hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Parazitimus, alebo 4 nepotrebné druhy Práce

príspevkov
52
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 12.2.2012 10:37
posledná zmena 12.2.2012 22:08
1
12.02.2012, 10:37
BANKÁR, POLITIK, KŇAZ a NOVINÁR.
Tieto "práce" existujú len pre to, pretože aj vykonávatelia týchto druhov "prác"sú len organizmy, ktorú chcú jesť (za mzdu), v mravenisku Život, a potrebné sú len do momentu, kedy sa tieto štyri druhy "práce" neotočia proti tým, ktorí chcú jesť tiež. Teda voči ostatným organizmom (občania - platiči nútenej dane a automatickí dlžníci štátu, v ktorom sa narodia), ktorí vykonávajú ostatné užitočné práce. Potom už sú 4 druhy nepotrebnej práce dokonca nebezpečné. A preto by sme sa mali učiť žiť bez potreby vykonávať tieto štyri druhy nepotrebnej práce.
none
45

1. 12.02.2012, 10:37

BANKÁR, POLITIK, KŇAZ a NOVINÁR.
Tieto "práce" existujú len pre to, pretože aj vykonávatelia týchto druhov "prác"sú len organizmy, ktorú chcú jesť (za mzdu), v mravenisku Život, a potrebné sú len do momentu, kedy sa tieto štyri druhy "práce" neotočia proti tým, ktorí chcú jesť tiež. Teda voči ostatným organizmom (občania - platiči nútenej dane a automatickí dlžníci štátu, v ktorom sa narodia), ktorí vykonávajú ostatné užitočné práce. Potom už sú 4 druhy nepotrebnej práce dokonca nebezpečné....

12.02.2012, 15:12
knaza by som nechala,dobry knaz moze byt napomocny cloveku po ludskej stranke,ak novinari pisu hovadiny a kupuje sa im to,koho je to chyba?takze v tomto smere by som skor apelovala na ludi,aby rozlisovali,namiesto politika by mohol byt mudry kral,nech sme aspon chvilu v rozpravke,heh,ale kde ho hladat🙂bankar by byt nemusel,ale aj financie treba riadit,takisto doma sa spravas ako pokladnik,kazda jedna praca je vzdy o cloveku,ktory ju robi,myslis,ze ak by niekto robil politika neporiadne ako upratovacka by vynikal?
none
47

45. piskotka 12.02.2012, 15:12

knaza by som nechala,dobry knaz moze byt napomocny cloveku po ludskej stranke,ak novinari pisu hovadiny a kupuje sa im to,koho je to chyba?takze v tomto smere by som skor apelovala na ludi,aby rozlisovali,namiesto politika by mohol byt mudry kral,nech sme aspon chvilu v rozpravke,heh,ale kde ho hladat🙂bankar by byt nemusel,ale aj financie treba riadit,takisto doma sa spravas ako pokladnik,kazda jedna praca je vzdy o cloveku,ktory ju robi,myslis,ze ak by niekto robil politika neporiadne ako upra...

12.02.2012, 17:48
mám 51rokov,ale farár mi ešte nechýbal,tých treba zrušiť prvých,sú to príživníci,už od počiatku...
none
48

47. 12.02.2012, 17:48

mám 51rokov,ale farár mi ešte nechýbal,tých treba zrušiť prvých,sú to príživníci,už od počiatku...

12.02.2012, 18:04
to,ze ty nemas s fararom skusenost neznamena,ze inemu cloveku nebol prospesny a vobec neviem preco hodnotite cloveka podla povolania,staci,ze by ti niekto povedal,ze je farar,uz by si mu dal nalepku,ze je zlym clovekom?co ak by si sa v nom sekol?
none
49

48. piskotka 12.02.2012, 18:04

to,ze ty nemas s fararom skusenost neznamena,ze inemu cloveku nebol prospesny a vobec neviem preco hodnotite cloveka podla povolania,staci,ze by ti niekto povedal,ze je farar,uz by si mu dal nalepku,ze je zlym clovekom?co ak by si sa v nom sekol?

