Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Pápež obdaroval transsexuálne prostitútky

126
reakcií
514
prečítaní
Tému 6. mája 2020, 16:13 založil Osvietený.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
23. 02. 2007
17
07. 11. 2009
33
22. 07. 2011
110
18. 07. 2009
100
 
 


1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 5. 2020, 16:13 avatar
Súčasná hlava katolíckej cirkvi má oveľa zmierlivejší prístup k homosexuálom a ďalším ľuďom z kategórie LGBTI ako jej predchodcovia.

Tvrdému jadru katolíkov sa občas ťažko počúvajú slová pápeža Františka, ktorý sa vyznačuje nepochybne modernejším zmýšľaním ako jeho predchodcovia.

www.dnes24.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí kesha1, gabriel pb


2.
označiť príspevok

kesha1
   6. 5. 2020, 16:19 avatar
Aspoň hlava cirkvi má rozum  
Ale určite by ani samotný Ježiš nebol dnes na strane fundamentalistov.


4.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 16:23 avatar
"Ale určite by ani samotný Ježiš nebol dnes na strane fundamentalistov."
Ale bol by. To len vy si chcete štekliť uši bájkami a výmyslami svojho srdca lebo veľmi dobre viete že ak to ohľadom Krista je pravda tak ste v piči jak Nemci v 45.


6.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2020, 16:36 avatar
Bájky nebájky, Ježiš svoj postoj jasne deklaroval slovami: "Ani ja ťa neodsudzujem. Choď a už nehreš".


7.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 16:37 avatar
Presne tak. Choď a už nehreš.  
No pápež nehovorí ani ja ta neodsudzujem choď a už nehreš a niečo ako ani ja ťa neodcudzujem choď a hreš si ďalej. Ži tak ako žiješ.  


8.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2020, 16:40 avatar
Nemyslím si, že by hovoril "ži si ako doteraz a hreš ďalej". To zrejme naozaj nie.


12.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 16:43 avatar
Svojím postojom to jasne dokazuje. A taký bol aj Ján Pavol 2. veˇ%d si do riti kukni tie videá čo som pridával. Nebuď tiež kokot ako ostatní.


9.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 16:42 avatar
Ježiš nabádal k pokániu aby ľudia prestali žiť ako žijú. Pápež zas tvrdí že žite si ako chcete Bohu to nevadí. Čo je lož. Dokonca sa v písme dočítaš že homosexualita je ohavnosť u Boha a žiaden homosexuál nezdedí Božie kráľovstvo a taktiež že tí ktorí sú homosexuáli tak... počkaj doložím verše


11.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2020, 16:43 avatar
Jedna vec je, že nabádal k pokániu, druhá vec je, že nabádal k odpúšťaniu a nesúdeniu. Aj tie verše si môžeš doložiť


13.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 16:48 avatar
Preto ich Boh VYDAL nečistote podľa žiadostí ich srdca; a tak hanobili svoje vlastné telá 25 tí, čo Božiu pravdu zamenili za lož, uctievali stvorenia a slúžili radšej im ako Stvoriteľovi, ktorý je zvelebený naveky. Amen. 26 Preto ich Boh VYDAL nehanebným náruživostiam. Ich ženy zamenili prirodzený styk za protiprirodzený. 27 A podobne aj muži zanechali prirodzený styk so ženou a zahoreli žiadostivosťou jeden k druhému: muži s mužmi páchali nehanebnosť. Tak si sami na sebe odniesli zaslúženú odplatu za svoje poblúdenie. 28 A pretože si nevedeli vážiť poznanie Boha, Boh ich VYDAL NA POSPAS ICH ZVRATENEMU ZMYSLANIU, aby robili, čo sa nepatrí.......


14.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 16:51 avatar
K odpúšťaniu a nesúdeniu, ale on jasne presadzuje názor buďte akí ste Boh vás má aj tak rád.

2Tim 4:1-5 Zaprisahávam ťa pred Bohom a Kristom Ježišom, ktorý bude súdiť živých i mŕtvych, pre jeho príchod a jeho kráľovstvo: Hlásaj slovo, naliehaj vhod i nevhod, usvedčuj, karhaj a povzbudzuj so všetkou trpezlivosťou a múdrosťou. Lebo príde čas, keď neznesú zdravé učenie, ale nazháňajú si učiteľov podľa svojich chúťok, aby im šteklili uši. Odvrátia sluch od pravdy a obrátia sa k bájkam. Ty však buď vo všetkom triezvy, znášaj útrapy, konaj dielo evanjelistu, plň svoju službu.

Videá ktoré som pridával ukazujú jasne. Poslední pápeži zradili Krista na plnej čiare. Obcuju s ostatnými náboženstvami a propagujú že homosexualita je v poriadku. Dokonca homosexuálni kňazi oblečení dúhovo a pomaľovaní slúžia omše a dávajui prímania transvestitom.
Súhlasí Myslitel


27.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2020, 18:19 avatar
teoma: "on jasne presadzuje názor buďte akí ste Boh vás má aj tak rád." - to si si vymyslel


35.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 21:34 avatar
Lenže on sa tak prezentuje. Kde sú reči o pokáni, o tom že žijú v hriechu že homosexualita je hriech? On síce tvrdí že nechce súdiť to je od neho naozaj pekné. Ale to je všetko? To je celé Kristove posolstvo? Prečo sa v každej časti písma píše čiň pokánie zo svojich hriechov, činte pokánie z hriechov... Či to je len pre srandu? Veď teraz si era pod mocou satana.

Pápež František povedal
"Ak je osoba homosexuálna a hľadá Boha a má dobrú vôľu, kto som ja, aby som ju súdil?"

To čo povedal je čisto satanov zvod zaobalený do pekných slov. On by mal práveže ľuďm hovoriť aby činili pokánie zo svojho hriechu. Nikoho nezaujíma či ich pápež súdi či nie. On má povedať pravdu. A písmo o homosexualite píše jasne. Je to ohavnosť a homosexuáli nezdedia Božie kráľovstvo. Jasné že sa píše o praktizujúcich homosexuáloch. Lenže ak si praktizujúci homosexuál vypočuje pápežovo "Ak je osoba homosexuálna a hľadá Boha a má dobrú vôľu, kto som ja, aby som ju súdil?"
Tak týmto si jasne pomyslí aaa paráda môžem byť ďalej homosexuál, sexovať s inými mužmi a Boh ma aj tak príjme. Lebo tam nič nie je povedané o tom že homosexualita je hriech, že treba z neho činiť pokánie. Len pekné slová posielajúce homosexuálov priamo do pekla.
To je ako keby pápež povedal. Načo keď zoskočíš z lietadla načo ti je padák? Ja nesúdim tých čo skáču z lietadla bez padáka. boh ich má aj tak rád. A teda kto skáče bez padáku z lietadla a hľadá Boha, kto som ja aby som ho súdil že skáče bez padáku? Čiže asi tak.


36.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 21:37 avatar
Pápež by mal ale povedať. Je to tvoja voľba si zobrať padák, ale zober si ho, lebo keď si ho nezoberieš tak pád z lietadla neprežiješ.
Teda čo je lepšie? Aby pápež povedal pravdu a pomohol zachrániť človeka tým že mu povie aby si radšej zobral padák, alebo pokrytecky povedať veď keď nemáš padák ja ťa nesúdim.


37.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 21:45 avatar
A preto je pápež satanov služobník.


38.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 21:45 avatar
On síce povedal B, ale A to najzákladnejšie zamlčal.


39.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 21:49 avatar
A teda sa pýtam. Keby si bol na mieste človeka čo skáče z lietadla čo by si od druhého človeka radšej počul?
Je to tvoja voľba si zobrať padák, ale zober si ho, lebo keď si ho nezoberieš tak pád z lietadla neprežiješ, alebo povedať Ja ťa nesúdim keď skočíš z lietadla. No o padáku by ti nič nepovedal? Tak sa teda pýtam. Čo by si radšej bral aby ti človek povedal?


55.
označiť príspevok

Bijoux žena
   6. 5. 2020, 22:43 avatar
2. kesha, frantiśek je bud najradikálnejší alebo najpokornejší z pápezov  
Súhlasí Osvietený


90.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 23:23 avatar
Z pohľadu biblie sa bude pekne krásne smažiť v pekle kde mu bude podľa fotóna prikladať šaňo rožkatý. 


91.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 23:24 avatar
Wojtyla tam už má apartmán. 
http://www.youtube.com/watch?v=el5C2WjXv-Q Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


92.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 23:27 avatar
Keď sa pápež nezmení a nebude činiť pokánie , tak bude horieť v pekle. A to vie aj fotón, či Ondrej. A oni ho nesúdia tiež. Jeho odsudzuje samotné písmo.


95.
označiť príspevok

Bijoux žena
   6. 5. 2020, 23:31 avatar
90. čo s tym má fotón?  


97.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 23:33 avatar
Ja len popisujem fotónov pohľad na peklo. 
A sám fotón ti potvrdí že ak sa pápež nezmení, celkový svoj postoj tak bude horieť v pekle. A nie že by ho súdil. Ale fotón dobre pozná písmo a vie, že samotné písmo ho odsúdi.


