Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Only for women.

33
reakcií
1304
prečítaní
Tému 4. októbra 2012, 18:32 založil rose.madder.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
16. 05. 2012
0
29. 09. 2015
2
16. 08. 2016
0
28. 10. 2015
22
 
 


1.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 10. 2012, 18:32 avatar
PMS –predmenštruačný syndróm.

Milé spolutrpiteľky, určite to poznáte, to našťastie relatívne krátke obdobie v mesačnom cykle ženy, ktoré dokáže naozaj značne a nepríjemne ovplyvniť našu realitu, naše správanie.
„Biologická vojna“ estrogénu a progesterónu , ktoré sa začnú v tom období zhromažďovať v našom tele môže značne ovplyvniť našu centrálnu nervovú sústavu. Sme podráždenejšie, precitlivelé a cítime sa zranitelnejšie a slabšie. Nehovoriac o rôznych nepríjemných fyzických prejavoch. Každá žena to prežíva inak, jedna to zvláda takmer v pohode, iná môže upadnúť vraj až do ťažších depresií.

Ja osobne som v pokoji a pohode, ale len dovtedy, kým sa v mojom okolí nevyskytne nejaký problém. Vtedy reagujem impulzívnejšie a akoby nepremyslene. Cítim sa ako zauzlený uzlík citov a pocitov. Ľahko sa rozplačem. Len tak, bez príčiny. Proste vidím niečo pekné a plačem. Pozerám večerníček a plačem tiež. Pravidelne si v tom období púšťam starú čistokrvnú romantiku -starú dobrú Angeliku, akosi ma to upokojí a dobre sa pri tom vyrevem a cítim sa lepšie : ) A aby som nezabudla- čokoláda, tá pomôže priam zázračne . )
Aké máte skúsenosti vy? Ako s tým bojujete?

( Poprosím mužov, aby sa vyhli posmešným reakciám, táto téma je vážna a seriózna .; )


21.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   4. 10. 2012, 20:00 avatar
Tiez som podrazdenejsia, ale hlavne den predtym, nez ma prist zacnem mam velku chut na sladke aj ho zjem, obvykle celu cokoladu alebo aj dezert.
Súhlasí rose.madder


22.
označiť príspevok

piskotka žena
   4. 10. 2012, 20:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 10. 2012, 21:03 avatar
...piskotka, takže asi aj samotná povaha ženy má na to vplyv ...ty pôsobíš naozaj pokojne a vyrovnane a asi aj tie zmeny nálad sa ťa až tak asi nedotýkajú ...ja som dosť impulzívna povaha , mám to asi o to ťažšie : )
Súhlasí piskotka


24.
označiť príspevok

piskotka žena
   4. 10. 2012, 21:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

majomajo muž
   4. 10. 2012, 18:34 avatar
No vidíš a my to všetko musíme znášať......... 


3.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 10. 2012, 18:36 avatar
..majo, bud rád, že to nemusíš bytostne prežívať . )
..predstav si, že šoféruješ , ale volant ti mizne a zjavuje sa priamo v tvojich rukách ...tak som PMS vysvetlila jednému môjmu kamarátovi, ktorý nevedel pochopiť, ako sa vtedy cítime ..


4.
označiť príspevok

majomajo muž
   4. 10. 2012, 18:41 avatar
Rovnako prekvapený je muž, keď jeho partnerka na obvyklé veci zrazu reaguje prehnane.....teraz by som mal asi apelovať na váš mozog, preto čo netlmíte, tak ako vy nám vyčítate našu sexualitu, za ktorú tiež nemôžeme......


7.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 10. 2012, 18:48 avatar
...majo, neviem, či sa dá toto takto porovnávať, ale nie všetky ženy reagujú vtedy zásadne a vždy prehnane a nie všetci muži sú až tak ovplyvnení tou silnejšou sexualitou ...
..a všetko sa dá tlmiť, sú rôzne prostriedky, ale je potrebná aj určitá dávka pochopenia od druhej strany ....ale myslím, že je ľahšie pochopiť, ked ti žena namiesto normálnej odpovede odvrkne ...ako pochopiť a akceptovať to, že muž sa prizná k nevere, lebo "jeho sexualita" ho ovládla ...


8.
označiť príspevok

majomajo muž
   4. 10. 2012, 18:51 avatar
Tak to si prehnala , to nebolo o nevere.......vás vtedy tiež ovládajú hormóny a nič s tým nedokážete urobiť.....tak nevčítajte niečo čo samy robíte....... 


