Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

ODVRÁTENÁ STRANA

213
reakcií
1755
prečítaní
Tému 17. februára 2013, 22:13 založil Sinaja.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
18. 11. 2012
7
14. 09. 2008
30
13. 09. 2010
48
14. 10. 2014
18
 
 


1.
označiť príspevok

Sinaja žena
   17. 2. 2013, 22:13 avatar
Bola som práve na odchode z predajne, ked som začula rozhovor medzi kupujúcou a predavačkou o tom, ako je tým učiteľom dobre a zasa majú prázdniny a len sa sťažujú a ešte aj platy im išli hore..
..tak som zatrúsila aspoň poznámku, že ..a oni závidia naopak vám, že si aspoň prácu nemusíte brať domov
A tak mi napadlo, ake je to len jednoduché škatuľkovanie a pre mna nepochopiteľná závisť, jednosmerné nazeranie a zjavná nevedomosť. A to je dovod poukazať vám aj opačný pohlad, s ktorým neprichádzate často do styku a je celkom neznámy.

Kedže žijeme v dosť stresujúcej dobe, čo to má za následok nebudem rozpisovať, nech si každý dosadí..no, podpíše sa to nie len na samotných dospelých, že stresom žijú, s ním aj pracujú pod nátlakom a stresom aj jedia...ale predovšetkým to má nežiadúci účinok na deti, a aj na tie, ktoré ešte ani nie sú prítomné na tomto svete. Stres prežíva už aj dieťa vo vnútromaternicovom vývine a preto je celkom logické, že ovplyvnené týmto stresom sa aj rodí..V dnešnej dobe je vysoký výskyt detí s rôznymi psychickými poruchami a poruchami správania s tzv. diagnozou ADHD. Čo jest- porucha pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou. Casto majú s výchovou takýchto detí problém samotní rodičia, no nie každý rodič si to aj prizná. Učiteľ má častokrát zviazané ruky, kedže práve takíto žiaci narúšajú disciplínu v triede, a sú tvorcami častých konfliktných situácií. (Poznámka)žiak povie učiteľke, že dnes si dal zaväzok, že nikoho nebude biť...den predtým kopol spolužiakovi do pusy a pretal mu celé ústa..(chcem poukázať na fakt, aké to už je len zlé, že si niečo také praje, čo by malo byť uplne prirodzené)
Je to ten istý žiak, ktorého učiteľka pred jeho matku napomína, aby neskákal po lavičke..a matka na to dokončí vetu a dodá...tu neskáč, doma už budeš môcť..Takže chcela som poukázať na to, že rodič koná neadekvátne..nielen že mu výchova prerastá cez hlavu, nezvláda syna prvého stupňa, ale zároveň aj podrýva autoritu danému učiteľovi.
Poznámka v žiackej knižke?? Rodič častokrát NECHCE počuť o negatívnom správaní vlastného dieťaťa. Ignoruje, nepridáva tomu žiadnu vážnosť. Poprípade utrúsi nevhodnú poznámku na adresu daného učiteľa.

Dnešné deti sú vychovávané ináč, ako boli naši rodičia a možno aj my..Povedať si svoj názor je dobré, no hranica medzi svojim názorom a drzosťou, je relatívne úzka. Ak má dieťa doma príliš veľa dovolené, ťažko aby učiteľ dosiahol nápravu a nejakú zmenu. Dieťa si tie svoje osvojené sposoby správania prenáša úplne všade ..a práve aj do školských lavíc. Rodič si častokrát neuvedomuje, že si práve na seba pletie bič a to tolerovanie resp. obhajovanie dieťaťa celkom iste bude riešiť on sám.
Ak dieťa zámerne provokuje, upozornenie slovné nezaberá, (doma je zvyknuté na bitku).. nemá rešpekt pred vlastným rodičom, nie tam pred nejakým učiteľom..Čo može v takejto situácií učiteľ okrem tolerovania a dohovárania robiť? Jeho možnosti sú veľmi obmedzené..najlepšie je sa však obrniť trpezlivosťou. A nechat si po hlave skákať..Toto by sa zjavne páčilo niektorým rodičom..
Doba učiteľom jednoducho nepraje. Kedysi si žiak nedovolil ani spolovice tolko ako dnes. Pretože učiteľ bol váženy, bol niekto!! Aj samotní rodičia si ho kedysi vážili! Jednoducho bola tam úcta a rešpekt. A častokrát k učiteľovi patrila aj trstenička a bolo to v poriadku. Nikto nenamietal, disciplína a poriadok nesmel chýbať. Ale nechýbala tolerancia, úcta, slušnosť,..

(Poznámka)Učiteľka arogantného žiaka, ktorý z celej sily buchol päsťou do sklenených dverí, evidentne v tento deň mal extremne provokačnú náladu, a možno ani nie..vyprovokoval na maximum a kedže sa udial ešte jeden provokačný moment, kedy odmietol vstúpiť do jedálne, učiteľka ho chytila za krk a posunula do dveri..Ešte v ten deň! Nabehol do školy rodič, ktorý sa za 3 roky jeho sk. dochádzky neukázal, zrazu sa zjavil a danú učiteľku za SKRTENIE jeho syna..(áno škrtenie takto to opísal syn ) a NAPADOL učiteľku tým, že ju chytil za krk..Na prekvapenú reakciu učiteľky, čo si to dovoluje, pripomenul, že nemá svedkov, nič neurobil..
Na polícii nepochodila nijako..bez svedkov, bez ujmy na tele..a vraj ešte ak by nezapadla do nejakej tabuľky, nejakého bodu.. tak by ešte ona musela platiť nejakú smiešnu sumu polícií. (dnešná spravodlivosť )Tvrdila, že ak by mal zbraň, pri tak vyhrotenej situácií, by ju zrejme neváhal použiť..
Tak to aby sa učiteľ bál chodiť do svojho zamestnania, že príde o svoj život, ak niekomu v ten deň prepne a to čo sa vyskytuje za veľkou mlákou, myslím atentáty na učiteľov, žiakov snad to raz nedorazí aj k nám..?!..

Tak toto je dnešná spoločnosť, dnešná doba kedy po učiteľoch doslova šliapu, a ked mu závidia ešte aj prázdniny, ktoré si do poslednej hodiny musí odpracovať..
Ešte som celkom mladá učiteľka, ešte stále vidím veľa pozitíva a najhlavnejšie je to, že má práca skutočne baví. No vnímam aj postoje starších kolegýn, ktoré už rezignujú, zažili iné deti, inú dobu, inú úctu a preto tú zmenu vnímajú omnoho smutnejšie a strácajú zmysel toho čo robia..

Smutná realita nášho školstva, aj tie učebnice matematiky 9 ročníka, ktoré vyšli s toľkými chybami sú na zamyslenie..Nie aby chybu odstránili tým, že chybnú knihu stiahnu úplne, radšej plánujú hodiť na internet smernicu, ktorá bude zachytávať dané chyby a poukazovať na to, ako s nimi naložiť. Tá istá autorka už má rozpracovanú aj druhú časť tejto knihy a vraj ju vydajú.) Toto má fakt dorazilo. Celé školstvo aj s ministrom je na prd, a čo potom sa dá očakávať od panáčikov, zvaných učiteľov. Mohla by som pokračovať aj o kreditnom vzdelávaní...aj o kvázi navýšených 5% mzdách.. ale načo??..

Učiteľ bude vždy ten blbec, do koho sa dá dobre kopnúť, a nekope len minister, vedenie škôl, ale aj rodičia a samotní žiaci..dokedy? Kým tí mladí resp. kvalitní pedagogovia si nevstúpia do svedomia, nepovedia si a dosť! a nepôjdu niekam inam, kde si ich prácu budú skutočne vážiť.. a budú aj následne ocenení.
A tu ostanú tí najmenej schopní, bez cieľov, záujmu a motivácie... a TOTO by som priala tak hlúpemu národu akým evidentne sme..
Súhlasí Malá Zoe, Mojka1, Boris_I.


125.
označiť príspevok

zajomato
   18. 2. 2013, 14:24 avatar
*sinaja, ten posledný odstavec by nemohol napísať ozajstný pedagóg ale demagóg


154.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 18:40 avatar
možno to písal demagog...a možno išlo len o satiru..v konečnom dôsledku je to jedno...


126.
označiť príspevok

Petrana žena
   18. 2. 2013, 14:26 avatar
...Sinaja ja s tebou nesúhlasím...zaspomínala som si na staré školské časy, a učiteľov, ktorých som fakt mala rada, a ktorí mi veľa dali, samozrejme, že svojou profesionálnou prácou a prístupom...ani som vtedy netušila, že či majú dosť vysoké platy zato, a aj keby nemali, nič by som s tým neurobila. A súčasnosť...moja sesternica je stredoškolská profesorka, veľmi obľúbená a svoju prácu miluje...jej žiaci išli za ňu štrajkovať, aby mala vyšší plat...a výsledok? Poznáme. Nijako však neovplyvní jej profesionalitu.


