Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Podla čoho spoznať pravých kresťanov?

5
reakcií
983
prečítaní
Tému 17. júna 2017, 23:58 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 6. 2017, 23:58 avatar
Ak si uvedomujeme biblické znamenia,znaky a postoje pravých kresťanov z Písma,.....tak spoznať pravé náboženstvo je ľahká vec.
--------------------------------------------------------
1,....... Podľa toho všetci poznajú, že ste moji učeníci, ak budete mať lásku medzi sebou.“ — Ján 13:34, 35.
Týmto znakom sa najviac rozpoznávajú praví kresťania. A tu JS dokázali a stále dokazujú,že vlastnia tento poznávací znak,a sú úplne iní,ako iní "kresťania"/matrikoví/ vo svete.

2,.......Tí, ktorí uctievajú Boha správnym spôsobom, uznávajú Bibliu ako Božie Slovo. Snažia sa žiť podľa jej zásad. To odlišuje pravé náboženstvo od náboženstiev založených na ľudských názoroch,tradíciách. (Matúš 15:7–9) A sem patrí väčšina náboženstiev,nakoľko náuky ako trojica,peklo a nesmrteľná duša sa v Písme nenachádzajú./samozrejme aj iné/

3,.......Praví Ježišovi nasledovníci majú v úcte Božie meno, Jehova. Ježiš dával najavo úctu k Božiemu menu tým, že ho oznamoval,vyvyšoval. (Ján 17:6, 11, 12, 26)
Pomáhal ľuďom spoznať Boha a učil ich modliť sa o posvätenie jeho mena. (Matúš 6:9) Ktoré náboženstvo vo vašom okolí je známe tým, že oznamuje Božie meno? Hlavne ak pár desaťročí dozadu,iba málokto vedel,že Otec Ježiša Krista má meno -Jehova! A že je odlišnou osobou,Všemohúcim Bohom.

4,....... Praví kresťania /všetci/ zvestujú o Božom Kráľovstve. Boh poslal Ježiša, aby zvestoval dobrú správu o Kráľovstve. Božie Kráľovstvo je jedinou nádejou ľudstva. Mat.24:14,....28:19-20.
Kto dnes poslúcha vo všetkom tento príkaz? Iba JS! A tento znak, je viac ako zrejmý a nemôže ho prehliadnuť nik.

5,........Ježišovi nasledovníci nie sú súčasťou tohto zlého sveta. Môžete ich rozpoznať podľa toho, že sa nezapájajú do politických záležitostí ani do sociálnych konfliktov. (Ján 17:16; 18:36) Sú neutrálni,apolitickí. Ani nenapodobňujú škodlivé zvyky a postoje, ktoré sú bežné v tomto svete. Jakub 4:4.,....(Ján 17:15, 16)
Opäť,......je to postoj,ktorý je vlastný iba JS. U väčšiny "kresťanov" nezbadáte rozdiel medzi nimi a neveriacimi.

6,........Nijaké náboženstvo nemá porozumenie Písiem ako JS. Pre väčšinu je smerodajná katolícka,nebiblická tradícia/filozofické,pohanské špekulácie/. A väčšina nechápe ani základné biblické pravdy,a už tobôž nie zložitejšie miesta Písma./Zjavenie,Izaiáš,Ezechiel,Daniel,....atď/. Príklad......pre drvivú väčšinu je kniha Zjavenie úplne "zapečatená",/skrytá/čo aj samy priznávajú. Čo je viac ako čudné, hlavne ak si niektorí napríklad privlastňujú apoštolskú postupnosť.
A je to čudné aj vzhľadom k tomu,že sa blíži záver,a väčšina ani nevie a nechápe pojmy Biblie ,ktoré sú nevyhnutné pre záchranu. Kedy ich potom pochopia a budú naň reagovať? Príklad.......ako môže kresťan/hľadajúci/ reagovať na niečo,keď nevie odkiaľ má vyjsť a čo to je "Veľký Babylon",....alebo kto je onou duchovne mŕtvou "tretinou zeme",....alebo ,kto je "človekom neprávosti" a podobne ?????
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Žiadne náboženstvo vo svete,nespĺňa všetky tieto znaky, a ak aj niektoré áno/čiastkovo/,tak len jednotlivci a nikdy nie ako celok! Je naozaj ťažké nájsť preto pravé náboženstvo?
Nie!,.....len je ľahké kráčať po širokej,pohodlnej ceste. Kto by už dnes na seba bral nejaké "jarmo" a "zapieral sa"?!


