Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pochádzajú tieto drsné úryvky z Koránu alebo z Biblie?

85
reakcií
2022
prečítaní
Tému 30. septembra 2016, 07:05 založil fajer.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
19. 01. 2019
3
06. 03. 2013
5
06. 04. 2019
52
 
 


1.
označiť príspevok

fajer
   30. 9. 2016, 07:05 avatar
Súhlasí Scarlet666, Lemmy


2.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   30. 9. 2016, 11:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 10. 2016, 08:23 avatar
Spoločné. Veď hovoria, že je len jeden boh.


3.
označiť príspevok

Ludwig muž
   30. 9. 2016, 11:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   30. 9. 2016, 22:07 avatar
Popravde, ak by sa Boh vo svojeje biografii správal podľa zásad svojho syna (seba), asi by som si nedovolil povedať, že je odsúdeniahodný manipulátor a nenásytný a pomstychtivý vrahúň. V Biblii ale je presne to čo tam je a nenajdeš tam žiadne prikázanie o úcte k ženám, zákaz otroctva alebo zákaz genocídy, všetko sú to totiž veci, ktoré svojmu vyvolenému národu nakáže urobiť.
A že by som mal zo seba robiť neschopného blázna, aby som potešil tohto nášho milovaného nebeského diktátora, to sa nehnevaj, ale nech sa mu podlizuje niekto iný.
A že ho nemôžeme súdiť? Aj dnešní trestanci majú lepší morálny kompas ako Jahve a ak by naozaj existoval a bol by taký dobrý, nedokonalý človek by nemal možnosť nazerať na jeho chovanie ako monštrózne, pretože by také nebolo. Ale je to malinký bôžik, vytvorený malým, primitívnym a násilníckym (taký bol trend v tej dobe) púštnym kmeňom, moc mu bola postupne pridávaná z kultúr s lepšími bohmi a vznikol z toho Boh plný paradoxov. Ten ktorý na všetko dohliada, ale do ničoho nezasiahne, chce aby sme boli slobodní, ale hrozí nám zatratením ak svoju slobodu využívame inak, ako si želá, je všemocný, ale ponechá utrpenie, je spravodlivý, ale vrazdí nevinné deti...


5.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   30. 9. 2016, 22:30 avatar
Wolfwood, tvoja 4 je plná poloprávd.


6.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 08:07 avatar
Slušný Človek, Tvoj výrok nehovorí nič užitočné, ak sú tam polopravdy, tak to znamená, že poznáš celú pravdu a to zas znamená, že máš možnosť mi ju zdeliť, aby som ja mal možnosť napraviť "polopravdy" ktoré som tu napísal.
Namiesto toho si sa rozhodol pre úplne zbytočnú odpoveď bez argumentov, ako keby veta "4 je plná poloprávd" mala jasne dokazovať v čom sa mýlim
Súhlasí Lemmy


8.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 10. 2016, 10:00 avatar
Woifwood, to bola prvá veta, za ktorou budú nasledovať ďalšie, len treba byť trpezlivý. Čakal som na tvoju reakciu, či máš záujem. Vidím, že máš.
Tak teda: hovoríš, že tam nenájdeš žiadne prikázanie o úcte k ženám. Tak napr. toto:
2. Mojžišova 20: 12 - "Cti svojho otca a svoju MATKU (žena), aby si dlho žil na zemi, ktorú ti dáva Pán, tvoj Boh."
Efezanom 5: 28 - "Tak sú povinní aj mužovia milovať si ŽENY ako vlastné telá.
Hovoríš, že Boh chce, aby sme boli slobodní, ale zároveň nás trestá, akm svoju slobodu využívame inak, ako si želá.
To je síce pravda, ale Boh nikde nehovorí, že s našou slobodou si môžeme zaobchádzať ako sa nám zachce. Nikde nehovorí, že máme právo slobodu, ktorú nám dal, teda schopnosť rozhodovať sa samostatne, zneužívať na konanie zla. A to nie pre jeho ješitnosť, ale preto, že to zlo ubližuje iným.
Hovoríš, že je všemocný, ale ponechá utrpenie. To je pravda. Ale polopravda je to v tom, že to utrpenie neponechá donekonečna. Napr. Zjavení sa píše: Boh im zotie každú slzu z očí a smrti už nebude a nebude ani smútku, ani kriku, ani bolesti.
 


9.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 10:19 avatar
Vedel som presne, že začneš s 3. prikázaním, kde nám káže aby sme ctili JEDNU ženu a nie všetky. Nepíše sa tam, že ženy sú mužom rovné, pretože po celý starý zákon to tak nie je. Prekvapuje ma ale, že si použil práve efezanom, pretože to čo si práve napísal je definíciou polopravdy, dovoľ mi uviesť Tvoj citát na pravä mieru:

Ustavične vzdávajte vďaky za všetko Bohu a Otcovi v mene nášho Pána Ježiša Krista a podriaďujte sa jedni druhým v bázni pred Kristom. Ženy svojim mužom ako Pánovi, lebo muž je hlavou ženy, ako je aj Kristus hlavou Cirkvi, on, Spasiteľ tela. Ale ako je Cirkev podriadená Kristovi, tak aj ženy mužom vo všetkom. Muži, milujte manželky, ako aj Kristus miluje Cirkev a seba samého vydal za ňu, aby ju posvätil očistným kúpeľom vody a slovom, aby si sám pripravil Cirkev slávnu, na ktorej niet škvrny ani vrásky, ani ničoho podobného, ale aby bola svätá a nepoškvrnená. Tak sú aj muži povinní milovať svoje manželky ako vlastné telá. Kto miluje svoju manželku, miluje seba samého.

Čiže muži, milujte svoje manzelky, lebo sú vaše, to by ste sa nestarali o svoj majetok? Ak ničo vytrhneš z kontextu, môže sa Biblia javiť, ako morálne platná kniha, ako si však môžeš mysliť, že si z textu vytrhneš vetu, ktorá zhruba odpovedá Tvojej morálke a potom tvrdiť, že celá kniha nesie nejakú morálnu platnosť, to je mi záhadou. Ak je Biblia pravým slovom Božím, nemáš ani náhodou právo vyberať si ktoré vety budeš akceptovať a ktoré nie.
Takže Boh nám dal slobodnú vôľu, ale nie slobodu, chápem to správne? Sme teda jeho otrokmi, máme slúžiť celý život Veľkému Bratovi a milovať ho za to a ak tak nekonáme, smrťou sa útlak ľudských bytostí ešte len začína, budeme ho velebiť aj po smrti a večne, či už dobrovoľne (nebo) alebo násilím (peklo).
Je pre mňa naozaj zlovestné, ak človek tvrdí, že sme otrokmi pre vyššiu moc a ešte za to máme byť radi. Ako si vôbec môže niekto ŽELAŤ, aby toto bola pravda, je to zvrátené a patrí to možno tak do sado-maso porna, nie do výchovy detí.
Nepovedal som ani náhodou, že utrpenie bude trvať donekonečna, to sa znova dopúšťaš polopravdy sám, nechá na Zemi utrpenie a sám ho ešte často spôsobuje. Smrťou by sa utrpenie mohlo končiť, ale čo pre ľudí, ktorí neveria v Boha, ktorý sa ukázal pár nomádom z doby bronzovej, ale odmieta podať akúkoľvek správu o svojej existencii dnes? Končí sa podľa Teba smrťou utrpenie aj pre týchto ľudí?