127.
označiť príspevok

Mojka1
   18. 2. 2013, 14:54 avatar
no hej Petra, lenže v tom čase šikana na školách..ešte nebola módou..len si v kľude prečítaj, ako sa i nej vyjadruje, nie len psychologička..ale aj riaditeľka základnej školy v Spišskej Novej Vsi...
www.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Petrana, Sinaja


129.
označiť príspevok

Petrana žena
   18. 2. 2013, 15:02 avatar
...začína to výchovou v rodinách...a niekedy končí niekde v nápravnom zariadení...ale nedá sa zovšeobecňovať.
Súhlasí Mojka1


135.
označiť príspevok

Mojka1
   18. 2. 2013, 15:20 avatar
áno Petra, začína to výchovou v rodinách..ale kde končí?.. keď o šikane na školách píše aj ČTK 


137.
označiť príspevok

Petrana žena
   18. 2. 2013, 15:26 avatar
...neviem...budem hádať: v prdeli? 
Súhlasí Mojka1


139.
označiť príspevok

Mojka1
   18. 2. 2013, 15:32 avatar
krátky príspevok 


151.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 18:37 avatar
Petrana nepochopila si  ..plat je to najmenej, čo má trápi..
Súhlasí Petrana


153.
označiť príspevok

Petrana žena
   18. 2. 2013, 18:39 avatar
...ja som hovorila zase o tom, že by sme nemali zovšeobecňovať. Ale, ja sa tiež dopúšťam tejto chyby.
Súhlasí Sinaja


155.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 18:46 avatar
súhlasím, i ked myslela som, že bolo jasné, že píšem iba o "niektorých" práve o tých, kvôli ktorým ten celý problém vzniká..


128.
označiť príspevok

blueevil
   18. 2. 2013, 14:56 avatar
poruchou spravania a hyperaktivitou ?   to nemysliš vážne, da sa tam vypozorovať iba priemernosť, stupidita a dementalia  


156.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 18:51 avatar
blueevil, nie som kompetentná určovať diagnozy...na to sú iní odborníci..To nie je môj posudok.  


2.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   17. 2. 2013, 22:20 avatar
...mam rad 0dvratenu stranu...ale tut0...:Dark Side of the Moon//Pink Fl0yd )


4.
označiť príspevok

Sinaja žena
   17. 2. 2013, 22:24 avatar
no, príjemné relaxačné mi to príde toto je tvoj štýl hudby?


5.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   17. 2. 2013, 22:27 avatar
...celk0m aj an0,mam rad a chlapci d0k0nca p0chadzaju tu,z Cambridge...
...ale najviac p0cuvam massive attack a d0st aj electr0 h0use..


3.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   17. 2. 2013, 22:21 avatar
...ale cital s0m t0 cele,aj p0slednu vetu))
Súhlasí Sinaja


6.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   17. 2. 2013, 22:37 avatar
Ach, Sinaji, čo ti na to ...ani nemám čo dodať ... A asi ani nechcem.
Ale na tie kredity sa daj, aj na druhú atestáciu, zatni zuby ako ja a ideš ;-)


7.
označiť príspevok

Sinaja žena
   17. 2. 2013, 22:42 avatar
)) nie je nutné sa vyjadriť  

áno niečo sa mi rysuje ..i ked u nás sa tie kredity neoplatia  


10.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   17. 2. 2013, 22:45 avatar
Akože "u vás", ved to je zákon, Sinaji, ktorý platí všade. Či zase vás tam balamútia?? No, pokecáme osobne radšej o tom ....
Súhlasí Sinaja


8.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   17. 2. 2013, 22:42 avatar
...Malaa,tak s0 zatatyma zubama sa zle pretllka...pekne,s usmev0m...jak ja...)) 
Súhlasí Sinaja


9.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   17. 2. 2013, 22:45 avatar
...ked p0zriem na m0j uzasny avatar,inak,ak0 s usmev0m nem0zem....)))


11.
označiť príspevok

Sinaja žena
   17. 2. 2013, 22:48 avatar
máš pravdu, nad niektorými vecami je efektívnejšie radšej sa pousmiať..
Súhlasí ...d0d0...uk


12.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   17. 2. 2013, 22:56 avatar
Ale nedá mi predsa niečo, vieš, čo mi stalo práve tento posledný týžden? Pred školou máme čistý ľad, šmýka sa a jedna nazlostená mamička ma zastavila, že ako to, že nemáme posypanú ulicu pred školou. A začala kričať na mňa, na učiteľku ...to ako čo ešte máme my učitelia? Predtým ako nastúpime do práce máme výjsť s lopatami pred školy a odpratávať sneh, prípadne fúrikovať kamienky a posypovať cesty?? Pritom ved aj mne sa šmýka, tiež neviem lietať a nie som spokojná s údržbou našich ciest v zime.


13.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   17. 2. 2013, 22:59 avatar
...ak0 xlap,by s0m ju efektivne vedel kamsi p0slat)))...


14.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   17. 2. 2013, 23:02 avatar
Lenže ako učiteľ by si si to nemohol dovoliť.
Ja som tiež vypočula jej krik a slušne jej oznámila, že túto požiadavku by mala mieriť iným smerom, čo tak Obecný úrad, dokonca jej slušne ponúkla vizitku na jednu poslankyňu, ktorú poznám. V duchu som ju ale poslala do všetkých čiernych pekiel a skutočne si želala, nech sa teraz na tom ľade vycapí, nech si má aspon na čo sťažovať ;-))


15.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   17. 2. 2013, 23:05 avatar
...ak0 ucitel si az za dverami sk0ly...)dufam,ze sa r0zcapila pred vlastnym d0m0m...)))


16.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   17. 2. 2013, 23:09 avatar
Nie, status "učiteľ" sa občas s tebou vlečie ako nejaké závažie. Ved aj tu mi bolo na fóre vyčítané, že tu vôbec chodím, že sa bavím, či že dokonca pozerám horory ...nie, ako učiteľ nič také nesmieš ;-)


18.
označiť príspevok

Sinaja žena
   17. 2. 2013, 23:15 avatar
a ved práve ten status učiteľa činí tú stádovitosť..a totálne prispôsobovanie sa..


20.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   17. 2. 2013, 23:22 avatar
Nerozumiem. Prispôsobovanie čomu?


25.
označiť príspevok

Sinaja žena
   17. 2. 2013, 23:39 avatar
celkovej dobe, požiadavkám..pristúpime na podmienky pre nás nevyhovujúce..nevieme bojovať za svoje práva, preto sme tam kde sme. A urobili z nás to, čo sme im dovolili a čo sme si nechali..
Mal by ísť z našej strany príklad..pre iných, to zväzuje ruky.


27.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   17. 2. 2013, 23:44 avatar
Tak, naša škola napríklad aspoň komplet štrajkovala, napriek vyhrážaniu, hoci ten celý štrajk bol skôr smiešny ..Niektoré školy a kolegovia sa však len vyhovárali a neurobili skutočne nikdy nič ...


30.
označiť príspevok

Sinaja žena
   17. 2. 2013, 23:50 avatar
tu nejde len o štrajk..ak by nás brali skutočne vážne, nikdy by k nemu nemuselo dôjsť..(nizke platy v školstve predsa nie sú záležitosť tejto doby, ale zanedbanosť spred 20 rokov)
no a napokon, aj tak sa nič štrajkom nevyriešilo


32.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 2. 2013, 23:54 avatar
Lenže, kočky, čo ste tým štrajkom dosiahli, ak tie peniaze nie sú, tak sa bude prepúšťať a tým sa ušetria peniaze na zvýšenie platov, a na to hovoria učitelia čo?


33.
označiť príspevok

Sinaja žena
   17. 2. 2013, 23:57 avatar
Nadja, prepúšťať môžu len tam, kde je nadstav..a sú síce také školy..kde sú triedy vytvárané umelo.


36.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 00:06 avatar
My máme nadstav ...ale detí ;-) Šéfka aj na rok bude žiadať výnimku z ministerstva, či môže mať v triede o jedného žiaka viac ako udáva zákon, pretože máme veľa detí. 3 nulté a 2 klasické ročníky, tak hojno sme už dávno nemali .
Ale viem, že sa to deje, tie umelé triedy, počula som o tom.


42.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 00:16 avatar
nadstav učiteľov jasné .)


34.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 00:00 avatar
Aj ty si uverila tým kecom, Nadja? Prepúšťať sa nemôže, pretože riaditelia škôl majú limity na triedy a učiteľov a nemôžu len tak prepúšťať hromadne, kam by poslali potom tie deti? A peniaze samozrejme sú, len sa urputne strážia na iné účely, prečo by ich mali dostať učitelia, ktorí sa nevedia ani len zjednotiť a ukázať sebe i národu, že si proste stoja za svojim a vážia sami seba a svoju prácu? Nie, nič si nezaslúžime naviac a tým, ktorí nedokázali ani podporiť štrajk by som nedala ani tých 5 %, čo sme dostali od januára. Tak.


