Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Otázka pre ateistov ale aj pre kresťanov

61
reakcií
4707
prečítaní
Tému 21. novembra 2012, 14:33 založil Astax1.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
30. 11. 2013
46
16. 12. 2008
62
05. 06. 2021
309
 
 


1.
označiť príspevok

Astax1 muž
   21. 11. 2012, 14:33 avatar
Prečo žiješ? Prečo si na tejto zemi? Aký je dovod tvojej existencie?

http://www.youtube.com/watch?v=HXNlnWASSsY Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
<---- link na túto myšlienku

Ludia ktorý su veriaci teda katolíci mi vieme na čo sme na tejto zemi.Sme tu aby sme žili s Bohom a tak ako on chce.On vedie naše cesty.Vie čo je pre nás najlepšie lebo je náš Otec.Mi sme tu aby sme raz dosiahli spásu a tak boli naveky spolu s Bohom.Boh stvoril každého človeka ako mňa tak aj teba a všetkych.Ale všetkým sa nedostal dar,dar vieri.Mnoho ludí ho možno ani nechce/nechcelo.
Čo sa ti stane ked sa pomodliš pred spaním krátku modlitbu aj vlastnými slovami napr ,, Bože Otče ja hriešnik k tebe prichadzam a chcem sa polepšiť ak naozaj si daj mi dar milosti aby som ťa mohol spoznať"-doložiť možno Verím v Boha alebo inú modlitbu.
Ale Boh vás nevypočuje ak to naozaj vy nechcete a robíte to len tak.Základ je chcieť,chcieť prijať Boha Otca do svojho života.


49.
označiť príspevok

pomocnik muž
   21. 11. 2012, 18:16 avatar
Pekne ste to napísali, Astax. I keď sa to netýka zďaleka katolíkov ale všetkých ľudí. Veľká pravda je vo slovách "Sme tu aby sme žili s Bohom a tak ako on chce". Teda presnejšie, aby sme sa to naučili. Je len škoda, že ľudia už dávno nechápu, čo sa pod tým skrýva. Horšie je to už z "darom viery". Neviem, čo si pod tým predstavujete, že sa "všetkým nedostal" - s tým sa súhlasiť nedá, pretože veď aj Vy viete, že pred Ním sú si všetci rovnaký. Každý jednotlivý človek dostal do daru všetky predpoklady, aby dokázal v sebe rozlíšiť za každých okolností, ktoré z jeho každodenných rozhodnutí je vždy to správne alebo nie, teda - inými slovami, aby dosiahol stav, keď "žije tak, ako Boh chce". Teda aby sa konečne stal opravdovým človekom. Pokiaľ by ľudia takto žili, už dávno by sme mali Raj na Zemi, lebo by aj každý počin človeka musel v sebe obsahovať pravú múdrosť, spravodlivosť a zároveň lásku.

To však ale znamená, aby sa vždy zo všetkých síl namáhal takto rozlišovať - v tých najdrobnejších rozhodnutiach každodenného života. Z toho by samozrejme mohlo vzísť niečo veľkého. Žiaľ, ľudia vždy robia tú istú chybu, že vo svojej duchovnej lenivosti sa o to nesnažia, čo je aj v biblii obrazne popísané keď sa hovorí o tých, čo darované talenty zakopali, ale nerozmnožovali. Je mnoho spôsobov ako holdovať svojej lenivosti. Napríklad potláčanie hlasu svedomia rôznymi ospravedlneniami ktoré človeku našepkáva rozum, keď chce radšej holdovať svojim slabostiam. Alebo - spoliehanie sa na "múdreho" vodcu - iného človeka, ktorému neskôr začína slepo veriť, t.j. aj vo veciach, s ktorými sa vnútorne nestotožňuje. Je jedno či je to nejaký guru, iný člen rodiny, filozofická teória alebo nejaká cirkev, hoci aj katolícka. Základ je vždy rovnaký.

Dôležité je vždy zo všetkých síl snažiť sa hľadať odpovede nie v názoroch iných, ale hlboko vo svojom vlastnom vnútri. Jedine tak môže človek kráčať tou správnou cestou, a nestane sa slepým otrokom slúžiacim zištným cieľom iných, hoci by aj tento iný bol uznávaný miliardami ľudí. Môže počúvať to čo hovorí, to áno, avšak musí vždy zvažovať obsah slov, vediac že múdra rada môže prísť z úst aj toho posledného žobráka, ktorý sa v tej chvíli stane nástrojom bez toho, aby si to uvedomoval. A neveriť inému len preto, lebo o sebe tvrdí že má spojenie, alebo že to tvrdia iní.

