hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Počítačova paralela s pandémiou covid-19

príspevkov
14
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 28.1.2021 12:17 mather
posledná zmena 28.1.2021 15:08
1
28.01.2021, 12:17
Najskôr prišiel vírus, v zápätí spomalenie systému potom obmedzenia zatvorené sklady (pri pc úložisko nemožnosť sa dostať k niektorým súborom) nefunkčné služby napríklad kaderníctvo fyzioterapia a pod... (pri počítačoch napríklad nefunkčné multimédia) Ďalej nastalo obmedzenie stretávania sa, oslavy rodinné stretnutia atď.. (v počítačovom svete obmedzenie internetu a nemožnosť sa pripojiť na FB SKYPE a podobne) zároveň v duchu ochrany systému testovanie na covid-19 pralelne s tým zber osobných údajov (v počítačovvom svete ak je napdnutý systém tak spustenie antivírovej kontroly v prípade slabého alebo neaktualizovaného antivirového programmu viac škody ako osohu keďže antivírus má prístup úplne všade a ak je napadnutý umožní tým prístup k súborom ktoré niesú bežne dostupné). Takže už máme pozbierané osobné údaje vďaka plošnému testovaniu. Tieto údaje sa niekam odosielajú. Môžeme len dúfať, že nebudú zneužité. Tak isto počítačovy vírus odosiela osobné údaje svojmu tvorcovi. Ďalší aspekt napadnutia systémmu vírusom je, že obeť príde o finančné prostriedky a to sa stalo aj vo svete väčšina ľudí vďaka covid-19 schudobnela. Napriek tomu 10 najbohatších ľuďí sveta zarobilo počas pandémie 500 miliárd dolárov... JEDNODUCHO NÁS HACKLI....
👍: ninka
none
2

1. mather 28.01.2021, 12:17

Najskôr prišiel vírus, v zápätí spomalenie systému potom obmedzenia zatvorené sklady (pri pc úložisko nemožnosť sa dostať k niektorým súborom) nefunkčné služby napríklad kaderníctvo fyzioterapia a pod... (pri počítačoch napríklad nefunkčné multimédia) Ďalej nastalo obmedzenie stretávania sa, oslavy rodinné stretnutia atď.. (v počítačovom svete obmedzenie internetu a nemožnosť sa pripojiť na FB SKYPE a podobne) zároveň v duchu ochrany systému testovanie na covid-19 pralelne s tým zber osobných úd...

28.01.2021, 12:21
"Keď to nejde po dobrotky, pôjde to pozlotky"
👍: mather , ninka
none
3

2. -era- 28.01.2021, 12:21

"Keď to nejde po dobrotky, pôjde to pozlotky"

28.01.2021, 12:43
-era- Áno tak nejako... ale stále lepšie ako reálna vojna
👍: ninka
none
8

1. mather 28.01.2021, 12:17

Najskôr prišiel vírus, v zápätí spomalenie systému potom obmedzenia zatvorené sklady (pri pc úložisko nemožnosť sa dostať k niektorým súborom) nefunkčné služby napríklad kaderníctvo fyzioterapia a pod... (pri počítačoch napríklad nefunkčné multimédia) Ďalej nastalo obmedzenie stretávania sa, oslavy rodinné stretnutia atď.. (v počítačovom svete obmedzenie internetu a nemožnosť sa pripojiť na FB SKYPE a podobne) zároveň v duchu ochrany systému testovanie na covid-19 pralelne s tým zber osobných úd...

28.01.2021, 13:29
Mather, krásny pes, ale...
none
9

8. Zuzka8 28.01.2021, 13:29

Mather, krásny pes, ale...

28.01.2021, 14:12
Zuzka8 ďakujem
none
4
28.01.2021, 13:14
Každý údaj je možné zneužiť, v týchto absurdných časoch obzvlásť. Ale také exekúcie sa pre pandémiu neprerušia. Kuriéri majú veľa vozenia. Už chýba len vypnutie pripojenia k internetu, tv a zákaz predaja potravín.
none
5
28.01.2021, 13:20
A čím menej ludi bude chcieť antivirusový program - vakcinu, tým viac sa bude vírus šíriť.
A teda z toho vyplýva, že napriek tomu, že aj na antivirusových programoch niekto zarába, aj tak je to stále lacnejšie ako nechať vírus šíriť... 🙂... a zaujímavé je to, že Iné mocibažné systemy kričia, že zamedzenie prepojenia nakazeneho pc na internete je aktom obmedzujucim slobodu, ktoru si nesmieme nechať vziať.

Priklad je to ozaj dobrý 🙂
none
10

5. Nadja 28.01.2021, 13:20

A čím menej ludi bude chcieť antivirusový program - vakcinu, tým viac sa bude vírus šíriť.
A teda z toho vyplýva, že napriek tomu, že aj na antivirusových programoch niekto zarába, aj tak je to stále lacnejšie ako nechať vírus šíriť... 🙂... a zaujímavé je to, že Iné mocibažné systemy kričia, že zamedzenie prepojenia nakazeneho pc na internete je aktom obmedzujucim slobodu, ktoru si nesmieme nechať vziať.

Priklad je to ozaj dobrý 🙂

28.01.2021, 14:16
Nadja problémom je mainstream... Ja nepoužívam systém ktorý možno napadnúť vírusom... ľudia z pohodlnosti používajú drahé systémy so zadnými vrátkami aby bolo možné na nich ešte aj ďalej zarábať
none
11

10. mather 28.01.2021, 14:16

Nadja problémom je mainstream... Ja nepoužívam systém ktorý možno napadnúť vírusom... ľudia z pohodlnosti používajú drahé systémy so zadnými vrátkami aby bolo možné na nich ešte aj ďalej zarábať

28.01.2021, 14:30
Akože nemôžeš nijako ochorieť? Hm... no neviem, ale myslim, že taký človek sa ešte nenarodil 🙂
none
12

11. Nadja 28.01.2021, 14:30

Akože nemôžeš nijako ochorieť? Hm... no neviem, ale myslim, že taký človek sa ešte nenarodil 🙂

28.01.2021, 14:52
11. vravel som o počítači
none
13

12. mather 28.01.2021, 14:52

11. vravel som o počítači

28.01.2021, 14:56
O pc ako paralele s covidom, a tuto tu paralelu nejak strácam 🙂
On rozdiel je aj v tom, že virus kovidu služi iba sam sebe, nemá inú ulohu ako prežitie, pc virus vyrobil niekto preto, aby niečo získal pre svojho výrobcu 🙂
none
14

12. mather 28.01.2021, 14:52

11. vravel som o počítači

28.01.2021, 15:08
Áno, taký človek, ktorý by mal operačný systém nenapadnuteľný vírusom, by nemohol ochorieť vírusovou chorobou.
none
6
28.01.2021, 13:23
Smutné je skôr vidieť chudobné rodiny, prípadne ešte navštívené chorobou. .. To je utrpenie a strádanie, nie totok strádanie centov. ..
👍: J.Tull
none
7
28.01.2021, 13:28
To je katastrofizaaaaciaaa! Nieee.

To ešte nepoznáte?
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 119 625 B vygenerované za : 0.074 s unikátne zobrazenia tém : 50 171 unikátne zobrazenia blogov : 886 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

Najväčším rozdielom medzi kráľovstvom a parlamentnou demokraciou je
pomer medzi bohatými a chudobnými. Kým v kráľovstve bol iba jeden kráľ, teraz je tých bohatých omnoho viac.