Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Otázky o budúcnosti ľudstva

36
reakcií
1474
prečítaní
Tému 3. decembra 2012, 18:09 založil milan.s..

podobné témy:1.
označiť príspevok

milan.s.
   3. 12. 2012, 18:09 avatar
Otázky o budúcnosti ľudstva

Prečo Boh vytvoril Zem a ľudí na nej? Aký má zámer s ľudmi do budúcnosti? Zaujíma sa o to, čo sa teraz deje vo svete? Chcel, aby svet vyzeral tak, ako ho vidíme dnes? Môžno nájsť odpovede na tieto otázky v Biblii?

Začneme otázkou, ktorá bola položená posledná a síce, či odpovede na vyššie uvedené otázky možno nájsť v Biblii?

Človek sa nemá kŕčovito upínať iba na jeden jediný zdroj a ignorovať všetko ostatné. Zrnká pravdy sa totiž nachádzajú aj v mnohých iných zdrojoch okolo nás. A práve tieto zrnká pravdy z iných zdrojov nám môžu umožniť vnímať mnohé súvislosti v onom veľkom Zdroji, akým je Biblia, z úplne iného uhľa pohľadu a v úplne inom svetle. Tak, ako by sme sa na veci nikdy neboli schopní pozrieť, keby sme sa upli len na jeden jediný zdroj, aj keď ním je trebárs Biblia.

Na podopretie tohto tvrdenia uvediem príklad. Za čias Ježiša, podobne ako je tomu dnes, existovali mnohí znalci Písma, mnohí učení muži, ktorí štúdiu Mojžišovho Zákona zasvätili celý život. Preto sa prirodzene domnievali, že Zákon a jeho správny výklad dobre poznajú.

Avšak paradoxne, keď prišiel Kristus, boli to hlavne znalci Písma, učenci a kňazi, ktorí ho odmietli a ktorí ho neboli schopní spoznať a prijať. Vedeli dobre o zasľúbenom príchode Mesiáša, ale keď prišiel nespoznali ho a jeho učenie vyhlasovali za blud, či za rúhanie sa Stvoriteľovi.

Ako vôbec mohlo k niečomu takémuto dôjsť? Jednoducho tak, že do výkladu Mojžišovho Zákona ľudia časom povnášali množstvo vlastných predstáv a a názorov, ktorými zastreli jeho jasnosť. Keď však Kristus, prichádzajúci z Pravdy priniesol Pravdu v jej pôvodnom jase a čistote, útočili proti nemu, lebo jeho Pravda sa v mnohom nezhodovala s ich výkladmi a ich vlastnou múdrosťou. Títo ľudia mali dokonca i o Mesiášovi svoju vlastnú predstavu, a keď Mesiáš medzi nich celkom reálne prišiel, zavraždili ho, pretože on a jeho učenie sa nezhodovali s ich predstavou o Mesiášovi a jeho Pravda s ich vlastnou „pravdou“.

To, na čo chcem zvlášť upozorniť je skutočnosť, že títo ľudia sa dôsledne, prísne a do najmenšej čiarky držali litery Zákona, ale predsa sa mýlili. Ich tragédia spočívala v tom, že ich vlastné predstavy o pravde im boli bližšie, ako Pravda samotná.

Preto si Kristus svojich učeníkov ani nemohol vybrať z ich radov. Vybral si ich z radov obyčajných ľudí, nezaťažených jednostranným, kŕčovitým štúdiom Písem, ale vo svojej nezaťaženosti schopných jasne vycítiť, čo prichádza z Pravdy.

V tejto súvislosti je namieste veľká otázka: Ak by Kristus prišiel dnes, mohol by úplne vo všetkom súhlasiť s tým, ako je jeho učenie vykladané kresťanskými cirkvami? A ak by cirkvám vytkol mylné výklady a chybné praktiky tak, ako to nekompromisne urobil pred 2000 rokmi vo vzťahu k vtedajšej židovskej cirkvi, dokázala by kresťanská duchovná elita ustáť túto kritiku? Nezavrhla by ho ako rušiteľa pokoja a ustáleného behu vecí tak, ako sa to stalo pred 2000 rokmi?

