Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Podarilo sa tu na DF presvedčiť niekoho z neveriacich, aby uveril ?

172
reakcií
3255
prečítaní
Tému 20. decembra 2013, 13:33 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 12. 2013, 13:33 avatar
Otočiť myslenie človeka v otázke viery o 180° je takmer nemožné a to takmer som napísal iba pre nádej , že by to mohlo byť aspoň jedno percento. Už viac ako rok som tu na tomto DF a doteraz žiadny výsledok, naopak, cítim ešte väčšie vyburcovanie ateistov proti bohu.
Pred chvíľou som držal v ruke evanjelium a čítal som Jána 4, 1-42, Je to dlhé, ale doporučujem prečítať. Jedná sa o rozhovor Ježiša pri studni so samarijskou ženou. A práve podľa toho ma napadlo porovnať, ako presvedčil Ježiš priamo osobne celé mesto, aby v neho uverilo a ako to robím ja tu na DF, prípadne aj iní a prečo sa nám to vôbec nedarí ?
4,39 Mnoho samaritánov z toho mesta uverilo v neho, pre slovo ženy, ktorá svedčila: „Povedal mi všetko, čo som porobila“ 40 Keď samaritáni prišli k nemu, prosili ho, aby u nich zostal. I zostal tam dva dni. 41 A ešte oveľa viac ich uverilo pre jeho slovo. 42 A žene povedali: „Už veríme nielen pre tvoje slovo, ale sami sme počuli a vieme, že toto je naozaj Spasiteľ sveta.“
Prvotný nástroj presvedčenia uviedol Ježiš svoje schopnosti proroka – „Povedal mi všetko, čo som porobila.“ To ja bohužiaľ nemám k dispozícii a ani iní veriaci. Ale zaujímavé je na tom, že ten prvý kontakt samaritáni brali naozaj len ako kontakt, pretože až potom, ak sa Ježiš s nimi rozprával ešte osobne, až potom uverili preto, že to v sebe samých pochopili. „ Už veríme nielen pre tvoje slovo“, teda tej ženy, „ale sami sme počuli a vieme,....“
Toto si vysvetľujem tak, že to akoby nestačilo, že si niekto prečíta evanjelium, ale je treba k tomu ešte vysvetlenie. Evanjelium je napísané pre všetkých, ale cestu do duše má každý inú. Nemôže sa písať pre každého osobitne, v tom je tá stručnosť, a každý ho preto musí pochopiť sám podľa seba a to je to hľadanie cesty do duše človeka, to je vlastne to prekonanie hradných múrov každej duše, ktorá nedá zo sebou len tak ľahko manipulovať.
Ani samarijci nebolo chytrí hneď všetko uveriť, ale neodmietli s nenávisťou prvý kontakt, počkali čo bude ďalej. V tom sa prejavila aj ich inteligencia, na ktorej Ježiš dokončil svoje dielo. V tomto momente ako by som zostal so svojou snahou o presvedčenie uveriť, stáť na jednom mieste v beznádeji. Veď všetko sa začalo proroctvom a kde mám ja takéto proroctvo zohnať ak sám nie som prorok, alebo dokonca ani veštec, ktorých je dnes nad mraky. A ktorým nakoniec aj tak nie každý verí.
Prešlo takmer dvetisíc rokov a predsa sa nachádzajú ľudia, čo Ježiša uveria, možno nejakých mizerných 15 či 25 %, ale predsa nevyšla jeho snaha na tejto zemi nazmar. Ak by som pokračoval v percentách odhadu, tak by som si tipol, že až 95% a možno ešte viac uverí na základe rodičovskej výchovy. Deti uveria rodičom vo všetkom a teda aj vieru.
Ale veriaci sa stáva iba vtedy veriacim, ak pochopí, že z Ježiša ide živá voda a kto si vie načrieť tejto živej vody, príde na to, že život už tu na zemi je oveľa lepší, ako bez nej. Niektorí neveriaci tiež cítia, že potrebujú dočerpať duševnú energiu a hľadajú ju tu okolo nás v prírode, v stromoch, v iných ľuďoch, v drahokamoch a podobne, ale Ježiš hovorí práve tejto samaritánke „Kto sa napije z vody, ktorú mu ja dám, nebude smädný na veky,....“ Samozrejme, že samaritánka túto vodu hneď aj pýta, ale Ježiš ju posiela pre svojho muža, ale to iba preto, aby jej vysvetlil, že táto voda sa nenačiera a nepije, ako normálna voda zo studne. Že táto jeho voda je len pre pravých ctiteľov, ktorí sa klaňajú otcovi v Duchu a v pravde. Lebo sám Otec hľadá takýchto ctiteľov. „Boh je Duch a tí, čo sa mu klaňajú, musia sa mu klaňať v Duchu a v pravde.
Po príchode učeníkov hovorí: Mojím pokrmom je plniť vôľu toho, čo ma poslal a dokonať jeho dielo.“ Ježiš týmto vlastne zároveň potvrdzuje, že nie je e nemôže byť boh ako jeho Otec, lebo by to logicky nešlo nijako dokopy, ak teda nič iné, tak aspoň tá podriadenosť a oddanosť svojmu otcovi.
Ale ani toto nebol začiatok Ježišovho obrátenia samaritánov, aby sa toto Ježišovi podarilo, musel už pred tým niekto urobiť v tomto smere kus dobrej práce. 38 Ja som vás poslal žať to, na čom ste nepracovali. Pracovali iní a vy ste vstúpili do ich práce“
Takže mám to všetko rozobraté na drobné, ako Ježiš obrátil samarijčanov a ak by som to chcel aplikovať na dnešnú dobu, stále mi chýba ten prvotný kontakt. Proroctvo.
Vedieť presvedčiť ľudí, že je tu niečo, čo vie prorok dopredu, čo sa stane a ono sa to stane tak, ako to bolo predpovedané. A takéto proroctvo je jediná sila, ktorá ma šancu rozbiť opevnenia a hradby neveriacej duše. A kde takéto proroctvo v dnešnej dobe nájsť ????
Mnohí z vás už dlhšie tušia, kam smerujú tieto moje myšlienky, áno, je to Fatima.
Je tam prevedené proroctvo samotného Boha, ktorý ústami Našej Pani jasne povedal, čo sa musí urobiť a ak sa neurobí, čo sa stane.
Treba si tieto dialógy našej Pani s deťmi pozorne prečítať a rozanalyzovať ako evanjelium, čo je ešte možné urobiť, aby sa dali odstrániť katastrofy hroziaceho božieho hnevu. Ibaže onedlho bude sto rokov a nič ????
Pôjdeme predsa len do tejto záhuby, ak stačí tak málo ?????
No dobre, ale vráťme sa k neveriacim, že by tých tiež Fatima doteraz nepresvedčila, ani ako toto proroctvo ??
Tu je jasnejšie potvrdené, že nebo existuje, ako kedykoľvek pred tým. Bolo predpovedané a sa stalo a ešte nás čaká ďalšie predpovedané a tiež sa čaká, čo sa urobí a ak nič, tak sa stane. Človek nemá problém sa zachrániť pre akoukoľvek hrozbou, ale musí najprv tejto hrozbe uveriť. Iba že to sme sa dostali znova na začiatok už raz obídeného kruhu. A má to teraz skončiť tým, že neuveria, ak by niekto z mŕtvych vstal a neuveria ani ak bolo zbytočne zabitých a umučených niekoľko desiatok miliónov ľudí v II. Svetovej vojne ??????
Je to potom vlastne aj o inteligencii, alebo o čom to vlastne je ???
Uveriť na prúdy živej vody z neba, odpustenie hriechov a večný život ?

