hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Oplzlosti v Biblii, časť 2.

príspevkov
36
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 8.3.2015 17:07
posledná zmena 8.4.2015 00:46
1
08.03.2015, 17:07
Trápna mi pripadala aj samotná predstava boha, zabávajúceho sa zjavovaním „nad vrchnákom“. Zábavné boli tiež podrobné popisy Áronovho oblečenia („na tele má mať ľanové spodky“) a celého jeho rituálu s juncom, baranom a kozlom, ktorého vyháňa na púšť (bohu?) Azázélovi. Celé je to sprevádzané toľkým kropením „vrchnáka“ krvou (Lv 16), že som si živo vedel predstaviť smrad rozkladajúcej sa krvi v svätyni , aký som poznal z ojedinelých návštev bitúnka.
Potom ma však božie slovo prenieslo do bezprostrednej blízkosti všetkých možných ohanbí, od ohanbia otca a matky, cez ohanbia strýkov, tiet, zaťov a neviest až po ohanbie dcéry, vnučky, etc. ad nauseam, a poučilo ma o ich odkrývaní. (V tejto knihe je podľa konkordancie BK 30 zmienok o ohanbiach a len v 18. kapitole je ich 22. V celom Starom zákone sa ohanbiu venuje pozornosť na 74 miestach!) Prekvapilo ma, že „ak niekto obcuje so zvieraťom, musí byť vydaný na smrť; aj zviera musíte zabiť” (Lv 20, 15). Chúďa zviera, za čo ono mohlo? Ale bol som celkom rád, že nežijem v tých dobách, keď som čítal „Kto by sa rúhal menu Hospodinovmu, má byť vydaný na smrť; nech ho celý zbor ukameňuje“ (Lv 24, 16). Poznal som priveľa ľudí, ktorí by z môjho okolia za takých podmienok definitívne odišli na večnosť. Ale kardinál Korec by sa znovuzavedeniu takej praxe možno úprimne potešil.
V knihe Numeri som sa zoznámil s Mojžišovou krvilačnosťou, obohatenou o sexuálnu vypočítavosť, keď tento naskutku svätý muž prikazuje: „pobite všetkých chlapcov medzi deťmi a zabite každú ženu, ktorá poznala muža tak, že spala s mužským; avšak všetky dievčatá, ktoré nepoznali obcovanie s mužským, ponechajte nažive pre seba“ (Nm 31, 17-18). Akosi príliš skoro zabudol tento symbol Izraela na príkaz „nezabiješ“, ktorý (vraj) dostal osobne od boha (Ex 20, 13). Dozvedel som sa tiež, že aj ľudia tvorili korisť, ktorú si udatní „víťazi“ podelili medzi sebou (Nm 31, 32)!
Deuteronómium, piata a posledná Mojžišova kniha, ma zasa uviedla do pozoruhodnej zoológie, z ktorej som sa dozvedel napríklad, že zajac je prežúvavec, ktorý nemá rozdelené kopytá (Dt 14, 7). Tiež som sa dozvedel, ako pomocou plachty spoznať panenstvo nevesty a zosmutnel som pri vete: „keby sa nenašiel pri deve znak panenstva… ukameňujú ju až na smrť” (Dt 22, 21). Ani veta „ak má niekto nepoddajného a vzdorovitého syna… nech ho všetci mužovia mesta ukameňujú až k smrti“ (Dt 21, 18-21) mi nerozjasnila tvár. Veru, boli to sväté časy: takmer každý priestupok sa „riešil“ ukameňovaním podľa prikázania „Nezabiješ!“
Ale aj keď sa môjho mládeneckého studu dotkli všetky tie odkrývania ohanbí, krvismilstvá a vraždy, to najhoršie ma ešte stále len čakalo. Dostal som sa ku knihe Jozue, a tu sa situácia prudko zmenila. Ocitol som sa vo svete, ktorý nebolo možné pochopiť! Nemal som, samozrejme, orientálne myslenie (ktorým vysvetľuje komentátor NPPS premnohé biblické nejasnosti) a bol som úprimné dieťa. Prvý úder pod pás mi uštedril Hospodin – ktorý vraj prikázal „Nezabiješ!“ – popisom dobytia Jericha: „A ostrím meča vykonali kliatbu na všetkom, čo bolo v meste, na mužoch i na ženách, na mladých a na starých, na dobytku, ovciach a osloch“ (Joz 6, 21). Ušetrili len Rachab: Jozue „nechal nažive neviestku Rachab, jej rodinu i všetko čo mala; tak zostala uprostred Izraela až dodnes“ (Joz 6, 25). Nechápal som, prečo si Hospodin vyvolil ako pomocníčku pri dobýjaní Jericha práve neviestku. Neskôr som sa mal postupne dozvedať, že neviestky – dnes označované ako prostitútky – mali významný podiel na duchovných dejinách Izraela, končiac tými, ktoré uverili Kristovi (Mt 21, 31-32).
Kniha Jozue, hrdinský epos o hromadnom vyvražďovaní domorodých obyvateľov Palestíny, s výdatnou (nielen organizačnou) pomocou Hospodina, na pozadí príkazu „Nezabiješ!“, mnou otriasol. Vedel som vtedy už dosť dobre, čo znamená protirečenie, ale toto bolo protirečenie par excellence, pochádzajúce z božích úst a skutkov.
none
2
09.03.2015, 00:11
marne som hľadal v tvojom texte otázku...
👍: milky945
none
3