Zhrnutie odpovede: Človek sa nesmie upínať iba na jeden zdroj, ale musí byť vnútorne slobodný a otvorený ku všetkému. Má byť samozrejme obozretný a opatrný. Má všetko vážne, dôsledne a samostatne skúmať skôr, ako to príjme za svoje. Nemá sa iba slepo spoliehať na autority. Veď história nám predsa jasne ukazuje, že v prípade Krista duchovné autority absolútne zlyhali.

A teraz k ostatným otázkam: Prečo Pán vytvoril Zem a ľudí na nej?

Hmotnosť tejto zeme bola Stvoriteľom vytvorená ako škola. Ako miesto, kde sa ľudia majú naučiť správne žiť. Správne žiť podľa Vôle Najvyššieho a v súlade s ňou. Ak sa to naučia a dokážu to, ak tomu prispôsobia všetko svoje cítenie, myslenie, slová a činy, môžu opustiť školu, ktorou je hmotnosť a vstúpiť do večnej ríše ducha – do raja. Tam, kde sa žije iba podľa Vôle Najvyššieho a preto tam panuje iba mier, šťastie a radosť.

Aký má Pán zámer s ľuďmi do budúcnosti?

Zámerom Stvoriteľa, ktorý vytvoril pre ľudí hmotnosť, ako školu je, aby čo najväčší počet z nich dokázal túto školu úspešne absolvovať. Aby na základe toho mohli hmotnosť opustiť a vstúpiť do raja – do večnej ríše ducha.

Chcel Pán, aby svet vyzeral tak, ako ho vidíme dnes?

Odpoveď na túto otázku je až príliš jednoznačná. Svet nekráča cestou Božieho zámeru. Svet a ľudia na tejto zemi nechcú poznávať Vôľu Najvyššieho a nechcú žiť, myslieť a jednať podľa nej.

Svet a ľudia kráčajú cestou svojej vlastnej vôle, v čom spočíva koreň všetkého zla a utrpenia. Svet sa totiž odvrátil od Stvoriteľa a jeho Vôle a preto je skazený a zlý. Tento svet si tak namiesto cesty do raja, ktorú mu predurčil Pán, vyvolil cestu do záhuby a zničenia.

Takto žije a jedná väčšina ľudí na zemi. A to žiaľ i mnohí tí, ktorí sa považujú za veriacich, pretože ich takzvaná viera je iba čistou formalitou, nakoľko nikdy nezasiahla všetko ich cítenie myslenie. Títo ľudia sa totiž nikdy naozaj vážne neusilovali spoznať Vôľu Najvyššieho a bezvýhradne ju zahrnúť do svojho vlastného života. Ich cítenie, myslenie, slová a jednanie sú tomu na míle vzdialené.

Napriek tomu sa však na zemi nachádza malý počet ľudí, ktorí opravdivo túžia po Svetle a po Stvoriteľovi. Ktorí nesú v sebe túžbu po čistote, dobre, ušľachtilosti a Pravde.

Zaujíma sa Pán o to, čo sa teraz deje vo svete?

Stvoriteľ veľmi dobre vie o situácii v hmotnosti zeme a práve kvôli tým nemnohým dobrým sa chystá pomocne zasiahnuť. Chystá sa oddeliť dobrých od zlých a spravodlivých od nespravodlivých, aby tí dobrí, ktorí milujú Pána, sa mohli na zemi učiť a naučiť žiť správne podľa Jeho Vôle. Za týmto čelom má byť Jeho mocnou rukou na zemi zriadená tisícročná ríša pokoja a mieru.

