Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Ovládne liberálny fašizmus Slovensko?

15
reakcií
262
prečítaní
Tému 22. júla 2020, 22:30 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   22. 7. 2020, 22:30 avatar
Ovládne liberálny fašizmus Slovensko? Fanatická sekta radikálnych neoliberálov už otvorene terorizuje Slovensko, kriminalizuje iné názory a vyvoláva strach
Bratislava 22. júla 2020

Zatiaľ nie strach o vlastný život, ale pod hrozbou mediálneho lynču sa ľudia začínajú báť vysloviť slobodne svoje myšlienky. Najprv sa rozširoval plazivo pod rúškom predstieraného humanizmu, ale dnes sa cíti byť natoľko silný, že strháva svoju humanistickú masku. Kriminalizuje slobodné vyjadrenie myšlienok, ktoré sa čo len trochu líšia od toho „jediného správneho názoru“

Zastrašovanie silnie a prechádza už do absurdností. Používanie slov ako „White lives matter“ (na bielych životoch záleží) ako odpoveď na masívne používanie hesla „Black lives matter“ (na čiernych životoch záleží) je označované ako rasistické a xenofóbne. Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu pod mediálnym tlakom pokutovala sumou 3 tisíc eur Slovan Bratislava za „rasistický“ transparent „White lives matter“.

Najprv treba povedať, že v slobodnej a demokratickej spoločnosti je normálne povedať, že „All lives matter“ – na všetkých životoch záleží. Všetci sme ľudia bez ohľadu na to či sme bieli, žltí, červení alebo čierni. Ale démonizovať heslo „White lives matter“ je nepochopiteľné pre väčšinu Slovákov. Ono je totiž odpoveďou na „Black lives matter“ a hystériu s masovým kľakaním na kolená, kajaním sa a dokonca bozkávaním nôh rôznym kriminálnikom, lebo sú černosi. Úprimne, slušne a výstižne to vyjadril ruský automobilový pretekár Daniil Kvjat. „…my Rusi si kľakneme jedine pred Vlasťou, zástavou a Bohom“.

Navyše treba povedať, že značná časť vyznávačov hnutia „Black lives matter“ sú radikálni anarchisti, ktorí vyvolávajú nepokoje, napádajú svojich oponentov, podpaľujú a ničia sochy. Je jedna vec mierovo a pokojne demonštrovať proti zabitiu Afroameričana Floyda policajtom, a druhá vec rabovať, podpaľovať a ničiť pamätníky dokonca aj Krištofa Columba. Alebo žiadať prepisovanie histórie vymazávaním celých období a osôb. Alebo tvrdiť, že všetci bieli sa majú kajať a platiť reparácie. Niektorí ľudia v USA by aj mali príčinu sa kajať a zmeniť svoje správanie. Ale to sa v žiadnom prípade netýka nás, Slovákov (Slovenov) a tiež všetkých Slovanov.

Každý fanatizmus je zlý. Či pravý alebo ľavý! Alebo ešte iný! Jednoducho hocijaký!!!! Ale tak isto ako černosi majú právo byť hrdí, aj iní majú toto právo. Číňania, Kórejci, Japonci, Indovia Arabi, Peržania, Rusi alebo Brazílčania. Zabudli, ako obyčajne, na nás? Nie, my hrdo hovoríme, že aj my Slováci tiež máme právo na hrdosť, sebavedomie a úctu k nášmu prekrásnemu jazyku, kultúre a našej zástave.

Rusi, Japonci alebo Číňania sú hrdí. Ale oni nedopustia, aby im niekto šliapal po ich zástave, urážal ich vlasť a znevažoval ich históriu. Ale my sme to už dávno dovolili! Znásilňujú naše dejiny, vymývajú naše mozgy, trestajú nás za to, čo si myslíme a chcú z nás urobiť poslušné stádo oviec, ktoré by bolo zbavené svojej histórie, koreňov a samostatného a kritického myslenia. Politická korektnosť zabíja „Pravdu“.

Pripomeňme si slová známeho francúzskeho osvieteneckého filozofa Voltaira: „Je ne suis pas d’accord avec ce que vous dites, mais je me battrai jusqu’? la mort pour que vous ayez le droit de le dire. Nesúhlasím s tým čo hovoríte, ale budem bojovať až do smrti za to, aby ste mali právo to hovoriť”. Mnohí z dnešných fanatických vyznávačov neoliberalizmu a samopasovaných bojovníkov proti „fašizmu“ asi uznávajú spisovateľa Stefana Zwiega. Neviem, či čítali jeho knihu „ Svedomie proti násiliu“ Zopár jeho myšlienok na záver.

„Nikdy nie je nejaké právo vybojované na večné časy… Len čo sme začali chápať slobodu ako zvyk, a nie ako najsvätejšie vlastníctvo, vyklíči z temravy pudov tajomná vôľa potlačiť ju… V takýchto hrozných chvíľach sa zdá, že vývoj ľudstva speje späť ku krvavej zbesilosti hordy a otrockej poddajnosti stáda. Ale takisto, ako zákonite opadne voda po každej záplave, vo veľmi krátkom čase zostarnú a vychladnú všetky krutovlády… zaniknú všetky ideológie a ich dočasné víťazstvá: jedine idea duchovnej slobody, idea všetkých ideí, a preto nikým neporazená, sa večne vracia, pretože je večná ako duch. Ak sa zvonku a dočasne umlčí, utieka sa do najvnútornejších hlbín svedomia… Márne sa preto mocnári nazdávajú, že zvíťazili nad slobodným duchom, keď mu zapečatili ústa. S každým novým človekom sa totiž rodí nové svedomie a vždy sa niektoré rozpamätá na duchovnú povinnosť pokračovať v starom boji za nezadateľné práva ľudstva a ľudskosti“.

