Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ospravedlnenie ateistov za všetky zlá, chyby a vraždy za iných ateistov,ktorí sa toho dopusti

55
reakcií
1848
prečítaní
Tému 13. októbra 2016, 18:10 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 18:10 avatar
Keďže je v móde útočiť na katolíkov a požadovať po nich ospravedlnenie za chyby, pády a prípadne vraždy, ktorých sa členovia cirkvi dopustili, prišiel čas aj na iné skupiny. Takže je viac ako zrejme, že existuje tisíce ateistov, ktorí sa robia lepší ako sú katolíci aj lepšie všetkému rozumejú napr. Biblií aj všetkému - skrátka dokonalí a lepší ľudia. Ide o to, že aj mnohí,ateisti iste je ich na tisíce boli napr. vo vojnách a v armádach alebo súkromne urobili zla, násilnosti vo svojich rodinách aj prasačiny napr. na telesnej úrovni (toto sa s radosťou vytýka len katolíkom a kňazom), ale faktom je, že všelijak zvrhlých sú všade - v rodinách a aj veľa ateistov.

Preto ten kto je ateista nech sa ospravedlní sa všetky chyby, vraždy aj zvrhlosti všetkých ateistov v dejinách a za vo všetkých národoch, inak schvaľuje ich zlé a zločinné konanie. Som zvedavá kto sa ospravedlní.


2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 10. 2016, 18:11 avatar
Nikdy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


3.
označiť príspevok

milky945 muž
   13. 10. 2016, 18:21 avatar
si to zobral systematicky, všade dávaš "Nikdy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"  


4.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 10. 2016, 18:21 avatar
Lebo ja nemám za čo, ja som bezchybný................ 


5.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 10. 2016, 18:22 avatar
..........kokot


6.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 10. 2016, 18:23 avatar
Nazdar pičusko, ešte si jahve z lahve ?


7.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   13. 10. 2016, 18:23 avatar
Milaníčko zapiera a zapiera a zapiera. 


8.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 10. 2016, 18:23 avatar
A opiera a opiera a opiera sa.


9.
označiť príspevok

fajer
   13. 10. 2016, 18:54 avatar


23.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 20:43 avatar
Keby dlhsie vladli komunisti a s ich ateizmom, vyvrazdili by miliony ludi, tu je tvoj ateizmus a jeho obete, schvalujes ateizmus a vrazdenie, vidno, ze nerozmyslas. Socializmus(s povinnym ateizmom) ako zlocinny rezim by mal byt zakonom zakazany.

Žiadny iný svetonázor tejto planéty naprieč celými dejinami ľudstva a súčasne naprieč všetkými kultúrami Zeme nezaujal toľkých ľudí, koľko pozornosti pritiahlo práve kresťanstvo. Žiadna iná filozofia nebola podrobená toľkému skúmaniu a žiadne iné hnutie nemá toľkých nepriateľov - ako kresťanstvo. Tí vedú proti kresťanstvu boj na všetkých možných frontách využívajúc najrozmanitejšie formy znevažovania a spochybňovania. Jedna z foriem útoku sa sústreďuje na spochybnenie tézy, že kresťanstvo je náboženstvom lásky, milosrdenstva a odpustenia. Prízvukovaním už ošúchanej a tisícekrát vyvrátenej frázy o nebezpečenstve kresťanstva sa z vety "Za všetkými vojnami je náboženstvo" stala mantra pripomínaná vždy, keď sa rozhovor zvrtne na náboženskú tému. Ak je za všetkými vojnami náboženstvo, potom zákonite ateizmus je svetonázorom mieru a pokoja.
Ak porovnávame zločiny náboženstiev so zločinmi ateizmu, musíme merať rovnakým metrom. Filozof Daniel Deneth navrhuje súdiť náboženstvá podľa následkov - využijúc biblickú zásadu "poznate ich po ovocí".
Ateista Deneth, podobne ako tu prítomní ateisti, sa nezamýšľa, či dôsledky a následky vyplývajú z najvyšších hodnôt daného náboženstva a či ich zamýšľali ich zakladatelia. Deneth, podobne ako tu spomínaní ateisti brýzgajúci na kresťanov pri každej príležitosti, sa nesnaží oddeliť, čo náboženstvo naozaj učí a čo sú naopak len prekrútené výklady.
Citujem:
"Je pravda, že náboženskí fanatici sa len málokedy, ak vôbec niekedy, inšpirujú alebo riadia najhlbšími a najlepšími zásadami svojho náboženstva.No a čo?Za teroristov z al-Kaidy a Hamasu stále môže islam a za bomby na potratových klinikách rovnako môže kresťanstvo" - ateista Deneth.
Ak použijeme tento meter, tak za smrť miliónov ľudí za Hitlera , Stalina a Maa môže ateizmus.
Iný ateista, Steven Weinberg, podobne ako tu prítomní páni kresťanofóbni ateisti, by však nechcel merať tým istým metrom.Weinberg sa domnieva, že zločiny náboženských fanatikov ukazujú pravú tvár náboženstiev, zatiaľ čo zločiny ateistických režimov sú prekrútením ateistického ducha racionálneho a vedeckého skúmania.
Weinberg obviňuje kresťanstvo zo zla, ktoré bolo jeho menom spáchané a súčasne chce očistiť ateizmus a sekularizmus od ťažších zločinov proti ľudskosti, ktoré boli spáchané jeho menom.
(Křesťanství a ateizmus úplně jinak, Dinesh D´Souza )

Ak my,kresťania, sme obviňovaní zo všetkých zločinov spáchaných od stvorenia sveta, sme braní na zodpovednosť za upaľovanie čarodejníc či križiacke výpravy, hoci sme do týchto udalostí nemohli zasiahnuť ani len teoreticky, tak potom pre porovnanie zločinnosti nás, kresťanov, a ich-vás, ateistov, použijúc rovnaký ateistami používaný meter cezgeneračnej kolektívnej viny, budeme rovnako súdiť ich-vás za zločiny doktrín vychádzajúcich z ateizmu.
Je teda ateizmus svetonázorom mieru? Je to naozaj tak?
Rozhodne nie.
Ateizmus stál na počiatku troch najzločinnejších ateistických ideológií: nacizmu, komunizmu a maoizmu. Tieto najmocnejšie ateistické režimy za niekoľko desaťročí vyhladili astronomické množstvo obyvateľstva. Preto je potrebné si niektoré tieto zverstvá pripomenúť.

Vráťme sa však pár storočí naspäť, do čias Francúzskej revolúcie. Toto obdobie je ateistami vnímané ako "posvätné", lebo udalosti tých dní priniesli svetu osvietenstvo a zrod sekulárneho humanizmu. To, že toto obdobie pár rokov si vyžiadalo viac obetí ako poltisícročie inkvizície, berú na vedomie takmer so zdesením.

1789, 14. júl

Dobytie Bastily. Táto udalosť je vnímaná ako významný medzník v dejinách Európy. Tým dňom podľa ateistov Európa začala písať dejiny sekularizmu. Sloboda, rovnosť, bratstvo. Koniec neobmedzenej moci a výdavkov kráľovského dvora. Demokracia. Takto nejako je táto udalosť ponímaná a glorifikovaná. Neprávom. To historické víťazstvo sa totiž nekonalo. V deň dobytia Bastily v nej totiž bolo len sedem väzňov, 4 pre falšovanie zmeniek, 2 zahraniční špióni a jeden ničomník. Pádom Bastily nezačala demokracia, ale bezvládie a teror.

1793
Väčšine ateistov slovo Vendée nič nevraví. A malo by. Onoho času, v roku 1793 tu došlo k masakru obyvateľstva, žien a detí. Podľa dobových záznamov boli tehotným ženám rozpárané bruchá a deti nabodnuté na bajonety. Tieto udalosti viedli k občianskej vojne, počet obetí ktorej niekoľkonásobne prevyšuje počty obetí Inkvizície za poltisícročie.Tak nejako začala vo Francúzsku občianska vojna, ktorá si vyžiadala aj s následnými dobyvačnými vojnami milióny ľudských životov.
Čo na to ateisti?
Po porážke katolíckej sedliackej armády katolícke oddiely zaplavili mesto Saint-Florent. Umierajúci katolícky veliteľ nariadil ušetriť asi 5000 zajatých republikánskych vojakov. Republikáni však túto veľkorysosť neopätovali. Spolu s mužmi povraždili aj ženy a deti nechali udupať pod konskými kopytami. V Nantes a Angree v snahe šetriť pušným prachom zajatcov topili v Loire. Osvietenstvo prišlo aj s "republikánskymi svadbami": Zviazaný pár muža a ženy utopili spolu.
Iný zdroj uvádza, citujem:
V decembri 1793 bolo 484 osôb postrieľaných kartáčmi. V Lyone tiekla krv potokmi, v Nantes dal Carrier utopiť v Loire 228 osôb. Kňazi a ženy bývali pri tom nahí priväzovaní k sebe a hádzaní do vody - nazývalo sa to republikánske manželstvo. Matky sa museli dívať na masakrovanie svojich synov a k tomu všetkému hrala hudba.
Viac tu. >

