Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

"Podľa toho všetci spoznajú ,že ste moji učeníci,........!"

13
reakcií
707
prečítaní
Tému 18. februára 2018, 12:53 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 2. 2018, 12:53 avatar
TALIANSKY list "IL CORIERE DI TRIESTE" vyhlásil:......"Svedkovia Jehovovi si zaslúžia obdiv pre svoju pevnosť a súdržnosť. Na rozdiel od iných náboženstiev sú jedným ľudom,takže sa nestane ,že by sa modlili k tomu Bohu v mene toho Krista, a pritom žehnali dvom odporujúcim si stranám v nejakom konflikte, a nemiešajú politiku s náboženstvom, aby tak slúžili záujmom vedúcich osobností štátu,alebo záujmom politických strán.
A v neposlednej rade sú pripravení voliť smrť,než by mali porušiť......prikázanie -nezabiješ!"


2.
označiť príspevok

peter67 muž
   18. 2. 2018, 17:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 2. 2018, 20:12 avatar
Mienkotvorný list? A to je aký?

Ak napíše nejaký redaktor článok ,tak zrejme má na to svoje dôvody a dôkazy,prečo tak píše. A je jedno,či to napíšu v malých ,alebo veľkých novinách. A Terst nie je až taký malé mesto, čo asi nevieš?!
Tu ide o skutočnosť,že aj inoverci poznajú činnosť a históriu JS a na základe toho sa vyjadrujú!
JS si hlavne budujú svoju povesť tak,že poslúchajú Boha a nechajú za seba prehovoriť svoje skutky.
Apropo´,.......mohol by sa takto hociktorý redaktor vyjadriť na adresu iného náboženstva? Asi sotva!


5.
označiť príspevok

peter67 muž
   18. 2. 2018, 20:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 2. 2018, 17:18 avatar
5.......dúfam že si uvedomuješ ten nezmysel ,čo si napísal?

Ak by to tak bolo,tak svet nepotrebuje osvetu,vzdelávanie a stačili by len mienkotvorné média! 

A o JS sa ani tak nevyjadrujú na základe toho,čo JS "hlásajú" ,ale na základe ich skutkov. A hlavne podľa toho,.....že aj pod tlakom a v krízových situáciach zaujmú správne stanovisko! Tam kde všetci ostatní,zlyhávajú!

A to,že redaktor sa môže vyjadriť ako chce ,je len polovičná pravda! Mohol by trebárs nejaký redaktor na svete napísať ,to čo som citoval na adresu iných náboženstiev? Nie!!! Nikdy !!! A ak aj,tak by ho vysmiali a vyhodili z daných mienkotvorných novín a aj z iných!

A záchrana ľudských životov je ten najväčší skutok na svete! To pochopíš ,až keď uvidíš ako politické prvky zničia falošné náboženstvá! Potom budeš mať istý čas si to pripomenúť! Ale len krátky čas,....lebo potom príde Boží hnev aj na ostatných ,ktorým chýbala rozlišovacia schopnosť a zdravý úsudok!


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 2. 2018, 20:18 avatar
Nemecká historička Gabriela Yonanová napísala:....." Bez príkladu tejto nezlomnej kresťanskej skupiny/JJehovových svedkov/ počas národnosocialistickej diktatúry,by sme -po Osvienčime a holokauste museli pochybovať,či bolo vôbec možné naplniť kresťanské učenie Krista?!"

A tak predsa sa našiel niekto,kto nepošliapal odkaz a učenie Krista! A neboli to veľké cirkvi "kresťanstva". Práve naopak,......tie zahanbili svojho učiteľa, svojim nekresťanským správaním!


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 2. 2018, 11:18 avatar
5,.........Gooffrey F.Nuttall, ktorý prednáša cirkevné dejiny, poukázal na jednu zaujímavú paralelu.....:

"Medzi postojom raných kresťanov k vojne a postojom ľudí,ktorí sa nazývajú Jehovovými svedkami, je väčšia podobnosť, než je nám príjemné uznať".