12.02.2012, 18:28
Kým sa bude kňaz považovať v spoločnosti za *vyšší druh človeka, hoci je popierač, ohovárač a travič života z povolania, nebude odpovedi na otázku: *čo je Pravda? Pravda je postavená na hlavu už tým, že sa vyslovený advokát ničoty a popierania akceptuje ako reprezentant Pravdy..
Lebo toto treba pochopiť: Všetky záležitosti života sú usporiadané tak, aby kňaz bol všade nevyhnutný. Vo všetkých prirodzených životných situáciach; pri narodení a svadbe, v chorobe a pri smrti, a to nehovorím o "obeti", alebo "hostine".. Svätý parazit je prítomný všade, aby tieto situácie denaturoval - v jeho názvosloví je to, aby ich "posvätil".
Každý prirodzený zvyk, každá prirodzená ustanovizeň (štát, súdnictvo, manželstvo, pomoc chorým a chudobným) každá požiadavka vnuknutá životnými inštinktami, skrátka všetko čo má v sebe svoju hodnotu sa stane pôsobením parazitizmu kňaza zásadne bezcenné, stane sa proti-hodnotou a na to je treba "jeho dodatočné schválenie" .. na to treba moc, ktorá udeľuje hodnotu, ktorá popiera Prírodu a až tým tvorí hodnotu. Kňaz znehodnocuje, odsväcuje Prírodu. To je cena, za ktorú vôbec pretrváva. A, neposlušnosť voči Bohu (tzn. voči kňazovi, resp.voči "Zákonu") má stále meno hriech, a "prostriedky" na "zmierenie s Bohom" sú samozrejme takej povahy, aby zaručovali ešte otrockejšiu poddanosť kňazovi: lebo len kňaz môže vykúpiť..
Po psychologickej stránke sa v každej spoločnosti organizovanej kňazmi, hriechy stávajú teda nevyhnutnými nástrojmi manipulácie s mocou a kňaz žije z hriechov, potrebuje aby ľudia hrešili, lebo Najvyšší princíp znie: "Boh odpúšťa tomu, čo robí pokánie" - po slovensky: "tomu, čo sa podrobí kňazovi"
none
50

49. 12.02.2012, 18:28

Kým sa bude kňaz považovať v spoločnosti za *vyšší druh človeka, hoci je popierač, ohovárač a travič života z povolania, nebude odpovedi na otázku: *čo je Pravda? Pravda je postavená na hlavu už tým, že sa vyslovený advokát ničoty a popierania akceptuje ako reprezentant Pravdy..
Lebo toto treba pochopiť: Všetky záležitosti života sú usporiadané tak, aby kňaz bol všade nevyhnutný. Vo všetkých prirodzených životných situáciach; pri narodení a svadbe, v chorobe a pri smrti, a to nehovorím o "ob...

12.02.2012, 18:43
vyssi druh cloveka,to je aky?🙂kto ho na ten post vyssi druh cloveka posunul?je to normalny clovek z masa a kosti,kde je potom chyba,ze je tak vnimany,robia si to ludia sami?ziaden clovek nema pravo sa vyvysovat nad ineho cloveka,ani z pozicie moci,ani z pozicie sily ani z akejkolvek inej pozicie,no a stym bohom to vidim tiez trosku inak po tej psychologickej stranke,odpusta tomu,kto si dokaze odpustit sam,tak kto,alebo co je vlastne boh,ked to aj tak zalezi len na nas samych,neposlusnost voci bohu,kde sme v dobe inkvizicie?to tiez vnimam trosku inak🙂
none
52

1. 12.02.2012, 10:37

BANKÁR, POLITIK, KŇAZ a NOVINÁR.
Tieto "práce" existujú len pre to, pretože aj vykonávatelia týchto druhov "prác"sú len organizmy, ktorú chcú jesť (za mzdu), v mravenisku Život, a potrebné sú len do momentu, kedy sa tieto štyri druhy "práce" neotočia proti tým, ktorí chcú jesť tiež. Teda voči ostatným organizmom (občania - platiči nútenej dane a automatickí dlžníci štátu, v ktorom sa narodia), ktorí vykonávajú ostatné užitočné práce. Potom už sú 4 druhy nepotrebnej práce dokonca nebezpečné....

12.02.2012, 22:08
investigatívny novinár je potrebný,veľa krát vyňúra a vyrieši viac ako polícia. Kňaz je tiež dôležitý,podporuje vieru v dobro..píšem všeobecne ,nie konkrétne
👍: Ranexill
none
2
12.02.2012, 10:44
Z tych troch staci odstranit bankara, alebo ho nharadit iba takym typom, ktorý bude spravovat majetok banky , ktorá je v statnych rukach a bude po probleme. Za vsetko zlo nesu vinu banky.
none
3

2. Ranexill 12.02.2012, 10:44

Z tych troch staci odstranit bankara, alebo ho nharadit iba takym typom, ktorý bude spravovat majetok banky , ktorá je v statnych rukach a bude po probleme. Za vsetko zlo nesu vinu banky.