35.
označiť príspevok

Nadja žena
   18. 2. 2013, 00:03 avatar
Lenže hovoria, že detí je stáe menej a počet učiteľov sa neznižuje. Je možné, že to nie je pravda - to neviem.
Ja som za, práca učiteľov je ťažká a náročná, zaslúžia si plat, len komu ho znížiť? ))
Hej, Poslancom, ale učiteľov je nepomerne viac


37.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 00:08 avatar
Ako ktorá škola. Ale skutočne never všetkému, čo počuješ, ved to je hrozné, čo sa natára. Ja už ani správy nepozerám a politikom neverím ani nos medzi očami :-)


38.
označiť príspevok

Nadja žena
   18. 2. 2013, 00:11 avatar
Veď preto sa pýtam vás )) ako to je naozaj


40.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 00:14 avatar
Nadja, keby som mohla, tak ti napíšem ako to je ...na p......lakanie ;-))
Súhlasí Nadja


39.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 00:12 avatar
nie je to kec, ved v rámci šetrenia jednotlivých krajov je snaha zlúčiť niektoré školy..

napr.www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


41.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 00:14 avatar
ale predovšetkým sa to týka obecných škôl, malotried..kde jeden učiteľ má v triede do 10 detí...a potom jasne že je nás priemerovo veľa na nízke počty deti..
Súhlasí Malá Zoe, Nadja


43.
označiť príspevok

Nadja žena
   18. 2. 2013, 00:19 avatar
Lenže si viem predstaviť problém rodičov na dedine, ak musia posielať deti do školy v meste... malé deti...


46.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 00:23 avatar
tie dediny sú "na koni", kde je veľký počet romov...také školy vždy enormne rastú rose v RY su otvorené 5 prvácke romske triedy .)
Súhlasí Malá Zoe


44.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 00:19 avatar
U nás pod 20 žiakov trieda ani neexistuje, dokonca v špeckách je nadstav detí, čo by nemal byť, čiže nad 12 ...


45.
označiť príspevok

Nadja žena
   18. 2. 2013, 00:22 avatar
Dnes to asi neporiešime, kočenky moje, tak dobrú nôcku  
Súhlasí Sinaja, Malá Zoe


47.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 00:26 avatar
A dík za tie logické hádanky dnes, som sa fakt pobavila ;-)


21.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   17. 2. 2013, 23:27 avatar
...ja s0m rad,ze sem x0dis...na0pak,x0dia sem taky,kt0ry si myslia,ze su ucitelia(nasi) a tvrd0hlav0 ucia a ucia...)))


23.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   17. 2. 2013, 23:30 avatar
Tak, každý človek ťa môže niečo naučiť ;-)
Súhlasí Sinaja, Petrana


17.
označiť príspevok

Sinaja žena
   17. 2. 2013, 23:13 avatar
vidíš, mala si jej navrhnúť, že jej jednu lopatu poskytneš a nech priloží ruku k dielu..

(to čom som písala, sú len postrehy a skúsenosti iných, nie moje osobné..) ale je priam nutnosť zamyslieť sa aj nad týmto javom.
nie vinu hádzať jednoznačne na učiteľa a nekriticky pritakávať dieťaťu..ale predovšetkým rodič má správne formovať a vštepovať dieťaťu tie mravné zasady, postoje a normy slušného správania..A odrazovým mostíkom by mal byť VHODNY PRIKLAD!
Súhlasí Malá Zoe


19.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   17. 2. 2013, 23:20 avatar
Každý správny rodič to vie, že škola síce má za úlohu výchovu a vzdelávanie a aj plní tie funkcie, ale bez spolupráce s rodinou to nejde. Ak si rodič nevie poradiť s výchovou, ťažko tam škola niečo zmôže. Veď to určite poznáš, že zväčša takýto rodič z vlastnej neschopnosti vplývať pozitívne na dieťa z problémov potom viní školu ...Netvrdím, že škola môže niečo zanedbať, pochybiť, ale koľko je prípadov, kedy sú v škole problémy s inak slušným a vychovaným dieťaťom? Ja asi ani nepoznám ...problémy v škole sú v drvivej väčšine len odrazom problémov, aké má dieťa doma, v rodinnom prostredí ...
Súhlasí ...d0d0...uk


24.
označiť príspevok

Sinaja žena
   17. 2. 2013, 23:34 avatar
áno je to tak..
problémové deti pochádzajú predovšetkým z problémových a žiaľ často rozvrátených rodín...Len je zarážajúce, ako stupol počet tých detí s diagnozou..dobre niekedy aj ked sa vyskytol problemový žiak, dali mu nálepku, že je zlý resp. nevychovaný..
Dnes má takýto žiak "papier" a ten ho chráni..A potom už rodič máločo mení, zasahuje, rieši ..vyhovára sa, že dieťa je také..má to na papieri a tým to padlo...Len nepridáva to potom na pohodlnosti rodičov? A čo v dospelosti? aj potom sa mu bude jeho neadekvátne správanie tolerovať? Nie práve z takýchto neovládateľných detí vyrástajú rozni delikventi čo majú problémy so zákonom? ...ako tomu vôbec predchádzať?! ...a je to aspoň možné?..


26.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   17. 2. 2013, 23:42 avatar
Tak, vidíš, diagnóz máme čoraz viac a riešení čoraz menej .... počula si o tej úžasnej novinke, že o "inklúzii" v školstve? Ešte sme integráciu nezvládli a už inklúzia, ale .... musíme predsa za každú cenu trčať zo zadku EÚ, inak to nejde.
A zase niekto tam hore niečo prevratné vymyslí a doplatia na to v prvom rade deti a potom my, ktorí s tými deťmi pracujeme. A rodičia si zase zgustnú na nás, že čo to v tej šialenej škole zase tí učitelia vymýšľajú ...a pritom sme len také bábky tiež.
Súhlasí Sinaja


28.
označiť príspevok

Sinaja žena
   17. 2. 2013, 23:46 avatar
tak maj aspoň pekné sny ) brú noc.)

http://www.youtube.com/watch?v=7wfYIMyS_dI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Malá Zoe


29.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   17. 2. 2013, 23:48 avatar
Aj tebe, ja už to beriem skôr všetko tak športovo, ak by som si to príliš všetko pripúšťala, nemohla by som v školstve pracovať.
Brú .-)


31.
označiť príspevok

Sinaja žena
   17. 2. 2013, 23:53 avatar
to s tým nesúvisí...napokon svoju prácu zbožnujem, ale to čo sa kolegyni stalo mnou pohlo..


22.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   17. 2. 2013, 23:29 avatar
...sa majte...d0bru...d0d0ff.)
Súhlasí Malá Zoe, Sinaja, Nadja


48.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 2. 2013, 00:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

ether muž
   18. 2. 2013, 00:36 avatar
heh aké jednoduché

to má vôbec zmysel táto diskusia?
Súhlasí Chiara


51.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 2. 2013, 00:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

ether muž
   18. 2. 2013, 00:43 avatar
mojim príspevkom k diskusii je vyjadrenie o jej nezmyselnosti 
Súhlasí Chiara


57.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 2. 2013, 00:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

ether muž
   18. 2. 2013, 00:51 avatar
tak ak zistíme, že niečo nemá zmysel, tak o tom nemusíme diskutovať a môžeme sa venovať iným problémom
Súhlasí Chiara


63.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 2. 2013, 00:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.132.
označiť príspevok

ether muž
   18. 2. 2013, 15:11 avatar
preto som sa viluette pýtal, či to má zmysel a čo som tým chcel povedať? že sa môžeme dookola presviedčať, či učitelia majú nárok sa sťažovať a koľko pracujú etc.
každá strana bude tvrdiť svoje, lebo každá strana vidí "hlbšie" do problému, výsledok je zrejme nijaký


167.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 2. 2013, 22:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.105.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 11:39 avatar
ether, a nenapadlo ti, že niektoré temy tu majú účel len oboznámovací resp. informatívny? A už len tá nová informácia tu daná nám dáva podnet - zamyslieť sa.. a z môjho pohladu už to splňa účel..

v prvom rade treba o probléme hovoriť..nie zatvárať oči a nahovárať si, že to aj tak nebude mať zmysel..
Súhlasí Boris_I.


107.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 2. 2013, 11:50 avatar
Pre tych, co tazko znasaju negativne skutocnosti v zivote.. to bude vzdy len stazovanie sa, vyplakavanie a podobne nezmysly. Su to slabosi..
Súhlasí Sinaja


133.
označiť príspevok

ether muž
   18. 2. 2013, 15:13 avatar
Sinaja, ja proti téme ako takej nič nemám, svoj postoj som vyjadril vyššie
bože akí ste nervózni, keď vám niekto šahá na problém


52.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 00:38 avatar
Nuž, mňa toto tiež zaskočilo, ale ktovie ako to Sinaja myslela s tým krkom, možno ho len posunula a kedže vystrájal, tak tej učiteľke akurát sadla ruka na krk, ked ho chcela usmerniť :-)
Ja som raz oprašovala dieťa od snehu, ked sme prišli z vychádzky, ešte ked som bola mladá 20 ročná učka a na druhý den došiel rodič, že čo som dieťa bila, takmer mi oči vypadli, že kedy .-))


54.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 2. 2013, 00:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 00:47 avatar
Nie, nepáčilo a keby sa to stalo mojmu dieťaťu, šla by som do školy si to vydiskutovať, ale určite by som hned neobvinila niekoho zo škrtenia a nenapadla učiteľa a nezačala ho škrtiť ... všímaj aj tú druhú stránku, vilu ...
Súhlasí Sinaja


60.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 2. 2013, 00:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 01:14 avatar
neviem viluette, ako ho chytila -intenzitu...nebola som prítomná, len sa mi dostalo, že išlo o problémového žiaka..a zrejme mal aj ten pán vypité, a podgurážený alkoholom si dovolil.. jeho reakcia bola absolutne neprimeraná..a kolegynu to dost zasiahlo..