8.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 2. 2018, 18:00 avatar
Shagara

Odkryť túto vašu falošnosť a namyslenosť je jednoduché. Hoci je tých nešifrovacích kľúčov viacej , tak jeden je obzvlášť jednoduchý. No a tým jednoduchým dešifrovaním kľúčom je sledovať, ktoré spoločenstvo sa povýšilo nad ostatné spoločenstva a začalo vyhlasovať vlastnú jedinečnosť, výnimočnosť a samospravodlivosť.

Tento kľúč sa uplatnil aj v týchto veršoch: Luk18 9A povedal i proti niektorým, ktorí dúfali v sebe, že sú spravedliví a ostatných nemali za nič, toto podobenstvo: 10Dvaja mužovia išli hore do chrámu modliť sa. Jeden bol farizeus a druhý publikán. 11Farizeus si zastal a takto sa modlil u seba: Bože, ďakujem ti, že nie som ako ostatní ľudia, dráči, nespravedliví, cudzoložníci alebo aj ako tento publikán. 12Postím sa dva razy do týždňa a dávam desiatky zo všetkých príjmov. 13A publikán stojac zďaleka nechcel ani len oči pozdvihnúť k nebu, ale sa bil do pŕs a hovoril: Ó, Bože, buď milostivý mne hriešnemu! 14Hovorím vám, že tento odišiel ospravedlnený dolu do svojho domu a nie tamten. Lebo každý, kto sa povyšuje, bude ponížený; a kto sa ponižuje, bude povýšený.

No a SJ sa povýši a myslí vo svojom srdci. Ďakujem ti Bože, že nie som ako ostatní hriešnici mimo nášho jediného spravodlivého spoločenstva na zemi, spoločenstva SJ a že nepatrím k týmto hriešnym kresťanom. Koľko len chodím po domoch, roznášam brožuriek a zvestujem o kráľovstve a koľko len vystríham ľudí pred armagadonom, neberiem zbraň do rúk, koľko dobrých skutkov už mám. Sme jediní spravodliví na zemi. Ďakujem, že my SJ nie sme nespravodliví, ako tí všetci ostatní mimo nášho spoločenstva SJ.

Shagara, to je pýcha. To vaše spoločenstvo je Bohom, že vie, kto všetko je spravodlivý a kto nie. To vaše spoločenstvo je celým telom Kristovým. Ak chcete byť súčasťou tela Kristovho, tak musíte prijať fakt, že telo pozostáva z množstva údov a nie len jedným. Všetky údy sa podriaďujú jednej hlave – Kristu. Ak Kristus nie je vašou hlavou, tak nepatríte do tela Kristovho.

Reformované cirkvi taktiež tvrdia o sebe, že sú pravé, no žiaden zbor nevyhlási, že je jediný, jediný pravý na zemi, lebo to by bola povýšenecká pýcha tohoto zboru. Navzájom sa nazývajú bratia a sestry v Kristu, lebo vedia že iba Boh vie, kde všade má svoje deti. Boh o nich vie, lebo pozná tých, v ktorých srdciach kraľuje svojím Slovom - Duchom. Sú zapečatení Svätým Duchom zasľúbenia.

Aj keď je veľa falošných cirkví na tomto fakte nič nemení.
Súhlasí Johny Pravda


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 2. 2018, 18:19 avatar
8,...som hrdý na to ,čo dokázali JS, a rád to pripomínam! Pretože to o niečom svedčí!
JS si ale nenamýšľajú ako ty,....že "raz spasený,navždy spasený"!
Pretože , ešte nie je koniec! Pretože ešte nebolo veľké súženie,ktoré preverí vieru každého! A pretože JS veria/na rozdiel od teba/ že posledné slovo bude mať Boh!
Druhá vec je tá,že JS na základe Božieho slova veria,že "pravda je len jedna",....že "Kristus nie je rozdelený",....." a že kresťania majú byť jednotní, a učiť v zhode"!

