hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  počítače  /  téma

Pinacle studio 12 ultimate.

príspevkov
16
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 15.3.2010 17:11
posledná zmena 31.3.2010 16:46
1
15.03.2010, 17:11
ahoj... potreboval by som pomoc. použivam program pinacle studio 12 na upravu videa. je to velmi dobri program ale ked tam nahram video tak hrozne seka. video ide pozadu a zvuk popredu. a celkovo mi tento program aj dost mrzne. kamarat mi vravel že mi ten program blbne preto že mam vistu a ta zabera vela na ramke a že ak chcem robit na tom programe mam si preinstalovat windows na xp.s tim ale nesuhlasim nechcem si preinstalovať windovws kvoli jednemu programu . neviete mi poradit čo mam urobit aby mi tento program pracoval správne? dakujem :D
none
2

1. 15.03.2010, 17:11

ahoj... potreboval by som pomoc. použivam program pinacle studio 12 na upravu videa. je to velmi dobri program ale ked tam nahram video tak hrozne seka. video ide pozadu a zvuk popredu. a celkovo mi tento program aj dost mrzne. kamarat mi vravel že mi ten program blbne preto že mam vistu a ta zabera vela na ramke a že ak chcem robit na tom programe mam si preinstalovat windows na xp.s tim ale nesuhlasim nechcem si preinstalovať windovws kvoli jednemu programu . neviete mi poradit čo mam urobit ...

15.03.2010, 19:35
Re: neviete mi poradit čo mam urobit aby mi tento program pracoval správne?

Reklamovať/spýtať sa u výrobcu? odkaz
none
3

1. 15.03.2010, 17:11

ahoj... potreboval by som pomoc. použivam program pinacle studio 12 na upravu videa. je to velmi dobri program ale ked tam nahram video tak hrozne seka. video ide pozadu a zvuk popredu. a celkovo mi tento program aj dost mrzne. kamarat mi vravel že mi ten program blbne preto že mam vistu a ta zabera vela na ramke a že ak chcem robit na tom programe mam si preinstalovat windows na xp.s tim ale nesuhlasim nechcem si preinstalovať windovws kvoli jednemu programu . neviete mi poradit čo mam urobit ...

15.03.2010, 19:36
Re: Neviete mi poradiť, čo mám urobiť, aby mi tento program pracoval správne?

Reklamovať/spýtať sa u výrobcu? odkaz
none
6

1. 15.03.2010, 17:11

ahoj... potreboval by som pomoc. použivam program pinacle studio 12 na upravu videa. je to velmi dobri program ale ked tam nahram video tak hrozne seka. video ide pozadu a zvuk popredu. a celkovo mi tento program aj dost mrzne. kamarat mi vravel že mi ten program blbne preto že mam vistu a ta zabera vela na ramke a že ak chcem robit na tom programe mam si preinstalovat windows na xp.s tim ale nesuhlasim nechcem si preinstalovať windovws kvoli jednemu programu . neviete mi poradit čo mam urobit ...

16.03.2010, 14:27
Netreba ihned odsudzovat Vistu samozrejme. Praca s videom si vseobecne vyzaduje hlavne vela RAM a grafickej pamate (celkovo aj vysoke rychlosti GPU). Pokial mas s tymto problemy, Tvoj pocitac pravdepodobne nestiha spracovavat data synchronizovane a dochadza asynchronii. Ked pracujes s videom, povypinaj vsetky nepotrebne background programy, aby si uvolnil pamat. Pokial nedosiahnes lepsi vysledok, idealne je upgrade HW, hlavne RAM. Mohol si napisat na akom stroji to pustat, bolo by sa to lahsie hodnotilo. Kazdopadne mozes odskusat ReadyBoost, mohlo by Ti to aspon malinko pomoct, pripadne pretaktovat trosku GPU a pamat grafickej karty. Pokial mas notebook, mozes nazriet sem odkaz

Kazdopadne idealny HW na pracu s videom sa pohybuje hlavne v oblasti 4 jadier, aspon 4GB ram (idealne vsak omnoho viac) a dost dolezite su aj rychle disky. Samozrejme rychla graficka karta, ktora zvladne renderovanie. V dnesnej dobe su graficke karty celkom lacne a zaroven ohromne vykonne.

Pokial s tymto stale mas problem, skus este skontrolvoat samotny pinnancle, pripadne skus robit video v nizsom rozliseni.

Vela stastia.
none
7

6. 16.03.2010, 14:27

Netreba ihned odsudzovat Vistu samozrejme. Praca s videom si vseobecne vyzaduje hlavne vela RAM a grafickej pamate (celkovo aj vysoke rychlosti GPU). Pokial mas s tymto problemy, Tvoj pocitac pravdepodobne nestiha spracovavat data synchronizovane a dochadza asynchronii. Ked pracujes s videom, povypinaj vsetky nepotrebne background programy, aby si uvolnil pamat. Pokial nedosiahnes lepsi vysledok, idealne je upgrade HW, hlavne RAM. Mohol si napisat na akom stroji to pustat, bolo by sa to lahsie h...

