Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Panna Mária je lakmusový papierik, kde sa každý spozná. Vyjaví sa zmýšľanie sŕdc. Ježiša a Pannu Máriu nemožno oddeľovať.

18
reakcií
673
prečítaní
Tému 11. septembra 2016, 13:59 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   11. 9. 2016, 13:59 avatar
„I tvou vlastní duší pronikne meč – aby vyšlo najevo smýšlení mnohých srdcí.“ (Lk 2,35)
- vcelku důležitý verš právě o Panně Marii. Opravdu, jak přijde řeč ohledně věčných pravd o Panně Marii, ukazuje se smýšlení lidí naprosto jasně.


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   11. 9. 2016, 14:04 avatar
Nikto na svete nedostal tento unikátny titul Matky Božej. Nikto na svete nema taku vysadu, preto kazdy moze vidiet, ze Panna Maria ma nieco co nema ziaden clovek pod slnkom. Po Bohu resp. po Svatej Trojici je najvacsia a najmocnejsia Panna Maria - nie je Bohom, ani Bohynou ani Svatou Stvoricou, ale Boh ju tak vyvysil, ze po Sv. Trojici je ona najmocnejsia a najvacsia.

ps: Klucove je, ze ludia maju maju nejake milosti a to kazdy od Boha dostal. Len ona jedina na svete dostala PLNOST MILOSTI a je Matka Boha je presvata Bohorodicka.

-


3.
označiť príspevok

Luther muž
   11. 9. 2016, 14:07 avatar
Načo vám je Boh? Veď vy máte Bohorodičku, plnú milosti. 

Biblia nám však nedáva žiadny dôvod veriť, že Mária bola bezhriešna. V skutočnosti nám Biblia dáva všetky dôvody na to, aby sme verili, že Ježiš Kristus je jedinou Osobou, ktorá nebola „nakazená” hriechom a ani nikdy žiadny hriech nespáchala (Kazateľ 7:20; Rimanom 3:23; 2 Korinťanom 5:21; 1 Petrova 2:22; 1 Jánova 3:5).

Modliť sa k Márií ako „k plnej milosti“ je pokus o okradnutie jedinečnosti Pána Ježiša Krista. Nazývať Máriu „milosti plnou“ je takisto urážka jej osoby. Ona sa tešila, že mala Spasiteľa. Vyhlásila: „Velebí moja duša Pána a môj Duch jasá v Bohu, mojom Spasiteľovi (Lk 1: 46-47). Nazýva Boha „Spasiteľom“, pretože On zachraňuje ľud od hriechu. A tak dokonca aj Pánova matka potrebovala Spasiteľa.

Mária podľa Biblie nie je milosti plná, ale milosťou obdarená. Jedine katolícky preklad Biblie o Márii hovorí ako milosti plnej (Lk 1,28). A je to zlý preklad. Mária je milosťou obdarená.

Lk 1,28 A keď vošiel ku nej anjel, povedal: Raduj sa, obdarená milosťou! Pán s tebou, ty požehnaná medzi ženami!

20 Lebo niet spravedlivého človeka na zemi, ktorý by robil dobré a nehrešil.
23 Lebo nieto rozdielu, lebo všetci zhrešili a postrádajú slávy Božej
21 Lebo toho, ktorý nepoznal hriechu, učinil za nás hriechom, aby sme my boli spravedlivosťou Božou v ňom.
21 Lebo nato ste povolaní, pretože aj Kristus trpel za nás zanechajúc nám príklad, aby ste nasledovali jeho šľapaje, 22 ktorý neučinil hriechu, ani sa nenašla v jeho ústach lesť;
5 A viete, že sa on ukázal nato, aby sňal naše hriechy, a hriechu v ňom niet.

V biblii je jasné lea, že len Ježiš kristus bol bezhriešny, nie Mária.
Ale to by si musela vedieť čo v písme stojí.


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   11. 9. 2016, 14:09 avatar
Opat pises klamstvo Lukas 1, 28 znie takto:

Mas pozmenenu Biblu, Lukas 1,28 - pise takto: 8 Anjel prišiel k nej a povedal: "Zdravas, milosti plná, Pán s tebou."