O tejto ríši hovoril už Izaiáš ako o dobe, kedy ľudia prekujú meče v radlá a kedy bude lev pokojne ležať vedľa baránka. O existencii ríše mieru na zemi možno nájsť mnoho zmienok v rôznych častiach Biblie, či už v Starom, alebo v Novom zákone. Spomeniem napríklad Kristov výrok o tom, že hriechy proti Duchu Svätému nebudú nikomu odpustené ani v tomto, ani v budúcom veku.

Ani v tomto, ani v budúcom veku! My teraz žijeme v tomto veku, ale má tu byť nejaký iný, budúci vek. Nový vek, v ktorom sa dobrí ľudia majú na zemi učiť žiť správne podľa Vôle Najvyššieho, aby sa napokon stali spôsobilými pre vstup do večnej, nádhernej ríše ducha - do raja.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.
Súhlasí luke85


17.
označiť príspevok

Lucifero muž
   4. 12. 2012, 02:46 avatar
milan.s. Kontroluj sa trocha. Otázkou, či: Chcel, (Boh)aby svet vyzeral tak, ako ho vidíme dnes? Popieraš jeho všemohúcnosť. Zároveň tou istou otázhou dokazuješ, že Boh chcel, aby svet vyzeral tak ako ho vidíme dnes. Lebo keď všemohúci niečo chce, tak sa to splní. Alebo naopak. Keď sa niečo stalo, chcel to všemohúci Hospodin. Keď sa manželka potkla na rovnej ceste poznamenal som : Pán Boh je zasa ožratý, lebo on vedie naše kroky. A to aj napriek tomu, že nám vraj dal rozum a slobodnú vôlu. Ďalší tvoj citát: Stvoriteľ veľmi dobre vie o situácii v hmotnosti zeme a práve kvôli tým nemnohým dobrým sa chystá pomocne zasiahnuť. Vraj práve k nemnohým dobrým, ale na druhej strane nás však všetkých nesmierne miluje. Takže čo by mu to urobilo. keby z nás spravil len dobrých a to všetkých. No zopár sprostých by mohol nechať, aby sme sa mohli baviť na ich výrokoch. No ani tí by nesmeli nič zlé realizovať. Nuž a keď už vy svätuškári operujete so slobodnou vôlou položte si otázku: Prečo ten všemohúcí dobrák nedal ľuďom slobodnú vôlu len pre konanie dobra? Veď všemohúcemu by to nemalo tobiť problém, či? Lenže on nielen že čosi také ako je stvorenie dobra neurobil. Namiesto toho stvoril ZLO. Viď Izaiáš 45/7. Alebo prečo citujem: dobrí ľudia majú sa na zemi učiť žiť správne podľa Vôle Najvyššieho...Ak je to vôla najvyššieho, teda všemohúceho, tak sa musi splniť. A tí dobrí keby to od nich ten všemohúci chcel by nemohli robiť zlé veci. Keď si pozorne preštuduješ Bibliu zistíš, že Pán Boh je obyčajný klamár. Oklamal už prvého človeka, ktorého stvoril keď mu phrozil, že ak zje jablko zo stromu poznania v ten deň istotne zomrie. Eva a Adam jedli a v ten ďeň nezomreli. Tu mi necituj biblie, v ktorých to nie je formulované presne tekto. Ale táto citácia zodpovedá doslovnému prekladu Biblie. Ďalej sľúbil svojim bojovníkom, že zastaví slnko a to bude ešte dlho ďeň, keď už mala byť dávno noc. To je tiež veľké Hospodinovo klamstvo, pretože slnko sa nedá zastaviť. Striedanie dňa s nocou zabezpečuje pohyb Zeme. No ovce mu to samozrejme zožerú. Ďalej sa dozvieš, pri pozornom štúdiu Biblie, že Pán je aj podvodník, a lúpežník (kázal oúpiť egypťanov keď vyvádzal izraelitov z tej zeme)a masový vrah. Vynálezca holocaustu (vyničil celé národy) a prvý rasista. Sľúbil izraelitom, že budú nad všetkými národmi na svete. Takže má toho veľa za ušami. A tí, čo ovládajú Bibliu sa môže len pousmiať nad podobnými uvahámi, ktorými sa niektorí svatuškári snažia ospravedlňovať Hospodinove svinstvá.