98.
označiť príspevok

Bijoux žena
   6. 5. 2020, 23:43 avatar
97. a zajimajú ta aj normálne veci alebo len peklo, marjajozef a biblia ?  


3.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 16:21 avatar
Pápežovi už permanentne jebe. Táto novinka neprekvapuje.  
Zo svetského pohľadu je to v pohode. Z pohľadu Ježiša, no to netreba ani komentovať. Biblia píše jasne.  
Ale pápež serie na nejakú bibliu. On je celebrita. Satanov poskok.  
Podobne ako bývalí modlárski pápeži aj František posunul laťku prijebanosti zas o čosi vyššie.
 


99.
označiť príspevok

Krištof
   7. 5. 2020, 00:41 avatar
"Napriek tomuto výroku je pápež František stále proti tomu, aby sa deti na školách učili o zmenách pohlavia. Počas nedávnych návštev Gruzínska a Azerbajdžanu pápež František povedal tamojším rádovým sestrám a kňazom, s ktorými sa stretol, že výučba o teórii pohlaví je súčasťou „globálnej vojny“ proti klasickým manželstvám medzi mužom a ženou. „To, o čom som hovoril, je nechutnosť toho, ako sú ľudia očkovaní genderovou teóriou,“ povedal pápež novinárom na palube lietadla pri návrate do Vatikánu.
„Jedna vec je mať osobné prianie a možnosť na zmenu pohlavia, ale iné je učiť o teórii pohlaví na školách v snahe zmeniť mentalitu. Toto nazývam ideologickou kolonizáciou,“ vysvetlil pápež. Podľa hlavy katolíckej cirkvi je otázka transgender katolíkov „morálny problém“. František preto v závere poprosil novinárov, aby nenapísali, že „pápež žehná trans ľuďom“." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Audio nahrávka (podcast) Mons. prof. ThDr. Jozefa Haľka, PhD. (rímskokatolícky pomocný biskup), kde hovorí i o tom, že pápež František o homosexualite zastáva ten postoj, čo je v Katechizme KC (čiže v súlade s Bibliou). Od 3. minúty:
www.soundtier.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Katolícky kňaz Juraj Vittek vysvetľoval tie slová pápeža Františka o homosexuáloch v tom zmysle, že podľa Cirkvi aj podľa pápeža treba osobu s homosexuálnymi sklonmi (cítením) rešpektovať a za morálne zlé sa považuje len homosexuálne správanie. Teda samotná osoba s takými sklonmi nie je zlá (nemorálna), nemali by sme ju odsudzovať; ale homosexuálne správanie a vzťahy, pokiaľ ich praktizuje, sa podľa Cirkvi a pápeža považujú za nemorálne (hriešne). Pozri video asi od 51. minúty:
www.ta3.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Pozri k tomu i: "Ďalšou dôležitou otázkou bola homosexualita a postoj Cirkvi voči nej. Svätý Otec (František) začal v tejto veci svoje vyjadrenie úvahou o tom, čo je to hriech, a dvakrát zopakoval, že nie sú ním sklony. „Ak máte sklon sa hnevať, to nie je hriech, ale ak sa rozzúrite a zraníte iných, dopustíte sa hriechu,“ vysvetlil."
www.tkkbs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 5. 2020, 16:32 avatar
Možno len pápež nevie čo sa odohráva v hlave kresťanských extremistov a nevie čo je láska k blížnemu.


10.
označiť príspevok

kesha1
   6. 5. 2020, 16:42 avatar
Osvietený, keď si zoberieš, že pápež je špeciálne vyvolený námestník Krista, tak to vyzerá, že anti LGBT sú v područí Ancikrista  
Súhlasí Osvietený


15.
označiť príspevok

Starý chren muž
   6. 5. 2020, 16:55 avatar
Treba rozlišovať pomoc blížnemu a postoj k spôsobu jeho života. Keď v niečom pomôžem blížnemu, to neznamená, že tým prejavím súhlas s tým, ako daný človek žije. Presne takto konal Ježiš a apoštoli. Netreba zmiešavať tieto dve veci. Nepočul som nikde, že by pápež súhlasil s homosexualitou, a že by vyslovene povedal, že je jedno, ako títo ľudia žijú.
Súhlasí Krištof


16.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 16:57 avatar
Pridával som sem videá kde pápež jasne stanovil svoj postoj. A ako vidím znova tárate to isté. ja to už môžem jebať. Myslite si čo chcete.


17.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 16:59 avatar
Keď je v poriadku v RKC dávať oplátky transvestitovi a homosexuálny kňaz slúžiť omšu v dúhovom rúchu namaľovaný jak žena, tak si to myslite.


18.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 17:00 avatar
A posledný krát citujem z biblie čo by mal robiť pápež.
2Tim 4:1-5 Zaprisahávam ťa pred Bohom a Kristom Ježišom, ktorý bude súdiť živých i mŕtvych, pre jeho príchod a jeho kráľovstvo: Hlásaj slovo, naliehaj vhod i nevhod, usvedčuj, karhaj a povzbudzuj so všetkou trpezlivosťou a múdrosťou. Lebo príde čas, keď neznesú zdravé učenie, ale nazháňajú si učiteľov podľa svojich chúťok, aby im šteklili uši. Odvrátia sluch od pravdy a obrátia sa k bájkam. Ty však buď vo všetkom triezvy, znášaj útrapy, konaj dielo evanjelistu, plň svoju službu.

Ale tak ťažko to bude robiť keď sám hovorí bájky.


21.
označiť príspevok

kesha1
   6. 5. 2020, 17:04 avatar
Starý chren  
Ale ani pri Ježišovi sa tuším nikde nespomína, že by ho niekedy videli napríklad s priateľkou sedieť v reštaurácii, alebo niečo podobné.


22.
označiť príspevok

kesha1
   6. 5. 2020, 17:12 avatar
Pričom sa operuje s faktom, že Ježiš bol aj človekom, teda musel mať zákonite aj ľudské sexuálne potreby.


24.
označiť príspevok

Starý chren muž
   6. 5. 2020, 17:14 avatar
Neviem, čo si tým chcel povedať, ale Ježiš sám sedel dokonca so Samaritánkou pri studni. Alebo, keď bol pozvaný na hostinu k farizejovi, nebránil, boli tam aj ľudia, ktorí majú rôznu povesť. A Ježiš nechal jednu takúto, aby mu umyla nohy a utrela svojimi vlasmi.
Súhlasí kesha1


25.
označiť príspevok

kesha1
   6. 5. 2020, 17:15 avatar
Aha, ok.
Beriem späť.


31.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 20:50 avatar
No ale Ježiš im hovoril pravdu. Nehovoril niečo ako. Farizeji budte takí akí ste. Ale spomeň si čo na farizejov hovoril.


33.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 20:56 avatar
Gal 1:8 – 10 Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty! Ako sme už povedali, aj teraz znova hovorím: Ak by vám niekto hlásal iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty! Chcem si teraz nakloniť ľudí alebo Boha? Alebo sa usilujem páčiť sa ľuďom? Keby som sa ešte chcel páčiť ľuďom, nebol by som Kristovým služobníkom.

Pápeža zbožňujú všetci, či ateisti, či inoverci, či Rímskokatolíci. (Tak isto to bolo aj s Wojtylom) A to je znak falošného učenia, falošného vodcu, keď je všetkými zbožňovaný.

Svet nenávidí tých, čo hlásajú Kristovo slovo:

2Tim 3:12 Veď všetci, čo chcú žiť nábožne v Kristovi Ježišovi, budú prenasledovaní.
Jn 17:14 Dal som im tvoje slovo a svet ich znenávidel, lebo nie sú zo sveta, ako ani ja nie som zo sveta.
Jn 15:19 Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale preto, že nie ste zo sveta, že som si vás ja vyvolil zo sveta, svet vás nenávidí.
Súhlasí Myslitel


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 5. 2020, 17:01 avatar
t-e-ó-m-a

Pápež František: Kto som ja, aby som súdil homosexuálov?
www.ta3.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ty si viac , lebo ich dokážeš odsúdiť.
Súhlasí kntsz


23.
označiť príspevok

havran
   6. 5. 2020, 17:13 avatar
Tento "skromný" pán asi nevie, že má viesť svoje ovečky k hodnotám božej spravodlivosti. Viem, že mňa sa nepríde opýtať kto je, lebo má pocit a aj formálne je už takmer v nebi. no myslím, že si kladie nesprávne otázky o svojom poslaní. Faktom je však len to, že tiež je služobník kapitálu a jeho moci. Nemá to ľahké.


20.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 17:02 avatar
"Ak je osoba homosexuálna a hľadá Boha a má dobrú vôľu, kto som ja, aby som ju súdil?" položil si rečnícku otázku na tlačovej konferencii vo Vatikáne. Tieto jeho slová analytici označili za prelomové a v kontraste s tým, čo hlásal jeho predchodca Benedikt XVI.