70.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 2. 2013, 01:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 00:52 avatar
Súhlasí zajomato, ether


64.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 00:56 avatar
A toto je sila, real story :-)
Učiteľku by som poslala urýchlene do dôchodku a toho mladého na vojnu ;-))
http://www.youtube.com/watch?v=NA7djeJP0a8 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí viluette


71.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 01:23 avatar
evidentne to nezvládla )) učiteľku na psychiatriu )
i ked neviem, či je to do smiechu..
Súhlasí Malá Zoe


72.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 01:30 avatar
Bola v amoku, mne jej bolo aj ľúto, ked som to prvýkrát videla, ale môže si za to sama, nemala dovoliť, aby to zašlo tak daleko.
Súhlasí Sinaja


73.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 2. 2013, 01:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 2. 2013, 00:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 01:05 avatar
Ved preto sa o tom nechcem baviť, vilu, lebo skutočne nepoznám okolnosti.
Ja osobne som mala v triede dvoch žiakov, ktorí boli umiestnení na žiadosť rodičov i školy načas v reedukačnom domove a pomohlo im to, prišli ako vymenení,nie každá škola si drží takýchto výrastkov za každú cenu.
Súhlasí viluette


66.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 01:04 avatar
tá práca domov, nie nebol argument, len som ich chcela zastaviť .) to beriem..
k prázdninám..áno, tie si musíme nahrádzať..neplateným zástupom, nejde to predsa len tak, a mimochodom páči sa mi to nafukovanie ako som počula v rádiu..že žiaci majú 3 dni polročné prázdniny, a z toho bol len jeden deň prázdnin a 2 dni víkend takže načo púšťať do eteru také kraviny..
pracovná doba závisí od toho, či ide o prvý al. druhý stupeň...tí končia aj o 15,00 hod.osobne často ostávam do tretej v práci..kedže stále niečo je, a často sa u nás realizujú rôzne akcie..

syndrom vyhorenia práve sme o tom v práci rozprávali, že sa to VSETKO vekom nabaluje..a dlhodobé nabalovanie musí na človeku zanechať svoju daň..
a ťažko mi porovnávať generácie detí..až tak dlho neučim, ale tento názor zdielajú pomerne často a pamatajú na inšie časy.
ak dieťa necíti autoritu k rodičom, celkom iste ju nepocíti ani k učiteľom...pretože si zo známok, poznámok, či pokarhaní ťažkú hlavu nerobí..a sám rodič si pýta od učiteľa radu, čo má robiť?!..tak toto už je na zamyslenie..
troška zaujato hodnotíš, kvalitná kolegyňa s dlhodobými výbornými výsledkami a vždy vzornou triedou má zrazu problém, kedže sa jej v triede zišlo 5 ťažko zvládnuteľných deti..

k tomu incidentu...ten daný žiak na škole nebol čistý, nebudem konkrétna..Nerešpektoval ju vyučujúcu, ona v tej triede zastupovala, nebol jej žiakom..Jednoducho si dovoloval,.. to že sa ho dotkla, spustilo tú lavínu..Mohol prísť rodič ked celkom žiadať vysvetlenie...ale nie na nu siahnúť !! Jednoducho toto inteligentný človek neurobí..ten jeho syn ubližoval deťom, prečo vtedy neprišiel riešiť, zisťovať?! pretože nemal záujem ..to zjavne pre neho nebolo dôležité, ale zautočil veľmi rád.. i napriek tomu, že nezisťoval okolnosti javu.
a či by sa to páčilo mne teda takýto prístup?!..ak by som si to zaslúžila, tak áno...neurobila to bezdôvodne..a priznajme si, toto má riešiť polícia?? To skutočne už niektorí ľudia nedokážu komunikovať?? ale pravda je taká že išlo o dlhodobých neplatičov a evidentne primitívca.
Len poukazujem, kde na akom nieste stojí učiteľ, ak si na neho dovolí niekto len tak..zautočiť, a ešte pridá poznámku, že nemá svedkov..tak može nabudúce skúsiť aj zbraň. ak učiteľ čo len zvýši hlas na jeho dieťa..


69.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 2. 2013, 01:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 01:55 avatar
chcela som poukázať ani nie tak na samotnú autoritu, ako na problémových žiakov..s ktorými si nevedia dať rady vlastní rodičia..
ten vysoký pomer viluette je veľmi nešťastný..či to človek čaká?! zvláštne si sformulovala myšlienku .. má čo robiť realita je zvyčajne celkom iná ako naučené tezy z pedagogiky A omnoho viacej je vyťažená ako napr. ja, čo nemám v triede ani jedného takého žiaka..a týmto počtom je jej trieda výchovne neúnosná..každý deň rieši nejaký problém, hlavne fyzické útoky.
to, že bola zastupujúca učiteľka som myslela na priblíženie, že sa navzájom nepoznali..že možno aj toto prispelo k tej udalosti.. chytila ho a posunula do jedálne..nie ťahala..

a k poslednemu odseku, predstav si situáciu hypotet. že by som učiteľke ako cca 8 ročná, arogantne odpovedala a absolutne by som ju nerešpektovala...LEBO.. a bola by som dostatočne drzá ..Mama by mala akože nabehnúť a tiež sa sťažovať?? prísť a ešte jej!! vynadať, ak by ma napr. uč.chytila za plecia a posunula do triedy?? to nemyslíš vážne..to fakt deťom máme všetko odpúšťať a mojkať ich ako v bavlnke, len aby sme sa ich nedotkli?? niekedy výchovná na zadok(teraz myslím svoje dieťa) padne vhod..a ešte jedna vec, dobré dieťa sa nebije. Ty si nikdy nedostala od matky po zadku? ja áno, i ked veľmi málo, ale vôbec jej to nemám za zlé...ak som si zaslúžila?!
..tak to aby som už ani dieťa v práci neobjala a nepohladila po vlasoch, ked dotyk je taký neziadúci a nevítaný..
Súhlasí Mojka1


168.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 2. 2013, 22:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.171.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 23:21 avatar
Viluette, to by takéto presuny sa museli diať veľmi často..a vieš tak mi napadlo, že zrejme si tiež celkom nepochopila moju tému..to skôr rodičia berú dieťa ak sa im niečo znepáči..a z toho nazerania, by mohlo byť eventuálne na koni skor dieťa ako učiteľ, ak nechce prísť o prácu...pochopiteľne. To že je tak veľa neprispôsobivých žiakov rozoberám skor z opačnej pozície..a kladiem si otázku Prečo? Kde je ten zádrhel, že evidentne stúpa počet problémových žiakov?!..
Kolegyna nám to potom tú celú vyhrot. situáciu opisovala.. To či niečo pridala, alebo ubrala nerieším, to ani nezistím..Ten žiak začal hrať ZAMERNE divadlo, tu už išlo o prešpekulovaného jedinca...
Niekedy neboli profesionáli učitelia, že v pohode nasekali na riť nespratníkovi,? Aj ked neschvalujem tie dávne praktiky, a osobne by som sa nikdy k tomu to neznížila, len nejde porovnať bitku s trstenicou a chytením žiaka za krk...Dnešné deti a hlavne rodičia sú extremne precitlivené..Ak by poniektorí rodičia konali poriadne svoju prácu, a správne výchovne na dieťa vplývali, o polovicu by bolo menej takýchto ťažko zvládnuteľných deti...a k tomu som sa touto témou chcela dostať....To, že som svojim sposobom obhajovala ten neprimeraný zásah zo strany kolegyne priznávam, (aj ked nerada)ale poznám pozadie a cítili sme to s ňou..no pravdou je, že si mala dať pozor, ale ...každý raz moze zlyhať..
A posledná vec som uč. I.stupna, učím prváčikov a objatia, pohladenia sú tu celkom bežné..a fungujú aj opačne, že príde dieťa a objíme ma../to len na okraj

ak bude niekedy niekto riešiť profesionalitu tvoje prácu, potom pochopíš ako jednoducho sa niekomu hovorí, o veci, do ktorej nevidí..