2.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 12. 2012, 18:25 avatar
Samotna matematika hovori, ze tato civilizacia nema sancu prezit. Nie za tychto podmienok a uz teraz sme narobili nenavratne skody na ziv. prostredi, ktore nam budu s pravidelnostou sposobovat velke skody v podobe klimatickych zmien.
Vsetko je v poriadku.
Kazdemu co patri.
Súhlasí blueevil


3.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 12. 2012, 18:38 avatar
A čo si tým chcel povedať, Boris?


4.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 12. 2012, 18:39 avatar
Ze je vsetko tak, ako ma byt. A Ludstvo je posrana zberba hajzlov a kuriev.


13.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 12. 2012, 19:54 avatar
Za to, že nechú uskutočniť tvoju ideálnu spoločnosť?


14.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 12. 2012, 20:18 avatar
Nie, okrem ineho, nemam ziadnu moju idealnu spolocnost. Je slusnost definicia nejakej idealnej spolocnosti?
Slusnost je proste civilizovanost.


5.
označiť príspevok

rose.madder žena
   3. 12. 2012, 18:51 avatar
..ak by Kristus prišiel dnes, prvú by odsúdil cirkev ...a rozmetal by Vatikán ...
..ryba smrdí od hlavy ..


6.
označiť príspevok

anakin
   3. 12. 2012, 18:54 avatar
Kazdemu podla jeho skutkov...
Súhlasí rose.madder, luke85


7.
označiť príspevok

rose.madder žena
   3. 12. 2012, 18:56 avatar
..a kde je zodpovednosť väčšia, je aj vina hlbšia ..


9.
označiť príspevok

anakin
   3. 12. 2012, 18:58 avatar
A kde nie je ziadna zodpovednost? Tam co?


11.
označiť príspevok

rose.madder žena
   3. 12. 2012, 19:04 avatar
..všade je nejaká ...minimálne za seba sme zodpovední ...ale ak si zodpovedný za vieru iných, vieru ľudí celého sveta, chyby sú osudové ...ved pozri na názory na vieru ...odzrkadľujú postoj ľudí ku cirkvi a ku zaslepeným veriacim ...nevidia, nechcú vidieť to hlboké a krásne pod tou špinou ...


12.
označiť príspevok

anakin
   3. 12. 2012, 19:07 avatar
Nerozumiem... Pises ze za seba sme zodpovedni sami a v dalsej vete uz cirkev?


15.
označiť príspevok

rose.madder žena
   3. 12. 2012, 20:53 avatar
...áno ...neviem, čomu nerozumieš ...každý z nás je zodpovedný v prvom rade sám za seba ...a samozrejme aj za iných tiež a cirkev je zodpovedná za stav postojov rôznych ľudí ku viere ...ak je kňaz vo farnosti čistou a silnou osobnosťou, vplýva na ľudí čistotou a silou a je už len na tých ľudoch, či to vezmú, či nie


16.
označiť príspevok

anakin
   3. 12. 2012, 20:56 avatar
Podla mna sa to vylucuje... Ak si za seba zodpovedna sama, nemoze byt za teba zodpovedny niekto iny...
Súhlasí Bojislav


19.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 12. 2012, 11:04 avatar
..každý sme zodpovedný za seba ...a zároveň za iných ...ale v prvom rade za seba ...
..ja myslím, že som to napísala jasne : )


18.
označiť príspevok

blueevil
   4. 12. 2012, 08:16 avatar
Kristus nemal vobec nic spolocne s cirkvou. dnes je podobnych ako on celkom dost, ale ludstvo potrebuje radsej diktaturu, alebo symbolymus k tomu aby niekto iny spravil pracu za nich a mohli si tak zit svoj ubohy prazdny zivot plny intryg a zla o kusok masa


20.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 12. 2012, 11:05 avatar
..všetko je zle ...všetko je naopak ...