Namiesto toho aby pápež zdôrazňoval ako "zástupca Krista na zemi" homosexuálom, že je to hriech, nech činia pokánie, im vraví veď čo majú dobrú vôľu, hľadajú Boha nevadí že su homosexuály, nemusia činiť pokánie, ve´d kto je on aby ich súdil? Pápež má hlásať evanjelium a všetkým dookola hlásať nech činia pokánie. A nie "mňa sa to netýka" nikoho nesúdim?
Nikto mu nevrví súdiť niekoho, ale nech hlása evanjelium a hriešnych napomína nech činia pokánie a nie toto. Pápež dáva ľuďom falošnú nádej, rovnako ako veriacim iných náboženstiev./to robil aj Ján Pavol 2)

Skrze nijakeho iného náboženstva človek nebude spasený.

16 Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život. 17 Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil. 18 Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.

Jn 14,6 A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa.

Lv 18,22 Nebudeš ležať s mužským pohlavím, ako sa líha so ženou; to je ohavnosť.
Zj 21,8 Ale zbabelci, neveriaci , nemravníci, vrahovia, smilníci, čarodejníci, modloslužobníci a všetci luhári budú mať podiel v ohnivom jazere, horiacom sírou; to je tá druhá smrť.
Ef 5,5 Lebo uvedomte si a pochopte, že ani jeden smilník, ani nečistý, ani chamtivec, čo je modloslužobník, nemá dedičstvo v Kristovom a Božom kráľovstve.
Zákon je pre zlých.
9 vediac to, že zákon nie je daný pre spravedlivého, ale pre bezzákonných a nepoddajných, pre bezbožných a hriešnych, pre nesvätých a obecných, pre otcovrahov a materovrahov a pre vrahov vôbec, 10 pre smilníkov, samcoložníkov, pre tých, ktorí kupčia s ľuďmi, pre lhárov, krivoprísažníkov, a jestli je čo iné, čo sa protiví zdravému učeniu 11 podľa evanjelia slávy blahoslaveného Boha, ktorým to evanjeliom som ja poverený.

Mk 1,15 a hovoril: Naplnil sa čas, a priblížilo sa kráľovstvo Božie. Čiňte pokánie a verte evanjelium!

Mk 6,12 Vtedy vyšli a kázali, aby činili pokánie.

Lk 13,3 Nie, hovorím vám; ale ak nebudete činiť pokánie, všetci podobne zahyniete.

Lk 15,7 Hovorím vám, že tak bude radosť v nebi nad jedným hriešnikom, činiacim pokánie, väčšia ako nad deväťdesiatdeväť spravedlivými, ktorí nepotrebujú pokánia.

Sk 2,38 A Peter im povedal: Čiňte pokánie, a nech sa pokrstí jeden každý z vás na meno Ježiša Krista na odpustenie svojich hriechov, a dostanete dar Svätého Ducha.

Sk 3,19 A tak čiňte pokánie a obráťte sa aby sa vystrely vaše hriechy, aby prišly časy občerstvenia od tvári Pánovej,

Zj 3,19 Ja karhám a trescem tých, ktorých milujem. Buď teda horlivý a rob pokánie.


30.
označiť príspevok

kntsz muž
   6. 5. 2020, 20:17 avatar
20- a iné-
t-e-ó-m-a ako čítam tvoje príspevky, tak uvažujem:
Čo ty vyznávaš, aké náboženstvo?
Súdiac podľa zloby akou tu argumentuješ proti pápežovi, tak najskorej budeš jehovistom.
Vyberáš si, čo ti vyhovuje a to čo protirečí tvojmu názoru si nevšímaš, alebo bagatelizuješ.
Ak nie si katolík, tak čo ťa je do Pápeža?
Pestuj si svoje náboženstvo a silou tvojej viery , svojim príkladom a s láskou presviedčaj.
A či inak orientovaní, inak cítiaci, nie sú Božími tvormi?
Ak veria v Boha a nepáchajú hriechy, v tomto prípade v zmysle propagovania svojej inakosti (čo odsudzuje aj Pápež), o čo sú horší od heterosexuálov plných zloby?


32.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 20:51 avatar
To nie je zloba. Len píšem pravdu. Aj Ježiš keď nazval farizejov hadím plemenom tak to nebola zloba. Ale popísal akí sú.


40.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   6. 5. 2020, 22:07 avatar
Ježiš toho Petra napriek chybám ustanovil za hlavu Cirkvi.


41.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 22:11 avatar
Aj keby. cituj mi z písma že Peter mal mať nejakých nástupcov. 
A keď už sme pri tom, tak Pavol bol apoštol pohanov a on bol v ríme. Nie Peter.
Peter bol apoštolom židov.


43.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   6. 5. 2020, 22:19 avatar
"A keď už sme pri tom, tak Pavol bol apoštol pohanov a on bol v ríme. Nie Peter.
Peter bol apoštolom židov."

Aj Peter hlásal u pohanov, a už to že si ho Boh od počiatku vyvolil aby hlásal u pohanov, značí to, že tam mal u pohanov doležitu ulohu hlásania evanjelia.

Skutky apoštolov 15:7
A keď nastala veľká hádka, vstal Peter a povedal im: „Bratia, vy viete, že Boh si ma od prvých dní vyvolil spomedzi vás, aby pohania z mojich úst počuli slovo evanjelia a uverili.


45.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 22:22 avatar
lenže v Ríme bol Pavol a nie Peter.
A teraz ideme k pápežovi.
(Mt 16:18 [SSV])

Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.

Pozrime sa do originálneho textu Matúša, ktorý bol napísaný v gréčtine. Doplním do vety pre pochopenie len slová Peter a skala. Originálna veta v gréčtine znie takto:

Ty si Petros a na tejto petra postavím svoju cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.

Grécky preklad slova Petros je malá skala, kamienok, čo sa zmestí do ruky.

Grécky preklad slova Petra je obrovská skala, obrovský skalnatý kopec.

Veta s prekladom Petra a skaly znie takto:

Ty si malá skalka a na tomto skalnom masíve postavím svoju cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.

Kto, alebo čo je tá skala, na ktorej má stáť Kristova Cirkev?

Všimnime si niekoľko viet dozadu. Tam Peter vyznáva Ježišovi, keď sa ho pýta, za koho ho pokladajú:

(Mt 16:16 [SSV])

Odpovedal Šimon Peter: „Ty si Mesiáš, Syn živého Boha.“

Táto odpoveď Petrova je skala. Skala základná, kameň uholný, skala na ktorej je postavená Kristova Cirkev. Je to veta : Ty si Mesiáš, Syn živého Boha.

Kto číta Bibliu, v Starom Zákone číta mnohokrát – Boh je tá skala, Mesiáš bude kameň uholný… Aj celý nový zákon hovorí – Kristus je tou skalou, tým uholným kameňom.

Poznámka: v Gréčtine skala a kameň je jedno a to isté slovo – petra = skalný masív.

To je zvlášť zaujímavé že celá Biblia hovorí o Bohu a Kristovi ako skale a zrazu jedna veta by mala narušiť celú túto schému? Zapamätajme si – Biblia si neprotirečí. To by si potom Boh protirečil. Keby bol Peter tou skalou, na ktorej má stáť Cirkev, ktorú nepremôžu pekelné brány, Biblia by si protirečila. Namiesto Ježiša Krista a Boha by dosadila človeka. No Biblia nič také nepovedala. Skaly pred a skaly po tomto Petrovom vyznaní sú stále v Biblii Boh a Kristus.

Sám Peter vo svojom liste hovorí, že Kristus je ten kameň a skala:

(1Pt 2:4-9)

Prichádzajte k nemu, k živému kameňu, ktorý ľudia síce zavrhli, ale pred Bohom je vyvolený a vzácny, a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu, do svätého kňazstva, aby ste prinášali duchovné obety, príjemné Bohu skrze Ježiša Krista. Preto je v Písme: „Hľa, kladiem na Sione (NIE V RÍME!) kameň uholný, vyvolený a vzácny; kto v neho verí, nebude zahanbený.“ Vám teda, ktorí veríte, je na česť; pre tých však, čo neveria: „Kameň, čo stavitelia zavrhli, sa stal kameňom uholným“, „kameňom úrazu a skalou pohoršenia“. Oni naň narážajú, lebo neveria slovu. A na to sú aj určení. Ale vy ste vyvolený rod, kráľovské kňazstvo, svätý národ, ľud určený na vlastníctvo, aby ste zvestovali slávne skutky toho, ktorý vás z tmy povolal do svojho obdivuhodného svetla.

To isté Peter vyhlasuje aj v Skutkoch apoštolských:

(Sk 4:11 [SSV])

On je kameň, ktorý ste vy, stavitelia, zavrhli, a on sa stal kameňom uholným.

