Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pápež sa mýli. Viera v Boha je prežitok. Bez nej by bol svet lepší.

16
reakcií
1629
prečítaní
Tému 28. decembra 2012, 08:15 založil nabzlo.

podobné témy:1.
označiť príspevok

nabzlo muž
   28. 12. 2012, 08:15 avatar
Svet sa vyvíja a my s ním. Preto, čo predtým nešlo vysvetliť, sa stala viera v bohov modlou pre ľudí a bolo úplne jedno, ako sa ktorý boh a v akej časti sveta menoval. V mene bohov sa vraždilo v minulosti a vraždí sa aj dnes.

Pápež Benedikt XVI. využil polnočnej omše a opäť vyslal svoje posolstvo. "Sme úplne zaplnený sebou samými, a to natoľko, že už nezostáva miesto pre Boha. A preto tiež nie je miesto ani pre iné, deti, chudobné, cudzincov. Nezatracujú tak samotného Boha? Náboženstvo môže ochorieť, ak si človek myslí, že sám môže vziať do svojich rúk Božie veci a urobiť z Boha svoje súkromné vlastníctvo." Podľa Benedikta XVI. odmietnutie Boha mier svetu nevráti. Keď vraj zhasne Božie svetlo, zhasne aj Božia dôstojnosť ľudstva.

Mám plné zuby akýchkoľvek snáh o ovládanie iných a už z princípu je mi jedno, či sa jedná o svetové organizácie typu OSN, Svetová banka, kluby medzi sebou vyvolených typu Bilderberg, environmentalistické zoskupenia pre boj s čímkoľvek, politikov na národných úrovniach, alebo inštitucionalizované viery v bohov akéhokoľvek náboženstva. V mene všetkých totiž v minulosti umierali ľudia, umierajú aj dnes, a ak sa tej závislosti nezbavíme, budú umierať aj v čase budúcom. Ľudia sa modlia k svojim bohom, keď sadajú do humanitárnych bombardérov alebo vyvážajú zbrane, modlia sa k bohom, keď vypaľujú kostoly, vyhadzujú do povetria autobusy s deťmi, umiestňujú nervový plyn do metra, alebo ubíjajú na smrť inak veriacich. Samostatnou kapitolou je potom zneužitie viery v bohov pri násilnej inštalácii systémov s jednou vierou do systémov s inou vierou.

Nesúhlasím s pápežom Benediktom XVI., keď hovorí, že odmietnutie Boha mier svetu nevráti. Mier na svete totiž nikdy nebol a v prevažnej väčšine práve z dôvodu existencie viery v bohov. Možno mala taká viera svoje opodstatnenie v dobe, kedy si ľudia nevedeli vysvetliť rôzne deje a skutočnosti a bolo potrebné ich skrze istú formu nadvlády udržiavať ako stádo v určitom smere. V kontexte vývoja ľudstva mi to pripomína onú ??vetu zo začiatku devätnásteho storočia: "Všetko už bolo vymyslené a nič nové už nemožno objaviť". Som hlboko presvedčený, že absencia viery v rôznych bohov by naopak pomohla k tomu, aby vo svete zomieralo podstatne menej ľudí v ich mene. Rovnako ako sme od tej doby, kedy padla veta o nemožnosti objaviť niečo nové, objavili najviac za dobu existencie ľudstva.

Práve inštitucionalizácia viery stojí za jej privatizáciou do rúk mocných a skrze nich bola a je zneužívaná v prospech úzkej skupiny ľudí. Na rozdiel od Benedikta XVI. teda hovorím: Buďme úplne zaplnený sebou samými, a to preto, že jedine silný jedinec, neodkázaný na druhých, môže byť toľko žiaducim vzorom a príkladom pre ďalších, pretože len silný jedinec, istý si sám sebou, môže nájsť skutočné a určite žiaduce miesto v sebe pre iných, deti, chudobných, aj cudzincov - a nie miesto, ktoré mu tam bude hľadať niekto iný. Kiež by všetky inštitucionalizované náboženstvá zanikli a človek sám vzal konečne do svojich rúk všetko to, čo mu iní vnucovali, a čo on často len z neznalosti a nedostatku viery v samého seba prijal, ako Božie veci. Viera v samého seba je najsilnejším motorom všetkých zmien.
Zdroj: František Matějka / frantisekmatejka.cz
Súhlasí havran, Centex


