Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pekloa názor pápeža - otázka pre katolíkov

13
reakcií
204
prečítaní
Tému 22. septembra 2020, 20:31 založil tomas12345.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
31. 03. 2011
6
31. 03. 2013
10
 
 


1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   22. 9. 2020, 20:31 avatar
"Večné zatratenie to nie je akási mučiarenská sála, opisuje sa ako druhá smrť: je to smrť....... Svätý Otec vysvetlil, že toto večné odlúčenie od „Boha, ktorý nás robí šťastnými“, od „Boha, ktorý nás má tak rád“, toto je ten „oheň“, toto je tá „cesta večného zatratenia“.

Poznámka : Čiže pápež tvrdí že v pekle neexistujú fyzické tresty, a ani ohen a dokonca hovorí o večnom zatratení ako o smrti, teda v pekle prestane človek vedome existovať ?

Vatikán tieto pápežove slová nedementoval, a tento článok sa tiež objavil na webovej stránke slovenských biskupov aj na stránke Vatikánu. Čo je teda na tom pravdy ?

www.archivioradiovaticana.va Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

m.tkkbs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

kesha1
   22. 9. 2020, 20:45 avatar
Ba ktohovie , ako bude v pekle trpieť nejaký divoch z pralesa , ktorý nikdy o Biblickom Bohu nepočul . Ako bude takýto človek bez neho nešťastný , to netuším .


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2020, 20:34 avatar
2, .... aj na to je biblická odpoveď! A ja tu na DF mám aj o tom tému.
Nuž ale, ako taký človek /ale aj predčasne zomrelé deti, mentálne nespôsobilí/ môžu dostať svoju šancu na záchranu, ak Augustín a spol, zrušili milénium?
A práve tu, dostanú oni ale aj predkresťanskí ctitelia Boha možnosť uveriť v Krista /jedinú cestu k záchrane/, .... nakoľko "krv býkov a capov nezachraňuje natrvalo". To dokáže len krv Krista a z nej vyplývajúca viera v túto obeť!

                          
Pravdou je to, .... že ak odstrániť jednu biblickú pravdu z Písma, už ti nepasuje nič, a nemôžeš porozumieť biblickému posolstvu!   


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2020, 19:48 avatar
1, .... ale ty Tomáš a iní akože katolíci stále tvrdíte niečo iné.
V skutočnosti je to tak u každej vašej náuky. Každý si tvrdí to svoje. Teraz ale nemyslím laikov, ale vyšší klérus a iní katolícki učenci, spisovatelia, teológovia tvrdia rozdielne veci na dané náuky RKC.
A katechizmus sa k daným pravdám /niektorým/ vyjadruje veľmi stroho.
A tak radový kresťan, katolík musí byť v poriadnom zmätku.
Je to ako s Adamom a Evou a evolúciou. Niektorí katolícki učenci tvrdia, že správa v Genesis je len alegória a nesmie sa brať doslovne, .... a iní tvrdia opak. Aj keď pripúšťajú evolúciu. Lenže kto z vedcov dnes uverí v monogenézu jedného páru? Tak čo si vybrať? Jedni učenci katolícky, tvrdia, že "trojica sa v Písme nenachádza, ani priamo ani nepriamo", a iní ju tam pomaly vidia v každej vete. Prečo ten ROZDIEL ???
---------------------------------------------------------------------------------
A PEKLO ako miesto múk /ako telesných, tak duševných/ neexistuje !!!
"OHEŇ" v Písme symbolizuje zničenie. A dá sa to ľahko dokázať Písmom!
A Tomáš, "druhá smrť" je úplne niečo iné, ako píšeš.
                 


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 9. 2020, 20:46 avatar
V pekle sú bubaci
Súhlasí Shagara


4.
označiť príspevok

Astax1 muž
   22. 9. 2020, 20:55 avatar
Nemyslím si, že cieľom pápeža Františka bolo prehlasovať akési teologické pravdy ohľadom budúcich vecí. Pravdou je, že tieto veci sa veľmi ťažko vysvetľujú, pretože nepodliehajú našej skúsenosti. Pri čítaní týchto myšlienok sv.otca treba vychádzať z kontextu sv.Liturgie a liturgie slova daného dňa.