12.02.2012, 10:45
Banky v sukromnych rukach. Nic neprodukuju, nic nikomu nedavaju iba okradaju legalne vdaka zakonom, ktoré si sami pretlacili cez svoje kupene opice.( a dalej ak aj by sme odstranili sukr. vlastnictvo bank, neodstranime korupciu)
none
4

3. Ranexill 12.02.2012, 10:45

Banky v sukromnych rukach. Nic neprodukuju, nic nikomu nedavaju iba okradaju legalne vdaka zakonom, ktoré si sami pretlacili cez svoje kupene opice.( a dalej ak aj by sme odstranili sukr. vlastnictvo bank, neodstranime korupciu)

12.02.2012, 10:52
Bankár financuje z nakradnutého tých ďalších troch( politika,farára,novinára),aby tlačili ľuďom do hlavy kaleráby a on mohol kradnúť ešte viac.
👍: Ranexill
none
7

4. 12.02.2012, 10:52

Bankár financuje z nakradnutého tých ďalších troch( politika,farára,novinára),aby tlačili ľuďom do hlavy kaleráby a on mohol kradnúť ešte viac.

12.02.2012, 11:20
Novinar je spolocensky prospesne povolanie, ak sa drzi svojho. Ale bankar ak sa drzi svojho, urobi cokolvek, aby jeho poznanie posluzilo iba jemu samemu. Knaz detto. Jeho poznanie je o sluzbe druhym, bez naroku na svoju odmenu. ( ze v praxi sa vyskytuju aj ine sorty je o comsi inom a nie knazovi)
Ale este raz, bankar, je tu anto, aby obral kazdeho na koho nadabí. To je jeho ucel. Zhrnat peniaze do banky.
Ucel novinara nie ej sluzit bankarovi( to je vadny novinar, ktorého treba zlikvidovat)
Knaz ma sluzit tiez inym ludom, ak to nerobí, je to vadny knaz- zlikvidovat.
Politik ma sluzit ludom, nie sebe, ak to enrobi je vadny - zlikvidovat.
Takze jedine bankar ma ucel sluzby sebe a teda banke, preto je spolocensky neprospesny a je nutne to odstranit. Bankar je rakovina sveta.
none
5
12.02.2012, 11:01
Ten novinar je len ich stetka podla mna.
none
6
12.02.2012, 11:12
Co by ma ale zaujimalo, ci je viac ten bankar, alebo knaz, teda kto komu sefuje.
none
8
12.02.2012, 11:25
Možné je aj 4 v jednom.Bankár v kňazskej sutane píšúci do novín a je poslancom v parlamente.
👍: Ranexill
none
9
12.02.2012, 11:40
Dubak, Ranexil,Boris, starec a vy ake povolanie vykonavate? Co keby sme zrusili to vase ako nepotrebne a parazitujuce? Chlapi, trochu rozmyslajte rozumom, kym nieco napisete.
none
10

9. 12.02.2012, 11:40

Dubak, Ranexil,Boris, starec a vy ake povolanie vykonavate? Co keby sme zrusili to vase ako nepotrebne a parazitujuce? Chlapi, trochu rozmyslajte rozumom, kym nieco napisete.

12.02.2012, 11:46
Keby som nešiel do roboty ja a mne podobní,tak by to pocítili tisíce ľudí. Asi by mali novinári o čom rozprávať.
none
11

10. 12.02.2012, 11:46

Keby som nešiel do roboty ja a mne podobní,tak by to pocítili tisíce ľudí. Asi by mali novinári o čom rozprávať.

12.02.2012, 11:49
Nie starec, keby si ty uz nesiel do roboty, nic by sa nestalo, zivot by isiel dalej. Chapes? Tak sa nevytahuj a uvedom si svoje miesto.
none
12

11. 12.02.2012, 11:49

Nie starec, keby si ty uz nesiel do roboty, nic by sa nestalo, zivot by isiel dalej. Chapes? Tak sa nevytahuj a uvedom si svoje miesto.

12.02.2012, 12:12
Život ide ďalej aj vo vojne,keď zomierajú tisíce. Len ľudia si žijú v menšom pohodlí,s utiahnutými opaskami a so strachom,čo bude zajtra. Udržiavať štandard pre ľudí nie je jednoduché,zvlášť,keď to nenásytní sprostáci na vrchu nechápu,alebo nechcú robiť.
none
13

12. 12.02.2012, 12:12

Život ide ďalej aj vo vojne,keď zomierajú tisíce. Len ľudia si žijú v menšom pohodlí,s utiahnutými opaskami a so strachom,čo bude zajtra. Udržiavať štandard pre ľudí nie je jednoduché,zvlášť,keď to nenásytní sprostáci na vrchu nechápu,alebo nechcú robiť.

12.02.2012, 12:14
Starec, keby si bol vrcholovy manazer pochopil by si mnohe veci a nedival sa na nich ako na najvacsich utlacatelov. Nemaju to lahke, aj ked tlacia na vykon, zaroven zabezpecuju ludom pracu, aby investor ostal tu a neodisiel trebars na Ukrajinu, Rumunska ci do Ciny.
none
16

13. 12.02.2012, 12:14

Starec, keby si bol vrcholovy manazer pochopil by si mnohe veci a nedival sa na nich ako na najvacsich utlacatelov. Nemaju to lahke, aj ked tlacia na vykon, zaroven zabezpecuju ludom pracu, aby investor ostal tu a neodisiel trebars na Ukrajinu, Rumunska ci do Ciny.