Pri takomto uvažovaní zrazu odpadnú všetky tie zatrieďovania a "škatuľky", ktoré si ľudia urobili v snahe označiť sebe (teda tú "svoju" skupinu) za niečo viacej. Nebude viac už dôležité či sa niekto pokladá za veriaceho kresťana, muslima, žida, evanjelika či katolíka, dokonca za ateistu. Rozhoduje už len jediné - a t je hodnota jeho vlastného vnútra. Lebo žiť "tak ako Boh chce" nie je spojené s tým, čo sa dnes označuje za "vieru" - ale skôr z prejavmi vnútornej ušľachtilosťi, vznešenosti a múdrosti najvyšieho druhu. Prejavuje sa v jedinečnosti osobnosti, vnútornej živosti - teda nezávislosti od akéhokoľvek cudzieho názoru a v schopnosti nájsť východisko z akejkoľvek situácie. Taký človek musí niesť známky spravodlivého konania, pričom otvorenosť jeho vnútra k vonkajším podnetom sa zároveň prejavuje aj v sjhopnosti porozumenia pre inýchm v schopnosti účinnej pomoci.

Teda vo všetkom tom, čo dnes veľni chýba. A to samotné svedčí o mnohom. Pretože ak by boli na svete veľa takýchto ľudí - napríklad tí, čo sa hlásia ku katolíkom a tvrdia o sebe, že majú "dar viery" - musel by už aj dnes byť svet inakší.

Necítili by ľudia dnes v stále väčšej miere a stále bolestnejšie - práve nedostatok spomínaných hodnôt, necítili by, ako sa od základu otriasa jedna istota nad druhou.

"Prebudiť sa duchovne" znamená otvoriť oči pre to, čo sa okolo deje duchovne, teda aj pre to, aký človek v skutočnosti je, uvidieŤ skutočnú hodnotu ovocia čo neustále vytvára a aj to, kam to všetko musí smerovať. Zároveň to však znamená uvidieť aj východisko, všetky tie pomoci ktoré sú okolo neho v o to zvýšenej miere, aby sa zmenil a stal sa pravým človekom! Videl by pred sebou hučiaci súd, avšak musel by spolu s vážnosťou zažiť aj slová - :Keď je núdza najvyššia, Božia pomoc je nám najbližšie!

Ak však pomocnú ruku nevidí, ak samého seba navyše klame, ako je všetko v poriadku a ako sa napríklad jemu súd vyhne, alebo ako si človej s tým poradí ako si poradil vždy - či čokoľvek iné - ako sa môže tejto ruky chytiť?
Súhlasí muz.zmarsu


50.
označiť príspevok

Vlado muž
   21. 11. 2012, 18:18 avatar
P: Dôležité je vždy zo všetkých síl snažiť sa hľadať odpovede nie v názoroch iných, ale hlboko vo svojom vlastnom vnútri. Jedine tak môže človek kráčať tou správnou cestou, a nestane sa slepým otrokom slúžiacim zištným cieľom iných, hoci by aj tento iný bol uznávaný miliardami ľudí.

Pod toho sa ti podpíše i humanista.


62.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   27. 11. 2012, 19:44 avatar
Pekne. Kto to spravne pochopi?


56.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 11. 2012, 13:18 avatar
Astax, tebe nevadí, že ťa Vladko urazil, že si hlúpy ako tágo, lebo neovládaš pravopis?


57.
označiť príspevok

Mojka žena
   22. 11. 2012, 13:30 avatar
nie, nevadí..on si myslí..že tágo je Vladko 
Súhlasí Vlado


60.
označiť príspevok

piskotka žena
   23. 11. 2012, 21:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Vlado muž
   21. 11. 2012, 14:43 avatar
A: Ludia ktorý su veriaci teda katolíci

Evanjelici sú teda neveriaci. Teda ateisti.      