173.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 2. 2013, 23:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.175.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 23:49 avatar
frflať môžem na čom chcem ..to mi nikto nevezme..a kedže sa snažím o výchovu ich! detí, tak mám čo k tomu povedať aj ja..často si od nás aj samotný rodič žiada radu..
k tej profesionalite iba tolko, rozdelím to do dvoch skupín..existujú ľudia, ktorí svoju prácu vykonavajú...ako? nepretrhnú sa, flákajú, sú nedôslední, nespolahliví, no doposiaľ k ich omylu nedošlo..
a druhá skupina povedzme, vždy špičkovo vysoké nasadenie, pre prácu žijú, svedomití, spolahliví, čestní, flexibilní atd..no urobili chybu..stalo sa to len raz, jednoducho kiks..pýtam sa, odsúdila by si ich povedzme i napriek tomu, že ukážkovo v danej firme pracovali 20 rokov?!..a vyzdvihla tú prvú skupinu, kedže oni neschybili?!.. to je na margo tej profesionality, kedže aj profesionál sa môže zmýliť...omyl je predsa ludský

) nemala som v úmysle ta popliecť tým rozvrhom ..no, chodíme z práce určite neskôr ako oni..puberta a problémy s tým spojené sú omnoho výraznejšie a väčšie na 2.stupni, čo je myslím pochopiteľné..
veľa ludí tvrdí, že vie ako to v školstve chodí a pritom vie prd..


179.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 2. 2013, 00:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.182.
označiť príspevok

Sinaja žena
   19. 2. 2013, 00:19 avatar
vill vidíš, toto je naopak taká moja očista )) v práci mám nervy zo železa, dokonale sa viem ovládať, tak aspoň pofrflať si môžem) toto ti vyšlo  
tá chyba bola len na margo toho koleg. incidentu..tej sa ale bude čkať ) stojím pri nej, kedže tolko rokov učí..mohli jej prasknúť nervy.)..a čo ja viem?!..či sa to raz nebude týkať aj mňa?..snád nie, ale človek nikdy nevie..ked si zoberiem, že ešte takých cca 30 rokov budem pracovať  ..a už mi asi fakt z tej práce drbe )).. už odchádzam z tej témy ved mám volno

myslela som uč. 2. stupňa..a tú vedomosť môžu mať, len je dosť skreslená..to ako by som ja konštatovala, akú pohodovú prácu majú právnici..a išla by som ju nejako hodnotiť..a pritom by som tam bola párkrát, al. vedela by som to len z počutia .)


183.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 2. 2013, 00:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.186.
označiť príspevok

Sinaja žena
   19. 2. 2013, 00:27 avatar
áno, jedla som to..
sestra to raz urobila tak ma následne pozvala, no musím sa priznať, že na oko to vyzeralo super...kým som to neochutnala.) jedla som to potom už ale nasilu..sama si to robila ? ..


187.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 2. 2013, 00:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.190.
označiť príspevok

Sinaja žena
   19. 2. 2013, 00:33 avatar
nie...neoplatí sa viac..a sestra vravela, že bolo s tým aj dosť veľa práce..
a tiramisu si už skušala? ..


191.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 2. 2013, 00:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.193.
označiť príspevok

Sinaja žena
   19. 2. 2013, 00:49 avatar
tak sestre sa tá prvá porcia..dobre rozliala tie dalšie už pekne držali po kope.
ja si často tiramisu dávam aj v cukrárňach, no nie všade aj chutí..niekde doslova zohizdia daný postup..ale priznám sa, doma som robila len napodobeninu. mala som taký recept..ale rada by som vyskúšala aj kvalitné tiramisu..
ak máš dobrý recept tak budem rada ak mi ho sem hodíš.)


196.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 2. 2013, 00:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.198.
označiť príspevok

Sinaja žena
   19. 2. 2013, 01:03 avatar
oóo mňam, hned by som si dala vdaka.

je tam tých receptov marleniek mnoho, tak mi možeš nájsť ten naj


199.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 2. 2013, 01:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.201.
označiť príspevok

Sinaja žena
   19. 2. 2013, 01:09 avatar
teba pečenie tak baví? ..forma relaxu?
pár koláčov mi nevyšlo a to odrádza, ale celkovo radšej varím )


202.
označiť príspevok

Sinaja žena
   19. 2. 2013, 01:11 avatar
..ale tieto rozhodne vyskúšam..a kedže som momentálne doma, tak iste skoro..
Súhlasí viluette


204.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 2. 2013, 01:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.203.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 2. 2013, 01:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.205.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 2. 2013, 01:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.208.
označiť príspevok

Sinaja žena
   19. 2. 2013, 01:23 avatar
ak viem "čo", tak potom už mi to je celkom jedno rada skúšam nové recepty..
ale čo si doslova vychutnávam je čína, francúzske zemiaky, a neviem prečo ale teším sa, ak idem variť segedínsky guláš )
Súhlasí viluette


50.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 2. 2013, 00:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 00:41 avatar
Musím uznať,v tomto máš pravdu, len tiež nie je všetko také jednoduché, viluette, sme tam samé ženské, potrebujeme chlapov v školstve, len tí odtiaľ utekajú kade ľahšie ...
Súhlasí Sinaja


55.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 2. 2013, 00:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 00:44 avatar
Ficov človek, čo ti budem .... s platom 3krát vyšším ako učiteľský ..
Súhlasí viluette


79.
označiť príspevok

Chiara
   18. 2. 2013, 08:19 avatar
To si kde nabrala tieto rozumy? Aké odbory? Odbory fungovali za socializmu že mali nejakú váhu slova, dnes odbory nemajú skoro žiadne právomoci.Neviem kde tak slepo žiješ.


74.
označiť príspevok

viluette muž
   18. 2. 2013, 01:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

zajomato
   18. 2. 2013, 05:26 avatar
je to problém, ale dá sa riešiť, je to skutočne o autoritách, školstvo je prefeminizované! tak ako v zdravej rodine sú rozdelené úlohy rodičov, tak aj v škole by mala byť učiteľka citlivá a láskavá a učiteľ tvrdý ale spravodlivý, celú koncepciu výchovy treba zmeniť, ale pôjde to len vtedy, ak sa do toho zainteresujú odborníci schopní pochopiť aj celospoločenské aktuálne tendencie


77.
označiť príspevok

Mojka1
   18. 2. 2013, 07:38 avatar
vraj dá sa riešiť, len si zabudol zajomato, napísať ako?..Len mi nehovor, že za socíku nedostal si ani jedno "výchovné zaucho" od citlivej a láskavej učiteľky..dnes sa tomu hovorí TÝRANIE deti učiteľmi, dokonca aj rodičmi, a sú na to paragrafy!..hodila som ti sem príbeh takej TÝRANEJ dcéry, kam to až dotiahla v modernej dobe..predtým nebolo na školách náboženstvo, ani etická výchova..učiteľ/učiteľka boli v jednej osobe Boh aj etika a rodičia boli na jednej "lodi" s učiteľmi..V prvom rade rodič vychovával a učil..čo je etické a čo nie!..v škole dostal patričné vzdelanie pre ďalšie štúdium na vyšších stupňoch škôl..ale ZÁKLAD výchovy vždy bol a malo by aj ostať na rodičoch...
my.opera.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Malá Zoe, Sinaja


87.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 09:10 avatar
Zajko, my sme na škole cez 50 učiteľov, sme v troch budovách, kedže sme veľká škola a učiteľov -mužov môžem spočítať na jednej ruke ...Pre chlapa je ponižujúce zarábať taký peniaz, radšej odídu za hranice zbierať paradajky ... Toto zmeníš len, ak by sa výrazne zvýšili platy a miesto učiteľa by malo aspon akú-takú váhu v dnešnej spoločnosti, chlap inak okúsi a ...zmizne radšej.
Ale na druhej strane, aj žena dokáže mať autoritu, nie je to až tak o pohlaví, len je skutočne rozdiel, ak deti pokarhá malá mladá učka, či dvojmetrový chlapisko, to je fakt ;-)


106.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 11:47 avatar
zoe, predovšetkým nie je pravý problém autorita a či sú chlapi v školstve, alebo nie...to nie je o zvládaní role učiteľky..to, že sa dieťa BOJI, nie je o výchove a o správnom výchovnom vplyve na neho, lež o potláčaní jeho neziadúcich prejavov...ktoré sa neriešia, iba strachom potláčajú..
problém je samotná disciplína a zlý vplyv zo strany rodičov..


109.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 11:54 avatar
Sinaji, kde píšem o strachu?? Píšem o autorite a to snáď hádam vieme všetci učitelia, že to nie je identické so strachom predsa ;-)
A taktiež nepíšem, že hlavným problémom je feminizácia, nepochopené, ja som reagovala na zajkov koment, prečo je v školstve málo chlapov, to je všetko.


111.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 12:03 avatar
nie..tu sa dosť často sklonuje slovo autorita...a preto som použila výraz strach..ale ani jedno z toho samotnú výchovu nerieší..
ja vidím problém predovšetkým v zlej výchove, v rodine..nie v nezvládnutí svojej role učiteľa..

a to je hlavný dôvod ..rodičia sa spoliehajú, že toto vyrieši škola..a zbavujú sa zodpovednosti. Ak majú pozerať pravde do očí, vzdy budú vidieť chybu v tom druhom..


114.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 12:10 avatar
Autorita =rešpekt, úcta, akceptácia.
A prečo asi deti tí rodičia nezvládajú? Aj preto, že rodičia nie sú pre deti autoritou, bud ich majú na háku alebo sa rodičov boja a utekajú z domu ...Sama si písala, že ako potom také dieťa môže rešpektovať učiteľa, ak nerešpektuje doma otca a matku?
A musím ti oponovať aj s tými rodičmi, tak ako oni nás, pedagógov, nehádžu všetci do jedného vreca, tak to nerobme ani my ... vieš, že pracujem s rómami dokonca a mám aj kvalitné vzťahy, kedy spolupracujeme ...