2. 09.03.2015, 00:11

marne som hľadal v tvojom texte otázku...

09.03.2015, 00:15
Neskopíroval všetko. Otázky tam sú: Chúďa zviera, za čo ono mohlo? Pýtal som sa vtedy sám seba, či nekonečne múdry a dobrotivý boh naozaj nebol schopný poskytnúť svojmu „vyvolenému“ národu úrodnú, ale neobývanú krajinu, do ktorej by ten ľud prešiel bez krviprelievania? Mne toto vysvetlenie pripadá až triviálne jednoduché, vám nie? Podobná otázka sa mi vynorila neskôr, v inej súvislosti: nemohol boh ľuďom odpustiť hriechy ináč, len tak, že dal krvavo obetovať svojho syna? Pre koho vydal desatoro, keď nikoho za jeho porušovanie netrestal? Kde sa podel trest ukameňovaním za cudzoložstvo? Kde je koreň morálky, keď sám boh je amorálny?

Adam Roman: odkaz
none
4

3. Lemmy 09.03.2015, 00:15

Neskopíroval všetko. Otázky tam sú: Chúďa zviera, za čo ono mohlo? Pýtal som sa vtedy sám seba, či nekonečne múdry a dobrotivý boh naozaj nebol schopný poskytnúť svojmu „vyvolenému“ národu úrodnú, ale neobývanú krajinu, do ktorej by ten ľud prešiel bez krviprelievania? Mne toto vysvetlenie pripadá až triviálne jednoduché, vám nie? Podobná otázka sa mi vynorila neskôr, v inej súvislosti: nemohol boh ľuďom odpustiť hriechy ináč, len tak, že dal krvavo obetovať svojho syna? Pre koho vydal desatoro,...

09.03.2015, 00:40
humanizmus je protinaboženske naboženstvo, dokazuješ to stale viac a viac....
none
5

4. 09.03.2015, 00:40

humanizmus je protinaboženske naboženstvo, dokazuješ to stale viac a viac....

09.03.2015, 00:41
No ukáž ako som to dokázal? A prečo trepeš zároveň aj nezmysly? "protinaboženske naboženstvo"
none
26

3. Lemmy 09.03.2015, 00:15

Neskopíroval všetko. Otázky tam sú: Chúďa zviera, za čo ono mohlo? Pýtal som sa vtedy sám seba, či nekonečne múdry a dobrotivý boh naozaj nebol schopný poskytnúť svojmu „vyvolenému“ národu úrodnú, ale neobývanú krajinu, do ktorej by ten ľud prešiel bez krviprelievania? Mne toto vysvetlenie pripadá až triviálne jednoduché, vám nie? Podobná otázka sa mi vynorila neskôr, v inej súvislosti: nemohol boh ľuďom odpustiť hriechy ináč, len tak, že dal krvavo obetovať svojho syna? Pre koho vydal desatoro,...

10.03.2015, 19:16
Boh ho neobetoval, on sa obetoval za teba a tvoju rodinu
none
6
09.03.2015, 01:00
Tak to je vazne div, ze niekto Boha nepochopil. A este Adam Roman🙂 A este ako dieta.

Dost by bolo na pocudovanie keby Boha ludia chapali 🙂

odkaz
none
7

6. 09.03.2015, 01:00

Tak to je vazne div, ze niekto Boha nepochopil. A este Adam Roman🙂 A este ako dieta.

