Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Odštartovala petícia za vyhlásenie referenda o vystúpení Slovenska z NATO

155
reakcií
3743
prečítaní
Tému 4. februára 2015, 16:29 založil Sloven.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 2. 2015, 16:29 avatar
Podporíte, lebo ja áno....)

Situácia vo viacerých regiónoch sveta je mimoriadne napätá. Krvavých vojenských konfliktov je neúrekom. Verejnosť v mnohých krajinách rozdeľujú názory na činnosť vojenskej aliancie NATO. Jedni ju podporujú, druhí razantne protestujú
Po rozpade vojenského bloku krajín Varšavskej zmluvy zostalo jedinou veľkou celosvetovou vojenskou alianciou NATO. Jej poslaním je ochrana mieru na planéte. Mnohí ľudia si však myslia, že práve táto aliancia je zdrojom väčšiny krvavých vojenských konfliktov po celom svete. Polarita názorov verejnosti sa ešte zostrila kvôli začiatku rozsiahlych vojenských operácií na Blízkom Východe a konfliktu na Ukrajine.
Ilustračné fotoIlustračné foto
Snaha o vybudovanie nových základní NATO /fakticky amerických vojenských základní/ na území EÚ, o vyzbrojenie ukrajinskej armády a rozdúchavanie konfliktu u našich východných susedov zjavne nevonia mnohým obyvateľom Európy a protestujú proti agresívnym krokom NATO, ktoré je fakticky iba predĺženou rukou americkej vlády a armády. Vo viacerých európskych krajinách sa šíria protesty proti účasti v aktivitách NATO a proti členstvu v tejto vojenskej aliancii.
V niektorých krajinách odštartovali petície za vyhlásenie referenda o vystúpení daných krajín z NATO. Podobnú petíciu spustila skupina občanov aj na Slovensku. Autor článku o začiatku petičnej akcie - Martin Bago sa na facebookovej stránke pokúsil posvietiť si na súčasné aktivity NATO a vysvetliť, prečo by Slovensko malo vystúpiť z tejto vojenskej aliancie.
Pripomína, že NATO je medzivládna vojensko-politická aliancia, ktorá sa po páde ZSSR a zrušení Varšavskej zmluvy stala jedinou organizáciou kolektívnej obrany na svete. "Jej hlavnou úlohou je oficiálne chrániť slobodu a bezpečnosť svojich členov všetkými dostupnými politickými a vojenskými prostriedkami. Základom fungovania NATO je vzájomná politická a vojenská spolupráca medzi jednotlivými suverénnymi členskými krajinami. Členstvo v aliancii je dobrovoľné," pripomína autor.
Zdôrazňuje, že vstupom do NATO sa členské krajiny zaviazali ochraňovať slobodu, spoločné dedičstvo a civilizáciu svojich obyvateľov, založené na princípoch demokracie, individuálnej slobody a právneho štátu. "Každá členská krajina tiež prijala na seba záväzok podieľať sa na riziku a zodpovednosti, ale aj na výhodách kolektívnej bezpečnosti vyplývajúcich z Washingtonskej zmluvy. Rozhodnutia NATO sú prijímané na základe konsenzu, po diskusii a konzultáciách medzi členskými krajinami. Toľko oficiálna propaganda NATO. A teraz skutočná realita," prízvukuje Martin Bago.
"To, čo sa za posledné roky z tejto tzv. bezpečnostnej organizácie vykľulo, nemá s bezpečnosťou, demokraciou, slobodou, právom a dobrovoľným členstvom nič spoločné! Z NATO sa stala agresívna kolonizátorská vojenská organizácia, ktorá pod vedením svojho hlavného vodcu - Spojených štátov amerických po celom svete napáda suverénne a nezávislé krajiny, ktoré nesúhlasia s hegemónistickou americkou politikou! Táto vojenská organizácia na čele s USA bola hlavným agresorom vo všetkých vojenských konfliktoch posledných desaťročí, ktoré sa odohrali vo svete a zahynuli pri nich milióny ľudí!", prízvukuje.
Tvrdí, že jednotlivé členské štáty nemajú v Aliancii žiadne slovo a musia sa podriadiť diktátu USA. "Žiadne slobodné a demokratické rozhodovanie tu nefunguje. Dobrovoľnosť členstva v NATO je tiež len ilúzia a jedno veľké klamstvo. Keď sa totižto už raz nejaká krajina (alebo lepšie povedané zapredaní podplatení politici danej krajiny) rozhodne stať členom NATO, vystúpiť z nej pod tlakom a vyhrážkami vojnových štváčov je nesmierne náročné," vysvetľuje autor článku.
Pripomína, že táto vojensko-politická organizácia ukázala najmä v posledných pár rokoch svoju pravú tvár a stala sa spolu so svojím vodcom USA hlavným nebezpečenstvom pre celosvetový mier. "Ihneď po páde ZSSR došlo napriek sľubom Rusku k rozširovaniu NATO na východ, čím sa Aliancia neustále približovala k ruským hraniciam. Ruská Federácia neustále vyjadrovala svoje nesúhlasné stanovisko, no danú situáciu ešte ako tak trpela. No po tom, čo USA s členskými krajinami NATO vpadli do Afganistanu, Iraku, Lýbie, finančne, materiálne a vojensky vyzbrojili teroristov v Sýrii a spolu s EÚ podporili a previedli ozbrojený puč na Ukrajine, sa začali vzťahy medzi Ruskom a NATO zhoršovať," podčiarkol.
Poukazuje na to, že zlom nastal najmä po tom, čo sa Štátna duma Ruskej federácie po ozbrojenom kyjevskom puči a demokratickom krymskom referende rozhodla o prinavrátení tohto polostrova (na ktorý si už USA a NATO nárokovali) späť do Ruska, po čom spustili západní politici a vojnoví štváči obrovskú protiruskú hystériu a neoficiálne začali voči Rusku druhú Studenú vojnu. "Situácia a vzťah medzi NATO a Ruskom sa odvtedy ešte viac zhoršili, a to najmä po tom, ako sa v septembri minulého roku členské krajiny NATO zhodli (samozrejme, pod tlakom USA), že v Pobaltsku a v Poľsku Aliancia postaví svoje základne a vytvorí jednotky rýchleho nasadenia," pripomína Martin Bago.
Hovorí, že akoby to nestačilo, velenie NATO zachádza v súčasnosti ešte ďalej a má už na stole plány na výstavbu svojich základní na území skoro všetkých členských štátov východného bloku. "Týkať sa to môže aj nášho územia, ktoré Aliancii len mimochodom s radosťou Lajčák a Kiska ponúkli! V tomto prípade už pôjde o priamu okupáciu našej republiky cudzími jednotkami! Dnes padli v USA (NATO oficiálne vyhlásilo, že sa ho to netýka) dokonca už aj prvé návrhy poskytnúť kyjevskému režimu smrtiace útočné zbrane v boji s vlastným obyvateľstvom," varuje autor článku.
Vysvetľuje, že aj preto bola v týchto dňoch oficiálne spustená petícia za vyhlásenie referenda o vystúpení Slovenskej republiky zo všetkých štruktúr NATO. "Hlavným zdôvodnením je nesúhlas s prítomnosťou vojsk NATO na našom území a nesúhlas s agresiou rozpínavej politiky USA voči suverénnym a nezávislým krajinám sveta! Petíciu spustila komunita Slovanské ženy - matky proti vojne.
Bez dobrej organizácie a spolupráce medzi občanmi petícia za referendum nezíska potrebných 350 000 platných podpisov a teda referendum o vystúpení Slovenska z NATO prezident Slovenskej republiky nevyhlási. Aj preto je veľmi dôležité začať sa organizovať a zbierať podpisy, či už v skupinkách alebo jednotlivo. Veľmi dobrou príležitosťou pre vyzbieranie veľkého počtu podpisov bude sobotňajšie referendum, pretože sa ho s najväčšou pravdepodobnosťou zúčastní masa ľudí, z ktorých väčšina bude určite ochotná podpísať sa pod túto petíciu! Treba si dať ale pozor na čitateľnosť každého podpisu, pretože každý jeden z nich bude pri sčítavaní veľmi dôležitý," prehlasuje Martin Bago.
Radí, že daný petičný hárok si treba vytlačiť a po vyzbieraní dostatočného počtu podpisov zaslať ľuďom z petičného výboru, ktorých adresy sú uvedené na petičnom hárku. "Petičný hárok si môžete stiahnuť aj tu:
Ak vám teda záleží na budúcnosti nás všetkých a na tom, aby sme my Slováci žili aj naďalej v mieri, nemuseli ísť bojovať za záujmy USA do nezmyselných vojen, aby Slovensko prestalo oficiálne podporovať sankčnú vojnu proti Rusku, nacistickú chuntu a vraždenie ľudí na východe Ukrajiny, vytlačte si vyššie uvedené petičné hárky a pomôžte so zbieraním podpisov. Ide o nás všetkých, ide o našu budúcnosť," vyhlasuje v závere autor článku Martin Bago.
www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 2. 2015, 16:30 avatar
Petičný hárok si môžete stiahnuť aj tu: ulozto.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 2. 2015, 19:17 avatar
Súhlasím, ale keby niekomu vadilo stiahnutie podpisového hárku z Ulož.to, tak alternatívne môže z odkazu: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Priamy odkaz: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Hárok je vo formáte PDF. Ľahko sa vytlačí v tlačiarni. A ak môžete, posielajte aj hárok hoci aj s jedným podpisom. Každý podpis sa počíta.
Súhlasí Kasafran