35.
označiť príspevok

Vladko muž
   21. 11. 2012, 16:49 avatar
Vlado, nauč sa aspoň slovenskú gramatiku. vari komunistov-robotníkov ju neučili? Také tvrdky neurobí ani tvoj kolega Gejza, ktorý je laik bez bez celoživotného vzdelávania. Vraj humanista (? !), a hlúpy ako tágo.


36.
označiť príspevok

Vlado muž
   21. 11. 2012, 16:50 avatar
Ty, fašistická krysa, s mojou karikatúrou menom Vladko, a povedz ešte, že kde som napísal chybne.


40.
označiť príspevok

Vladko muž
   21. 11. 2012, 17:17 avatar
36 Vlado, komunista-robotník

Si ešte hlúpejší ako som si myslel, ty "humanisto" bez vzdelania. Neber si ani výraz "humanista" do papule. Nesiahaš nám ani po päty.


41.
označiť príspevok

Vlado muž
   21. 11. 2012, 17:18 avatar
Nerozumieš? Pomýlil si si stoku, v ktorej spávaš s diskusným fórom? Ja som rád, že nie som ako ty. Len už prezraď, že kde som chybne napísal v 2. Inak na tomto fóre ostaneš ukážkovým klamárom a ohováračom.


42.
označiť príspevok

Vladko muž
   21. 11. 2012, 17:21 avatar
42 Vlado bez vzdelania.

Ani pol hodiny ti nestačilo na odhalenie gramatickej chyby. Tak to už je na pováženie, idiotko.


43.
označiť príspevok

Vlado muž
   21. 11. 2012, 17:22 avatar
Ty niečo blúzniš, nie ja. Je na tebe, aby si podal dôkaz, že kde.


37.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 16:50 avatar
nemá tam chybu pokiaľ vidím
Súhlasí Vlado


3.
označiť príspevok

Astax1 muž
   21. 11. 2012, 14:50 avatar
Sú to oddelený "bratia".Odtrhli sa od pravej vieri.Tiež ako neuznávajú Pannu Máriu.Nevravím že sú to ateisti ale niekto kto nežije v pravde.Ich spoved je hromadná tzv. hromadné vyznanie hriechov čo neplatí.Neprijimaju Ježiša Krista lebo niesu vysvatený ich knazi .A neviem či vobec uznávaju sv.Otca za hlavu Cirkvy.


4.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 11. 2012, 15:08 avatar
..sv.otca uznávajú.  Pekne ste si toho pánboška sprivatizovali...asi po Nežnej. 


5.
označiť príspevok

Chiara
   21. 11. 2012, 15:16 avatar
Že v dnešnej dobre to funguje takto:
Postav dom, zasad strom a zmizni. Taký normálny svet :D
Súhlasí havran, Inotaj


6.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 15:18 avatar
myslím, že na položené otázky sa ľudia už trošku dlhšie snažia odpovedať
dôvodom mojej existencie je zrejme existencia sama a žijem preto lebo (moje obľúbené) penis in vagina a keďže som nebol urobený na inej planéte, tak žijem na Zemi

btw. prečo by sa niekto modlil k Bohu a pritom nechcel, aby ho vypočul?
Súhlasí Petrana


7.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 11. 2012, 15:20 avatar
....zlé svedomie. 


8.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 15:21 avatar
obdivuhodný dôvod pre sebemluvu 
Súhlasí Inotaj


9.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   21. 11. 2012, 15:44 avatar
Nežijem na to aby som ľudom vysvetloval debiliny ako je, že prečo žijem. Myslím, že ak niekto nevie, že prečo žije tak už asi medzi živím nie je. A slovami sa niektoré veci skrátka nedajú vysvetlid. Hlavne si treba pozrieť filozofiu kde 3000 rokov nevedia rozriešiť čo je to realita. Tak načo si klásť také debilné otázky. To mám ako celý život rozmyslať na takou tuposťou?

Ako sa hovorieva nebud zvedaví budeš skoro starý. Kašlať na zmysel života. Život treba žiť. A nie sa balamutiť.