12.02.2012, 12:20
Manažéri sú rôzni.Neviem,prečo sa ja stretávam najviac s tými neschopnými,nenásytnými a bezohľadnými voči ľuďom.
none
18

16. 12.02.2012, 12:20

Manažéri sú rôzni.Neviem,prečo sa ja stretávam najviac s tými neschopnými,nenásytnými a bezohľadnými voči ľuďom.

12.02.2012, 12:23
Neschopni nie su, kedze zotrvali na svojich miestach. Bezohladni a tvrdi musia byt, preto manazerom nemoze byt hocijaka povaha.
none
14

9. 12.02.2012, 11:40

Dubak, Ranexil,Boris, starec a vy ake povolanie vykonavate? Co keby sme zrusili to vase ako nepotrebne a parazitujuce? Chlapi, trochu rozmyslajte rozumom, kym nieco napisete.

12.02.2012, 12:15
Bankarov treba odstranit.
none
15
12.02.2012, 12:19
Ranexill - ale systém ostane a na ich miesto prídu iní.
none
17

15. havran 12.02.2012, 12:19

Ranexill - ale systém ostane a na ich miesto prídu iní.

12.02.2012, 12:22
Ak by sa zrusili peniaze, nebolo by treba bankarov 🙂
A takto nejako by to malo zacat.
odkaz
none
46

17. 12.02.2012, 12:22

Ak by sa zrusili peniaze, nebolo by treba bankarov 🙂
A takto nejako by to malo zacat.
http://www.zakladnyprijem.sk/home;jsessionid=0613E2CE764C7F0C361E0B7389340FE1

12.02.2012, 15:46
Banky,poisťovne by mali byť výlučne štátne.Kto to však zmení,keď politikov,ktorí by to mali spraviť platia banky?
none
19

15. havran 12.02.2012, 12:19

Ranexill - ale systém ostane a na ich miesto prídu iní.

12.02.2012, 12:24
Existuje v klinovom písme príbeh o jednom kupcovi v Babylonii. Vyslo to v knihe Najbohatší muž babylonie. To si treba prečítat. Skutocny obchod a nie banky. V sumere vznikli banky len kvoli tomu, aby kupci nemuseli nosit cennosti-platidla so sebou počas dlhych ciest. To je ucel skutocny a pravy bank. Oni tento ucel vobec neplnia.
Ides kupit do zahranicia auto, musis so sebou vliect peniaze, rpetoze prevod penazi z banky do banky neskutocne brzdia aby ta okradli o cas. Nechavaju si zato zaplatit- co je spravne. Ale parazitovat uzerou , skorumpovat spolocnost, aby zakony boli upravene tak, aby mohli svoje peniaze vymoct , pretoze ich pozicali tomu, kto nato nema aj s tym, ze ziskaju 300% pozicky, je spinavost a zato ai zasluzia zhorite v pekle, lebo najvioac ludskych osudov neznicili vojny, ale bankari poziciavajuci peniaze.
none
20
12.02.2012, 12:27
Zavedením čisto elektronických peňazí by bolo možné úplne zrušiť banky.Prevody by sa realizovali okamžite bez niekoľkodňového zadržiavania bankami,ako je to v súčasnosti.Človek by mohol mať elektronické konto u svojho zamestnávateľa a z neho by platil všetko.Banka,ako parazitujúci medzičlánok by vypadla z hry.
none
22

20. 12.02.2012, 12:27

Zavedením čisto elektronických peňazí by bolo možné úplne zrušiť banky.Prevody by sa realizovali okamžite bez niekoľkodňového zadržiavania bankami,ako je to v súčasnosti.Človek by mohol mať elektronické konto u svojho zamestnávateľa a z neho by platil všetko.Banka,ako parazitujúci medzičlánok by vypadla z hry.

