Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Odznova

45
reakcií
1374
prečítaní
Tému 25. apríla 2010, 22:01 založil farmakum.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
05. 12. 2010
73
 
 


1.
označiť príspevok

farmakum žena
   25. 4. 2010, 22:01 avatar
Stalo sa Vám už niekedy, že ste sa dozvedeli správu, vyjadrenú jednou alebo pár vetami, ktoéá Vám zmenili úplne celý život?? Samozrejme predpokladajme, že obsah tej správy nie je priazdnivý a nepredpokladá pre Vás ružovú budúcnosť, naopak oznamuje Vám závažnú diagnózu, ktorá podstatne ovplyvní Vašu chuť žiť a pohľad na svet. Ako by ste sa vysporiadali s tým, že sa Vám zosypal celý život, zistenie, že zmysel Vášho pôvodného života je absolútne nereálny??? Ako nájsť nový zmysel života, ktorý by Vás napĺnal??? Dá sa to?? Ako a kde mám na to nájsť silu??


26.
označiť príspevok

Petrana žena
   27. 4. 2010, 11:52 avatar
Dá sa to, ale je to drina na sebe. Mne sa napríklad stalo, že mi oznámili dedičnú diagnózu v 28-mich rokoch života...dlhé roky chodenia po doktoroch veľký úspech nemali, iba prekrývali, potláčali symptómy, dokonca na túto chorobu doplatila aj jedna moja dcéra, ktorá ju zdedila... a tak som sa dala na štúdium...veľa informácií som získala práve z internetu, pretože je naozaj dobré byť maximálne informovaný a skúsiť aj inú formu liečby ako klasickú medicínu...Pred asi 10 rokmi som si navyše nahmatala hrčku...a práve sa mi dostala do ruky knižka o tom, že žraloci ešte nemajú rakovinu, tak som denne jedla žraloka - tobolky, a hrčka zmizla...Naozaj je dôležité neprepadnúť panike, a aktívne sa zapojiť do svojho uzdravovania. Nečakať, že to príde samo, bez vlastného úsilia. Všetky moje choroby, zdedené, aj tie nadobudnuté ma donútili úplne zmeniť pohľad na život. Psychika je na prvom mieste, zachovať mier v duši a prijať svoju chorobu ako výzvu na zmenu životného štýlu, pohľadu na svet, a hlavne stravovania! Potrava sa musí stať liekom. A milovať! Nezáleží na tom ako dlho tu budem, pretože je možné, že sa sem rodíme stále a znova a znova do tých istých problémov, ktoré sme v tomto, ale asi aj v minulých životoch ignorovali alebo nadobudli, a choroby nás na to iba neustále upozorňujú. Hľadaj príčinu. Záleží na tom, či pochopím, čo mi chce choroba povedať, a či to budem akceptovať a naprávať. Ochorenie je vychýlenie z energetickej rovnováhy organizmu...Vylieč si dušu a vyliečiš si aj telo. Alebo aj naopak: Cez zdravý životný štýl si vylieč telo, a v zdravom tele prebýva zdravý duch! Nič jednoduchšie...  Asi najhoršia je sebaľútosť, či ignorancia, hnev a zotrvávanie v omyle, že niekto iný môže za moje zdravie, či už Boh alebo liečiteľ. Oni robia iba to, čo im dovolíš urobiť, a čo najlepšie vedia urobiť.
Súhlasí postoy-lea