2.
označiť príspevok

Mojka žena
   28. 12. 2012, 10:05 avatar
ani sa nepýtam..kto robil preklad..ty, či Romanovci..kradnete všetci, len sa tak práši
frantisekmatejka.blog.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 12. 2012, 11:14 avatar
Však vyčkaj, príde nácek Vladko alebo jeho sekundant Romanov, a ako gestapáci udajú tých zlodejov, ktorí to ukradli od Matějku.
Súhlasí Mojka


7.
označiť príspevok

Mojka žena
   28. 12. 2012, 11:34 avatar
s mozgovňa Romanov, nemôže mať so mnou mluvnicu ..a Vladko mešká 


3.
označiť príspevok

nabzlo muž
   28. 12. 2012, 10:35 avatar
Ježiš nikdy nič nenapísal,ale všetci kresťanský táraji,píšu a hovoria v jeho mene,to ti nevadí!!!!!!!!!!!!!
Súhlasí Centex, clear1


9.
označiť príspevok

rastos muž
   28. 12. 2012, 12:08 avatar
Akože nenapísal, písal predsa prstom do piesku!   
Súhlasí Slušný človek


10.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 12. 2012, 12:12 avatar
No hej, ale to sa len o ňom píše, že písal. 


5.
označiť príspevok

nabzlo muž
   28. 12. 2012, 11:21 avatar
Mojka,človek je omylom boha,alebo boh omylom človeka....


6.
označiť príspevok

Mojka žena
   28. 12. 2012, 11:28 avatar
neriešim 


8.
označiť príspevok

nabzlo muž
   28. 12. 2012, 11:41 avatar
Boh je mŕtvy a vy ste ho zabili! Ako sa utešíme? Zavliekli ste ho do svojich chrámov a tam ste ho zabili!


11.
označiť príspevok

*game* žena
   28. 12. 2012, 14:29 avatar
tolko hnevu pre nic..  


12.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 12. 2012, 22:59 avatar
Nablzlo, uveď aspom jeden príklad, ako zabiť Boha. Lebo ak predpokladáš, že človek môže zabiť boha, potom by mal byť človek silnejší, ako Boh ? Je nezmysel, ak niekto povie, že stokrát opakovaná lož je pravda, pretože idiotovi stačí povedať lož raz a žerie to a inteligentoví môžeš povedať lož aj milion razy a nežerie to. Ale ani ten najposledejší idiot si neprizná, že je idiot, naopak, čím väčšia dávka idiotizmu, tým väčšia sebadôvera vo svoj vlastný rozum, ktorý je tým pádom u neho obyčajne neporovnateľne vyšší, ako ten boží. Každý, kto ide tipovať výsledky investuje peniaze, lebo si je istý, že vyhrá a sú aj takí a také chvíle keď sa vyhráva, ale koľkí na tom už zbohatli ? Idioti určite nie. Ale nie sú inteligenti ani tí, čo na tomto idiotizme bohatnú.


13.
označiť príspevok

Krištof
   29. 12. 2012, 13:51 avatar
1. Je tam viacero vecí, s ktorými nesúhlasím, no o to teraz nejde. Ide mi toto:
"Viera v samého seba je najsilnejším motorom všetkých zmien."
V minulosti aj Faraoni a Rímski cisári verili v seba, považovali sa za bohov na zemi a pritom viedli vojny, dobývali svet, zotročovali iných atď. Veriť v seba by František Matějka v súvise s náboženstvom mohol vtedy keby: stvoril svet, život, človeka (a teda aj seba), bol večný, nesmrteľný, nezraniteľný, najväčší, dokonalý, Pán neba i zeme, všemocný, všadeprítomný, vševedúci a pod. Keďže určite nemá tieto atribúty a naopak je len obyčajným človekom, ktorý pred niekoľkými rokmi ešte neexistoval a o niekoľko rokov nebude existovať, je hlúposť, aby veril v seba. Je pritom rozdiel veriť si (mať normálne sebavedomie) a veriť v seba v súvislosti s náboženstvom.
Pozri aj Sila a slabosť ľudského jednotlivca
Súhlasí Slušný človek


