Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Osem dôvodov...

42
reakcií
1396
prečítaní
Tému 18. decembra 2014, 18:41 založil fajer.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
20. 10. 2011
65
09. 07. 2016
5
25. 02. 2016
21
24. 05. 2018
16
15. 12. 2012
22
 
 


1.
označiť príspevok

fajer
   18. 12. 2014, 18:41 avatar
8 dôvodov, prečo sa kresťanstvo od začiatku fiasko a prežitok! Neodporúčam čítať zarytý pánbožkárom, ich trafiť šľak by dolár!

Teraz budeme načrtnúť dôvody, prečo kresťanstvo a cirkev od začiatku jedna veľká fraška a nič ako to bolo po celé veky nám cirkev a tieto falošné hodnostárov, je všetko v poriadku. Proti pôvodného kresťanstva, ktorý kázal Ježiš Kristus (láska a množiť, atď) samozrejme, nemáme nič, ale čo vadí nám, to je ako kostol s ľudí toľko rokov manipulovať a podsouvala sú rovnaké bludy.
Ale nachádzame od doby pri neupaluje pravdu, tak ukážeme vám niekoľko dôvodov, prečo cirkev by skôr obrátiť chrbtom.

1 cirkev nemá nič spoločného s vierou, som pánbíčkáři Die-tvrdý konečne prebudiť. Cirkev a Vatikán boli navrhnuté len na riadenie a kontrolu ľudí. Viera a duchovný život nemôže byť reči. Stačí sa pozrieť ako žije život bohapustým týchto cirkevných hodnostárov. Veľké pláštenku, orgie, priamo na Vatikán nie sú výnimkou dnes. Napríklad pápež John XII, ktorí papežoval od roku 955 sa 964, vyrobené z lateránsky palác bordelu a znásilnil ženy pramencov.

2. cirkev manipuluje masy ľudí na tomto netreba nič dodať. Je to docela jasné, on bol vždy. "Ak si nie ste dobrý ovce, budete mať svoj vlastný mozog, nemusíte dostať preč s ničím, čo od nás, budete ísť do pekla!" Toto naposlouchali až do našich predkov. Dobrou správou je, že cirkev bola oslabená a jeho vplyv na ľudstvo je stále menšie. Mimochodom, som si istý, viete, že cieľovou skupinou cirkvi boli hlúpi a nevzdelaní ľudia.

3 Biblia začala písať až o 300 rokov po smrti Ježiša Krista, veľa ľudí si Bibliu ako dôkaz existencie Ježiša a jeho zázraky. Že Ježiš žil a mal aj bratia, je vedecky dokázané od dokumenty pochádzajúce z tej doby, nie z Biblie. Začala sa písať, keď kresťanstvo bol oficiálne uznaný ako štátne náboženstvo. Predstavte si, že sme teraz začali písať ako žil niekoľko izraelských dediny Cowherd chlapec od roku 1700. Presne pravdivé a objektívne je Biblia.

4. kresťanstvo bola uznaná ako štátne náboženstvo v 313 pred cisár Konštantín Veľký v roku 313 uznal kresťanstvo ako štátne náboženstvo, to je čisto politických dôvodov. Medzitým boli kresťania ich smrti, a nikto musel im pekne. Ale ako náboženstvo rímskej ríše sa ustúpilo a nikto tomu neveril, rozhodol ľstivý starého cisára, ktorý dostane ľudí na jeho strane, keď kresťanstvo zlegalizuje. Constantine, sám bol veriaci a takéto veci boli viac či menej putna. Okrem toho musel poskytnúť pre kresťanov znak, ktorý budú oficiálne používať, teda...

5. kríž ako symbol nemá nič spoločného s ukrižovanie v roku 313 utajovaní kresťania použiť ako znamenie rýb. To bola ryba, bez kríža, žiadne ukrižovanie. Pôvodný kríž bol vysvätený ako taký, ako znak kresťanstva po bitke, vyhral cisára Konštantína, a zviazaný mu také legendy. Keď cisár a jeho vojsko na bojisku, a stál proti svojim nepriateľom, zrazu sa objavil v nebi, obrázok kríža a hlas, ktorý mu povedal, že tento symbol vyhrá bitku. Cisár vyhral bitku, a vo vďačnosti urobil kríž ako symbol kresťanstva.