31.
označiť príspevok

farmakum žena
   21. 5. 2010, 18:15 avatar
Petrana,
Ja som o svojej diagnóze dostatočne informovaná aj napriek tomu, že je raritná a je veľmi málo odbrnej literatúry k nej. Na Slovensku som môžno jediná s touto diagnózou.
Vzhľadom na to, že moja choroba má genetický pôvod, alebo jej príčinou je chybný určitý chromozóm, nemožno ju vyliečiť. Je to stav, s ktroým som sa narodila, žijem a aj zomriem. Moderná medicína má čo robiť, aby ma dala ako tak do poriadku a stále je tu veľké riziko, že sa jej to nepodarí. A keď sa to nepodarí medicíne, tak niejaká alternatívna liečba typu úpravy životosprávy tiež nebude mať úsech.
Áno, aj môj na svet sa úplne zmenil. Začínam veci vidieť inak, mám pocit, že tak viecej čierno. Aj keď sa tomu nechcem poddať, snažím sa tomu nepoddať, no zatiaľ sa mi to nedarí.
A najhoršie na tom je, že mám 21 rokov a všetky predstavy, ktoré som o živote mala sa zrútili, ani nie na črepy ale rovno na padrť a neviem čo si mám s tým počať.
Môj duch zomrel v okamihu oznamenia verdiktu, ktorý rezonuje zo stanovenej diagnózy a telo je už len škrupinka, ktorá to tu dožije.
Súhlasí postoy-lea


44.
označiť príspevok

blueevil
   22. 5. 2010, 20:16 avatar
neverim  zasa klameš   ako sa vola ta tvoja diagnoza? ja myslim, že si hysterka   hlavne, nezačni nadavat prosim!   


46.
označiť príspevok

farmakum žena
   22. 5. 2010, 20:34 avatar
blueevil,
Nemusíš mi veriť. Ja nie som hysterka a ani nezačnem nadávať. Nie som až taký primitív. Meno mojej diagnózy ti neprezradím, je to veľmi chúlostivé. Prezradím ti len toľko, že sa to týka ženských vecí.


2.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 4. 2010, 22:07 avatar
STALO a nie raz .a vyjadrenú jedným slovom ") .. veriť si .. musíš veriť že všetko je o,.k. vnútorne si nesmieš pripustiť pravý opak.


3.
označiť príspevok

ruwolf muž
   25. 4. 2010, 22:22 avatar
No, čo Ti ja viem - bo neviem ohodnotiť závažnosti diagnóz z pohľadu chuti žiť a pohľadu na svet.
Súhlasí blueevil


4.
označiť príspevok

ňuňo
   25. 4. 2010, 22:31 avatar
Takéto správy, aké naznačuješ spravia kopals celého sveta v osobnom živote. Hlavne si v kľude sadni
a otoč sa smerom k rodine, priateľovi, čo najbližšej osobe - ak si prišla o všetky sily a nemáš odkiaľ
načerpať energiu a nádej, že všetko bude dobré... Ak taký človek nie je... obráť sa na odbornú pomoc
psychológa... ak nedôveruješ a nechceš sa uprieť ani týmto smerom, máš tu nás...
Osobne ti rada pomôžem.


5.
označiť príspevok

ňuňo
   25. 4. 2010, 22:45 avatar
Inak verím tomu, že pomáha diskutovať o problémoch so skupinou ľudí, ktorí sú na tom podobne
a vzájomne si poradiť, či už na portáli v úzkej komunite ľudí... pod rúškom anonymity, no na druhej strane
aj reálna debata v kruhu podobne strápených ľudí, avšak pod vedením odborníka. V tomto ohľade si však
treba dať pozor na sekty, ktoré cicajú práve z ľudí, čo sú na dne a chytajú sa poslednej štipky
nádeje... Držím ti palce, ukáž sa tu čím skôr... dievčatko.
Súhlasí postoy-lea


14.
označiť príspevok

farmakum žena
   27. 4. 2010, 08:40 avatar
ňuňo,
Ďakujem za Tvoju podporu. Vážim si ju. Súhlasím, že veľmi pomáha o probléme sa s niekým porozprávať. Dochádza tým k takej akoby "delokalizácii" problému a mne osobne sa po takomto rozhovore vždy uľaví. Ten problém tu ale ostáva, stále stojí za mnou a cítim ako mi dýcha na chrbát. Neviem prestať na to myslieť a už vôbec nemám ani potuchy ako mám začať žiť od znova, tak aby to bol život a nie prežívanie. Moja mama tvrdí, že teraz je rana príliš čerstvá a boľavá a podľa nej by som sa teraz nemala takýmto problémom trápiť a mala by som žiť normálny život ako doteraz. Ale aj je to pre mňa tažké, každý deň vstať a žiť bez pocitu, že všetko čo robím má niejaký význam. Ako mám zvládnuť toto??
Súhlasí Petrana


25.
označiť príspevok

Petrana žena
   27. 4. 2010, 11:21 avatar
...ňuninka, kam to lezieš, preboha?  Ten výhľad musí stáť za to, chápem!