10.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 15:46 avatar
náhodou, realitu sme slušne rozlúskli, len už prísť na to, čo je to bytie 


11.
označiť príspevok

Bojislav muž
   21. 11. 2012, 15:47 avatar
vediet a mysliet si je nieco ine, zivot nemusi mat zmysel
Súhlasí Inotaj


23.
označiť príspevok

rose.madder žena
   21. 11. 2012, 16:17 avatar
...život má zmysel vždy ...
...len ten zmysel nemusíš vidieť ...ak nie si práve momentálne šťastný , človeku sa občas zmysel stráca, ale vždy tam niekde je ...možno sme niektorí na svete len preto, aby sme niekomu pomohli ...možno nie sme na svete preto, aby sme my sami zažili šťastie ... aj to môže byť zmyslom ....byť tu pre iných : )


28.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 16:18 avatar
tak ako nie je nevyhnutné, aby existoval boh, tak rovnako nie je nevyhnutné, že život má zmysel
Súhlasí Inotaj


38.
označiť príspevok

rose.madder žena
   21. 11. 2012, 16:54 avatar
..nevyhnutné nie je nič ...a dá sa žiť, súhlasím ...len s tým zmyslom, či prípadne Bohom je to podľa mna také ...bohatšie : )


39.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 16:56 avatar
nemyslím si, že by existovala akíkoľvek evidencia bohatšieho, kvalitnejšieho či lepšieho života s predstavou zmyslu života alebo existencie božstva
je to skôr len otázkou individuálneho pohľadu na svet a s tým spojený hodnotový rebríček a samozrejme nie úplne zanedbateľné sú aj životné podmienky
Súhlasí rose.madder


44.
označiť príspevok

rose.madder žena
   21. 11. 2012, 17:24 avatar
..preto som tam dala ..."podľa mna" ...je to len môj názor ...
..ak raz prídem na to, že sa mýlim ...názor zmením ...


45.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 17:25 avatar
hoci aj ja môžem byť príkladom 
Súhlasí rose.madder


46.
označiť príspevok

rose.madder žena
   21. 11. 2012, 17:27 avatar
..alebo "anti-vzorom" ; ))))
Súhlasí Lea Pragmatická


53.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 20:12 avatar
anti-vzor? to už prečo? tým som ešte nebol asi 


51.
označiť príspevok

Bojislav muž
   21. 11. 2012, 19:14 avatar
takto to poviem, zmysel zivota si urcujeme sami ludia, neexistuje univerzalny zmysel zivota, nedava nam ho nejaky ujo z nevieme odkial a nevieme preco.

moze si niekto dat za zmysel zivota sluzit nejakej bytosti a vsetko jej podriadit, alebo si moze zmysel stanovit sam a zit presne taky zivot aky chce


55.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 20:16 avatar
ono sa to akosi rado motá
1. konkrétny zmysel života - si vyberá jedinec (napr. pomáhať chudobným)
2. zmysel konkrétneho života - nepoznáme, ale mal by byť daný akousi "vyššou silou, poriadkom a pod." (napr. priblížiť sa späť k bohu)
3. univerzálny zmysel života - je odpoveďou na otázku "Prečo je život?"


12.
označiť príspevok

havran
   21. 11. 2012, 15:52 avatar
Ovečky sú na to , aby mal pastier úžitok  


13.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   21. 11. 2012, 15:53 avatar
pravidelne striha, doji, obcas aj popara do zadocku  
Súhlasí Inotaj


14.
označiť príspevok

havran
   21. 11. 2012, 15:57 avatar
Ľudia vo všetkom hľadajú zmysel. Samotný život je málo? Chápem že nám zovšednel , ale práve pred životom by sme sa mali skloniť a oslavovať ho.
Súhlasí rose.madder, Sinaja, Inotaj


15.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 15:59 avatar
možno je to len tá fascinácia životom, že ľudia v ňom stále niečo hľadajú
Súhlasí Inotaj


16.
označiť príspevok

Astax1 muž
   21. 11. 2012, 16:01 avatar
4 Si evanjelička ako vieš že uznávaju sv.Otca teda pápeža za hlavu Cirkvy?
Čo sa týka tejto otazky ohladom života a jeho zmysel vedel som že budete takto reagovať lebo vy nepoznáte na to odpoved.
Tak ako si myslíte že Zem vznikla velkym treskom či take dačo.Neviete to inak vysvetliť iba hovadinami.
Preto žijete v klamstve nuž ale vy chcete v nom žiť.Ked chce niekto žiť bez Boha kto sme aby sme mu v tom bránili jeho slobodná vola ale jedno vám poviem.Ked raz zomrieš a to je isté postáviš sa pred Boha ale v tedy už bude neskoro lebo Boh je k ludom na zemi milosrdny ale po smrti je spravodliví.