Amen.


4.
označiť príspevok

Centex muž
   20. 12. 2013, 14:08 avatar
...myslím si že v tomto netreba nikoho presviedčať...je v poriadku, keď človek nepotrebuje v duchovnej oblasti nátlak pofidérnych tretích strán... 
Súhlasí Osvietený, Wolfe


11.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 12. 2013, 19:54 avatar
Elemir ty by si mal byt kazatel  
Súhlasí Osvietený


154.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 23:44 avatar
Alebo zaklínač hadov.
Súhlasí Osvietený


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 12. 2013, 13:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 12. 2013, 15:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

fajer
   20. 12. 2013, 16:00 avatar
a čím tvojimi sprostosťami...náboženstvo je rakovina ľudstva...zlo ktoré ho privedie ku skaze...
Súhlasí Osvietený


3.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 12. 2013, 13:43 avatar
nemal si kedy prečítať ani 5 riadkov a už si múdry.


5.
označiť príspevok

fajer
   20. 12. 2013, 15:40 avatar
neviem prečo by som to mal čítať,stále tie isté sprostosti o ježiškovi, fatime,evanjeliu....
Súhlasí Osvietený


8.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   20. 12. 2013, 19:04 avatar
No ja som si prečíl iba nadpis a iba k tomu sa vyjadrím - nemyslím si, že môže niekto niekoho presvedčiť cez internet ohľadom takej dôležitej veci, ako viera Aj táto stránka sa volá síce "diskusné fórum" ale diskusií je tu málo,ak vôbec nejaké.. a keby aj boli, diskusia nie je hneď presvedčovanie
Súhlasí Robinsonka


9.
označiť príspevok

Robinsonka
   20. 12. 2013, 19:06 avatar
Pekne.
Súhlasím, diskusií je tu ako šafranu, ak vôbec nejaká, ja som tu ešte žiadnu nevidela.
Súhlasí Patrick91


10.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   20. 12. 2013, 19:27 avatar
ale pokecať sa tu dá
Súhlasí Wolfe


13.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   20. 12. 2013, 20:05 avatar
Patrick a Robinsonka, nepreháňate trochu?
Súhlasí Oleandra


72.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   20. 12. 2013, 21:18 avatar
Asi ani nie. Ale to nevadí.. život je krásny, ajkeď sú ľudia sprostí, a možno práve preto je krásny
Súhlasí J.Savo


12.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 12. 2013, 20:04 avatar
AK chces presvedcit rozumnu bytost, tak nato musis ist uplne inak a nie s evanjeliom. To su len slova, ktore maju mizivu vypovednu hodnotu.


14.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   20. 12. 2013, 20:11 avatar
Účelom kresťanov nie je presviedčať, ale oznamovať evanjelium. Potom je to už na ľuďoch, ktorí evanjelium počujú, ako sa k nemu postavia, či uveria , alebo nie. ALE OBDOBIE HLáSANIA EVANJELIA NEBUDE TRVAť DONEKONEčNA. Podľa písma má byť aj druhý Kristov príchod, po ktorom má prísť Božie kráľovstvo.
Súhlasí veriaci-4, Patrick91


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 12. 2013, 20:26 avatar
A co este pekne mi povies?
Nikto tu nehovori o tom, co je ucelom krestanov,a le tema bola dana, takze som reagoval ku teme a nie nato, co sa ako ma podla teba, ci krestanov robit.
Ludia potrebuju vidiet skutky ziveho Boha a zazraky. Inak rozumneho nepresvedcis o svojej pravde, ci pravde Kristovej.
Oni neveria ani eln tomu, ze maju dusu, tak nac im kazat evanjelium? Hadzat perly sviniam, ako bolo obrazne nazvane plytvanie drahocennostami na cosi, co to ani nemoze chapat.


18.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 20:28 avatar
zabudol si akosi na apokalypsu,ta patri tiez krestanom


19.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 12. 2013, 20:32 avatar
apokalypsa teda Apo...kalí ...psa, je cosi zamerane proti psom. cosi ako utvrdzovanie ocele Apom( co je po madarsky otec)
Alebo To moze byt Apo Kaly psa-citroen peugeot- co maju znak selmy.


20.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 20:33 avatar
apokalypsa sa nekona, zivot je vecny...


22.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 20:35 avatar
nič nie je večné
Súhlasí ranexil


24.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 20:40 avatar
to len preto ze si na predchadzajuce zivoty nepamatas...


26.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 20:41 avatar
dokaz,ze si predchadzajuce zivoty mal
alebo zase vymysla to clovek


27.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 20:42 avatar
nebudem nic dokazovat :-) ber alebo nechaj tak...


28.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 20:42 avatar
nie je dokaz,neverim
Súhlasí Osvietený


29.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 20:43 avatar
zily si koli tomu nepodrezem :-)


30.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 20:44 avatar
nemusis,nie si moj psychiater


31.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 20:45 avatar
som tvoj foter :-)


34.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 20:48 avatar
nie si,bo nepouzivas rozvite vety
Súhlasí ranexil


35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 20:49 avatar
rozvite vety nikto necita...


38.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 20:51 avatar
tak si tu preto vypisujes dvojnasobne davky jednoduchych viet


39.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 20:54 avatar
som v podstate jednoduchy stroj zalozeny na logickej chybe, teda si to mozem dovolit :-)


44.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 20:58 avatar
a tym je nas dialog uzavrety ?


46.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 20:58 avatar
ako chces :-) mas este nieco na srdci? :-)


49.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 21:01 avatar
hej,bresalske majstrovstva


50.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:01 avatar
co to jako jest? :-)


51.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 21:02 avatar
a co ja viem
ja len aby rec nestala


53.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:03 avatar
ja som sa uz na bludy vykaslal :-)


54.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:04 avatar
psychiatricka vyhlasila ze je na mna pysna :-)


58.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 21:07 avatar
trenovana to zena


60.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:08 avatar
musi mat vela trpezlivosti :-) pocuvat cely den tie zvasty co z nas vychadzaju :-)


62.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 21:09 avatar
nemaj strach,z niecoho musi zaplatit najomne


64.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:11 avatar
som jej povedal ze sa mi dari zit tu a teraz :-) dokonca som to dohnal do takeho extremu ze si uz nepamatam co bolo pred piatimi minutami :-)


65.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 21:12 avatar
obleceny alebo vyzleceny ?


68.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:14 avatar
len v trenkach som teraz :-)


69.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 21:16 avatar
to mam teraz posudzovat vsetky muzske nicky podla teba ?


70.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:18 avatar
a naco su ti vsetci? :-) nestacim ti ja? :-)
Súhlasí salbea


55.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 12. 2013, 21:04 avatar
Niekto cumel na matrix a nejak sa to an neho nalepilo.


57.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:05 avatar
to nie je o matrixe :-) ale o ceste do hlubin studakovy duse :-)


32.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 20:45 avatar
nie, to preto, že nič nie je večné


33.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 20:47 avatar
ak by nieco nebolo vecne, znamenalo by to ze z niecoho moze vzniknut nic. vsak to sa nedeje. plati zakon zachovania energie...


36.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 20:50 avatar
ak ťa niekto premení na horiacu fakľu, tak energia bude zachovaná, ale ty nie


41.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 20:55 avatar
ja som energia...