Dost by bolo na pocudovanie keby Boha ludia chapali 🙂

www.youtube.com/watch?v=LwGvfdtI2c0

09.03.2015, 08:11
Myslim, ze Boha nema sancu pochopit ziaden clovek..
Inak pekne video... (by som ani necakal, ze od teba moze nieco take prist... vidis, zas moje predsudky, ale ja si ich priznam...)
none
12

7. 09.03.2015, 08:11

Myslim, ze Boha nema sancu pochopit ziaden clovek..
Inak pekne video... (by som ani necakal, ze od teba moze nieco take prist... vidis, zas moje predsudky, ale ja si ich priznam...)

09.03.2015, 09:29
Tak u teba ide o to, ze kto kritizuje je obluda. To nie su predsudky, ale jesitnost
none
13

12. 09.03.2015, 09:29

Tak u teba ide o to, ze kto kritizuje je obluda. To nie su predsudky, ale jesitnost

09.03.2015, 09:31
Teda chcel som povedat, "kto ta kritizuje"

Inak o to ide, ze ked Adam Roman nepochopil Boha, je to normalne, skor by bolo divne, keby ho pochopil.
Teda tie taraninky, ze co preco Boh robi by mohli stadeto vymiznut.🙂
none
24

13. 09.03.2015, 09:31

Teda chcel som povedat, "kto ta kritizuje"

Inak o to ide, ze ked Adam Roman nepochopil Boha, je to normalne, skor by bolo divne, keby ho pochopil.
Teda tie taraninky, ze co preco Boh robi by mohli stadeto vymiznut.🙂

09.03.2015, 09:52
"Teda tie taraninky, ze co preco Boh robi by mohli stadeto vymiznut.🙂" >>
Clovek je clovek a chce vsetkemu prist "na klb", aj tomu comu nemoze...
none
25

24. 09.03.2015, 09:52

"Teda tie taraninky, ze co preco Boh robi by mohli stadeto vymiznut.🙂" >>
Clovek je clovek a chce vsetkemu prist "na klb", aj tomu comu nemoze...

09.03.2015, 09:59
Tak sme sa nakoniec zhodli aspon na tom, ze clovek je tvor blby.
none
23

12. 09.03.2015, 09:29

Tak u teba ide o to, ze kto kritizuje je obluda. To nie su predsudky, ale jesitnost

09.03.2015, 09:51
To hovori ten, co neznasa kritiku na seba, ale sam kritizuje vsetkych...
none
15

6. 09.03.2015, 01:00

Tak to je vazne div, ze niekto Boha nepochopil. A este Adam Roman🙂 A este ako dieta.

Dost by bolo na pocudovanie keby Boha ludia chapali 🙂

www.youtube.com/watch?v=LwGvfdtI2c0

09.03.2015, 09:35
radšej si priznať, že niektoré tajomstvá života nám nebudú nikdy na tomto svete odhalené a zmieriť sa s tým tajomným ako za každú cenu hľadať rôzne logické, či rozumové odôvodnenia, ktoré vždy raz narazia na svoju nedokonalosť a omylnosť a nedostatočnosť a obmedzenosť .... všetko, čo potrebujeme, máme ... a potrebujeme aj tie tajomstvá ...

a skutočne nádherné video, potešilo dušu ...
none
16

15. rose.madder 09.03.2015, 09:35

radšej si priznať, že niektoré tajomstvá života nám nebudú nikdy na tomto svete odhalené a zmieriť sa s tým tajomným ako za každú cenu hľadať rôzne logické, či rozumové odôvodnenia, ktoré vždy raz narazia na svoju nedokonalosť a omylnosť a nedostatočnosť a obmedzenosť .... všetko, čo potrebujeme, máme ... a potrebujeme aj tie tajomstvá ...

a skutočne nádherné video, potešilo dušu ...

09.03.2015, 09:37
Ono je trochu rozdiel si priznať že niečomu nebudem celkom rozumieť a niečo zásadné z nevedomosti vyvodzovať, nemyslíš ?
none
22

16. majko1 09.03.2015, 09:37

Ono je trochu rozdiel si priznať že niečomu nebudem celkom rozumieť a niečo zásadné z nevedomosti vyvodzovať, nemyslíš ?

09.03.2015, 09:45
To je rozdiel medzi rose,madder a tebou
none
21

15. rose.madder 09.03.2015, 09:35

radšej si priznať, že niektoré tajomstvá života nám nebudú nikdy na tomto svete odhalené a zmieriť sa s tým tajomným ako za každú cenu hľadať rôzne logické, či rozumové odôvodnenia, ktoré vždy raz narazia na svoju nedokonalosť a omylnosť a nedostatočnosť a obmedzenosť .... všetko, čo potrebujeme, máme ... a potrebujeme aj tie tajomstvá ...

a skutočne nádherné video, potešilo dušu ...