1793, Notre Dame, Chrám rozumu

2. brumaira II roku (10. novembra 1793) priviedli v sprievode municipálnych úradníkov do katedrály Notre Dame prostitútku Candeilliu oblečenú do priesvitného flóru s jakobínskou čiapkou na hlave, čoby stelesnenie boha rozumu, postavili ju na oltár, pod nohami mala kríž, v ruke zástavu, incenzovali ju kadidlom, pri čom ona spievala hymnus na slobodu od Cheniera z Gossatu. Táto ohavná modloslužba sa mala konávať pravidelne a zaviesť aj do iných kostolov, čo sa z mohutnými pitkami, tancami a inými nehanebnosťami dialo. Pôvodcom tohto teátru bol pofrancúzštený Nemec Anacharis Cloots a veľmi sa tým dotkol Robespierrovej márnivosti, ktorý vtedy už fakticky bol diktátorom. Vyslovil nad tým svoju nevôľu, čo proti nemu spojilo opozíciu. Aby predišiel problémom, nechal Clootsa, bývalého arcibiskupa Gobeta aj s prívržencami zatknúť a 24. marca 1794 popraviť.
Zdroj: Francúzkarevolúcia, vraždy katolíkov, prostitútka v Notre Dame. Matky sa museli pozerať na masakrovanie svojich detí. (Chronoógia udalostí) >

1794
Republikánska armáda chytá ženy a zaživa ich upaľuje v pecia na pečenie chleba. Celkom zahynulo asi 15% všetkého vendeejského obyvateľstva, teda viac ako 117 000 ľudí.
V meste Clisson vojaci upálii 150 žien na kovových roštoch. Z nich odkvapkávajúci tuk zachytávali pre ďaľšie použitie. A nevyužíval sa len tuk. Na spracovanie sa sťahovala aj ľudská koža.

1789 - 1799
Revolučná doba si vyžiadala vo Francúzku zrovnateľný počet obetí ako Prvá svetová vojna, t.j. asi jeden milión.
Zdroj: www.obcinst.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ,
euportal.parlamentnilisty.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Kresťanstvo bolo nahradené ateistickým kultom rozumu a kultom Najvyššej bytosti. Tieto zaviedol sám Robespierr
Boli zakázané náboženské kresťanské procesie, zvonenie na zvonoch a vystavovanie krížov ( aká to zhoda s dnešnými liberálmi ! ).

19. storočie
Rád by som protibožencom len okrajovo spomenul množstvo vojenských konfliktov, ktoré sa v Európe vyskytli v devätnástom storočí. Žiadny z nich nenesie punc náboženskej vojny.
Kde teda beriete tú trúfalosť tvrdiť, že za všetkými vojnami je náboženstvo?

1848
Manifest komunistickej strany.

20. storočie

Komunizmus a nacizmus sú dejinami preverené najzločinnejšie ateistické ideológie.

Národný socializmus a cirkev vedľa seba nemôžu dlhodobo existovať.
A.Hitler, Vodcov hlavný stan, 11. - 12.7.1941
sk.metapedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

S narastajúcou dĺžkou internetových diskusií sa pravdepodobnosť, že nacizmus bude označený za vyvrcholenie kresťanstva a Hitler nazvaný katolíkom, blíži k takmer istote. Aká je teda evanjeliová zvesť Adolfa Hitlera?
V roku 1935 Hitler zakázal všetky katolícke spolky a v roku 1940 bola zastavená všetka katolícka tlač. Bolo zatvorených niekoľko stoviek kláštorov a katolíckych škôl. Hitler nechal zavraždiť asi 24 tisíc kresťanov pre ich odmietanie vojenskej služby. Predovšetkým svedkov Jehovovych, ale aj evanjelikov či katolíkov. V júni 1942 bola vyvraždená a vypálená obecLidice. Zrovnaný so zemou bol aj lidický kostol sv. Martina. A to ateisti stále tvrdia, že nacizmus bol kresťanský. Čo je to za kresťanskú ideológiu, ktorá ničí kresťanské pamiatky? Až 11 000 kňazov bolo internovaných v koncentračných táboroch. Ako mieni nacizmus postupovať voči cirkvi v prípade víťazstva nacizmu a ako má vyzerať konečné riešenie cirkevnej otázky, naznačil nacistický experiment vo Vartelande. Systematické, štátom vykonávané prenasledovanie a hromadné vyvražďovanie etnických, náboženských, či politických skupín počas druhej svetovej vojny, vykonávané nacistickým Nemeckom a jeho spojencami, si vyžiadalo až do 16 miliónov obetí. V období od 1. decembra 1944 do 15. januára 1945 bolo len z Osvienčimu do Nemecka odvezených 92 022 kusov detských oblekov, 192 652 ženských šiat a 222 269 mužských oblekov. Mŕtvolám žien boli ostrihané vlasy a tie boli v množstve asi 60 000 kilogramov poslané do Nemecka. Hmotnosť zubotechnického zlata vyvezeného z Osvienčimu do Nemecka sa odhaduje na 6 000kilogramov Zdroj tu.
S experimentmi na väzňoch, chorých a duševne postihnutých začala Tretia ríša už pred vojnou. Cieľom pokusov bolo nájsť dôkazy o nadradenosti árijskej rasy, tieto experimenty nemali žiadny medicínsky prínos. Druhá časť pokusov mala napriek nemorálnym a hrubým spôsobom vykonania, prispieť k získaniu medicínskych znalostí. Vrcholom predvojnových pokusov na ľuďoch bol tzv. euthanasia program (oficiálne Aktion T4), ktorý si do októbra 1939 vyžiadal70273 životov. Podľa podrobných údajov väzenkyne číslo 1818, ktorou bola Sylvia Friedemanová z Prešova, sa v bloku číslo 10 v Osvienčime I konali pokusy so sterilizáciou a umelým oplodňovaním na mužoch aj ženách. Pokusy sa začali 18. decembra 1943 na asi 350 mladých ženách prevažne holandských a gréckych Židovkách. Ženám vstrekovali do maternice jodipidin a hneď po vstreknutí robili röntgenové snímky. Tieto pokusy opakovali viackrát. Ženy dostávali po každom vstrekovaní vysoké horúčky, zápaly vaječníkov, veľké bolesti a kŕče, ktoré často končili upadnutím do bezvedomia. Potom všetkým ženám vybrali jeden alebo obidva vaječníky. Ženám boli odstraňované aj časti pohlavných orgánov. Pokusy riadil Dr. Wirths, šéflekár osvienčimských táborov. Jeho spolupracovníkom bol Dr. Weber, profesor Clauberg a oberscharführer Büning. Z väzňov bol ku spolupráci donútený profesor Dr. Samuel, ktorý bol do Osvienčimu deportovaný z Holandska. V máji 1944 bol zastrelený. Profesori a lekári, ktorí sa na pokusoch podieľali, sa netajili tým, že cieľom pokusov je pripraviť sterilizáciu európskych neárijských národov, ktorú chceli uplatňovať po skončení vojny.
Zdroj: tu.
Adolf Hitler sa obklopil ateistami. Jedným z nich bol aj Himmler ( pre korektnosť dodám, že sa narodil v rodine zbožného rímokatolíka a významného učiteľa, sám Himmler bol vysokoškolsky vzdelaný , inteligentný a rozhľadený muž , no bol súčasne rozporuplnou osobou).
Ťažko asi vyvrátiť tvrdenie, že kresťan Hitler by toleroval ateistu Himmlera po svojom boku, ak by konal v rozpore s kresťanskou vieroukou.Lenže on ho nielenže strpel pri sebe, ale Himmler bol veliteľom ochranky Hitlera! Bol šéfom Gestapa.A jeho rozkazy podriadeným nie sú učebnicovými frázami kresťana, citujem:

* Zajatí povstalci budou popraveni bez ohledu na to, zda dodržují či nedodržují Ženevské konvence.
* Neválčící obyvatelé, včetně žen a dětí, budou též popraveni.
* Celé město bude srovnané se zemí, to jest domy, ulice, veřejné stavby i vše, co se v něm najde.

Z toho vyplýva, že nacizmus nebol kresťanský, ale čisto sekulárny. Nemal za cieľ šíriť evanjelium, ale bol založený nadarwinizme, vyvražďovaní národov z pohľadu eugeniky geneticky menejcenného obyvateľstva.
Teda tvrdenie, že nacizmus bol kresťanský, je blud. Nezmysel.

V rámci programu T4 Nemci zavraždili asi 70 tisíc Poliakov. Počet obetí nútených sterilizácií počas celej vlády nacizmu v Nemeckej ríši dosiahol približne 400 tisíc. Počet obetí praktického darwinizmu len v tomto jednom programe sa vyšplhal až na 70 tisíc dospelých a 5000 detí, na ktorých bola vykonaná eutanázia na žiadosť rodičov a každý prípad bol preverený.Celý program bol zastavený až v roku 1942 po protestoch obyvateľstva a najmä na nátlak Cirkvi. Predpokladá sa, že program však pokračoval ďalej tajne a celkový počet obetí dosiahol číslo 275 000 (toto číslo je zo spisov Norimberských procesov).