16.03.2010, 18:41
Žiadny rendering nespomínal, len úpravu videa.
none
8

6. 16.03.2010, 14:27

Netreba ihned odsudzovat Vistu samozrejme. Praca s videom si vseobecne vyzaduje hlavne vela RAM a grafickej pamate (celkovo aj vysoke rychlosti GPU). Pokial mas s tymto problemy, Tvoj pocitac pravdepodobne nestiha spracovavat data synchronizovane a dochadza asynchronii. Ked pracujes s videom, povypinaj vsetky nepotrebne background programy, aby si uvolnil pamat. Pokial nedosiahnes lepsi vysledok, idealne je upgrade HW, hlavne RAM. Mohol si napisat na akom stroji to pustat, bolo by sa to lahsie h...

16.03.2010, 20:27
Bohužiaľ, pravda je taká, že Vista a Pinnacle Studio nie sú kamaráti. Čo sa týka nárokov na RAM, môžeš mať pamäte koľko len chceš, XP Home dokáže spravovať maximálne 2 GB a Vista a W7 maximálne 3 GB. To hovorím o home edíciach. Tieto sú Microsoftom osekané na veľkosti, ktoré som uviedol. Takže preto nepomôže väčšia pamäť. Je to otázka systému a procesora. No a keď hovoríme o systéme, tak Vista je doteraz najväčší žrút operačnej pamäte. Preto sa na spracovanie videa ujde podstatne menšia časť pamäťového priestoru. Mal som tento istý problém. Notebook, AMD Athlon X2 Dual Core QL 65 @2.10 GHz, 4 GB RAM (použiteľné 3 GB - inak túto informáciu sa dozvieš vo vlastnostiach počítača), OS Vista Home Premium, Pinnacle Studio 12 Ultimate. Utrpenie bolo už len ládovanie videa do mašiny. To nehovorím o následnom strihu a nedajbože som použil niektoré z filtrov Magic Bullet. No a ak som chcel robiť HD video - koniec. To všetko pre Vistu. Okamžite som kúpil Windows 7 Home Premium, preinštaloval a od tej doby nemám problém. Rendrujem v reálnom čase, niekedy dokonca render prebehne rýchlejšie, ako je skutočná dĺžka videa. Záleží od typu rendru a od množstva použitých efektov. Takže doporučujem prejsť na Win 7, alebo sa vrátiť ku XP.
none
9

8. 16.03.2010, 20:27

Bohužiaľ, pravda je taká, že Vista a Pinnacle Studio nie sú kamaráti. Čo sa týka nárokov na RAM, môžeš mať pamäte koľko len chceš, XP Home dokáže spravovať maximálne 2 GB a Vista a W7 maximálne 3 GB. To hovorím o home edíciach. Tieto sú Microsoftom osekané na veľkosti, ktoré som uviedol. Takže preto nepomôže väčšia pamäť. Je to otázka systému a procesora. No a keď hovoríme o systéme, tak Vista je doteraz najväčší žrút operačnej pamäte. Preto sa na spracovanie videa ujde podstatne menšia časť pam...

16.03.2010, 20:43
Jestvujú aj 64-bitové verzie aj kvázi-OS.
none
10

8. 16.03.2010, 20:27

Bohužiaľ, pravda je taká, že Vista a Pinnacle Studio nie sú kamaráti. Čo sa týka nárokov na RAM, môžeš mať pamäte koľko len chceš, XP Home dokáže spravovať maximálne 2 GB a Vista a W7 maximálne 3 GB. To hovorím o home edíciach. Tieto sú Microsoftom osekané na veľkosti, ktoré som uviedol. Takže preto nepomôže väčšia pamäť. Je to otázka systému a procesora. No a keď hovoríme o systéme, tak Vista je doteraz najväčší žrút operačnej pamäte. Preto sa na spracovanie videa ujde podstatne menšia časť pam...

17.03.2010, 10:51
dakujem za rady. windows nechcem preinštalovať už som to par krat skušal ale nedopadlo to dobre. ja by som sa teda eše chcel spitat ci nepoznate podobny program ako je pinacle studio, ktory bi mi šlapal normalne. nejaky podobny nenaročni program :D:D:D:D okrem sony vegas v tom som sa moc neviznal .. dakujem :D:D
none
11

10. 17.03.2010, 10:51

dakujem za rady. windows nechcem preinštalovať už som to par krat skušal ale nedopadlo to dobre. ja by som sa teda eše chcel spitat ci nepoznate podobny program ako je pinacle studio, ktory bi mi šlapal normalne. nejaky podobny nenaročni program :D:D:D:D okrem sony vegas v tom som sa moc neviznal .. dakujem :D:D