14.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 12. 2012, 11:04 avatar
Krištof, samozrejme, že treba odlišovať sebavedomie a suverenitu idiota a inteligenta. Lebo títo ateisti, čo sa tu vyskytujú, to nie sú 100% ateisti, lebo 100% ateisti na takéto debaty z vysoka kašlú, lebo sú ateisti. A títo ateisti, čo sa vatŕčaju tu, su tí, ktorí každý z nich má v sebe takého malého červčka, že čo ak predsa len. nemajú to 100% zdôvodnené ani na jednu a ani na druhú stranu. Preto sú tu, hľadajú, tápajú, osočujú a čakajú akési znamenia a istoty, ale žiadne iné znamenia, okrem Jonášových, už nebudú.


16.
označiť príspevok

Krištof
   30. 12. 2012, 16:42 avatar
Elemír, samozrejme, že "treba odlišovať sebavedomie a suverenitu idiota a inteligenta". Ako sa to však vezme ohľadom ateistov, napr. v istom článku o situácii v Česku sociológ Dušan Lužný hovorí, že: "Nie je to úplne pravda, že by boli Česi ateisti. Ateisti sú ľudia, ktorí aktívne vystupujú proti náboženstvu. Výskumy ukazujú, že takých sú štyri percentá. Nedá sa však poprieť, že vzťah Čechov k tradičným cirkvám či formám náboženstva je vlažný." www.chelemendik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Možno má však na mysli tzv. antiteistov, že tých je málo, štyri percentá, lebo takí "aktívne vystupujú proti náboženstvu"


15.
označiť príspevok

Camo1 muž
   30. 12. 2012, 15:52 avatar
Ja tvrdím, že za všetko zabíjanie "je v prevažnej miere zodpovedné"(ako píše autor) to, že ľudia jedia mäso. A kým to tak bude, budú sa vraždiť ďalej. A vymyslel by som také paralely, že by ste zírali. Napr. už pri zabíjaní zvierat, sa vlastne človek stáva schopným zabiť živú bytosť, stráca tak zábrany.... No len som si neni istý, či by za to nemohlo byť zodpovedné aj pitie mlieka. Lebo to akým invazívnym spôsobom sa človek zmocňuje tejto životodarnej tekutiny zvieraťa, z neho postupne robí sebeckú beštiu bez zábran, ktorej už nič neni sväté.
Samozrejme berte to ako čistú iróniu. Lebo je jasné, že za zabíjanie môžu také veci ako je chamtivosť, pýcha, závisť a vôbec všetkých sedem hlavných hriechov a ich kombinácie. Nie Boh ani náboženstvo. Ba dokonca si dovolím tvrdiť, že nebezpečnejší je ateizmus, ktorý vlastne tieto príčiny(7 hl. hriechov) spochybňuje a relativizuje a ťaží pritom z pýchy, ktorá človeku bráni sa nechať zviazať nejakými dogmami(to sú tie ktoré mozočkami nechápete - nie že by sa nedali pochopiť).