10.
označiť príspevok

Ludwig muž
   1. 10. 2016, 10:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Ludwig muž
   1. 10. 2016, 10:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 10:25 avatar
No v poriadku, ja mám dnes času dosť. Veľmi ma ale bavia tie vlákna ako "som tak skromný, že by som Ti napľul do očí", ale do toho sa ani náhodou nemiešam, snažím sa vždy zo všetkých síl vyhnúť debatám sústredeným na osobné útoky, tie absolútne nepatria do diskusie. Ak vynadáš svojmu oponentovi, povieš tým pre mňa jednu vec:
"Došli mi argumenty a tak som efektívne debatu prehral, ale odmietam to uznať, tak pošlem Tvojím smerom pár vľúdnych slov."


13.
označiť príspevok

Ludwig muž
   1. 10. 2016, 10:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 10:47 avatar
Úprimnosť si cením, ale nie, nerobím osobné útoky. Ani raz som nepovedal, že je niekto hlupák za to čomu verí (1x s fotónom, kedy počas asi 30 minú odpovedal na asi 20 mojich postov slovami ako: začni myslieť, nič o tom nevieš).
Kritizujem tu myšlienky opísané Bibliou, ak sa s nimi niekto stotožňuje natoľko, že ich pokladá za svoje a ešte aj dobré nápady, nemám mu ako pomôcť. Ak mám v mysli nejaký argument alebo kritiku organizovaného náboženstva (RKC), tak mám vždy na výber, buď ju poviem alebo budem ticho a nikoho neurazím.
Ľudia sú v otázkach viery prehnane urážlivý, ak poviem, že Saddam Hussein bol tyran a veliteľ bezprávneho štátu, nikto sa neurazí, keď ale zamierim kritiku na všemocného diktátora, držiaceho vražednú ruku nad celým ľudstvom, jednám arogantne.
Ak by som si nebol svojimi myšlienkami rozumne istý, určitte by som ich nevyslovoval, ako by som mohol vôbec dúfať, že ich obhájim?


14.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 10:39 avatar
Mt 7,6 Nedávajte svätého psom, ani nehádžte svojich periel pred svine, aby ich snáď nezašliapaly nohami a obrátiac sa neroztrhaly vás.


15.
označiť príspevok

Ludwig muž
   1. 10. 2016, 10:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 11:39 avatar
Ja stále obhajujem Boha keď o ňom niekto útočne píše, hovorí. No všimni si že na tomto fóre čím viac sem dávame verše z písma a čím viac Boha obhajujeme tak to má taký efekt, že neveriaci píšu ešte viac proti Bohu. Neveriacemu nevytĺčeš z hlavy ich mylné myslenie. Preto už na takéto kydy ani nereagujem. Keď budeš reagovať a takéto keci tak tým dosiahneš jedine to, že budú nadávať a spochybňovať ešte viac.

Mt 7,6 Nedávajte svätého psom, ani nehádžte svojich periel pred svine, aby ich snáď nezašliapaly nohami a obrátiac sa neroztrhaly vás.
Myslíš si že tento verš na takúto situáciu nepasuje no ja si myslím že z časti aj áno.

Viem ako to myslíš ty, no všimni si, že čím viac niečo podkladáš veršami, tým viac neveriaci ateisti to osočújú.
Keď niekto niečo píše proti Bohu tak pár krát poviem, napíšemtomu človeku že sa mýli a aká je pravda. Ale keď tretí krát bude zas osočovať tak to ignorujem. Keď si nedá povedať, nech nesie následky za svoje činy a slová.

Tvoje slová ťa dokážu ospravedlniť, no aj priniesť záhubu.


18.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 12:12 avatar
Nesúďte, aby ste neboli súdení. Lebo akým súdom súdite, takým budete súdení. Akou mierou meriate, takou sa nameria vám. A prečo vidíš triesku v oku svojho brata a brvno vo vlastnom oku nezbadáš? Alebo ako môžeš povedať svojmu bratovi: Dovoľ, vyberiem ti triesku z oka! — a pozri, v oku máš brvno? Pokrytec, vyber najprv brvno z vlastného oka a potom uvidíš, ako vybrať triesku z oka svojho brata. Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nepošliapali nohami, neobrátili sa a neroztrhali vás!

Ja si myslím, že ten verš veľmi pasuje, keďže Luther použil jednu vetu mimo kontext, aby označil seba ako majiteľa perál a ateistov ako prasce, ktoré ich pošľapú. Problém je v tom, že to čo považuješ za perly (viera, Biblia), nemusia byť perly len preto, že tomu veríš. Na realite je krásne práve to, že ostáva tá istá, či už jej veríš alebo nie
Ja uznávam, že sa so svojím názorom o Bohu môžem mýliť a hľadám dôkazy, ktoré by mi povedali, že existuje.
Keď mi ale pošleš pasáže z Biblie a povieš: "Pozrite aký je Boh dobrý, povraždil všetky prvorodené deti v Egypte, vyvraždil celú populáciu planéty, zazlieva na veky vekov našej rase, že naši prapredkovia spáchali zločin jedenia nesprávneho ovocia, ako o ňom môžete hovoriť, že je zlý, keď Biblia vám jasne ukazuje, aký je dobrý." Tak sa skutočne nečuduj, ak niekto poukáže na to, ako hlboko nemorálne sú tie pasáže a ako veľmi si dnes veriaci musia vyberať, ktoré pasáže berú za nemennú pravdu Božiu a ktoré budú vehementne ignorovať a tvrdiť, že sú alegorické, aj keď niekedy patria do tej istej vety, nieto ešte do toho istého odstavca.
Ak by si mi napísal presne v čom sa mýlim a napísal aj aká je pravda, tak by som mohol byť schopný uveriť, ale Tvoja definícia pravdy je, že ide o niečo vnútorné, čo pochádza od Boha, niečo, čo sa nedá dokázať a musí sa tomu veriť, pretože je to pravda. To pre mňa nie je pravda, to je cirkulárny argument. Neostáva Ti nič iné, než označiť kritiku správania všemohúceho Vodcu za kydy, keďže skript, ktorý používaš na dokázanie jeho dobroty je zároveň aj dôkazom jeho ukrutnosti.