6.
označiť príspevok

postoy-lea
   25. 4. 2010, 22:50 avatar
Farmakum zazila, najprv sa zrutili moje predstavy a moj svet a nasledne mojej mami a najblizsich. Vsetko co sa ocakava - sa zrazu nenaplni... Je to strasne, treba to prezit. Clovek, aby prezil a menej sa trapil, musi zatvrdnut a vykaslat sa na veci a cinnosti, v ktorych sa pre chorobu ci hendikep nemoze realizovat. Po case sa vyrovnas s tym aj najlblizsi, ale priprav sa, ze sa to viac menej bude vraciat (tie myslienky, trapenie...) po cely zivot.


8.
označiť príspevok

marska
   25. 4. 2010, 22:57 avatar
lea, len si malú vec nepochopila na tom živote, že ono ho treba žiť a nie len prežiť do smrti
Súhlasí Ónya, ňuňo


10.
označiť príspevok

postoy-lea
   25. 4. 2010, 23:00 avatar
Marska ved zijem, mam teraz tolko povinnosti a aktivit, ze nemam casu sa tu prist a ani poriadne s niekym pohadat ci ponatahovat.


11.
označiť príspevok

marska
   25. 4. 2010, 23:11 avatar
nepochopilo(?)


15.
označiť príspevok

farmakum žena
   27. 4. 2010, 08:44 avatar
postoy-lea,
Žiť neznamená mať len plno poviností. Žiť znamená nájsť skutočné šťastie a prežívať ho. Našla si ho??


17.
označiť príspevok

postoy-lea
   27. 4. 2010, 08:50 avatar
Farmakum ahoj. To mas pravdu. Stastie je v nas - v nasom prezivani a v nasom postoji. Jednom viemi isto - stastie nemame hladat mimo seba. Stastie nam neda nijaka vec ale ani osoba - manzel, deti, milenec... Myslim, ze som nasla svoje stastie, ked som si uvedomila, ze stastie ja kazdy den, ked sa prebudime- to zvyknu hovorit stary ludia a velmi vazne chori ludia, lebo ti vedia o com je zivot. Stastie je tesit sa z toho co mame, stastie je nepotrebovat k zivotu vela (veci, penazi), stastie je tesit sa z malickosti a kazdy den si ich sam dopriat a vychutnavat to, stastie je robit male radosti aj inym.


19.
označiť príspevok

farmakum žena
   27. 4. 2010, 09:01 avatar
postoy-lea,
Krásna úvaha o štastí. To myslím ale vážne. Ale chcem sa opýtať, že vážne Ti nechýba manžel?? Vážne Ti nechýba vrelé pohladenie osoby, ktorá Ťa miluje a aj Ty ju??? Veď ten pocit, že existuje niekto, kto by za Teba aj život položil, lebo Ťa ľúbi, nechýba Ti?? Ani deti?? Vidieť ako rastú, ako idú prvýkrát do školy, ako napíšu prvé písmeno??


32.
označiť príspevok

postoy-lea
   21. 5. 2010, 18:41 avatar
Farmakum nie nechyba, lebo viem, ze je uplne jedno, ci si mas manzela alebo hoci aj desat deti alebo nema clovek nikdy manzela, deti. Je to jedno. Dieta som nikdy nechcela, ale je pravda, ze niekedy je mi smutno a bolo by fajn sa vecer k niekomu pritulit, pohladkat.


7.
označiť príspevok

postoy-lea
   25. 4. 2010, 22:53 avatar
No, ale zase musim povedat, ze zase moze byt, ze toto nestastie (choroba, hendikep...) nas vlastne uchrani pred vacsim nestastim a nakoniec to moze byt pre nas pozehnanim ci stastim.