37.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   5. 2. 2015, 07:33 avatar
Kokot sprosty....iba tu rozsirujes lzi a jebnute ideologie.


81.
označiť príspevok

Mirante muž
   5. 2. 2015, 19:31 avatar
Ideálny stav by bol taký, keby sa všetky krajiny bývalého východného bloku stali neutrálne a vlastne by vzniklo veľké bezpečné územie v Európe včítane už teraz neutrálneho Fínska, Rakúska a Švajčiarska. Bol by to blok krajín s dobrými vzťahmi s krajinami NATO a Ruskom.

Myslím si, že takúto myšlienku je vhodné podporovať.

Ale prvým reálnejším krokom sa javí vytvorenie bloku neutrálnych krajín Rakúska, Švajčiarska, Českej republiky, Slovenska a Maďarska. Bolo by vhodné začať rozhovory o možnostiach vzájomnej vojenskej spolupráce v prípade viac menej teoretického napadnutia niektorej z týchto našich krajín. Preto teoretického, pretože predpokladám, že by sa tento blok usiloval napriek svojej vojenskej sile o mierovú politiku a nikdy by z vlastnej iniciatívy nevyvolával konflikty smerujúce k použitiu zbraní.

Za takýchto predpokladov som jednoznačne za neutralitu Slovenska, ktorého bezpečnosť by bola dohodami s ostatnými neutrálnymi štátmi zaručená.

Ak Poľsko a pobaltské krajiny, Rumunsko a Bulharsko ešte nedospeli k poznaniu, že nie je vhodné provokovať Rusov jednotkami NATO na svojom území, je to ich vec. Ale Slovensko by si malo hľadať rozumnejších partnerov . Rakúsko a aj Švajčiarsko podľa mňa patria k tým podstatne rozumnejším partnerom.


82.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 2. 2015, 19:34 avatar
Mirante: Ideálny stav by bol taký, keby sa všetky krajiny bývalého východného bloku stali neutrálne a vlastne by vzniklo veľké bezpečné územie v Európe

Ale Islamský štát má iné predstavy o Európe. Minimálne majú záujem o Balkán a Pyrenejský polostrov.