19.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 10. 2016, 12:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 12:26 avatar
Tomu teda verím, keďže je vševedúci, nemal asi možnosť si predstaviť, čo sa stane, až človeka stvorí.
Aj deti tých ľudí starého zákona páchali zverstvá? Nemluvňatá? Nenarodené deti? A čo zvieratá?
Ako sa tie zverstvá, ktoré údajne páchali ľudia pred potopou (v Biblii je iba opisované, že sa párili s démonmi a vznikali Nephilim) súvisia s ranami egyptskými? A čo všetky ostatné zverstvá, ktoré Boh napáchal, čo chudák Jób, čo všetci tí ľudia, ktorých kameňovali za také hlúposti ako jedenie kreviet?
Máš pravdu, že aj dnes sa páchajú neprávosti a vraždy, opýtam sa Ťa ale, sú to veriaci alebo neveriaci, čo ich páchajú?


21.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 10. 2016, 12:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 13:17 avatar
Prepáč, ale to je nelogický argument, dal nám slobodnú vôľu a ešte medzi nás pustil aj iné svoje stvorenia, ktoré boli očividne stvorené tak, že sa s nami mohli krížiť a potom ho napadlo, že je to chyba, tak namiesto toho, aby (ako všemohúci) odstránil genetickú skazu a spravil svojich demonov sexuálne nekompatibilných s nami. Nechcelo sa mu unúvať, radšej to celé spláchol a povedal si, že začne znova a na genetickú skazu nič nepomáha tak dobre, ako incest, to Ti potvrdí každý lekár.
Ohavné tvrdenie, že je lepšie, aby deti umreli, než aby sa dožili budúcej morálnej skazy (a ešte aby náhodou nemali možnosť skazu napraviť). Ak by sa Ti teraz začal v hlave ozývať Boh, že máš povraždiť svoje deti, pretože z nich vyrastú skazené bytosti, urobil by si to?
Ešte raz, podľa čoho si vyberáš, ktoré pasáže sú smerodatné a ktoré nie? Nie je to tak, že si prečítaš "miluj svojho blížneho.." a povieš si, hej to by sa dalo použiť aj dnes. A potom keď čítaš, že ak Ťa Tvoj brat prehovára na iné náboženstvá, tak ho máš kameňovať, tak to len preletíš pohľadom a usúdiš, že ide o nejaké umelecké nadnesenie.
Boh tak miloval svet, až uvrhol ľudí do zatratenia a potom poslal sám seba, aby 3 dni hral mŕtveho a už ich viac nemusel zatracovať, to je presnejšie. Zas a znova, Boh rieši len problém, ktorý sám vytvára.
Ak sú vrahovia oklamaní Satanom, nemôže sa Boh Satana zbaviť? Môžeme my za to, že sa proti nemu vzoprel anjel a on si povedal, že bude rozumné nechať ho na nás vplývať a ešte aj nechať Satanov vplyv neodlíšiteľný od svojho?
Prečo sa Boh rozhodol zamlčať existenciu baktérií alebo aspoň mohol zaviesť nejakú základnú hygienu, ešte aj Ježiš učil proti umývaniu rúk a tvrdil, že za choroby môžu démoni, prečo ak má Boh toľko súcitu, nepovedal o mikróboch aspoň jemu??
O krutosti Boha sa píše, lebo bol vymyslený v krutej dobe, krutosť bola spájaná s mocou a najkrutejší bol najmocnejší. Lepšia otázka je tu, ak Boh a Ježiš sú skutočne obrazom tej istej bytosti, prečo sa ich činy nijak nepodobajú? Ježiš nevykonal ani len malinkú genocídu, Boh v nich má očividne záľubu.
Všetky túžby, ktoré Boh považuje za hriešne nám sám dal, a potom ich odsúdil, zvedavosť, sexuálne túžby, to mali už Adam a Eva a boli za to súdený, Boh si zas a znova vytvára problémy, ktoré chce riešiť.


31.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 10. 2016, 13:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 10. 2016, 13:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 14:05 avatar
Stačí uveriť. Ale pre niekoho uveriť proste znamená nekonečný beh na dlhe trate.


39.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 10. 2016, 14:13 avatar
37/ Vonkajsi svet poznavame na zaklade zmyslov cize boha si poznal ktorym zmyslom??? Ked si videl krista na krizi tak sa ti postavil???? )))


44.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 10. 2016, 14:36 avatar
Stačí uveriť? To svedčí o bláznovstve. Treba sa naučiť myslieť, a nie slepo veriť bársčomu.


46.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 14:38 avatar
Viera nie je vec, ktorú dosiahneš vôľou. Ak niečomu veríš, tak tomu skrátka veríš, ak sa prinútiš do viery, ide o autosugesciu alebo pokrytectvo, obe sú veci, ktorých je človek plne schopný. Realita mi vyhovuje taká aká je, pravdu hľadám u ľudí, ktorí robia výskum a svoje výsledky riadne zdokumentujú a podrobia analýze kolegov. Ak by som myslel, že môže byť pravda aj inde, určite by som ju nehľadal v organizáciách, ktoré klamú celé storočia a vraždia, aby sa im na to neprišlo.


41.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 14:26 avatar
Môžeš sa o tom rozpisovať koľko chceš, nič sa nezmení. Boh rieši len problémy, ktoré spôsobil on sám (prvotný hriech, nephilim, zatratenie). Jeho existencia nie je podložená ničím, čo ľudsvo doteraz o prírode odhalilo. Je to Boh paradoxov, je nekonečne súcitný (súcitnejší ako ja) ale aj nekonečne spravodlivý, takže s radosťou strestá neverníkov večným utrpením.
Ľudia sú prirodzene dobrí, k zlu ich vedú zlé okolnosti, zlá výchova, psychické poruchy a náboženstvo, ako si nám krásne demonštroval v predošlej odpovedi.
Či mi nepripadá zbytočné s Tebou diskutovať? Samozrejme, nikdy Ťa nepresvedčím, tak ako nepresvedčím pacientov na psychiatrii, že nikto z nich nie je Elvis ani Kennedy. Nie je to ale strata času, možno si to prečíta niekto, kto uvidí aké zlo sa pod strechou kostola a medzi stránkami Biblie skrýva. A ľudia, ktorí pochopia, že toto je jediný život, ktorý máme a o ktorom vieme, že ho máme sa môžu snažiť spraviť ho lepším pre seba a pre svoje deti.
A Ty si môžeš pokračovať vo svojej kampani za vraždenie nemluvniat
Noe a koráb, to je úchvatný prípad, ktorý sa samozrejme nestal, tak ako Adam a Eva nikdy neexistovali. Stále ho chceš použiť, aby si niekoho vystrašil, že bude vynechaný z Božieho plánu, ale ja sa nebojím, že ma vynechá, dôvod na strach by som mal skôr, ak by tak malicherná, krutá, nelogická a krvilačné bytosť mala práve so mnou nejaké plány.