6 cirkev je od začiatku zozname najpredávanejších podnikania v histórii našej planéty zhovievavosť, zabavovania upáleným "čarodejnice", no to je veľa nakradli. A teraz sme sa vrátiť ukradnutý majetok vo forme reštitúcie. To naozaj niekto? A teraz sme ešte v to, že Ježiš kázal, aby ľudia žili skromne, a vlastnosť nehromadili. A čo robí cirkev? Klame a kradne.

7 cirkev nemá nič čo robiť s čo Ježiš kázal súvisí s bodom vyššie. Ježiš kázal žiť skromne, láska a množiť, neklamú, len slušné správanie. Cirkev je robí presný opak, kradne, klame, vyžíva v pedofiliích.

8. v našej histórii je kresťanstvo náboženstvom nejkrvelačnějším vôbec je pravda. Nikdy v histórii nevraždilo rovnako ako Ve jménu kresťanstvo. Egyptské a rímske náboženstvo bolo pokojné a dokonca aj Rimania čas každý človek veril, čo chce. Okrem kresťanstvo, ale to bolo len preto, že od samého začiatku kresťania správali ako hovada.

Práve kresťanstvo vo forme ktorého předhazuje cirkvi, je anachronizmus, ale musíme uznať, že má aj svoju svetlú stránku. Napríklad v kláštoroch mohol potom uchýlil lesbičky, ktorý nechcel ženiť.
Súhlasí Karola


2.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   18. 12. 2014, 21:02 avatar
Odkiaľ sa v tebe berie tooľko jedu, fajer? Normálni ateisti to vedia povedať normálne
Súhlasí Linda


3.
označiť príspevok

Linda žena
   18. 12. 2014, 21:05 avatar
to sa v duchu pýtaj aj ja..sedem rokov  


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   18. 12. 2014, 21:08 avatar
Ako by si to normálne povedal?

ich trafiť šľak by dolár!

kázal Ježiš Kristus (láska a množiť, atď)

Napríklad v kláštoroch mohol potom uchýlil lesbičky, ktorý nechcel ženiť.

To akože mám také drísty brať vážne. Zrejme sa niekomu pokazil Google Translator.

   
Súhlasí Wolfe


6.
označiť príspevok

Bombolo
   18. 12. 2014, 21:10 avatar
gúúúgle neučiť lovenčina....gúúúgle nevedieť
Súhlasí Lemmy, Karola, Lucifero


5.
označiť príspevok

Bombolo
   18. 12. 2014, 21:08 avatar
odkiaľ sa v kobre berie toľko jedu? asi dedičný hriech :-)))


7.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   18. 12. 2014, 21:10 avatar
A to kobra nezna bobra :(


13.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 12. 2014, 22:23 avatar
Pretoze kobra nezarasta srstou


8.
označiť príspevok

Karola žena
   18. 12. 2014, 21:37 avatar
Čo to má s jedom spoločné koník? Je to zo zdroja a je tam vystihnutá skrytá špina cirkvi ako takej, ktorú vy veriaci za svatého nechcete poznať, nepripustíte si fakt, že cirkev nie je čistá a výstižná fráza k tomu" vodu kážu a víno pijú".


9.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   18. 12. 2014, 21:50 avatar
Karola, Fajer nepísal iba o cirkvi...
Vidíš ty, Karola, nejaký zmysel v tom, že tu stále lepí nejaké témy? Aj tak je to FURT DOKOLA TO ISTÉ - veriaci si zastanú svoje, ateisti prihodia „lajčík" na tému a dole v príspevkoch je vojna...
Keby to malo aspoň zmysel. Všetko sa dá povedať normálne, a ten jed je to, ako to niektorí vedia povedať zákerne-aj jed je zákerný. Pôsobí až do špiku kosti, že? Rovnako aj toto...
Proste, Karola, ty to tak nevnímaš, ale už to všetci máme zakódované, že svoje si bránime...
A Fajera nechápem absolútne. Pridá tému, a potom už sa len rehoce, ako sa ostatní hádajú..