Čo nám Peter cez tieto verše hovorí – Kristus je kameň, skala. Máme sa vbudovávať do duchovného domu – čiže duchovný dom je dom postavený na Kristovi. Je to Kristova Cirkev. Máme prinášať duchovné obety. Všetci. (nie telesné obety kňazov, ale duchovné obety veriacich. Kňazov a obety Nový zákon nemá) Máme veriť v tento kameň na ktorom je postavená nepremožiteľná cirkev –v Ježiša Krista – a nie pápeža. Máme veriť Božiemu slovu, nie nejakému ľudskému učeniu, Tradícii, učeniu, ktoré nám pápež schváli. Tí, ktorí veria, tí sú kráľovskí kňazi, dedičia, ktorí majú zvestovať slávne skutky Ježiša Krista. Všetci sme kňazi povolaní ohlasovať, nie je to len určitá skupinka. Všetci.

KRISTOVA CIRKEV STOJÍ NA KRISTOVI, KTORÝ JE MESIÁŠ, SYN ŽIVÉHO BOHA

Na týchto dôkazoch vidíme, že Kristus je tou skalou, že vyznanie „Ty si Mesiáš Syn živého Boha“ je tou skalou, na ktorú sa budú všetci padať a lámať sa, ktorí neveria Božiemu slovu. Na tomto vyznaní stojí spása človeka, teda základ pre tých, ktorí chcú byť spasení. Na tomto vyznaní stoja všetci spasení pravá Cirkev, ktorú pekelné brány nepremôžu. Nie je to teda katolícka cirkev, ani pápež, ani iná cirkev, ktorí si toto o sebe myslia. Sú to všetci spasení z každej „cirkvi“, ktorých základ je vyznanie Ježiša za Mesiáša a uverenie a živenie sa jedine Božím slovom.

Ďalej si musíme uvedomiť, že Ježiš povedal „na tejto skale…“ . Nepovedal „na tebe…“

Je tu ešte jedna dôležitá veta, po tom ako Peter vyznal Krista:

(Mt 16:20 [SSV])

Potom prikázal učeníkom, aby nikomu nehovorili, že on je Mesiáš.

Táto veta neoznamuje, že učeníci majú hovoriť, že Peter je skala. Ale že zatiaľ nemajú hovoriť, že Ježiš je Mesiáš.

Mnohí cirkevní otcovia 3-8 storočia keď píšu o Mt 16,18 vždy hovoria o Kristovi ako skale alebo O Petrovom vyznaní že Ježiš je Mesiáš ako skale. Napríklad najznámejší: Origenes, Hieronym, Gregor Naziánsky…

Vo veršoch: pas moje ovce, pas moje baránky (Jn 21, 16-17) vidia katolíci jasnú autoritu Petrovu, teda aj pápežov. V nasledujúcich veršoch uvidíme, že Peter aplikoval pasenie na všetkých starších:

(1Pt 5:1-3 [SSV])

Starších, čo sú medzi vami, prosím ako spolustarší a svedok Kristových utrpení, ale aj účastník jeho slávy, ktorá sa má v budúcnosti zjaviť: Paste Božie stádo, ktoré je u vás; starajte sa oň nie z prinútenia, ale dobrovoľne, podľa Božej vôle, nie pre mrzký zisk, ale ochotne; nie ako páni nad dedičným podielom, ale ako vzor stáda.

Bol Peter niekto viac ako ostatní apoštoli?
(Gal 2:8-9)

veď ten, ktorý pomáhal Petrovi v apoštoláte medzi obrezanými, pomáhal aj mne medzi pohanmi -, a keď poznali milosť, ktorú som dostal, Jakub, Kéfas a Ján, ktorých pokladali za stĺpy, podali mne a Barnabášovi pravicu na znak spoločenstva, že my pôjdeme medzi pohanov a oni medzi obrezaných.

Apoštoli sa pokladali za rovnocenných. Nikde nie je v Novom zákone ani len náznak, že by Peter bol niečo viac ako ostatní. V tomto citáte vidno, že Jakub, Kéfas a Ján boli si rovnocenní.

Ďalej nám tento citát hovorí, že Peter bol apoštol židov. Pavol bol apoštol pohanov. Teda Pavol by mal podľa Biblie byť tým, koho pokladáme za našu autoritu po Kristovi, lebo iba vďaka nemu bolo evanjelium ohlásené mimo Izraela.

V nasledujúcom citáte Ježiš tvrdo naznačuje Petrovi, že nemá sa starať, čo bude s Jánom, teda, že sa nemá starať čo sním Boh plánuje. Tento verš tiež naznačuje, že Peter nie je nadradený nad Jánom. Tento verš nasleduje po Petrovom vyznaní, kde vyznáva, že miluje Ježiša:

(Jn 21:21-23)

Keď ho teda Peter zazrel, povedal Ježišovi: „Pane, a čo bude s týmto?“ Ježiš mu odpovedal: „Ak chcem, aby zostal, kým neprídem, čo teba do toho? Ty poď za mnou!“ A tak sa medzi bratmi rozchýrilo, že ten učeník neumrie. No Ježiš mu nepovedal: „Neumrie,“ ale: „Ak chcem, aby zostal, kým neprídem, čo teba do toho?“

Kľúče od nebeského kráľovstva
(Mt 16:19 [SSV])

Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi.“

Ďalší kameň úrazu pre tých, ktorí nepoznajú Božie slovo. Ktorí popierajú, že Božie slovo sa vysvetľuje samo – teda Božím slovom. Že na to netreba žiadny učiteľský úrad, ale Svätého Ducha a poznanie Božieho slova.

Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva sa vzťahuje na Petrovo prvé ohlásenie po Turíciach, keď vystúpil pred ľud a ohlásil ako prvý Božie slovo a Božie kráľovstvo ľuďom. Teda úlohu otvorenia nebeského kráľovstva Peter splnil.

Čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi.“

Čitateľ Biblie vie, že toto neplatí len pre Petra ale pre všetkých učeníkov! (Mt 18.18) Ježiš mal mnoho učeníkov a to neboli len apoštoli. (Lk 6,3) Kto je teda učeník? Všetci, ktorí sa rozhodli ísť za Ježišom bez ohľadu na to, čo ich to bude stáť (Lk 14,26-33) teda títo všetci môžu zväzovať a rozväzovať v mene Ježiš, nie v mene nejakej cirkvi.

Človek nemôže slúžiť dvom zvrchovaným pánom – Kristovi a pápežovi. Lebo Ježišove učenie odporuje zákonom a dogmám, ktoré pápeži vymysleli. Buď jedného bude milovať a druhým pohrdne, alebo naopak.

Ježiš povedal:

(Mt 22:37 [SSV])

Milovať budeš Pána, svojho Boha, celým svojím srdcom, celou svojou dušou a celou svojou mysľou!

Kódex Kánonického práva vyhlasuje:

Kán. 752 – Aj keď nie súhlas viery, predsa však nábožnú poslušnosť rozumu a vôle treba prejaviť náuke, ktorú buď Najvyšší veľkňaz, alebo kolégium biskupov hlása o viere alebo mravoch, keď vykonávajú hodnoverné magistérium, hoci túto náuku nezamýšľajú vyhlasiť definitívnym úkonom; veriaci sa teda majú starostlivo vyhýbať tomu, čo sa s ňou nezhoduje.

Každý si môže vybrať svojho pána. No len jeden Pán zomrel za teba

Je pápež Kristov nástupca?
Biblia o tom nikde nehovorí, že by bol Peter a následne pápeži nástupcovia Krista. Nie je ani viditeľná hlava cirkvi na zemi. Ani nevlastní kľúče do nebeského kráľovstva.

Ak čítaš a poznáš Bibliu:

Vieš si predstaviť, žeby Peter, najjednoduchší z učeníkov, rybár ktorý bol spätý s prírodou, býval niekde v strede mesta v betónovom, alebo murovanom komplexe?

Vieš si predstaviť, že by Peter, ktorý ako rybár chodil v najjednoduchších šatoch obliekal sa do purpuru a kmentu, teda do najdrahších šiat a menil by si tie drahé šaty na každú príležitosť za iné?

Vieš si predstaviť že by Peter vlastnil sedem vrchov v Ríme?

Vieš si predstaviť, že by Peter ako šéf pozemskej cirkvi mal množstvo galérií, obrazov sôch, zlata, majetku, že by vlastnil akcie veľkých firiem a banky (mimochodom aj slovenskú VUB)?

Vieš si predstaviť, že by Peter bol najvyšším predstaviteľom nejakého štátneho zriadenia akým je Vatikán a uzatváral so štátmi a organizáciami, ako napr. OSN rôzne zmluvy? (že by vtedy z Rímskou ríšou, Egyptom, Gréckom… uzatváral nejaké zmluvy?)

(Lk 22:24-26)

Vznikol medzi nimi aj spor, kto je z nich asi najväčší.

Povedal im: „Králi národov panujú nad nimi, a tí, čo majú nad nimi moc, volajú sa dobrodincami.

Ale vy nie tak! Kto je medzi vami najväčší, nech je ako najmenší a vodca ako služobník.