7.
označiť príspevok

Luther muž
   11. 9. 2016, 14:11 avatar
v Katolíckej biblii áno, ale vo všetkých ostatných bibliách nie
Ani v biblii Kráľa Jakuba, najuznávanejšej Biblii


9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   11. 9. 2016, 14:13 avatar
Tu by bolo zaujimave co Lukas 1,28 - hovorí jehovistická Biblia o protestanskej uz vieme sam si citoval a ukazal, ze ste pozmenili pravu Bibliu, lebo nejakemu vodcovi sa chcelo protestovat a pozmenit po svojom. Vies aky trest caka toho kto pozmeni Bibliu co i len o jedno slovo a este siri taky blud?


12.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   11. 9. 2016, 14:16 avatar
Tak toto je gol. Pozrite co pise Jehovisticka Biblia, tomu snad neuveri ani srnka a nieto normalny clovek. Toto stojí za to.

A keď predstúpil pred ňu, povedal: „Dobrý deň,+ ty vysoko poctená, Jehova+ je s tebou.

www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   11. 9. 2016, 14:19 avatar
Pride archanjel a pozdraví Dobrý deň...


15.
označiť príspevok

Luther muž
   11. 9. 2016, 14:21 avatar
daj mi pokoj s prekrätenou jehovistickou bibliou


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   11. 9. 2016, 14:10 avatar
A Jedno po druhom by som mohla dokazat, ze klames resp. ze protestanska Biblia je prepisana podla nejakeho protestanta, ktory sa rozhodol, ze starocia platna Biblia je zla a on ju prepise a zlaka ludi, ktori sa daju lahko oklamat.


10.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   11. 9. 2016, 14:15 avatar
lea,nepíš o veciach ,ktorým nerozumieš.Protestantské biblie vychádzajú z gréckeho originálu,naproti tomu katol.vulgáta z okultnej Alexandrie.
Dokonca významná časť bola použitá z nejakého smetiska v kláštore v Egypte.
Súhlasí Luther


17.
označiť príspevok

Luther muž
   11. 9. 2016, 14:26 avatar
presne tak.
lea nerozumie ničomu a bude tu písať o veciach, ktoré ani nemá podložené faktami


11.
označiť príspevok

Luther muž
   11. 9. 2016, 14:16 avatar
ach lea.  
dobre dám ti verše aj z vašej biblie

27 Ako to hovoril, akási žena zo zástupu pozdvihla svoj hlas a povedala mu: "Blahoslavený život, ktorý ťa nosil, a prsia, ktoré si požíval." 28 Ale on povedal: "Skôr sú blahoslavení tí, čo počúvajú Božie slovo a zachovávajú ho."

47 Ktosi mu povedal: "Vonku stojí tvoja matka a tvoji bratia a chcú sa s tebou rozprávať." 48 On však odvetil tomu, čo mu to vravel: "Kto je moja matka a kto sú moji bratia?" 49 Vystrel ruku nad svojich učeníkov a povedal: "Hľa, moja matka a moji bratia. 50 Lebo každý, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach, je môj brat i sestra i matka."

tak Máriu nevyvyšujte... tieto verše sú z vašek katolíckej biblie. over si to


13.
označiť príspevok

Luther muž
   11. 9. 2016, 14:17 avatar
lea môžem tu pridať aj z vašej katolíckej biblie dôkaz, že len Ježiš bol bezhriešny. Nie Mária.


5.
označiť príspevok

Luther muž
   11. 9. 2016, 14:10 avatar
"ale Boh ju tak vyvysil, ze po Sv. Trojici je ona najmocnejsia a najvacsia."
kde ju Boh vyvýšil po trojici???

Raz, keď Ježiš hovoril, nejaká žena zo zástupu povedala, „Blahoslavený život, ktorý ťa nosil, a prsia, ktoré si požíval” (Lukáš 11:27). Pre Ježiša hádam neexistovala lepšia príležitosť ako vyhlásiť, že Mária bola skutočne hodná chvály a uctievania. Aká bola Ježišova reakcia? „Ale on povedal: Ba pravda, blahoslavení, ktorí čujú slovo Božie a zachovávajú ho” (Lukáš 11:28). Pre Ježiša bola poslušnosť voči Božiemu Slovu DÔLEŽITEJŠIA ako byť ženou, ktorá Ho porodila. Nikde v Písme Ježiš ani nikto iný nevedie ku chvále, oslave či uctievaniu Márie. Alžbeta, Máriina príbuzná, vzdala česť Márii v Lukášovi 1:42-44, ale jej chvála vyplývala zo skutočnosti, že Mária mala porodiť Ježiša. Nevyplývala zo žiadnej vlastnej slávy Márie.