43.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 20:56 avatar
kdeže, máš aj štruktúru a to si ty, keď bude transformovaná na niečo iné, tak zanikneš aj ty


45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 20:58 avatar
nezaniknem... transformujem sa do inej podoby...
Súhlasí Oleandra


48.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:00 avatar
to už nebudeš ty... ani teraz už nie si tým, kým si bol pred malou chvíľou...


52.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:02 avatar
stavovy stroj je stale stavovym strojom, i ked stavy maju ine hodnoty...


59.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:08 avatar
nejak ma prešla chuť diskutovať, tak nič


61.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:09 avatar
daj si pauzu :-)


63.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:10 avatar
na pár rokov


66.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:12 avatar
nic sa neboj :-) nic sa nestrati :-) vsetko je zaznamenavane :-)


67.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:13 avatar
my programatori tomu hovorime logy... poeticky sa to vola kniha zivota... :-)


71.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:18 avatar
je to aj tak zbytočné


74.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:20 avatar
zbytocne by to bolo keby si z tohto zazitku na tejto zemi nic nemala :-)


78.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:23 avatar
mám, zbytočné je obhajovať sa


79.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:24 avatar
lebo?


80.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:25 avatar
stratené v preklade


81.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:26 avatar
tiez mam pocit ze kazdy z nas hovori inou recou :-) vraj je to od cias babylonu :-)


82.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:28 avatar
vtedy sa tiez ludia ako dnes vyvysovali nad boha a to bol trest...


83.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:28 avatar
zase toto...


84.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:29 avatar
stale je to o tom istom :-)


85.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:29 avatar
pre niektorých zjavne áno


86.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:30 avatar
nas co uz mame za sevou par tisic zivotov uz malo co prekvapi :-)


87.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:32 avatar
ze, ranexil :-)


88.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:32 avatar
ešte sa tým chváľ, mal by si smútiť )


89.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:36 avatar
lebo? :-)


93.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:39 avatar
to by bolo na dlho


96.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:40 avatar
mam cas az do nedele :-)


97.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:41 avatar
možno za pár tisíc životov


98.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:43 avatar
a potom sa niekto cuduje ze som tu tisic zivotov ked kazdy sa na to z vysoka :-)


99.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:44 avatar
aj tak by sa to stratilo v preklade


102.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:45 avatar
ja ked chcem tak som extremne chapavy :-)


108.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:51 avatar
nejde o pochopenie


111.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:52 avatar
tak o co ti ide? :-)


112.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:53 avatar
mne? ty si zvedavý


113.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:55 avatar
no tebe :-) ved stale sa so mnou hadas... :-)


114.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:55 avatar
keď myslíš


115.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:56 avatar
ja nemyslim :-) ja viem :-)


122.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 22:01 avatar
no keď myslíš, že vieš


124.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 22:04 avatar
poviem ti to na priklade :-) to ze myslim.... viem :-)


126.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 22:07 avatar
ale o tom sme sa nebavili


130.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 22:09 avatar
ved to bol len priklad :-) tak ako viem ze myslim viem i kopec dalsich veci :-)


132.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 22:11 avatar
dobre, ja neviem nič, asi preto myslím


134.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 22:13 avatar
ja viem vsetko :-) lebo co neviem to si vymyslim :-)


47.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 12. 2013, 20:59 avatar
Co pijes zlatko?


73.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:20 avatar
tekuté hélium


75.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 12. 2013, 21:21 avatar
Takze sa vznasas?:D:D
Vidno...vrat sa na zem


77.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:22 avatar
haha


101.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 12. 2013, 21:45 avatar
Nie je vsetko take zle, ako sa to zda..


105.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 21:48 avatar
vedľa


129.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 12. 2013, 22:09 avatar
Vedal ma nezaujima. Tam spi kraken a suka svoj vocas


135.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 12. 2013, 22:18 avatar
jak ta jedla, co sa nenajedla


110.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   20. 12. 2013, 21:52 avatar
silne pochybujem že ide o nieake evanjelium, ich motivacia je viera, vdaka ktorej sa možno na okamih stavaju lepšimi, alebo vykupenie si zleho svedomia, utrpenie a ideme veselo dalej. ak niekto chce dnes niečo aplikovať čo je stare, bez preloženia do sučasnej podoby. aky ma vyznam novonarodene dieťa ktore je zmyvane všetkymi hriechmi, hoci ešte žiadne nespachalo?


140.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 12. 2013, 22:24 avatar
kua dezka, kde si vykopal tu zensku? 


15.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 20:26 avatar
mne sa tu podarilo presvedcit psychiatrov,ze konaju spravne
sach mat


17.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 12. 2013, 20:28 avatar
Elemír,
ako neveriaceho ma aspoň trošku "presvedčíš" vtedy, keď mi "vieryhodne" vysvetlíš tieto otázky:
1. Ktorý z bohov stvoril príslušnú ľudskú rasu na svoj obraz...?
2. Ktoré rasy si stvorili svojich bohov na svoj obraz alebo podľa svojich predstáv...?
3. Aký je približný počet bohov, ktorých súčasné náboženstvá alebo rasy vo svete uctievajú...?
4. Ktorý zo súčasných bohov je ten najuctievanejší...?


21.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 12. 2013, 20:34 avatar
Nie...kazdeho presvedcim ja. A staci malo. NAucit hocikoho z vas, co envidite , vidiet auru. A zrazu pochopite, ze to cosi, kym ste ma aj dusu. A potom zacnete hladat odpovede.
Tak jednoduche to je.
Plytvat prazdnymi slubmi a slovami je udelom iby tych, co uverili, ale nevedia nic.


23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 20:38 avatar
ctenym vedcom sa uz podarilo zvratit proces starnutia u mysi... dalsi na rane je clovek... tesite sa na peklo?


37.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 20:50 avatar
a ani smrt nebude prichadzat ci ako to bolo...


25.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 20:40 avatar
ja nic neviem,je to moj udel
musim sa psychoanalyzovat donekonecna,inac ma psychiatri zabiju


40.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 12. 2013, 20:54 avatar
(18) Salbea,
myslím si, že apokalypsa nepatrí len kresťanom, ale aj židom...
Jej spôsob/formu totiž obsahuje už 1. kniha Henochova alebo 1. kniha Enochova alebo Etiópsky Henoch alebo Henoch etiópsky, ktorá je jeden z najznámejších starozákonných apokryfov. Je to celkovo päť pôvodne samostatných kníh, ktoré sú spojené postavou Henochovou. Henoch je ako prastará biblická postava príjemcom nadprirodzených zjavení o behu a podstate sveta. Kniha spadá do apokalyptického žánru a niektoré jej časti sú typickými a rýdzimi apokalypsami.
Obsah:
1 Povaha, datácia, jazyk
2 Časti knihy
2.1 Kniha strážcov
2.2 Kniha Podobenstva
2.3 Astronomická kniha
2.4 Kniha snov

Zdroj: Wikipédia


42.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 20:55 avatar
z rydzosti to svatej ,cie je to dedicstvo Kasafran ?!


56.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 21:05 avatar
v tej knihe sa stanovili urcite normy ludmi,podla ktorych sa posudzuju ludia roky rokuce
kniha spada do tragikomedie
ziadna apokalypsa neexistuje,tak isto ako peklo


76.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 21:22 avatar
cakala som na odpoved Kasafran a ty nist
asi preto,bo mam pravdu


90.
označiť príspevok

Oleandra žena
   20. 12. 2013, 21:37 avatar
Podla mna je presvedcenie dost nevhodný výraz. Presvedcis-- navedies..s umyslom aby clovek druhému uveril...a tak dospiet k dosiahnutiu cielu.
Skor predpokladam, ze uspech sa dostavi, ak nasimi názormi docielime zamyslenie sa, ci prehodnotenie povodných teorií a myslienok..Netreba cakat viditelne výsledky. Posun moze priniest aj kvalitna diskusia, ktora prinuti diskuterov premýšľat...
Súhlasí carybdeida, Kasafran


92.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:38 avatar
si povedala ze veris len sebe :-)


107.
označiť príspevok

Oleandra žena
   20. 12. 2013, 21:51 avatar
pamat ti sluzi
ale nie, ako v com..