45.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 10. 2016, 14:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 10. 2016, 14:53 avatar
45/ Hriesnost a pycha?? A kto ma byt hriesny a pysny moje ego ci beztvara dusa? Ked si polozim otazku "kto som" tak sa predomnou otvori sirosiry priestor... preto budha po oslobodeni od ega nazval zivot "fantasmagoriou"...hahah


42.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 10. 2016, 14:32 avatar
V4, hrubý omyl, lebo neovládaš logiku. Ateisti nekritizujú vymysleného boha, alebo neexistujúceho boha, ale nevymyslených a existujúcich nábožných (teistov, veriacich v boha). Teisti tvrdia, že boh nie je vymyslený, a že existuje. Ale nemajú dôkazy. Takže ak diskutujeme, tak diskutujeme proti názorom teistov. Teisti si vymýšľajú rôznych bohov, rôzne vyzerajúcich bohov, aj bezprízorných, aj nudných, aj smiešnych. Ateisti predsa nemôžu za to, akí naivní sú teisti.

Pre ateistov, ktorým záleží na zdravej spoločnosti, to nie je strata času, ak diskutujú s teistami. Aspoň sa pekne teisti vyfarbia, a ukážu, akí sú naivní, sprostí, hlúpi, a sú tak predmetom zábavy. Ako možno brať vážne ľudí s bludnými názormi? Vieš, prečo ateisti berú teistov ako tak aspoň vonkajším prejavom vážne? Lebo je vás veľmi veľa, máte politickú moc, ovládate morálku a kultúru. Rovnako by sme diskutovali aj s veriacimi v mimozemské bytosti, keby sa nám do životov starali podobným spôsobom ako teisti.
Súhlasí Wolfwood, fajer


48.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 10. 2016, 14:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 14:55 avatar
Celý problém je v tom, že Ty nemáš ani len snahu zistiť, či sú Tvoje predpoklady správne, radšej chceš tvrdiť, že všetci ostatní majú nesprávne. Musíš ale veriť v Boha, pretože veci ktoré hovoríš by z Teba robili netvora, ak by si ich hovoril s tým, že vieš že neexistuje žiadny Veľký Brat na nebesiach.


52.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 10. 2016, 15:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

fajer
   1. 10. 2016, 16:03 avatar
čo nepovieš, šak tie , že vraj pravdy napísali ľudia...ty si o tom nevedel....a ľudia ich aj stále menia...už ani zem nie je placatá...


56.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 10. 2016, 16:09 avatar
Nie je placatá? a čo povieš na toto?www.placata-zeme.cz


36.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 13:58 avatar
Neviem čo chceš naznačiť tou prvou vetou. Že ateista nemôže byť morálny? Samozrejme, že môže a tie najateistickejšie štáty bývajú aj najmorálnejšie, až keď sa do takých spoločností dostanú extrémisti, vtedy nastanú problémy.
Na deťoch mi záleží a ľudia majú mimoriadne vyvinuté morálne cítenie k deťom, čo nám podľa Teba Boh dal, ale toto cítenie postráda.
Odkiaľ vieš, že Boh už takéto príkazy nedáva? Prečo prestal? Ako vieš, že neposlal Satana konať svoju vôľu ako v Jóbovi? Ak by sa Ti ukázal ako horiaci krík, tak už by si veril, veď Abrahámovi to stačilo, kto si Ty, aby si pochyboval? Moja skutočná otázka znie, ak by si mal možnosť vedieť, že Ti to káže boh, povraždil by si svoje deti?

Práve som si prečítal kúsok o islamských deťoch a padla mi sánka. To Ty si bol odmalička vychovávaný k nenávisti a tento výrok to potvrdzuje. Toto si oni hovoria o Tvojich deťoch, toto je pravý dôvod, prečo mám názor na vieru aký mám, ak je totiž dosť silná, ospravedlníš si ňou čokoľvek.
Moslimi sú ľudia a ich chovanie zodpovedá veku ich náboženstva, majú presne takú istú spoločnosť, akú praktizovala RKC pred 500 rokmi a navlas presne to zodpovedá ich veku ako viery. Sú 500 rokov pozadu s reformami a budú sa musieť zmeniť rýchlejšie ako ostatné početné náboženstvá, ale Tvoj výrok, že ich deti by mali umrieť a ísť do neba a to je pre nich lepšie, to sa nebojím povedať, že je choré, zvrátené a nešudské a Ty by si sa mal za tento názor hanbiť obzvlášť ako veriaci.
Som za to, že bojujú s militantnou vetvou IS. Som za to, aby bola v islamských štátoch nastolená sekulárna vláda, nie teokracia. Ale nesnaž sa tvrdiť, že vy ste sa správali lepšie, keď ešte cirkev kontrolovala štáty ako ich kontroluje islam, je to skrátka klamstvo.


38.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 10. 2016, 14:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 14:34 avatar
To by som o sebe nikdy nepovedal, že som dobrý. Mám svoj rozum a dokážem ho použiť, aby som odlíšil morálne od nemorálneho. Samozrejme, že klamem a robím občas hlúposti ako všetci ľudia. Nikdy by som však nepovedal, že by mali deti umrieť za to, akú vieru majú ich rodičia. Odráža sa v Tebe krutosť Tvojho Boha, morálka ani spravodlivosť nie sú čiernobiele otázky, ale viera Ti nedovoľuje myslieť čiernobielo.
Aké silné musí byť rozpoltenie mysle, keď na jednej strane povieš, že každý život je svatý a potraty sú immorálne a na druhej strane je genocída a vraždy nemluvniat v poriadku. Toto je Božia láska, krv, plač a hromady mŕtvych, prekvapuje ma, že to priznáš a veríš naďalej.
Nech už je Tvoje vierovyznanie akékoľvek, nechcel by som s ním mať nikdy nič spoločné, ak vraždy detí považuješ za morálne hodnotný čin a dovolím si tvrdiť, že väčšina psychicky zdravých ľudí by tento názor so mnou zdieľala.

Neodpovedal si mi ani na rany egyptské ani na to, či by si povraždil vlastné deti, ak by si mal istotu, že ide od nariadenie od Boha. Tak sa sústreď radšej na to a vynechaj ma zo svojich krvilačných predstáv o tom, ako bude Boh vykonávať spravodlivosť na deťoch islamistov. To by si schvaľoval aj v prípade mojich detí napríklad? Aby som ich nemal čas skaziť svojim bohorúhačstvom?