09.03.2015, 09:43
to video symbolizuje dokonalost Boha (ze aky asi musi byt, ked toto vytvoril)
none
8
09.03.2015, 08:53
Zaujímavé je ako vás veriacich dráždia úryvky z vašej najobdivovanejšej knihy..........
none
9

8. majko1 09.03.2015, 08:53

Zaujímavé je ako vás veriacich dráždia úryvky z vašej najobdivovanejšej knihy..........

09.03.2015, 09:28
Tak ked zvery ako vy behaju po svete, nie je to celkom prijemne pre ludi🙂
none
10

9. 09.03.2015, 09:28

Tak ked zvery ako vy behaju po svete, nie je to celkom prijemne pre ludi🙂

09.03.2015, 09:28
Teda na fore nie je prijemne, ked sa vyjadruje zver ako ty

Ludia by mali radsej vyjadrenia ludi.
none
14

8. majko1 09.03.2015, 08:53

Zaujímavé je ako vás veriacich dráždia úryvky z vašej najobdivovanejšej knihy..........

09.03.2015, 09:34
8. Mňa dráždi neco úplne iné
👍: majko1
none
11
09.03.2015, 09:29
9-10 teda tolko sebakritiky som ešte nezažil...........
none
17

11. majko1 09.03.2015, 09:29

9-10 teda tolko sebakritiky som ešte nezažil...........

09.03.2015, 09:38
Teda na fore nie je prijemne, ked sa vyjadruje zver ako ty🙂
none
18

17. 09.03.2015, 09:38

Teda na fore nie je prijemne, ked sa vyjadruje zver ako ty🙂

09.03.2015, 09:39
Vrrrr, vrrrrrr
none
19

18. majko1 09.03.2015, 09:39

Vrrrr, vrrrrrr

09.03.2015, 09:41
18. Tak vrní náš kocúr 🙂)))
none
20

19. Aranjes 09.03.2015, 09:41

18. Tak vrní náš kocúr 🙂)))

09.03.2015, 09:42
Si to predstavujem, ležím ti na lone a robím vrrr,vrrr
none
27
04.04.2015, 22:59
Lucifero-veľa toho nepoznáš. A zajac je naozaj prežúvavec. Zisti si to. Určite až tak netrápia vojny v súčasnosti,a mnohé možno schvaluješ,ak ide o potlačenie agresora. Ale Bohu upieraš túto skutočnosť. Unká ti kontext Písma. Už ked som hladal Boha,...pochopil som,že Boh nemôže byť nerozumný,nespravodlivý,nevyrovnaný,fanatický,...proste ako niekto kto zneužíva svoju moc. Ak existuje nejaká prvotná príčina-musí byť absolutne dokonalá. Tú dokonalosť vidieť v prírode. A v tom ,ako sme vytvorený. Ak je Boh krutý-tak to sme boli potom mi ľudia tí najväčší chudáci. Ak ale teda Boh neexistuje/hlavne ten nerozumný,nespravodlivý,krutý/,tak potom sú naše invektívy len bojom s veternými mlynmi. Dávam ti za pravdu len v tom,že laik skúmajúci Písma,musí byť na počiatku zaskočení istými skutočnosťami zostarého zákona, ale hlbším skúmaním študent Písiem pochopí ako to vlastne je.
none
28
05.04.2015, 07:36
Ci su alebo nie su prezuvavce, bola to proste ich taxonomia..
Ktovie aku taxonomiu vytvoril Aristoteles (neskumal som to) a aku mame teraz my....
none
29

28. 05.04.2015, 07:36

Ci su alebo nie su prezuvavce, bola to proste ich taxonomia..
Ktovie aku taxonomiu vytvoril Aristoteles (neskumal som to) a aku mame teraz my....