Keď hovoríme o smrti musíme rozlišovať o akú smrť sa jedná. Biblistika pozná smrť ako definitívu ľudského života, ale aj ako stav odlúčenia sa od Boha. A skutočne zatratený človek je mŕtvy, pretože stratil Boha na veky. Peklo si nemáme predstavovať ako striktne ohraničené miesto, niekde pri zemskom jadre. Teda ťažko hovoriť o konkrétnom mieste, aj keď môžeme pripustiť istú podobu s "miestom" v ľudskej reči, ale je potrebné takýto obraz podrobiť istej duchovnej korekcii.

Keď Kristus odchádzal s osláveným telom do neba "vystupoval" hore a "oblak im ho zobral spred očí". Sk 1, 9. Nanebovstúpenie Ježiša si takisto nemáme predstavovať ako odchod Ježiša na nejakú inú planétu, alebo odchod do iných "sfér" zeme. Oblak bol v Starozákonnej tradícii synonymom pre božiu prítomnosť, blízkosť, tajomnosť. Takto to znamená, že Ježiš vstúpil do inej dimenzie, do dimenzie Trinitálneho Boha.

Takto aj peklo nie je len miestom ale je skôr stavom, je to realita inej dimenzie. Peklo vo svojej podstate by sme mohli opísať ako strata Boha (smrť). Nebo je naopak zjednotenie sa a spočinutie v Bohu. Ten kto nie je s Bohom trpí lebo, Boh je všetko Dobro, a bez neho nie je dobra, radosti, pokoja ani ničoho čo nazývame dobré.

Sv.Otec to vysvetľuje, keď v spomenutej homílii hovorí: "Večné zatratenie je toto neustále odlúčenie od Boha“. Toto večné odlúčenie od „Boha, ktorý nás robí šťastnými“, od „Boha, ktorý nás má tak rád“, toto je ten „oheň“, toto je tá „cesta večného zatratenia“.


5.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   22. 9. 2020, 21:40 avatar
5 : Lenže pápež povedal že v pekle sa nenachádza skutočný ohen a nie su tam ani fyzické tresty, nie je to totiž nejaká mučiaren. Toto je však v priamom rozpore s tým čo tvrdí Panna Mária vo Fatime, ktorá bola oficiálne Cirkvou schválená.

""Lucia to popisuje takto: "Panna Mária roztiahla ruky a z jej prstov vytryskla žiara, ktorá akoby prerazila hlbiny zeme. Zdalo sa, že odraz žiary prenikol do zeme a videli sme sťa more ohňa, diablov a duše, akoby boli priesvitným uhlím čiernej alebo bronzovej farby, ale s ľudským výzorom. Duše sa v tomto požiari vznášali, dvíhané do výšky s plameňmi, ktoré ale potom znovu padali na všetky strany, podobné iskrám vo veľkých požiaroch. Boli bez váhy a rovnováhy. Krik, stonanie od bolesti, zúfalstvo spôsobovali hrôzu a trasenie...............Vtedy nám Panna Mária povedala: «Videli ste peklo, kam sa dostávajú duše úbohých hriešnikov. Aby ich zachránil, chce Boh vo svete zaviesť úctu k môjmu Nepoškvrnenému Srdcu. Ak ľudia urobia, čo vám poviem, veľa duší sa zachráni a bude mier............"


8.
označiť príspevok

Astax1 muž
   23. 9. 2020, 17:35 avatar
5. Otázka znie, môžu byť netelesné podstaty (anjeli, diabli) limitované koľkostinou? Môže duch podliehať zákonom hmoty? A predsa fyzické tresty sú charakteristické pre hmotný svet, pretože spadajú pod zákony koľkostiny. Zatratení ľudia ešte nemajú telá, sú taktiež duchovia, preto nemôžu trpieť fyzickým ohňom, ani cítiť síru a pod. Aj keď sa priznáva, že určitým spôsobom môžu byť aj fyzické plamene, či pachy "pripútané" k dušiam zatratencov tak, že oni netrpia priamym následkom fyzického plameňa či zápachu, ale bolesti s nimi spojené, duše zatratencov predsa pociťujú, na akýsi spôsob pripútania. O týchto veciach pojednáva Tomáš Akvinský.