História Katolíckej cirkvi ale ukazuje pravý opak tohto verša: rímski biskupi, neskôr pápeži sa už od štvrtého storočia spolčovali s mocenským zriadením štátu. Od konca prenasledovania kresťanov, od cisára Konštantína sa robilo mocenské, politické zriadenie. Keď už biskupovi Ríma územie Ríma nestačí, tak si prisvojuje moc nad svetom. Biskup, neskôr pápež sa v celej histórii spolčoval s kráľmi zeme, navzájom sa dosadzovali a ovplyvňovali. Kristus práve toto zakazoval. (Lk 22, 25- 26) Nikde v Biblii nie je písané, že Kristova cirkev má mať aj svetskú moc, ako to katolícka cirkev má. V každom štáte veľvyslanectvo, veľvyslanci štátov sú vo Vatikáne…

Peter písal kresťanom:

(1Pt 2:13-14 [SSV])

Kvôli Pánovi sa podriaďujte každej ľudskej ustanovizni: či už kráľovi ako najvyššiemu, alebo miestodržiteľom ako tým, ktorých on posiela trestať zločincov a chváliť dobrých.

História cirkvi nám hovorí, že pápeži to učinili naopak, že oni sú zvrchovanými vládcami a len ich zákony musia poslúchať aj králi zeme. Mikuláš I, pápež (856-867)povedal:

„Je zřejmé, že papežové nemohou být vázáni či rozvázáni nějakou pozemskou mocí – dokonce ani sv. Petrem kdyby se vrátil, protože Konstantin Veliký doznal, že papežové jsou zde na místě Boha a božstvo nemůže být souzeno žádným člověkem! A proto my jsme neomylní, a ať už jsou naše činy jakékoliv. Nezodpovídáme za ně nikomu než nám samým!“

Vieš si predstaviť, že by mal Peter v každom štáte svojho veľvyslanca ktorý sídli vo veľkom luxusnom sídle? V Bratislave na Slavíne, je sídlo vatikánskeho veľvyslanca na najkrajšom a najatraktívnejšom mieste, s najdrahšími pozemkami na Slovensku, toto sídlo je oplotené a chránené bezpečnostným systémom. Mnohokrát som sa počas dvojročného štúdia v Bratislave prechádzal okolo vatikánskeho veľvyslanectva. Už vtedy ten prepych vo mne vzbudzoval veľké otázky o chudobe RKC.

Vieš si predstaviť, že by Peter chodil na papamobile a davy by mu skandovali rôzne heslá na jeho meno? Peter by určite chodil ako najjednoduchší človek a ak by niekto skandoval jeho meno, povedal by – Bohu vzdajte slávu, iba Bohu patrí sáva. Skutky apoštolov v dvanástej kapitole nám píšu, ako dopadol Herodes, keď dav skandoval: Toto je hlas Boží nie ľudský. Nevzdal Bohu slávu. (Sk 12,22) Ďalej skutky hovoria, že keď Peter spravil zázrak, povedal :čo na nás hľadíte, akoby sme to urobili vlastnými rukami, to Boh oslávil Ježiša týmto skutkom. Viera v Ježišovo meno toto spravila. (porov . Sk 3, 12-16) Peter vyvyšoval Ježiša, jemu to bolo proti srsti, aby ho niekto oslavoval.

Vieš si predstaviť, že by Peter vymyslel nejakú náuku alebo že by z tradície zobral nejakú teóriu a tú by potom presadzoval za kresťanskú a kto by v ňu neveril, nedosiahol by ináč spásu? Že by preklial tých ktorí neuveria v jeho učenie, ktoré schválil a nie v Božské zjavenie? Pápeži toto urobili. Sám Peter s apoštolmi povedal (v skutkoch apoštolov) : Boha treba poslúchať viac ako ľudí. (Sk 5,29)

Vieš si predstaviť že by Peter, ktorý aj po vyznaní, že Ježiša miluje, konal neomylne? Aj Peter bol omylný a mal svoje chyby. Všimnite si, ako ho Pavol karhá: (Gal 2, 11-16)

Pavol bol apoštol pohanov (Ef 3, 8), Peter zvestoval evanjelium obrezaným, teda Židom (Gal 2,8). Peter by teoreticky mal byť apoštol židov, hlava židov. My sme pohania, nie židia, máme evanjelium zvestované Pavlom, prečo teda nie sú nástupcovia Pavla najvyššia autorita?

Peter žil s Ježišom teda evanjelium mal „prechodené“ s Ježišom. Pavol evanjelium pre pohanov dostal zjavené, a preto popisuje celú náuku o hriechu, ospravedlnení, o pokání z mŕtvych skutkov… Pavlova náuka a Jánove evanjelium je hlavný základ kresťanskej náuky. No pápeži nám vymysleli inú náuku, iné evanjelium a katolíci sa majú držať učenia katolíckej cirkvi a nie Božieho slova. Božie slovo majú čítať a vnímať len výkladom katolíckej cirkvi.

———–

Bol to pápež Ján Pavol II, (podľa katolíkov hlava, skala, druhý Kristus, svätý Otec, neomylný v učení…) ktorý ma vyprovokoval skúmať znamenia čias. A čím viac som skúmal podľa Biblie Pápeža a náuku katolíckej organizácie, tým viac som bol v presvedčení, že žijem v omyle.

Vrchol stretnutia v Assissi bolo, že sa nakoniec stretnutia pomodlili spoločne modlitbu Otče náš! Náboženstvá vyznávajúce démonov- animisti uctievači hadov, šamani, uctievači ohňa, špiritisti…– vraj ich otcom je Boh – Otec nebeský. Aká lož! Aké rúhanie! Ich otcom je Satan.

Teraz už chápem, že pápež mal pravdu, že naozaj má Katolícka cirkev s nimi spoločného otca, ale nie je to Nebeský Otec.

Na prípravu ďalšieho stretnutia náboženstiev, ktorú si vzal Benedikt ako pamiatku toho, čo začal jeho predchodca bola predpríprava na stretnutie, kde františkánky mních spieva spolu so židom Allah je náš Boh.

Toto video už bolo na niektorých stránkach účelovo zmazané, tu si ho môžete pozrieť je nedávno vložené:

http://www.youtube.com/watch?v=KazMzS5Ejks Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Dával som si stále otázky: V aké náboženstvo to ja verím? V akú cirkev to ja verím? Kto je to vlastne pápež? Akého Boha vyznávame, keď pred ostatnými náboženstvami svoju vieru musíme skrývať? Svoje symboly odstraňovať? Keď démoni sú podľa tohto skutkového vyjadrenia – odstránenia náboženských symbolov viac ako Boh? Kto je to ten náš vodca, ktorý sa hanbí za svoju vieru svojho Boha, svoje náboženstvo? V doktrínach vyhlasuje katolícku cirkev za jedinú a pravú a na tomto stretnutí dával katolícku vieru na rovnakú úroveň s démonskými náboženstvami? Vlastne skutok odstránenia katolíckych symbolov znamenal, že sa hanbí za svoju vieru a že katolícka viera je menej ako iné náboženstvá a démonské náboženstvá?

Skúmal som, či počas svojho života robil Ján Pavol II verejné pokánie z popretia Boha. Nerobil. Nikde som nečítal jeho vyhlásenie, že tie stretnutia s démonskými náboženstvami a tie skutky, čo sa v Assisi konali boli chybou. Ani slovká ľútosti z tohto skutku nikde neboli. Ba naopak – pokračovalo sa a pokračuje sa ďalej v stretávaní sa kresťanských a démonských náboženstiev, kde si démonské náboženstvá na týchto stretnutiach stále vykonávajú svoje rituály a okiadzajú katolíkov aj kresťanov.

Minulý rok – 2011 pápež Benedikt XVI znova pokračoval v tomto stretnutí náboženstiev. Bolo to tri dni, najprv v Assisi, potom vo Vatikáne a potom znovu v Assisi. Doteraz ani on nekonal pokánie, ani za Jána Pavla II ani za seba.

Ba čo viac – v Krakove , v centre Božieho milosrdenstva kardinál Dživiš, ktorý bol radcom Jána Pavla II tiež uskutočnil stretnutia mladých týchto kresťanských a démonských náboženstiev. Krakow – centrum Božieho milosrdenstva katolíkov.

………………………….

Ak zodpovedne skúmame Bibliu, nedovedie nás to ku katolíckemu učeniu o pápežovi.

Jednu pravdu o pápežoch ale musím napísať. Pápeži majú kľúč. Aj Biblia o tom hovorí:

(Lk 11:52 [SSV])

Beda vám, zákonníci, lebo ste vzali kľúč poznania! Sami ste nevošli, a tým, čo chceli vojsť, ste zabránili.“

(Mt 23:13,15[SSV])

Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo zatvárate nebeské kráľovstvo pred ľuďmi! Sami doň nevchádzate, a tým, čo vchádzajú, vojsť nedovolíte. Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo obchádzate more i zem, aby ste získali jedného novoverca, a keď sa ním stane, urobíte z neho syna pekla dva razy horšieho, ako ste sami!

Jedinou autoritou každého kresťana je Božie slovo.

obratenykatolik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


44.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   6. 5. 2020, 22:21 avatar
Ty si Peter, a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.
A vôbec nebolo prekážkou, že ho Peter 3x zaprel.