109.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:52 avatar
napriklad v com veris mne? :-)


117.
označiť príspevok

Oleandra žena
   20. 12. 2013, 21:57 avatar
.. ja si názory ludi ukladam a percentuálne vyhodnocujem .) tzn. stále je tam cosi otvorene, ze moze ist len o tzv. zavádzanie, ci lahke kecanie.)


118.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:59 avatar
no.... a teda ako som na tom? :-)


128.
označiť príspevok

Oleandra žena
   20. 12. 2013, 22:09 avatar
takto nemám dovod neverit..ale pochybovat mozem.) na df nejde ludi celkom prekuknut, a tým myslím, ze nikdy nezistime, ci je tento clovek presne rovnaký myslienkovo aj v realite ako sa javi na fore. Kludne moze ist o herecke sklony....asi tak.


133.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 22:12 avatar
naco ti je potom forum ked na nicom nevies stavat z toho co tu je napisane? :-)


136.
označiť príspevok

Oleandra žena
   20. 12. 2013, 22:19 avatar
aale to otáčas. Ja nepisem, ze sa po precitani musim hlboko zamýslat ci ide o skutocnost, al. nie..To je len na margo doveryhodnosti urcitých! názorov...a tiez su tu obcas popisane dost blbosti, ktore nekoresponduju so skutocnostou..takze clovek, ktory premýšľa nad precitaným, zvycajne rozlisuje. A este priblizim v hlbokých otázkach, ci názoroch som pochybovacna...ktore sa mi javia ako nereálne, nie tie zbezne..


138.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 22:22 avatar
neotacam :-) vyjadrujem povodnu myslienku inymi slovami :-)


91.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 21:38 avatar
tak ci onak,pokracovat sa uz nebude


94.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:39 avatar
uz je vsetko doriesene? :-)


95.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 12. 2013, 21:39 avatar
Salbea,
nebuď až taká netrpezlivá, dočkáš sa. Nie som totiž stále pri PC...
Pýtaš sa, že čie je to dedičstvo? Myslím si tak, ako som uviedol predtým - židovské a kresťanské... Predpokladám však, že prvotným vlastníkmi "apokalypsy" neboli Židia, ale civilizácie omnoho staršie od nich - Babylončania, Feničania, Peržania, Číňania,...
Apokalypsy obsahujú mystické proroctvá o konci sveta znázorňujúce hlad, mor, vojnu a smrť, obludy...
Básnici používajú v prenesenom zmysle pre pomenovanie niečoho neskutočného, fantastického, hrozného, desivého - taktiež aj sny, vidiny, predstavy...

pren. ako v apokalypse, neskutočný, fantastický, hrozný: a-é
apokalypticky prísl.;


100.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 21:45 avatar
miera mojej trpezlivosti sa nikdy neprekroci
a ja neverim apokalypsam a ani mystickym proroctvam
staci ze som zena,horsie byt uz ani nemoze
vedia to aj rabini zidovsky,ked pri modlitbe dakuju za to,ze su muzmi
je to strasne,preco ma Boh tak tresce
najhorsia to apokalypsa som ja


103.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:47 avatar
lebo si spupna :-)


104.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2013, 21:47 avatar
a mam po nalade


106.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 21:49 avatar
to bol trest bozi :-)


116.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   20. 12. 2013, 21:57 avatar
1. Téma dlhá na čítanie, toto nie je čitateľský krúžok.
Už názov samotnej témy hovorí, že veriaci vskutku radi presviedčajú iných vo vieru v Boha. Naozaj, únavne presviedčate.


119.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 22:00 avatar
existuje druh parazitickej huby, ktorá napáda nervový systém mravcov a núti ich vbehnúť aj s nákazou do mraveniska, kde následne zomierajú, keď im tá huba vyrastie z hlavy a rozptýli svoje spóry


120.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 22:01 avatar
rozličných evanjelizátorov netreba odsudzovať, sú to obete pod cudzou kontrolou


121.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 22:01 avatar
to hovoris o ateistoch? :-)


123.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 22:02 avatar
o komkoľvek na koho sedí ten popis


125.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 22:05 avatar
to moze sediet i na teba alebo na mna :-) vsetko vecou pohladu :-)


127.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 22:08 avatar
samozrejme, preto treba konať opatrne


131.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 22:10 avatar
spravne :-) kto sa boji, nesmie do lesa :-)


137.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 22:21 avatar
strach zabíja myslenie


139.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 22:23 avatar
najhorsi je strach z boha :-) to sa potom clovek i ateistom radsej stane :-)


145.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 12. 2013, 22:28 avatar
Heh, kto si o nom precita v biblii, sa nevyhnutne zacne bat.


148.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 22:30 avatar
alebo na neho zacne pitchovat :-)


141.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 22:24 avatar
ech


142.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   20. 12. 2013, 22:24 avatar
kým si človek sám niekde hlboko vo vnútri niečo neuvedomí, presviedčanie navonok od iných je zbytočné ...poznám na sebe, tiež vypočujem iných a vždy robím podľa seba aj tak :-)
Súhlasí carybdeida


149.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   20. 12. 2013, 22:35 avatar
Zoe, ale večne počúvať iných, sa nedá. Toť minule som šla cestou okolo kostola, z ktorého práve vyšla jedna stará pani, vonku si zapálila cigaretu, a druhá, čo vyšla za ňou, jej s hnevom hovorí : "chodí do kostola a fajčí !"
No, tak aj práve pre toto ich nemusím. Tá čo fajčila bola možno lepšia ako tá cudzia, čo ju kárala, obe veriace.


150.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   20. 12. 2013, 22:41 avatar
tak zjavne takým ani trvalý pobyt v chráme božom by nepomohol, nieto jedna omša týždenne :-) netreba všímať.


151.
označiť príspevok

Oleandra žena
   20. 12. 2013, 22:43 avatar
presne tak, ludia toho nakecaju
Súhlasí Malá Zoe


152.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   20. 12. 2013, 22:46 avatar
...o druhých :-)
Súhlasí Chiara.1, Oleandra


143.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   20. 12. 2013, 22:26 avatar
...a nátlakom a tvrdohlavým presviedčaním môžeme iným naše názory akurát tak sprotiviť, niekedy je menej viac ..
Súhlasí carybdeida, Chiara.1


144.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 12. 2013, 22:27 avatar
niekedy je lepšie celkom mlčať
Súhlasí Malá Zoe, Chiara.1


146.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   20. 12. 2013, 22:28 avatar
mlčanie je dokonca občas naopak .. veľavravné ... .-)


147.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2013, 22:28 avatar
toto je slovo do bitky :-) hlavne na diskusnom fore :-)