3.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   18. 6. 2017, 08:43 avatar
1
Shagara napísal: Kto dnes poslúcha vo všetkom tento príkaz? Iba JS! A tento znak, je viac ako zrejmý a nemôže ho prehliadnuť nik.
-----------------------------------
No a to je tá vaša namyslenosť a pýcha, že si myslíte o sebe, že ste jediní spravodliví na celom svete, že vy jediní hlásate evanjelium, no sami neviete, čo to evanjelium Ježiša Krista v skutočnosti je. Hovoriť o Kráľovstve Božom a povedať, že do kráľovstva sa dá dostať jedine cez spoločenstvo SJ je klamstvom a popieraní toho, čo povedal Ježiš: Jan3 3A Ježiš odpovedal a riekol mu: Ameň, ameň ti hovorím. Ak sa niekto nenarodí znova, nemôže vidieť kráľovstvo Božie.

A hneď aj odpovedá ako sa dá narodiť znova: 15aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život.

Rozumieš Shagara tomu: 15aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život

18Kto verí v neho, nebude odsúdený, ale ten, kto neverí, už je odsúdený, lebo neuveril v meno jednorodeného Syna Božieho.

Kde je tam napísané, že jedine spoločenstvo SJ nebude odsúdené? Nebyť odsúdený je mať večný život v Kráľovstve Božom.15aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život

To nechaj na Bohu a samozvane sa nevyhlasujte, že ste jediní spravodliví, lebo Boh ukáže každému tú jeho vlastnú spravodlivosť : Iz 64:6 Lebo sme všetci jako nečistý, a všetky naše spravedlivosti sú jako ohyzdné rúcho; vädneme všetci jako lístie a padáme, a naše neprávosti nás preč odnášajú ako vietor.

No my máme spravodlivosť Kristovu a len skrz Krista prichádzame očistení jeho krvou k Otcu. Ináč sme všetci v tej vlastnej spravodlivosti ako nečistí.

No a hovoríš o náboženstvách, alebo o kresťanstve, lebo sú to rozdielne veci? Ježiš nezaložil žiadne náboženstvo a určite ani náboženstvo SJ.

Ježiš založil cirkev, ktorú budeje na skale. A tou skalou je Kristus zjavený Otcom na nebesiach v srdciach tých, ktorých si vyvolil Otec. To jedine Otec zjavuje v Pravde Ježiša, ako Krista Syna živého Boha a to komu chce a kedy chce a oni všetci uveria a tedao aj vyznávajú v Pravde. No a svojím novým životom v radosti, pokoji a teda s istotou spasenia v Kristu oslavujú Boha. To je to nové narodenie z Boha - z Ducha a to skrze vieru v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy na kríži - Ježiša Krista. Vierou prijímame to Slovo a to Slovo je Duch a je život!


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 6. 2017, 22:14 avatar
2.......vytrhol si jeden text z Písma a dokladuješ svoju pravdu,....nie biblickú. Aj satan verí v Boha, a čo ,nebude odsúdený?
Tvoja schopnosť vytrhovať z biblického kontextu je priam neuveriteľná. Ježiš poukázal na viac podmienok pre záchranu.
Sama viera nestačí! Hlavne ak stojí na nepresnom poznaní.
To čo som napísal,za tým si stojím! Boh mal vždy jednu cirkev,svoj ľud a nie mix rôznych spoločenstiev s navzájom si odporujúcimi náukami. A ak veríš v trojicu,tak si sa dopustil hrubého modlárstva,a tak tvoja rétorika o znovuzrodení je len mlátenie prázdnej slamy!
A úplne ignoruješ fakt,že to Ježiš prikázal opustiť Veľký Babylon a vyjsť z neho! A poukázal na daľšie podmienky záchrany. A ty si stále vo Veľkom Babylone. A ani sa nedržíš náuk Ježiša Krista. A vo svojom sebaklame aj zomrieš ak sa nespamätáš.


