Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pápež František spochybnil Medžugorie

40
reakcií
921
prečítaní
Tému 16. mája 2017, 09:55 založil kesha1.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
02. 01. 2015
73
12. 04. 2018
0
 
 


1.
označiť príspevok

kesha1
   16. 5. 2017, 09:55 avatar
V novinach vcera pisali , že František , akosi nedoveruje Medzugoriu . Hlavne tym stale novym posolstvam Panny Márie . Podla papeza Matka Bozia nie je veduca telegrafnej stanice ,aby kazdy tyzden zvestovala nove spravy . V Medzugorii vraj , hlavne dobre zarabaju na putnikoch , aj hotelieri aj predavaci nabozenskych obrazkov . A teraz sa pomodlime spolu ....
Súhlasí Wolfe


2.
označiť príspevok

Krištof
   16. 5. 2017, 11:30 avatar
Niečo na tom bude:
“Tieto domnelé zjavenia nemajú veľkú hodnotu. Toto hovorím ako svoj osobný názor,” povedala hlava katolíckej cirkvi...
“Dávam prednosť Márii ako matke, našej matke a nie Márii ako šéfke telegrafného úradu, ktorá každý deň posiela posolstvo o tej a tej hodine. Toto nie je matka Ježišova,” povedal František podľa agentúry Reuters...
Pripustil však, že niektorí veriaci môžu v Medžugorí zažiť osobnú duchovnú obnovu – “stretnúť Boha, zmeniť svoje životy”.
www.webnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Na druhej strane bol len nedávno vo Fatime:
Ružencová modlitba s pápežom Františkom vo Fatime
Svätý Otec František, ktorý včera pricestoval do Fatimy pri príležitosti 100. výročia zjavení Panny Márie, sa vo večerných hodinách stretol v pútnikmi. Desaťtisíce ľudí ho vítali so zažatými sviecami na námestí pred Bazilikou Panny Márie Ružencovej...
Po krátkej tichej modlitbe pápež predniesol mariánsku modlitbu na tému milosrdenstva a požehnal sviece z Kaplnky zjavení.
sk.radiovaticana.va Tento odkaz smeruje mimo DF.skžencová_modlitba_s_pápežom_františkom_vo_fatime/1311927
sk.radiovaticana.va Tento odkaz smeruje mimo DF.skília_pápeža_františka_vo_fatime_v_nebi_máme_matku_/1312006
Súhlasí lea_pragmaticka1


3.
označiť príspevok

Krištof
   16. 5. 2017, 11:34 avatar
sk.radiovaticana.va Tento odkaz smeruje mimo DF.skžencová_modlitba_s_pápežom_františkom_vo_fatime/1311927

sk.radiovaticana.va Tento odkaz smeruje mimo DF.skília_pápeža_františka_vo_fatime_v_nebi_máme_matku_/1312006


4.
označiť príspevok

Krištof
   16. 5. 2017, 11:36 avatar
Tak nič, snaha bola


40.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 5. 2017, 19:34 avatar
davaj linky do bit.ly
Súhlasí Krištof


41.
označiť príspevok

Krištof
   16. 5. 2017, 20:22 avatar
Niekedy to funguje aj bez toho
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Krištof
   16. 5. 2017, 12:13 avatar
Tu je to celé podrobnejšie:

Vatikán/Fatima 14. mája - Pri spiatočnom lete z apoštolskej púte do Fatimy pápež František odpovedal pri tlačovej konferencii na otázky novinárov. Za najdôležitejší odkaz svojej púte označil vytúžený pokoj pre svet, pričom potvrdil, že fatimské posolstvo zostáva stále platné a jeho interpretácia, ktorú už Cirkev v minulosti vyjadrila, zostáva bezo zmeny.

Portugalskú novinárku Fátimu Ferreirovú z Radiotelevisione zaujímalo, aký odkaz má pre dnešný svet a Cirkev Fatima.

Pápež František: „Posolstvo pokoja. Chcel by som povedať jednu príhodu, ktorá sa ma dotkla. Ešte pred odletom [do Fatimy] som prijal vedcov z viacerých náboženstiev, ktorí mali odborné stretnutie vo Vatikánskom observatóriu v Castel Gandolfe, vrátane agnostikov a ateistov. Jeden ateista mi povedal: ,Ja som ateista’. Nepovedal mi, akej je národnosti alebo odkiaľ pochádza. Hovoril po anglicky, takže som nevedel a nespýtal som sa ho. ,Chcem vás poprosiť o jednu láskavosť: povedzte kresťanom, aby mali viac radi moslimov,’ povedal. Ide o posolstvo pokoja.“

Na žiadosť talianskych novinárov Svätý Otec vysvetlil súčasný stav úradného posúdenia otázky Medžugoria. Výsledok práce komisie vedenej kardinálom Ruinim z prelomu rokov 2013-2014 označil za veľmi kvalitný materiál. Vo vysvetlení súčasného stavu posudzovania pápež František otázku prehľadne rozčlenil na tri časti.