46.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 22:27 avatar
Ako vidím nečítal si môj príspevok. Ale tak to sa dalo očakávať.  
nabúralo by ti to tvojhu vieru.


47.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2020, 22:30 avatar
Načo dávaš také dlhé príspevky?
Súhlasí Zuzka8


48.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 22:31 avatar
No až jeden.  


50.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2020, 22:38 avatar
Sa nečuduj, že ho nik nečíta


51.
označiť príspevok

Bijoux žena
   6. 5. 2020, 22:39 avatar
Pápez sa jasne vyjadril k LGBT , "Kto som ja aby som ich súdil".  

edition.cnn.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


53.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 22:43 avatar
Ja mám v piči či ich súdi, alebo nie. rovnako majú v piči aj LGBTI či ich súdi ten satanáš.  
No patrilo by sa aby im povedal to čo by im ako pápež povedať mal. 


60.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 5. 2020, 22:51 avatar
t-e-ó-m-a tvoj problem je inde .

Xenofóbia

Xenofóbia je odborný termín z psychológie, ktorý znamená chorobný strach zo všetkého cudzieho, najmä však cudzích ľudí.
Mimo lekárskeho prostredia sa toto slovo používa na označenie odporu k cudzincom a strachu z nich, napr. voči okolitým štátom či gastarbeiterom a podobne. Ide o formu šovinizmu. Xenofóbia môže viesť k rasizmu.

Homofóbia je termín, ktorým sa označuje diskriminácia, odpor alebo strach z homosexuality alebo homosexuálne zameraných osôb.

Rasizmus
Ide o vieru, že rôzne skupiny ľudí majú rôzne charakterové vlastnosti zodpovedajúce ich fyzickému vzhľadu a že takto vnímané rasy sa dajú rozdeliť na nadradené a podradené. Môže tiež označovať predsudky, diskrimináciu alebo nevraživosť namierenú na iných ľudí pre ich rozdielnu rasu alebo etnicitu.

Ale tá čo ťa najviac ničí a o ktorej musíš stale písať je

Religiofóbia


66.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 22:55 avatar
Ale tu neide o to čo si myslím ja, ale o to čo sa píše v biblii a teda čo si myslí Boh. Mne je jedno čo robia LGBTI nech si aj stavajú po hlavách. 
Ale pápež ako Kristov zástupca by mal hovoriť to čo hovoril Kristus. A tak potom bu´d je jeho zástupca, alebo nie je. No keď káže proti Kristovi? Ty to ešte stále nechápeš?
No Osvietený ty tu furt o nejakej xenofóbii a rasizme. Ja som chodil s polocigánkou. tak ty mi o rasizme nepíš. Ja rasista nie som. 
Najväčší skrytí rasisti sú tí čo furt píšu o rasizme. Ja rasizmus neriešim lebo ja nehľadím na farbu pokožky, ale na človeka ako takého. tak už prestaň škatuľkovať bo už ma zas začínaš jebať. 


61.
označiť príspevok

Bijoux žena
   6. 5. 2020, 22:51 avatar
53. povedal pravdu, ze sú takí ako ich stvoril Boh . a ze Boh nerobí chyby  


69.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 22:57 avatar
Lenže do piče keď je raz ten kokot zástupca Krista, tak by mal kázať to čo kristus. keď ním nie je nech sa zaňho nevydáva. Lebo je to potom schizofrenik.


70.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 5. 2020, 22:58 avatar
t-e-ó-m-a buď si sa ožral alebo chceš pôsobiť ako rodák.
A bude správne


73.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 23:01 avatar
Neožral som sa. len už mas serie akí sú ľudia ja už to ani neviem popísať. prijebaní? To už všetkým naozaj jebe?
Tak do piče. Ke´d som raz kresťan tak sa tak správam a hovorím a verím to čo tvrdil Kristus. A keď som ateista tak som ateista. lenže ten kokot sedí na všetkých stoličkách tváriac sa že sedí len na jednej. Mne vôbec nevadia LGBTI. Ja len píšem z pohľadu pápeža by mu to malo vadiť. Nikto mu nekáže ich súdiť. No poveda´t to čo by ako pápež mal povedať nepovedal.


79.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 5. 2020, 23:08 avatar
t-e-ó-m-a a ty si kde čítal čo hovoril Kristus ???

Hadam poznáš nejakeho historika alebo kronikára ktorý bol ježišov sučastník a popísal ho čo len jedinou vetou ?
Alebo sa opierať o bibliu z 9 storočia ??? Či ???

Papežovi by mali vadiť ľudia ??? Prečo ???


83.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 23:12 avatar
Osvietený. Pápež sa pokladá za kristovho nástupcu. Nástupcu toho o ktorom sa píše v biblii ktorú považuje za Božie slovo.   
Ja tu neriešim Kristovu historickosť.  
Ale pápež by si mal vybrať. Buď bude jedno, alebo druhé. lebo keď sa snaží sedieť na dvoch stoličkách tak si serie hovná do huby.  


85.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 23:14 avatar
Je to taký istý podvodník ako Prabhupada. Zakladateľ Hare Krishna, ktorý vedome klamal o biblii.


81.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 23:09 avatar
Stačilo by keby povedal. Homosexualita je hriech, treba z nej činiť pokánie. Ale ja nikoho nesúdim. Je to na vás čo si vyberiete. Keby niečo podobné povedal pápež, tak nepoviem ani slovo a som ticho ako mucha. Lenže komu sa ten pápež chce páčiť.. Bohu či ľuďom? Keby som sa chcel páčiť ľuďom, nebol by som Kristovým služobníkom ako sa píše v písme.   


86.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 23:16 avatar
Pápež je niečo ako ruský dezinformátor. 


96.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 5. 2020, 23:33 avatar
Nie americký dezinformátor ?


88.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 5. 2020, 23:20 avatar
t-e-ó-m-a papeža si si s Oroschom pomýlil ten povedal že voliť Čaputovú je hriech .

Našťastie papež nie je hovädo ako Orosch


72.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2020, 22:59 avatar
alebo figliar


74.
označiť príspevok

Bijoux žena
   6. 5. 2020, 23:02 avatar
69. tvoje problémy a moje prachy  
Súhlasí Osvietený


76.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 23:03 avatar
Tak sa za mňa vydaj a budeš mať oboje.  


77.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 5. 2020, 23:04 avatar
t-e-ó-m-a zaujímavé žiadanie o ruku .
Súhlasí t-e-ó-m-a


78.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 23:05 avatar
No. Také originálne.  


84.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 5. 2020, 23:14 avatar
t-e-ó-m-a najskôr kup prstienok . Poradím ti . Vyznam sa v tom
Súhlasí t-e-ó-m-a


87.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 5. 2020, 23:18 avatar
Pozri sem ešte aj kopec € ušetríš .

Nie je utešnený???

www.izlato.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


89.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 23:20 avatar
A nestačí strieborný?   


80.
označiť príspevok

Bijoux žena
   6. 5. 2020, 23:08 avatar
76. dobry odjeb  


82.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   6. 5. 2020, 23:11 avatar
Hahaha. .. jaký výmyseľník. ..


62.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   6. 5. 2020, 22:51 avatar
53) no ty píšeš ale slušne.. .


71.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 22:59 avatar
Radšej budem hrešiť od rána do večera a písať pravdu ako písať chujoviny a tváriť sa pri tom jak najväčší farizej. 


93.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   6. 5. 2020, 23:27 avatar
No veď ale ty píšeš nadavku za nadavkou. .. neviem či to vnímaš ako problém. ..


94.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 23:28 avatar
Ja nadávam len keď som nasratý.  


54.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2020, 22:43 avatar
Títo jezuiti, to je taká zvláštna partia. Povedia to, čo sa hodí pre ich ciele


57.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 22:45 avatar
Veď slúžia satanovi. Čo si čakal?  
Ale svet sa postupne mení a stan dostáva na piču.
Veď dočkajme času. A budeš prekvapený, ale Trumpa vedie sám Boh.


58.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2020, 22:47 avatar
Podobne ako cisára Konštantína?


59.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 22:50 avatar
Jeho neviem či viedol Boh. Nežil som v tej dobe.  


63.
označiť príspevok

Bijoux žena
   6. 5. 2020, 22:53 avatar
54. -era- len waldorfské školy sú tá správna partia  


68.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2020, 22:57 avatar
nikto nie je dokonalý


52.
označiť príspevok

Bijoux žena
   6. 5. 2020, 22:40 avatar
50. -era- ako vieš či nikto nečíta .   nie všetci sú povrchní pokecári  
Súhlasí t-e-ó-m-a


56.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2020, 22:45 avatar
zveličujem, to je tu bežné


65.
označiť príspevok

Bijoux žena
   6. 5. 2020, 22:54 avatar
56. a prečo to robíš, uz ta nakazil vírus Df?  