119.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 12:18 avatar
"láska" zoe, toto je 100krát silnejšia cesta ako chladná autorita ..správne zvolený prístup...naslúchať deťom a pod.

apropo, neriešim bezproblémových rodičov a žiakov...ale tú opačnú stranu, kde ten problém skutočne je..


120.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 12:22 avatar
To je jasné, ale ktorý rodič nemiluje svoje dieťa? To som brala ako samozrejmosť.
Riešime správanie, výchovu a tam láska nestačí, ak si dieťa svojho rodiča aj neváži .....


124.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 14:24 avatar
Zoe ok vysvetlím..láska má viacero podôb..myslím napr. takú opičiu lásku..,prehnaná starostlivosť, bránenie v prirodz. vývoji..
alebo iná forma lásky, kde má dieťa takmer všetko dovolené a častokrát práve dané dieťa určuje podmienky v rodine,..jednoducho rodič sa prispôsobuje dieťaťu..
iná láska je ponúkaná, ak človek žije v problémoch, hlavne psychických, kedy nezvláda sám seba,nie to starostlivosť o iného.V každom prípade viac berie ako dáva..
iný typ láska cez peniaze..rodičia karieristi a dúfaju, že ak má dieťa všetko, na čo si len pomyslí, tak mu dávajú maximum...sladký omyl a mohla by som pokračovať atd ale to už je záhada samotnej výchovy..


169.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 23:06 avatar
Sinaja, ja predsa nepotrebujem vysvetľovať, čo je láska a aké má podoby ;-)) O niečom inom som písala ....


172.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 23:27 avatar
je mi to jasne, len som chcela poukázať, že niektorá forma "lásky" viac škodí, ako dáva.)


174.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 23:34 avatar
Inak, začali sme písať o chlapoch (v školstve) a skončíme pri (opičej) láske, to nemôže byť náhoda ;-))


176.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 23:51 avatar
) no ako si sa mala ?! ..píšeš, tak hádam si dobre dopadla  


177.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 23:57 avatar
Sinaji, však vieš, že kecá a píše mi to vždy , som nezmar ;-))
Bolo fajn, ako inak : ) Len krátko, ako inak ; )
Súhlasí Sinaja


178.
označiť príspevok

Sinaja žena
   19. 2. 2013, 00:00 avatar
tak prečo ste neostali dlhšie .) ved práca zajtra nevolá  
či v najlepšom treba radšej odísť? to mi niečo pripomína  


181.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   19. 2. 2013, 00:11 avatar
No, my by sme ostali, keby nám nezavreli, že vraj " dievčatá", končíme" ....ešteže povedal to "dievčatá" ;-)
Lenže ako vieš, kedy si v najlepšom? Vždy predsa môže byť lepšie ;-)) ( i horšie, haha, viem, čo ti asi napadlo ;-))
Súhlasí Sinaja


112.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 12:05 avatar
ty si o strachu nepísala...to ja som ho tam z dôvodov zakomponovala..


113.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 2. 2013, 12:10 avatar
v jednote je sila
Súhlasí Malá Zoe


115.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 12:12 avatar
Spolupráca rodiny a školy v záujme dieťaťa, to by malo byť heslom učiteľov i rodičov, strašne veľa problémov by sa tým vyriešilo ...
Súhlasí Sinaja


116.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 12:14 avatar
správne v prípade, že rodič a škola ťahá za jeden povraz..ak ťahajú opačným smerom, povraz sa pretrhne.
Súhlasí Malá Zoe


118.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 12:17 avatar
Sinaji, ideme dnes do Zbrojnoša, nepridáš sa? ;-) V jednote je sila ;-))
Už nechcem rozoberať školstvo, dúfam, že budeme kecať o niečom "normálnom".-)


157.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 18:54 avatar
..tak sa zabav. ,
snád nabudúce.


117.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 2. 2013, 12:15 avatar
sila je potrebna na to aby sa dala "vec" do pohybu (newtonovska fyzika)
vychadza z toho teda ze jednota je potrebna aby sa dali veci do pohybu


121.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 12:31 avatar
Múdry ten Newton, škoda, že tých jabĺk nepadlo viac aj na niektoré naše hlavy ;-) Síce ...niektorým by mohol spadnúť aj melón a asi by nepomohlo ;-))


78.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2013, 07:48 avatar
Trstenicu som zažil v škole a doma som o tom mlčal ako ryba , lebo by bolo "repete" - myslím , že to občas neškodí a prečistí to hlavu.
Súhlasí Sinaja


81.
označiť príspevok

Vladko muž
   18. 2. 2013, 08:28 avatar
78 havran
Málo ťa vyobšívali, zišlo by sa ti znova naložiť, a poriadne, veď ako píšeš: "že to občas neškodí a prečistí to hlavu."


91.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 09:35 avatar
Havran :-)) veru,niekedy to bolo tak, že ak nám dal jednu po pysku učiteľ, tak druhú nám dal riaditeľ v riaditeľni a tretiu doma rodič a bolo vyriešené. Onedlho to bude tento model, ak sledujem dianie okolo: deti budú najprv doma biť svojich rodičov a tí potom prídu do školy a tresnú jednu učiteľovi, prípadne riaditeľovi, kedže škola je na vine, že ich deti neposlúchajú :-)

( Sa smejem, ale ktovie, či sa toho aj ja nedožijem, ja som zatiaľ nedostala, držím sa ;-))


93.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2013, 09:44 avatar
Malá Zoe - smej sa smej , ale máš pravdu - v skutočnosti je to model , ktorý pomohol rozvrátiť spoločnosť , tak aby zabudla na hodnoty staršej generácie , ktorá sa nastupujúcemu kapitálu a kléru zdala príliš "červená".


94.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 09:45 avatar
Hm, zaujímavá myšlienka ...


96.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2013, 09:53 avatar
Malá Zoe - ďakujem , škoda , že to nie je moja , no v histórii sa opakuje mnohokrát a to v každom národe


80.
označiť príspevok

Chiara
   18. 2. 2013, 08:25 avatar
Každý účiteľ by mal absolvovať kurz psychologie, práve preto, že je veľa žiakov pre nich nezvládnuteľných. Učiteľ by mal žiakov zaujať tak, aby nepôsobil ako komando, ale ako autorita pedagóg a človek. Sú učitelia, ktorí dokázali pekným prístupom aj z grázla urobiť poslušného. V čom to asi je? Že koľko učiteľov deti ponižuje? Daj Sinaja grázlovi dôležitosť, povýš ho, zmení sa ti k lepšiemu.


82.
označiť príspevok

Vladko muž
   18. 2. 2013, 08:31 avatar
80
"Každý účiteľ by mal absolvovať kurz psychologie". Máš nevedomosti. Na PdF sa vyučuje psychológia.
Súhlasí Malá Zoe


88.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 09:14 avatar
Všeobecná a ontogenetická psychológia a ktorý učiteľ má ukončené aj rozšírujúce štúdium špeciálnej pedag. , tak dokonca všeobecná a špeciálna patopsychológia :-)
Súhlasí Vladko


89.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2013, 09:22 avatar
Keď učiteľ nemá v "krvi" nadanie učiť , nič nepomôže. Tým však nechcem podceniť odbornú kvalifikáciu , ktorá však nakoniec v praxi sa v rutine aj tých najvzdelanejších stráca
Súhlasí Malá Zoe


90.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 09:26 avatar
Presne tak. Vzťah ku práci a ku deťom je stokrát dôležitejší, sú tak kvalitní učitelia, ktorí by hádam ani nemuseli pedagogiku študovať a boli by dobrými učiteľmi.
Ale dnes dochádza veľmi často ku takým vyostreným situáciám, ako aj opísala Sinaja, kedy aj dobrý učiteľ nevie kudy kam, kam až zájsť, či môže preklenúť hranicu a podobne. Napríklad taká spolupráca s rómskymi rodinami, to chce takú dávku trpezlivosti a vnútorného sebaovládania občas, že človek je vyčerpaný na smrť už len z obyčajného rozhovoru s nimi, aby si zachoval úroveň a dôstojnosť a najmä ....pokoj.


108.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 11:53 avatar
"Každý účiteľ by mal absolvovať kurz psychologie, práve preto, že je veľa žiakov pre nich nezvládnuteľných."..nie že pre nich, sú nezvládnuteľní!! ale pre všetkých..
ale vieš ako to je Chiara, učiteľ po práci príde domov, končí..vypína.. ale rodič sa bude dlhodobo trápiť a žať plody svojho benevolentného výchovného prístupu...To je dlhodobý problém a má tendenciu sa len neriešením prehlbovať..a doplatí na to celá spoločnosť. Postráda výchova v pravom slova zmysle...