153.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 12. 2013, 23:38 avatar
nikto z vás si nevšimol hlavnúpodstatu !!!
Dajme tomu, že nebola žiadna fatima a žiadne zjavenie, ale napríklad v roku 1917 sa nájde človek, ktorý povie pápžovi, alebo mu pošlš verejný list nasledovného znenia:
1.Musiš založiť pobožnosť nepoškvrneného srdca Našej pani,
2. a tej pobožnosti zasvätíš rusko.
Ak sa to nestane:
1. táto vojna sa skončí, ale príde hroznejšia ako táto, ako znamenie aosledné varovanie bude velkeé svetlo v 38. roku.
2. na pápeža bude spáchaný atentát. a boh zošle na cirkev aj iné tresty.
čo b ste urobili vy, keby ste boli pápež?
Jasné, list pokrčiť a hodiť do koša, nebude mi predsa nejaký tento písať výhražné listy.
Lenže v 38. roku je táká polárna žiara, že o polnoci sa dajú napríklad vo Švajčiarsku čítať noviny. A na to sa ozve ešte jedna mníška a tvrdí, že na svet príde po vojne ďalšia katastrofa, ak sa nesplní to, čo sa žiadfalo v roku 1917.
ČVo by ste urobili ako pápež ?
Vytiahnete pokrčený list z vysavača, ktorý je tam zabudnutý už dvdsať rokov, povietes s tým svetlom to bola náhoda ako blbec a list naspäť do vysavača. A keď je tu niekto proti svätým dogmám, tak pridáme ešte jednu, napríklad o nepoškvrnenom počatí panny márie. A môže mi vyliezť ....
lenže príde druhá svetová predpovedaná, ukrutná a naozaj neporovnateľná ako tá prvá. Dakto by si pomyslel predsa dôkaz ako hovado, takmer stomilionov mŕtvych pre takúto kravinu ??? to snáď nie, to s tým hádam nesúviselo ??? Stámiliony ľudí a napoly roozbitý svet a vy ako pápôež sa prechádzate po vatikáne a poviete si "To snáď nie je možné, to námk nemôže predsa nikto prišiť ?"
Potom príde atentát na pápeža, Ďalšia vyplnená púredpoveď, čo teraz ? Obálka s požiadavkami vo o vysavači je zahodená už 30 rokov aj svysavačom, ale máme zase na stole ďaľšie vyhrážky v podobe tretieho fatimského tajomstva.
Urobíme si rekapituláciu ? Skúsme:
V roku 1917 boblo predpovedané , že terba vytvoriť pobožnosť k nepoškvrnenému srdcu a zasvätiť tomu rusko. Nestalo sa prišlo svetlo a vojna. ba dokonca aj atentát na pápeža, má to nejaklý súvis ???? Na prvý phľad jasné ako facka, samozrejeme ale iba pre jednoduchých ľudí, vatikán takýmto spôsobom predsa nebude komunikovať len tak s hocikým a už vôbec nie s deťmi pod 15 rokov. jasné, je to blbnosť a tá vojna a to svetlo, náhoda??? dvojitá ???? a atentát,,, trojitá náhoda ?????
Nie je tých níáhod trochu veľa ??????? a toľko pokope ? je tu ďaľšia hrozba na stole! Čo s tým, poprosíme Boha , aby sa to nestalo??? Poradíme sa s duchom svätým ????
Rozmýšľajte aj vy atesti, veď to sú predsa fakta, bez ohľadu na to, akým spôsobom boli podané vo Fatime,to čo tam predsa bolo predpovedané sa naplnilo vrátane trestov dopredu určených, to je náhoda ?????
Z ruska sa doteraz šíria bludy do celého sveta, miesto toho, aby sa pokúsili začleniť do svetovej a Eurpskej ekonomiky, bývali KGB sa hrajú ďalej na vojnu ako malí chlapci.!!! Svetové vľmoci Amerika a Europa sa nechali zasypať z číny bezcennými brakmi za také penize, že teraz sa chodia klaňať hrstke komunistov, ab im z ich peňaZí NIEčO POžIčALI ????
Hrstke komunistov odovzdali do rúk osud sveta za cenu toho, že vznikla dovozom týchto brakov v amerike a europe nezmestnanosť, ktorá ak by nebola, kde by mse to len boli dnes ????
Akoby si tu nikto nevšimol, že prebieha dávno tretia svetová vojna, ktorá sa začína najprv zničením hospodárstva a až potom vojenským útokom ?????? Ale vedenie europy má v prvom rade na starosti dávať púozor na to. aby sa na slovensku nezabíjali premnožené medvede a vlky, lebo v tom vidia záíchranu pre aziou, nevadí,že ničia stáda kráv a oviec ???? Ochraňujeme vetvičky a vľko priemysel má právo ničiť všetko. Ešte sa ani netasili zbrane a už je europa na kolenách pred nimi a žobre o peniaze, ktoré majú od nás ????? Ako sa tam dostali ? To si nikto nevšimol ????

Tak, čo, teisti a ateisti, je nám to jedno ??? Tie predpovede a ich vyplnenie, nechj boli akékoľvek a odkhokolvek, sa stali. To normálny človek na svete nebol schopný takto predpovedať a napúlniť ?

Z europy zmizlo 4 000 miliard euro, nikto nevie kam ???? Posledná správa je o tom, že sa dali na reštruktualizáciu bánk, ale to je pre idiotov !!!!!!!!!!! Tie penieze niekde preedsa musia byť a nikoho to nezaujíma, kde sú, veď to je balík jako sviňa !!!!!! Za také peniaze môže predsa hrstka idiotov zničiť svet vrátane seba samých, to prestáva všetky sranda, čo sa robí s Europou a Amerikou? kto sú vlstne lídri Europy a ameriky, alebo ako to funguje, že svet ovláda nitkami pár krtov strčených niekde hlboko,pod zemou, alebo v honosných bilách, to je jedno, ale toto nikto necíti ako boží trest ????
Aj fašizmus a druhá vojna prichádzalipomaly a nič sa nerobilo, až ke´d museloiotcovia rodin nemecka sa postaviť proti otcom rodín z celého sveta a nasadzovať svoje životy, jeden otec proti druhému, pred tým sa nevideli a každý mal pri sebe fotgrfiu svojej rodiny a museli sa navzájom zabíjať ale preč??? ža by trklo v Hitlerovej palici ???? nie , bol to božítrest, elbo ľudia nenávidia boha a páž prvý, čo na jeho požiadavky ......, napriek takýmto dôkazom ??????

To som sa tu iba já zbláznil, alebo ste všetci takí idioti, sebavedomí a suverénny a pri tom je katastrofa už dávno za dverami a všetkým je to jedno ????????????

Čo ešte aké dôkazy , kto na čo čaká, ak stámiliony zabitých si nikto nevšíma ???


155.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 12. 2013, 06:33 avatar
Kasafran, doteraz sa mi nepodarilo nikoho obrátiť a asi neobrátim ani teba, jedine, že by sa ti to podarilon ako tým mestským policajtom, keď našli jedného pripitého ako čúra na ulici. Prišli k nemu a pýátajú sa ho,"To neviete, kde je tu WC ? Nie ! Tak s obráťte na nás! On medztým čúra ďaleja pýta sa : A na ktorého najprv ??

ako neveriaceho ma aspoň trošku "presvedčíš" vtedy, keď mi "vieryhodne" vysvetlíš tieto otázky:
1. Ktorý z bohov stvoril príslušnú ľudskú rasu na svoj obraz...?
2. Ktoré rasy si stvorili svojich bohov na svoj obraz alebo podľa svojich predstáv...?
3. Aký je približný počet bohov, ktorých súčasné náboženstvá alebo rasy vo svete uctievajú...?
4. Ktorý zo súčasných bohov je ten najuctievanejší...?