17.
označiť príspevok

elemír muž
   31. 12. 2012, 05:52 avatar
Najprv by soi bolo treba všimnúť zabíjanie ľudí medzi sebou, Boh svoril človeka tk, že počítal s tým, že musí jesť mäsitú stravu zvierat. A nielen Pterovi apoštolovi prikázal tri krát po sebe: BI a jedz! ale už pri svorení človeka mu dáva úkol zabíjať zvieratá nielen pre obety,ale ja pre potravu. Mäso obsahuje jednu s nenahraditeľných látok, ktorí je veľmi podobná vitamínu B12 a je nevyhnutne nutná na tvorbu nových červených krviniek. Inak sa krvinky len regenerujú. A táto látka je pre ľudský organizmus tak potrebná, že tento si ju ukladá do pečene až na 4 - 8 rokov. Takže vegetarián sa stane vegetariánom až potom, ak neje mäso 8 rokov, lebo telo stále čerpá zásoby. Vo väčšine západných krajín sa tieto výskumy potvrdili a zákonom je zakázaná vegetariánska strava pre deti do 7 rokov a pre tehotné a dojčiace ženy. Celkove v tejto veci sa človek upriamil na zvieratá nesprávnym spôsobom. Za naších čias zviera zdochlo, alebo sa okotilo , otelilo, ožrebilo, vyliahlo a čo ja viem čo ešte.Dnes zviera zomrie a mladé sa rodia. Na to aby sme ochránili životné prostredie necháme premnožiť šelmy. A to nielen medvede na slovensku. Na juhu spojených štátov sa premnožili anakondy takým spôsobom, že už ich začali aj zabíjať. Ale iba jeden človek s jedným autom. Americkí farmári dokonca privítali množstvo mladých, asi do troch metrov anakónd, lebo vyžerú všetky hlodavce, ktoré im pred tým ničli úrodu, ale ak takáto šelma prehltne trojmetrového krokodíla ako malinu, neviem ako sa potešia až väčšina mladých dosiahne dospelosť. Neúprosne postupujú do vnútrozemia v takých množstvách, až sa naplní prproctvo, že šelmy važerúväčšinu ľudstva. Zviera musí mať človek vžda pod kontrolu, myšlienky o poludšťovaní zvierat vedú do záhub vyžratia ľudstva šelami. Jednoducho nikto si nevšimne moment, kedy už nepomôžu ani zbrane. Veď pred inými šelmami sa človek ako tak vie uchrániť oplotením a zabránami, ale čo hady ?? Ten vás nájde všade a keď vyžerú všetkú zver, zostane človek pre nich jediná potrava o ktorú sa budú neúprosne biť medzi sebou.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:28,  132. tak ako ty si váziš a si rád ze som darovala bezdákovi prachy . lebo tebe ide o pomoc...
dnes, 01:21,  2, ...... https://upload.emefka.sk/posts/new/img1/61/12/86112.png *39*13...
dnes, 01:09,  2, .... Potom Pán, Boh, povedal: "Nie je dobre byť človeku samému. Urobím mu pomoc,...
dnes, 01:05,  Myslím si, že až moc konkrétne, jak kretén. *13*13
dnes, 01:03,  69. tak ti napíšem konkrétne . keby ti šlo naozaj o dobrú vec ( v tomto prip. o bezdomovcov)...
dnes, 00:57,  Myslíš so snobmi, so spamermi, s buržujmi? Áno, mám.
dnes, 00:56,  Nekonkrétna veta je veta bez významu.
dnes, 00:53,  2, ..... niekto by ale mohol povedať, že to Bibliou predpovedané "odpadnutie" a...
dnes, 00:48,  66. Lemmy, tu je názorná ukázka ako ti zálezí na bezdomovcoch . okydavat ludí ktorí pomohli
dnes, 00:47,  53. Lemmy, ty máš nejaky mentálny problém?
dnes, 00:45,  Nesťažujem sa, ale ani neklamem ako Bižutéria alebo Zuzka. Žobráci nemajú radi falošnice.
dnes, 00:44,  Vyhrážaš sa mu ?
dnes, 00:43,  Na čo sa sťažuješ. .. môžeš sa mať aj horšie. ..
dnes, 00:42,  Veď to aj je bižutéria a si myslela, že ju neodhalíme.
dnes, 00:42,  Zarátal som aj prvé odvody.
dnes, 00:41,  Zuzka, nehnevaj sa, ale prejavuješ sa tu ako falošnica Bižutéria.
dnes, 00:40,  Ja za dva litre by som zamestnal dvoch, ale bižutéria ojebuje, to je zjavné.
dnes, 00:40,  Nenadávaj tu toľko, dobre?
dnes, 00:39,  Ja za 2 000 € by som žobráka zamestnal natrvalo, aj keby len pásol kravy.
dnes, 00:38,  No jemu mu ako mu sa musí ak byť sa musí.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nevadí mi názor iných ľudí, ale to, že mi ho chcú nanútiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(85 776 bytes in 3,333 seconds)