10.
označiť príspevok

Karola žena
   18. 12. 2014, 22:08 avatar
nooo...nerob z toho drámu koník, je to vec názoru tvojho názoru , a že nechcú veriaci vidieťpravdu ani jej zákulisie, tak je ťažko zaslepeným otvoriť oči aby sa spamätali v tomto.

a čo sa týka kríža: čítaj:

Prečo praví kresťania nepoužívajú pri uctievaní kríž

KRÍŽ si ctia milióny ľudí — dokonca ho milujú. The Encyclop?dia Britannica nazýva kríž „základným symbolom kresťanského náboženstva“. No praví kresťania nepoužívajú pri uctievaní kríž. Prečo?

Jedným dôležitým dôvodom je skutočnosť, že Ježiš Kristus nezomrel na kríži. Grécke slovo, ktoré sa bežne prekladá ako „kríž“, je stauros. Základný význam tohto slova je „vztýčené brvno alebo kôl“. The Companion Bible uvádza: „[Stauros] nikdy neznamená dva kusy dreva spojené v nejakom uhle... Nič v gréčtine [Nového Zákona] nenaznačuje, že by išlo o dva kusy dreva.“

V niekoľkých textoch biblickí pisatelia použili iné slovo na označenie Ježišovho popravného nástroja. Je to grécke slovo xylon. (Skutky 5:30; 10:39; 13:29; Galaťanom 3:13; 1. Petra 2:24) Toto slovo znamená jednoducho „trám“ alebo „palica, kyj alebo strom“.

No najpresvedčivejší dôkaz, že nešlo o kríž, sa nachádza priamo v Božom Slove. Apoštol Pavol hovorí: „Kristus nás vykúpením oslobodil z kliatby Zákona tým, že sa stal kliatbou namiesto nás, lebo je napísané: ‚Prekliaty je každý, kto je povesený na kôl [„kto visí na dreve“,

TOTO JE ZAUJÍMAVÉ !
Katolícky preklad].‘“ (Galaťanom 3:13) Pavol tu cituje 5. Mojžišovu 21:22, 23, kde sa jasne hovorí o kole, nie o kríži. Keďže človek, ktorý zomrel na takomto popravnom nástroji, bol považovaný za „prekliateho“, nebolo by vhodné, aby si kresťania
zdobili domov soškami alebo obrazmi znázorňujúcimi pribitého Krista.

Neexistuje žiadny dôkaz, že by v priebehu prvých 300 rokov po Kristovej smrti ľudia, ktorí sa vyhlasovali za kresťanov, používali pri uctievaní kríž. V štvrtom storočí však pohanský cisár Konštantín prestúpil na vieru odpadlíckeho kresťanstva a presadil kríž ako kresťanský symbol.
Bez ohľadu na to, aké boli Konštantínove pohnútky, skutočnosťou zostáva, že kríž nemá nič spoločné s Ježišom Kristom. Kríž má v skutočnosti pohanský pôvod. New Catholic Encyclopedia priznáva: „Kríž možno nájsť v predkresťanských i nekresťanských kultúrach.“ Viaceré ďalšie odborné zdroje spájajú kríž s prírodnými kultmi a s pohanskými sexuálnymi rituálmi.

www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Lucifero


22.
označiť príspevok

fajer
   19. 12. 2014, 06:50 avatar
čo už môže byť zákernejšie ako kresťanstvo, na jednej strane hlása lásku, slobodnú vôľu,desatoro a na druhej strane kradne,vraždí a utláča slobodné myslenie...


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 12. 2014, 08:17 avatar
A ty máš aké slobodné myslenie? Čítaš vôbec to, čo sem kopíruješ? Neuvedomuješ si, že ide o primitívny preklad? Alebo si sa zaľúbil do robotov-prekladačov?


25.
označiť príspevok

fajer
   19. 12. 2014, 12:54 avatar
tu nejde o preklad ale o obsah, k tomu sa vyjadri...