07.04.2015, 23:28
Bola,ale mýlna. Už dlhšie sa vie,že zajac je svojim špecifikovaným spôsobom prežúvavec. Kto choval zajace tak to mohol pozorovať. Aj ked je to len zanedbateľný prvok ,tak je zrejme ,že lucifero svoje úvahy získava len letmým prečítaním niečoho,a potom narýchlo bez premýšlania prezentuje svoje názory. Je pochabé si myslieť,že mňa tiež nazaskočili mnohé správy v SZ. Ale nesúdim /a nemám predsudky/,bez toho,že by som sa nesnažil daným veciam porozumieť. Mal som možnosť čítať práce mnohých vedcov,ktorí tiež brojili proti Bohu,Biblii,stvoreniu,a sam som zistil z ich úvah,že nemali ani len elementárne znalosti danej problematiky,ku ktorým sa vyjadrovali. A dnes mi je úplne jasné,že to,prečo istá časť vedeckej obce/a všeobecne i ľudia/ odmietajú Boha,má výsostne psychologické príčiny.
none
30

29. Shagara 07.04.2015, 23:28

Bola,ale mýlna. Už dlhšie sa vie,že zajac je svojim špecifikovaným spôsobom prežúvavec. Kto choval zajace tak to mohol pozorovať. Aj ked je to len zanedbateľný prvok ,tak je zrejme ,že lucifero svoje úvahy získava len letmým prečítaním niečoho,a potom narýchlo bez premýšlania prezentuje svoje názory. Je pochabé si myslieť,že mňa tiež nazaskočili mnohé správy v SZ. Ale nesúdim /a nemám predsudky/,bez toho,že by som sa nesnažil daným veciam porozumieť. Mal som možnosť čítať práce mnohých vedcov,k...

07.04.2015, 23:35
som rad ze si tu Shagara....myslim že das takym ako rohaty krasavec a jemu podobním pekne ponaučenie........
none
31

29. Shagara 07.04.2015, 23:28

Bola,ale mýlna. Už dlhšie sa vie,že zajac je svojim špecifikovaným spôsobom prežúvavec. Kto choval zajace tak to mohol pozorovať. Aj ked je to len zanedbateľný prvok ,tak je zrejme ,že lucifero svoje úvahy získava len letmým prečítaním niečoho,a potom narýchlo bez premýšlania prezentuje svoje názory. Je pochabé si myslieť,že mňa tiež nazaskočili mnohé správy v SZ. Ale nesúdim /a nemám predsudky/,bez toho,že by som sa nesnažil daným veciam porozumieť. Mal som možnosť čítať práce mnohých vedcov,k...

07.04.2015, 23:36
S: má výsostne psychologické príčiny

Možno u niekoho. Ale väčšinou ide o logické príčiny.

Prečítaj si: odkaz
none
32

31. Lemmy 07.04.2015, 23:36

S: má výsostne psychologické príčiny

Možno u niekoho. Ale väčšinou ide o logické príčiny.

Prečítaj si: http://adam.humanisti.sk/?p=50

07.04.2015, 23:52
Možno i o tie. Ved je zrejme,a"logické" ,že v dnešnom svete zahladenom do seba, v ktorom sebauspokojovanie,konzum ,pohodlnosť, mať hned všetko a bez námahy.......sa úsilie o hladanie zmyslu v niečom inom/v duchovne/ nenosí. Preto je i faktom ,že tento trend stále viac prináša so sebou zvyšujúci sa počet duševných porúch a a stále viac zlyhávame v tom,že sa nám nedarí naplniť,zaplniť to,čo dnes svet pozná pod pojmom "existenčná/duchovná/ prázdnota". Ĺudstvo všeobecne podlieha sebaklamu a hrá so sebou veľmi smutnú hru na šťastných,spokojných ,radostných jedincov. Ale nič nie je dalej od pravdy. Každý,skôr či neskôr to pochopí,....pretože nie vždy sa dá pred tým zutekať.
none
34

32. Shagara 07.04.2015, 23:52

Možno i o tie. Ved je zrejme,a"logické" ,že v dnešnom svete zahladenom do seba, v ktorom sebauspokojovanie,konzum ,pohodlnosť, mať hned všetko a bez námahy.......sa úsilie o hladanie zmyslu v niečom inom/v duchovne/ nenosí. Preto je i faktom ,že tento trend stále viac prináša so sebou zvyšujúci sa počet duševných porúch a a stále viac zlyhávame v tom,že sa nám nedarí naplniť,zaplniť to,čo dnes svet pozná pod pojmom "existenčná/duchovná/ prázdnota". Ĺudstvo všeobecne podlieha sebaklamu a hrá so s...