12.02.2012, 12:33
je pravda, že banky zadržiavajú peniaze do poslednej možnej sekundy, ale otázkou elektronických peňazí na elektronickom konte ostáva aj tak ich možné zneužitie, alebo zneužitie tohoto systému a to v podobe takej, že ak by sa niekto rozhodol niekoho akokoľvek potrestať, tak mu proste vypne konto a daný človek môže umrieť od hladu, napr.
nie je to také jednoduché..
👍: Ranexill
none
21
12.02.2012, 12:28
Japan, kurátenko, ahój🙂 vybuvkaná??🙂 určite si si poriadne prečítala moju tému skôr, ako si sa rozhodla proti nám viesť osobnú vojnu, však?🙂 hlavne v rámci analýzy poznania. píšem tam o nepotrebnej práci a jej neustálom prechovávaní v spoločnosti, až do podoby parazitizmu, generačnou infiltráciou. a takisto aj o užitočnej práci, ktorú vykonávajú všetci ostatní ľudia, teda aj ty, aj ja🙂 okrem spomínaných štyroch nepotrebných prác🙂 dobre? a ešte mi povedz, čo máte dobré na obed - čo si kuchtila?🙂 vy nemôžete bravčové, však .. lebo sviňe sú špinavé a žijú vo vlastných výkaloch..
odkaz
none
26

21. 12.02.2012, 12:28

Japan, kurátenko, ahój🙂 vybuvkaná??🙂 určite si si poriadne prečítala moju tému skôr, ako si sa rozhodla proti nám viesť osobnú vojnu, však?🙂 hlavne v rámci analýzy poznania. píšem tam o nepotrebnej práci a jej neustálom prechovávaní v spoločnosti, až do podoby parazitizmu, generačnou infiltráciou. a takisto aj o užitočnej práci, ktorú vykonávajú všetci ostatní ľudia, teda aj ty, aj ja🙂 okrem spomínaných štyroch nepotrebných prác🙂 dobre? a ešte mi povedz, čo máte dobré na obed - čo si kuchti...

12.02.2012, 12:38
Ahoj Dubak. V prvom rade sa sam skonsoliduj a pis normalne a nie s nenavistou voci zenam. Teraz si od zien presiel k povolaniam, ktore ti nevonaju. Kazde povolanie je potrebne. Aj tie styri co chces dat zastavit. Az by sme isli na to dosledne v skutocnosti nepotrebujeme celu radu povolani, lenze to by sme zili na takej zivotnej urovni ako pre prvou svetovou vojnou. Chapenzi? Ja jem zdravo a koser a nemam potrebu ti vypisovat svoj jedalnicek, oki? A k tej analyze, asi ty dochadzas k takym vysledkom, lebo moja analyza je vacsinou spravna a nesie aj vysledky.
none
23
12.02.2012, 12:34
Ak sú "BANKÁR, POLITIK, KŇAZ a NOVINÁR" nepotrebnými povolaniami, tak treba aj povedať, čo budeme robiť s peniazmi, ako bude riadený štát, kto sa postará o dušu veriacich a kto nás bude informovať.
none
24

23. Nadja 12.02.2012, 12:34

Ak sú "BANKÁR, POLITIK, KŇAZ a NOVINÁR" nepotrebnými povolaniami, tak treba aj povedať, čo budeme robiť s peniazmi, ako bude riadený štát, kto sa postará o dušu veriacich a kto nás bude informovať.

12.02.2012, 12:36
Peniaze zrusime, stat bude riadeny priamou demokraciou, veriaci by mohli prestat verit a zacat si vazit to, co je, cim ziskaju skutocny zmysle zivota miesto nejakeho pomysleneho a informovat sa mozeme aj sami.. Ved uz teraz nam nezavisle zdroje ponukaju pravdivejsie informacie, ako media 🙂
none
30

24. 12.02.2012, 12:36

Peniaze zrusime, stat bude riadeny priamou demokraciou, veriaci by mohli prestat verit a zacat si vazit to, co je, cim ziskaju skutocny zmysle zivota miesto nejakeho pomysleneho a informovat sa mozeme aj sami.. Ved uz teraz nam nezavisle zdroje ponukaju pravdivejsie informacie, ako media 🙂

12.02.2012, 12:49
Borko, peniaze opakujem nie sú príčinou primárnou, ale majetok, vlastníctvo. Peniaze sú len prepočtom.
Ako dokážeš zmeniť to, v čo ľudia veria? Nariadením v mene slobody?
Informácie sú také, aké ľudí ispokojujú. Z toho že s nimi nie sme spokojní, nevyplýva, že nepotrebujeme ľudí, ktorí budú kvalitnejšie pracovať.
none
31

30. Nadja 12.02.2012, 12:49

Borko, peniaze opakujem nie sú príčinou primárnou, ale majetok, vlastníctvo. Peniaze sú len prepočtom.
Ako dokážeš zmeniť to, v čo ľudia veria? Nariadením v mene slobody?
Informácie sú také, aké ľudí ispokojujú. Z toho že s nimi nie sme spokojní, nevyplýva, že nepotrebujeme ľudí, ktorí budú kvalitnejšie pracovať.