3.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   4. 2. 2015, 16:52 avatar
Len doplnim...pri napadnuti ktoreho kolvek statu aliancie sa povazuje ako vojensky odpor voci celej aliancii! Do pipiny co ja mam spolocne s vojenskymi starostami do ktorych ma zatahuju americania???


4.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 2. 2015, 16:54 avatar
Nič, len akurát, že niekto nám zabezpečil členstvo v NATO....


6.
označiť príspevok

Aranjes žena
   4. 2. 2015, 19:22 avatar
4. ...ani referendum nám nedopriali


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 2. 2015, 19:22 avatar
HZDS s Mečiarom zmarili referendum.
Súhlasí ulmus


8.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 2. 2015, 20:19 avatar
Veď nakoniec sa konalo, ak sa nemýlim, len prišlo 10% voličov, takže bolo neplatné, alebo sa mýlim?

Nakoniec keby išlo len o tie tri otázky, ako bolo pôvodné určené, tak mohlo byť vcelku úspešné, ale vtedajší prezident Kováč pridal štvrtú, ktorá nič nemala spoločné s pôvodným plánom, musel to nakoniec riešiť Ústavný súd...Teda ak by niekto do toho nič sa nesnažil pridať, tak mohlo byť úspešné, ale dnes už môžme len o tom polemizovať...Už je to za nami, cyklista zo svojou partajou to rozhodol za nás....Zaujímavé, že to už nikomu až tak nevadí, že...???

1. Ste za vstup Slovenska do NATO? 2.

Ste za rozmiestnenie jadrových zbraní na území SR? 3.

Ste za rozmiestnenie vojenských základní na území SR? Právo vyhlásiť referendum patrilo prezidentovi.
Súhlasí anonymný_koník


10.
označiť príspevok

Aranjes žena
   4. 2. 2015, 22:14 avatar
8. Ba veru /tá hosipa /...štvrtá otázka bola "Súhlasíte, aby prezidenta SR volili občania SR podľa priloženého návrhu ústavného zákona priamo?" ..Neviem,či by bolo úspešné bez tejto otázky,skôr sme sa tým referendom bohviehako nezaoberali a tak to aj dopadlo .
Súhlasí anonymný_koník


9.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   4. 2. 2015, 22:03 avatar
Ty kokso, a to je zase od 18?   keby aj nie, tak už len doma nájdem 6 podpisov  


11.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 2. 2015, 22:48 avatar
Nechce sa mi to čítať, mohol by mi niekto stručne povedať, prečo by sme mali vystúpiť z NATO?