9.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 10. 2012, 18:54 avatar
...to bol len príklad, majo ...
...a ja som nikde nepísala, že nevera je výsostne mužská záležitosť ...ved vieš ako sa hovorí ...ked suka nedá .atd.


10.
označiť príspevok

majomajo muž
   4. 10. 2012, 18:56 avatar
Každej pokazenej hodiny vzťahu je škoda.........
Súhlasí rose.madder


19.
označiť príspevok

CALLA
   4. 10. 2012, 19:25 avatar
prečo sa stále odvolávate na nejakú sexualitu, za ktorú nemôžete?....veď ženy sú rovnako sexuálne založené, štatistiky a realita jasne ukazuje, že potreba sexu nie je vôbec doména mužov, dokonca v dnešnej dobe akoby ženské mali navrch...už to nie je tak, že chlap "dobíja" ženu, pozri sa na net, okolo seba, ženské nemajú problém ísť surovo na vec a baliť chlapov....


5.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 10. 2012, 18:42 avatar
Starý známy vtip hovorí:
Aký je rozdiel medzi ženou v PMS a teroristom ?
S teroristom sa dá vyjednávať..
Súhlasí rose.madder, dorota


6.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 10. 2012, 18:45 avatar
...clear, aj so ženou s PMS sa dá, len musíš použiť iné zbrane, nie tie, čo používajú teroristi ; ))
Súhlasí clear1


11.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 10. 2012, 19:01 avatar
Ale k veci: PMS neznamená nič iné len že sa žena nesprávne stravuje. Ono je to takto:

Priveľa živočíšnych tukov = priveľa kyseliny arachidonovej. Keď jej je veľa, tvorí sa v tele viac prostaglandínu F2alfa. Prostaglandín F2alfa potláča funkciu žltého telieska ktoré má na starosti produkciu progesterónu. Tým pádom nastáva v organizme nadvláda estrogénu a dochádza k PMS..
To isté platí o nadmernom konzumovaní mliečnych produktov, soli a cukru.
Po upravení jedálnička pomáha nasledovné: vitamíny skupiny B, hlavne B6 lebo zvyšuje produkciu progesterónu, magnézium.

Keď žena máva aj bolesti, pocity na odpadnutie, alebo silnú chuť na sladké, znamená to že konzumuje veľa cukru, sladkostí a výrobkov z bielej múky. Káva v tomto čase väčšinou problém zhoršuje.

Keď má žena aj napätie v prsníkoch, stačí vymeniť rafinované oleje za panenské s obsahom vitamínu E, alebo aspoň užívať vitamín E.

A treba prestať užívať HAK


13.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 10. 2012, 19:06 avatar
....clear, nie je to také jednoduché, CNS a hormóny sa úplne stravou ovládnuť nedajú ...
...ale súhlasím, jej rapídnou úpravou sa určite dajú príznaky zmierniť ...
....ale ja bez kávy a čokolády nevydržím v tom období, angelika to samotná neunesie ; )))
( inak, páči sa mi, ak sa o tento výsostne ženský problém zaujímajú aj muži, je to minimálne sympatické, ak sa snažia pochopiť a vysvetliť si pocity žien a len neostanú pri kritike niečoho, čo nepoznajú, ale idú do hĺbky problému ....málo je vás takých : )


14.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 10. 2012, 19:10 avatar
Rous je to také jednoduché, akurát nie je jednoduché sa podľa toho stravovať  
Súhlasí rose.madder


16.
označiť príspevok

CALLA
   4. 10. 2012, 19:19 avatar
HAK predsa upravuje hladinu hormónov a kým som ju brala, tak žiadny PMS nebol, ani bolesti a v oveľa menšej miere ostatné príznaky....o menštruácii som ani nevedela...
Súhlasí rose.madder


20.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 10. 2012, 19:36 avatar
Pozri sa na to z druhej strany - Tvoje telo vie najlepšie čo má robiť a keď mu dávaš čo potrebuje (a nedávaš čo nepotrebuje, reč je o stravovaní) tak to aj robí. Akonáhle začneš brať HAK, telo utlmí produkciu vlastných hormónov pretože ich dodávajú tabletky. Všetko má (minimálne) dve strany, chápeš ? Keď berieš HAK niekoľko rokov, telo svoju prirodzenú funkciu produkovať hormóny utlmí. Čo myslíš že sa stane keď vysadíš HAK ? Telo okamžite začne produkovať vlastné hormóny ? Nie, nezačne. Rozhodne nie v takom množstve aké je potrebné. A PMS je na svete..