Opis pekla sa môže líšiť od vizionára k vizionárovi, pretože takýto človek nepoznáva "priamo" ale len skrze svoje schopnosti poznať. Preto nie je ničím výnimočným, že realita pekla môže byť opísaná rozdielne. Dôležitejšie, ako skutočný a doslovný opis, je v tomto prípade posolstvo, ktoré je v týchto obrazoch obsiahnuté. Je pochopiteľné, že duchovnú realitu nevieme opísať slovami, pretože tá sa vymyká našej skúsenosti, a na naším zmyslom, na základe ktorých poznávame. Preto apoštol Pavol hovorí: "Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú." Týmito slovami Pavol vyjadruje neschopnosť ľudskými slovami popísať to, čo videl, ale zároveň podáva svedectvo blaženosti, ktorá nemá obdobu na tomto svete.

Podobne môžeme uvažovať, že aj Panna Mária ukázala deťom obraznú realitu pekla, v takých medziach, ktoré sú prístupné pre človeka, ale ktoré zároveň vyjadrujú základné posolstvo jeho hrôz. Keďže tieto veci presahujú človeka, tak potom je to otázka len našich špekulácii, či je v pekle "skutočný oheň" a pod. No v žiadnom prípade nás takéto špekulatívne úvahy nemôžu doviesť k spochybňovaniu autority sv.otca.


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2020, 20:28 avatar
8, .... ASTAX, ale prečo potom RKC tak dlho učila ľudí o "doslovných , telesných mukách" v pekle?
Za druhé ..... peklo vzišlo aj preto z dielne teofilozofov, že chápali ten "oheň", ... "síru", .... "muky", ..."škrípanie zubami", atd, ...DOSLOVNE!
A to ten problém. Na základe tohoto pomýleného chápania /okrem iného/ sa do katolíckeho učenia dostalo nebiblické peklo!
A PEKLO vzniklo aj preto, že sa prišlo s ďalšou nelogickou a nebiblickou/pohanskou/ náukou o nesmrteľnosti duše!
Nastal problém: ... "Ak nesmrteľná duša hriešnika je nesmrteľná a nemôže zomrieť, kam ju umiestnime, pošleme?"
A tak teológovia prišli s pohanským peklom ako miestom/nie stavom/ večného utrpenia! Už tu len chýba rieka Styx a trojhlavý pes Cerberos a prevozník Cháron! 

                               

Pravdu mal H.Heine ktorý napísal: .... „Od chvíle v ktorej náboženstvo žiada o pomoc filozofie ,je jeho zánik neodvratný. Snaží sa obhajovať a vždy hlbšie sa vnára do skazy.“ Mat. 15,9., Kol.2,8

milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

gabriel pb
   23. 9. 2020, 08:32 avatar
som veľký červený róóm


7.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   23. 9. 2020, 12:09 avatar
Astax
Peklo je stav a nie miesto?
Takéto chápanie je proti slovám Písma, kde boháč prosí Abraháma, aby poslal za jeho bratmi so svedectvom, aby sa nedostali na toto MIESTO múk.

Takisto Pán Ježiš odišiel v DOSLOVNOM oblaku na konkrétne miesto v nebi, ako o tom svedčí Daniel

Dn 7:13-14: "Videl som v nočných videniach a hľa, s nebeskými oblakmi prichádzal ktosi na pohľad ako Syn človeka a prišiel až ku Starodávnemu dňov, a dali mu priblížiť sa pred neho. A bolo jemu dané panstvo i sláva i kráľovstvo, a slúžily mu všetky národy a ľudia a jazyky; jeho panstvo je večným panstvom, ktoré nepominie, a jeho kráľovstvo je také, ktoré nebude zničené."

