hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

OSCAR 1

príspevkov
2
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 25.5.2019 19:57 Impéria
posledná zmena 25.5.2019 20:39
1
25.05.2019, 19:57
Boli to Radio amateri ktori zostrojili vtedajsi satelit OSCAR1- obdobne sucasnemu mars cube one ale uz v profi vysoko techn.- ( z tej skupiny pochadza aj OSCAR7 - ktore je aktivny dodnes) OSCAR 1 bol pusteny do vesmiru v roku 1961 a stal len 63 dolárov 🙂


odkaz
none
2

1. Impéria 25.05.2019, 19:57

Boli to Radio amateri ktori zostrojili vtedajsi satelit OSCAR1- obdobne sucasnemu mars cube one ale uz v profi vysoko techn.- ( z tej skupiny pochadza aj OSCAR7 - ktore je aktivny dodnes) OSCAR 1 bol pusteny do vesmiru v roku 1961 a stal len 63 dolárov 🙂


https://m.youtube.com/watch?v=GDR4pqkmmxE

25.05.2019, 20:39
je to fascinujuce , ze tieto satelity neboli postavene nejakou vesmirnou org. ako NASA , ale ze ich tito radio amateri ( vytvorili vo svojom volnom čase , bez mzdy - vylučne preto ze ich zaujimali vesmirne lety . OSCAR 7 vypustili na orbit pred 45 rokmi a doteraz zakazdym ked svieti slnko na solarnych paneloch , zacne vysielat a radiovi operatori ho mozu pouzivat
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 77 770 B vygenerované za : 0.091 s unikátne zobrazenia tém : 33 433 unikátne zobrazenia blogov : 455 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

V jednoduchosti je krása.