Aby si uveril, vôbec nie je podstatné, aký je boh a koľko ich na svete existuje, to je na debatu na tomto DF pre neveriacích.
V prvom rade musíš vedieť prečo, a aký to má vôbec význam pre človeka byť veriací.A potom to musíš vyskúšať, čo to funguje, musíš vedieť rozdiel medzi tým, ak sa modlíš skutočnému bohu a kedy sa modlíš do bútľavej vrby, alebo inak povedané vymyslenémui bohu. Ten rozdiel je kurevsky jednoduchý. jedná sa o čerpanie duševnej energie, alias povedané ježišom samarijskej žene, jedná sa o prúdy vody, ktoré z neho idú a teda čerpanie duševnej energie. Duševná energia sa dá čerpať aj ateistom, ale je tí tiež musia uznať a poznať určité duševné vlastnosi človeka. To je vlastne to prelomenie obranných múrov duševnej intimity, spoznať niečo iné. Ale ani pri tom spoznávní, nesmieš byť prchký, ale brať si príklad od samaritánov. Najprv to prijali od ženy ako novinku a až potom im to Ježiš vysvetlil podrobne a uverili nie na základe ženy, aj keď to bol vlastne prvý kopntakt, bez ktorého by sa nič neudialo, ale rozmýšľali nad tým, čo im hovoril Ježiš a potom povedali, že uverili sme preto, lebo sme si to sami v sebe rozmysleli. Dieťa preberie vieru od rodičov, ale v živote každého musí prísť moment, keď svoju vieru prehodnotí a založí ju na vlastnom poznaní a vlastnom rozume.
No a základom viery je modlitbou a iným praktizovaním čerpať duševnú energiu alias prúdy živej vody, ktorá ide jednoduchšie a účinnejšie, ak sa spoľahneš na Ježiša, než aby si to robil ťažko a zložito ako niekktorí ateisti, čo uznali duchovno človeka, ale na cirkvi im vadia URčITé VECI A chcú ísť vlastnou cestou.
Treba začať modlitbou a skúšať a učiť sa čítať vo svojom živote, či to a ako funguje. Ak to nenájdeš, skús pohľadať, či pri tom nerobíš nejakú chybu a keď ani tak nie, tak to nechaj, je to zbytočne, lebo ti to nie je dané, aby si uveril.
Ak ale pocítiš tie prúdy živej vody po každej modlitbe, že ten deň, keď sa modlíš a je iný, lepší, potom pokračuj ďalej, lebo praktizovaním iných vecí ako je modlitba, to poznáš niekoľkonásobne silnejšie, myslím teraz omša a spoveď.
Takže s modlitbou to môžeš skúsiť úplne tajne v sebe samom a nikto okrem boha o tom nemusí vedieť, môžeš to skúšať kedykoľvek a kde koľvek, ale pokiaľ nebudeš mať istotu, nikomu ani muk, lebo aby neprišli hneď do teba tí zlí a nevytrhli ti tú tvoju snahu hľadania a neobrátili tim ju na hnus. Vedia sa votrieť do duše, ale len ak o tom nevieš , alebo ak to chceš, ale ak ťa majú za istého, je možné, že si ťa istý čas nebudú mať pod kontrolov to môžeš využiť na svoj pokus. Ani teraz nezačínaj, počkaj nenápadne trochu newskôr, lebo toto vedia, že to čítaš.
Je to dosť komplikované a zo začiatku dosť ťažké a veľmi ľahko môžu v tebe obrátiť rebríček hodnnôt tí zlí a to ešte treba zobrať do úvahy, že samotná modlitby nemá až taký efekt, ako keď uveríš a budeeš praktizovať omše s premenením a spovede. Doporučujem ti jedine katolícku cirkev a prvé, čo na teba tí druhí vylejú, bude špína cirkvi, aby ťa odradili. Ale ty si špínu nevšímaj, tá cirkvi ani nepatrí, je to iba kamufláž na odradenie z dobrej cesty, lebo ak uveríš aj evanjelium, tam ti potom bude jasné, komu ta špína na cirkvi patrí. Ježiš s tým nemá nič spoločné.
Najprv jednoduché modlitby Otčenáš, zdravas, prípadne ruženec, podľa toho koľko ťa to bujde baviť, modlisa len tolko, pokiaľ si schopný myslieť na to, čo je v modlitbe. Bezduché odriekanie básničiek nie je modlitba a nefunguje ako mena za dobrú energiu zo živej vody.
Presne ako je v evanjeliu:"Nemodlite sa veľa a na uliciach, aby každý videl, že sa modlite. Ale keď sa chceš modliť, zavri sa do svojej komôrky, aby len boh vedel o tom, že sa modlíš.
Treba skúšať a hľadať a nečakať, že ťa boh do toho dokope.
A aj Ježiš hovorí samarijčanke, modliť sa v duchu a pravde, lebo jeho otec je duch a pravda.


156.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   21. 12. 2013, 07:30 avatar
Elemír, mne sa tiež v živote podarilo obrátiť viacero ľudí. Stretol som ich, boli obrátení odo mňa, zavolal som na nich, a oni sa ku mne obrátili.
Súhlasí Kasafran


161.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 12. 2013, 23:17 avatar
(155) Elemír,
buď taký láskavý, nájdi si ešte aspoň trochu času a obetuj ho na krátke/stručné odpovede na tie moje 4 otázky...


157.
označiť príspevok

sta2rky muž
   21. 12. 2013, 10:57 avatar
elemír, najprv k téme. Treba si uvedomiť, že ateista, teda podľa teba neveriaci, je racionalista- mysliaci človek, ktorý kriticky hodnotí informácie aj od ľudských, či literárnych autorít autorít. Väčšina veriacich sa uspokojí s tým, že autorita má vždy pravdu. No a ty v tvojich textoch vôbec neponúkaš dôverihodné autority, ktoré by obstáli pred kritickým myslením mysliaceho, nie veriaceho človeka.
Treba si uvedomiť, že pre veriaceho by mala byť viera návodom na celoživotné konanie. Aká je realita? Vo svete je okolo 90% rôznym spôsobom nábožensky veriacich ľudí poznajúcich 10 božích prikázaní (chcel som napísať rešpektujúcich, ale nie je to tak) a títo ľudia sa priamo zúčastňujú na výrobe a používaní strojov-zbraní na zabíjaní ľudí. Tí istí veriaci hromadia vo svojích rukách enormné majetky, financie a ani si neuvedomujú, že žijú len raz a pomerne krátku dobu, tak ako aj ich potomkovia, ale nedokážu ich odovzdať dobrovoľne spoločnosti, štátu a budú aj použitím zbraní brániť kapitalistický spoločenský systém.
Ešte len krátko k tej tvojej výzve na modlenie sa. Je to báječný výmysel cirkvi ako si autosugestívne upevňovať v sebe to v čo si uveril.
Súhlasí Kasafran


158.
označiť príspevok

sta2rky muž
   21. 12. 2013, 11:10 avatar
Súčasní nábožensky veriaci ľudia sa v ničom neodlišujú od starých Egypťanov či Grékov ktorí si cez celkom racionálny princíp kauzality - príčinnosti vymysleli a uctievali bohov slnka, vetra, lásky. Títo bohovia zanikli vtedy, keď ľudia prišli na to ako to v skutočnosti s týmito fenoménmi je, rovnako zanikne aj súčasný boh aj v hlavách veriacich ktorý je vraj príčonou vesmíru a života v ňom. Nevedomosť plodí bohov - poznanie ich likviduje.
Súhlasí Kasafran, Osvietený