48 Ale on odpovedajúc riekol tomu, kto mu to povedal: Kto je moja matka, a kto sú moji bratia? 49 A vztiahnuc svoju ruku na svojich učeníkov povedal: Hľa, moja matka i moji bratia! 50 Lebo ktokoľvek by činil vôľu môjho Otca, ktorý je v nebesiach, ten je mojím bratom i sestrou i matkou.

Mária bola pri kríži, keď Ježiš zomieral (Ján 19:25). Mária bola s apoštolmi na Letnice (Skutky 1:14). Mária sa však po Skutkoch kapitola 1 už nikdy viac nespomína. Apoštoli nikde neprideľujú Márii žiadnu výnimočnú úlohu. Smrť Márie nie je v Biblii zaznamenaná. Nič sa nehovorí o nanebovstúpení Márie ani o tom, že by mala nejakú dôležitú úlohu v Nebi. Mária sa má rešpektovať ako pozemská matka Ježiša, nie je však hodná našeho uctievania či zbožňovania. Biblia nikde nenaznačuje, že Mária dokáže vypočuť naše modlitby, alebo že dokáže orodovať za nás u Boha. Ježiš je náš jediný obhajca a prostredník v Nebi (1 Timotejovi 2:5). Ak by Márii za jej života niekto prejavil uctievanie, zbožňovanie alebo vyslovil k nej modlitby, zrejme by povedala to isté ako anjeli: „Bohu sa klaňaj!” (Zjavenie 19:10; 22:9). Samotná Mária je pre nás príkladom, keď smeruje svoje uctievanie, chválu či oslavu samotnému Bohu, „Moja duša zvelebuje Pána a môj duch plesá nad Bohom mojím Spasiteľom, pretože pohliadol na poníženie svojej dievky. Lebo hľa, odteraz ma budú blahoslaviť všetky pokolenia, pretože mi učinil veľké veci ten Mocný — a sväté je Jeho meno” (Lukáš 1:46-49).


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   11. 9. 2016, 14:12 avatar
cituj aspon z pravej Biblie, nepravdy co si tu napisal nemienim vysvetlovat a davat na pravu mieru


16.
označiť príspevok

Luther muž
   11. 9. 2016, 14:24 avatar
lea.
Katolícka cirkev vynechala 2. prikázanie destatora
RKC namiesto druhého prikázania dosadila tretie. Desiate prikázanie rozdelila na deviate a desiate.

Porovnaj Ex 20, 2-17, alebo Dt 5, 6-21. Prikázania, ktoré Boh vlastnou rukou napísal na kamenné dosky si dovolila katolícka cirkev ľudskou rukou vymazať a tak aj učí. Porušenie tohto prikázania vidno na každom kroku – každý katolícky kostol je plný sôch, modiel. Každý katolík má doma niekoľko sôch, obrázkov.

Druhé prikázanie z desatora ktoré je vynechané:

(Ex 20:4-5 )

Neurobíš si modlu, ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! Nebudeš sa im klaňať, ani ich uctievať! Lebo ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh, ktorý tresce neprávosti otcov na deťoch do tretieho a štvrtého pokolenia u tých, čo ma nenávidia, milosrdenstvo však preukazuje až do tisíceho pokolenia tým, čo ma milujú a zachovávajú moje príkazy.

Vaši pápeži vynechali 2 prikázanie...
pozri si v katolíckej biblii prikázania.

(Ex 20:4-5 )

Neurobíš si modlu, ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! Nebudeš sa im klaňať, ani ich uctievať! Lebo ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh, ktorý tresce neprávosti otcov na deťoch do tretieho a štvrtého pokolenia u tých, čo ma nenávidia, milosrdenstvo však preukazuje až do tisíceho pokolenia tým, čo ma milujú a zachovávajú moje príkazy.

vo vašom katechizme ho nenájdeš


18.
označiť príspevok

Luther muž
   11. 9. 2016, 14:40 avatar
Nasledujúce tituly Márie si zrovnajte s Ježišovými titulmi ktoré sa pripisujú v Biblii jedine jemu:

Ježiš ako Spasiteľ, Záchranca Jn 4, 42; Sk 4,11-12; Hebr 14,25; Oz 13,4 – Mária Záchrankyňa

Ježiš ako trpiaci služobník Sk14,22; 1Pt2,21-24; Hebr 13,12 – Mária trpiaca služobnica

Ježiš, dielo vykúpenia dokončené Iz53,5; 1Pt3,18; Hebr10,12-14 – Mária dielo vykupiteľa pokračuje

Ježiš ako jediný Prostredník Iz 53,12; Rim8,34; Hebr8,6 a 12,24 – Mária Prostrednica