08.04.2015, 00:17
S: v dnešnom svete zahladenom do seba, v ktorom sebauspokojovanie,konzum ,pohodlnosť, mať hned všetko a bez námahy

To hovoríš o veriacich. Ale sú aj normálni ľudia, ktorí sa len tak ľahkoverne neuspokoja s odpoveďami, nie sú pohodlní v myslení, a nečakajú daromne, že ich prosby vypočuje nejaký boh.
none
35

34. Lemmy 08.04.2015, 00:17

S: v dnešnom svete zahladenom do seba, v ktorom sebauspokojovanie,konzum ,pohodlnosť, mať hned všetko a bez námahy

To hovoríš o veriacich. Ale sú aj normálni ľudia, ktorí sa len tak ľahkoverne neuspokoja s odpoveďami, nie sú pohodlní v myslení, a nečakajú daromne, že ich prosby vypočuje nejaký boh.

08.04.2015, 00:37
Zabanovat sa sirenie nenavisti
none
36

32. Shagara 07.04.2015, 23:52

Možno i o tie. Ved je zrejme,a"logické" ,že v dnešnom svete zahladenom do seba, v ktorom sebauspokojovanie,konzum ,pohodlnosť, mať hned všetko a bez námahy.......sa úsilie o hladanie zmyslu v niečom inom/v duchovne/ nenosí. Preto je i faktom ,že tento trend stále viac prináša so sebou zvyšujúci sa počet duševných porúch a a stále viac zlyhávame v tom,že sa nám nedarí naplniť,zaplniť to,čo dnes svet pozná pod pojmom "existenčná/duchovná/ prázdnota". Ĺudstvo všeobecne podlieha sebaklamu a hrá so s...

08.04.2015, 00:46
nemam slov a suhlasím....Cloveka nikdy nič natrvalo neuspokoji ako to dokaze D.S......Bez neho je na tomto svete všetko márnosť.....(aj šalamun to pochopil) a mal pri tom v podstate "všetko"
none
33
08.04.2015, 00:14
Lemmy-čítal som i ten odkaz. Ja v mnohom súhlasím, ....ved aj tu vidieť,zčasti,že autor pranieruje isté veci ktoré sa diali pod rúškom tzv.kresťanstva,pseudokresťanstva. Ak berieme výsledok Božieho projektu,výchovy-tak novozákonný človek,bol človek ktorý tiež používal "silu rozumu"...."nikdy sa neuchiloval k násiliu",ani ked mu hrizila smrť,......"miloval všetkých ľudí bez rozdielu",....."tmárstvo,povery,nerozumnosť",boli od neho vzdialené,......"bol to človek ktorí sa riadil ušlachtilimi zásadami",......."nebol pokrytecký,formálny"....."rešpektoval názor iného",nesúdil....atd. Samozrejme,treba to chápať v zmysle ľudskej nedokonalosti. Pretože ,každý robí chyby. Ale to sa zmenilo počas dejin kresťanstva /ako to bolo predpovedané/a nastúpilo niečo ,čo nemalo nič spoločné s evanjeliom lásky. Nesúhlasím s tým,ked autor prikrášľuje snahy svoje,kolegov/vedcov/ a všetko dáva do roviny poznania,prísnej matematickej,vedeckej kategorizácií...atd. Nie je to pravda. Veda sa v mnohých oblastiach správa viac šarlatánsky,nevedecky ako "Borgiovci" dneška. A tiež nesúhlasím,že medzi vedou a Bibliu,náboženstvom je rozpor. Nie,ak je naozaj Zákonodarca Boh,tak bez tohto základu,viery v túto príčinu sú všetky naše snahy,závery,dedukcie,teorie ,v konečnom dôsledku chybné. Stoja na zlom základe. Jeden príklad: To ,čo dnes veda,ľudia,politici riešia/problémy ludí/, sú len symptómy súčasného stavu,choroby tohto sveta. Oni ale neriešia základnú príčinu tohto chorého sveta. Aj preto sa ľudské,vedecké snahy míňajú účinku,alebo častokrát ešte prehlbujú krízu tohto sveta.
Hovorím všeobecne-neskôr budem konkrétnejši.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 178 534 B vygenerované za : 0.164 s unikátne zobrazenia tém : 47 699 unikátne zobrazenia blogov : 817 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Je to ako spoznať naplno svoj potenciál a využiť ho 😉 Je to ako ísť na 100% svojej kapacity, ktorú ako ČLOVEK si schopný mať 😉 Je to ako by si sa zobudil do nového nádherného sveta ...

citát dňa :

Muži počas choroby sú tak telesne a duševne vyčerpaní, že uzdraviť ich dokáže jedine žena.