12.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   4. 2. 2015, 22:49 avatar
Situácia vo viacerých regiónoch sveta je mimoriadne napätá. Krvavých vojenských konfliktov je neúrekom. Verejnosť v mnohých krajinách rozdeľujú názory na činnosť vojenskej aliancie NATO. Jedni ju podporujú, druhí razantne protestujú
Po rozpade vojenského bloku krajín Varšavskej zmluvy zostalo jedinou veľkou celosvetovou vojenskou alianciou NATO. Jej poslaním je ochrana mieru na planéte. Mnohí ľudia si však myslia, že práve táto aliancia je zdrojom väčšiny krvavých vojenských konfliktov po celom svete. Polarita názorov verejnosti sa ešte zostrila kvôli začiatku rozsiahlych vojenských operácií na Blízkom Východe a konfliktu na Ukrajine.
Ilustračné foto
Ilustračné foto
Snaha o vybudovanie nových základní NATO /fakticky amerických vojenských základní/ na území EÚ, o vyzbrojenie ukrajinskej armády a rozdúchavanie konfliktu u našich východných susedov zjavne nevonia mnohým obyvateľom Európy a protestujú proti agresívnym krokom NATO, ktoré je fakticky iba predĺženou rukou americkej vlády a armády. Vo viacerých európskych krajinách sa šíria protesty proti účasti v aktivitách NATO a proti členstvu v tejto vojenskej aliancii.
V niektorých krajinách odštartovali petície za vyhlásenie referenda o vystúpení daných krajín z NATO. Podobnú petíciu spustila skupina občanov aj na Slovensku. Autor článku o začiatku petičnej akcie - Martin Bago sa na facebookovej stránke pokúsil posvietiť si na súčasné aktivity NATO a vysvetliť, prečo by Slovensko malo vystúpiť z tejto vojenskej aliancie.
Pripomína, že NATO je medzivládna vojensko-politická aliancia, ktorá sa po páde ZSSR a zrušení Varšavskej zmluvy stala jedinou organizáciou kolektívnej obrany na svete. „Jej hlavnou úlohou je oficiálne chrániť slobodu a bezpečnosť svojich členov všetkými dostupnými politickými a vojenskými prostriedkami. Základom fungovania NATO je vzájomná politická a vojenská spolupráca medzi jednotlivými suverénnymi členskými krajinami. Členstvo v aliancii je dobrovoľné,“ pripomína autor.
Zdôrazňuje, že vstupom do NATO sa členské krajiny zaviazali ochraňovať slobodu, spoločné dedičstvo a civilizáciu svojich obyvateľov, založené na princípoch demokracie, individuálnej slobody a právneho štátu. „Každá členská krajina tiež prijala na seba záväzok podieľať sa na riziku a zodpovednosti, ale aj na výhodách kolektívnej bezpečnosti vyplývajúcich z Washingtonskej zmluvy. Rozhodnutia NATO sú prijímané na základe konsenzu, po diskusii a konzultáciách medzi členskými krajinami. Toľko oficiálna propaganda NATO. A teraz skutočná realita,“ prízvukuje Martin Bago.
„To, čo sa za posledné roky z tejto tzv. bezpečnostnej organizácie vykľulo, nemá s bezpečnosťou, demokraciou, slobodou, právom a dobrovoľným členstvom nič spoločné! Z NATO sa stala agresívna kolonizátorská vojenská organizácia, ktorá pod vedením svojho hlavného vodcu - Spojených štátov amerických po celom svete napáda suverénne a nezávislé krajiny, ktoré nesúhlasia s hegemónistickou americkou politikou! Táto vojenská organizácia na čele s USA bola hlavným agresorom vo všetkých vojenských konfliktoch posledných desaťročí, ktoré sa odohrali vo svete a zahynuli pri nich milióny ľudí!“, prízvukuje.
Tvrdí, že jednotlivé členské štáty nemajú v Aliancii žiadne slovo a musia sa podriadiť diktátu USA. „Žiadne slobodné a demokratické rozhodovanie tu nefunguje. Dobrovoľnosť členstva v NATO je tiež len ilúzia a jedno veľké klamstvo. Keď sa totižto už raz nejaká krajina (alebo lepšie povedané zapredaní podplatení politici danej krajiny) rozhodne stať členom NATO, vystúpiť z nej pod tlakom a vyhrážkami vojnových štváčov je nesmierne náročné,“ vysvetľuje autor článku.
Pripomína, že táto vojensko-politická organizácia ukázala najmä v posledných pár rokoch svoju pravú tvár a stala sa spolu so svojím vodcom USA hlavným nebezpečenstvom pre celosvetový mier. „Ihneď po páde ZSSR došlo napriek sľubom Rusku k rozširovaniu NATO na východ, čím sa Aliancia neustále približovala k ruským hraniciam. Ruská Federácia neustále vyjadrovala svoje nesúhlasné stanovisko, no danú situáciu ešte ako tak trpela. No po tom, čo USA s členskými krajinami NATO vpadli do Afganistanu, Iraku, Lýbie, finančne, materiálne a vojensky vyzbrojili teroristov v Sýrii a spolu s EÚ podporili a previedli ozbrojený puč na Ukrajine, sa začali vzťahy medzi Ruskom a NATO zhoršovať,“ podčiarkol.
Poukazuje na to, že zlom nastal najmä po tom, čo sa Štátna duma Ruskej federácie po ozbrojenom kyjevskom puči a demokratickom krymskom referende rozhodla o prinavrátení tohto polostrova (na ktorý si už USA a NATO nárokovali) späť do Ruska, po čom spustili západní politici a vojnoví štváči obrovskú protiruskú hystériu a neoficiálne začali voči Rusku druhú Studenú vojnu. „Situácia a vzťah medzi NATO a Ruskom sa odvtedy ešte viac zhoršili, a to najmä po tom, ako sa v septembri minulého roku členské krajiny NATO zhodli (samozrejme, pod tlakom USA), že v Pobaltsku a v Poľsku Aliancia postaví svoje základne a vytvorí jednotky rýchleho nasadenia,“ pripomína Martin Bago.
Hovorí, že akoby to nestačilo, velenie NATO zachádza v súčasnosti ešte ďalej a má už na stole plány na výstavbu svojich základní na území skoro všetkých členských štátov východného bloku. „Týkať sa to môže aj nášho územia, ktoré Aliancii len mimochodom s radosťou Lajčák a Kiska ponúkli! V tomto prípade už pôjde o priamu okupáciu našej republiky cudzími jednotkami! Dnes padli v USA (NATO oficiálne vyhlásilo, že sa ho to netýka) dokonca už aj prvé návrhy poskytnúť kyjevskému režimu smrtiace útočné zbrane v boji s vlastným obyvateľstvom,“ varuje autor článku.
Vysvetľuje, že aj preto bola v týchto dňoch oficiálne spustená petícia za vyhlásenie referenda o vystúpení Slovenskej republiky zo všetkých štruktúr NATO. „Hlavným zdôvodnením je nesúhlas s prítomnosťou vojsk NATO na našom území a nesúhlas s agresiou rozpínavej politiky USA voči suverénnym a nezávislým krajinám sveta! Petíciu spustila komunita Slovanské ženy - matky proti vojne.
Bez dobrej organizácie a spolupráce medzi občanmi petícia za referendum nezíska potrebných 350 000 platných podpisov a teda referendum o vystúpení Slovenska z NATO prezident Slovenskej republiky nevyhlási. Aj preto je veľmi dôležité začať sa organizovať a zbierať podpisy, či už v skupinkách alebo jednotlivo. Veľmi dobrou príležitosťou pre vyzbieranie veľkého počtu podpisov bude sobotňajšie referendum, pretože sa ho s najväčšou pravdepodobnosťou zúčastní masa ľudí, z ktorých väčšina bude určite ochotná podpísať sa pod túto petíciu! Treba si dať ale pozor na čitateľnosť každého podpisu, pretože každý jeden z nich bude pri sčítavaní veľmi dôležitý,“ prehlasuje Martin Bago.
Radí, že daný petičný hárok si treba vytlačiť a po vyzbieraní dostatočného počtu podpisov zaslať ľuďom z petičného výboru, ktorých adresy sú uvedené na petičnom hárku. „Petičný hárok si môžete stiahnuť aj tu:
Ak vám teda záleží na budúcnosti nás všetkých a na tom, aby sme my Slováci žili aj naďalej v mieri, nemuseli ísť bojovať za záujmy USA do nezmyselných vojen, aby Slovensko prestalo oficiálne podporovať sankčnú vojnu proti Rusku, nacistickú chuntu a vraždenie ľudí na východe Ukrajiny, vytlačte si vyššie uvedené petičné hárky a pomôžte so zbieraním podpisov. Ide o nás všetkých, ide o našu budúcnosť,“ vyhlasuje v závere autor článku Martin Bago.
eu

Som to skopíroval celé    


13.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   4. 2. 2015, 22:50 avatar
A petícia vyzerá takto (ak ti ani tá nešla):