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 12. 2014, 14:10 avatar
Šašek, najprv sa nauč po slovensky, nauč sa rozmýšľať, a potom sa ozývaj! Ty si tak lenivý, až to bolí. Je pre teba také ťažké upraviť vety tak, aby boli čitateľné? Ty chceš kritizovať kresťanov, a pritom sám robíš hrubé chyby, ktoré kresťania nerobia.


32.
označiť príspevok

fajer
   20. 12. 2014, 12:02 avatar
kresťanstvo je chybou ľudstva....


36.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   20. 12. 2014, 13:12 avatar
Fajer je chybou ľudstva....
A máš to!


38.
označiť príspevok

Sloven muž
   20. 12. 2014, 13:15 avatar
Kresťanstvo je veľkým skokom pre ľudstvo....

Už si nepleťte cirkev a jej učenie s kresťanstvom.....Ako zem a nebo....


39.
označiť príspevok

Sloven muž
   20. 12. 2014, 13:16 avatar
A kto nechce, nech nechá tak, nech sa venuje tomu, čomu ozaj verí, nie tomu, čomu neverí.....


41.
označiť príspevok

fajer
   20. 12. 2014, 17:56 avatar
Kresťanstvo je veľkým skokom pre ľudstvo....do stredoveku....
Súhlasí Lemmy, Karola


42.
označiť príspevok

Sloven muž
   20. 12. 2014, 18:02 avatar
no to je tak vždy, keď niekto dodnes žije stále ešte v dobe kamenej.....


43.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 12. 2014, 18:19 avatar
Ty brdo, zabil


12.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 12. 2014, 22:22 avatar
To google translator..
Súhlasí Lemmy, anonymný_koník


21.
označiť príspevok

fajer
   19. 12. 2014, 06:36 avatar
to nieje jed, to sú len holé fakty o zločineckej organizácii akou je cirkev...


24.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 12. 2014, 08:51 avatar
Ono zle veci robili ludia bez ohladu na to, ci patrili do cirkvi alebo nie...
Ide o to ci sa clovek sustredi na tych, ktori do tej cirkvi patrili...


26.
označiť príspevok

fajer
   19. 12. 2014, 12:56 avatar
tak potom cirkev a náboženstvo nemá žiadne opodstatnenie,pre určitých ľudí je to len bezpracný zdroj obživy....
Súhlasí Lucifero


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 12. 2014, 13:00 avatar
To je ako povedat naco je zakon, ked ho aj tak, tolko vela ludi porusuje...


29.
označiť príspevok

fajer
   19. 12. 2014, 16:10 avatar
to máš pravdu,načo je cirkvi desatoro,nikdy ich nedodržiavala....


30.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   19. 12. 2014, 17:44 avatar
Fajer, máš veľmi mylnú predstavu o kresťanoch a o kresťanstve... ale že veľmi mylnú
Kresťania nie sú stroje, ktoré budú dopodrobna dodržiavať prikázania. Prikázania sú vodítko, aby veriaci vedel, že to porušil, tak niečo asi nie je správne. A beztak, prikázania sú pre tých, ktorí sú pod zákonom, t.j. pre tých, ktorí nežijú duchovný život, ale radšej si vyberú prikázania, ktoré uprednostnia pre osobným vzťahom s Bohom, ale inak žijú normálny ateistický život...
To máš tak. Určite máš aj ty nejaké tie myslené pravidlá, ktoré sa snažíš dodržiavať, ale nie vždycky ti to výjde...


33.
označiť príspevok

fajer
   20. 12. 2014, 12:05 avatar
kresťanstvo je v protiklade s kapitalizmom,tak prečo ho podporuje .....kresťanské zákony a morálka sa skôr zhodujú zo socializmom...nezdá sa ti....


34.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   20. 12. 2014, 13:07 avatar
Fajer, tak napríklad za zákaz predaja v nedeľu hlasovali hlavne poslanci KDH, tak aká podpora kapitalizmu?


35.
označiť príspevok

Sloven muž
   20. 12. 2014, 13:09 avatar
Keby boli pri moci, za nič také by nezahlasovali....
Súhlasí fajer


37.
označiť príspevok

fajer
   20. 12. 2014, 13:12 avatar
KDH nikdy nešlo o ľudí,ide im iba aby sa plnili kostoly....