Prvou zložkou je skúmanie počiatočnej fázy zjavení, keď boli vizionári v mladom veku. V tomto skúmaní je podľa slov Svätého Otca potrebné ďalej pokračovať. Ohľadom druhej zložky, ktorou sú v súčasnosti údajne pokračujúce zjavenia, vyjadril pápež František ako súkromný názor svoje pochybnosti. Treťou zložkou, ktorú Svätý Otec označil za skutočné jadro správy kardinála Ruiniho o otázke Medžugoria, je nepopierateľné pastoračné ovocie duchovných obrátení ľudí prichádzajúcich do Medžugoria, keď sa na tomto mieste stretnú s Bohom a zmenia svoj život.

Taliansky vatikanista Mimmo Muolo z denníka Avvenire sa pápeža Františka v zastúpení celej skupiny talianskych novinárov opýtal:

„Včera a dnes sme vo Fatime videli veľké svedectvo ľudovej viery, spolu s Vami. Rovnaké, aké nachádzame napr. v iných mariánskych svätyniach, ako Medžugorie. Čo si myslíte o tých zjaveniach – ak sú to zjavenia – a o náboženskom oduševnení, ktoré vyvolali, keďže ste sa rozhodli vymenovať delegovaného biskupa pre pastorálne aspekty? ...

Pápež František: "Medžugorie. Všetky zjavenia alebo údajné zjavenia patria do súkromnej oblasti, nie sú súčasťou verejného riadneho Magistéria Cirkvi. Medžugorie: bola vytvorená komisia na čele s kardinálom Ruinim. Ustanovil ju Benedikt XVI. Ja som koncom roku 2013 alebo začiatkom roku 2014 dostal od kardinála Ruiniho výsledok. Komisia skvelých teológov, biskupov, kardinálov; skvelých, skvelých, skvelých.

Ruiniho správa je veľmi, veľmi dobrá. Potom tu boli nejaké pochybnosti na Kongregácii pre náuku viery a Kongregácia považovala za vhodné zaslať každému z členov zhromaždenia, tzv. „feria quarta“, celú dokumentáciu, aj veci, ktoré sa zdali byť proti Ruiniho správe. Dostal som to na vedomie: spomínam si, že to bolo v sobotu večer, vo večerných hodinách.

Nezdalo sa mi to byť správne: bolo to ako dať na dražbu – prepáčte za výraz – Ruiniho správu, ktorá bola veľmi dobre vypracovaná. A v nedeľu ráno prefekt Kongregácie pre náuku viery dostal odo mňa list, v ktorom som ho požiadal, aby oznámil, že názory sa majú zasielať priamo mne, a nie na „feria quarta“. Tieto názory boli preštudované, a všetky zdôrazňujú hutnosť Ruiniho správy.

Áno, principiálne sa musia rozlišovať tri veci. O prvých zjaveniach, keď [vizionári] boli mladí, správa viac-menej hovorí, že je potrebné pokračovať vo vyšetrovaní.

Ohľadom údajných aktuálnych zjavení správa vyjadruje svoje pochybnosti. Ja osobne som tu skôr „zlý“: preferujem Madonu ako matku, našu Matku, a nie Madonu ako vedúcu telegrafického oddelenia, ktorá denne rozosiela posolstvo o určitej hodine... toto nie je Ježišova mama.

Tieto údajné zjavenia nemajú takú hodnotu. A toto hovorím ako osobný názor. Ale ak niekto uvažuje tak, že by Panna Mária vravela: ‚Príďte, lebo zajtra o tej a tej hodine poviem posolstvo tomuto vizionárovi‘, toto nie. [V Ruiniho správe] sa rozlišujú tieto dvoje zjavenia.

A po tretie, pravým a ozajstným jadrom Ruiniho správy je duchovná skutočnosť, pastoračná skutočnosť, ľudia, ktorí tam prichádzajú a obrátia sa, ľudia, ktorí sa stretnú s Bohom, ktorí zmenia život... Na to neexistuje nejaká čarodejná palička, a túto duchovno-pastoračnú skutočnosť nemožno poprieť.