Petícia za okamžité vystúpenie Slovenskej republiky zo štruktúr NATO

„My, dolupodpísaní občania,
žiadame týmto o okamžité vystúpenie Slovenskej republiky z vojenských a politických štruktúr Severoatlantickej aliancie (NATO), ktorá svojím agresorským pôsobením predstavuje reálne nebezpečenstvo pre obyvateľstvo našej krajiny, ako aj pre mierové spolužitie národov Európy. Nedáme sa viac zatiahnuť do ďalších nezmyselných vojen, ktoré vyvolávajú mocní tohto sveta a my v nich musíme umierať. Sme za mierové politické riešenia všetkých konfliktov a nie za vojenskú okupáciu krajín, ktoré sa vymykajú záujmom predstaviteľov krajín NATO! Sme za mier medzi všetkými národmi!“
Preto žiadame prezidenta Slovenskej republiky, aby vyhlásil referendum s nasledovnou otázkou:

1. Súhlasíte s tým, aby Slovenská republika vystúpila zo všetkých vojenských a politických štruktúr organizácie Severoatlantickej aliancie (NATO)?

Petičný výbor:

Soňa Valovičová, 991 55 Kátlovce 339, nar. 28. 4. 1975
Emil Bako, 082 61 Ražňany 132, nar. 12. 8. 1955
Eva Hrabková, Vrbová 6, 080 01 Prešov
Zdeněk Rajchl, Staromyjavská 721/12, 907 01 Myjava
Marián Farkaš, Boženy Nemcovej 8, 811 04 Bratislava, nar. 27. 8. 1971
Karol Lupták, 962 04 Kriváň 553
Martin Zeleňák, 090 21 Chotča 136


22.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 2. 2015, 23:31 avatar
vďaka :D
Súhlasí anonymný_koník


14.
označiť príspevok

rastos muž
   4. 2. 2015, 22:59 avatar
Predstava, že ak vystúpime z NATO, zaistíme si tým mier, je podľa mňa iluzórna.


15.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   4. 2. 2015, 23:04 avatar
Všetko musí mať výhodu i nevýhody. A samozrejme, že ten mier nikdy nebude 100%-ný...
Ale páčilo by sa ti, ak by si musel ísť do boja za krajinu, za ktorú nechceš bojovať, ale musíš, lebo si občanom danej krajiny...odísť z domu a tam pif paf?...
To je úplne celé zle tieto polit. systémy. A vojny vôbec..


16.
označiť príspevok

rastos muž
   4. 2. 2015, 23:08 avatar
Nie, nepáčilo. Ani za svoju krajinu by sa mi nepáčilo bojovať.
Ale ak by som chcel, aby moju krajinu chránilo širšie spoločenstvo, musím byť ochotný do neho aj prispieť.
(Inak, tieto úvahy sú zatiaľ asi bezpredmetné, pretože v rámci NATO fungujú zrejme len profesionálni vojaci).


17.
označiť príspevok

zoozoo muž
   4. 2. 2015, 23:10 avatar
nikomu sa nepaci bojovat.
ty by si naozaj nesiel do toho?
minimalne v mene ochrany svojej rodiny?
(bezbranna zena, deti...)
Súhlasí anonymný_koník


19.
označiť príspevok

rastos muž
   4. 2. 2015, 23:21 avatar
Nevravím, že by som nešiel - musel by som ísť.
Ale na otázku, či by sa mi to páčilo, je odpoveď nepáčilo.


20.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   4. 2. 2015, 23:24 avatar
Ale otázka skôr asi bola, že prečo by si nepodpísal petíciu, nie?  
Alebo by si to aj podpísal, len si myslíš, že tá predstava o mieri je „iluzórna"?


21.
označiť príspevok

rastos muž
   4. 2. 2015, 23:28 avatar
Kdeže podpísal, veď kým sme v NATO, sme na dobrej strane

A aj mier je pre takto pre nás reálnejší...
Súhlasí veriaci-4


23.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   4. 2. 2015, 23:34 avatar
Na jednej strane áno, ale keby došlo ku vojne, tak musíš ísť, nie? A to by sa ti už nepáčilo...
Samozrejme, kým je mier, tak je to v pohode...
Ale ako sa písalo aj v petícii:
„... (NATO), ktorá svojím agresorským pôsobením predstavuje reálne nebezpečenstvo pre obyvateľstvo našej krajiny, ako aj pre mierové spolužitie národov Európy. "
Je rozdiel prípad vojny a mieru...mier áno, ale ísť do vojny? Stále by sa ti účastenstvo v NATO páčilo?
Súhlasí zoozoo


25.
označiť príspevok

rastos muž
   4. 2. 2015, 23:51 avatar
Aké nebezpečenstvo pre obyvateľov našej krajiny? alebo spolužitie národov Európy?
Súhlasí veriaci-4


26.
označiť príspevok

zoozoo muž
   4. 2. 2015, 23:56 avatar
nebezpecenstvo pre obyvatelov nasej krajiny?
nechat sa zatiahnut do cudzich konfliktov.
tentokrat "Mráz nepřichazí z Kremlu"


27.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 2. 2015, 00:03 avatar
Sme v NATO už iks rokov, si zatiahnutý do nejakého konfliktu?


28.
označiť príspevok

zoozoo muž
   5. 2. 2015, 00:08 avatar
sna si myslel "sme"
mas na mysli to nase farizejske dupanie po moste?
cesi - chemia
slovaci - logistika
nevidim tam nikde priame zapojenie do operacii typu Mc Gyver...


