Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Otázky pre svedkov Jehovových (7)…

55
reakcií
315
prečítaní
Tému 13. apríla 2020, 06:47 založil pozorovateľ.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

pozorovateľ
   13. 4. 2020, 06:47 avatar
Otázka 7:

“Ku koncu ich kraľovania, keď zlo priestupníkov dosiahne vrchol, povstane kráľ krutého výzoru, ktorý bude rozumieť záhadným výrokom. Získa veľkú moc, ale nie vlastnou silou. Prinesie neobyčajnú skazu, bude úspešný a bude konať účinne. Zničí mocných i národ svätých. Úspech dosiahne podvodom a ľsťou. A bude sa v srdci vyvyšovať a v čase bezpečia zničí mnohých. Postaví sa dokonca proti Kniežaťu kniežat, ale bude zlomený bez ľudského zásahu.” - Daniel 8:23-25.

8. kapitola Daniela sa týka Kniežaťa kniežat, ktorý porazil posledného kráľa, zvaného ‘kráľa krutého výzoru’. Strážna veža učí, že Princ je Jehova (wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk. Ale nie je knieža syn kráľa? Biblia používa kdekoľvek inde výrazy ako princ mieru a veľké knieža Michael, o ktorom vieme, že sa vzťahuje na Mesiáša, Ježiša Krista. Pretože Ježiš sa tiež nazýva Pán pánov a Kráľ kráľov a dedí kráľovstvo od svojho Otca, Večného Kráľa, nie je rozumnejšie, že Ježiš je tiež Kniežaťom kniežat, zatiaľ čo Jehova je Boh bohov? Identifikácia Ježiša ako Kniežaťa kniežat by tiež bola v súlade so skutočnosťou, že všetky proroctvá Daniela ukazujú na Krista, ktorý porazil všetky pozemské kráľovstvá!

2.
označiť príspevok

Starý chren muž
   13. 4. 2020, 07:17 avatar
Kde to učí? Ja som sa to v tom odkaze nedočítal. Alebo som to prehliadol?

7.
označiť príspevok

pozorovateľ
   13. 4. 2020, 08:18 avatar
Klikni si na článok a prečítaj si paragraf 23.

16.
označiť príspevok

Starý chren muž
   13. 4. 2020, 09:29 avatar
Ok. Máš pravdu. Tam to je.

3.
označiť príspevok

djjaro muž
   13. 4. 2020, 07:29 avatar
Ale my co sme poznali PRAVDU vieme ze KRISTUS nieje Michael    

18.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 4. 2020, 21:21 avatar
1,...... ale tam to bolo aj vysvetlené/23/. Tak čo sa čuduješ? Napríklad,....démoni môžu byť kniežatá a Boh Jehova nie?
Kontext napovedá ako to vlastne je? A naozaj tu sa to týka Jehovu. Ty mi pripadáš ako aj trinitári. Ak je v Písme niekde na niekoho uplatnené slovo "boh,Boh", tak iba nerozumný človek bude tvrdiť, že nutne všade musí ísť o všemohúceho Boha.
A pritom aj trinitári vedia , že "boh satan",....."pohanskí bohovia",....."ľudskí bohovia" nie sú všemohúci Bohovia. Ale čuduj sa, v prípade Ježiša to neplatí, aj keď Ježiš jasne opakovane tvrdí že je menší a že je podriadený Otcovi. Biblia to tvrdí asi na 200 miestach. Teda, aké porozumenie majú trinitári? Žiadne! Presne tak ako ty, pozorovateľ, keď tu polemizuješ o slovíčku "knieža"! Ignoruješ kontext a to je tvoja tragédia. Ešte nedávno si bol Jehovov svedok, a teraz kladieš jednoduchú otázku svedkom, ako keby si ty nebol svedkom. Teda, otvorene priznávaš , že si odpadlík. S teológom/ak si ním nie ty/ hráte pokryteckú hru. Inak, v Písme je viac výrazov ako je "spasiteľ" aj na Jehovu, Ježiša a ľudí. Povedz, kto je teda tým skutočným spasiteľom?/záchrancom,osloboditeľom/
Ja sa budem opakovať,....... ja viem prečo si odpadlík? Lebo nemáš ani len elementárne poznanie Písma! Tvoje otázky sú toho dôkazom. A pretláčaš do popredia svoju "múdrosť", nie Božiu.