Teraz, aby sme videli záležitosť so všetkými týmito údajmi, s odpoveďami, ktoré mi zaslali teológovia, bol menovaný tento biskup [pozn.: osobitný pápežský vyslanec arcibiskup Henryk Hoser] – skvelý, pretože je skúsený –, aby sa pozrel, ako funguje pastoračná časť. A nakoniec príde nejaké vyjadrenie.“

sk.radiovaticana.va Tento odkaz smeruje mimo DF.skávrate_z_fatimy_pápež_vysvetlil_stav_otázky_medžugoria/1312218
Súhlasí lea_pragmaticka1


9.
označiť príspevok

veriaci-4
   16. 5. 2017, 12:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

veriaci-4
   16. 5. 2017, 12:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 5. 2017, 13:52 avatar
Pápež podal svoj názor správne. Cirkev na čele s pápežom je veľmi obozretné a presná čo sa týka zjavení. Preto cirkev skúma zjavenia aj niekoľko desaťročí skôr než dá konečný verdikt. Niektoré schváli, niektoré neschváli. Momentálne Medžugorie nepatrí ani medzi schválené ani medzi neschválené. Pápež z veľmi rozumného dôvodu vyjadril skôr skeptický názor. Definitívne však rozhodnuté nie je. Pre nás katolíkov je výhodné to, že nie sme povinní veriť zjaveniam či už mariánskym alebo napr. zjavenia Pána ježiša Krista - schválené sa odporúča veriť, ale nemusím. Neschválené máme akceptovať a neveriť. Veľmi dobré je, že ja neveriaci sledujú ako pápež správne koná. Aj keď je jasné, že skôr neveriaci alebo proti-kristovci sa z toho vytešujú a berú ako prehru veriacich, ale opak je pravdou.


35.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   16. 5. 2017, 13:54 avatar
ako konkrétne prebieha skúmanie, kedze to trva tak dlho, až desaťročia ?


37.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 5. 2017, 14:01 avatar
Vytvorí komisiu a podľa presných pravidiel, metód a to všetko pod vedením Ducha Svätého. Učiteľský úrad cirkvi je zárukou pravosti a neomylnosti. Preto tá dôslednosť, opatrnosť a dlhodobé skúmanie. Cirkev katolícka má od Pána Ježiša neomylné prostriedky ako rozlíšiť pravé od nepravého.


38.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 5. 2017, 14:04 avatar
Neomylnosť Učitelského úradu

2035 Najvyšší stupeň účasti na Kristovej autorite zaručuje charizma neomylnosti. Táto neomylnosť „má taký rozsah, aký je rozsah pokladu Božieho zjavenia“. Vzťahuje sa aj na všetky prvky učenia, vrátane morálneho učenia, bez ktorých nemožno zachovať a vykladať spasiteľné pravdy viery alebo podľa nich žiť.

PS: Mnohí sa nahnevajú, budú odmietať alebo posmievať, že toto si dovolí cirkev tvrdiť, ale ona to tvrdí, preto, že je to pravda, ktorá sa ukazuje už 2000 rokov, nie je to žiadna senzácia, ktorá sa po pár týždňoch alebo rokoch ukáže ako podvod a faloš- ako je nepravých náboženstvách, nepravých filozofiách.


39.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 5. 2017, 14:06 avatar
Cirkev mnohé zjavenia správne odlíšila od nepravých a mnohé uznala. Jedná sa predovšetkým o mariánske zjavenia.

Učiteľským úradom cirkvi uznané zjavenia:
GUADALUPE (Mexiko, 1531)
NOTRE-DAME -DU-LAUS (Francúzsko, 1664 - 1718)
APARECIDA (Brazília, 1717)
PARÍŽ - RUE DU BAC (Francúzsko, 1830)
Zjavenie Alfonzovi Ratisbonnovi (Rím, 1842)
LA SALETTE (Francúzsko, 1846)
LURDY (Francúzsko, 1858)
GREEN BAY, štát Wisconsin (USA, 1859)
PONTMAIN (Francúzsko, 1871)
GIERTRZWALD (Poľsko, 1877)
FATIMA (Portugalsko, 1917)
BEAURAING (Belgicko, 1932)
BANNEUX (Belgicko, 1933)
AMSTERDAM (Holandsko, 1945)
AKITA (Japonsko, 1973)
BETANIA (Venezuela, 1976)
KIBEHO (Rwanda, 1981)


5.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 11:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 5. 2017, 12:20 avatar
Mne aj to a následne mi zvoní aj v ušiach. 