Pán po vykonaní diela na kríži prišiel na nebeskom oblaku

Teraz je dočasne peklo - hades, po konci sveta bude ohnivé jazero - trvalé peklo - gehenna


9.
označiť príspevok

Astax1 muž
   23. 9. 2020, 18:36 avatar
Stefan

Peklo určite nie je "miestom" hmotného charakteru, t.j. presne vymedzením geografickej polohy a pod.
Viac krát som ti povedal, že uvažuješ príliš telesne. Si stále "telo a krv". Musíš pozdvihnúť svojho ducha ponad to telesné a pracovať na svojej dokonalosti. Pretože pozdvihovať ducha znamená odpútavať sa od tohto sveta, nemať srdce pripútané k ničomu telesnému, rozjímať o božích tajomstvách, často sa modliť a pokorovať sa pred Bohom. Skutočne práca, ktorá si vyžaduje veľkú námahu!

K tvojej námietke. Podobenstvom o boháčovi a Lazarovi nám istotne Ježiš nepredkladá teologické pravdy, ktoré sú v každom svojom bode neodškriepiteľné, veď už samotná predstava Abraháma držiaceho Lazara vo svojom lone je skôr obrazným podaním duchovného stavu. Veď ako by mohol duch držať ducha? A preto aj "miesto" múk si môžeme ťažko predstavovať ako nejaké ohraničené geografické miesto.

Podobne je to s predstavou neba. Môžeme sa pýtať, čo je to nebo?
Vieme, že nebo je náš cieľ, ktorý chceme dosiahnuť t.j. dostať sa do neba!
Ale ak je nebo obyčajné "miesto", potom nie je našou snahou spočinúť v Bohu, ale skôr dostať sa na takéto miesto. Potom naša blaženosť nespočíva v Bohu ale v tom mieste, ktoré má schopnosť urobiť nás blaženými. Čo je potom Boh? Vrátnik od takéhoto miesta? Nie!

Naša blaženosť spočíva v Bohu. Boh je to nebo! Byť v nebi znamená byť v Bohu! A naopak, nebyť s Bohom znamená byť v pekle!

Píšeš: "Ježiš odišiel v DOSLOVNOM oblaku na konkrétne miesto v nebi". A kde je toto miesto? Na nejakej inej planéte? A ako by mohol mať oblak schopnosť zobrať telo do neba?

Ježiš vystupuje do neba a je zahalený oblakom, ktorý im ho zoberie spred očí. Mnohými textami Písma môžeme dokazovať, že oblak znamená božiu prítomnosť, blízkosť, tajomnosť. Uvediem iba niektoré: " Keď to Áron oznámil celej pospolitosti Izraelitov, oni sa dívali na púšť a tu sa zjavila Pánova sláva v oblaku!" Ex 16, 10
"Keď potom Mojžiš vystúpil na vrch, vrch zahalil oblak. Tu zostúpila na vrch Pánova sláva a oblak ho zahaľoval šesť dní. V siedmy deň zavolal z oblaku Mojžiša. Mojžiš vošiel do oblaku a Mojžiš zostal na vrchu štyridsať a štyridsať nocí." Ex 24, 15-18
"Keď sa potom Pán zniesol v oblaku, Mojžiš sa postavil k nemu a vzýval Pánovo meno." Ex 34, 5
"Keď kňazi vyšli zo svätyne, Pánov dom naplnil oblak, takže sa kňazi pre oblak nemohli postaviť do služby, lebo Pánov dom naplnila Pánova sláva. Vtedy Šalamún povedal: "Pán povedal, že bude bývať v oblaku." Prvá kniha kráľov 8, 10-12

"Tu sa utvoril oblak a zahalil ich. A z oblaku zaznel hlas: "Toto je môj milovaný Syn, počúvajte ho." Mk 9, 7

A na inom mieste je napísané: "A uvidíte Syna človeka sedieť po pravici Moci a prichádzať s nebeskými oblakmi." Mk 14, 62 a zasa: "Vtedy uvidia Syna človeka prichádzať v oblaku s mocou a veľkou slávou." Lk 21, 27