110.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 11:57 avatar
"Výchova mysle je bez výchovy srdca nedokonalá"
Neviem, kto to povedal, ale vedel, či hovorí ....
Súhlasí Sinaja


83.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2013, 08:40 avatar
Chiara - osobnosť učiteľa má nesporne zásadný vplyv na vývoj osobnosti už od útleho veku. Mal som to šťastie , že som mal úžasných učiteľov /žiaľ , nerozumel som si veľmi s učiteľkami, boli nervózne , prchké a prepracované druhou smenou doma/, rád som nasával vedomosti svojích profesorovmetódou kto sa pýta , ten sa dozvie. Moje otázky znervózňovali iba jedného , lebo som ho vždy nachytal na veciach , ktoré nevedel vysvetliť a to ma bavilo. Moji profesori boli úžasní , vedeli nás zaujať. Mal som to šťastie , že som chodil vždy do najlepších triednych kolektívov vo vedomostiach , ale paradoxne najhorších v chovaní - boli sme príliš "živí" , ale nakoniec sú mnohí z nich /aj keď sme už všetci dedovia/ všeobecne vážení a známy ľudia


84.
označiť príspevok

Vladko muž
   18. 2. 2013, 08:47 avatar
83
"boli sme príliš "živí"". Nie živí, ale nevychovaní. Chyba rodičov,nedôsledne sa rodičia starali o deti.


85.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2013, 08:57 avatar
Vladko - ako vidím , nič si nepochopil , tebe tú hlavičku naprávali od útleho veku , aby si trafil do kostola a je to na tebe poznať - blahoželám ti , aj tvojím rodičom. Keď ťa vykastrujú "dole" , tak nerobíš deti , ale keď celkom hore? - škoda hovoriť 


86.
označiť príspevok

Vladko muž
   18. 2. 2013, 09:01 avatar
85

Nemýlil som sa: nevychovaný a hlúpy je ten starý vypelichaný havran.


92.
označiť príspevok

Mojka1
   18. 2. 2013, 09:42 avatar
havran, koruna z hlavy nebola by ti spadla..keby si Vladkov príspevok..akože nebol vidiel..práve tak sa začínajú hádky..čomu sa tu vraví..výmena názorov. 
Súhlasí Vladko


95.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2013, 09:50 avatar
Mojka1 - asi si prehliadla celý kotext a v tom prípade si nepostihla , že mi vôbec nejde o "moju korunu" , to spravidla ani nerobím a smám nie som za to , aby sme sa tu navzájom navážali jeden do druhého , skôr mi ide o vec. Ja mám svoj svetonázor - možno dokonca vlastný a neberiem ho ani Vladkovi - však čo mu dali to má a vidieť to na ňom , dúfam , že iste má hrdých rodičov na svojho chlapčeka.


97.
označiť príspevok

Vladko muž
   18. 2. 2013, 09:53 avatar
95
"iste má hrdých rodičov na svojho chlapčeka" Tak o tom nepochybuj.


100.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2013, 10:13 avatar
..... a nebuď zakomplexovaný , ja som vyslovil presvedčenie a nie pochybnosť. 


98.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2013, 09:57 avatar
Vladko - to je dobre Vladko , veď to v našej spoločnosti chýba - tá kontinuita a ver , že ja si vôbec nemyslím že by si na to musel byť nutne neveriaci - vlastne každý človek v niečo verí , najhoršie je neveriť v nič , ani v seba. No ty si mladý m môžeš ešte popracovať na sebe.


99.
označiť príspevok

Vladko muž
   18. 2. 2013, 10:12 avatar
98
"No ty si mladý m môžeš ešte popracovať na sebe." Ja stále pracujem na sebe, nechcel by som zakrpatieť - ani duševne, ani fyzicky. Havran, aj teraz už končím,lebo tu na DF sa človek zdokonalí, tak akurát v zlobe. A človek aj musí z niečo žiť, takže odchádzam pracovať. Česť práci súdruh havran.
P.S. Nerob si nárok na posledné slovo.:-)
Súhlasí trin i ty


101.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2013, 10:20 avatar
Vladko - je mi ťa ľúto , že nedokážeš rozonávať viac farieb okrem červenej a čiernej , aj keď ty sám si biely. Chválim ti tvoje predsvzatie a vidím , že si sa správne rozhodol , len to záleží aj z ktorej studničky budeš piť. Veľmi s tebou súhlasím , práca by mala ctiť človeka , ale práca zmysluplná a poctivá. Ver si v čo chceš , ale prácu si ctí. Dbaj však o to , aby jej výsledky slúžili tebe a spoločnosti.


134.
označiť príspevok

Vladko muž
   18. 2. 2013, 15:16 avatar
101
"Chválim ti tvoje predsvzatie a vidím , že si sa správne rozhodol". Nepchaj sa mi do análu.


102.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2013, 10:23 avatar
..... nemal by si pracovať za judášsky groš od farizeja 


103.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 2. 2013, 10:24 avatar
V skratke.. Clovek bez riadnej vychovy nieje o nic lepsi, ako nejaka opica a ved ludia chceli zakony dzungle..


104.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2013, 10:29 avatar
Boris_I. - ale Vladko je hlboko veriaci aj vo svoju výchovu - dostal tú najlepšiu. Len nechápem , keď je toľko veriacich na Slovensku , odkiaľ sa berie toľko , hnusu a vrážd. Teda zjavne za tým sú prachy ako aj vo Vatikáne.


123.
označiť príspevok

Vladko muž
   18. 2. 2013, 14:20 avatar
104 vypelíchaný havran

No čo? Nedôveruješ si? Privolávaš posilu? Nerob si nádej, toto ťa neposilní, ani na rozume nepridá, Venuj sa ty radšej sebe, komunisto.


141.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2013, 15:40 avatar
Vladko - ja už mám svoj vek a dávno už nemám čiernu hrivu. S tebou je to však horšie. Okrem tvojej teistickej viery si veľa nepodedil a tvoj pánbožko ti nenasúdil do tej mozgovne , myslel som ,že ti aspoň dal veľké srdce , ale tak sa zdá , že si krpec so srdcom blízko riti. To ti samozrejme odpovedám na tvojú "úctivú " reakciu , v ktorej si sa plne prejavil so svojím svätuškárskym jedom. Keď budem naozaj vypelichaný , tak si kúpim parochňu , no ty v apatiéke nekúpiš , ani v kostole nevymodlíš. Sklamal si ma , lebo som o tebe stratil aj tú štipku dobrej mienky čo som o tebe mal. Nevadí , však ja radšej na ľuďoch vidím to lepšie ako je.


142.
označiť príspevok

Petrana žena
   18. 2. 2013, 15:49 avatar
...let it be! Vráťte sa téme, chlapci!
Súhlasí Sinaja


143.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2013, 15:55 avatar
Petrana - ok - len som mu zjavil božie slovo a budem veľmi šťastný ak som mu prebudil ducha , nechc sa nepotáca celý život , lebo mu prajem ešte dlhú cestu.


144.
označiť príspevok

Petrana žena
   18. 2. 2013, 16:15 avatar
...ale duch sa nebudí takto...a toho svojho nechávaš spinkať?


145.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2013, 16:19 avatar
Petrana - môj už má nárok odpočívať 


146.
označiť príspevok

Petrana žena
   18. 2. 2013, 16:22 avatar
...BU...a teraz som ti ho prebudila! 


147.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2013, 16:24 avatar
Petrana - no teraz som v úľaku a budem sa báť , asi nezaspím 


150.
označiť príspevok

Petrana žena
   18. 2. 2013, 16:46 avatar
...nevadí, snívať sa dá aj s otvorenými očami. 


148.
označiť príspevok

Vladko muž
   18. 2. 2013, 16:43 avatar
141
"som o tebe stratil aj tú štipku dobrej mienky" Zato ja som o tebe nemal ani za tú štipku, Si starý, zlý, závistlivý a neprajný človek. A ešte jedno - úlisný.


122.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 12:51 avatar
Občas by som najradšej žila v týchto časoch, zo starých dobrých filmov a seriálov ....
http://www.youtube.com/watch?v=CDzIJI-DPCw Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Sinaja


130.
označiť príspevok

Petrana žena
   18. 2. 2013, 15:04 avatar
...vo všeobecnosti si však myslím, že školstvo je prefeminizované, že ho treba posilniť mužskými pedagogickými autoritami.


131.
označiť príspevok

Vladko muž
   18. 2. 2013, 15:11 avatar
130
Mužská pedagogická autorita ti pracovať na ZDŠku za 4OO eur nepôjde. A len tak medzi nami, bola by si nadšená keby tvoj muž bol učiteľom za taký plat? Aj vtedy by si presadzovala mužov do školstva pri týchto platoch?
Súhlasí Petrana, Mojka1


136.
označiť príspevok

Petrana žena
   18. 2. 2013, 15:22 avatar
...trefa do čierneho... 


138.
označiť príspevok

Mojka1
   18. 2. 2013, 15:30 avatar
ani za 500.- €/mes. však Anjika zutekala zo školstva, vraj sa nebude za pár šupov trápiť s cudzími drzými deťmi..a ešte drzejšími rodičmi..nikoho neanalyzujem..ona sama toto na df-ku písala.


140.
označiť príspevok

Petrana žena
   18. 2. 2013, 15:36 avatar
...iba jedno sa pýtajte: má moja cesta srdce? Ak nie, zmeňte ju! Ak má, výsledky sa dostavia aj v podobe finančného ohodnotenia...