8.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   3. 12. 2012, 18:56 avatar
Boris 4. Máš pravdu. Je to ako píšeš. Je to posraná zberbe hajzlov a kuriev ale stvorená všmohúcim, vševediacim, najmúdrejšim, najspravodlivejším a... Pánom Bohom. Nie je to čudné?


10.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 12. 2012, 18:59 avatar
Cudne to s tym bohom az take nieje.
To clovek sa rozhoduje byt taky, aky je. Je to jeho osobna volba a s tym "boh" nic nema. Poznam dost slusnych ludi na to, aby som mohol vyslovit takyto verdikt. Je to ludske rozhodnutie... ostatne to vidat denno denne aj na tomto fore, co ludi zaujima a co ignoruju... a je to len ich volba.


21.
označiť príspevok

Luciferium žena
   4. 12. 2012, 14:53 avatar
milan.s.tvoj Boh je Anunnaki-obycajny jaster,to on ta stvoril do podoby v akej fungujes pokial ti to tvoje DNA dovoli
sklapni uz konecne a pochop,ze ked ON chce,tak ta znici a ked chce tak ti zabezpeci ,ze budes sa tu mat v hojnosti
potrebuje len tvoju ..obetu poslusnosti a inac ver si comu chces,jemu je to jedno,hlavne ze mu neznicis celu Zem,bo potom ta skantri este za ziva


22.
označiť príspevok

Luciferium žena
   4. 12. 2012, 15:25 avatar
a aby si vedel pravda je ta,ze pracloveka so zmutovanou DNA z labaku u Anunnaki vynosili nahradne matky Anuna na lodi tam hore,kde hladas zjavenia
hm nikto mi aj tak neveri  


23.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 12. 2012, 07:18 avatar
Uvediem jeden príklad z milióna:
Asi pred šesťtisícrokmi niekde medzi riekami Eufrat a Tigris stvoril Boh Raj na zemi s Adamom a Evou. A kto zničil tento raj, komu najviac vadilo, že niečo také tu existuje a mohlo by sa rozšíriť do celého sveta! Prečítajte si to! Ani Boh, ani človek, ale satan. A prečo ? Choďte sa ho opýtať ? Nie, aj to tam je, prečo. Aby mohli ľudia šťastne žiť na zemi, nesmie tu byť on, satan. Preto stvoril Boh iný typ človeka, ktorý bol pred tým ako potomok človeka stvoreného na šiesty deň stvorenia sveta a ktorý mu má rozšliapať hlavu a satan mu za to pohrýzie pätu. Tým pádom začalo ísť satanovi o život a hneď automaticky začal bojovať ako o svoj vlastný život. A do dnešnej doby sa mu to celkom dobre darí a toto a ktvie aké a kedy, ľudstvo nemá na to, aby mu vôbec na tú hlavu siahlo, pretože nestačilo, že zničil raj. Potomkovia Adama a Exy si museli brať za manželky ženy z ľudí, ktorí boli potomkami ľudí stvorených na šiesty deň a zase mal možnosť satana do tohoto kríženia krvi zasiahnúť a zasiahol tak účinne, že Boh po určitej dobe konštatoval, že už je to len telo a žiaden duch. Znova začal Boh bojovať so satanom potopou sveta a potopou sveta vybral to najlepšie, čo sa len dalo, a ostatné nechal zahynúť. Acšak aj toto mal satan a neustále má pod kontrolou a keď si boh myslel, že už vyhral, hneď musel satan zaučínkovať a z Noeho urobil ožrana, aby sa potom ako opitý dopustil hriechu nahoty proti svojmu potomstvu. A potom znova a znova sa boh snažila snaží a satan to účinne zničí. Myslím, že netreba ani ďalej pokračovať, že potom zase prišla Sodoma a Gomora, atď ...... a stále to ide tak až do dnes, aj keď ešte boh previedol p=okus, že ak satan ovláda logiku človeka až do takej miery, že zhrešiť musí, poslal svojho syna a vymyslel odpustenie hriechov, aby sa zachránilo aspom tých 10 či 20 %. A ešte dobrý typ pre tých, čo označujú Boha za masového vraha, že potopou sveta sa ich štatistika značne vylepší. A samozrejme, že nie je to až také beznádejné, bolo tu napríklad aj NInive aj samotný Ježiš založil cirkev, ktorá dáva možnosť aspom tým 20%.
Ale stále je tu satan 80% a Boh 20% a toto zodpovedá aj tomu, koľko je na zemi dobra a koľko zla. A ešte stačí si prečítať tie diskusie vyššie a je jasné, že ten humus tu bude ešte horší, lebo jediná cesta, ako poraziť satana a mať sa trochu lepšie je zvýšiť počet veriacich, teda zmeniť terajší pomer nie 20 ku 80, ale naopak. Ale satan má týchto ľudí perfekte chytených a oklamaných a nenechá si ich vytrhnúť z ruky, lebo vie, že mu ide o život. Ten zápal a nenávisť proti bohu toto jasne potvrdzuje.