Ak by sme pripustili, že učeníci videli Krista vystupovať do neba len telesnými očami, tak že ho akýsi oblak "dopravil" na miesto v nebi, potom by sme sa mohli oprávnene pýtať, ako ho uvidíme prichádzať? Veď je napísané: "A kým uprene hľadeli k nebu, ako odchádza, zastali pri nich dvaja mužovia v bielom odeve a povedali: "Mužovia galilejskí, čo stojíte a hľadíte do neba? Tento Ježiš, ktorý bol od vás vzatý do neba, príde tak, ako ste ho videli do neba odchádzať."" Sk 1, 10

Ak je pravda, čo tvrdili anjeli, potom tak isto ako Ježiš odišiel, tak sa musí aj vrátiť. Ale ak odchádzal na "DOSLOVNOM" oblaku, potom sa aj vráti na doslovnom oblaku? Je napísané, že sa vráti "v oblaku" a s "nebeskými oblakmi" ale ak to tak bude a "oblak" ho privedie naspäť v Izraeli, ako ho uvidíme my prichádzať? Alebo ako ho uvidia prichádzať Afričania, či Američania? Veď z Ameriky nedovidia do Izraela.

Tak ako sú smiešne takéto úvahy, tak podobne sú smiešne aj tvrdenia, že doslovný oblak by mal schopnosť doviesť Ježiša do neba.
Ako sa samotným Sv.Písmom dokazuje, že oblak je vyjadrením Božej prítomnosti, potom tomu máme rozumieť tak, že pri Ježišovmu nanebovstúpeniu, keď im ho oblak zobral spred očí, znamená, že Ježiš odišiel do dimenzie Trinitálneho Boha. Tejto dimenzii bude podrobený aj tento svet, keď sa Ježiš vráti "na oblaku", čo znamená s mocou Boha, a keď Boh bude "všetko vo všetkom" 1 Kor 15, 28


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2020, 20:16 avatar
7, .... len potom prečo mnohí "svätí" mali videnie pekla a videli doslovné miesto?
Ja už som o tom písal, v súvislosti so svätou Faustínou Kowaľskou.Hádajte, kto si to strieľa z katolíkov a iných?
Kto tak silno chce zohyzdiť Boha peklom, miestom múk?
Súhlasím s tým, že "peklo /hádes,podsvetie/ je skôr stav, ako miesto!


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2020, 20:12 avatar
1, .... ani žiadna dimenzia "trinitálneho Boha" neexistuje! Taký Boh v Písme nie je!!!
A nebo / z viacerých textov/ poukazuje na to, čo si spomenul aj ty. Je to duchovná ríša, mimo priestor našej zeme, alebo aj nad ňou. Je to vyššia sféra bytia, duchovná, a slovo "nebo", ...."nebeské príbytky" ,.... "Miesto", .... skôr poukazuje na vyvýšené, duchovné postavenie tých, čo zomreli ako schválení a majú nebeskú nádej.
A k tým "oblakom" ------- V súvislosti s príchodom Krista v Biblii čítame: „Hľa, prichádza s oblakmi a uvidí ho každé oko.“ ?(Zjavenie 1:7)
Ľudia neuvidia Ježiša doslovnými očami./ten dôvod si vysvetlil aj ty/ Ježiš je od svojho vystúpenia do neba duchovnou osobou a píše sa o ňom ako o tom, ..... „ktorý prebýva v neprístupnom svetle, ktorého nikto z ľudí nevidel, ani nemôže vidieť“. — 1. Timotejovi 6:16.