9.
označiť príspevok

Natalia žena
   25. 4. 2010, 22:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

farmakum žena
   27. 4. 2010, 08:54 avatar
Natalia,
Samozrejme ja som strašne vďačná za to, že môžem prejsť po vlastných nohách, že vidím vlastnými očami, že rozmýšľam, že počujem, že viem si sama pripraviť večeru... Za toto všetko som vďačná.
No na moju diagnózu, už nepomôžu žiadne alternatívne liečby a ak za pár rokov budeveda tak vyspelá, že problém už nmebude problémom, tak celá táto debata je znytočná a ja budem najšťastnejší človek na Zemi    . Nad tým psychológom budem premýšľať, aj mama mi povedala, že by mi pomohol.
Súhlasí postoy-lea


12.
označiť príspevok

činčin žena
   26. 4. 2010, 14:49 avatar
ano, vždy sa ale ukáže, že to momentálne "zlé" otvorilo uplne iné dvere....
Súhlasí Petrana, postoy-lea


13.
označiť príspevok

činčin žena
   26. 4. 2010, 14:54 avatar
možem ti dat aj priklady na povzbudenie?

1. Chlap, ktorý predpokladal od decka že jeho buducnostou je športová kariera...bol dobrý, šikovný....a ked sa mal odštartovat do peknej športovej kariery-odpisal si obe kolena pri nehode....ničomu inemu sa predtým nevenoval, nič iné nepoznal, a teraz mohol max. pomaly kračat najbližšie dva roky, ale žiaden šport nepripadal do uvahy...a vieš čo? je dnes skvelý embryolog-bez nehody by nikdy k tomuto neprišiel...a svoju pracu miluje

a 2. moj spolužiak z vyšky-talentovaný chalan, vedel vyriešit každý priestor, kreslil skvele, bol dobrý projektant....a vieš čo? začala mu degenerovat sietnica...tak je z neho štastný slepnúci muzikant-tiež predtým nič také nerobil.
Súhlasí postoy-lea, Petrana


16.
označiť príspevok

farmakum žena
   27. 4. 2010, 08:49 avatar
činčin,
Moja diagnóza ma neovplyvňuje v mojom profesionálnom živote. Naďalej môžem byť farmaceut, ktorý bude syntetizovať nové a nové liečivá. Ovplyvní to môj osobný život a tam neviem či existuje niejaká dobrá kompenzácia.


20.
označiť príspevok

činčin žena
   27. 4. 2010, 09:04 avatar
nooo, ale pani o ktorých som ti pisala mali svoj profesný život ako sučast osobného, jednoducho boli pohltení celý čím robili. myslíš, že slepnút neovplyvní tvoj osobný život?
hm, predpokladam teda, že ide o tému materstva....ak ano, poviem ti len jedno. nenechaj sa masírovat všetkými tými kecmi, bruchanami tehulami na uliciach, reklamami s dojatými kočkami mačkajúcimi svoje vyliahnuté šteniatko. a pokial nebodaj tvoj partner nevie možnost bezdetnosti rozchodit, ver, že je idiot. hladaš si partáka na celý život, nie inkubátor na deti, ked ideš do vztahu. taký chlap nebude oporou.


21.
označiť príspevok

činčin žena
   27. 4. 2010, 09:07 avatar
ak som vedla, prepáč, alebo ak to nechceš rozmazávat....


22.
označiť príspevok

farmakum žena
   27. 4. 2010, 09:12 avatar
činčin,
No ja som mala predstavu, že profesionálny život bude oddelený od osobného. Jasné, že slepota ovplyvní obidva. Moja diagnóza nie.
S tým materstvom si to uhádla. Ale nenechám sa zviesť žiadnou reklamou do depresie, nie som úplná sračka. Ale bolí to statočne. A s tým partnerom to tiež nebude jednoduché.