20.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   13. 4. 2020, 21:26 avatar
...že odpadlík, to sú už silné slová.
Súhlasí Osvietený

22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 4. 2020, 21:28 avatar
Zuzka8 ja som mal na Shagaru zopár otazok či sa mu to zda normálne ale neodpovedal mi

časť verejnosti im vyčíta odmietanie krvných transfúzií.
časti verejnosti sa nepáči ich aktívna misijná činnosť (obchádzanie všetkých ľudských obydlí, v skupinách, zväčša vo dvojiciach).

Protichodná zmena výkladu Biblie a rôznych zákazov a príkazov počas existencie organizácie:

zakazujú očkovania, ktoré považujú za požívanie krvi a prirovnávajú ho k smilstvu (Zlatý vek, 4. 2. 1931)
povoľujú očkovania (Strážna veža, 15. 12. 1952)
vyzdvihujú prednosti očkovania (Prebuďte sa!, 22. 8. 1965)
odsudzujú transplantácie ako kanibalizmus (Strážna veža, 15. 11. 1967)
povoľujú transplantácie (Strážna veža, 15. 3. 1980)
vyzdvihujú prednosti transplantácie (Strážna veža, 15. 5. 1984)
zakazujú krvné transfúzie ako „pohanské a Boha znesväcujúce" (Strážna veža, 1945)
povoľujú niektoré zložky krvi v liekoch na hemofíliu, Faktor VIII, imunoglobíny a albumín (Prebuďte sa!, 22. 7. 1982)
Súhlasí J.Tull, djjaro

24.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   13. 4. 2020, 21:31 avatar
Už mi tam chýba iba :
Povoľujú transfúzie (Strážna Mreža 11.6.1990)
Vyzdvihujú transfúzie (Strážna Mreža 32.14. 2006)     
Asi ustrnuli v poznaní dobrého, alebo ..... 

30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 4. 2020, 21:48 avatar
Peter bude nasledovať vyzdvihujú niektoré zložky krvi v liekoch na hemofíliu .

PREBUDTE SA    

Aj tu sa ukazuje, že JS majú pravdu a že učia presne podla Biblie. A tie tvoje otázky boli nerozumné, ale aj na ne som dával odpoveď !

33.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   13. 4. 2020, 21:50 avatar
No dobre ja sa už viac pýtať nebudem.      

27.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 4. 2020, 21:38 avatar
22, ..... Tu je odpoveď!
-------------------
1, ..... milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
2, ..... milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
3, ..... milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Aj tu sa ukazuje, že JS majú pravdu a že učia presne podla Biblie. A tie tvoje otázky boli nerozumné, ale aj na ne som dával odpoveď ! wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

43.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 4. 2020, 19:13 avatar
Shagara, kde je tam písané niečo k týmto argumentom:
"zakazujú očkovania, ktoré považujú za požívanie krvi a prirovnávajú ho k smilstvu (Zlatý vek, 4. 2. 1931)
povoľujú očkovania (Strážna veža, 15. 12. 1952)
vyzdvihujú prednosti očkovania (Prebuďte sa!, 22. 8. 1965)
odsudzujú transplantácie ako kanibalizmus (Strážna veža, 15. 11. 1967)
povoľujú transplantácie (Strážna veža, 15. 3. 1980)
vyzdvihujú prednosti transplantácie (Strážna veža, 15. 5. 1984)
zakazujú krvné transfúzie ako „pohanské a Boha znesväcujúce" (Strážna veža, 1945)
povoľujú niektoré zložky krvi v liekoch na hemofíliu, Faktor VIII, imunoglobíny a albumín"

Podobne ako teraz pri transfúziách sa JS odvolávali na Bibliu a svoje zákazy očkovania, transplantácií, považovali za neomylné... k tomu sa vyjadri...
Je s podivom, že pri nielen týchto svojich omyloch, vystupujú, akoby sa už mýliť nemohli... hoci predtým zabíjali svoje rozhodnutia tým, že začali hlásať presný opak toho, čo predtým...