White lives also matter!!! All lives matter!!!

Dezider Štefunko


10.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 7. 2020, 15:25 avatar
neni nad Rusko a Čínu, že jo? ty starý oprdený komunistický cap    


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 7. 2020, 22:39 avatar
Nedovolíme slobode ovládnuť Slovensko . Chceme totalitu a Deža
Súhlasí ondrej61


11.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 7. 2020, 15:29 avatar
Dežo naš vzor, není nad totalitu.....   
Súhlasí Osvietený


3.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 7. 2020, 22:42 avatar
Liberáli budujú totalitný režim a Edo im v tom verne pomáha


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 7. 2020, 23:26 avatar
ale mne za to platí Soroš
Súhlasí ondrej61


13.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 7. 2020, 15:32 avatar
aj mne aj mne    ta nekup to   


12.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 7. 2020, 15:31 avatar
a mufici sa len prizeraju......     


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 7. 2020, 23:08 avatar
Liberalizmus je všeobecne: zhovievavosť, zmierlivosť, tolerancia voči iným názorom či ideológiám

Liberalizmus stojí v protiklade s totalitou.

Dnešný liberalizmus

Vo vyspelých krajinách, ako napríklad vo Švajčiarsku, sa presadila táto definícia liberalizmu:

Sloboda a zodpovednosť – pre každého bez rozdielu. Sloboda a zodpovednosť ako ekonomická, tak politická, tak sociálna.

liberáli ju považujú za jedinú alternatívu k trhovému fundamentalizmu, „divokému kapitalizmu“ (sloboda bez zodpovednosti) na strane jednej a k „všetko ovládajúcemu štátu“ (zodpovednosť bez slobody) na strane druhej. Nepovažujú sa za ani pravicu, ani za ľavicu.

Byť liberálny v Amerike znamená byť naľavo.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


14.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 7. 2020, 15:41 avatar
Presane tak.....ale vysvetľuj to staremu oprdenemu komunistickemu capovi, čo snival za krajsimi zajtrajskami a dnes( to su tie zajtrajšky) oxiduje za monitorom a vylepuje hoaxy.....
Súhlasí Osvietený


5.
označiť príspevok

Kasafran
   22. 7. 2020, 23:12 avatar
(3) Hokejis,
veru tak, aj služobníci sionfašizmu vydávajúci sa za neoliberálov všestranne/totálne obhajujú kapitál získaný akýmkoľvek spôsobom, aj cez mŕtvoly...
Edo je ich telom i dušou oddaným pucflekom, paholkom, sluhom a občas aj lokajom...


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 7. 2020, 23:24 avatar
liberalni fašisti a elfí trolovia    


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 7. 2020, 23:25 avatar
Kasafran aký je rozdiel medzi novo slobodným a staroslobodným ??? Teda neoliberalom a staroliberalom ???

Za odpoveď ďakujem ty náš ochranca pred slobodou           


9.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 7. 2020, 14:35 avatar
(7) Osvietený,
z Tvojich viacerých reakcií na tomto DF priam okato vidieť, že si vo svojom detstve od svojej matky dostal veľmi slabý vedomostný, morálny i etický základ, ktorý si ani v čase svojej dospelosti nemal a doteraz ani nemáš vôľu si ho posilniť, skvalitniť a najmä poľudštiť...
Liberalizmus je všeobecná zhovievavosť, zmierlivosť a tolerancia voči iným názorom, či ideológiám. Samozrejme, okrem komunistickej.
Zároveň je to sústava politických, ekonomických a spoločenských názorov snažiacich sa presadiť slobodu a práva jednotlivca a často aj myšlienku spoločenského, ekonomického, kultúrneho a iného pokroku. Samozrejme, že vždy až na prvom mieste v prospech vlastníkov kapitálu.

Neoliberalizmus je od 70. rokov 20. stor., intenzívnejšie od 90. rokov 20. stor., voľné označenie pre politickú a/alebo ekonomickú ideológiu (politikov, obchodníkov, novinárov a bankárov, nie však vedcov) založenú na jednoduchých axiómoch, že trh. čiže súkromný sektor vždy funguje dobre a štát vždy funguje zle!
Do značnej miery sa prekrýva s pojmami neokonzervativizmus či thatcherizmus (pre západné štáty), Washingtonský konsenzus (pre chudobnejšie štáty) a trhový fundamentalizmus.
Je to druh sionfašistickej ekonomickej ideológie stojacej za kapitalistickou svetovou globalizáciou - NWO...!


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 7. 2020, 15:44 avatar
Kasafran tento blud si si vymyslel alebo skopíroval z ruských hovnometov ?     

Ešte raz

liberalizmus

Vo vyspelých krajinách, ako napríklad vo Švajčiarsku, sa presadila táto definícia liberalizmu:

Sloboda a zodpovednosť – pre každého bez rozdielu. Sloboda a zodpovednosť ako ekonomická, tak politická, tak sociálna.

liberáli ju považujú za jedinú alternatívu k trhovému fundamentalizmu, „divokému kapitalizmu“ (sloboda bez zodpovednosti) na strane jednej a k „všetko ovládajúcemu štátu“ (zodpovednosť bez slobody) na strane druhej. Nepovažujú sa za ani pravicu, ani za ľavicu.

Byť liberálny v Amerike znamená byť naľavo.


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 8. 2020, 23:14 avatar
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Medzi mužmi a ženami nie je rozdiel. Rozdiel je len medzi dobrými a zlými ľudmi.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(78 156 bytes in 0,249 seconds)