51.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 10. 2016, 15:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 16:38 avatar
Áno smozrejme, človek musí dozrieť, aby si uvedomil pravdu a krásu, ktorá sa skrýva v genocíde a infantocíde, aký som len hlupák.
Ak by som sa niekedy mal dopracovať k týmto pravdám, radšej by som umrel sám, než zdieľal tento názor.
Týmto by som rád apeloval aj na ostatných, ktorí si to prečítajú, aby povedali, či zdieľajú tieto Tvoje "hlboké pravdy".


65.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 10. 2016, 17:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 17:31 avatar
A kde je v tom problém, Boh je strojca problémov, ktoré rieši, jeho vlastnosti sú vekmi prebraté od iných Bohov a jeho morálka sa vyvíjala spolu s ľudskou, neviem si predstaviť, ako by mohol byť milosrdný od začiatku a pri tom konať ako konal, occamovou britvou sa teda dostaneme k záveru, že je výtvorom ľudí a vtedy nám tu žiadne záhady ani paradoxy nevznikajú
Kedysi som bol presvedčený o existencii Boha a tým, že som sa zaujímal o Bibliu a neskôr aj o vedu som zistil, že pre vieru v Boha nemám žiadny rozumný dôvod. Jedine to, že v neho veria moji rodičia a známi, že o ňom hovorí Biblia a že v neho verí veľa ľudí, ani jeden argument by neobstál pri skúmaní cudzej viery a tak nakoniec neobstáli ani pri mojej.


40.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 10. 2016, 14:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 10. 2016, 15:09 avatar
Wolfwood, hovoríš, že tie najateistkejšie štáty bývajú najmorálnejšie? Teda Severná Kórea je morálny štát. Alebo bývalé Albánsko? Alebo ktoré tie najateistickejšie štýty máš na mysli?


54.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 10. 2016, 15:32 avatar
Pardón. Nie štýty, ale štáty.


57.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 16:21 avatar
Povedať, že severná korea je ateistický štát je hrubá chyba. Áno, oficiálne sú štátom bez viery, ale určite si nemyslíš, že tvrdenie, že je Kim Jong Un je reinkarnáciou svojho otca (ktorý ostáva hlavou štátu), je tvrdenie bez viery, veď sa jená o nekrokraciu a k svätej trojici im chýba len jedna osoba. Komunistické štáty a ateizmus je na úplne inú tému, nepopieram, že šlo o náboženský útlak, ale nemôžeš tvrdiť, že viera v neomylného Stalina mala niečo spoločné so sekulárnym humanizmom.
Čo štáty ako Česko, severské štáty alebo Japonsko, kde je väčšina ľudí bez viery a ich kriminalita je neporovnateľná s bohabojnou Amerikou? A čo štatistiky, ktoré dokazujú, že väznice sú obývané veriacimi, to je dôkaz nemorálnosti ateizmu?


58.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 10. 2016, 16:33 avatar
Takže Česko je podľa teba príklad morálky. V Japonsku je väčšina ľudí bez viery? To sa mi nezdá. Hľadal som nejaké zdroje, nič som nenašiel. Ak máš, prosím nahoď.


60.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 16:50 avatar
V ČR som žil a poviem Ti, že aj keď nejde o ideálny štát, ich morálka aj celková úroveň je trochu inde, ako tá naša. Prečo sa ale nijak inak nevyjadríš? Zdá sa Ti, že v severských krajinách je morálka na horšej úrovni? Zdá sa Ti, že by všetci Tvoji známi začali kradnúť a vraždiť, ak by nad nimi nebola krvavá ruka Boha Abraháma?
údaje z 2010, celosvetová štúdia, japonsko 57 percent bez vierovyznania, pohromade som to našiel len na Wiki
en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


61.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 10. 2016, 17:03 avatar
K čomu sa mám vyjadriť. Ty si niečo tvrdil a ja som o tom pochyboval. Tak som sa pýtal. Ono závisí aj od toho, čo ty považuješ za dobrú morálku. Ale dobre, presvedčil si ma.


62.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 17:10 avatar
Nechaj tak slušný človek.
wolfwood vieš čo z tvojej debaty cítim? falošný humanizmus...
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


63.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 17:11 avatar
Tu máš 3 obrázky ako to je keď ľudia nepoznajú Boha a pridám ti aj 4tí
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


67.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 17:23 avatar
Ou, a už tu máme aj Godwinov zákon, kto s Tebou nesúhlasí, ten je Hitler. Dovoľ mi Ti to ozrejmiť. Hitler bol presvedčený a pokrstený katolík, Nemecká cirkev si vyžiadala povolenie oslavovať jeho narodeniny ako cirkevný sviatok. Cirkevná strana v Nemecku mu ustúpila, aby mal voľné pole pri voľbách a keď Ťa zaujíma kde sa vzal zdroj všetkého toho antisemitizmu, bola to práve cirkev, ktorá zazlievala židom vraždu Ježiša a to až do začiatku 60tych rokov. Nemyslím, že ide o platný argument.


68.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 17:29 avatar
A? čo si tým chcel povedať? myslíš že RKC ide podľa písma? Nie. To že bol Hitler katolík nesvedčí o tom že je aj kresťan.
Celá RKC neide podľa písma. S tým sa teda neoháňaj že Hitler bol katolík, keď zjavne nejednal ako kresťan.


72.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 17:39 avatar
Ty sa tu oháňaš, že bol bez Boha, to je ten istý argument, ako keď ja poviem, že možno bol "nepravý" veriaci, ale rozhodne nie sekulárny humanista. Otázka je, bol teda bez Boha alebo nie? Veril v toho istého ako Ty, ako to, že sa Jahve nepostavil za svoj vyvolený národ, keď mu hrozilo vyhynutie?


74.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 17:42 avatar
Keby veril v Boha ako ja tak by rozhodne nepáchal tieto zverstvá. Kedy židom hrozilo vyhynutie celosvetovo??? V Európe tak maximálne. Neboj sa vrahovia tých nevinných ľudí dostali to čo im patrí.


83.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   2. 10. 2016, 07:28 avatar
Takze ani Hitler nebol pravy skot, preco som to len cakal.
Este raz, Ty si ho pouzil, ako priklad co automaticky nasleduje, ak neverim v Boha, tak budem pacjat genocidu. Teraz ked Ti poviem, ze on bol krestan, tak mi zacnes tvrdit, ze nebol "spravny" krestan. Co bude potom? Budes mi tvrdit, ze ateisti jedia male deti?


