Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Penta chce kúpiť ďalších približne 40 lekární

14
reakcií
763
prečítaní
Tému 29. marca 2012, 21:44 založil brumo.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

brumo muž
   29. 3. 2012, 21:44 avatar
Investičná skupina Penta možno rozšíri svoje podnikanie v lekárenstve. Už v súčasnosti pod ňu pritom spadá 136 lekární pod značkou Dr.Max. Najnovšie by mala získať okolo 40 lekární zo siete Domov Zdravia. Čaká na súhlas Protimonopolného úradu SR.
Cenu obchodu Penta nezverejní. Rovnako sa skupina odmietla vyjadriť aj k tomu, na koľko by v prípade získania uvedených lekární vzrástol trhový podiel lekární Dr.Max. M. Danko potvrdil, že expanzia Penty v lekárenstve bude pokračovať. „Aj táto transakcia je súčasťou postupnej expanzie siete Dr.Max, ktorá sa uskutočňuje na všetkých trhoch nášho pôsobenia, pričom Dr.Max má stály záujem či už o jednotlivé lekárne, alebo o lekárnické siete. V tejto stratégii budeme ďalej pokračovať,“ skonštatoval.

2.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 3. 2012, 21:47 avatar
na ved... kebby si mal vela penazi - co by si s nimi robil?

3.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 3. 2012, 21:57 avatar
dalo sa to čakať, ..pretože farmaceutický koncern vlastní manželka známeho politika...tuším Uhliariková 

4.
označiť príspevok

brumo muž
   29. 3. 2012, 22:08 avatar
Ide o to , že penta pcha nos všade, kde je dobrý zisk. Keby lekárne patrili nemocniciam, ich zisky mohli skončiť v zdravotnictve a nie v rukách súkromníka. Začiatok problemov zdravotníctva začal, keď biznis začal byť hlavnou pohnutkou. Rozbilo sa to , povyberali lukrativné časti a zvyšok má problémy dodnes. Lezu nám na nervy niekedy lekári ale aj tam vládne nespravodlivosť. Napr. niektorý dedinský všeobecný lekár má za kapitaciiu (počet zdravotných kariet) aj vyše 2000 Eura a to nemusí ani palcom pohnuť, stačí že má veľkú spádovú oblasť.

5.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 3. 2012, 22:16 avatar
brumo..to určuje zákon vo verejnej a štátnej správe (bohužiaľ je to tak a nepomôžeš si ) ..tak ako v školstve -škola dostáva na hlavu decka peniaze od štátu, ..tak v zdravotníctve ambulancie dostávajú príspevky podľa počtu kariet - klientov. A aj to, ...odkedy sa spoplatnil RTG ...pretože je digitálny " jahaha       (cena 8 - 12 €) , teraz všetci stomatológovia posielajú pacienta na RTG zubov aj keď nemusí. ) 

6.
označiť príspevok

rains
   29. 3. 2012, 23:26 avatar
stat nevie kolko ma lekarni celkovo v krajine? to je blby stat. Nevidim dovod preco by nemohli expandovat v slobodnom trhu. Je len na pacientoch, ci pojdu do lekarne pod zastitou penty alebo nie.

8.
označiť príspevok

viluette muž
   30. 3. 2012, 19:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

7.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 3. 2012, 23:36 avatar
Počkajme si konečne na "razantnú" obranu/ochranu našich občianskych "ústavných istôt" zo strany novej vlády a jej ministerky zdravotníctva. Nastávajú pre ňu konfrontačné týždne, mesiace a roky pravdivosti/relevantnosti ich nedávnych predvolebných sľubov...

9.
označiť príspevok

deratizacia muž
   30. 3. 2012, 19:17 avatar
....ja len čakám kedy im tie majetky poberú.Že vraj ficovci chystajú na nich bič.Predsa len to bol byvalý národný majetok,nie ich,podľa mňa im nepatrí.Všetko vrátiť.......!!!!!!!.......

10.
označiť príspevok

Ranexill muž
   31. 3. 2012, 02:10 avatar
heh ja kupim pentu.

11.
označiť príspevok

Ranexill muž
   31. 3. 2012, 02:11 avatar
a s vlastnikov penty urobím konkubiny.

12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 9. 2017, 21:52

13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 9. 2017, 21:53

14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 9. 2017, 21:55

15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 9. 2017, 21:59

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:10,  14 - Pluto - trpaslicia planeta, prekvapila svojou krasou, komplikovanostou povrchu, mnohokrat...
dnes, 05:15,  Ak ťa toto uspokojuje, budiž kntsz *39 Akurát tu príkladne ukazuješ, že si zakomplexovaný...
dnes, 01:27,  Co znamena zastavat sa pravdy? Donekonecna hadzat perly sviniam, ktore ich posliapu a hned na to...
dnes, 01:10,  Takto ako ty teóma sa nespráva človek, ktorý ľutuje svojich zločinov. Uvedom si, že si...
dnes, 01:05,  Ty rúhač máš čo najmenej radiť druhým, čo majú robiť. Najskôr sa dostaň z vlastného...
dnes, 00:23,  Dúfam, že teraz vám je už jasné, prečo bolo správne na takých blbcov spustiť 2 jadrové...
včera, 23:57,  Scarlett znovu ukázala, aké správne rozlíšenie má.
včera, 23:56,  Veď to....
včera, 23:56,  Preto si sa satane ozval. *05
včera, 23:55,  Aj tak ma neskutocne fascinuje ake kilometre nezmyslov o bohu a o duchu dokazete vyprodukovat...
včera, 23:53,  Dobre, pomodlím sa za teba. Ale záleží aj na tebe, čo budeš ďalej robiť. Láme mi srdce,...
včera, 23:52,  Tak nasleduj svoj vzor. Len to ti k tomu japisem.
včera, 23:50,  Tak už sa konečne spamätaj a prestaň sa rúhať Bohu Izraelovmu na tomto fóre. Nech u%ž to...
včera, 23:50,  Stavaju sa len somari na zadne.*21 Namiesto stavky sa radsej za mna pomodli k Jezisovi aby som...
včera, 23:50,  A dobre robis
včera, 23:48,  Slušný človek je síce pre mňa vzor ale tým ma neobmäkčíš, aby som robil kompromisy s...
včera, 23:48,  Nie som katolik aby som opakovane mantroval a prosil Boha dookola o odpustenie. Prosil som ho o...
včera, 23:44,  Ty stále blúdiš a opakovane blúdiť budeš. Môžem sa staviť o čo chcem, že keď sem za 2...
včera, 23:44,  V nejakom prispevku si pisal o slusnom cloveku? Ze taky ako on by si chcel byt aj ty. Zrejme...
včera, 23:42,  Pavol sa vyjadroval k politike dosť jasne...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Iniciatívny hlupák je horší ako triedny nepriateľ!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(72 385 bytes in 0,885 seconds)