Ak by to malo byť ako tvrdíš ty,....tak si už odsúdil aj Krista a aj prvotný,kresťanský zbor!

Citujem z knihy -"Raní kresťania a apokryfy" ,/str.102/........."Kresťania sa cítili ako vyvolení, jediní ktorí poznajú pravdu,nedostupnú ostatným".

Teda,....môžeš nariekať ako len chceš,ale ak nenájdeš pravé náboženstvo,tak budeš aj cez veľké súženie obhajovať trojicu a tvrdiť,že ako ty "vyvyšuješ Krista pohanskou filozofickou náukou"!

A opakujem...."Hlava je Otec,Všemohúci Boh"! Kristus je hlavou zboru a to je niečo iné! Všímaj si tú postupnosť: Boh-Kristus-muž!
------------------------------------------------------------------------------------------------
Dobre,.......ale poznám reformované zbory čo odmietajú nesmrteľnú dušu,peklo a trojicu,....a aj tie ,ktoré ich učia!
Ktoré reformované zbory potom sú pravé? Alebo je to jedno ,čo učíme? Žiadne modlárstvo neexistuje a ani varovania z Mat,.15:3-9,. Kol,.2:8,atď,.....?

Realita, ty nechápeš vôbec zmysel biblickej pravdy,a len mentoruješ,papagájuješ ,čo ťi nalinajkoval niekto iný!

A ten záver je najlepší! Ale vy určite tam nepatríte! Vieš,hovoríš presne to isté ,čo JS,....len sa pokrytecky skrývate za sebaklam a klamlivú toleranciu!


13.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 2. 2018, 21:18 avatar
9

Ináč povedané, ty si pyšný na to, čo dokázali SJ a teda sami seba chválite? No a táto vaša namyslenosť a pýcha o niečom svedčí, že to vaše učenie nie je od Boha, ináč by si chválil Boha a nie sa chváliť sami seba za to, čo dokázalo spoločenstvo SJ. To čo dokázalo , je úplne prevrátiť Písmo.

Istota spásy v Kristu, tak to nie je sebadôvera, ale plná dôvera v Božie zasľúbenie. Poukazuje na to, že tak ako Abrahám cit: Rim 4 21a súc cele istý toho, že to, čo zasľúbil, je mocný aj učiniť, 22preto mu to aj bolo počítané za spravedlivosť.

Cit: 20a nepochyboval o zasľúbení Božom v nevere, ale bol posilnený vo viere dajúc slávu Bohu.

Bol si teda cele istý a preto cit: –“ 22preto mu to aj bolo počítané za spravedlivosť.“

Teda tak ako Abrahám aj my máme byť cele istí, že to, čo zasľúbil, je mocný aj učiniť. A čo také nám zasľúbil, aby sme nepochybovali bez viery, ale boli cele istí vo viere? 1Ján 2:25 A toto je to zasľúbenie, ktoré nám on zasľúbil, večný život.

Sebadôvera musí zhorieť, aby sa rozšírila závislosť na Kristu pre každodenný život a tým rozhojnilo pôsobenie Božieho Ducha v srdci vykúpeného na Božiu chválu a nie našu.

A to je práve ten osobný vzťah s Bohom, kedy prijímame vierou práve tú radostnú správu o našom spasení, teda to zasľúbenie, že máme večný život v Kristu a sme si už cele istí spasením! Evanjelium je predsa radostná správa o tom , že Boh už urobil všetko pre naše spasenie, teda správa o dokonalom diele milosti. Teda naša spása stojí na milosti a moci Božej a nie na našej moci. Ak by naša spása stála na sebadôvere, teda na viere vo vlastné sily a moc spasiť sa svojimi skutkami, tak áno vždy by sme mali pochybnosti o svojom spasení, nakoľko každý zhrešil a je hodný odsúdenia. No naša spása stojí na dokonalom diele milosti, ktoré Boh vykonal na kríži a Boh nám tu radostnú správu predsa zvestuje. Bez istoty spasenia v Kristu, niet pokoja a radosti v Kristu. Ak niet radosti , tak sme neuverili a teda neprijali práve tú radostnú zvesť evanjelia, ktorú nám Boh predsa oznamuje. No kde by bol pokoj, radosť v Kristu ak by boli pochybnosti ohľadom uvedomovania si vlastnej spásy.