40.
označiť príspevok

Sloven muž
   20. 12. 2014, 13:19 avatar
Skôr, aby boli predĺženou rukou západu, veď kedy Slovensko prišlo o Strategické podniky a banky, a aj vlastné kešene....


11.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   18. 12. 2014, 22:13 avatar
JW.org, lepšia stránky nebola? Juuuj  
No ani ja neuctievam kríž, ani ho nezobrazujem ani nič podobné. A aj tak som proti takýmto témam    


14.
označiť príspevok

Karola žena
   18. 12. 2014, 22:36 avatar
viem, výnimočne  , nechcelo sa mi hladať inde  .. o tom kole je to tak známe z dejín historie.


15.
označiť príspevok

Al_ice
   18. 12. 2014, 22:41 avatar
jedna vec je ista,
ze fajer nie je jehovista  


16.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   18. 12. 2014, 22:42 avatar
Fajer je frajer?


17.
označiť príspevok

Al_ice
   18. 12. 2014, 22:44 avatar
bol by este vacsi,keby sa dal k svedkom jehovovym  


18.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   18. 12. 2014, 22:45 avatar
Svedkovia jahodoví sú príjemní ľudia, len sa nesmieš s nimi zakecať.  


19.
označiť príspevok

Karola žena
   18. 12. 2014, 22:47 avatar
náhodou sa stalo  , no a čo..)))), inak by ma zaujímalo, koľko je na df jehovistov, lebo tieich známe "ROZHOVORY" o BIBLII tu nemajú konca. 


20.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   18. 12. 2014, 22:47 avatar
Ja.................niesom jebhovista.  


31.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 12. 2014, 09:19 avatar
zit medzi blaznami je fakt tazke
o to tazsie je udrzat si chladnu hlavu
Súhlasí anonymný_koník
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:10,  Veru tak. Mesiačkári sú len šíriteľmi zla, zloby, vyhrážania, urážania, klamania,...
dnes, 18:10,  viete čo urobil absolútny podnikateľ, ktorý vedel, že ma uniesli ľudia z 30 000 mesta,...
dnes, 18:08,  Ale neočakavaj od tohoto luhara že sa ospravedlni za tie klamstva ktoré šíri . Na to...
dnes, 18:07,  osvietený ešte keď chceš byť absolútny víťaz na aliaške, musíš aj klietky robiť pre...
dnes, 18:06,  Týmto usmevným hoaxom súdruha Blahu môžeme vlakno neomarxistickeho luhara uzatvoriť *13*13*13
dnes, 18:04,  je to frustrujúce ked sa dozvieš že sudca o ktorom píše 40 ročný neomarxistický filozof...
dnes, 18:03,  Samozrejme, že hákojiSS ako vždy o5 iba klamal. Ale esesák si to neprizná.
dnes, 18:03,  viete čo urobil človek, ktorý ukradol knihu a všimol si, že v tej knihe nie sú informácie...
dnes, 18:02,  V demokracii sa akože "zločiny" nahlasovať nedajú. Musí ísť o porušovanie...
dnes, 18:01,  Ano tak píše zakon SR . Ale Benčík nenahlasuje iba zverejnuje zverejnene čiže zdiela to...
dnes, 18:00,  Edo má 60 :)
dnes, 17:59,  25 má presných Blahovsko sopkovsko rostasových
dnes, 17:59,  Náš hovnolog Edo :)
dnes, 17:59,  Benčík udáva ideologické akože "zločiny". V totalitnom režime to tak funguje
dnes, 17:59,  nečítaj žumpu nebudeš špliechať hovná *13*13*13
dnes, 17:58,  Edo 60 :)
dnes, 17:57,  aj telefonovanie je drahé
dnes, 17:57,  Táto figúrka na špagátiku oligarchov a mimovládok je využívaná na prenasledovanie a...
dnes, 17:57,  Trestný čin si aj ty povinný nahlásiť.
dnes, 17:56,  Pre mna je to taká malomocnosť mysle písať o 25 ročnom prokurátorovi len preto že to...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Som vegetarián, ale na mäso sa pozerať môžem.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(123 577 bytes in 1,097 seconds)