24.
označiť príspevok

zoozoo muž
   4. 2. 2015, 23:39 avatar
dobre sa to takto pise z pohodlia vykureneho bytu,
mozno cigaretky a nejakeho pohariku, ci salky kavy.
Súhlasí anonymný_koník


29.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 2. 2015, 00:08 avatar
sme na strane vrahov
Súhlasí Sloven


30.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 2. 2015, 00:20 avatar
To hádam nie
Súhlasí veriaci-4


31.
označiť príspevok

zoozoo muž
   5. 2. 2015, 00:21 avatar
to si pis


49.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 2. 2015, 10:48 avatar
nevidí to len ten, čo to vidieť nechce. USA celé roky pripravovalo majdan, sami priznali, že doňho vrazili 5 mld. USD. Bolo by naivné myslieť si, že ohľadom majdanu za tie roky pripravili úplne všetko, ale snajperov nie, tí sa tam len tak nejak náhodne vyskytli a úplnou náhodou ich vraždenie zapadlo do scenára a pomohlo "doraziť" celý majdan.
Treba si otvoriť oči.
http://www.youtube.com/watch?v=3gPBmq0u8Fw Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

http://www.youtube.com/watch?v=EPbVg7Q5ke0 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Aranjes


51.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 2. 2015, 11:28 avatar
Mienku ľudí natoľko nezmeníš jedným podujatím.
Väčšina Ukrajincov nechce patriť pod ruskú sféru vplyvu. Chápem ich - ani ja by som nechcel...


53.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 2. 2015, 11:46 avatar
Väčšina Ukrajincov sa nechala oblbnúť krásnymi rečami ktorými ich masírovali (viď. video nižšie), preto chceli do EU. Vraj im bude v EU lepšie ako s Ruskom. Ale už sa im otvárajú oči
http://www.youtube.com/watch?v=s0bfP9itcbg Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


55.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 2. 2015, 12:01 avatar
To by sa dalo povedať, že aj my sme sa v 89-tom nechali oblbnúť a teraz čo tu máme...
A predsa, nemenil by som tento slobodnejší vzduch za tamten systém.


56.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 2. 2015, 12:25 avatar
slobodu by som nemenil ani ja, ale rastos, vráť sa do kontextu. Ukrajina je síce hneď tu za rohom, ale je to úplne iný svet. Bez Ruska nemá šancu hospodáriť bez zadlžovania a neodvratného defaultu. A to nie je moja myšlienka, toto si uvedomuje (dúfam že) každý rozumne zmýšľajúci človek ktorý má aspoň aký-taký prehľad. Ukrajina má len dve možnosti - buď ju bude sponzorovať Rusko tak ako tomu bolo doteraz, alebo ju budeme sponzorovať my, teda EU. A faktom je, že EU už dalo najavo, že žiadny väčší sponzoring už nebude..


57.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 2. 2015, 12:30 avatar
Tak iste, cesta do EU je spojená s neľahkými reformami... ktoré sú potrebné práve preto, že dosiaľ žili v ruskej sfére vplyvu...


61.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 2. 2015, 12:39 avatar
Neľahkými ? To si hodne prikrášlil Ten "Ruský vplyv" ich doteraz živil, a keď konečne skončí nezmyselné vraždenie rusky hovoriaceho obyvateľstva a Kyjev uzná DĽR a LĽR, bude ich živiť aj ďalej. Bez "Ruského vplyvu" nebude Ukrajina, a ani by doteraz nebola. Jej územie by si rozdelili Maďarsko, Rumunsko...a aj nám by sa kúsok ušiel..


62.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 2. 2015, 12:48 avatar
Čiže podľa teba si Ukrajinci vyrábajú ťažké problémy len z čistého pobláznenia? Jak snadné...


63.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 2. 2015, 13:46 avatar
Ano, aj. Tie problémy si síce robia sami, ale ruka ktorá ich vedie nie je ukrajinská. Všimni si ako reagujú USA a EU na to čo sa deje v Donbase. Je zrejmé, že je to Ukrajinská armáda kto ostreľuje mestá a vraždí civilistov (na youtube je dostatok materiálu ktorý nejde vysvetliť inak) a USA s EU proti tomu nič nenamietajú, všetko je v poriadku, z cudzieho krv netečie. A všetko sa úplne nelogicky zhadzuje na domobranu, to ona vraždí svoje vlastné rodiny.. Včera som čítal, že sa USA rozhoduje či poslať Ukrajinskej armáde zbrane, alebo nie. Už samotný fakt že o tom uvažujú, znamená, že prehliadajú fakty ktoré nejde prehliadať, ich zbraňami bude zase len vraždené civilné obyvateľstvo. Ale nespomínam to preto. Spomínam to, pretože som včera zároveň videl video nasnímané tuším v Gorlovke, na ktorom sú pomerne zachovalé úlomky vybuchnutých amerických nábojov s prídavným motorom vystrelených z diel, dokonca aj s výrobným číslom, ktoré jasne dokazujú, že USA už na Ukrajinu zbrane dávno tajne dodáva. V koho záujme je potrebné dodávať zbrane tajne ? Ukrajinské snáď ?
A včera som čítal ešte jednu zaujímavosť - EU vyhlásilo, že keď domobrana neprestane útočiť, EU uvalí ďalšie sankcie na Rusko. Ako keby to bolo Rusko kto útočí. Čo s tým Rusko má ? Ach ano, vraj dodáva zbrane domobrane, to počúvame už mesiace, však. Ale predložil niekto nejaký dôkaz ? Za celé tie mesiace nevie nikto nájsť dôkaz, ale sankcie uvaľujeme jedna radosť, veď on sa potom už nejaký dôkaz nájde, a keď nie, no tak sme sa mýlili.. A k tomu ešte jeden postreh - EU tým vlastne vyjadrilo niečo ako "Zložte zbrane a nechajte Ukrajinskú armádu nech vás pozabíja, inak uvalíme sankcie na Rusko".


64.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 2. 2015, 15:00 avatar
Vojna je vždy do istej miery bezohľadná, na to sa ťažko sťažovať...Pochybujem, že by vojaci len tak ostreľovali obytné časti (predpokladám, že majú dosť práce s udržaním vlastných pozícií). Zrejme v tých častiach sú aj nejaké vojenské ciele...

Otázku „čo s tým Rusko má“ dúfam nemyslíš vážne...