10.
označiť príspevok

veriaci-4
   16. 5. 2017, 12:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 5. 2017, 12:26 avatar
Nevadí, mám tichý režim, aby som nerušil zver zvonením. 


13.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 12:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 5. 2017, 12:53 avatar
Hej, je to taký príjemný šteklivý pocit na moje guľky.  


17.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 12:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 5. 2017, 12:55 avatar
Senk jú verý máč.   


19.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 12:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 5. 2017, 12:57 avatar
Moje sú extra silné.  
Súhlasí Scarlet666


12.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 12:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

veriaci-4
   16. 5. 2017, 12:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 12:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

salbea žena
   16. 5. 2017, 13:04 avatar
medzugorie je schizofrenicke videnie, pocutie a nie je tam ziadne posolstvo
v kazdom nabozenstve si treba spravne vybrat, ktory schizofrenicky atak je normalny psycho a ktory je chore psycho
aj schizofrenik je zdravy, len si z nich treba vybrat, ze ktory
planeta je koktail psychopatickych blaznov a ziju tu iba blazni
smutne miesto, strasne smutne a chore miesto
ked si dam iny avatar, daju mi psychiatri uz pokoj ?


22.
označiť príspevok

salbea žena
   16. 5. 2017, 13:05 avatar
z tejto planety je mi uz zle a neviem kto je dobry a kto je zly a neviem co je tu normal
a co nie
neviem nic


23.
označiť príspevok

salbea žena
   16. 5. 2017, 13:06 avatar
asi je najlepsie sa izolovat


24.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 5. 2017, 13:06 avatar
Mám izolačnú pásku ak by bol záujem.


25.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 13:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 5. 2017, 13:13 avatar
A keď si ju jebnem na penisovú dierku ?   


27.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 13:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 5. 2017, 13:30 avatar
Neviem, ešte som to neskúšal.  


29.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 13:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 5. 2017, 13:37 avatar
Hejže sa ti ľúbia ?  


31.
označiť príspevok

veriaci-4
   16. 5. 2017, 13:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 5. 2017, 13:48 avatar
Nemám úľ.  


33.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   16. 5. 2017, 13:50 avatar
ja že nemáš úd. ufff  


36.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 5. 2017, 13:56 avatar
Mám údy.  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:57,  Ty naozaj chces aby ta Boh skáral_ foton?
dnes, 18:56,  Djjaro, prečo tu ešte reaguješ keď dobre vieš, že iba debili sa budú vyjadrovať k obsahu...
dnes, 18:55,  Part ty poznas Stvoritela?
dnes, 18:54,  čo ty vieš o tom, čo si ja predstavujem za tvojimi príspevkami. *29
dnes, 18:53,  Hlavne že sa tvoje farebné koliesko točí s naliehavou rýchlosťou. :)
dnes, 18:51,  Možno ani nejde o to, čo človek cituje, ale čo si za tým vie predstaviť.
dnes, 18:49,  Ach tie tvoje srandičky :) Ale hlavne, že sa bavíš. Dobrá nálada je fajn vec :)
dnes, 18:48,  Tým zarobíš už nie 10, ale 20 centov na hodinu. Idééééš.... :)
dnes, 18:47,  Bol to citát nie mojich slov.
dnes, 18:47,  A ešte by som pridal: Pjosim kojunku, pjosim... :)
dnes, 18:47,  Part ... Azda by som si nedovolil pisat ani len zo srandy ze poznam Stvoritela...
dnes, 18:46,  Tvoj smajlík hovorí za všetko. Len klameš ako vždy. :)
dnes, 18:46,  Ale ak si reálne predstavíš, že sa niekto dotýka zrenice tvojho oka, tak to skutočne tak...
dnes, 18:45,  Keby si sa narodil ako cigáň, robil by si rovnaký bordel. Teraz si sa narodil ako Rus. Preto...
dnes, 18:44,  Neklamem v tom, že ti verím, že ti je to jedno a že plníš iba príkaz svojho majstra....
dnes, 18:43,  Boh vidí vždy dokonale.
dnes, 18:42,  Dobre, už si povedal svoje. ...Nepáli sa ti niečo v kuchyni? :)
dnes, 18:42,  Keďže to nebolo tvrdenie, nemohlo byť nepravdivé. *05
dnes, 18:41,  To nebolo tvrdenie. *05
dnes, 18:40,  Preto skončíš vo vonkajšej tme. *05
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Mimoriadne situácie neexistujú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(119 832 bytes in 0,437 seconds)