19.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 16:11 avatar
očividne, ale nejaké odpovede poznáme, veď sme odpovedali
Súhlasí Inotaj


17.
označiť príspevok

havran
   21. 11. 2012, 16:08 avatar
Aj Boha stvoril inteligentný mysliaci prejav hmoty. Problém je v tom , že to skalopevne to vie len 1 percento vládcov sveta.
Súhlasí Inotaj


18.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   21. 11. 2012, 16:09 avatar
Si jedno percento kámo?   


22.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 11. 2012, 16:16 avatar
...stvoriť Boha bola brnkačka, čo, len na sebe musíš makať jak otrok. 
Súhlasí Inotaj


20.
označiť príspevok

Astax1 muž
   21. 11. 2012, 16:12 avatar
7
Boha nemohol nikto stvoriť lebo Boh je tu odvždy.Ale ty to asi ťažko pochopíš


21.
označiť príspevok

rose.madder žena
   21. 11. 2012, 16:12 avatar
..spoznávať, objavovať, rozmýšľať, pomáhať, brať, dávať, byť čo najviac užitočná ...a vždy ak je to čo i len trochu možné, nežiť na úkor nikoho a ničoho ...


26.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 11. 2012, 16:18 avatar
...a kde je vďak a rešpekt?


29.
označiť príspevok

rose.madder žena
   21. 11. 2012, 16:19 avatar
...v skutkoch, v činoch ...


24.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 16:17 avatar
ja žijem pre Kristovu milosť a lásku
Súhlasí rose.madder


33.
označiť príspevok

rose.madder žena
   21. 11. 2012, 16:23 avatar
..Kristus a jeho učenie nám svieti na cestu ...ak by všetci žili podľa jeho slov ...a len nepoužívali jeho slová naprázdno, či nezneužívali by ich ako nejakú prostitútku ako to často a rada robí práve cirkev ...nebol by hnev, agresia, nenávisť na svete ...
..na defku by boli len pozitívne témy a pozitívni ľudia, pretože by sme nič iné ako pokoj a spokojnosť nepoznali ...
...a zazvonil zvonec a rozprávky je koniec ; )
Súhlasí Petrana


54.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 20:13 avatar
veď by sme sa ani nemali o čom rozprávať 


34.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   21. 11. 2012, 16:24 avatar
Ja žijem z výplaty do výplaty.   
Súhlasí Petrana, Bojislav


25.
označiť príspevok

Astax1 muž
   21. 11. 2012, 16:18 avatar
To je síce pekné ale podstata ti uniká.
Ludia sa v týchto časoch nahanaju za karierov (nehovorím že všetci) a za ostatnymi pozemskymi dobrami a čo sa stane ked zomrieš.Nad tymto uz ludia neuvazuju.
Vy žijete len pre sučastnosť ale nieje lepšie trpieť mozno 60 rokov a potom sa naveky radovať v nebi.Alebo mať všetko čo chcem 80-90 rokov a potom byť naveky v mukach pekelnych?


30.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 16:19 avatar
tvl si predstav, že by si sa v tomto sekol


32.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 11. 2012, 16:22 avatar
...si už bola v mukách pekelných? Ja áno, ale tu, na Zemi. Pravda je niekde úplne inde. Je tichá, prichádza ti do hlavy bez slov. To, čo žiješ, čo robíš, čo cítiš, to je pravda...ale zajtra to už bude minulosť. Ostatné sú len kaleráby do hlavy.


27.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   21. 11. 2012, 16:18 avatar
Po siedmom dni Boh stvoril pivo, od tej doby ho nik nevidel ani nikto o ňom nepočul.


48.
označiť príspevok

majomajo muž
   21. 11. 2012, 17:42 avatar
A base je 24 fliaš ako hodín v dni, to nemôže byť náhoda.......  
Súhlasí Inotaj


31.
označiť príspevok

Astax1 muž
   21. 11. 2012, 16:21 avatar


47.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   21. 11. 2012, 17:31 avatar
Prekopíroval som časť odpovede na dole uvedenú tému.