65.
označiť príspevok

Bombolo
   5. 2. 2015, 15:15 avatar
Invaze na Grenadu

Invaze na Grenadu známá též pod kódovým označením Urgent Fury byla vojenská akce provedená společně americkými vojenskými jednotkami a jednotkami pěti karibských států zapojených v Regionálním bezpečnostním systému (RSS)[1] v roce 1983 proti marxistickému vojenskému režimu na ostrovním státě Grenada.

25. října byly v ranních hodinách na strategických místech ostrova z vrtulníků vysazeny americké jednotky zvláštního určení, které zajistily letištní plochy pro provedení dalších fází invaze a zahájily vyprošťovací operace. Během následujících hodin byly na ostrov vysazeny jednotky námořní pěchoty, které se podílely na obsazování ostrova a likvidaci ohnisek odporu tvořených grenadskou armádou a kubánskými dobrovolníky.

Cílů invaze, odstranění vojenské vlády, změna orientace země a vyproštění 800 amerických občanů a občanů dalších zemí bylo dosaženo. Samotné provedení invaze bylo ale na mezinárodním poli vnímáno rozporuplně a řada států vyjádřila k této akci své výhrady a to včetně států, které jsou tradičními spojenci USA. Kritice byla invaze podrobena i v samotných Spojených státech amerických.
cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

prečo by nemohlo Rusko urobiť to isté čo urobiliUSA v tomto prípade...na dôvažok keď vo vých ukrajine žijú miliony etnických Rusov....na rozdiel od Grenady kde usa nemali okrem tých 800 američanov žiadne väzby


66.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 2. 2015, 15:26 avatar
No veď, ani ja nechápem, prečo chce niekto tých Rusov utajiť...  


67.
označiť príspevok

Bombolo
   5. 2. 2015, 15:50 avatar
vidím že viacej toho nechápeš
Súhlasí clear1


69.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 15:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 2. 2015, 15:54 avatar
To to to, ale kua neviem si spomenúť že aké sankcie boli uvalené na USA a od koho...........   
Súhlasí Kasafran


71.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 2. 2015, 18:20 avatar
Ale samozrejme že neostreľujú obytné časti len tak. Robia to cielene, majú to príkazom:
http://www.youtube.com/watch?v=6hiEUMR0CZk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A ano, otázku "čo s tým Rusko má ?" myslím vážne. Doteraz nebol predložený jediný dôkaz potvrdzujúci priame zapojenie Ruska do vojny na Ukrajine, a pokiaľ viem, platí prezumpcia neviny. Ale ak Ty nejaký dôkaz máš,...


40.
označiť príspevok

Sloven muž
   5. 2. 2015, 08:36 avatar
Len na papieri....


18.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   4. 2. 2015, 23:12 avatar
No tak to aby sme si dali jednu odluku a môžme vystúpiť z NATO  


41.
označiť príspevok

Sloven muž
   5. 2. 2015, 08:41 avatar
A teraz ho máme istý? Koho sme my niekedy ohrozovali, koho, že potrebuje byť v takom dnes zoskupený? Kto nás ohrozoval v poslednom čase?


32.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 2. 2015, 00:27 avatar
Vystúpením z NATO budeme aj zraniteľnejší.
Pri hrozbe sa na koho obrátime?
Súhlasí veriaci-4


33.
označiť príspevok

zoozoo muž
   5. 2. 2015, 00:51 avatar
pojdeme objimat stromy.
toto si myslela vazne?


34.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   5. 2. 2015, 01:05 avatar
To na každú otázku, na ktorú nevieš odpovedať, sa takto hlúpo pýtaš?  


35.
označiť príspevok

zoozoo muž
   5. 2. 2015, 01:09 avatar
kontext ruwolf, kontext


39.
označiť príspevok

Sloven muž
   5. 2. 2015, 08:36 avatar
A teraz nie sme? Ešte viac sme ako kedy predtým....

Vystúpiť z NATO, následne vyhlásiť neutralitu....to je cesta pre nás....


54.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 2. 2015, 11:57 avatar
Keby západ neurobil z OSN a medzinárodného práva len zdrapy papiera, tak by som povedal, že na OSN


36.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 02:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Sloven muž
   5. 2. 2015, 08:23 avatar
A že veriaci, v čo, keď schvaľujete to, čo stojí za nejedným vojenským konfliktom, kde ľudia umierali, umierajú, hoci ich nikto nepozýval?
Súhlasí clear1, Kasafran


134.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 2. 2015, 11:22 avatar
Veriaci-4,
nože mi prezraď, viera v akéže to božstvo Ti káže vyzdvihovať svetový poriadok nastolený NATO - je to Jahve...?


135.
označiť príspevok

Bombolo
   6. 2. 2015, 11:32 avatar
najväčšou hrozbou pre svetový mier je debilna viera v podaní veriaceho a elemira....treba im urobiť reset a vybrusiť mozgove zavity


42.
označiť príspevok

Bombolo
   5. 2. 2015, 08:48 avatar
čím to je že Rakusko ,Švajčiarsko sa necítia ohrozené a nežiadajú o vstup do NATO?
Súhlasí Sloven, Aranjes


43.
označiť príspevok

Sloven muž
   5. 2. 2015, 08:50 avatar
Presne, múdry je ten dnes kto pochopil, že NATO nie je žiadnou zárukou mieru, skôr naopak....


44.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 2. 2015, 09:18 avatar
A odpovie mi niekto na otázku?
Napríklad, Hitler kašlal na neutralitu a napadol aj neutrálne štáty.
Čakám na odpoveď. Ukrajina tiež vyhlásila neutralitu hehe...