159.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 12. 2013, 23:09 avatar
Starký
moja viera nie je opretá o žiadmne autority a myslím, že by ani nemala. Človek ak uverí, musí nájsť vieru v sebe samom, musí bohu dokázať, že je samostatne rozmýšľajúca osobnosť a k viere došiel iba svojím slobodným rozhodnutím.
A hlavný dôvod viery je práve to, čo sa vy snažíte zakrývať autosugesciou,lenže práve na autosugescii som ja našiel vieru. Vy ste prišli iba po autosugesciu a ja som našiel niečo neporovnateľne vyššie.
Lebo ak sa modlíš a ten deň je iný,m ako druhý, to sa nedá dosuiahnúť autosugesciou. Si môžemm v sebe vsugerovať, že sa poswriem a zachvíľu sa to stane. Ale auto sugescia je niečo čo ide do vnútra a neprekročí prah ľudskej osobnosti. Duchovno človeka nedokáíže prekročiť hranice jeho duše, alebo som minulé spomínal, že každá duša je obrnená hradbami proti vplyvopm z vonku. Ale viera v Boha a vjeho enegriu, ktorá sa dá čerpať od neho práve prekračuje ieto hradby osobnej duše.
Rouzsiel medzi autosugesciou a modlitbou je práve v dosahu, lebo autosugescia neprekoná hradby svojej duše a ide do podvedomí duvedomia človeka, nižšie a nižšie, ale modlitby ide mimo duševnú sféru ľudského vedomia a preto sa nesmú ieto dva základnépojmy pliesť. Ja napríklad chcem prestať chudnúť a môžem si vsugerovať, že mi zajtra nebude chutiť jesť, to som kedysi perfektne ovládal a možno aj dnes, ale nemôžem si vsugerovať, že zajtra by ma malo postihmúť nejaké nešťastie a ja si vsugerujem odstránenie tohot nešťastia, to jenoducho nejde jednak preto, že netoším, čo ma zajtra čaké a ani sila sugesvie nie jke o tom. Ale modlitbou prosím niekoho mimo svoje vedomie, mimo svoju dušu, teda nebo, alebo priamo Otca, alebo syna, a či už vyslyší modlitbu on, alebo jeho spriaznené duše, anjeli a čo ja viem čo všetko tam na druhje strane existuje, a či už on alebo jeho spriznení, môžu mi pomôcť odvrátiť nebezpečenstvo, bez toho, že by som, vedel, že mi hrozí. Lebo na druhej strane sú tí, čo vedia to, čo nemôže vedieť žiadny človek a ak by aj bolo možné takéto veci odstrániť autosugesciou, nedá sa to urobiť, ak nevieš, čo ťa čaká a oni to vedia. As amouzrejme, že oni sú dobrí a zlí a podľa toho, komu chceš patriť sa modlíš, alebo nie, alebo praktizuješ vieru, alebo nie, podľatoho lietajúokolo teda buď sobrý, alebo zlí
Teda modlitba a praktizovanie viery je vlastne kontakt s paralelným svetom, ktorý je tu s nami a ktorý my nevieme vnímať a môžeme vnímať až po telesnej smrti. A to jeobrovsky rozdiel medzi modlitbou a autosugesciou.
S tým ešte súvisí mnoho vecí ako čerpanie duševnej energie a t ď . . ...


160.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 12. 2013, 23:12 avatar
Opieraš sa o autoritu. Tvojou autoritou je biblický text, a všeobecne rozšírená kresťanská ideológia medzi ľuďmi. Jednoducho, možno si to neuvedomuješ, ale na tvoje myslenie to pôsobí.

Iná vec by bola, keby si veril v bohyňu Afroditu.
Súhlasí Kasafran, Osvietený


162.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 12. 2013, 23:41 avatar
mojou autoritou, ak to tak nasilu chcete nazvať, je evanjelium, ale evanjelium ma iba doviedklo k tomu, kčomu sa mi nedarí dviesť vás. lebo vašom duševnom vnútri je vaša duša ohradená hradbami proti vniknutiu iných názorov. Prečo nevite, alebo nechcete pochopiť, že najprv som našiel systém čerpania energie, a to cez evanjelium, vyriešiol som tým svoj problém, tak oprečo by som ho nemal uznávať, ked ma doviedlo k poznaniu čerpania duševnej energie. Naopak, podrobnejším skúmaním evanjelia si systém neustále vylepšujem. Je to presne, ako keby som ja už chodil do práce a mal peniaze, ale vy prácu vôbec ani nehľadáte, ako keby ste nevedeli načo sú dobré peniaze. Ja už neviemk, ako inak sa to dá vysvetliť. Vy tak isto hľadáte niekoho, o koho sa opierate , a čo sú to nakoniec za osobnosti ? Ja sa opieram o to, čo tu funguje nejmenej dvetisíc rokov ale najprv som si niekoľko krát nechal potvrdiť, že to funguje v praxi, že sa nebudem modliť len tak z dlhej chvíľe, veď to je tiež určitá vydaná energia, teda na modlitbu. A vy sa práve toho bojíte, že modlitba bude pre vás niečo, čo budete musieť robiť navyše! Myslíte si, že vierou ste odstavený od sexu a podobné debiliny.
Vy si tak isto ani neuvedomijete, že vy tiež musíte investovať námahu do budúcnosti, aby tá budúcnosť bola lepšia. To isté robia aj veriaci, ale sa ešte poisťujú, aby to výdy vyšlo a pravdepodobnosť sa neporovnateľne zväčšuje.
Tristo razy som vám napísal, čo a ako máte skúšať a vy miesto toho, aby ste niečo skúsili, hľadáte zbytočné výhovorky. To potom naozaj ste si nechali satanom povýšiť lenivosť na slobodu a beda, ak sa vám toho niekto dotkne!
Samozrejme, že si uvedomujem, čo na mňa pôsobí a čo nie, ale pomocou kresťanskej ideológie jednoducho čerpám niečo, o čo vy prichádzate a prichádzate o to preto, že si to nedokážete uvedomiť, o čo ide. kašlite na reči okolo topho a skúšajte, so zbytočných rečí ešte nikto nezbohatol a ani nič nezískal. Veď predsa každý sa hrabe, ako sa dá, hľadá nové možnosti, ako si vylepšiť život a vy, kopu zbytočných kecov miesto toho, že by ste urobili aspom nejaký pokus, a ešte sa cítite ako sebavedomí suvereni. Ale každý, kto to už našiel, sa iba na vás pozrie a pomyslí si svoje a ide posvojom, lebo sebavedoma suverenita nevpustí do vášho vedomia ani len náznak nejakého ďalšieho hľadania a bez hľadania zostanete tam kde ste a my veriaci musíme pozrať na vás len na takých, akí ste. Čo s vami, ak se vtip nelíbil ?