Ján5 11A toto je to svedoctvo, že nám Bôh dal večný život, a ten život je v jeho Synovi. 12Ten, kto má Syna, má život; kto nemá Syna Božieho, nemá života.13To som napísal vám veriacim v meno Syna Božieho nato, aby ste vedeli, že máte večný život a aby ste verili v meno Syna Božieho.

To čo učíte SJ je blud!


14.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 2. 2018, 21:35 avatar
9
Pokladáte ostatných za nič? Pokladáte!
Dúfate v seba, akí ste len spravodliví a ostatných považujete ako hnojivo zeme? Považujete!

Úplne sedí na vás toto podobenstvo: Luk18 9A povedal i proti niektorým, ktorí dúfali v sebe, že sú spravedliví a ostatných nemali za nič, toto podobenstvo

Vidíte sa v tomto podobenstve? Nevidíte, lebo ste slepí!
Súhlasí Johny Pravda


10.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   19. 2. 2018, 18:27 avatar
Bezne ludi ktory sa pustia do mna z urazkami a preukazu sa ako nerozumne hovada ked sa zacnu ruhat tomu co neznaju co pisem o Bohu a od neho, ponechavam nadalej ich biednemu osudu. Nie ze by som ta chcel silou mocou zachranit,ale takymito smiesnymi prispevkami ...to je vyslovene provokacia aby sa clovek vyjadril.Ale ako si sa i sam vyjadril i tuna kolega mal by si sa venovat nejakej uzitocnejsej cinnosti kedze tu ti to zjavne nepojde uz dalej.
List v Taliancine ? To si snad robis prdel. Tak mikulasenci suhlasia ze svedkovia sa klanaju akemusi Bohu a Kristovi ktory budu asi ti isty ktorych uctievaju i oni sami len s malou obmenou v nauke,ale tak ci onak je z jedneho zdroja a teda chvala ide antikristovi a nie skutocnemu Bohu. Ako si i sam skorej napisal,maju to i na kostole a ved sami tvrdite vsetci medzi sebou co sa tu handrkujete jednu a tu istu pesnicku a navzajom tvrdite ze tu ste ako mater smilnic,jej deticky smilnice a akysi svedkovia co su tiez od nich. Politiku tohto sveta sam nemusim a nikoho nevolim a nie som SJ. A pokym ide o prikazanie nezabijes a dalsie prikazy mal by ich kazdy respektovat s pouzitim svedomia,zdraveho rozumu a osobnym vztahom s Bohom. Ale darmo bude niekto tvrdit ze nezabil ked necha zomriet svojich bliznych hoc infuzka by im zachranila zivot,kolko ludi tam od vas takto zomrelo ??
Ak by za cias Hitlera boli vsetci ostatny SJ tak by ovladol celu zem,zlu sa treba vediet branit, a rusky lud a komunizmus nenavideny mnohymi zachranil viac zivotov nez vsetky tie vase spolky dohromady, len vdaka tomu tu mnohi zijete,dychate,sedite a mozte liezt Americanom,mikulasencom a im podobnym do zadku.