Obdobou Tvojho problému sú kulturisti užívajúci Anabolické steroidy, čo je náhrada testosterónu. Bežná steroidová kúra trvá cca 8 týždňov. Neviem či si už videla chlapa po takej kúre v plavkách, ak nie, choď sa pozrieť na google a všimni si veľkosť semenníkov, sú ako vlašské oriešky. A to už po 8 týždňoch ! Ako asi vyzerajú vaječníky ženy ktorá užíva HAK niekoľko rokov ?? Pochopené ?


12.
označiť príspevok

Luciferium žena
   4. 10. 2012, 19:04 avatar
chlapi vy ste svine,vy davate este aj do bio olivoveho oleja rakovinotvorne latky,len aby ste si udrzali biznis a nas hormonalny system je v cudu


15.
označiť príspevok

CALLA
   4. 10. 2012, 19:17 avatar
v tom období sú ženy citlivejšie a poniektoré možno reagujú prehnane, a aj bezdôvodne....avšak ja napr. sa snažím vtedy vyhýbať všetkým konfliktom, ak ma niekto naserie, púšťam jedným uchom dnu, druhým von, aby som ho nezabila : ))...čiže v tú dobu si dávam oveľa viac pozor na svoje reakcie, ako inokedy....teda sú aj také ženy, čo to zvládnu úplne v kľude, ak nemajú samozrejme pri sebe provokatérov, vtedy sa človek nahnevá aj bez PMS....ale čo ma najviac hnevá je, že chlapi o tomto kolísaní hormónov u nás vedia, dokonca upozorním, že necítim sa v pohode, je mi zle, všetko ma bolí, teda neriešme nič dôležité, zbytočne neprovokuj, a aj tak sa nájde medzi chlapmi niekto, čo je mu to jedno...potom sa niet čo čudovať, že žena vybuchne...chcela by som vedieť, ako by zareagovali muži, keby mali menštruáciu, keby ich od rána bolela hlava, mali by kŕče, že sa nemôžu ani vystrieť a chodili každú chvíľu na WC sa "prebaľovať"....chlapi dva krát kýchnu a už umierajú : ))


17.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 10. 2012, 19:24 avatar
Vy to máte pár dní. No ja by som chcel vidieť ako by sa chovali ženy keby mali v krvi 10-násobne viac testosterónu (mužskú hladinu) a nie len pár dní, ale fkuse. To by bol pravdepodobne nádherný svet, len neviem ako by sme to vaše libido my muži zvládali..   Že čo som tým chcel ? Každý máme svoje problémy  

Ešte ma napadlo k Tvojmu "..chlapi dva krát kýchnu a už umierajú"

Lieky sú hotový zázrak! Vďaka nim sa žena so silným zápalom pľúc môže postarať­ o muža s nádchou  
Súhlasí ether


18.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 10. 2012, 19:25 avatar
... : ))
... a to píšeme len o PMS, nepíšeme o takom tehotenstve, či pôrode ; ))
... takže v toto obdobie sa snažíš prekonať tak, že sa akosi vopred duševne pripravíš a vyzbrojíš silnejším sebaovládaním ...
... ale určite to poznáš, že práve vtedy sa zrazu začnú akoby problémy práve na teba sypať zo všadiaľ ako z nejakého zákerného vreca, ktoré čakalo len na to, kedy budeš čakať kramy ; )))


25.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   4. 10. 2012, 22:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   4. 10. 2012, 22:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   4. 10. 2012, 22:05 avatar
Scaja ludske a prirodzene veci nepatria na forum? Ale ukazovat napr. obrazky Hitlera, vojnovych obeti, mucenych zien, tyranych deti... deta neludskosti patria na internete. Televizne noviny su plne neludskosti a nenormalnosti a toto pozeraju deti, dospeli aj stari ludia sama vrazdy, prepady, ublizenia na zdravy, okradanie a prepady. Nuz dopadli sme veru zle. Ak normalne a ludske veci ako je trebars menstruacia, porod a veci okolo toho su tabu, ale prostitucia je oblubena tema jak zastancov tak odporcov, rovnako porno a ine zabijanie a nasilie v lubovolnej forme. Tomu hovorime pokrivena spolocnost a pokrivena moralka jedinca.


28.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   4. 10. 2012, 22:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Yochana žena
   4. 10. 2012, 22:22 avatar
Scarleta preco prehanas? Inak chcem vediet co robis preto, aby si si zachranila svoju dusu a ci robis dobre skutky, aby si vyvazila zlo co si narobila?