67.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2020, 22:55 avatar
Lebo sa pokúšam byť vtipný
Súhlasí Bijoux


64.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   6. 5. 2020, 22:53 avatar
Je to inakšie fajn stránka, obrátený katolík.
Súhlasí t-e-ó-m-a


100.
označiť príspevok

Krištof
   7. 5. 2020, 01:32 avatar
Tá služba a ten úrad, čo od Ježiša dostal Peter, má na svete trvať tak dlho ako Cirkev (ktorá je aj na tom postavená napr. podľa Mt 16,17-19: "A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu. Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi.". Ten Peter však, prirodzene, nemohol na zemi žiť tak dlho ako Cirkev, s ktorou podľa Písma sú Kristus a Duch Svätý až do konca sveta. Preto po Petrovi prišli postupne jeho nástupci do tohto cirkevného úradu (služby). "Je len prirodzeným dôsledkom časového rozpätia Cirkvi, jej jestvovania, že v nej musí byť vždy niekto, kto predstavuje túto najvyššiu autoritu. Sú to nástupcovia sv. Petra v jeho pastierskom úrade - rímski biskupi." Komentár k Jn 21,15-19: a-repko.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


101.
označiť príspevok

Krištof
   7. 5. 2020, 01:42 avatar
Cirkev je aj živý organizmus, napr. veriaci ako údy a telo Krista (1Kor 12,12-31). Pápež sa prezentuje ako zástupca Krista a pastier celej Cirkvi. Pápež nie je hlavou Cirkvi v pravom zmysle slova. Totiž hlavou Cirkvi je Ježiš Kristus. Ježiš sám povedal: „Ja som vinič, vy ste ratolesti“ (Jn 15, 5). On je teda tým základom. My sme len akoby výhonky, ktoré z tohto základu rastú. Apoštol Pavol píše: „Vy ste Kristovo telo a jednotlivo ste údy“ (1Kor 12,27). My všetci (kresťana) tvoríme jedno veľké telo, ktorým je Cirkev. Pápež je teda viditeľným vodcom tohto tela. Čiže pápež nie je prvý v zmysle despotického vládnutia. Je prvý medzi seberovnými. Podobné vyjadrenie použil biskup Augustín (+ 430): „Pre vás som biskupom, ale s vami som kresťan.“ Pretože úloha viesť, úloha predsedať je namáhavá, už apoštol Peter ako prvý pápež dostáva od Ježiša moc: „Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi“ (Mt 16, 16). Pápež nie je ten, kto si túto moc dáva sám. Peter ju dostal od Ježiša (pozri tiež Jn 21,15-17). Pápež - nástupca Petra - je teda len tým, kto koná s Ježišovou mocou.
Kristus je Hlava, nie však viditeľná, nie pozemská, Peter, biskup, pápež je viditeľný zástupca Ježiša Krista na zemi. Peter, apoštoli, biskupi ako zástupcovia Ježiša Krista na zemi dostali od neho určitú právomoc, rozhodovanie, vyučovanie, posudzovanie niektorých vecí. Podla Biblie, Lk 10,16: "Kto vás počúva, mňa počúva, a kto vami pohŕda, mnou pohŕda. Kto však pohŕda mnou, pohŕda tým, ktorý ma poslal."


102.
označiť príspevok

Myslitel
   7. 5. 2020, 14:23 avatar
1001 - 1 Kor. 12:12-31 mi nikde nevravi ze sa Peter alebo hociktory iny apostol mal stat papezom. Prvi krestania mali Starsich, ziadneho papeza.
Na jednej strane citas podobenstvo vinica, ktore jasne kladie vsetkych na jednu uroven vyhonkov ale na druhej strane sa snazis urobit z papeza vodcu, robis z neho ten vinic. Prave tym bol, je a bude len Kristus.

Mat. 16:18,19 Jezis vravi Petrovi dava mu moc zviazat a rozviazat, ale neskor v Mat. 18:19 tu istu moc dava vsetkym ucenikom. Peter nebol vynimkou medzi nimi.
Preto ziadny vodcovsky titul tu nevidiet.

Jan 21:15-17 - Peter musel odpovedat 3x, ved predsa 3x zaprel Jezisa, preto, nie preto ze mal byt vodcom ostatnych, ale sa jednoducho akoby 3x spovedal pred Kristom. Nic viac, nic menej., snad len to, ze v Aramejcine, toto dava este lepsi zmysel lebo tam pise po 1. pas mlade ovecky, jahnata, 2.pas ovce, konkretne samcov, a 3. pas ovce samice.
Neznamenalo to ze ma zaujat veducu rolu. Ze nebol akousi veducou osobou naznacuju aj Skutky 20:28, dokonca aj samotny Peter v 1 Pet. 5:1-4 si hovori ze je Starsim tak isto ako ostatny Starsi v zbore.

Mat. 16:18, Jezis nazyva Petra (grecky Petros - kamen),
Ale ked hovoril o vybudovani cirkvi na skale, grecky sa v Pisme pisalo o skale "petros" zenskeho rodu.
Slovo petra nebolo nikdy pouzite v suvislosti s Petrom. On bol stale iba Petros, kamen, pri najlepsom balvan.
Ale slovo petra - skala bolo s Kristom pouzite viackrat.
Jezis je skalou, Peter iba kamen.
Takze Kristus hovoril o sebe ked rozpraval o skale.
Toto by bol jediny vers v Biblii kde je Peter prirovnany ku skale. Bolo by to divne, kedze Pismo prirovnava stale len Krista ku skale.

Netreba vyberat veci z kontextu a robit na tom chybne dogmy.


103.
označiť príspevok

Myslitel
   7. 5. 2020, 16:58 avatar
102 - Oprava, chyba v slove:
"Ale ked hovoril o vybudovani cirkvi na skale, grecky sa v Pisme pisalo o skale "petros" zenskeho rodu."
malo byt:
Ale ked hovoril o vybudovani cirkvi na skale, grecky sa v Pisme pisalo o skale "PETRA" zenskeho rodu.


121.
označiť príspevok

Krištof
   7. 5. 2020, 20:56 avatar
Všetci sú kresťania a ľudia, ale niektorí majú od Boha vyššie úrady, funkcie, služby - ako biskupi, pastieri. A tiež väčšiu zodpovednosť (Lk 12,48; Jak 3,1). A medzi nimi je prvý Peter. To si neprotirečí. Ježiš práve Petrovi povedal: "Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi." (Mt 16,19)
Týmito slovami prisľubuje Ježiš Šimonovi najvyšší úrad v Cirkvi. Nové Šimonovo meno bude Skala (po aramejsky Kéfá, po grécky Pétros), Peter. Je to meno úradu, ktorý má Šimon zastávať v budúcej, Kristom založenej Cirkvi. Na tomto Petrovom úrade Ježiš postaví svoju Cirkev akoby na skale. Odovzdanie kľúčov od domu alebo mesta znamenalo odovzdanie moci (právo otvárať a zatvárať, vpúšťať a vylučovať). Najvyššia Petrova moc zahrňuje v sebe moc kľúčov, moc viazať a rozväzovať, čo obrazne označuje skutočnú úplnú a najvyššiu právomoc a autoritu v Cirkvi. Po svojom vzkriesení Kristus svoj prísľub splnil a odovzdal Petrovi najvyšší úrad v Cirkvi (Jn 21, 15–17). bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Potom Ježiš povedal apoštolom: "Veru, hovorím vám: Čo zviažete na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažete na zemi, bude rozviazané v nebi." (Mt 18,18) Ako predtým (Mt 16, 19) prisľúbil Ježiš Petrovi najvyššiu moc v Cirkvi, teraz dáva celému zboru apoštolov zákonodarnú a sudcovskú moc. Táto moc prešla na nástupcov apoštolov – na biskupov, ktorých Boh ustanovil, aby spravovali jeho Cirkev (Sk 20, 28). bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Takže to si neprotirečí. Iba Petrovi dal Kristus kľúče od nebeského kráľovstva.

Apoštol Ján rešpektoval Petrovo prvenstvo i v Jn 20,3-8, keď síce bol pri hrobe skôr, ale nevkročil doň, pokým neprišiel Peter, ktorý doň vošiel prvý a až po ňom Ján. bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Po zoslaní Svätého Ducha v Sk 2 sa ujal slova zo všetkých apoštolov prvý práve Peter a obrátilo sa na jeho reč 3000 ľudí.

Jeho prvenstvo medzi apoštolmi je naznačené aj v Sk 15,6-7: "Apoštoli a starší sa zišli a skúmali túto vec. A keď nastala veľká hádka, vstal Peter a povedal im: „Bratia, vy viete, že Boh si ma od prvých dní vyvolil spomedzi vás, aby pohania z mojich úst počuli slovo evanjelia a uverili."