A na otazku mojho mentalneho zdravia,dakujem za opytanie ja sa mam dobre,psychiatrov atd poznas zjavne omnoho lepsie ako ja ked ich poznas po mene asi by to chcelo dalsie diagnozy ked ta zotrie i ujo v klobuku ze ste menili koniec sveta 10x a napise ti jasne dokazy a ty si stale u SJ, nepise sa v pisme ze kto zotrva do konca u SJ ci akehokolvek nabozenstva,denominacie,sekty zeby bol spaseny,ale v Duchu a Pravde skrz vztah s Bohom a krmenie sa jeho slovami,to ale ziadna denominacia v ktorej som bol a ani mimodenominacne spolky nemaju, a nadarmo maju formu naboznosti a akesi tradicie,treba to vsetko prekladat a drzat duchovne nie slopat vino fyzicky atd. . Pisem kvoli tomu ze to necitas len sam.
Dalej pismo a Jezis nespocetne krat varuju,ako bolo za cias Lota ci Noeho bude i dnes, ze pridu mnohy a povedia ze mu sluzili v jeho mene a On ich posle prec..nezna ich lebo oni neznali jeho len mali nalepku krestan a ine ale inak nemali nic iba sa to domnievali ze maju vsetko a tam im to bude odobrane... . Ak skorej to nespoznaju,nenapravia svoje kroky... .

Aby som nezabudol, pokym ide o dvoch cheruboch pri Arche,uz som vysvetloval pojem Archanjel, co myslis kto asi tak su ?A cosi sa mi mari ze ste mali v uceni okrem Michaela i Gabriela no poslednou dobou to z nauky SJ vyhodili a miesto toho aby akekolvek skutocne meno Boha v pisme sli chvalit maju svoje vybajene ktore nema nik iny len ty co si dokazali prepisat bibliu na nepoznanie, ale mikulaseneckym kniezatam a politikom tohto sveta sa Boh smeje,Pan sa im vysmieva, kde ake miesto je jeho pribytku ? Neobrezany srdcom. A kazdy kto ma podiel na smilstve a cudzolostve narodov vo vierovyznaniach a u SJ nemoze mat zaroven podiel v Pravde,nefunguju kompromisy ist si zamekat do spolkov a potom dufat ze ak su ti mimo nejako to uz bude ok pri citani Biblie alebo ak Boh da,lebo spolky maju svoje ucenie a pomazanie co skresli ludom cele duchovno,pohlad na bibliu a tak nemaju bezne nic,kolko ludi to bolo zachranenych v case Lota ci Noeho ? Isto i vtedy bolo na zemi plno ludi co mali svoje nabozenstvo v ktorych si boli isty. No kto sa spolieha na ludi a nie na Boha tie jeho istoty su mu na dve veci


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 2. 2018, 18:41 avatar
DOdo,....ako sa máš? A čo Gabriel a mikuláš? Aj tí sa majú dobre?

Hovoríš,že keď raní kresťania nebojovali a boli apolitickí,....tak boli zvedení tiež,ako aj JS?

Vieš,niektorí,"kresťania" tvojho razenia bojovali tak,že keď niekomu/možno aj kresťanskému bratovi/ rozpárali brucho bodákom,.....tak mu povedali:...."nehnevaj sa,ale ja ťa aj tak milujem , ale musím poslúchať vládcu tohoto sveta,....chyť si svoje vnútornosti a utekaj k zberačom ranených,....možno to prežiješ! Nech ťa žehná knieža pokoja"!