Poľsko. 200 tisíc detí odvlečených na nútenú germanizáciu. Počet obetí do 6 miliónov, čo je až 16 percent z celkovej populácie. Počet deportovaných 2 460 000. Ďaľšie čísla tu.
Celkový počet na nútených prácach v európskych krajinách ( totálne nasadenie ) : 13 500 000. Zdroj tu.

29. septembra 1941 začali popravy v ukrajinskom Babom Jare. Počas prvých dvoch dní zabili vyše 33­-tisíc ľudí. Až do novembra 1943, keď Kyjev oslobodila sovietska armáda, našlo v Babom Jare smrť najmenej 200­-tisíc ľudí. Väčšina z nich boli Židia. Po prvý krát tu nacisti plánovali postaviť továreň na výrobu mydla. Viac tu.

Smrť jedného je tragédia. Smrt miliónov je štatistika.
J.V.Stalin
„Čím viacej členov reakčnej buržoázie a kléru postrieľame, tým lepšie.“
V.I.Lenin

1901-1917
Komunistická moc na čele s diktátorom a generalisimusom Stalinom má na svedomí asi 20 miliónov obetí. Paleta násilia je naozaj pestrá. Zinscenované procesy, presídľovanie obyvateľstva, zodpovednosť za hladomor, hromadné masakry...
Citujem:
V Rusku vládol chaos prinajmenej od roku 1901, keď prepukol hladomor, vzbury, povstanie. Konflikt medzi obyvateľstvom a režimom sa pohol a už sa nedal zastaviť. Vrcholil roku 1917, keď vojna a marcová revolúcia už úplne rozvrátili krajinu. Lúpeže, vraždy, podpaľovanie, plienenie boli na dennom poriadku. Petrohrad sa zmenil na žumpu. V júli toho roku zúfalý Maxim Gorkij písal o „anarchistickej vlne plebejského násilia a odplaty“, o „aziatskej revolúcii“. Ministerskému predsedovi G. E. Ľvovi za štyri mesiace v úrade zbeleli vlasy. Bola potrebná pevná ruka. Bola taká. Leninova a boľševikov. Zaviedli v krajine pokoj cintorína.
Opití krvou:
Boľševici sa s vervou chopili moci, ktorú - ako to konštatoval Lenin - našli na ulici. Boli medzi nimi ostrí chlapi, takí ako Trockij, Dzeržinskij, Stalin, Tuchačevskij. Začali tak zostra, že sa októbrová revolúcia zakrátko zmenila na najstrašnejšiu z vojen, na občiansku. Víťazili v nej najbezohľadnejší.
Zdroj: carli51

1917
Len niekoľko týždňov po VOSR vznikla na popud Lenina ČEKA ako orgán diktatúry proletariátu pre zabezpečenie štátnej bezpečnosti. Za 5 rokov jej existencie zavraždila do polmiliona ľudí. Tieto jednotky boli zodpovedné za ochranu a riadenie pracovných táborov (gulagov), zodpovedali za konfiškáciu potravína boj proti nepriateľom Komunistickej strany. Príslušníci a vedenie Čeky bolo zodpovedné za prenasledovanie, zatýkanie aj mučenie odporcov režimu, potlačenie roľníckych aj robotníckych vzbúr a povstaní, ako aj za likvidáciu dezertérov červenej armády .

1917-1922
Počas občianskej vojny v Rusku bolo zavraždených asi 5000 kňazov, mníchov a rehoľných mníšok.
Arcibiskupa Nižného Novgorodu Joakima zavraždili a zavesili dole hlavou priamo na ikonostase v chráme.
Zdroj tu. >

1918
V mestách Kronštadt, Pulkovo, Luga, Vladimír, Saratov boľševici zverejnili dekrét, ktorým zrušili manželstvo a uzákonili polygamiu. Deti mali byť násilím odlúčené od rodičov a odovzdané do internátnych škôl. Ženy prestali byť zákonnými manželkami a stali sa nezávislé a emancipované - a súčasne ako majetok štátu registrované na Úrade voľnej lásky. Tak boľševici naplnili jeden sen Marxa z jeho Manifestu komunistickej strany. Dôsledkom vydania Dekrétu o emamncipácii žien bol útek tisícok Saratovčanov do rebelujúceho Tambovského kraja. V roku 1921 Červená armáda porazila vzbúreneckú armádu a tisíce vzbúrencov boli popravení. Podrobnosti tu. Išlo o prvý a posledný prípad v dejinách ZSSR, kedy Červená armáda použila proti vlastnému obyvateľstvu chemické zbrane.

1918
Na príkaz V.I.Lenina je vyvraždená rodina cára Mikuláša II. Citujem: :”Dve mladšie dcéry cára sedeli učupené pri stene, zakryli si tvár rukami a do ich hláv sa strieľalo. Demidova ležala ešte živá na podlahe. Tak som vbehol do miestnosti a zakričal: ”Prestaňte strieľať, dobijeme ich bodákmi.” Jeden zo súdruhov zobral bodák, ale ten nie a nie vojsť do tela. Demidova uchytila bodák dvoma rukami a kričala...Potom ju pažbou dobili.”
Doporučujem prečítať celý článok o rekonštrukcii brutálnej popravy členov rodiny cára Mikuláša II.

Dňa 2. septembra 1918 bol v celom Rusku vyhlásený výnimočný stav. Dňa 5. septembra 1918 Sovnarkom vydal dekrét o červenom terore: Noviny tlačili zoznamy zastrelených. Boli zavedené trojky, ktoré vynášali rozsudky s trestom smrti. Trest bol vykonaný do 24 hodín. Všetkých väznených členov dočasnej vlády (?????????? ?????????????) verejne popravili: ministra spravodlivosti Ščeglovitova, ministra vnútra Chvostova, ministra vnútra Protopova, náčelníka policajného oddelenia Beleckého a arcidiakona Vostrogova. Ich účelom bolo „zasiať strach do sŕdc nepriateľov revolúcie“. Dňa 20. apríla 1921 bol vydaný dekrét o vytvorení špeciálneho koncentračného tábora pre 10 000 – 20 000 ľudí za polárnym kruhom.
Výsledkom červeného teroru bolo 13 000 000 mŕtvych (5 000 000 zomrelo hladom), 2 500 000 deportovaných a 1 500 000 emigrantov. Počet obyvateľov Moskvy sa znížil na polovicu a Petrohradu o 2/3. 86 % pracujúcich robilo v poľnohospodárstve.
Zdroj tu.