Otázka je nesprávne položená. Mala znieť takto: Pre koho má môj život zmysel a aký je to zmysel. (možno položiť ešte ďalšie zaujímavé otázky) Život pre konkrétnu osobu, jedinca, subjekt nemám žiadny zmysel. Aký má zmysel život kravy pre kravu. Žiadny. Ale má zmysel pre toho, kto konzumuje jej mlieko a mäso,kto ju zapriaha do voza alebo do pluhu,...

Viac na: Načo žiješ? Aký je zmysel tvojho života? Pozri si nasledujúce video a nájdeš veľký zmysel života.#ixzz2CsJYcbsK
Súhlasí Inotaj


52.
označiť príspevok

Astax1 muž
   21. 11. 2012, 20:10 avatar
70 pomocnik

V tom mas pravdu ale kazdý sa nedostal teda nenarodil do veriacej rodiny niekto si musi najst vsťah k Bohu ja som bol k tomu vychovávaný a neskor som si sám uvedomil ze ho potrebujem a som "závislý" od neho. To som myslel ze vsetci nedostali dar alebo milosť.

Ktomu čo ste kritizovali tie íčka no problem mňa možte kritizovat kolko chcete.


58.
označiť príspevok

Astax1 muž
   22. 11. 2012, 15:33 avatar
S Vladkom sa nemienim hádať nikto nieje dokonalý.Už som sa s ním raz hádal a aj tak si neuvedoml ze nemá pravdu.
On proste hladá zamienku k tomu aby sa mohol začať hádať čiže len provokuje preto je na tomto dfku.
Súhlasí Vlado, Slušný človek


59.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 11. 2012, 15:35 avatar
Áno. V tomto správne na neho upozorňuješ! 


61.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 11. 2012, 11:20 avatar
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:55,  bože ty si ale čudak...no ved....ak by uprimne olutoval....ty azda chceš aby nebezpečny...
dnes, 16:31,  Boh nie je povinný zasahovať na tomto svete... aby však existovala slobodná vola, je...
dnes, 16:30,  Aha, takže ho nazývaš pošukom.... pekne vidno, ako takého človeka z duše neznášaš......
dnes, 16:26,  Mnoho vecí neviem, ale ani ich nepotrebujem k životu.
dnes, 16:25,  Zrejme sa bohu nechce, je lenivý?
dnes, 16:25,  Jasné, že som to zažil, aj tu na fóre. Najmä, keď mi kresťania dohovárajú, že sa...
dnes, 16:23,  Ak ich Boh bude chcieť zachovať, tak može pobehovať aj milion vrahov po svete a neskriví sa...
dnes, 16:20,  Aha, takže sa mu pomstíme.... Ondrej, vieš o tom že aj Hitler ktorý zabil miliony ludí, ak...
dnes, 16:16,  no veru pošuk, ktoreho tu vykresluješ patrí do chladku..aby nezavrazdil dalších...
dnes, 16:09,  Alebo, keď si človek neprizná, že nevie, čo nevie.
dnes, 16:06,  15.Lemmy Aj ty si už snad v živote zažil, že niekto sa ti snažil nahovoriť, že ako sa...
dnes, 15:55,  Neprirovnávaj to k temnej hmote, o ktorej nič nevieš. Teba vzrušuje len to slovo temná, ale...
dnes, 15:54,  Keď nevie, ako expanduje myseľ?
dnes, 15:40,  Ak sa berie do úvahy, a musí sa brať, že čím viac človek NEVIE, o to väčšmi expanduje...
dnes, 15:23,  Zial v tomto prípade musím konštatovať že RKC nie je kresťanská cirkev lebo netrpí pre...
dnes, 15:18,  Savater: „To mi pridalo pôdu pod nohy a spresnil som, že teda na to zvyčajné skutočne...
dnes, 15:17,  Asi by som nemohol mať kanárikov, nemám skúsenosť. O mačku sa v podstate netreba starať,...
dnes, 15:10,  Evanjelium podľa Lukáša 14:27 A kto ide za mnou a NENESIE SVOJ KRIZ, NEMOZE byť mojím...
dnes, 14:53,  Sám sa z neho robíš, ked učenie štátu počúvaš viac než učenie Boha.
dnes, 14:50,  no vidíš už aj fanatika si zo mna vystruhal aj tak še da, aj tak.....*58*58*58...no čo už s...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Ženy sa obliekajú kvôli ženám a vyzliekajú kvôli mužom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(168 142 bytes in 0,480 seconds)