hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Otázky pre svedkov Jehovových (27)…

príspevkov
15
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 26.6.2020 03:01 pozorovateľ
posledná zmena 29.6.2020 12:43
1
26.06.2020, 03:01
Otázka č. 27:

Staroveký prorok Aggeus pod inšpiráciou (neomylne) píše: "Lebo toto hovorí Jehova vojsk: 'Ešte raz – o malú chvíľku – zatrasiem nebom a zemou, morom a súšou. Zatrasiem všetkými národmi a drahocenné poklady všetkých národov vojdú a naplním tento dom slávou,‘ hovorí Jehova vojsk'.”

Strážna Veža už dlho učila, že Jehova začal triasť národmi v roku 1914, a to pravdepodobne pokračuje už takmer vyše storočia. Apoštol Pavol však citoval ten istý verš a vysvetlil: "Výraz 'ešte raz' poukazuje na to, že budú odstránené veci, ktoré boli urobené a ktorými sa dá otriasť, aby zostali veci, ktorými sa nedá otriasť.”

Podľa inšpirovaného apoštola Pavla trasenie 'znamená odstránenie zatrasených vecí'. Boh však pravdepodobne zatriasol svetom už pred 100 rokmi a svet ešte stále nebol odstránený! Nie je rozumnejšie dospieť k záveru, že veľké súženie je čas, keď Boh bude triasť všetkými národmi? Koniec koncov, nehovoril Ježiš, že vyvolení budú zhromaždení zo štyroch vetrov, keď Boh preruší veľké súženie sveta? Pretože celé proroctvo je harmonické a dokonca aj Strážna Veža teraz uznáva, že ovce a kozy ešte neboli oddelené, nie je to tak, že to bude až v blízkej budúcnosti, keď sa zhromaždia všetky národy? Bolo by preto nesprávne dospieť k záveru, že stále existuje veľké zhromaždenie všetkých národov sveta, ktoré presahuje rámec celosvetovej zvestovateľskel práce, na ktorej sa v súčasnosti zúčastňujú svedkovia Jehovovi?
none
2
26.06.2020, 08:00
Pokora pravých kresťanov by ich mala viesť k tomu, aby si uvedomili svoje vážne chyby...!
none
3

2. pozorovateľ 26.06.2020, 08:00

Pokora pravých kresťanov by ich mala viesť k tomu, aby si uvedomili svoje vážne chyby...!

26.06.2020, 08:11
Človek si môže uvedomiť svoje chyby len pri dôslednom a nepredpojatom kráčaní po ceste poznania a hlavne sebapoznania.
none
4

3. -era- 26.06.2020, 08:11

Človek si môže uvedomiť svoje chyby len pri dôslednom a nepredpojatom kráčaní po ceste poznania a hlavne sebapoznania.

26.06.2020, 08:19
Človek si sám svoje chyby neuvedomí...:-)
none
6

4. pozorovateľ 26.06.2020, 08:19

Človek si sám svoje chyby neuvedomí...:-)

26.06.2020, 09:14
Ale áno, ak dosiahne stav popísaný slovami Pavla:

ja som skrze zákon zomrel zákonu, aby som žil Bohu. S Kristom som pribitý na kríž. Už nežijem ja, ale vo mne žije Kristus.
none
8

6. -era- 26.06.2020, 09:14

Ale áno, ak dosiahne stav popísaný slovami Pavla:

ja som skrze zákon zomrel zákonu, aby som žil Bohu. S Kristom som pribitý na kríž. Už nežijem ja, ale vo mne žije Kristus.

27.06.2020, 15:49
6, ..... Pavol tu opisuje vyšší "level" Kristovho zákona lásky , zapísaného v srdci.
Kresťan sa už neriadi len istými pravidlami, skutkami Mojžišovho zákona, .... ale jeho život ovládajú zásady lásky vpísané do jeho srdca. To je tá skutočná konverzia kresťana. Taký človek musí mať teda "Kristovu myseľ" a podla toho vo všetkom konať.
Pavol to spomenul aj v súvislosti s tým, že mnohí kresťania zo židov ešte stále lipli na skutkoch predošlého zákona! A to nebolo správne.
none
7

4. pozorovateľ 26.06.2020, 08:19

Človek si sám svoje chyby neuvedomí...:-)

27.06.2020, 15:45
4, .... a ty si toho pekným a ukážkovým príkladom.
none
9

4. pozorovateľ 26.06.2020, 08:19

Človek si sám svoje chyby neuvedomí...:-)

27.06.2020, 15:50
pozorovateľ presne tak

Ale zazraky existujú

Slovanské mystériá a záhady!!!!!!!!!!

V Uljanovsku zhrdzavel pamätník venovaný rubľu so sloganom "Rubeľ nehrdzavie!"

odkaz
none
10

9. Osvietený 27.06.2020, 15:50

pozorovateľ presne tak

Ale zazraky existujú

Slovanské mystériá a záhady!!!!!!!!!!

V Uljanovsku zhrdzavel pamätník venovaný rubľu so sloganom "Rubeľ nehrdzavie!"

https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/105689819_2688729968052870_7170388181584660522_n.png?_nc_cat=107&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=lM27xJhRFCYAX8ura2v&_nc_ht=scontent.fprg2-1.fna&oh=cc6b3441fb997f403f6d360c1adf1fd7&oe=5F1DEF37

27.06.2020, 15:55
Toto je možné len v Rusku.
👍: -era- , Osvietený
none
11

10. Starý chren 27.06.2020, 15:55

Toto je možné len v Rusku.