45.
označiť príspevok

djjaro muž
   14. 4. 2020, 19:18 avatar
Ano presne podla biblie,,,
Vsetci pojdu do pizdy a z vasich radov bude zachranenych 144 tisic

25.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 4. 2020, 21:34 avatar
20, ..... ja už s ním komunikujem roky a viem kto je kto! Zuzka, ešte donedávna sa pozorovatel a aj teolog/asi jedna osoba/ pasoval všade za Jehovovho svedka, ..... a odrazu ním už nie je?! Vieš prečo? Pretože už aj na základe jeho nebiblických názorov som odhalil , že on nie je Jehovov svedok, len sa za nich dlhý čas skrýval! Ak by bol svedok, tak by veril tomu, čomu veria svedkovia!

40.
označiť príspevok

djjaro muž
   14. 4. 2020, 18:58 avatar
To mi znie ako rozkazat verte v to co svedkovia lebo ak nie tak 5a 20 po holom zadku 

44.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 4. 2020, 19:16 avatar
Shagara, zakaz očkovania, transplantácie boli biblické názory?

Súhlasí djjaro

47.
označiť príspevok

djjaro muž
   14. 4. 2020, 19:22 avatar
Oni by sa tym poskvrnili ,,,, POKRYTCI ,,,

48.
označiť príspevok

djjaro muž
   14. 4. 2020, 19:25 avatar
Nedali by deci krvi na zachranu cloveka to je uz ale viera v BOHA
Pomoz bliznemu ,,,

49.
označiť príspevok

djjaro muž
   14. 4. 2020, 19:26 avatar
POKRYTCI
Kto vas nepocuva uz je odsudeny
Ale pride aj na vas MRAZ nebojte pokrytci

50.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   14. 4. 2020, 19:50 avatar
48/ Nie pomoz bliznemu ale miluj blizneho...Zdenka kde si????))

51.
označiť príspevok

djjaro muž
   14. 4. 2020, 19:53 avatar
Zdenka isla na pivo

46.
označiť príspevok

djjaro muž
   14. 4. 2020, 19:19 avatar
25 nemozes predychat ze si nasiel cestu ku KRISTOVI?

4.
označiť príspevok

djjaro muž
   13. 4. 2020, 07:31 avatar
Miesas si hrusky z jablckami pozorovatel,
Michael --- ktory je AKO boh
Jezis ---- Hospodin ,,,Pan ,,,Boh ---je SPASA

5.
označiť príspevok

djjaro muž
   13. 4. 2020, 07:37 avatar
Alebo po vasom Jhvh je spasa 

6.
označiť príspevok

djjaro muž
   13. 4. 2020, 08:03 avatar
Tam je ten rozdiel v SLOVE
michael ktory je,,, AKO,,,
Jezis ,,,,, Jhvh,,, JE ,,, SPASA

23.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 4. 2020, 21:31 avatar
6,..... ak je Ježiš "menší od Otca" a "Otec je jeho hlavou",.......tak naozaj Ježiš/Michael/ môže byť "ako Boh", ale nie Boh, teda , všemohúci!
Na čele anjelov nestoja dve duchovné bytosti/Ježiš a Michael/ ale jedne bytosť a to Michael. Pretože to bolo pred- ľudské meno Ježiša kým prišiel na zem!

38.
označiť príspevok

djjaro muž
   14. 4. 2020, 18:54 avatar
23, Shagara nechci ma rozosmiat 

52.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   14. 4. 2020, 20:51 avatar
To skôr rozplakať.... 

54.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   14. 4. 2020, 21:10 avatar
V Bohu je harmónia Shagara....

8.
označiť príspevok

pozorovateľ
   13. 4. 2020, 08:23 avatar
Ak v živote nájdeš cestu bez prekážok, tak pravdepodobne nevedie nikam...:-)
Súhlasí djjaro

9.
označiť príspevok

djjaro muž
   13. 4. 2020, 08:24 avatar
Ak si v zivote zamienas michala s KRISTOM tak to je velika prekazka

17.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   13. 4. 2020, 09:58 avatar
Jn 8,24.  
Súhlasí djjaro

21.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 4. 2020, 21:27 avatar
9, .... nie je !!! To, že Ježiš je Michael je stopercentne podložené Písmom, logikou a učením cirkevných otcov!
-------------------------
jedinyboh.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

26.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   13. 4. 2020, 21:34 avatar
Ňoo, a prekrúcaním Písem. Ja sa nehádam s ľuďmi pred ostatnými a ani v súkromí ohľadne Písma, je to potom taká slovná válka a to ja ne. Škriepky a podobne. .. nerobí to ani dobrý dojem na iných.