12.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   19. 2. 2018, 19:12 avatar
Len mi potvrdzujes ze s ludmi ako si ty nema cenu ani diskutovat. A sami ponesu plnu zodpovednost za vsetko co napachali ked sa protivili Duchu Svatemu,to je jedno ci formou ze ho sli priamo napadat,alebo rovnako ako ateisti zapierali duchovny porod P.M. a nevedeli v pisme pochopit ani panna pocne a nerespektovali co hovori P.M. v Duchu Svatom. Alebo sa sli vysmievat a trepat dve na tri. Gabriel,mam mu zatelefonovat sa a spytat sa ho na to ? A mikulasenci a ich mikulasenecka nauka,skutky,vianoce,sado masochisticke zobrazovanie J.K. na kole a na krizi,trepanie o tom ze rok ma 365-6 dni a ze to bolo cca 2018 rokov vzad a dalsie nezmyselne nauky diablov a antikristov a popieranie toho zeby On zostupil v tele, miesto toho trepanie ze sa narodil ako mi a dalsie veci okrem medzinarodneho terorizmu,krizi,okradanie ludi na daniach a mnohe dalsie veci a falsovanie pisiem a ucenie ludi verit v Boha a Jezisa co je iny nez ten v pisme je ich ovocie,rovnake ovocie ako mas ty mikulas,mas sa dobre ? Chuti ti tvoje ovocie jedovatej nauky tebe alebo ti je otravou pre dusu a ked ti niekto ked budes skapinat od vas odmietne dat krv tak ho pochvalis este ze sice nezabijes asi nejako porusa ale asi to je inak ok lebo ta SJ naucili kktiny ze ? A ranny krestania ? Tusim nechapes nicomu a zbytocne je takym ako ty to i pisat. Vymysli ludi ste prijali,vymysli verite, vymysli vas dostanu tam kam ist nechcete. Ja som veriaci Bohu a biblii, a nie krestan,to je diametralny rozdiel,ze to mnohi nechapu uz neni moj problem,maju bibliu,v hlave mozog, maju skumat,poriadne si pozriet co pise biblia,pytat sa,citat,a nie len sektarcit,ked nevedia,uveria i v to ze zabijali telesne apostolov a prorokov pricom ale Bohu vsetci ziju a to v telach od Boha v nesmrtelnosti nie ako casperovia, a Peter Apostol a dalsi neumreli ani nezakladali ziadnu velsektu,az na Judasa ovsem..., ale sli v nesmrtelnosti ako i P.M. , proroci,a dalsi hore. To ale ludia ktory maju nahrazky viery miesto viery samotnej chapat nemozu a zrejme ani prijat.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:58,  s takými vymletými psychopatmi sa ťažko buduje slobobodná spoločnosť.........*10*10*10
dnes, 02:45,  samozrejme...krst do mena Ježiš.....*10*10*10
dnes, 02:43,  pokial nema byt vas krst krstom ducha svateho ktoreho prirodzeny nasledok je ciste poznanie tak...
dnes, 02:41,  ideš tomi ty naš osmijanko......mam ťa rad*18*18*18
dnes, 02:28,  moralizujme radšej ako nejaký nešťastnik tomi.....ktorý sa ani pokrstiť nedal*07*07*07
dnes, 02:24,  https://www.milost.sk/news/
dnes, 02:14,  že v spoločnosti....*19*19*19*19
dnes, 02:13,  predstavme si, že slocnosti už niesu vymletí ľudia ala boris......*18*18*18*18
dnes, 02:11,  aby si dostal rozum, ty teliatko........*03*03*03*03....odkedy nemaš rad politiku?...osmijanko...
dnes, 01:50,  Zatiaľ čo liberáli majú v blížiacich sa parlamentných voľbách výber menší ako v...
dnes, 01:14,  Prečo tu zas trepeš politiku?
dnes, 01:06,  Čo majú ľudia zo šírenia klamstiev? Nakoniec sa im to vypomstí.
dnes, 01:04,  Staručký hoax *13*13*13 pre vysvetlenie https://video.azet.sk/embed/3005389/
dnes, 01:02,  infovojna *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 00:55,  Nenormalix žiaden strach zdravotná štatna poistovna zostane vo vlastníctve štatu a...
dnes, 00:48,  Hrádza proti extremizmu https://video.azet.sk/embed/3005389/
dnes, 00:47,  Presne tak slobodným totaliťakom treba povedať nie . Oxymoronom však pov ieš svetu len že...
dnes, 00:45,  https://www.aktuality.sk/clanok/756024/tazky-tyzden-hoaxparada-2019/
dnes, 00:39,  https://www.youtube.com/watch?v=1UdjkastOQE
dnes, 00:34,  Srandokartónom! A to nie je náhoda. Veď ľaľa, zľava: Hrdlička, preceda KSS, Drbnutý,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho,
kto sa ti páči, pretože ten, kto sa ti páči, ťa opustí pre niekoho, koho miluje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(82 206 bytes in 0,462 seconds)