84.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2016, 08:09 avatar
Wolfwood. Tí "kresťania", ktorí zabíjali, alebo konali nejaké iné zlo, ho konali nie preto, že sú veriaci, ale práve preto, že sa od pravej viery odklonili, preto, že zlyhali vo viere. Teda nie ich náboženstvo je na vine, ale ich osobné zlyhanie.


64.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 17:16 avatar
Fotky homosexuálov na google ma majú presvedčiť, že som falošný humanista? Nerozumiem logike, to Ty a Tvoja viera tvrdíte, že homosexuáli nie sú ľudia a majú sa kameňovať, ten váš humanizmus je falošný, pretože neobsahuje všetkých ľudí.
A stalin? Chceš mi naznačiť, že stalin bol humanista? Luther, to je skrátka načisto mimo logiky, potreboval by som nejaký výklad tohto podobenstva.


66.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 17:20 avatar
Ja netvrdím že Stalin bol humanista. Ale som ti tu priadl tých, čo nepoznali Boha a pridal by som ti tu kopu kopu dalších.
čo sa týka homosexuálov, tak za to si môžu ľudia sami. Boh stvoril muža a ženu. Homosexualní sa stali niektorí ľudia, pre ich zvrátenosť. Takí ľudia by mali pred Bohom priznať tento hriech a činiť z neho pokánie.


73.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 17:41 avatar
Pokánie je úloha pre Teba, za to že ich odsudzuješ za to ako sa narodili, ako ich Boh stvoril, za to, že všetko násili voči nim pochádza z Tvojej viery a za to, že z nich chceš spraviť neľudí, aj keď Ti nijak neubližujú. To je tá pravá neľudskosť, to je pravá tvár dogmy.


76.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 17:47 avatar
A či ty nevieš že žiadny homosexuál nevstúpi do Božieho kráľovstva pokiaľ nebude činiť pokánie?
Pridám ti tu aj verš ak chcceš. Homosexualita je ohavnosť. ty ju obhajuješ.


77.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 17:49 avatar
Boh ich nestvoril ako homosexuálov. Bohu sa homosexualita hnusí. Boh stvoril muža a ženu. homosexuální ľudia sú zvrátení ľudia a mali by z toho činiť pokanie.


78.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 17:51 avatar
Lv 18,22 Nebudeš ležať s mužským pohlavím, ako sa líha so ženou; to je ohavnosť.
Zj 21,8 Ale zbabelci, neveriaci , nemravníci, vrahovia, smilníci, čarodejníci, modloslužobníci a všetci luhári budú mať podiel v ohnivom jazere, horiacom sírou; to je tá druhá smrť.
Ef 5,5 Lebo uvedomte si a pochopte, že ani jeden smilník, ani nečistý, ani chamtivec, čo je modloslužobník, nemá dedičstvo v Kristovom a Božom kráľovstve.
Zákon je pre zlých.
9 vediac to, že zákon nie je daný pre spravedlivého, ale pre bezzákonných a nepoddajných, pre bezbožných a hriešnych, pre nesvätých a obecných, pre otcovrahov a materovrahov a pre vrahov vôbec, 10 pre smilníkov, samcoložníkov, pre tých, ktorí kupčia s ľuďmi, pre lhárov, krivoprísažníkov, a jestli je čo iné, čo sa protiví zdravému učeniu 11 podľa evanjelia slávy blahoslaveného Boha, ktorým to evanjeliom som ja poverený.

Mk 1,15 a hovoril: Naplnil sa čas, a priblížilo sa kráľovstvo Božie. Čiňte pokánie a verte evanjelium!

Mk 6,12 Vtedy vyšli a kázali, aby činili pokánie.

Lk 13,3 Nie, hovorím vám; ale ak nebudete činiť pokánie, všetci podobne zahyniete.

Lk 15,7 Hovorím vám, že tak bude radosť v nebi nad jedným hriešnikom, činiacim pokánie, väčšia ako nad deväťdesiatdeväť spravedlivými, ktorí nepotrebujú pokánia.

Sk 2,38 A Peter im povedal: Čiňte pokánie, a nech sa pokrstí jeden každý z vás na meno Ježiša Krista na odpustenie svojich hriechov, a dostanete dar Svätého Ducha.

Sk 3,19 A tak čiňte pokánie a obráťte sa aby sa vystrely vaše hriechy, aby prišly časy občerstvenia od tvári Pánovej,

Zj 3,19 Ja karhám a trescem tých, ktorých milujem. Buď teda horlivý a rob pokánie.


79.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 10. 2016, 17:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 19:34 avatar
Zase raz Ti protireci veda, ktora celkom jasne (pozorovanim dvojciat) dokazala geneticky element v homosexualite, co znamena, ze je to od narodenia. Navyse homosexualita nie je len forma sexu, ale forma lasky, je zaujimave, ze ludia ktori lasku hlasaju jej chcu stavat prekazky. A ze nabozenstvo, ktore sa udajne snazi ludom pomahat urcitu skupinu ludi natolko demonizuje, ze 10% sebevrazd u teenagerov su homosexuali, co je 5nasobna disproporcia oproti 2% teenagerov, ktori su homosexuali.


69.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 10. 2016, 17:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 17:36 avatar
Myslíš, že je pre dieťa správne aby vyrastalo v preplnenom sirotinci bez rodičovskej lásky a výchovy?
Nevidím v tom problém, čo si myslíš, že s tým dieťaťom tí homosexuáli spravia? Poviem Ti, že sa o neho postarajú rozhodne lepšie ako štát a neporovnateľne lepšie, ako keď ich zveríš cirkvi a jej kňazom, ktorí majú mimoriadne "láskyplnú" históriu s nimi a vatikán ich krásne kryl, Bernard Law si nádherne dožíva na taliánskom vidieku, miesto toho aby hnil vo väzení, aj to je Božia spravodlivosť.


75.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 10. 2016, 17:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 19:05 avatar
A v akom svete teda podla Teba zijeme? Nie je to svet, kde uz nam nehrozi tolko chorob a vojen, kde je dlzka zivota a zivotna uroven vyssia ako kedykolvek a kde novorodenci uz neumieraju v polovici porodov?


22.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 12:53 avatar
Táto veta verš nie je mimo kontext. A čo chceš povedať že ateisti su majitelia peral a my sme tie prasce?? To myslíš vážne? Ten verš nie je nie je vytrhnutý z kontextu keď si všimneš tak verše pred tým sú o tom že keď má človek brvno v oku aby nesudil triesku v oku blizneho, ked sám má toho viac na rováši.

Ale verš o perlach je o tom aby sme nehadzali perly (písmo) Božie Slovo psom (neveriacim, ktorí opovrhujú písmom) lebo nás pošliapú a roztrhajú nás. To sa týka aj teba wolfwood.


23.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 12:54 avatar
Všetko čo ti napíše niekto z písma len pošliapeš.