Ježiš nepotrebuje vziať na seba ľudskú podobu, aby ho obyvatelia zeme ‚uvideli‘, rovnako ako to nemusel urobiť ani Jehova, keď uviedol na Egypťanov desať pohrôm za dní Mojžiša. Ľudia v tej dobe nemali žiadne pochybnosti, že tieto rany spôsobil Jehova, a boli nútení uznať jeho moc. (2. Mojžišova 12:31)
Podobne keď Kristus zasiahne ako Vykonávateľ Božieho rozsudku, zlí budú nútení ‚vidieť‘ alebo vnímať, že Ježiš je použitý, aby nad nimi vykonal Božie súdy. Budú to vedieť, pretože ľudstvo bude vopred vystríhané. Áno, a tak ho obrazne ..... „uvidí každé oko“ a „všetky kmene zeme sa budú biť v zármutku kvôli nemu“. — Zjavenie 1:7.
Okrem iného, Ježiš svojim apoštolom povedal: ..... „Ešte chvíľku a svet ma viac neuvidí“. (Ján 14:19)
Výrazom .... „svet“ sa mieni ľudstvo. Ježiš tu teda jasne povedal, že ho ľudia na zemi po jeho vystúpení do neba už nikdy neuvidia. Apoštol Pavol napísal: ..... „Aj keď sme poznali Krista podľa tela, teraz ho určite tak viac nepoznáme.“ — 2. Korinťanom 5:16.
A úplne nebiblické je tvrdenie, že "Ježiš išiel do neba po svojom vzkriesení v tom tele, ktoré mal aj na zemi, a že v tom istom tele aj príde opäť!"
To je tak nerozumné tvrdenie, že si ani nezasluhuje hlbší rozbor!

                     
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:26,  33, ........ môžeme aj duby váľať. Dnes sa nezakazuje nikomu pracovať, ani v sobotu a ani v...
dnes, 03:12,  Pribudli... *51*52*53*54*39
dnes, 02:08,  Zvierata Boh sudiť nebude, to je taký pud, alebo čo. Človek vie dobre čo robí a ma aj...
dnes, 02:00,  Ale sranda je že pobludili aj zvieratká...
dnes, 01:57,  Edo veru, celý svet je už pomaly Sodoma a Gomora........Boh ľudí takto nestvoril....Oni...
dnes, 01:49,  Ondro veď to píšem keď ich boh chce trestať a súdiť ja mu nebránim , keď ich takých...
dnes, 01:46,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/122361244_4371754562851019_5951690858296958742_n....
dnes, 01:42,  Edo, ani ja ich nesúdim, Božie Slovo ich súdi. Oni samozrejme nemusia eriť v Boha, ale je...
dnes, 01:42,  Z domova Veľa práce s náhodami „Najprv ťa ignorujú, potom sa ti smejú, potom s...
dnes, 01:35,  No to čo si to ten pápež zase dovolil??? Je on vôbec katolík?*13*13*13 Chromík už je...
dnes, 01:33,  Príde Krištof a zase bude o kus pápežskejší *13
dnes, 01:32,  Osobne neviem posúdiť či treba lesbičku či geya trestať upáliť alebo vyvrhnuť na okraj...
dnes, 01:25,  Ondrej ja nepíšem či je to správne ani či je to proti bohu alebo biblii. Iba som odcitoval...
dnes, 01:20,  To je proti Bohu. Je ine to tým ludom tolerovať, nech si doma robia čo chcú....Tí ľudia by...
dnes, 01:19,  Americké úrady začínajú vyšetrovať nedávno zverejnené e-maily ohľadom obchodných...
dnes, 01:09,  Hoaxy a podvody - Polícia SR HOAX: POLÍCIA NIE JE OPRÁVNENÁ POKUTOVAŤ NENOSENIE...
dnes, 01:03,  “Sú božími deťmi a majú právo na rodinu”, citujú pápeža svetové médiá. Podporu...
dnes, 00:59,  (všimol si aj na Slovensku trpiaci ruský emigrant Jevgenij Paľcev). Donald sa po zhliadnutí...
dnes, 00:57,  Papež by mal čitať Božie Slovo.... Božiu pravdu zamenili za lož a korili sa a slúžili...
dnes, 00:57,  Reku starý kolchozník Lukašenko sa vzorne stará o bieloruské sady!!!! No a potom sa naši...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Úspešný muž je ten, ktorý zarobí viac, než stačí minúť jeho žena. Úspešná žena je tá, ktorá si takého muža dokáže nájsť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(117 877 bytes in 0,370 seconds)