Ježiš Príhovorca Iz53,12; Rim8,34 – Mária Prímluvnica

Ježiš Obhájca 1Jn2,1-2; Hebr9,24 – Mária Obhájkyňa

Ježiš Vykupiteľ Ž31,5; Tit2,13-14; Zjv5,9 – Mária Spoluvykupiteľka

Ježiš Bezhriešny 2Kor5,21; Mt19,17; 1Jn3,5; Rim3,23 – Mária Bezhriešna, Nepoškvrnené počatie

Ježiš Všadeprítomný Ž139,7-9; Hebr13,5; Mt28,20 – Mária Všadeprítomná

Ježiš Božský Ž 86,10; Iz 44,6; Jn 1, 1; Jn 1,14 – Mária Božská

Ježiš Hoden uctievania Ex 20,4-5; Sk 10,24-26; Zjv 22,8-9 – Mária Hodná uctievania

Ježiš Kráľ pokoja Iz 9,6; Kol 1,19-20 – Mária Kráľovná pokoja

Ježiš Kráľ Kráľov 1Tim 6,15-16; Flp 2,9-11 – Mária Kráľovná Kráľovien

Ježiš Nový Adam 1kor 15,22; 1Kor 15,45 – Mária Nová Eva

Ježiš vzatý do neba v tele Jn 6,62; Ef 4,8-10; 1Kor 15,14 – Mária vzatá do neba v tele

Ježiš Ochranca Ž 59,11; Ž 119,114; Prís 3,5 – Mária Ochrankyňa

Ježiš koná zázraky Jn 20,30; Sk 2,22 – Mária koná zázraky

Ježiš Prorok Dt 18, 18-19; Iz 46,10; Jn 7,40 – Mária Prorokyňa

Ježiš Ranná Hviezda 2Pt, 1-19; Zjv 22,16 – Mária Ranná Hviezda

Ježiš rozmliaždi satana Rim 16,20; 1Jn 3,8 – Mária rozmlaždi satana

Ježiš Kráľ národov Jer 10,7; Zjv 15,3 – Mária matka všetkých národov
Súhlasí stefan 5


19.
označiť príspevok

Fotooon muž
   11. 9. 2016, 16:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:45,  *13*13*13*13 Vtedy ti to stačilo, nadbrat, aby ťa mama kádeháčka pretlačila na starostu v...
dnes, 09:33,  Kasafran pocujes to Zabrzdeny je hrdy na debilitu?!!!:))))
dnes, 08:31,  2/ Gabo ak ti spravne nadstavia lieky za mesiac si v pohode!!!Mali sme jedneho v Pinelke co cely...
dnes, 08:00,  Tomiq dnes si uz honil? Idem aj ja pohonit!!!!Nechce sa mi za Kacou do Trnavy...:)))
dnes, 03:33,  http://diskusie.slovakforum.net/t381-topic
dnes, 03:12,  prosím vás, nejebte tomíqa *21 youtube.com/watch?v=cTuh7Sv0HPU
dnes, 02:32,  komunistickí demokrati *13*13*13
dnes, 02:15,  V roku 1989 dohnil zločinecký režim , I ja som bol ten čo stal na tribune i ja som bol ten...
dnes, 02:12,  Gabo predvolebnu si dal
dnes, 02:11,  Ked to tak necitiš nechoď
dnes, 02:08,  Zavládlo ticho . Nie že by sa niekto nevedel vyjadriť ale ego ano ego mu to nedovoluje
dnes, 01:30,  Ahoj Anina. Krasne si to napisala, ze ako dieta sme nasli Boha tak lahko, lebo nase srdce bolo...
dnes, 01:23,  Tublatanka - Loď do neznáma
dnes, 00:56,  Gabko takto https://www.youtube.com/watch?v=KKN0BcGCi8I Děkuji Karel Kryl Stvořil Bůh,...
dnes, 00:41,  lieky
dnes, 00:39,  pozitívne, lebo ľudstvo je krehké ako bábiky
dnes, 00:35,  Anna K - Večírek za koncem - Live at Božkov Fest 2011, Kojetín
dnes, 00:32,  When I Look At You, Miley Cyrus Music Video - THE LAST SONG - Available on DVD & Blu-ray
dnes, 00:30,  milujte svojich nepriateľov a ochraňujte svojich blížnych
dnes, 00:25,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žiadny učený z neba nespadol, ale hlupákov akoby zhadzovali.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(95 815 bytes in 0,427 seconds)