1918-1922
Citujem:
Lenin, hlavný iniciátor násilia, vyhlásil:
„Čím viacej členov reakčnej buržoázie a kléru postrieľame, tým lepšie.“
Čekisti teda strieľali. Cárskych úradníkov, statkárov, podnikateľov, továrnikov, obchodníkov, kňazov, kozákov, menševikov, bielogvardejcov. Desaťtisíce ľudí popravili v pivniciach, na väzenských dvoroch, na opustených plochách. Kým mesto vyprázdnili pred bielymi, zlikvidovali domnelých nepriateľov. V noci sa mestá pokúšali zaspať za rachotu výstrelov. Koncom roka 1920 za niekoľko týždňov popravili na Kryme približne 50 000 ľudí,Sevastopoľ sa zmenil na „mesto obesencov“.
Čekisti sa vypracovali aj v mučení. Niekde zaviedli metódy, aké história asi ešte nepoznala. V Charkove napríklad „rukavičkovú“. Obeti varili ruky vo vode tak dlho, až kým sa opľuzgierovaná koža nedala z nich stiahnuť. Vo Voroneži váľali nahú obeť v sude pobitom klincami. V Caricyne prerezávali kosti svojich obetí pílkou. V sadizme sa vyžívali i ženy. Vera Grebennikovová za dva mesiace zabila v Odese vyše 700 ľudí. Niektorých vlastnými rukami.
V októbri 1918 sa vojna v Európe skončila. Napriek tomu, že Nemci mohli vrhnúť armády z východného frontu na západný. V Rusku pokračovala. Aj keď boľševici sľubovali okamžitý mier. Boje na fronte, masakry civilného obyvateľstva, trestné výpravy, hlad, epidémie, nedostatok lekárskej starostlivosti si za občianskej vojny v rokoch1918 - 1920 vyžiadali asi deväť miliónov obetí. Podľa iných prameňov až desať. Emigrovali dva milióny.
Hlad, masový vrah:
Dostojevskij kedysi dávno povedal: „Rusko vyvracalo hnus, ktorým ho kŕmili.“ A to nezažil dve ruské revolúcie a občiansku vojnu, keď bezuzdné násilie zaplavilo celú krajinu. Mohlo ju postihnúť ešte aj viacej biedy? Mohlo. A aj postihlo. Za vojny boľševici brutálne rekvirovali roľníkom všetko. Nezostali im zásoby na slabšie roky, ba ani na osivo. Roku 1920 vysiali obilninami asi len štvrtinu plochy. Ten rok bola navyše slabá úroda. Na jar 1921 sa črtala ešte slabšia. Prepukol hlad katastrofálnych rozmerov. Pribudli k nemu týfus a cholera.
Hladujúci skúšali všetko. Jedli trávu, plevy, mach, kôru zo stromov, múku zo žaluďov, z pilín a konského trusu, psy, mačky, chytali hlodavce. Rozmohol sa kanibalizmus. V baškirskej oblasti, okolo Pugačova a Buzuluku, kde bol hlad najhorší, odohrali sa tisícky prípadov. Muž, ktorého obvinili, že zjedol niekoľko detí, sa bránil:
„V našej dedine je ľudské mäso každý, ale nahlas sa to nehovorí. Máme tam niekoľko krčiem a všetky ponúkajú detské mäso.“
Chytali a zabíjali ľudí, najmä deti. Skladovali ich v stodolách ako iné mäso. Kradli aj mŕtvoly na cintoríne...
V liste politbyru z 19. marca 1922 Lenin vysvetľoval, ako možno využiť hladomor na to, aby „smrteľne zasiahli nepriateľa do hlavy“: „So všetkými tými vyhladovanými ľuďmi, ktorí sa živia ľudským mäsom, s cestami posiatymi stovkami a tisíckami mŕtvol teraz alebo nikdy môžeme (a teda musíme) skonfiškovať cirkevné majetky a musíme to urobiť energicky a bezohľadne.“
Lenin rekviroval a zatváral kňazov, Gorkij zachraňoval hladujúcich. Na jeho výzvu prichádzala pomoc z celého sveta. Zahraničie živilo (aj šatilo) denne desať miliónov ľudí. Hlad postihol 29 miliónov ľudí na území približne dva razy väčšom, ako je Francúzsko. Takmer na tom istom, čo aj roku 1902. Napriek výdatnej zahraničnej pomoci umrelo päť miliónov ľudí. Za posledného hladomoru v rokoch 1901 - 1902 pol milióna. Cárska vláda sa lepšie postarala o svojich občanov.
Behom do kolchozov:
Boľševickým experimentom sa akosi nedarilo. Vojnový komunizmus so surovým rekvirovaním zlyhal na celej čiare. Ani nová ekonomická politika s návratom malých súkromníkov neslávila úspechy. Iniciatívu brzdila štátna byrokracia. Okrem toho - akéže súkromníčenie je socialistické hospodárstvo? Sedliakov treba nahnať do kolchozov a sovchozov. Rýchlo, čo najrýchlejšie. Odmietaš? Pôjdeš na Sibír.
V rokoch 1929 - 1930 sa v Sovietskom zväze zdvihla mnohomiliónová riava smerujúca do koncentračných táborov. Za krátkej histórie štátu robotníkov a roľníkov bolo podobných vĺn už veľa, ale ani jedna taká mohutná. Čeka, vlastne vtedy už GPU, zatvárala kulakov, čiže pracovitejších a trochu zámožnejších roľníkov, podkulačnikov, čiže tých, čo im údajne pomáhajú. Odvážali ich na Sibír v dobytčiakoch a na rozdiel od predchádzajúcich transportov aj s celými rodinami.
Roľníci na Sibíri, pôda znárodnená a nemal ju kto obrábať. Prepukol hlad. Väčší ako roku 1922. Ešte väčší ako najväčší v Číne v rokoch 1877 - 1878. Podľa historika Roja Medvedeva zahynulo vtedy pravdepodobne až osem miliónov ľudí. Nielen na Ukrajine, ale aj v strednom Povolží, na severnom Kaukaze a v Kazachstane. I. M. Chmiľnovskij, iný znalec toho obdobia, napísal: „Som hlboko presvedčený, že Stalin vychudnutou rukou hladu chcel roľníka prinútiť, aby vstúpil do kolchozu a pracoval takmer zadarmo.“
Zdroj: carli51

1919
Komunista Béla Kun (poôvodne žid Kohn) rozpútal v Maďarsku Červený teror - počet obetí sa odhaduje na 600. Z Maďarska exportoval myšlienky komunizmu do Československa, kde vzniká Slovenská republika rád. V roku 1920 po vstupe Kuna do Komunistickej strany Ruska nechal povraždiť na Kryme asi 10 000 bielogvardejcov (ktorým predtým sľúbil amnestiu, ak sa vzdajú). Z pozície šéfa komunistov na Kryme nechal pozabíjať tisíce príslušníkov etnikých mnešín.

1931
V protináboženskej hystérii v Rusku zničili jeden z najkrajších chrámov, chrám Krista Spasiteľa. Zámerom komunistov bolo na jeho mieste vybudovať dom sovietov, najvyššiu budovu sveta a na jej vrchole mala byť socha Lenina s červenými reflektormi namiesto očí... Za Chruščova bola suť odstránená a postavené najväčšie nekryté vyhrievané kúpalisko na svete s priemerom takmer 130 metrov.

1934
Citujem:
Čistky po atentáte na Kirova.
Veľký teror:
Prvého decembra 1934 atentátnik Leonid Nikolajev zastrelil Sergeja M. Kirova, prvého tajomníka strany v Leningrade. Hlad roku 1922 umožnil Leninovi likvidovať cirkev, individuálny čin atentátnika roku 1934 umožnil Stalinovi likvidovať opozíciu a rozpútať teror, aký táto krajina ustavične vystavená teroru ešte nezažila. Mal opozíciu v ústrednom výbore, ale chabú. Keďže jeho chorobná podozrievavosť už nadobúdala vrchol, šípil ju všade.
V najbližšom období prepuklo masové zatýkanie v Moskve, Kyjeve, Minsku a v mnohých ďalších mestách. Leningrad prišiel azda aj o štvrtinu svojho obyvateľstva. Sprisahancami, „nepriateľmi ľudu“, záškodníkmi sa všetko len tak hmýrilo. V krajine v dvoch vlnách vylúčili pri preverovaní vyše dvoch miliónov straníkov. Zakrátko takmer všetci putovali do väzníc. Za nimi spravidla ich príbuzní, priatelia, spolupracovníci. Od zakuklencov bolo treba vyčistiť aj oblastné, republikové, mestské stranícke a výkonné výbory, ministerstvá, armádu. Do väzenia a často aj k múru putovali predstavitelia zahraničných komunistických strán, ktorí v tom čase žili v Moskve...
Nik nemôže presne zrátať počet obetí teroru po Kirovovej smrti. Niektoré pramene uvádzajú, že represálie v rokoch 1927 - 1938 si vyžiadali takmer štrnásť miliónov ľudských životov. Iné údaje zaznamenávajú obete z rokov1935 až 1941. Bolo ich takmer dvadsať miliónov. Sedem miliónov popravili, ostatní zahynuli v gulagu. Podľa historika Roberta Conquesta boli v rokoch 1936 - 1938, teda v období najväčšieho teroru, tri milióny popráv a dva milióny úmrtí v koncentračných táboroch.
Víťaz prehral vojnu:
Viktor Suvorov, nezmieriteľný kritik temnej boľševickej minulosti, popiera sovietske víťazstvo v druhej svetovej vojne. To je, pravdaže, nezmysel! Sovietsky zväz mal predsa hlavný podiel na víťazstve, rozšíril svoje územie a stal sa veľmocou. No Suvorovov argument je ohromujúci. A asi aj pravdivý. Napísal: „V dôsledku ‚veľkého víťazstva‘ klesol Sovietsky zväz na úroveň najzaostalejších krajín sveta a v konečnom dôsledku sa napokon zrútil a rozsypal.“ Píše o ňom ako o páchnucej mŕtvole, hoci aj vyzbrojenej atómovými zbraňami.
Ktorýsi zo sovietskych pohlavárov povedal: „Ak odídeme od moci, tak zabuchneme dvere, že sa zatrasie pol Európy.“ História si často s nami zažartuje: tak nečakane, ako sa boľševici dostali k moci, tak o ňu aj prišli. A svet sa cíti, akoby sa skončila tretia svetová vojna. Tá prebiehala najmä na sovietskom území proti vlastnému ľudu. Po terore pred druhou svetovou vojnou nasledovalo násilné presídľovanie viacerých národov Sovietskeho zväzu, tridsať miliónov strát na bojiskách vinou neprezieravej politiky a ďalší stalinský teror po druhej svetovej vojne.
Boľševická krutovláda si podľa niektorých údajov vyžiadala približne šesťdesiat miliónov mŕtvych. Územie Sovietskeho zväzu zmenila na jediný mohutný, nedozerný cintorín. Už desaťročia po celej krajine odhaľujú nové a nové masové hroby
Zdroj: carli51

Neuveriteľným antikultúrnym fenoménom sa stala likvidácia chrámov. V tridsiatych rokoch komunisti zničili na tisíce pravoslávnych chrámov. Jednoducho ich dynamitom vyhodili do vzduchu. Chrám Krista Spasiteľa v Moskve bol len jeden, asi najznámejší, prípad. Pred desiatimi rokmi sa vo svetovej tlači písalo o kamenných do skál vytesaných budhistických sochách, ktoré v Afganistane zničil Taliban. Pre západný svet to bola ilustrácia barbarstva a zaostalosti Talibanu. O architektonickej deštrukcii, ktorú vykonával v Rusku boľševičky taliban, sa v západnom svete nikdy veľa nehovorilo. Desaťtisíce chrámov bolo zavretých. Používali sa ako sklady, z niektorých sa stali múzeá, samozrejme múzeá ateizmu. Po dvadsiatich rokoch komunistickej moci bol situácia nasledovná. Z päťdesiatštyri tisíc chrámov z obdobia pred boľševičkou revolúciou ostalo koncom tridsiatych rokov iba niekoľko stoviek chrámov, ktoré boli používané na bohoslužby.
Zdroj: www.impulzrevue.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk , >

1936
Jednotky komunistu Bélu Kuna v Rumunsku povraždili 90 ľudí.
Zdroj: (aradheritage.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

1936-1939
V Španielsku (1936 – 1939) boli desaťtisíce laikov zavraždených len preto, že sa hlásili ku kresťanstvu. Okrem nich zabili aj 283 rehoľníčok, 2 365 rehoľníkov, 4 148 diecéznych kňazov a 12 biskupov. Andrej Nin, vodca Ľudovej strany Marxistickej únie, 8. augusta 1936 v jednom z divadiel Barcelony verejne vyhlásil: „V Španielsku boli mnohé problémy, ktoré buržujskí republikáni neriešili, napríklad cirkevný problém. My sme ho vyriešili tak, že sme išli na koreň – zlikvidovali sme kňazov, kostoly a kult.“ Podobne to bolo v Mexiku.
Zdroj: www.postoy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

„Don Sergius Cid cestoval v Barcelone električkou. Niektorí milicionári ho sledovali, pretože mali podozrenie, že je to kňaz. Chytili ho za rameno, z vrecka mu vytrhli ruku, v ktorej mal ruženec, a za jazdy ho vyhodili z električky. Don Cid narazil na stĺp osvetlenia a na následky zranení zomrel“ (prísažné svedectvo).
www.saleziani.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

1933-1945
Holokaust - časová os udalostí.

Osobitnú kapitolu predstavuje organizované vraždenie počas Druhej svetovej vojny.
Nacisti vybudovali najväčší a najsmutnejšie známy koncentračný tábor v Osvienčime neďaleko Krakowa a nazvali ho Auschwitz.
V rokoch 1940-1945 v ňom zabili vyše milióna ľudí - veľkú väčšinu z obetí tvorili židia, ale boli medzi nimi aj Poliaci, Rómovia a ruskí zajatci.
gotika.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Doktor Carl Clauberg v bloku číslo 10, Osvienčim I, zo židovských žien urobil pokusné králiky. Pichal im injekcie so žieravinou do maternice. Hľadal spôsob, ako masovo sterilizovať slovanské ženy...Ďalšie pokusy sa týkali zavádzania zvieracích spermií, operácií bez anestézie či transfúzií nevhodnej krvnej skupiny.
Viac tu: zivot.azet.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

1940
Jednotky NKVD povraždili približne 25 000 zajatých poľských dôstojníkov v obave, že by im mohli prekážať pri zavádzaní komunizmu v Poľsku. Približne 350-500 osôb pochádzalo z Československa. Udalosť je známa ako Katyňský masaker. >

Fašistické represálie na východnom Slovensku
Fašistické represálie na strednom Slovensku
Fašistické represálie na západnom Slovensku

Prehľad miest a obcí na Slovensku postihnutých fašistickými represáliami

1945
21.01.1945.Sériu zločinov Abwehrgruppe 218 (Edelweisu) na strednom Slovensku uzatvárali brutálne vraždy civilného obyvateľstva v Ostrom Grúni a Kľaku v bývalom okrese Sv. Kríž nad Hronom (dnes Žiar nad Hronom). Tieto jednorazové krvavé zločiny pre svoju obludnosť a krutosť nemajú páru v análoch fašistických vrážd na celom Slovensku, lebo ich obeťami sa stali najmä starci, ženy a deti, ktorých fašisti označili za partizánskych pomocníkov. Prepad Ostrého Grúňa a Kľaku naplánoval štáb jednotky Edelweis na 21. januára 1945. Prepadu predchádzala rekognoskácia vyhliadnutých objektov a zosumarizovanie informácií fašistických spravodajcov bezpečnostnej polície a najdôvernejších správ od miestnych konfidentov DP z Veľkého Poľa a Píly. Vrahovia z jednotky Edelweis v súčinnosti so špeciálnou jednotkou SS, vyzbrojenou samohybnými delami a obrnenými vozidlami a so stočlenným oddielom príslušníkov Heimatschutzu z uvedených obcí prepadli najskôr Ostrý Grúň, kde v dome Izidora Debnára a v ďalších domoch postupne zavraždili 62 osôb.160Obeťami fašistickej zvole sa stali: 7-ročná Margita Trusková, 8-ročná Mária Debnárová, 77-ročná Katarína Štefanova, 69-ročná Anna Štefančová, 70-ročný Ondrej Štefanča, rodina Izidora Debnára (zachránil sa iba 13-ročný Ferko), rodina Nováková (vraždenie prežila dcérka Hanka) a desiatky ďalších statočných obyvateľov Ostrého Grúňa. Po krvavej masakre v Ostrom Grúni alkoholom opojená banda vrahov vtrhla do Kľaku, kde zavraždila ďalších 84 osôb.161 Trojmesačnú Jozefínku Haringovú hodil fašistický vrah o stenu domu a jej matku zastrelil. Hrozné výčiny postihli aj zvyšok rodiny Haringovej (sestry Máriu, Magdalénu, Angelu, Margitu, ich matku a brata Alberta), rodinu Zúbekovú, Pavlíkovú, deti Martina Bistu (4-ročnú Editku, 8-ročného Jožka, 9-ročnú Marienku), ich matku Rozáliu, triapolročného Stanka Adamova a ďalšie desiatky nevinných obyvateľov Klaku. Zo zaistených občanov Nového Klaku sa zachránil iba Jozef Adamov, Neobyčajne sadisticky mučili príslušníci Edelwei6u 21-ročného zraneného partizána Martina Herku v Hornom Kľaku. Rozrezali mu chodidlá, na viacerých miestach stiahli kožu z tela, odrezali uši, nos, jazyk, vyklali oči a napokon ho ešte živého hodili do plameňov horiaceho domu.
Celý článok tu: www.szpb.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

1945
Brnenský pochod smrti.
Počas povojnovej deportácie českých Nemcov za hranice republiky do Rakúska zahynulo odhadom 1691 - 4140 Nemcov.
Citujem:
Za dozoru ozbrojených Revolučních gard brněnské Zbrojovky (zejména mladých, ani ne 20letých mužů) a armádních jednotek následoval pochod bez jídla, bez vody, bez lékařské péče a bez zastávek pro odpočinek.[1] Po přenocování v rajhradské sokolovně, orlovně, hostinských sálech, v zemském sirotčinci (sloužícímu za protektorátu jako Kinderlandverschickung-Lager) i jiných prostorách a na fotbalovém hřišti dorazili vysídlenci v ranních hodinách 31. května 1945 do Pohořelic.[6] Po zjištění, že se mezi vyhnaným obyvatelstvem nachází i Češi ze smíšených manželství, jejich děti, němečtí Židé a němečtí antifašisté, byla tato část vrácena zpět do Brna.[1] Přibližně 10 tisíc Němců, kteří byli ještě schopni pochodu, bylo hnáno dál k Mikulovu a do Rakouska. Zbytek vysídlenců neschopných dalšího pochodu zůstal v pohořelickém táboře.[1]
Zdroj: cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

1945
18.júna príslušníci 17. bratislavského pešieho pluku postrieľali v Přerove 270 karpatských Nemcov, civilistov, vrátane detí. Najmladšia obeť mala len pár mesiacov.
Viac tu.

1943-1945
11.júla 1943 zahynulo najviac Poliakov pri etnických čistkách - asi 11 000 obetí si vyžiadal koordinovaný útok Ukrajinskej povstaleckej armády na 150 dedín s cieľom vytvoriť etnicky homogénne územie ako súčasť Ukrajiny. Mnohí boli zavraždení počas omší a bolo vypálených asi 50 kostolov.
Celkovo zahynulo 60-100 000 Poliakov a ďaľších asi pol miliona utieklo z domovov. Udalosti sú známe ako Volyňský masaker. Za socializmu sa o udalostiach nesmelo písať. Podobne aj dnes sú tieto udalosti liberálnymi médiami ignorované.