12.02.2012, 12:52
Nadja nema to cenu. Co si sa aj ty aj ostatni uz mu navysvetlovali, ze realita je ina, nez si on v hlave vytvoril a vobec, ze sa hra na moralneho a pritom nie je. Skoda reci. Skoda, ze som to pochopila az teraz, ako su taki ludia nespolahlivi a k nie realnemu zivotu. Na vypisovanie dristov na DF - okej moze byt, do zivota neprichadza do uvahy.
none
33

31. 12.02.2012, 12:52

Nadja nema to cenu. Co si sa aj ty aj ostatni uz mu navysvetlovali, ze realita je ina, nez si on v hlave vytvoril a vobec, ze sa hra na moralneho a pritom nie je. Skoda reci. Skoda, ze som to pochopila az teraz, ako su taki ludia nespolahlivi a k nie realnemu zivotu. Na vypisovanie dristov na DF - okej moze byt, do zivota neprichadza do uvahy.

12.02.2012, 13:00
Japan, a ty si už zabudol, že som vždy ťa mala v úcte, aj keď si tu najviac vyvádzal a nesúhlasila som ani s tým, aby Martin vymazal tvoju tému? Prosím, nikoho neodsudzuj, Borko je fajn chalan, ver mi... a ak sa mýli, tak mu treba vysvetliť, v čom, a to tak, aby to pochopil. Z celého tvojho prejavu vyznieva pohŕdanie, ja nepohŕdam nikým. Ak niekomu neviem niečo dobre vysvetliť, považujem to za svoju chybu, nie za jeho. 🙂))))))))))))
none
35

33. Nadja 12.02.2012, 13:00

Japan, a ty si už zabudol, že som vždy ťa mala v úcte, aj keď si tu najviac vyvádzal a nesúhlasila som ani s tým, aby Martin vymazal tvoju tému? Prosím, nikoho neodsudzuj, Borko je fajn chalan, ver mi... a ak sa mýli, tak mu treba vysvetliť, v čom, a to tak, aby to pochopil. Z celého tvojho prejavu vyznieva pohŕdanie, ja nepohŕdam nikým. Ak niekomu neviem niečo dobre vysvetliť, považujem to za svoju chybu, nie za jeho. 🙂))))))))))))

12.02.2012, 13:05
Kludne mi pis v zenskom rode.Nie nezabudla, neboj sa.Ja nepohrdam, to by som musela byt tak ako on, ktory pise, ze pohrda a podobne. Mne len nesmierne lezie na nervy jeho spupnost, becitnost, bohorovnost a arogancia a robenie zo seba moralistu, pritom na to kvality nema pri vsetkej ucte a o zivote vie malo.
none
37

35. 12.02.2012, 13:05

Kludne mi pis v zenskom rode.Nie nezabudla, neboj sa.Ja nepohrdam, to by som musela byt tak ako on, ktory pise, ze pohrda a podobne. Mne len nesmierne lezie na nervy jeho spupnost, becitnost, bohorovnost a arogancia a robenie zo seba moralistu, pritom na to kvality nema pri vsetkej ucte a o zivote vie malo.

12.02.2012, 13:11
Japan, "jeho spupnost, becitnost, bohorovnost a arogancia a robenie zo seba moralistu" je len forma. Ja si všímam väčšinou podstaty, emocionálny nádych príspevku viem odfiltrovať... väčšinou, lebo ten vždy odvádza od faktov. Ale pri negatívnych emóciach mi to ide ľahko, pri pozitívnych oveľa ťažšie, to už je naozaj drina
none
39

37. Nadja 12.02.2012, 13:11

Japan, "jeho spupnost, becitnost, bohorovnost a arogancia a robenie zo seba moralistu" je len forma. Ja si všímam väčšinou podstaty, emocionálny nádych príspevku viem odfiltrovať... väčšinou, lebo ten vždy odvádza od faktov. Ale pri negatívnych emóciach mi to ide ľahko, pri pozitívnych oveľa ťažšie, to už je naozaj drina

12.02.2012, 13:14
Nadja aj to som si vsimla, ze koho mas v oblube u toho tazsie nachadzas chyby alebo mas odvahu vyjadrit nesuhlas, ale to je normalne. Vsetci fungujeme na sympatiach a antipatiach. Mne sa vonkoncom nepaci forma a na forme, na spravani a prejave zalezi. A obsah ten je diskutabilny a z mojho pohladu mimo realitu.
none
32

30. Nadja 12.02.2012, 12:49

Borko, peniaze opakujem nie sú príčinou primárnou, ale majetok, vlastníctvo. Peniaze sú len prepočtom.
Ako dokážeš zmeniť to, v čo ľudia veria? Nariadením v mene slobody?
Informácie sú také, aké ľudí ispokojujú. Z toho že s nimi nie sme spokojní, nevyplýva, že nepotrebujeme ľudí, ktorí budú kvalitnejšie pracovať.