28.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 4. 2020, 21:40 avatar
26, .... to je v poriadku. Ale ako odlíšiš pravdu od nepravdy? Biblia odhaľuje klamárov a tých , čo sa pridržajú ľudských, cirkevných náuk! Aj Ježiš zomrel za to, že pretláčal pravdu Božieho slova, a odmietal vtedajšie ľudské, židovské a nesprávne učenie!
Súhlasí Zuzka8

29.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   13. 4. 2020, 21:47 avatar
Potrebuješ sa poprvé modliť za správne poznanie. Niektoré otázky v Písme sú veľmi náročné, treba ich konzistentne cez celé Písmo popozerať a svetlejšie časti Písma vykladať tými menej svetlými. Tiež treba dbať na kontext a preklad. ..
Ale hlavné evanjelium je ľahké, že prišiel Spasiteľ sveta zachrániť svoj ľud od ich hriechov. Skrze kríž. Ale netreba sa spoliehať na svoje skutky pre spasenie.
Súhlasí Osvietený

31.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   13. 4. 2020, 21:49 avatar
Oprava: menej svetlé časti Písma porovnať viac svetlými časťami Písma. .. K Ježišovmu Božstvu je čo povedať. Je toho veľmi veľa.

32.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   13. 4. 2020, 21:49 avatar
- časti Písma vykladať tými menej svetlými-
Som zvedavý ako to chceš dokázať s Temnýmmysľom.     
Súhlasí Osvietený

35.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   13. 4. 2020, 22:01 avatar
  a keď napíšem menej zrozumieteľné časti, s viac zrozumiteľnými to mu už pôjde?

36.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 4. 2020, 22:06 avatar
Zuzka8 ale ako vieš že máš správne básničky a zaklínadlá?

37.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   14. 4. 2020, 14:39 avatar
??? Rozumovo, logicky a vierou.

55.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   14. 4. 2020, 21:33 avatar
Mne Tvoj postoj Shagara, tak troška pripomína katolíkov (nehovorím o všetkých, sú aj výnimky určite), ale pointa: keď od nich odíde človek, tiež ho nazývajú odpadlíkom, a ak je členom rodiny, tak zle nedobre na ňho. Výčitky a tlaky, lebo nevedia zniesť, že začal inak veriť, alebo často sa rodičia hanbia za takéto dcéry a synov, lebo čo povedia iní. Boja sa názoru iného človeka a takto sú v oboch prípadoch sebeckí. neže by povedali svoje dotyčnej osobe a potom mlčali, modlili sa a ponechali slobodnú vôľu, ale radšej sa hnevajú a neznesú to. ... Keby ich to hnevalo pre ich dobro, ale ak preto, že sa stal ten človek "odpadlíkom", tak je to už prisilná káva. ... Rozumieeš? Ale verím, že sú aj fajn katolíci, čo to s láskou v trpezlivosti akceptujú, a zas viem, že niektorým rodičom to trvá, kým sa s tým zmieria.

39.
označiť príspevok

djjaro muž
   14. 4. 2020, 18:56 avatar
21Shagara ,,, pocuj ,,,
sto percentne sa mylis a aj tvoji cirkevny fotrovia ,,,,

41.
označiť príspevok

djjaro muž
   14. 4. 2020, 18:59 avatar
To uz je ale logika spajat aniela z KRISTOM

53.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   14. 4. 2020, 20:54 avatar
Tam tých prekážok je viac....

56.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   14. 4. 2020, 21:43 avatar
Najhlavnejšie je, ze treba zvestovať Krista. ... ale keď niekto verí v iného Krista, tak ho nebude zvestovať. Bude zvestovať napr. záhubu, zánik Zeme. :-o Čo je opakom radostnej zvesti.

