat nejake Vytrubeneho Krisku Captavu a pod. Co ste spadli na hlavu. ? Dorazne ti nariadujem ty Haraburda ani sa nepokusaj ist proti mierumilovnemu slovenskemu ludu vytrubovat do celeho sveta ze rusko je agresor suhlasit so sankciami a viest Slovensko do vojny proti Rusku. To co si dovolujes vypustat z huby take zvratenosti v mene slovenskeho ludu. Mas podporu 22,4 % zmagorenych uchylakov a slnieckarske mozgoposkodene luzi. Rozumela si ?


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 8. 2019, 13:32 avatar
Si slobodný občan, môžeš voliť podľa vlastnej chuti.


21.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   1. 8. 2019, 12:36 avatar
A tie stihacky tu nechcem vidiet chrapy za 2.000.000.000 aby sa mohli metrosexualny uchylaci vodrnkat kazdy den sliac malacky jak teplosi a nad nasimi hlavami z nasich penazi palit tisice litrov paliva denne. Tam si pustite simulator blbci vypatlany a mojej babke daju 300 eur. Grapuni


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 8. 2019, 12:55 avatar
Ty nemaš žiadnu .maš papiere na hlavu a 450 € invalidak. Tak ho aspon raz v roku neprechlastaj . Lebo v kombinacii s liekmi ti to nerobi dobre


24.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 8. 2019, 14:29 avatar
22/ Hlavne ze ty si demokrat ktory ked ide na zmrzlinu najprv vyhlasi referendum ze ci kakaovu alebo straciatelu...ved si neschopny sa sam rozhodovat!!!))


25.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 8. 2019, 14:30 avatar
22/ Apropo kde si prisiel nato ze 150 kokotov ma vzdy pravdu???))
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:30,  Môj kamarat zas to ma naopak. Chce byť dievča a aj sa mal narodiť ako dievča rodičia mu...
včera, 19:35,  https://www.youtube.com/watch?v=nV1ODATNHpw
včera, 18:50,  Bodá jako núž, ako spieva Lucie Bílá v jednej zo svojich pesničiek...
včera, 18:43,  Ondro si dobrý človek . To viem dávno . Si človek ktorý dokažeš pomôcť podať sladkosť...
včera, 18:36,  prečo piješ okenu ? Sú dva druhy vodky jedna chutí ako okena a tá druhá tiež . Potom už...
včera, 18:34,  Toto je príjemná hudba drakov z Fínska https://www.youtube.com/watch?v=e4Ao-iNPPUc
včera, 18:30,  Ondrej ja Nie som lepší od teba....
včera, 18:26,  22...Láska bolí to si nevedel?
včera, 18:14,  To nje je prauda! Bol to utok ameriki, pisu o tom diskutujucy na...
včera, 18:13,  A viete, kto bol majiteľom lode s nebezpečným nákladom, ktorý vybuchol v Bejrúte?!!!! Meno...
včera, 17:58,  Prečo sa pýtaš na tieto otázky, ak si zjavne presvedčený, že niet Boha? Nie je to tak, že...
včera, 17:56,  Počul si niekedy radu: Nekŕmte trolov? *05
včera, 17:48,  Najskôr sa skúša argumentovať . Ak niet argumentov treba utekať .
včera, 16:46,  Počul si niekedy radu: Nekŕmte trolov? ;)
včera, 16:31,  Presne elfe si trol a užitočný idiot
včera, 16:31,  Edo s tou tvojou Amerikou to ide dobre z kopca :)
včera, 16:31,  Troll a užitoční idiot
včera, 16:30,  Len opakuj elfí trole
včera, 16:30,  Banderovci vraždia obyvateľov Donbasu
včera, 16:26,  to je ono papúšku vyopakuj se nám
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Pokiaľ sú v manželskom vzťahu problémy, tak na vine sú obe strany - ako žena, tak aj svokra.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(90 926 bytes in 0,261 seconds)