12.02.2012, 12:55
Ale su Nadja.. su pricinou vela zleho a su len predlzenou rukou vlastnictva.
Ja nedokazem zmenit to v co ludia veria.. Mozem im na to ale davat podnety. Ostatne... cirkev je na znacnom ustupe uz nejaku tu generaciu. Do popredia sa dostavaju filozoficke smery. Viera je myslim v ramci vyvoja intelektu na mieste, ale tak ako sa ziak uci s pomocou slabikara, tak aj clovek raz na vieru uzplne zanevrie.
Ludia tiez zistili, ze informacie, ktore ich uzspokojuju zvacsa niesu pravdive, ale snazia sa len ututlat neprijemnu skutocnsot... Vsetko sa vyvija a je to tak dobre a treba tomu pomahat.
👍: Nadja
none
34

32. 12.02.2012, 12:55

Ale su Nadja.. su pricinou vela zleho a su len predlzenou rukou vlastnictva.
Ja nedokazem zmenit to v co ludia veria.. Mozem im na to ale davat podnety. Ostatne... cirkev je na znacnom ustupe uz nejaku tu generaciu. Do popredia sa dostavaju filozoficke smery. Viera je myslim v ramci vyvoja intelektu na mieste, ale tak ako sa ziak uci s pomocou slabikara, tak aj clovek raz na vieru uzplne zanevrie.
Ludia tiez zistili, ze informacie, ktore ich uzspokojuju zvacsa niesu pravdive, ale snazi...

12.02.2012, 13:02
Neverím, že je viera na ústupe, ani že peniaze sú príčinou. Keby niet ich, ľudia by si našli iný spôsob.
none
36

34. Nadja 12.02.2012, 13:02

Neverím, že je viera na ústupe, ani že peniaze sú príčinou. Keby niet ich, ľudia by si našli iný spôsob.

12.02.2012, 13:08
Paci sa mi to. Presne. Tu nejde o peniaze, ale tuzba po pomoci a ta je vlastna kazdemu muzovi. Ked neboli peniaze muzi chceli vlastnit co najviac pody, co najviac ulovit zvierat, mat co najviac a najkrajsich samic.... Vidis, ale on nevie zakladne veci. Tam je ten cely problem. Tak nech neriesi hluposti, lebo muzi a ich tuzba po moci a vladnuti su pricinou mnoheho zla. Lenze to by musel pochopit, keby sa mu chcelo rozmyslat.
none
38

36. 12.02.2012, 13:08

Paci sa mi to. Presne. Tu nejde o peniaze, ale tuzba po pomoci a ta je vlastna kazdemu muzovi. Ked neboli peniaze muzi chceli vlastnit co najviac pody, co najviac ulovit zvierat, mat co najviac a najkrajsich samic.... Vidis, ale on nevie zakladne veci. Tam je ten cely problem. Tak nech neriesi hluposti, lebo muzi a ich tuzba po moci a vladnuti su pricinou mnoheho zla. Lenze to by musel pochopit, keby sa mu chcelo rozmyslat.

12.02.2012, 13:13
Nie mužovi, ale človeku... Japan, my ženy sa až tak veľmi nelíšime od mužov, ako si myslíš 🙂
Idem obedovať, ahoj 🙂
none
40

38. Nadja 12.02.2012, 13:13

Nie mužovi, ale človeku... Japan, my ženy sa až tak veľmi nelíšime od mužov, ako si myslíš 🙂
Idem obedovať, ahoj 🙂

12.02.2012, 13:15
Ostava mi verit, ze muzi dokazu byt aspon natolko ludmi ako zeny. Dobru chut k obedu.
none
41

36. 12.02.2012, 13:08

Paci sa mi to. Presne. Tu nejde o peniaze, ale tuzba po pomoci a ta je vlastna kazdemu muzovi. Ked neboli peniaze muzi chceli vlastnit co najviac pody, co najviac ulovit zvierat, mat co najviac a najkrajsich samic.... Vidis, ale on nevie zakladne veci. Tam je ten cely problem. Tak nech neriesi hluposti, lebo muzi a ich tuzba po moci a vladnuti su pricinou mnoheho zla. Lenze to by musel pochopit, keby sa mu chcelo rozmyslat.