27.06.2020, 15:58
To bola predpríprava na zlatý rubeľ
none
5
26.06.2020, 09:02
Toto je najťažšia úloha - rozlíšiť medzi vašimi chybami a pokúsiť sa im vyhnúť.
none
12
27.06.2020, 16:06
1, .... a kde si prišiel k tomu, že to trasenie je akoby nejakým jednorázovým aktom vo veľkom súžení?
Biblia často opisuje akoby nejaký skutok, jav a ten trvá isté dlhšie obdobie. Napríklad aj počas celého, Pánovho dňa.
A k tomu "traseniu" je spústu paralelných textov v Písme, .... prečo si ich nespomenul?
Asi by vyšlo najavo, že si zas úplne mimo!
Alebo veríš, že tie "žiaduce veci" vyjdu z národov v jednom momente, počas veľkého súženia?
Oni vychádzajú už dlhú dobu a tvorí sa z nich základ novej ľudskej spoločnosti v budúcnosti, v novom svete.
Pozorovateľ, ...... a všimni si, že je to aj v súlade s tým čo opisuje Izaiáš 2,2
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Citujem .... "V konečnej časti dní bude vrch, na ktorom stojí Jehovov dom, pevne stáť nad vrcholkami vrchov. Bude vyvýšený nad pahorky a budú k nemu prúdiť všetky národy."
Alebo čo uvádza opäť Izaiáš 60,5 .... "Keď to uvidíš, rozžiariš sa, srdce sa ti rozbúši a bude prekypovať radosťou, lebo k tebe bude prúdiť bohatstvo mora, príde k tebe majetok národov". /Aj 11 verš/ Tiež Izaiáš 66,12
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Posolstvo o Kráľovstve ktoré hlásajú dnes JS ..... je posolstvom o súde i o záchrane. (Izaiáš 61:1, 2)
Výsledky jeho celosvetového kázania sú dvojaké: ...... trasenie národov a vstup žiaducich vecí národov do domu pravého uctievania na Jehovovu slávu.
A to nijak nezmeníš. A aj ten zlý satanov systém bude odstránený, ale všetko má svoj čas a postupnosť! A to ti uniká!
none
13
28.06.2020, 08:31
12 - Jehova Boh bude triasť národmi, keď sa uskutoční druhý príchod Ježiša Krista...až potom budú "žiadúce veci" vychádzať z národov a tých bude Ježiš súdiť ako ovce, ktoré prežijú Armagedon do novej Zeme...!
none
14
28.06.2020, 17:10
13, ..... to je len tvoje osobné tvrdenie, ktoré nevieš ničím podložiť.- A je nereálne, nakoľko paralelné správy z Písma poukazuje, že tomu musí predchádzať celosvetové oznamovanie dobrého posolstva.
Predtým som uviedol len zlomok toho, čo by sa dalo k tomu napísať a podložiť Písmom.
Kto si ty, že by sme mali veriť tvojim súkromným správam?
Za chvíľu tu budeš tvrdiť že si inkarnácia Ježiša.
Pavol píše /2 Kor.2,14-17/ že tie žiadúce veci budú posúdené na základe toho ako reagovali na to dané dobré posolstvo. A žiadúcou vecou pre Boha sa staneš len vtedy, ak príjmeš toto posolstvo a budeš podla neho žiť až do samého konca. A až potom na konci budeš posúdený ako ovca, ....alebo cap.
To, čo tvrdíš ty je aj z technického hľadiska nemožné, ....nie je to vykonateľné. Lebo teraz sa zbierajú podklady na ten súd pri príchode Krista a následnom zničení Božích odporcov.
Tých, čo aj nepočúvali Kristových bratov, .... ako aj ty!
---------------------------------------------------------------------------------------------------
A tak výsledok tohto budúceho súdu bude nezvratný. Ježiš hovorí: ..... „[Kráľ] im odpovie: ‚Hovorím vám, že čokoľvek ste neurobili pre najmenšieho z týchto mojich bratov, neurobili ste ani pre mňa.‘ Títo odídu do večného zničenia, ale spravodliví do večného života.“ (Matúš 25:45, 46)

A ty Kristových bratov častuješ všetkými negatívnymi prívlastkami. Teš sa na odmenu!
none
15
29.06.2020, 12:43
"Zatrasiem všetkými národmi a drahocenné poklady všetkých národov vojdú a naplním tento dom slávou,‘ hovorí Jehova vojsk.” - Aggeus 2:7. Národy budú trasené vo veľkom súžení a potom zničené a až potom budú 'drahocenné poklady' (ovce, ktoré budú podporovať pomazaných bratov Krista) zachránené cez Armagedon.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 123 006 B vygenerované za : 0.108 s unikátne zobrazenia tém : 50 306 unikátne zobrazenia blogov : 898 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Kľúč k viere ... hľadieť na Ježiša, pôvodcu a zdokonaľovateľa viery, ktorý pre radosť, ktorá mu bola predložená, znášal kríž, pohŕdajúc potupou, a je posadený po pravici Božieho trónu. Židom 12,2 My ľudia máme nielen tendenciu zameriavať sa na kaž...

citát dňa :

Neplač ty dievča pre neho, nájdi si chlapca iného.