25.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 13:00 avatar
Nesúďte, aby ste neboli súdení. Lebo akým súdom súdite, takým budete súdení. Akou mierou meriate, takou sa nameria vám. A prečo vidíš triesku v oku svojho brata a brvno vo vlastnom oku nezbadáš? Alebo ako môžeš povedať svojmu bratovi: Dovoľ, vyberiem ti triesku z oka! — a pozri, v oku máš brvno? Pokrytec, vyber najprv brvno z vlastného oka a potom uvidíš, ako vybrať triesku z oka svojho brata.

to znamená že keď má človek brvno v oku aby nesudil triesku v oku blizneho, ked sám má toho viac na rováši.

Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nepošliapali nohami, neobrátili sa a neroztrhali vás!
To už nesúvisí s veršami dozadu. Ale verš o perlach je o tom aby sme nehadzali perly (písmo) Božie Slovo(pravdy) psom (neveriacim, ktorí opovrhujú písmom) lebo nás pošliapú a roztrhajú nás.
To o súdení tých čo majú v očiach smietku a človek brvno jasne vyplíva z tamtých veršov ale verš o perlách jasne ukazuje o perlách aby sme nehádzali psom, lebo ich le posliapu


24.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 12:57 avatar
Takže Boh vás sám varuje, aby ste sa nepúšťali do debaty s neveriacimi, lebo vaše argumenty nič nevydržia?
Ja toto podobenstvo nepoužívam, iba hovorím, že pojednáva o tom, že nemáš odsudzovať ľudí a Ty potom tvrdíš, že ateisti sú prasce. Ja Ti ale v súvislosti s citátom chcem naznačiť, že bez problémov označíš cudzie názory ako mylné, bez toho aby si preskúmal možnosť, že sa mýliš Ty sám
V skutočnosti sa nepokladám za majiteľa pravdy, ale som súčasťou reality, o ktorej sa dozvedáme stále viac a stále viac je vidieť, aká vzdialená je od nej Božia pravda.


26.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 13:03 avatar
Tak obrazne prasce sú tí, čo opovrhujú písmom svatým.
ten verš neukazuje aby sme sa nepúštali do debaty s neveriacimi ale ked clovek vidí že ten druhý tým opovrhuje tak by som mal prestať argumentovať ked vidím že ty tým pohrdaš a ideš si svoje. Ja sa nemýlim. Ja sa riadim písmom. Mýlia sa tí, čo sa snažia na všetko ísť svojim úbohým rozumom.


27.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 13:04 avatar
My by sme mali vravieť a zvestovať evanjelium aj neveriacim ale odtiaľ potiaľ. Keď vidím že si z toho neveriaci robí dobrý deň a opovrhuje tým, tak nech si žije potom vo svojom blude
Súhlasí Slušný človek


29.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 13:25 avatar
Vidíš a už sme pri tom, "ja sa nemýlim, ja sa riadim písmom" u Teba neexistuje ani len možnosť, že sa mýliš, pravda je absolútna a pochádza z písma, nie z reality. Ak je Tvoj rozum úbohý a bojíš sa, že sa ním nikam nedopracuješ, nech sa Ti páči, nepoužívaj ho. Ak chceš ale tvrdiť, že sa nikto nedopracuje nikam rozumom, zoahoď telefon, odpoj internet, vytrieskaj si okná, predaj auto a zapáľ topánky a to je svet, v ktorom máš žiť, ak by výsledky rozumu boli také, ako hovoríš. O svojom rozume si hovor od svitu až do mrku, že je úbohý, ale právo na to, aby si takto hodnotil aj rozum iných nemáš ani náhodou.
Na záver definícia bludu, nájdi 3 rozdiely medzi vierou a týmto:
Blud je nevyvrátiteľné a mylné presvedčenie, ktoré si pacient udržiava aj napriek tomu, že okolie jeho predstavy nezdieľa. Je voči nim nekritický a nevyžaduje pre ne dôkazy.


30.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 13:27 avatar
wolfwood ľudia ako ty si myslia a povedia: „Boh Starej zmluvy je Boh hnevu, kým Boh Nove zmluvy je Boh lásky.“ Fakt, že je Biblia Božie progresívne zjavenie nám ľuďom o Ňom samom, cez historické udalosti a cez Jeho vzťah s ľuďmi cez históriu, možno prispieva ľudskej mylnej predstave o tom, aký je Boh v starej zmluve v porovnaní s Novou zmluvou. Avšak, keď niekto číta Starú a Novú zmluvu hneď mu je jasné, že sa Boh neodlišuje v jednej zmluve od druhej a že Boží hnev a Jeho láska sú objavený v oboch zmluvách.

Univerzalisti zas odmietajú učenie Písma . Pre niektorý to je prílišné zvýrazňovanie Božej lásky a Jeho zľutovania – a pozabudnutie na Jeho spravodlivosť – ktoré ich vedú k tomu, aby verili, že Boh sa napokon zmiluje nad každou živou dušou. No Písmo nás učí, nie niektorí ľudia strávia večnosť v pekle. Boh je milosrdný, no netreba zabúdať, že Boh je aj spravodlivý.


32.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 13:38 avatar
Podľa Tvojho názoru pôjde drvivá väčšina ľudí na Zemi do pekla. Ale nielen to, Teba to teší, vidíš v tom spravodlivosť, že Boh sa zjavil pár primitívom z blízkeho východu a všetkým nasledovným generáciám to má stačiť ako "dôkaz". Ten kto tomu neuverí, môže byť morálny ako chce, ale spáchal ten najhorší zločin - nevieru.
Toto je nemorálne tvrdenie, skúsil si si niekedy predstaviť, že Tvoje deti nebudú v dospelosti veriť v Boha a Ty budeš ten, čo povie, že zažijú večnosť v pekle a spravodlivo?
Najlepší test ako otestovať platnosť svojej viery je napísať si dôvody, prečo neveríš napríklad Islamu, potom tieto dôvody aplikuješ na svoju vieru a ak obstojí bez toho, aby si si musel dávať výhovorky sám pred sebou, máš voči nej akú-takú objektivitu. Ak však neobstojí a Ty veríš aj naďalej, je to jasný znak, že k nej nepristupuješ kriticky. Ak by si ten test spravil a poslal mi výsledky, bol by som aspoň ochotný veriť, že Tvoja viera je logická. Takto na mňa ideš len s argumentom "nemýlim sa, lebo mám pravdu"


33.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 13:50 avatar
Je to každého voľba či uverí, alebo nie.
No treba mať na pamäti že...
Jn 3:16-18 Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život. Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil. Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.

29 Ježiš mu povedal: "Uveril si, pretože si ma videl. Blahoslavení tí, čo nevideli, a uverili."

Jn 3,15 aby každý, kto verí, mal v ňom večný život."