30.
označiť príspevok

rose.madder žena
   5. 10. 2012, 07:51 avatar
..scarlett, ja viem, že tá téma je viac menej na hrane, ale zaujímal ma tento problém skôr z toho psychologického hľadiska, ako zvládajú ženy v tom období tú "záťaž" , lebo čo sa bavím so ženami, vníma to každá a každú to nejako zasahuje ..
..a prešla som si pravidlá fóra a zakázané sú tu témy s propagáciou násilia, agresivity, zbraní, alkoholu atd atd a nikde som nenašla, aby téma PMS bola nevhodná ; ))
Súhlasí Lea Pragmatická


32.
označiť príspevok

Mojka žena
   5. 10. 2012, 09:11 avatar
nerob si starosti, boli aj chúlostivejšie témy od nemenovaného diskutéra ( koľko žien pretiahol a ako )..neostali bez povšimnutia..dokonca aj pochopenie sa preňho našlo... 


33.
označiť príspevok

rose.madder žena
   5. 10. 2012, 10:00 avatar
...ved práve, čítam, že ľudia sa tu neštítia ničoho, preto si myslím, že asi žiadna téma tu už naozaj neprekvapí ...

...inak, neviem, kto bol ten diskutér a ani ma to nezaujíma, ale chváliť sa svojimi "zvieratkovskými pokleskami" , to chce naozaj odvahu ...odvahu ukázať vlastné dno, kam až človek môže klesnúť ; )
Súhlasí Mojka, Lea Pragmatická


31.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 10. 2012, 08:21 avatar
je to veľmi intímna téma, a prirodzene že vtedy prechádza žena hormonálnymi zmenami, čo má za následok napr. podráždenosť a s tým spojené výkyvy nálad.


34.
označiť príspevok

winry žena
   5. 10. 2012, 18:17 avatar
aj sipkova ruzenka by mi zavidela  
...niekedy ma prepadne nedostatok spanku, ale aspon na nikoho nevrestim ))
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:00,  Aj keď použil české slovo klábosiť, čiže tárať.
dnes, 12:59,  Výber z príhovoru predsedu strany SMER – sociálna demokracia Roberta Fica na Programovej...
dnes, 12:24,  223/ Az ta na toaletach zacne za vajcia chytat chlap pochopis!!! Este raz to urob a s tou paprcou...
dnes, 12:24,  Nevedieť že Česká republika leží v Európe? Nevedieť kde presne leží Česká republika?...
dnes, 12:21,  Zjavne progresívna politologička Malová: Žiadosť Pellegriniho o odmietnutie Istanbulského...
dnes, 12:15,  223/ Mas pocit ze homosexualita je zakazana????:)))
dnes, 12:04,  225/ Futrovat chlapa do anusu vedie k prosperite!!!!:))))
dnes, 11:59,  223 Netreba klamať. Liberáli aj s Čaputovou podporujú LGBTI ideologiu.
dnes, 11:49,  223. ad "Milióny ľudí môže kedykoľvek prepadnúť bludným predstavám"...
dnes, 11:40,  113- Človeče - nesúď, lebo budeš súdený.... Mávate tu LGBTI ako nejakou mantrou. Nikto...
dnes, 11:29,  Rychlo precitat do 14:00 inak koan na dnes bude zmeneny...http://www.kwanumzen.sk/kongan/81/
dnes, 11:27,  Snad je moj kamos ked mi hovoril pod byvat kumne ze v BA je roboty dost...:)))
dnes, 11:20,  Od mojho kamosa Daniela...http://www.cbkaplnka.sk/
dnes, 10:51,  Forrest Gump - Sweet Home Alabama
dnes, 10:48,  rozdiel medzi nami ja takýto...
dnes, 10:43,  celé ľudstvo doplatíte na to, že veľkí a malí ľudia nie sú si rovní ani v obliekaní
dnes, 10:34,  Tak asi vieš aj čo znamená kŕmiť trola :)
dnes, 10:34,  Čo vie američanka o ČR - to bude asi toľko, koľko vie bežná češka o státe Illinois.
dnes, 10:32,  Práveže ja viem že sú to trolovia.*21
dnes, 10:31,  Hovorí sa tomu trolling, tak to ber :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Elegantné šaty plnia u ženy rovnakú funkciu ako plot na záhrade. Musia ju chrániť, ale netieniť ju.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(114 363 bytes in 0,579 seconds)