23.
označiť príspevok

činčin žena
   27. 4. 2010, 09:31 avatar
som trochu divná, tak dufam, že sa ta moja snaha o povzbudenie nedotkne, aj ked ju niektorý klasifikujú ako morbídnu

ako farmakolog poznaš určite HD
ked je diagnostikovaná, pacienti majú vačšinou malé, či mierne odrastené deti, prejaví sa cca v 30-35 roku života. je dedičná, neliečitelná. takýto pacient rodič teda vie, že jeho male dieta sa najprv bude pozerat na priebeh jeho choroby a pritom bude vediet, že o 15-20 rokov zažije to isté. je to jeden z najvačších ironii života. deti su celý život na toto pripravované. asi takto....

osocio.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

myslím, že vela rodičov, ked sa dozvie, ako dopadnú oni a ich deti uvažuje, že radšej mali ostat bezdetní.
chcem ti iba povedat, že aj ked po dietati tužiš, možno je menšou bolestou nemat ho, ako ho potom stratit, čo sa tiež stáva.
držim palce, zvládneš to. nenechaj sa lutovat ani traumatizovat. bud silná


24.
označiť príspevok

farmakum žena
   27. 4. 2010, 11:17 avatar
činčin,
Vôbec sa ma Tvoja snaha o povzbudenie nedotkla. Áno ja viem, že je lepšie radšej nemať ako mať a stratiť, a to platí všeobecne o všetkom. Mňa mrzí len tolľko, že ja nemám ani šancu.
Čo sa týka HD je to strašne zákerné ochorenie, no ukazuje sa, že v blízkej dobe sa bude dať liečiť. Jeho príznaky vieme liekmi potláčať už aj dnes, no podstatu ochorenia to nerieši.
Ďakujem za podporu, budem sa snažiť to zvladnuť tak najlepšie ako len budem vedieť. Neviem či sa s tým niekedy vyrovnám, no posnažím sa s tým naučiť žiť. Aj keď je to tažké, bolí a mrzí to.
Zistila som jednu vec, že život vôbec nie je fér.


27.
označiť príspevok

Petrana žena
   27. 4. 2010, 12:02 avatar
Lieky určite pomáhajú, hlavne pri vážnych diagnózach, ale iba príroda skutočne lieči.  Najdôležitejší je návrat k energetickej rovnováhe organizmu. K tomu patrí aj psychika, lebo choré orgány ju ovplyvňujú. 


28.
označiť príspevok

Petrana žena
   27. 4. 2010, 12:04 avatar
Začať Odznova. Dobrý nazov témy.  


29.
označiť príspevok

farmakum žena
   27. 4. 2010, 13:47 avatar
No...tak to teraz cítim    


30.
označiť príspevok

Jojet
   8. 5. 2010, 22:00 avatar
Ahojte Rafiki (to je od Game:-))
Človek sa musí "resentnúť" a začať znova. Začínam zajtra o 4 hod. ráno v marskove, pardon v Poprade. Potom Kvetnica- Hranovnica- Vernár- Dob. Ľad. jaskyňa - Stratená hore nad Čižmu a potom dole- Dobšiná- Nižná Slaná- sedlo Filipka- Roštár Štítnik- Plešivec, Starňa- Tornaľa a Číž.
http://www.youtube.com/watch?v=wbZ59ql-3es Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

O 23 30 mi odchádza Šesťstopäťnástka :-)
Súhlasí *game*


33.
označiť príspevok

postoy-lea
   21. 5. 2010, 19:10 avatar
Farmakum teraz poviem pravdu, ktora mnohym nebude prijemna. Takze co su nase sny a predstavy? To co vidime u vacsiny? Lenze budem sprosta, kazdy clovek by si mal na svete uvedomit, ze to co vidi na ostatnych sa ho nemusi automaticky tykat z roznych dovodov (zdravotnych, osobnostne charakteristiky, regionalnych, ekonomickych...). Ludia si myslia, ze kazdy sa musi vydat, mat deti, mat dom ci byt, mat karieru... teda vsetko ako sa patri. Lenze je hlupost. Clovek nemoze mat vsetko. A mnohi ludia nemaju, ani tolko aby dostojne prezili (peniaze, zdravie, byvanie). Lenze bohuzial taka realita, kazdemu sa tazko znasa a chape a kazdy sa pyta preco ja? Pozri je to jedno, ber to tak, ze raz kazdy umrie a je fakt jedno ci ma manzela a 10 deti, ver mi. Mnohi ludia aj maju vsetko to co sa "patri" davam to uvodzoviek, lebo je to hlupost, ale maju uraz a zrazu ich uz nic nebavi, alebo len zacnu sa tesit zo zivota a umru ako 30 rocni. Ver tomu Farmakum, ze su stovky a tisice zien len tu v ramci EU co sa níkdy nevydaju, nemaju deti... No a co? Co urobia teraz? Pojdu sa odstrelit? Treba zabudnut na tie predstavy, ktore nam spolocnost vstepila a co sme videli okolo seba. Chapes.