17.03.2010, 19:56
No tak to je ťažko radiť, keď nechceš reinštalovať. Nič iné ako downgrade, alebo upgrade ti nepomôže. A čo sa týka programov, tak skús Windows Movie Maker, ktorý je súčasťou OS Windows XP, Vista aj 7. Na jednoduché strihanie je ideálny, ale nerieši to tvoj problém, pretože video ti bude sekať aj pri capturovaní do WMM. Ako som už napísal, nie je to problém strihového softu, ale operačného systému.
none
14

8. 16.03.2010, 20:27

Bohužiaľ, pravda je taká, že Vista a Pinnacle Studio nie sú kamaráti. Čo sa týka nárokov na RAM, môžeš mať pamäte koľko len chceš, XP Home dokáže spravovať maximálne 2 GB a Vista a W7 maximálne 3 GB. To hovorím o home edíciach. Tieto sú Microsoftom osekané na veľkosti, ktoré som uviedol. Takže preto nepomôže väčšia pamäť. Je to otázka systému a procesora. No a keď hovoríme o systéme, tak Vista je doteraz najväčší žrút operačnej pamäte. Preto sa na spracovanie videa ujde podstatne menšia časť pam...

31.03.2010, 00:16
robo, myslíš rendering do dvd, či ako? ... inak, s poslednou vetou jednoznačne súhlasím.
none
16

14. 31.03.2010, 00:16

robo, myslíš rendering do dvd, či ako? ... inak, s poslednou vetou jednoznačne súhlasím.

31.03.2010, 16:46
Render DVD v reálnom čase videa, Blu-Ray cca +20 až 30% času videa, ostatné (nekomprimované) je otázkou minút.
none
13

6. 16.03.2010, 14:27

Netreba ihned odsudzovat Vistu samozrejme. Praca s videom si vseobecne vyzaduje hlavne vela RAM a grafickej pamate (celkovo aj vysoke rychlosti GPU). Pokial mas s tymto problemy, Tvoj pocitac pravdepodobne nestiha spracovavat data synchronizovane a dochadza asynchronii. Ked pracujes s videom, povypinaj vsetky nepotrebne background programy, aby si uvolnil pamat. Pokial nedosiahnes lepsi vysledok, idealne je upgrade HW, hlavne RAM. Mohol si napisat na akom stroji to pustat, bolo by sa to lahsie h...

31.03.2010, 00:12
diehaerd, netrep... ja mám giga ramky a bez problémov som robil s videom aj s bartonom.dokonca ked som začínal mal som gigový duron. ak je niekde problém tak v nahrávaní z kamery do pc. osobne by som v prvom rade skontroloval či stíha hdd a nezahadzuje snímky. pri rendrovaní by problém nemal byť ani s 500vkou celeronom, maximálne tak sa spracovanie natiahne na pár hodín
none
12

1. 15.03.2010, 17:11

ahoj... potreboval by som pomoc. použivam program pinacle studio 12 na upravu videa. je to velmi dobri program ale ked tam nahram video tak hrozne seka. video ide pozadu a zvuk popredu. a celkovo mi tento program aj dost mrzne. kamarat mi vravel že mi ten program blbne preto že mam vistu a ta zabera vela na ramke a že ak chcem robit na tom programe mam si preinstalovat windows na xp.s tim ale nesuhlasim nechcem si preinstalovať windovws kvoli jednemu programu . neviete mi poradit čo mam urobit ...

31.03.2010, 00:06
že máš vírus je tvoj problém... v prvom rade napíš akú máš zostavu a v druhom kolko vadných snímkov ti nahodí pri sťahovaní do pc.
none
4
15.03.2010, 21:40
Benjamin mal som niekedy problem s tým synchronizovaním, ale bolo to tým, že nebol celý PC matičný čipset od Intelu.
none
5
16.03.2010, 06:15
dsp máš kradnutý soft preto,treba ho prihlásit,potom ide aj dvd recorder a nemá žiadny problem.
none
15

5. 16.03.2010, 06:15

dsp máš kradnutý soft preto,treba ho prihlásit,potom ide aj dvd recorder a nemá žiadny problem.

31.03.2010, 00:18
srandista
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 122 050 B vygenerované za : 0.109 s unikátne zobrazenia tém : 49 760 unikátne zobrazenia blogov : 879 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. POČÚVAJ bez prerušovania 😉 2. HOVOR bez obviňovania 😉 3. DÁVAJ hojne 😉 4. MODLI sa neprestajne 😉 5. ODPOVEDAJ bez hádok 😉 6. HOVOR pravdu 😉 7. UŽÍVAJ si bez frflania 😉 8. BOHU...

citát dňa :

Najväčším rozdielom medzi kráľovstvom a parlamentnou demokraciou je
pomer medzi bohatými a chudobnými. Kým v kráľovstve bol iba jeden kráľ, teraz je tých bohatých omnoho viac.