Jn 6,35 Ježiš im povedal: "Ja som chlieb života. Kto prichádza ku mne, nikdy nebude hladovať, a kto verí vo mňa, nikdy nebude žízniť.

Jn 6,40 Lebo vôľa môjho Otca je, aby každý, kto vidí Syna a verí v neho, mal večný život; a ja ho vzkriesim v posledný deň."

Jn 6,47 Veru, veru, hovorím vám: Kto verí, má večný život.

Jn 10,26 ale vy neveríte, lebo nie ste z mojich oviec.

Jn 11,40 Ježiš jej vravel: "Nepovedal som ti, že ak uveríš, uvidíš Božiu slávu?"

Jn 20,29 Ježiš mu povedal: "Uveril si, pretože si ma videl. Blahoslavení tí, čo nevideli, a uverili."

Jn 3,36 Kto verí v Syna, má večný život; ale kto nie je vo viere poslušný Synovi, neuzrie života, ale hnev Boží zostáva na ňom.

Jn 7,38 Kto verí vo mňa, jako hovorí Písmo, rieky živej vody potečú z jeho vnútra.

Jn 12,46 Ja som prišiel svetlo na svet, aby nikto, kto verí vo mňa, nezostal vo tme.


34.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 10. 2016, 13:52 avatar
Keď je niekomu ťažké uveriť tak nech potom nesie následky za svoju voľbu


47.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   1. 10. 2016, 14:42 avatar
Keďže viera nie je voľba, nemyslím si, že si za ňu zaslúžim trest. Takže aj Tvoje deti, by mali ísť do pekla za nevieru, ak by sa niekedy obrátili, som rád že sme si to vyjasnili.
Jedna vec je ale istá, žiadny boh nie je večný, čas doteraz zabil každého jedného a aj keď je ten Abrahámov vytrvalý, nakoniec dostane aj jeho a bude ohromné aj keď graduálne a pomalé vydýchnutie pre ľudstvo.


80.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 10. 2016, 18:10 avatar
Prečo by viera nebola voľbou?

Ale akiste by mohlo byť prijateľné, že trest budeme niesť za maše činy, nie za naše predstavy.


85.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   2. 10. 2016, 13:37 avatar
Prečo by to bola voľba? Ak Ti poviem, že máš nad hlavou neviditeľné UFO, veríš mi alebo neveríš? Ak mi neveríš, môžeš sa prinútiť, aby si mi veril alebo je možnosť len mi povedať, že veríš a myslieť si svoje?
Je rozhodne na pováženie, že viera alebo neviera zaváži viac ako skutky voči príslušníkom svojho živočíšnemu druhu. Ak by som bol masový vrah, ale učinil by som pokánie, som stále menej odsúdeniahodný, ako keď som ateista, ktorý zasvätí život charite napríklad. Nevidím v tom spravodlivosť a nevidím, ako si niekto môže želať, aby tvrdenie že nad nami bdie všemocná bytosť, schopná usvedčiť nás z ideozločinu a aj nás zaň potrestať, bolo pravdivé.


86.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 10. 2016, 21:44 avatar
To nebol dobrý príklad s tým UFOm - najmä preto, lebo nejde o UFO, ale aj o to, že mi o ňom hovoríš zrovna ty. Samozrejme by som mal silné pochybnosti, ak by si mi o neviditeľnom UFO hovoril ty - na základe tých málo diskusií tuná na DF.
Ale ak niekde príde človek, ktorý má plno na prvý pohľad serióznych argumentov pre nejaké svoje tvrdenie, tak nejaká konkrétna viera v toto tvrdenie je potom otázkou voľby.

K druhej otázke - nie som zástancom toho, že viera alebo neviera zaváži viac, než skutky.
Pre mňa sú skutky to jediné, za čo môžeme byť súdení. Ale skutky nielen voči nášmu živočíšnemu druhu, ale voči svetu komplet.
Ak existuje všemocná bytosť, nebude nás "trestať" za ideológiu, ale za činy spôsobené touto ideológiou. Ak však ideológia je schopná učiniť zmeny v našom organizme, tak sa stáva činom.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:16,  Milan Mazurek je absolútny výmet odsúdeneho neonacistu a patologického škoditeľa našej...
dnes, 23:15,  Milan Mazurek o platení daní odvodov a zdravotnej poistky...
dnes, 22:59,  Milan Mazurek o Tichanovskej, Lukašenkovi a bieloruských voľbách (Kulturblog...
dnes, 22:55,  Hrozby zamestnancom odmietajúcich testovanie na Covid-19 sú protiústavné a nezákonné,...
dnes, 22:54,  V nebi majú ešte haliere ? Veď to už aj v Česku zrušili.
dnes, 22:54,  Pokoru tazko najst a este,, tazsie,, je s nou pracovat Svagre Prajem ti pekne snicky nech sa ti...
dnes, 22:52,  Cize nesnivaj o Hvieznom prachu -striebornej snurke ,,,,-A strieborny povrazok sa prethne-Job...
dnes, 22:51,  "A verím, že všetko nakoniec skončí tým, že ruka spravodlivosti dopadne na týchto...
dnes, 22:51,  A cely cas co je clovek skusany je pre POKORU Cvici sa pokora cloveka na uroven duchovnu...
dnes, 22:50,  Ak nieje tato dimenzia -Pokora a Laska nedostanes sa daleko do inych dimenzii
dnes, 22:47,  Najvyssia dimenzia je POKORA A LASKA Preto Boh skusa cloveka ci Bude pokorny ked vyznava...
dnes, 22:44,  Mohol by som ti tu kecat preco su naco su co si mozes alebo nemozes dovolit a podobne Ale...
dnes, 22:44,  (243) Oprava: caballo padre/španielsky žrebec...
dnes, 22:42,  Je to tvoj názor. *21
dnes, 22:41,  85,..... ak hovoríš o pohanskej duši, tak OK, .... ale ani tá neexistuje! Nesmrteľnosť nie...
dnes, 22:38,  Ale Ruskú nemám len americkú z Abbott Park, Illinois, United States...
dnes, 22:38,  Lebo poznat dimenzie nieje navyssie poznanie
dnes, 22:35,  Svagre Kazda dimenzia ma co do seba Dimenzie niesu problem - Problem vsak nastava ak clovek...
dnes, 22:34,  143, .... ak veríme vo veľký tresk, .... tak to bola aj táto energia,/možno súbor mnohých...
dnes, 22:34,  (242) Ninka, ďakujem, že sa ti páčil španielsky toro/býk. Aj mne sa páčil Tvoj...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je milšie dostať kamienok z lásky, ako diamant z povinnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(235 131 bytes in 0,293 seconds)