T.j.

Prvá varianta:
Dobrý deň, viete o tom, že príde koniec sveta?

Druhá varianta:
Dobrý deň, Kristus je Spasiteľ sveta. Oplatí sa v Neho veriť, aby Ste boli zachránený.

Ktorá zvesť je asi tak radostnejšia.
Súhlasí ondrej61

10.
označiť príspevok

djjaro muž
   13. 4. 2020, 08:27 avatar
Komuze povedal,,, Syn moj si ty ?

11.
označiť príspevok

djjaro muž
   13. 4. 2020, 08:27 avatar
A zase Pan povedal Mojmu Panovi ,

13.
označiť príspevok

djjaro muž
   13. 4. 2020, 08:47 avatar
Alebo niekde v janovom Logose sa pise -Tvoje hriechy su odpustene-------Poculi ste ?---Odpustil mu hriechy--
Ved TO ROBI ibaBOH

19.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 4. 2020, 21:25 avatar
11,.... aj tento text je jasný. Ale ak niekto odstráni z Písma Božie meno, tak potom to môže byť mätúce. Aj tu v tomto texte je jasne rozlíšené, kto je všemohúci Boh/Adonaj/ a kto podriadený pán, teda Ježiš /adoní/.
Pozri:www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk .... Adonai and Adoni (Psalm 110:1

42.
označiť príspevok

djjaro muž
   14. 4. 2020, 19:01 avatar
No ved ty si neodstranil ale elste krajsie si spravil michaela prirovnavas ku KRISTOVI

12.
označiť príspevok

djjaro muž
   13. 4. 2020, 08:37 avatar
Nuz ale prekazky su na to aby sme sa posunuli ,,,
Noo drzim ti palce nech ti PAN pomoze v tvojom srdci pochopit zmysel SLOVA

14.
označiť príspevok

djjaro muž
   13. 4. 2020, 08:55 avatar

15.
označiť príspevok

djjaro muž
   13. 4. 2020, 08:56 avatar
Pekne opisuje KRISTOVU LASKU

34.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 4. 2020, 21:52 avatar
Po deviatich rokoch medzi jehovistami: Je to biznis!

Kontrola a lož
Každý mesiac členovia podávajú správu o tom, koľko hodín odslúžili a koľko časopisov rozdali. Stretávajú sa týždenne v rôznych bytoch a každý každého pozná. Majú aj svoje vlastné súdy a právny výbor, ktorý rozhoduje a posudzuje, koho a za čo treba vylúčiť. Nie sú to však právnici. „Na všetko sa príde, máločo môže zostať utajené. Stále sa navzájom kontrolujú, každý vie o každom. Ani im nedôjde, že sa takto kontrolujú, ale tým, že sa tak bližšie poznajú, veľa o sebe vedia. Tam sme sa jeden druhého báli, aby na nás nikto nežaloval. Vlastné Ja je tam veľké a ľudia sú zameraní na seba a na to, aby sa zapáčili druhým, aby dobre urobili veci, ktoré musia,“ myslí si. Keď vraj človek sám vyhlási, že odíde, tak už medzi nich nepatrí. Ostatní sa potom naňho pozerajú tak, že opustil organizáciu aj Boha a už nie je hodný ani toho, aby ho pozdravili. Človek zrazu stratí všetkých priateľov. Je to ako keď väzeň vyjde z basy, spoločnosť ho len ťažko prijíma. Mnohí, čo od nich odišli, sa neskôr ocitli na psychiatrii. Nevydržia ten tlak, nevedia sa s tým zmieriť. Aj keď od Svedkov odídu, sú poznačení. Myslia si, že ich Jehova neprijme. Nemajú inú náhradu za spoločenstvo a sú veľmi osamelí. Keď začala pani Helena hovoriť, že neučia biblické pravdy, že to nie je čisté, tvrdili, že rozpráva nebezpečné bludy. „‚Právny výbor‘ ma vylúčil a odsúdil a potom ma ešte pred všetkými obvinili,“

zivot.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Žial, dnes je doba, kedy byť hlúpym prináša väčšiu pravdepodobnosť profesionáleho úspechu, ako byť múdrym.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(146 620 bytes in 0,235 seconds)