1945-1948
Po skončení vojny roku 1945 obnovila celoštátna organizácia Junák (na Slovensku Slovenský Junák) svoju činnosť s masovou odozvou mládeže. Komunistický prevrat v roku 1948 však spôsobil rýchly zákaz slobodymilovnej skautskej činnosti a vznik štátom preferovanej komunistickej Pionierskej organizácie Československého zväzu mládeže. Skautskí činovníci boli perzekuovaní, zatváraní či dokonca popravovaní v rámci stalinistických procesov v 50-tych rokoch.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.jednouskautem.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
udalosti.noviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (Mráz)

1944-1989
Rok 1945 znamenal skončenie druhej svetovej vojny a v mnohých krajinách oslobodenie. Nie tak na Slovensku. Koniec vojny znamenal pre Slovákov začiatok dlhých útrap. Tlak na obyvateľstvo a veriacich nepriniesla komunistická „palácová revolúcia“ roku 1948, ale už partizánske ťaženie na jeseň 1944 a nová politická situácia po roku 1945. Všetky útoky na Katolícku cirkev, jej hierarchiu a jednotlivých veriacich na Slovensku boli motivované stotožňovaním slovenského patriotizmu s vierou. Nepriaznivá situácia, s výnimkou rokov 1968 – 1969 trvala až do roku 1989.
Drastickými zásahmi Cirkev postupne obrali o jej najdôležitejšie vitálne inštitúcie. Biskupov, ktorí neboli väznení, izolovali vo svojich rezidenciách a všemožne ich obmedzovali v činnosti.
Len diecéznych kňazov, ktorí sa dostali roku 1950 mimo pastoráciu (izolácia, sústreďovacie tábory, väzenie), bolo vyše 300. Na Slovensku existovalo roku 1950 16 mužských reholí v 96 kláštoroch, čo bolo 1 019 rehoľníkov a 24 ženských reholí v 168 kláštoroch, čo bolo 4 253 rehoľných sestier. Ich ďalšiu činnosť štát znemožnil a rehoľníkov koncentroval, bez možnosti prijímať novicov.
Včase tvrdého postupu ateistického režimu proti základným právam človeka sa okrem biskupov veľmi hrdinsky zachovalo veľké množstvo kňazov a kresťanských laikov.
Zdroj:www.kbs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

1945-1947
Akcia Visla - Lemkovská inteligencia v podobe kňazov, učiteľov a buditeľov skončila v Osvienčime. Áno priatelia, tam kde predtým boli vyvražďovaní židia a odporcovia nacistického režimu, v 1947 vyvraždili lemkovskú inteligenciu.
Čítajte viac: Genocída Rusínskeho národa (blogy sme.sk, Martin Sičák )

1947
Na objednávku komunistov bol v Chorvátsku zavraždený len 27 ročný profesor, vicerektor a kňaz Miroslav Bulešić, keď sprevádzal Mons. Jakoba Ukmara, biskupského delegáta Triestu a Capodistrie. V septembri 2013 bol blahorečený.
Zdroj: Radio Vaticana

1949-1976
Maov ateistický štát - Čína - bol však tým najhorším, čo ateizmus dokázal v praxi. Hitler v porovnaní s ním zostáva až na treťom mieste. Na rozdiel od križiackych vojen či Tridsať ročnej vojny Mao ( a tiež Stalin ) zabíjali civilné obyvateľstvo, krajanov a to dokonca v dobe mieru (!). Počet obetí Mao Ce-tungovej éry sa pohybuje medzi dvoma až piatimi miliónmi ľudí, k tomu je možno prirátať ďalšie desiatky miliónov ľudí, ktorí zahynuli počas hladomorov (odhady sa pohybujú od 20 až po 72 miliónov).
Citujem:
Mottom Červených gárd bolo „Búriť sa je správne“. Ľudia boli vo veľkom mučení a zabíjaní, chrámy, mestské brány a hrobky po celej Číne boli ničené, bronzové sochy a iné artefakty tavené, mešity a kláštory znesväcované a zbúrané. Dokonca bol čiastočne zbúraný aj Veľký čínsky múr a z jeho kameňov sa stavali ošipárne. Starožitnosti, kaligrafie, obrazy, šperky, hudobné nástroje, porcelán a knihy boli kradnuté, alebo skončili zničené na smetisku.
Za pozostatky feudalizmu Mao Ce-tung označil dokonca aj izbové kvetiny, vtákov v klietkach, psy a mačky. Čína sa mala stať „čistým listom papiera“, vákuum mali vyplniť nová ideológia, nová kultúra, nové obyčaje a zvyky. Čínske noviny sa hemžili správami o lekároch, ktorí vyzbrojený Červenou knižkou dokázali vyliečiť slepých a hluchých. Ochrnutí, ktorí sa spoľahli na Mao Ce-tungove idei, mohli zase chodiť a používať všetky končatiny a v jednom prípade dokonca brožúrka s citátmi Maa vzkriesila mŕtveho.
V niektorých oblastiach sa vyskytol politicky motivovaný kanibalizmus, zradcovia boli zabití a ich pečeň zjedená, ten kto sa odmietol kanibalskej hostiny zúčastniť bol označený za „falošného súdruha“ a hrozila mu smrť. Tieto ľudožrútské hostiny mali poskytnúť hmatateľný dôkaz úplnej oddanosti bez hraníc.
Zdroj: Komunistická utópia - peklo na zemi. - doporučujem prečítať. >

1950-1960
Cirkev v Chorvátsku podstúpila v päťdesiatych rokoch minulého storočia ťažké prenasledovanie. V chorvátskych diecézach bolo barbarsky zavraždených asi 434 kňazov a ďalší 24 zomreli na následky mučenia a neľudských podmienok vo väzniciach. V tom čase bolo vyvraždených 17% chorvátskeho duchovenstva. Okrem toho bolo zavraždených aj 73 teológov a seminaristov, bratov laikov z viacerých náboženských kongregácií a 30 rehoľných sestier. V tejto súvislosti je vo svete známe meno blahoslaveného Alojsija Viktora Stepinaca, kardinála Svätej rímskej Cirkvi.
Text zverejnený na internetovej stránke radiovaticana.va

1950
25.02. na následky mučenia zomrel katolícky kňaz Jozef Toufar, známy v spojení s tzv. Číhošťským zázrakom. Fyzickým týraním bol donútený podpísať vykonštruovanú výpoveď a priznanie, že sexuálne zneužíval malé deti a zostrojil mechanizmus, ktorým počas omše hýbal krížom. V zdravotnej správe sa ako príčina úmrtia uviedlo prasknutie žalúdočného vredu.
Viac tu: Osudný advent: Kňaza ubili na smrť! (Život) >
O udalosti natočili komunisti dvanásťminutový propagandisticý film, ktorý v ničom nezaostáva za nacistickou goebelsovskou propagandou. Vo filme mal pôvodne účinkovať aj sám Toufar, ktorý však bol mučením tak vyčerpaný, že omdlel a neskôr v Prahe zomrel. Jeho šaty si navliekol prokurátor (známy žalobca z politických procesov) Karel Čížek a tak zahral postavu kňaza Toufara... Viac tu.

1950
Akcia K - V rámci akcie K a v ďalších akciách proti mužským reholiam (akcia K1 a K2) bolo celkovo na Slovensku internovaných 1180 rehoľníkov žijúcich v 76 kláštoroch z 15 reholí.
Hlavný cieľ, ktorý režim sledoval svojou cirkevnou politikou, totálna ateizácia spoločnosti, sa ani po 40 rokoch komunistickej nadvlády na Slovensku nepodarilo dosiahnuť.
Zdroj: tu.

Akcia R (Reholníčky) sa odohrala 29. augusta 1950 a znamenala začiatok plánovanej likvidácie ženských reholí na Slovensku. V troch etapách orgány komunistického režimu sústredili do niekoľkých kláštorov všetky rehoľníčky v krajine, čím chceli obmedziť ich vplyv na verejný život a až napokon, v horizonte konca storočia, dosiahnuť úplný zánik rehoľného života v Československu.
Zdroj: tu.
V akcii „R“ bolo v dňoch 28. – 31. augusta 1950 sústredených 1962 rehoľníčok a obsadených 137 objektov. Rehoľníčky boli sústredené v 16 sústreďovacích kláštoroch. Ďalších viac ako 1600 rehoľných sestier však ostalo pracovať v nemocniciach, nakoľko režim za ne nemohol nájsť adekvátnu náhradu.
Zdroj: tu.

Akcia P - Pokus o zničenie gréckokatolíckej cirkvi.
Citujem:
Jeden z najväčších problémov, ktoré v tejto súvislosti riešila KSČ, bolo, aby Slováci - gréckokatolíci (180 000 osôb) neprešli do rímskokatolíckej cirkvi. Aby sa tomu zabránilo, vypracovala KSS celý projekt pravoslavinizácie Slovákov - gréckokatolíkov, pričom dôležitú úlohu prisudzovala najmä propagande a agitácii. Keď to nepomáhalo, bez rozpakov sa použili aj teroristické metódy od zastrašovania až po otvorené násilie. Komunisti v snahe pravoslavinizovať Slovákov sa rozhodli vykonávať nábor do tzv. skrátených kurzov pre pravoslávnych duchovných, priamo cez stranícke štruktúry. Ak by to nepomohlo, navrhli doviezť na Slovensko ”súdruhov - popov” zo ZSSR.
Zdroj: tu.