12.02.2012, 13:18
Japan, si nejaká zaujatá, voči prirodzenej dominancií mužov v Prírode🙂 totižto, podľa štatistík reklamných agentúr (rád doložím, ak bude treba) sú to práve ženy, ktoré na spotrebu používajú najväčšie množstvo peňazí a neúnavne tlačia na mužov, aby im tie peniaze zaobstarávali. ale dobre, nebudem do teba rýpať, ani ty do mňa nerýp, radšej, lebo sa tak len spomaľuješ, vyčerpávaš a zanášaš svoj "zrak" negáciami. a takisto už ani nado mnou nepremýšľaj, okrem tém, ktoré ti predkladám (pretože ja určujem tempo, nie ty🙂, a nechci ma meniť na svoj obraz moralistky, pretože ako si si všimla, nie som človek s fotkou v profile. som len ten profil, nick, a účet na tomto fóre, ktorý "vidí".
none
42

41. 12.02.2012, 13:18

Japan, si nejaká zaujatá, voči prirodzenej dominancií mužov v Prírode🙂 totižto, podľa štatistík reklamných agentúr (rád doložím, ak bude treba) sú to práve ženy, ktoré na spotrebu používajú najväčšie množstvo peňazí a neúnavne tlačia na mužov, aby im tie peniaze zaobstarávali. ale dobre, nebudem do teba rýpať, ani ty do mňa nerýp, radšej, lebo sa tak len spomaľuješ, vyčerpávaš a zanášaš svoj "zrak" negáciami. a takisto už ani nado mnou nepremýšľaj, okrem tém, ktoré ti predkladám (pretože ja urč...

12.02.2012, 13:23
Dubak s tou dominanciou aj istymi vlohami muzom vlastnych uz neriesim. V podstate za to ani nemozete, ze ste take zvierata, ale lezie mi to na city. To je pravda, nechcem sa babrat s negativnymi vecami a zanasat nimi aj svoju mysel a oberat sa o svoj vzacny cas. Okej tak sa navzajom respektujme a nedzubme do seba. Ja nie som moralistka. Tu sa moralistom robi akurat Boris, aj ked v realite nie je moralny. Jedine co chcem tak apelujem na slusne spravanie/pisanie a to snad nie je prejav moralky, ale inteligencie.
none
43

42. 12.02.2012, 13:23

Dubak s tou dominanciou aj istymi vlohami muzom vlastnych uz neriesim. V podstate za to ani nemozete, ze ste take zvierata, ale lezie mi to na city. To je pravda, nechcem sa babrat s negativnymi vecami a zanasat nimi aj svoju mysel a oberat sa o svoj vzacny cas. Okej tak sa navzajom respektujme a nedzubme do seba. Ja nie som moralistka. Tu sa moralistom robi akurat Boris, aj ked v realite nie je moralny. Jedine co chcem tak apelujem na slusne spravanie/pisanie a to snad nie je prejav moralky, al...

12.02.2012, 13:32
dobrú chuť k obedu.
none
44

43. 12.02.2012, 13:32

dobrú chuť k obedu.

12.02.2012, 13:33
Aj tebe.
none
25

23. Nadja 12.02.2012, 12:34

Ak sú "BANKÁR, POLITIK, KŇAZ a NOVINÁR" nepotrebnými povolaniami, tak treba aj povedať, čo budeme robiť s peniazmi, ako bude riadený štát, kto sa postará o dušu veriacich a kto nás bude informovať.

12.02.2012, 12:36
ahoj Nadja. nepotrebnými sa stávajú až v momente, keď sa ich užitočnosť obráti proti ostatným, ktorí sú tiež užitoční. nečítala si tému?🙂
none
28

25. 12.02.2012, 12:36

ahoj Nadja. nepotrebnými sa stávajú až v momente, keď sa ich užitočnosť obráti proti ostatným, ktorí sú tiež užitoční. nečítala si tému?🙂

12.02.2012, 12:42
To sa dá ale napísať o snáď ktorómkoľvek povolaní, o akejkoľvek činnosti, netreba to zužovať na tieto štyri.
none
27

23. Nadja 12.02.2012, 12:34

Ak sú "BANKÁR, POLITIK, KŇAZ a NOVINÁR" nepotrebnými povolaniami, tak treba aj povedať, čo budeme robiť s peniazmi, ako bude riadený štát, kto sa postará o dušu veriacich a kto nás bude informovať.

12.02.2012, 12:41
Sú slobodní politici,novinári,kňazi v tom,čo robia? Môžu jednať slobodne bez cudzieho zasahovania do svojej práce? Každý z nich je len sluha kým sa to nezmení,tak také služby nebudú pre ľudí osožné,ako by mali byť.
none
29

27. 12.02.2012, 12:41

Sú slobodní politici,novinári,kňazi v tom,čo robia? Môžu jednať slobodne bez cudzieho zasahovania do svojej práce? Každý z nich je len sluha kým sa to nezmení,tak také služby nebudú pre ľudí osožné,ako by mali byť.

12.02.2012, 12:45
Každý z nich aj bude sluhom vždy, dôležité je to, akého budú mať pána.
none
51
12.02.2012, 21:59
knaz je potrebny
👍: Ranexill
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 215 268 B vygenerované za : 0.099 s unikátne zobrazenia tém : 36 442 unikátne zobrazenia blogov : 543 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Čaro prvej lásky je v tom, že nikto vopred nepočíta s tým, že sa raz skončí.