34.
označiť príspevok

farmakum žena
   21. 5. 2010, 19:36 avatar
postoy-lea,
Ja mám dojem, že ty mňa nerozumieš. Ja rodinu maťnebudem nie preto, lebo by som ju nechcela mať, ale preto, že ju nemôžem mať!!!
A to je rozdiel...mne je jedno, čo ostatní pokladajú za normálne a nenormálne. Ja som chcela mať rodinu, vlastné deti, manžela a nebudem to mať nie preto, že nechcem ale nemôžem.


35.
označiť príspevok

postoy-lea
   21. 5. 2010, 19:47 avatar
Farmakum ved o tom som pisala, ze zeny nemaju deti, lebo jednoducho nemozu mat - pre nejaku chorobu. Ano su aj pripady, co mozu mat, ale nechcu mat. A koniec koncom, vydat sa a manzela mozes mat. Ved su rozne manzelske pary - slepci, bez koncatin, dusevne chori a pod., tym som ta nechcela k nim prirovnat, ale aby si si uvedomila, ze choroba aj ked celozivotna s progredujucim charakterom nie je prekazkou zit v pare - a nahodou su to pekne manzelstva, lebo si uvedomuju ako je zdravie a zivot krehky. Mnohi vedia lepsie zit a viac si vychutnat svoj zivot (aj ked maju obrovske prekazky, a tazke choroby) nez zdravi ulietani, nespokojni a vystresovani ludia.


37.
označiť príspevok

farmakum žena
   21. 5. 2010, 21:27 avatar
No s tým manželom to tiež nebude také jednoduché ako sa to povie....   


36.
označiť príspevok

ruža
   21. 5. 2010, 20:03 avatar
Farmakum,aj moja sestra patrí medzi tie ženy, ktorým sa nikdy nepodarí splniť to najkrajšie v živote a to je mať vlastné dieťa a pritom viem, ako veľmi po ňom túžila a ešte aj túži, hoci tvrdí, že sa s tým vyrovnala.No vyriešila to aspoň tou cestou, že urobila iné dieťa šťatné-osvojila si maličké dievčatko, z ktorého dnes už vyrástla dospelá slečná.Taktýto dobrý skutok,zasa my neurobíme.

A veru aj ja som mala iné predstavy o svojom živote,ale bohužiaľ zmenila mi ho tiež choroba,ktorá sa mi vyliečiť nedá,ba čo najhoršie,môžem očakávať, že sa mi bude zhoršovať.Ale vravím si, zatiaľ vládzeš chodiť,vidíš,počuješ a vieš ešte rozmýšlať-čiže nie je to zlé, sú aj horšie prípady,takže nebudem nariekať a ľutovať sa, ale tešiť sa z každého dňa,ktorý prežijem .Sebaľútosť by mi nepomohla,iba by ma ubíjala a to mi netreba


38.
označiť príspevok

postoy-lea
   22. 5. 2010, 19:11 avatar
Farmakum ak si myslis, ze kvoli tomu, ze by si napr. nemohla s muzom zit - ze toto povazujes za neprekonatelnu prekazku, sa mylis. Nie je tak malo muzov, co chce vztah, manzelstvo bez intimneho suzitia z roznych zdravotnych dovodov alebo z presvedcenia.


39.
označiť príspevok

farmakum žena
   22. 5. 2010, 19:22 avatar
Hmmm...lea,
Ja neviem, ale takýchto párov by som pohla napočítať na prstoch jednej ruky, a to by som si s ňou vystačila, keby mi odsekli štyri prsty....   