V Jn 21,15-17 nejde len o to, že trojitým vyznaním lásky Peter odčiňuje trojnásobné zapretie. Ide aj o to, že z Pánových slov je jasné, že Petrovi osobitne zveruje zvláštnu starosť o duchovné stádo svojej Cirkvi, keď mu tam hovorí: „Pas moje baránky.“ a: „Pas moje ovce!“

Jn 1,42: "Ježiš sa naňho zahľadel a povedal: "Ty si Šimon, syn Jánov, ale budeš sa volať Kéfas,“ čo v preklade znamená Peter."
Nové Šimonovo meno bude po aramejsky Kefá, t. j. "Skala" (v gréckom preklade Pétros alebo Pétra, z toho naše Peter). Je to meno úradu (porov. poznámku k Mt 16,18-19) bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

"V gréckom origináli Jezis hovorí Simonovi najprv: Ty si "Petros". Je tu uzity muzsky rod, lebo Simon je muz. Potom je: Na tejto skale "Petra". Lebo skala je v gréctine zenského rodu.
Pre nás Slovákov by to malo byt jasné, lebo podobne aj my máme rody. Cely "problém" je jednoducho zálezitostou rodu.
Ci "Petros", ci "Petra", je to vzdy skala.
Lebo niektorí by si chceli nahovorit, ze "Petros" je iba bezvyznamny maly "kamen", aky mozno nájst v potoku, kdezto "Petra" je "skala". Avsak v gréctine maly "kamen" sa povie "lithos".
Ked teda hovorís, ze tie dve slová majú dva odlisné vyznamy, tak to vôbec neobstojí, lebo je to jedno a to isté slovo, len v inom rode.
Ak tu Ti vadí, ze je jedno slovo v dvoch rodoch, preco Ti nevadí pouzit ako argument podstatne odlisné slovo z Prvého Korintanom, kde je slovo "základ". Preto som povedal, ze bojujes sám proti sebe.
Nuz celé vysvetlenie ja takéto jednoduché. Ak by to nestacilo, cely problém hravo vyriesi citát z Jánovho evanjelia:

Jezis sa nanho zahladel a povedal: „Ty si Simon, syn Jánov, ale budes sa volat Kéfas," co v preklade znamená Peter. (Jn 1:42)

Hoci je samozrejmé, ze Jezis hovoril aramejsky, sv. Ján nás nenecháva vôbec o tom na pochybách, lebo uzíva pôvodné aramejské slovo a potom ho prekladá.
Nuz Jezis povedal: Ty si "Kefas" a na tejto "Kefas" postavím svoju cirkev.
V originálnej vete Jezis pouzil dvakrát presne to isté slovo: Kefas. V aramejcine slovo "kefas" znací "skalu" a IBA "skalu". NEZNAMENÁ maly "kamen". Maly kamen je v aramejcine "evna"." redemptoristi.kske.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tu je zoznam pápežov od začiatku počnúc Petrom po dnes: bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


122.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   7. 5. 2020, 22:46 avatar
121)

Ano, Ježiš z apoštolov jedine Petrovi povedal aby pasol jeho ovce, a keď hovorí "pas moje ovce" je jasné, že sa jedná o všetky ovce - veriacich.

Z cirkevnej Tradície je zrejmé že Peter bol biskupom (pápežom) v Ríme, a následne po ňom prevzal jeho úrad Línus. O tomto v kresťanskej histórii nikdy nepochyboval, dokonca aj východné cirkvi uznávali tento fakt.

Apoštoli v prvom storočí založili jednotlivé cirkvi, a ustanovili im starsich ktorí mali príkaz pásť Božie stádo. Je nutné podotknúť že žiadna z týchto cirkvi ktorú založili apoštoli, žiadny zo "starších" cirkvi v prvom a i neskorších storočiach nepochybovali o Petrovom biskupstve v Ríme. A je isté že títo "starší" sa nemohli mýliť, však predsa boli zvolení svojimi predchodcami, predchodcami ktorých ustanovili apostoli v Duchu Svätom za pastierov stada.
Súhlasí Krištof


26.
označiť príspevok

havran
   6. 5. 2020, 17:22 avatar
Osvietený - toto je hromada prázdnych slov, ktoré nik nepočúva a nechce a tých 2000 rokov tak zovšedneli, že nemajú žiadnu hodnotu a vybledli ako nápis kriedou na stene.


29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 5. 2020, 19:46 avatar
havran zase si v tvojom príspevku nič nepovedal iba hromadu ničoho.


28.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   6. 5. 2020, 19:42 avatar
Treba mať v tom múdrosť, neviem čo hovoril p. František osobne tým ľuďom. Tiež by sme ich nemali nik odsudzovať a cítiť sa od nich vyšší, súhlasím s ním, ale tiež lobovanie pre túto stranu je nesprávne. .. Treba im vysvetliť, že je to hriech, bo za takéto priestupky bola Sodoma zničená.


34.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 21:19 avatar
Treba im vysvetliť. To je pekné. lenže on im to nevysvetľuje.  


42.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   6. 5. 2020, 22:16 avatar
A čo ty vieš. Ja do toho nevidím.


49.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 5. 2020, 22:35 avatar
Keď si xenofob , homofob , rasista tak to takto vypadá


75.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   6. 5. 2020, 23:02 avatar
To ma mrzí že si sa tak opísal.


104.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:46 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


105.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:46 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


106.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:46 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


107.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:46 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


108.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:46 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


109.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:46 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


110.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:46 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


111.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:46 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


112.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:48 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


113.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:48 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


114.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:48 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


115.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:48 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


116.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:48 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


117.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:49 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


118.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:49 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


119.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:49 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


120.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 5. 2020, 18:49 avatar
Bež do pičí z mojej témy, tam si jeb vo svojich kokot !!!!!!!!!!


123.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 5. 2020, 23:41 avatar
Mil a ne alias Kacír....
ty si fakt ko.ot, taký Stredoslovenský - ožratý.
Ale si mi sympatický, lebo sa tým vôbec netajíš.   
Nie si ako tvoji súputníci Kasafran alebo Boris a iní, ktorí sú takí istí ko.oti ako ty, len si namýšľajú, že sú intelektuáli, alebo sa na nich hrajú...
Aspoň sem-tam, by si sa však mal krotiť, lebo potom už to bude na diagnózu a to je horšie ako byť ožratý Tatranský ko.ot.   
Súhlasí Bijoux


124.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 5. 2020, 23:43 avatar
Si sa zase vyfarbil  


125.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 5. 2020, 23:55 avatar
Nebodaj si sa tam našiel....
Ja som chcel hlavne pochváliť tvojho politického súputníka mil a nička, lebo nie vždy je to o vulgarizmoch 
Súhlasí Bijoux


127.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 5. 2020, 00:10 avatar
Nie, ja ti ďakujem za úprimnosť  


126.
označiť príspevok

Bijoux žena
   8. 5. 2020, 00:07 avatar
kntsz, kacír na Dfku vypúšta paru , to je fakt .  
Súhlasí kntsz
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:46,  39,....... nie je to paradox? Ak si dáš okolo pásu výbušniny a odpáliš sa v autobuse, tak...
dnes, 00:40,  Nebolí ma chrbtica =), som pozerala Da vinciho kod, nikdy som ho nekukla celý, a potom ešte aj...
dnes, 00:39,  Aj keď ktovie kto by prišiel po Putinovi, ale dúfajme, že niekto podobný
dnes, 00:38,  Rusko je budúcnosť.
dnes, 00:35,  lol... shagarovi uz uplne preskocilo
dnes, 00:15,  1, ....... už ked spomenul "Pannu" a tú "prekážku", tak je zrejme, .........
včera, 23:57,  2, ........ takto "posledný súd" nefunguje, .... a určite nie pri klinickej smrti!...
včera, 23:54,  1, .... nato aby som pochopil že "SAMOVÝKLAD" je nesprávny, nebiblický .........
včera, 23:36,  (1) Mil@níčko, a na tú tretiu "príbrežnú" si nedovidel...?
včera, 22:40,  K 28. výročiu ústavného zákona o rozdelení Č-S federácie Suverenita, ako zvrchované...
včera, 22:32,  1- dal som ti súhlas, ale nie úplne so všetkým súhlasím. Ja som dospel s poznaním ako...
včera, 22:20,  64, .... myslíš mňa? Ak áno, tak smelo môžeš!*58
včera, 22:18,  79, ..... PRAVDA je jednoduchá ako facka. Pretože to, kto dnes koná Božiu vôľu je úplne...
včera, 22:14,  Uuuuf, priznám sa, ked som bol protestantom bol som tak strašne zmätený čomu vlastne...
včera, 22:12,  15- neboj, sledujem. Sem tam dám súhlas a ak by bolo možné dávať aj nesúhlas, tak by som...
včera, 22:10,  (11) Hokejis, nečuduj sa mu, Dosvietený sa uspokojí/ukojí aj s pohľadom obyčajnej ženy z...
včera, 22:07,  76, ...... úsmev - *39*39. Lemmy, nikdy sa to nemôže stať a to z viacerých dôvodov! 1,...
včera, 21:59,  (12) 0svietený, na tú dôležitú otázku som nezabudol - nájdeš ju skrytú tu: ...koľko...
včera, 21:55,  (13) 0svietený, myslím si, že vo veľa prípadoch nielen odvážne, ale priam nemožné...
včera, 21:53,  (37) Ninka, ak Ti zíde na rozum dôvod pýtania, potom mi/nám pošepni meno toho, od koho...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Musíš sa veľa učiť, aby si vedel, ako málo vieš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(322 498 bytes in 0,237 seconds)