24.
označiť príspevok

dilemma žena
   5. 12. 2012, 07:26 avatar
zaujímavý príbeh, ale z pohľadu všemohúceho a jediného boha veľmi komplikované stvorenie. od začiatku bojovať s niekým, to znamená veľkú konkurenciu, bez najmenšej iskry pravdepodobnosti, že v tom niekedy sami spravia poriadok.


26.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2012, 07:45 avatar
Napísala si to dilematický , ešte trochu a mohlo to byť dialektické 


27.
označiť príspevok

prairelabster
   5. 12. 2012, 08:06 avatar
začatujme si...


25.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2012, 07:42 avatar
Doprdele... , nie si ty nejaký svedok? Popisuješ to tak "vierohodne" ani čo by si bol pritom. Nie šo má do seba aj úvaha o tých percentách - vieš čo je štandardné rozdelenie javu? To by sa dalo nazvať božským zákonom , lenže to vyplýva z povahy tohoto materiálneho sveta. Skús to vysvetliť bez toho Satana a Boha - junák s palošom čo tne draka ,to je predsa rozprávka pre deti.


35.
označiť príspevok

nabzlo muž
   6. 12. 2012, 10:39 avatar
kde urobil boh chybu??????????????????


28.
označiť príspevok

Bojislav muž
   5. 12. 2012, 20:26 avatar
buducnost ludstva ma v rukach ludstvo samo, nie jahve


29.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 12. 2012, 23:49 avatar
Bojislav konečne vypotil jednu rozumnú vetu, ibaže potom nechápem, prečo obviňuješ Boha zo všetkého zla na zemi.


30.
označiť príspevok

Vlado muž
   5. 12. 2012, 23:52 avatar
No, budúcnosť ľudstva nezávisí len od ľudí. Vplyv na budúcnosť môže mať i akákoľvek prírodná katastrofa.


37.
označiť príspevok

Bojislav muž
   6. 12. 2012, 16:45 avatar
ano, no keby sa ludstvo sustredilo na kolonizovanie vesmiru, technicky pokrok, systemy vcasneho varovania a evakuacie, krytov nez na rast kapitalu, na konzum, na vojny medzi sebou tak by mozno dokazalo prezit aj tuto planetu.


31.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 12. 2012, 23:52 avatar
Pretože bez vôle Božej ani vlas z hlavy nespadne...


32.
označiť príspevok

Vlado muž
   5. 12. 2012, 23:53 avatar
Tomu najlepšie rozumejú holohlaví.