40.
označiť príspevok

postoy-lea
   22. 5. 2010, 19:23 avatar
Farmakum tak budes jedna z nich, takze si jeden prst prirataj.


41.
označiť príspevok

farmakum žena
   22. 5. 2010, 19:27 avatar
Lea, to milé takéto povzbudenie   ...ale buďme realisti. Je viacej pravdepodobné, že stretnem hovoriacu žabu, ako chlapa, ktorý by pristúpil na takýto vzťah...   


42.
označiť príspevok

postoy-lea
   22. 5. 2010, 20:01 avatar
Farmakum, ak nieco velmi chces, tak za tym chod a bojuj, ale nie nasilu, laska a vztah sa neda vydupat nasilu, ale nieco pre to treba urobit, dat tomu sancu. Pozri moze byt, ze z toho nic, ale budes mat kludne svedomie, ze si urobila vsetko preto. Som presvedcena, ze v zivote zazijes este vela peknych okamihov a lasky - to viem isto.


43.
označiť príspevok

farmakum žena
   22. 5. 2010, 20:10 avatar
Lea,
Ako to mysliš dať tomu šancu?? To som celkom nepochopila...   


45.
označiť príspevok

postoy-lea
   22. 5. 2010, 20:18 avatar
Farmakum to, ze sa nezavries teraz do svojej izby a budes sa lutovat. To, ze budes chodit vonku a stretavat sa s ludmi, kamaratmi, aby si mala nejake zaujmy, kde by si sa mohla s niekym stretnut. A ked uz budes viac rokov, tak ist natvrdo, podat si inzerat s presnou inidividualnou poziadavkou na muza. Su taki muzi a nie je ich malo.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:24,  Nadja, Ak tu nebudú podmienky na prežitie, zmizne aj duchovný svet a práve preto otázka...
dnes, 12:24,  Nadja - rôzné typy rakiet , rôzne palivá a nniektoré produkujú len vodu.
dnes, 12:21,  Lemmy nemotaj materializmus s ideológiou ML. Mám také heslo: Keď chceš niečo vyvracať...
dnes, 12:21,  Ok, ale má to teda význam len pre teba, alebo aj celkový popri raketách, ktoré pri jedinom...
dnes, 12:17,  https://www.youtube.com/watch?v=E7kor5nHtZQ
dnes, 12:15,  Nadja - vidím, že nemáš jasno vo filozófii - ateizmus je len názor proti teizmu a s...
dnes, 12:13,  Nadja, má to význam predovšetkým pre Teba... Zlepšenie vidím napr. v obmedzovaní...
dnes, 12:09,  -era- však navrhni nniečo lepšie, už chvíľu to tu riešime. Dotklo sa ťa to?
dnes, 12:09,  Ok máš povolenú aj kolobežku... *39
dnes, 12:08,  Ok, ateisti by na to šli filozoficky... tých nerátam *38
dnes, 12:07,  Ok, ďakujem, považuješ to teda za zbytočné :)
dnes, 12:07,  Nadja to narazí vžda na kapitál aj ten vo Vatikáne. Možno to nechápeš, ale to je iná...
dnes, 12:04,  Nadja- nápady má to dievčatko zo severu a jedine čo dokázala svojou plavbou do USA je to,...
dnes, 12:03,  Temnýmyseľ , nie je to dôsledne odskúšané. Strapatý ujo vo VB "test" prerušil...
dnes, 12:02,  No ja som videla ako kdesik v Indii, tuším, cestujú do roboty. V autobuse bez strechy,...
dnes, 12:00,  Havranko, ak by sa všetci modlilli za zlepšenie ekologického správania sa ludí, tak by sa to...
dnes, 11:59,  21 km z a do roboty. .. *21
dnes, 11:58,  25) era, a ty nechceš byť v ničom iným príkladom? Lebo tak to má fungovať. ..
dnes, 11:58,  Keby som chcel byť uštipačný, tak poviem, že majster na tento spôsob diskúsie je Matovič.
dnes, 11:58,  Ja by som povedala skôr že mieru prekročila neekologia...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je dobré, keď ľudia dokážu tolerovať tých netolerantných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(133 179 bytes in 0,173 seconds)