1952
15. septembra 1952 zbadali pohraničníci osobu, ktorá plávala na doske po rieke Morava. „Na ‚narušiteľa‘ vypálili 142 rán z ľahkého guľometu, 14 rán z pušky a 67 rán zo samopalu.“ Hlavu utečenca úplne rozstrieľali. Po istom čase vylovili z vody čiapku s kúskami lebečných kostí, neskôr mŕtve telo. Zistilo sa, že ide o 11-ročného žiaka Jozefa Galusa. Dieťa, už keď vchádzalo do vody, bolo odsúdené na trest smrti.
Viac tu: carli51

1952
Proces so tzv. Zelenou Internacionálou
Josef Kepka odsúdený na trest smrti. Ďaľších 6 rozsudkov na doživotie a jeden na 25 rokov.
Viac tiež tu: www.ustrcr.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Zelena? internaciona?la - prodlouz?ena? ruka imperialisticky?ch nepr?a?tel nas?eho lidu (dobová literatúra, 1952)
Do případu Zelené internacionály patří nejen dva hlavní procesy: pražský z dubna 1952 a brněnský ze začátku července 1952, ale i několik procesů dalších. Ve všech bylo celkem potrestáno na 200 lidí.
Více zde: www.miladahorakova.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

1954
V Albánsku je 80 000 väzňov. V jeho väzniciach zomrelo 137 cirkevných predstaviteľov.
Viac o ateizácii v Albánsku tu: sk.radiovaticana.va Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

koniec 60-ych rokov
...po prevzatí moci na konci 60-tých rokov minulého storočia dal prezident Enver Hodža ústavne vyhlásiť Albánsko za prvý ateistický štát na svete. Za prežehnanie sa na verejnosti hrozil trest 25 rokov väzenia, za ruženec v taške alebo kríž v dome bol ihneď trest smrti zastrelením.
www.lumen.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
l

1960
Jozef Remža pri pokuse o prechod štátnych hraníc sa uškvaril na hraničnom plote s napätím niekoľko tisíc voltov.
Podľa odhadov mohlo na hraniciach ČSSR so Západom v rokoch 1948 – 1989 zomrieť najmenej 600 ľudí.
Viac tu: carli51

1960
Nikita Chruščov schválil vo februári 1960 supertajný plán zničenia morálnej autority Vatikánu v západnej Európe. Otcom tejto myšlienky bol šéf KGB Alexander Šelepin a člen sovietskeho politbyra Alexej Kiričenko, zodpovedný za medzinárodnú politiku. Až dovtedy bojovala KGB proti tomuto svojmu „smrteľnému nepriateľovi“ vo východnej Európe, kde bola Svätá stolica kruto napádaná ako semenište špionáže v službách amerického imperializmu a všetci jej zástupcovia boli napospol uväznení ako špióni. Teraz Moskva chcela zdiskreditovať Vatikán jeho vlastnými kňazmi, na jeho domácom území, ako baštu nacizmu.
Zdroj úryvku: www.impulzrevue.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk >

1963
Telo popraveného Vladimíra Clemetisa spolu s ďaľšími 11 popravenými spopolnili a popolom posypali šmykľavú cestu kdesi za Prahou. Šofér sa smial, že ešte nikdy neviezol v tatrapláne štrnásť ľudí naraz - 3 boli živí a 11 ich bolo v mechu:"....
soldan.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

1965
Pre odmietnutie spolupráce so štátnou bezpečnosťou bol zastrelený kazateľ a literát Emanuel Jozef Cubínek.
www.frantiskani.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

1967
Albánsko. V rokoch 1967 nastupuje desaťročie fyzickej likvidácie kostolov alebo ich premeny na rekreačné priestory a telocvične. Zbúraná je národná mariánska svätyňa Matky Dobrej rady v Skutari a pravoslávna katedrála v Korçi. Po protestoch hierarchie nastupuje nová vlna zatýkania. Mons. Çoba zomiera vo väzení a 6 kňazov je zastrelených za vysluhovanie sviatostí.
sk.radiovaticana.va Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

1968
20. august – 200 000 (iné zdroje udávajú až 750 000) vojakov a 5000 tankov vojsk Varšavskej zmluvy vtrhlo do Česko-Slovenska, aby ukončili Pražskú jar politickej liberalizácie. Zahynulo 108 občanov ČSR, stovky boli zranené a 450 000 občanov emigrovalo.
Zdroj: sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk27.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 20:48 avatar
fajer pozri akych vrahov podporujes, to absolutne nemas hanby

1918
Na príkaz V.I.Lenina je vyvraždená rodina cára Mikuláša II. Citujem: :”Dve mladšie dcéry cára sedeli učupené pri stene, zakryli si tvár rukami a do ich hláv sa strieľalo. Demidova ležala ešte živá na podlahe. Tak som vbehol do miestnosti a zakričal: ”Prestaňte strieľať, dobijeme ich bodákmi.” Jeden zo súdruhov zobral bodák, ale ten nie a nie vojsť do tela. Demidova uchytila bodák dvoma rukami a kričala...Potom ju pažbou dobili.”
Doporučujem prečítať celý článok o rekonštrukcii brutálnej popravy členov rodiny cára Mikuláša II.

Dňa 2. septembra 1918 bol v celom Rusku vyhlásený výnimočný stav. Dňa 5. septembra 1918 Sovnarkom vydal dekrét o červenom terore: Noviny tlačili zoznamy zastrelených. Boli zavedené trojky, ktoré vynášali rozsudky s trestom smrti. Trest bol vykonaný do 24 hodín. Všetkých väznených členov dočasnej vlády (?????????? ?????????????) verejne popravili: ministra spravodlivosti Ščeglovitova, ministra vnútra Chvostova, ministra vnútra Protopova, náčelníka policajného oddelenia Beleckého a arcidiakona Vostrogova. Ich účelom bolo „zasiať strach do sŕdc nepriateľov revolúcie“. Dňa 20. apríla 1921 bol vydaný dekrét o vytvorení špeciálneho koncentračného tábora pre 10 000 – 20 000 ľudí za polárnym kruhom.
Výsledkom červeného teroru bolo 13 000 000 mŕtvych (5 000 000 zomrelo hladom), 2 500 000 deportovaných a 1 500 000 emigrantov. Počet obyvateľov Moskvy sa znížil na polovicu a Petrohradu o 2/3. 86 % pracujúcich robilo v poľnohospodárstve.
Zdroj tu.


29.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 20:50 avatar
fajer a tvoji socialisti a ateisti zabili miliony ludi za kratky cas - si absolutne bez hanby, je to zlocin a ty zlocin podporujes - ty socialista bez hanby a podporovatel vrahov

Výsledkom červeného teroru bolo 13 000 000 mŕtvych (5 000 000 zomrelo hladom), 2 500 000 deportovaných a 1 500 000 emigrantov. Počet obyvateľov Moskvy sa znížil na polovicu a Petrohradu o 2/3. 86 % pracujúcich robilo v poľnohospodárstve


31.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 20:55 avatar
Fajer a pozri co hovori na tvojich predkov, ze boli opice, ze ti to vobec nevadi. A inak aj dnes sa mozu opice sa zmenit na ludi?

en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

fajer
   13. 10. 2016, 18:55 avatar
Ateisti v mene svojho ateizmu nikoho nezavraždili...


11.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 10. 2016, 19:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 20:26 avatar
Je to tvoja logika - ty si ziadal po mne a cely den si s tym za mnou chodil. Tak sa ospravedlni.Ale ty to nedokazes,lebo schvalujes zlo, chyby aj vrazdy co urobili ateisti.


14.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 10. 2016, 20:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 20:30 avatar
Sak nic ine nerobis len popieras a davas kopec otazok a vobec ta nezaujima odpoved.


17.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 10. 2016, 20:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 10. 2016, 20:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 20:33 avatar
Odpovedala som ti, ze nema zmysel popieracom a neustale davacom otazok odpovedat. Ty sa ospravedlni za chyby a zlociny samovykladacov, lebo inak suhlasis s ich zlocinmi.


20.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 10. 2016, 20:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 20:38 avatar
Ospravedlni sa za zlociny samovykladacov Biblie, inak s nimi súhlasis.


22.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 10. 2016, 20:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 20:44 avatar
Ale ja chcem ospravedlnenie, pretoze toho kydania na katolikov a cirkev je narodny sport a hlupa moda jednoduchych ludi. Ale teraz je cas, aby sa kazdy ospravedlnil za svoju skupinu ci nabozenstvo.


26.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 10. 2016, 20:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 20:46 avatar
antikatolik a anticirkevnik ako Ty bol Hitler a pozri co dokazala, ale ty to schvalujes, lebo ti to nevadi

S narastajúcou dĺžkou internetových diskusií sa pravdepodobnosť, že nacizmus bude označený za vyvrcholenie kresťanstva a Hitler nazvaný katolíkom, blíži k takmer istote. Aká je teda evanjeliová zvesť Adolfa Hitlera?
V roku 1935 Hitler zakázal všetky katolícke spolky a v roku 1940 bola zastavená všetka katolícka tlač. Bolo zatvorených niekoľko stoviek kláštorov a katolíckych škôl. Hitler nechal zavraždiť asi 24 tisíc kresťanov pre ich odmietanie vojenskej služby. Predovšetkým svedkov Jehovovych, ale aj evanjelikov či katolíkov. V júni 1942 bola vyvraždená a vypálená obecLidice. Zrovnaný so zemou bol aj lidický kostol sv. Martina. A to ateisti stále tvrdia, že nacizmus bol kresťanský. Čo je to za kresťanskú ideológiu, ktorá ničí kresťanské pamiatky? Až 11 000 kňazov bolo internovaných v koncentračných táboroch. Ako mieni nacizmus postupovať voči cirkvi v prípade víťazstva nacizmu a ako má vyzerať konečné riešenie cirkevnej otázky, naznačil nacistický experiment vo Vartelande. Systematické, štátom vykonávané prenasledovanie a hromadné vyvražďovanie etnických, náboženských, či politických skupín počas druhej svetovej vojny, vykonávané nacistickým Nemeckom a jeho spojencami, si vyžiadalo až do 16 miliónov obetí. V období od 1. decembra 1944 do 15. januára 1945 bolo len z Osvienčimu do Nemecka odvezených 92 022 kusov detských oblekov, 192 652 ženských šiat a 222 269 mužských oblekov. Mŕtvolám žien boli ostrihané vlasy a tie boli v množstve asi 60 000 kilogramov poslané do Nemecka. Hmotnosť zubotechnického zlata vyvezeného z Osvienčimu do Nemecka sa odhaduje na 6 000kilogramov Zdroj tu.