149.
označiť príspevok

Petrana žena
   18. 2. 2013, 16:44 avatar


152.
označiť príspevok

Ranexill muž
   18. 2. 2013, 18:38 avatar
Sinaja a ako to je skutocne s tebou? Ved mozes odíst.


158.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 19:06 avatar
oóo bože ranex, mna práca baví..ja problémy nemám..

len ich vnímam a vidím navokol..a vôbec poukázať na ne, nech sa vie, aj o tejto šedej stránke učit. povolania..
nech nie sú očiernovaní vždy len učitelia, škola a žiaci sú v zásade vždy len tie nevinné obete
nech zvíťazí priamy nezaujatý pohlad na danú okolnosť..a nech zodpovednosť si nesie každý sám za seba..


159.
označiť príspevok

ether muž
   18. 2. 2013, 19:07 avatar
to sa nestane


160.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 19:10 avatar
vidíš, a to má hnevá..
to zviazané hrdlo a tá nespravodlivosť..


161.
označiť príspevok

ether muž
   18. 2. 2013, 19:12 avatar
sú veci, ktoré sa proste asi zmeniť nemôžu...


162.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 19:18 avatar
ešte dobre, že človek nemá náladu takto myslieť a týmto spôsobom pozerať príliš často...len by si nivočil život .) a len sa zbytočne utrápil..
..no občas si uvedomiť aj túto realitu je celkom fajn .)


163.
označiť príspevok

ether muž
   18. 2. 2013, 19:19 avatar
ale niektoré veci asi proste treba nechať tak


164.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 19:21 avatar
..vie byť aj konkretny ?


165.
označiť príspevok

ether muž
   18. 2. 2013, 19:22 avatar
napr. sa s niektorými nebavím na túto tému, pretože je to totálne nezmyselné
možno je to skôr otázka diskutujúcich ako témy


170.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   18. 2. 2013, 23:20 avatar
Vždy je to otázka diskutujúcich, ktorí na virtuálnych miestach na to určených, teda napríklad na diskusných fórach, prezentujú svoje subjektívne názory a poukazujú na problémy a konfrontujú ich s inými diskutujúcimi a ich názormi. Myslím, že to bol aj zmysel vytvorenia tohto fóra - diskusie individualít a vzájomne ovplyvňovanie sa ..
Súhlasí Sinaja


166.
označiť príspevok

Sinaja žena
   18. 2. 2013, 19:30 avatar
ether, s týmto nesúhlasím...nezmyselne je to vtedy, ak človek NECHCE vidieť aj iný názor ako ten jeho...no ak pripustí, že niečo na tom bude a otvorí svoje oči o niečo objektívnejšie, može sa priblížiť k novému videniu..
pravda je však taká, že ťažko zmeniť dlho prezentovanú verejnú mienku o školstve..
chýbajú ľudom hlbšie vedomosti, prepojenosti ..no odsudiť na základe neoverených resp. len počutých faktov je celkom jednoduché, to ide každemu veľmi dobre.


180.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   19. 2. 2013, 00:01 avatar
Ten avatar, to je znovu jeseň, či ma chytá nejaká halucinácia? ;-)) Sinaji, rozkvitnuté jarné stromy, nie listy, tie už opadali do blata a zhnili ;-)
Súhlasí Sinaja


184.
označiť príspevok

Sinaja žena
   19. 2. 2013, 00:23 avatar
)) ježíš fakt ja mám opat jeseň nože to idem rýchlo zmeniť.)


185.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   19. 2. 2013, 00:26 avatar
A vari sa tebe samé prehadzujú avatary? ;-) Super piknik, to je ten, čo pôjdeme s cumľom? ;-))
Súhlasí Sinaja


188.
označiť príspevok

Sinaja žena
   19. 2. 2013, 00:30 avatar
ale kdeže, len som taká lenivá, že som dal to, čo som mala zrovna uložené ))
..neviem či práve s ním )..ale pekný pohlad, čo? už sa žiada..len nech to biele čudo na zemi čo najskor zmizne  
Súhlasí Malá Zoe


189.
označiť príspevok

Scarllet žena
   19. 2. 2013, 00:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.192.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   19. 2. 2013, 00:38 avatar
Presne, dokonca som počula, že v zahraničí má jednu triedu na starosti vyslovene pedagogický tím, od učiteľa, psychológa, špeciálneho pedagóga, terapeuta, logopéda ...aké problémy sú v konkrétnej triede, na každý problém je človek. To je iné kafe. Snívajme :-)
Súhlasí Sinaja


194.
označiť príspevok

Scarllet žena
   19. 2. 2013, 00:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.197.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   19. 2. 2013, 01:00 avatar
Taký systém je v severských krajinách, nám o tom nedávno prednášali, lebo to chcú zaviesť aj u nás ...v triede max 15 žiakov, ale aj žiaci so špeci potrebami ( telesné, mentálne postihnutie, poruchy učenia, správania a pod) povinne začlenení medzi zdravé deti a triedu vedie ten ped. tím. Učiteľ učí, samozrejme. Zvyšné problémy rieši individuálne zvyšok tímu.
Ono je to pekné, len neviem, ako chcú u nás na Sk ten tím odborníkov na 1 triedu zaplatiť a celkovo to zrealizovať. Ale taký vraj bude trend do budúcna .....


200.
označiť príspevok

Sinaja žena
   19. 2. 2013, 01:06 avatar
hehee, náš minister má pekné sny


206.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   19. 2. 2013, 01:20 avatar
Sinaja, berieš ma potom ako špeciálneho pedagóga ku sebe? ;-)) Psychologičku už mám do partie a zvyšných nepotrebujeme ;-))
Súhlasí Sinaja


209.
označiť príspevok

Sinaja žena
   19. 2. 2013, 01:24 avatar
že váhaš ) kedy začíname?   


195.
označiť príspevok

Sinaja žena
   19. 2. 2013, 00:52 avatar
u nás toho v školstve nefunguje strašne veľa..aspoň, že tými vedomosťami žiaci nezaostávajú za inými krajinami..
Súhlasí Malá Zoe


207.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 2. 2013, 01:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.210.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   19. 2. 2013, 01:27 avatar
Nie, ale krieda je už tiež pomaly na ústupe, počula si už o interaktívnych tabuliach?
ja ich volám aj hyperaktívne ;-))


212.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 2. 2013, 01:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.211.
označiť príspevok

Sinaja žena
   19. 2. 2013, 01:27 avatar
ja nie..krieda mi nijako nevadí, jedine ak sa mi ju podarí na tabuli zlomiť, a necht sa mi doslova do tej tabule zaryje ..joj, hnusný to zvuk..
Súhlasí viluette, Malá Zoe


214.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 2. 2013, 01:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.213.
označiť príspevok

Sinaja žena
   19. 2. 2013, 01:30 avatar
no žienky tak dobrú noc vám
Súhlasí viluette, Malá Zoe
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:45,  uz si dokrákal ? *21
dnes, 02:21,  A znova mimo. Máš dojem, že sa snažím o nejakú revolúciu? Nie.. ja tú revolúciu žijem...
dnes, 02:15,  ty si potykaš s odporom pretoze si blbec a fejkovy revolucionár *21
dnes, 01:56,  Topíš sa vo vlastných zvratkoch. Ja som tento spôsob myslenia zavrhol. A to je to, čo sa...
dnes, 01:53,  8. ja si radšej zistím fakty, nedomyšlam si keketiny ako ty *19
dnes, 01:49,  youtube.com/watch?v=GvJIZYZDouY
dnes, 01:49,  A štandardne si nič nepochopila.. ešte že máš googla.......
dnes, 01:49,  Je to o tebe..
dnes, 01:46,  kokot sa ozval *21 https://de.m.wikipedia.org/wiki/Der_Schacht
dnes, 01:41,  Si posadnutá, alebo neviem, čo máš s rozumom... Je to o nás a o tom, že my sme...
dnes, 01:34,  je to v podstate o takych ako si ty. ;) rád praješ smrt miliarárom ale keby si sa dostal...
dnes, 01:25,  nie bobor, nie je to alegória na kapitalizmus s hierarchiou bohatych hornych a chudobnych...
dnes, 00:51,  Výborný. Je ti jasné, o čom ten film bol?
dnes, 00:15,  Že sa bude plakať a škrípať zubami ;)
dnes, 00:13,  A čo si nám chcel týmto povedať?
dnes, 00:10,  181- skarlett - dúfam, že si to ty, lebo v tvojich nickoch strácam prehľad a text vnímam...
včera, 23:55,  Krištof, ja už som to vzdal do nekonečna niekoho presviedčať o nesmrtelnosti chrústov,...
včera, 23:38,  285- čakal som, že budeš protiargumentovať a robiť zo mňa hlupáka. Preto som pokračoval...
včera, 23:25,  192- Dobre, tak sem dám originál: „Len hlupáci a mŕtvoly nemenia svoj názor.“ —...
včera, 23:14,  Aj gravitácia je vzťah medzi hmotou.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Mimoriadne situácie neexistujú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(444 281 bytes in 1,707 seconds)