5.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   20. 6. 2017, 22:42 avatar
Aj KC vyhlasuje, že viera v Slovo Božie nestačí a to je jej pád.

Ak sa vierou prijíma do srdca práve to, čo má moc znovuzrodiť človeka a to je Slovo Božie, ktoré je pravda a život, tak sa to aj prejaví na novom živote na oslavu Boha. Ježiš povedal, že jeho slová sú duch a sú život.

Veriť, že Boh existuje nás nespasí. No veriť v Krista, je veriť v Božie Slovo a teda nasledovať ho. Kto uveril v Pravde Slovu Božiemu, tak nemôže zmýšľať ako keby neveril a nemôže ani žiť, ako keby neveril. Je už novým človekom narodeným z Boha - z Ducha.

Ty vidíš ten mix a nerozlišuješ kde je pravda, lebo spoločenstvo SJ je slepé a vidí len seba. No Boh vie, ktorí ho v pravde vyznávajú. Túto vec nechaj na Boha a nepleť sa do toho.


6.
označiť príspevok

piskotka žena
   13. 7. 2017, 22:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

pozorovateľ
   18. 6. 2017, 03:28 avatar
Biblia povzbudzuje pravých uctievateľov Jehovu Boha týmito inšpirovanými slovami: ´Uistite sa o všetkom, pevne sa držte toho, čo je znamenité´! - 1 Tesaloničanom 5:21. A potom:´Aby ste sa uistili o dôležitejších veciach, a tak aby ste boli bez chyby a neprivádzali iných k potkýnaniu až do Kristovho dňa´! - Filipanom 1:10. Jedna z ´dôležitejších´ vecí je vedieť na základe čoho Bude Ježiš Kristus súdiť veľký zástup a oddeľovať ovce od kozlov?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:25,  Američania majú v krvi násilie
dnes, 21:25,  Čo tam vyvádza lúza !
dnes, 21:23,  No vidíš ty trolka nikdy sa nestalo aby po po zabití bieleho sa páchalo násilie
dnes, 21:22,  Ty hlúpa stvora v tvojom amíkove sa deje čo sa deje a tvoje debilné magoriny na tom nič...
dnes, 21:20,  Toto sa v tejto chvíli deje v USA https://www.youtube.com/watch?v=iaIOvsa12_Q
dnes, 21:20,  62. zatial tu vidím len magora, čo gramofónuje ako pokazeny verkel .
dnes, 21:19,  56. skópiruj mi kde ospevujem podpalovanie, násilie a rabovanie, inak tu verejne potvdíš ze...
dnes, 21:17,  No vidíš hlupaňa ako sa zamotávaš do debilín ktoré tu neustále vypúšťaš :)
dnes, 21:16,  Ty klamárka on zabil 18 černochov ? Policajt už niekoľko dní sedí a furt lúza rabuje...
dnes, 21:15,  lebo si jebnuty? *21
dnes, 21:14,  54. 18 x krát nesedel, a teraz by ho tak isto nezabásli keby nezačali protestova .
dnes, 21:14,  Zlá stvora prečo keď biely zabije černocha rabujú sa obchody, zapaľujú autá, rozbíjajú...
dnes, 21:13,  zlá stvora ty nič nevysvetľuješ len klameš a troluješ
dnes, 21:12,  Furt len budeš trolovať nedáš sem také info pretože nikdy kvôli zabitiu bieleho sa...
dnes, 21:12,  34. chujovi to nevysvetlíš, ani to nemám v úmysle . len predchádzam tomu aby tu nemohol len...
dnes, 21:11,  Senilná zlá stvora aj biely policajt už dávno sedí a aj potom bolo páchané násilie. No...
dnes, 21:09,  51. skópiruj mi kde ospevujem podpalovanie, násilie a rabovanie . inak si len klamárske howno
dnes, 21:08,  48. ty chuj , pretoze toho policajta okamzite zavreli . a na tohto bolo podanych 18 stazností za...
dnes, 21:08,  Ty americká trolka no daj konečne kedy sa kvôli zabitiu bieleho černošským policajtom...
dnes, 21:07,  Ty trolka realitu nezmeníš zatajovaním pravdy. Po vražde bielej sa nepáchalo násilie
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Spoznaním samého seba spoznáš i ostatných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(60 728 bytes in 0,271 seconds)