28.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 10. 2016, 20:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 20:52 avatar
Si antikatolik a proticirkevnik presne ako Hitler, nic z toho dobre nebude. Keby si bol za daco,ale ty si proti -de facto si za nenavist a vrazdenie.


32.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 10. 2016, 20:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 20:57 avatar
Ospravedlni sa za zlociny vsetkych samovykladacov Biblie, potom sa budem bavit. Ak sa neospravedlnis suhlasi so zlocinymi a zabijanim a potom je skoda sa bavit.


34.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 10. 2016, 21:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Lewit muž
   13. 10. 2016, 21:15 avatar
Za 1 Ludwig sa nemá prečo ospravedlňovať za zlotčiny iných ľudí, lebo samozrejme s nimi nesúhlasí.
No ty keď súhlasíš, alebo popieraš zlotčiny, alebo zverstvá tvojej cirkvi, tak to si potom pekne dopadla.
Najprv si vytiahni brvno zo svojho oka a svojej cirkvi až potom niekomu povedz dovoľ vyberiem ti z oka smietku.
Súhlasí Ludwig, Wolfe


36.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 21:17 avatar
Cely den ziada nech sa ospravedlnim za zlociny cirkvi a inkviziciu. Teraz ja budem po samovykladacoch a ateistoch ziadat ospravedlnenie za zlociny ateistov v celom svete.


37.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 10. 2016, 21:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 21:21 avatar
Skor by sa mali hanbit vsetci co nevedia nic tvorive robit, len kydat na cirkev a papeza a nafukovat si svoje ego, ktore si hladite a tvrdite, ze ste lepsi ako katolici. Je cas sa pozriet aj samovykladacov Biblie aj ateistov - svinstva je tam habadej tak supky dupky kritizovat - spravodlivý samovyklad a eticky humanista.


44.
označiť príspevok

Lewit muž
   13. 10. 2016, 21:25 avatar
Je čas sa pozrieť. Samozrejme máš pravdu že nie len rkc páchala také ohavnosti. No to nič nemení na tom že tvoja cirkev toho popáchala toľko, že to priam bolí. No ty namiesto toho, aby si napísala áno s týmto neúshlasím čo cirkev robila tak stále poukazuješ na zlotčiny iných . zlodej kričí chyťte zlodeja. No zlodej na sebe nevidí, že je zlodej.


47.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 21:26 avatar
Tu na rkc a papeze bolo nakydane. Teraz podme kritizovat ateistov, protestatntov a samovykladacov.


52.
označiť príspevok

Lewit muž
   13. 10. 2016, 21:35 avatar
ako tu bolo nakydane na rkc a pápežov, rovnako si ty a ostatní katolíci kydali na protestantov.
Ja v tom rozdiel nevidím. Zlodej kričí chyťte zlodeja.


53.
označiť príspevok

Lewit muž
   13. 10. 2016, 21:39 avatar
No všimol som si, že protestanti nesúhlasia so zlotčinmi, ktoré napáchali protestanti v minulosti.
Naopak vy katolíci neustále obhajujete zlotčiny vašej cirkvi a keď nie obhajujete tak druhá možnost je ako správny partizán zapierať, zapierať zapierať.


54.
označiť príspevok

Lewit muž
   13. 10. 2016, 21:40 avatar
a tretia možnosť hneď nakydať na druhého cirkev, spoločenstvo, zbor.


55.
označiť príspevok

Lewit muž
   13. 10. 2016, 21:42 avatar
a tým nasmerovať konverzáciu od svojej špiny.


56.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2016, 22:02 avatar
Ludwig kasli na to, nevidis, ze ona sa v tom rochni?
Vyvolala presne to, co chcela vyvolat, a ja ked som ju nazval provokaterkou, som bol ten zly  


39.
označiť príspevok

Lewit muž
   13. 10. 2016, 21:19 avatar
Nikto ti nekáže sa ospravedlňovať. No ak popieraš, alebo priam súhlasíš so zlotcinmi svojej cirkvi, tak tu potom ani nie je čo riešiť.


41.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 21:22 avatar
Ty sa neospravedlnis za zlociny samovykladacov Biblie a ateistov vrahov - tak s nimi suhlasis aj s vrazdymi milionov obeti. Skoda,ale ako protestant nic ine nevies.


48.
označiť príspevok

Lewit muž
   13. 10. 2016, 21:28 avatar
Ja sa nemám za čo ospravedlňovať, lebo s akýmikoľvek zlotčinmi nesúhlasím. Ani so zlotčinmi tvojej cirkvi, ani so zlotčinmi evanjelikov protestantov, ateistov.
Ja s týmto nesúhlasím.


51.
označiť príspevok

Lewit muž
   13. 10. 2016, 21:32 avatar
Odkiaľ máš že som protestant???
Ty vravíš o nenávisti voči katolíkom, no tvoja nenávisť voči prostestantom je neuveriteľná. V časoch inkvizície by ti srdce plesalo keby ľudí ako protestanti boli upaľovaní.


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 10. 2016, 21:19 avatar
Lea je katolíčka, nič nemusí.


42.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 10. 2016, 21:23 avatar
Lemmy je humanista, musí všetko.


43.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 10. 2016, 21:24 avatar
Nedráždi.


46.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   13. 10. 2016, 21:26 avatar
Dráždenie ma dráždi.   


45.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 21:25 avatar
Lemy a jeho web by sa mal ospravedlnilt, lebo nepravom spini a uraza vsetkych katolikov, cirkev, ale aj vseobecne krestanov /takze aj vas protestanti a pravoslavni/, ako falosnemu cloveku mu nevadia a nema odvahu spinit moslimov alebo davat karikatury Alaha, lebo sa boji. Ale do krestanov a cirkvi, papeza sa obuva strachoput, pokrytec a podporovate zlocinov a vrahov - ateistov a komunistov.


50.
označiť príspevok

Lewit muž
   13. 10. 2016, 21:30 avatar
Nepravom? všetko o čom sa tu píše o vašej cirkvi stojí na faktoch. neprávo by bolo keby že píšu ľudia o inkvizícii, krížiackých výpravach, zlotčinoch pápežov, ktoré by neboli pravda. No to je pravda. To ako keby si povedala že stále sa ľudia snažia očierňovať Breivika a nepravdivo na neho kydajú.


15.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 10. 2016, 20:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 10. 2016, 20:12 avatar


49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 10. 2016, 21:30 avatar
Ja sa ospravedlnujem vsetkym za vsetko a teraz si podajte ruky
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:23,  https://www.alkonealko.sk/tovar/johnnie-walker-red-label-1-5l-40/
dnes, 00:09,  Prrr, teda to píšem po tom čo vidím rôzne názory. *21
dnes, 00:08,  Ešte 5% mi stiahne, Gabčo, a už idem spať. ..
včera, 23:51,  http://www.bio-obchod.sk/produkt-4067/horcica-bohemia-bio.htm
včera, 23:47,  To de si našla. *21 Dobrú noc.
včera, 23:46,  No ako dobre, že pravda je len jedna. ..
včera, 23:36,  4- ninka nie - neprispejem, aspoň nie k meritu témy. Už v 1 teolog manipuluje. Ventiluje...
včera, 23:29,  huoply hoou, tak som Vám prišla zaželať pokojnú dobrú noc *29...
včera, 23:28,  Predátori. .. Kesha...
včera, 23:20,  101- Tull, už sme sa na túto tému bavili. Nepohneme sa z miesta ak nezoberieš na vedomie,...
včera, 23:19,  úšny lekár má veľa detí a ušla od neho žena
včera, 23:16,  https://www.nasezdravie.sk/products/images/27/27-smecta-liek-na-hnacku-10-vrecusok-1.jpg
včera, 23:11,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p960x960/119711634_714633085931884_50704147426753...
včera, 23:10,  17.9.2020 - v deň, kedy si Poľsko pripomína začiatok krvavej invázie sovietskych vojsk do...
včera, 23:08,  Bondovka-ala-Navalny inšpirovaná ruským seriálom Spiaci agenti :)
včera, 23:07,  Rusko Rusko Rusko
včera, 23:06,  Tak tak si porucha
včera, 23:05,  Edo hlavný sudca ondrej podsudca :)
včera, 23:02,  RUSKÉ DEZINFO TEÓRIE O OTRAVE NAVAĽNÉHO Alexeja Navaľného, ruského opozičného...
včera, 22:59,  USA USA USA
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ponúkať priateľstvo tomu, kto túži po láske, je ako umierajúcemu od smädu dávať chlieb.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(206 806 bytes in 0,240 seconds)