163.
označiť príspevok

J.Savo
   22. 12. 2013, 23:47 avatar
Keď tomu veríš, nedaj si to vziať, ale nepresviedčaj iných, lebo je to ich voľba a teba je do ich výberu s odpustením veľké nič. Každý si musí za tým svojim prísť sám.
Súhlasí elemír, Kasafran


164.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 12. 2013, 23:50 avatar
Elemír, ale to tak nefunguje, že si niekto povie "aj ja chcem čerpať energiu cez evanjelia", a už to pofičí... okrem toho, energia sa dá čerpať rôznymi spôsobmi a tvoja viera v evanjeliá je len jedným zo spôsobov, ako duševnú silu čerpať.
Píšeš, že sa ti nedarí presvedčiť... No rovnako sa nedarí napr. ateistom presvedčiť teba, je to to isté. Teda takto odpozorovaním na sebe by si mohol pochopiť, aké je preťažké zmeniť presvedčenie...
Súhlasí J.Savo


165.
označiť príspevok

J.Savo
   22. 12. 2013, 23:54 avatar
On to myslí dobre, ale ako sa hovorí, za dobrotu na žobrotu, dobro musí byť po zásluhe potrestané. Príliš tlačí na pílu.
Súhlasí Nadja


166.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 12. 2013, 23:59 avatar
Ja viem, že myslí to dobre, jemu je desne ľúto, že ostatní nemôžu či nechcú prežívať niečo také nádherné, ako prežíva on... ale je to niečo ako keď strašne moc ti chutí kakao, a presviedčaš človeka, ktorý ho neľúbi, že o čo prichádza... no tá slasť nie je sprostredkovateľná vychvalovaním, ale ten druhý ju môže precítiť pri povedzme pri sviečkovej, nooo ))


167.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 12. 2013, 08:09 avatar
Najviac na tom všetkom ma mrzí to, že ja som takúto vieru našiel na tom, na čo ste vy dnes, lebo boli chvíle, keď som cítil, že človek pootrebuje niečo navyše, než ako napríklad v amerike si zakladajú osobnosť na vybudovaní sebavedomej suverenity, v Japonsku je to naopak, tam sa uprednostňuje pokora a podriadenosť a u nás na slovesku, ???? Ako ten bača, pleskne po zadku, a ešte keby variť vedela !!! Chýba nám v sebe ten motor hrabať sa ďalej, nestále hľadať viac a neuspokojiť sa s tým, že zatiaľ je to stále dobré. Kde je dnes americká sebavedomá suverenita, ich peniaze sú premrhané v Číne ako aj europske. Japosnská podriadenosť splasla tiež na jeden cunami.
Je to ako s tými dvomi záhradkarmi, keď jeden mal paradajky ako červebné ríbezle a druhý červené ríbezle ako paradajky, ale ten prvý nezniesol poradiť a radšej by tomu susedovi tú záradu rozkopal, aby nekričala na nej tá jeho primitívnosť. Lebo každá dobra rada, ktorá šla od suseda, ako pestovať veľké paradajky, ho ranila ako urážka a nenávidel ho, že mu ruší jeho kľud, jeho ním vytvorený vlastný svet.
koľkí ľudia, ak prišli na nové miesto, je jedno, či v prácia, alebo hocikde inde,si nevšímli,že pôsobia dojmom múdreho a museli odísť, lebo narušili dojem múdrosti niekoľkým idiotom, čo si to vybudovali ešte na väčších idiotoch, ako boli oni sami a tí sa ľakli, že vyjde najavo ich idiotizmus a musia nutne konať a "intelignta" okamžite odrovnať. To je všade, to je základ ľudskej pvahy, miesdto toho, aby na sebe zamakal, odpáli tých, čo makali a ho ohrozujú. Ale hlavne, čo platí aj tu:
Dobré rady považuje za urážky, pretože on nebol schopný niečo také vymyslieť.
Nadja , savo, ja vás plne chápem, lebo pred tým,sombol na tomto istom, čo vy ste dnes, ale na tom, čo ste vy dnes som našiel vieru a tá mi neskutočne uľahčila život, lenže vy ste ako ten záhradkár, jeho štve aj to, že ma tie paradajky malé, ale oveľa viacej ho štve, že sa niekto robí múdrejší, než je on. Nevie púrekonať túto blbú barieru, aby si dopestovalô perfekné paradajky, ale miečo sšte viacej, dobrý priateľský vzťah so susedom.


168.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 12. 2013, 09:01 avatar
Elemír lenže to sa iba tebe zdajú naše paradajky malé, my sme s nimi spokojní a hlavne, chutia nám oveľa viac, ako tie tvoje... Nemáme čo ti závidieť, naopak ja hovorím, že je dobré, že každému najviac chutia a páčia sa tie jeho paradajky ))
Súhlasí Kasafran, Osvietený


172.
označiť príspevok

auxiliarius
   23. 12. 2013, 16:46 avatar
nuz, niekto je nebotycne sprosty


169.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 12. 2013, 12:35 avatar
Presne, ale ........... ?????????


170.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 12. 2013, 12:36 avatar
Amen


171.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 12. 2013, 16:26 avatar
Elemír,
pozdravujem Ťa a som zvedavý dokedy platí Tvoje "Amen" a na čo všetko ho vzťahuješ...?


173.
označiť príspevok

Allinone žena
   23. 12. 2013, 16:46 avatar
Zen říká: považuj všechna velká slova a učení za své nejhorší nepřátele. Vyhýbej se jim, protože musíš najít svůj vlastní pramen.
Nesmíš být následovníkem, imitátorem. Musíš být originálním jedincem; musíš najít své nejvnitřnější jádro, bez návodu, bez pomoci svatých knih. Je temná noc, ale svým intenzivním ohněm zvídavosti musíš dojít k úsvitu.
Každý, kdo zahořel touto intenzívní zvídavostí, našel úsvit. Ostatní jenom věří. Ti, kdo věří, nejsou nábožní, svou vírou se jen vyhýbají velkému náboženskému dobrodružství.

Osho Zen: Turning In Kapitola 10
Súhlasí Kasafran
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:41,  Hrozí nám obsadenie liberálnymi totaliťákmi !
dnes, 15:41,  43,....však máš Bibliu. Ježišov "príchod" /prítomnosť/ sa udiala zriadením...
dnes, 15:35,  kto hreší viac miluje
dnes, 15:33,  nech sa páči milí spoluobčania, mimochodom na východe-svetadiely viete aké používajú...
dnes, 15:32,  25/ Dakujem za pobavenie!!!:))))
dnes, 15:31,  Americkí psychopati ovládajú USA. Vedú hybridnú vojnu proti Rusku, páchajú prevraty,...
dnes, 15:30,  10/ To vies na Slovensku vsetci placu od radosti!!!!:))))
dnes, 15:29,  16,.....dnes je najväčším, poznávacím znakom pravosti kresťanstva,- zvestovateľská...
dnes, 15:26,  nevymyšlaj si, s rozpadom sovietskeho zväzu stratila Moskva vela vplyvu aj ekonomickej moci. a...
dnes, 15:26,  A co chcete v mene boha Janka ci jehovu zvestovat ? Vies co nechcem to vediet pokial nemienite...
dnes, 15:26,  15,.....teológ, ale môže človek ako ty, alebo ja určovať ,kto je rozvážny a kto nie?...
dnes, 15:23,  Tak a teraz pravdu ten Havran co sa obuva do blahu to je ten havran ktory pise aj tu na fore ?
dnes, 15:15,  17,..... ale nikdy nie ako JS. Mám dosť rokov, ale som nikoho za celý život nevidel...
dnes, 15:09,  14,....ja som nespomenul ešte mnoho textov, ktoré poukazujú, kto dnes koná Božiu...
dnes, 15:07,  Fašizmus plazivo ovláda EU.
dnes, 15:07,  lebo je obchodná vojna, ktorá vedie do studenej vojny, ak sa veci nezmenia, nemalo byť sa to...
dnes, 15:02,  šťastní ľudia sú prostí ľudia *15
dnes, 14:57,  V Jizerských horách místní obyvatelé obnovili nacistický památník Pro 8, 2019...
dnes, 14:56,  Keby tovar vyrobeny na Cinskom uzemi patril Cine polepsili by si?????:)))
dnes, 14:56,  ondrej miluje primitívov ved je sám primitív ! :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Zmyslom života je žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(357 932 bytes in 1,063 seconds)