33.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 12. 2012, 23:58 avatar
Dobre, tak naopak, bez vôle Božej ani vlas na hlavu nie je implantovaný...


34.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 12. 2012, 10:08 avatar
Všetkým prajem príjemnú pohodu v teple mikulášského domova a hlavne veľa šťastných rozžiarených detských očí, lebo to sú najsilnejšie svetlá tohoto sveta.


36.
označiť príspevok

Bojislav muž
   6. 12. 2012, 15:50 avatar
elemir, chcel som tym povedat ze boh nema v rukach ziadnu budunost lebo ziadny taky boh nie je, my sa rozhodujeme ako bude vyzerat nas zivot, nie je za to zodpovedny osud, boh alebo volaj si to ako chces

no pokial by existoval boh, taky ako si ho ty predstavujes ( hoci je velmi tazke vediet co si ty predstavujes, neriadis sa ani podla biblie), teda milujuci boh ktory nas stvoril, nejaka inteligentna vyzsia bytost tak je zodpovedny za zlo,
mozno nie za to co pachaju ludia, ale co take prirodne katastrofy, smrtelne choroby u deti, zlo ktore boh sam pachal?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:47,  To som zvedavý, či dosiahnu aspoň 3 percentá.
dnes, 01:47,  Môžeš ďakovať predsedovi NR SR Dankovi.*13
dnes, 01:32,  Toto nebudu volby ale Slovenska narodna revolucia kde si prebudeny slovensky mierumilovny narod...
dnes, 01:26,  Vysledok volieb je zakomponovany uz v datume volieb 29.2.2020 2 + 9 + 2 + 2 + 0 + 2 + 0 = 17...
dnes, 01:14,  A takto maju vyzerat nove tvare v politike Monika Sofiya Sorocinova kandidatka za stranu Vlast...
dnes, 00:08,  Zdravý rozum káže: Neber vážne takéto hanopisy. Sú to ako toaletný papier.
dnes, 00:08,  K: abyste pochopili, že Američané na Slovensku hrají o všechno. Komouši už prechlastali...
dnes, 00:06,  Hlupák plače: protože Zuzana Čaputová pochází z neziskovky Via Iuris. Akože inak? Keby...
dnes, 00:04,  Nebudú voľby fraškou!!! Budú také ako predtým. Niektorí sa dostanú cez 5 %, a budú v...
včera, 23:46,  Budú voľby fraškou? Dátum: Tue, 18 Feb 2020 Sú naši spoluobčania už takí...
včera, 23:08,  Kasafran, škodíš komunistickému hnutiu, ako škodí Blaha sociálnej demokracii.
včera, 23:06,  Komunista Kasafran, prečo škodíš KSS (Komunistickej strane Slovenska), a všetkým komunistom...
včera, 23:02,  Požiare v Austrálii zakladajú vtáky - vedci prišli na to, čo Aboridžinci vedia desiatky...
včera, 22:47,  Vpád do Estónska Na jar 1940 sa vystupňovalo v Estónsku obviňovanie z protisovietskych...
včera, 22:47,  Karty sa ale nakoniec obrátili, Hitler pakt porušil, čím sa z Nemecka a Svietskeho zväzu...
včera, 22:46,  Najväčší spojenec Hitlera sa nenechal zahanbiť: Sovieti zahájili brutálny útok na...
včera, 22:37,  Kasafran ja len pravdu . Tie tri špinavosti sú len minimum z toho čo Rusko dokazalo voči...
včera, 22:35,  Návod: -Stlač Fullscreen -šípky vľavo vpravo, beh. -šípky vľavo vpravo + šípka hore,...
včera, 22:33,  Pavol Janík potrebuje lieky aspon take ako berie Kasafran
včera, 22:32,  Presne tak 5 naberačiek a hotovo ....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je to najkrajšie umelecké dielo, ktoré sa kedy Matke Prírode podarilo stvoriť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(127 332 bytes in 0,734 seconds)