45.
označiť príspevok

Bombolo
   5. 2. 2015, 09:34 avatar
aj vznik 2WW by bol otázny keby Francuzsko,GB a ostatné štáty nestiahli chvost medzi nohy a ustupili Hitlerovi...
Ukrajina? keby sa tam neSRali usa mohlo to byť inač....ukrajina nebola pripravená na asociaciu s EU....vidíme ako jej EU vychádza v ustrety, okrem fin podpory na vojnu im neumožnila export tovarov do EU ani voľný pohyb do schengenu....to znamená že EU nepotrebuje Ukrajinu v europe ale potrebuje obsadiť ukr.trh...tak ako to urobili v SK
Súhlasí Aranjes, clear1


46.
označiť príspevok

Al_ice
   5. 2. 2015, 09:37 avatar
ako to bolo s Juhoslaviou?to sa v Juhoske medzi sebou mlatili iba tak?
ako vznikol cely majdan?len tak zo slobodnej vole neutralnej Ukrajiny?
to si ukrajinsky lud zvolil vladu,kde pomaly kazdy druhy minister je neukrajinec?
to si tak naivna,alebo si robis prdel?


47.
označiť príspevok

Bombolo
   5. 2. 2015, 09:42 avatar
nie je madam ako madam...
madam Curie rozbila atóm....
madam Allbright rozbila Juhosláviu


48.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 2. 2015, 10:14 avatar
Ja len tolko - ešte že tu máte mňa a Milanka, lebo inak sa bavíte iba o Ukrajine a referende no a pánbožko ........     


50.
označiť príspevok

Aranjes žena
   5. 2. 2015, 11:17 avatar
48. Ked to sú také vďačné témy ..a osvety neni nikdy dost! 


52.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 2. 2015, 11:28 avatar
No sú ale pre mňa iba odtálto-potálto......... 


58.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 2. 2015, 12:34 avatar
Takže stále žiadna odpoveď? Nik nevie, čo my, slabý štátik, urobíme pri agresii? Obkolesení tým strašným bojovným nespoľahlivým NATO?


59.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 2. 2015, 12:36 avatar
Ja viem, každý by nás vyklepal okrem Vatikánu a Monaka........  


60.
označiť príspevok

karas muž
   5. 2. 2015, 12:39 avatar
Kedze mame doma Trojske kone, Vatikan nas trepe aj teraz. 
Súhlasí ulmus


70.
označiť príspevok

ardzun muž
   5. 2. 2015, 18:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

Bombolo
   5. 2. 2015, 18:24 avatar
je úsmevné že v časoch studenej vojny kedy proti sebe stáli dva tábory a voj.pakty bol svet bezpečnejší,bolo menej vojen ako teraz kedy NATO nemá protiváhu....
preto si musí umelo vyrábať nepriateľov, teroristické organizácie aby zdôvodnilo svoju existenciu...
NATO by sa malo zrušiť a namiesto toho by mali existovať iba mnohonárodnostné mierové sily zastrešené OSN,v ktorom by členovia mali rovnocenné hlasy....
aby nevznikli situácie keď na základe výmyslov(Irak) bude nejaký suverénny štát likvidovaný


74.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 2. 2015, 18:47 avatar
Bombolo, tebe sa zdál svet bezpečnejší? Boli časy, kedy bolo napätie také silné, že sme čakali každú chvílu, že niekomu prasknú nervy a začne peklo... A veru aj pár razy bolo namále a len duchaprítomnosť a vedomie toho, čo by nastalo, zabránili najhoršiemu, lebo aj technika zlyhávala... Veru zabúdate.

Ano, Nech sa zrušia všetky armády sveta, ja som za ako prvá. Ale kým tu nebude bezpečne, tak si to nemôžeme dovoliť. Chcete, aby sme sa stali bojovou arénou, kde si obidve strany budú vybavovať účty? Dakujem, ja nie.


75.
označiť príspevok

Bombolo
   5. 2. 2015, 18:52 avatar
pamätám si toho dosť o tom nepochybuj...bol som na ZVS keď boli v Poľsku nepokoje a očakavali sme že tam VZ nakluše...
keď pri hraniciach s NDR malo NATO veľké manévre a tiež sa čakalo že komu rupnú nervy....
vtedy, 35 rokov po vojne si politici veľmi dobre pamätali hrôzy vojny a isto nemali záujem rozpútať ďalšiu....
ale vidíš teraz táto generácia už veľa zabudla a mení dejiny o 180 stupňov....a k moci sa dostávajú šialenci a vojnoví štváči
Súhlasí Nadja


73.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 2. 2015, 18:41 avatar
Ardzun: čl. 5
Strany sa dohodli, že ozbrojený útok proti jednej alebo viacerých z nich v Európe alebo v Severnej Amerike sa bude považovať za útok namierený proti všetkým stranám a následne sa dohodli, že ak dôjde k takémuto útoku každá zo strán, uplatňujúc zákonnú obranu, individuálnu a kolektívnu, uznanú článkom 51 Charty Spojených národov, napomôže napadnutej strane alebo stranám, prijmúc individuálne a na základe dohovoru s ostatnými stranami také akcie, ktoré považuje za potrebné, vrátane použitia ozbrojených síl k nastoleniu a udržaniu bezpečnosti v severoatlantickom regióne.

Veď je tam jasne písané, že "ak dôjde k útoku, každá zo strán napomôže napadnutej strane alebo stranám, prijmúc individuálne a na základe dohovoru s ostatnými stranami také akcie, ktoré považuje za potrebné, vrátane použitia ozbrojených síl."

Menuj mi aspoň jedného člena NATO, ktorý bol napadnutý a NATO mu nepomohlo.

Všetky ostatné námietky o zrade spojencov uznávam, ale to ešte neboli pakty typu Severoatlant. pakt alebo VZ...

Zatial ALE odpoveď nikde, stále.
Súhlasí Lemmy


76.
označiť príspevok

Bombolo
   5. 2. 2015, 18:56 avatar
čiže stačí vymyslieť nové Gliwice , Tonkinský záliv, nové "dvojičky" v dresoch nejakého nepohodlného štátu a NATO ho môže napadnúť ...
sorry ale toto je zvrátene myslenie


77.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 2. 2015, 19:15 avatar
Hovoríš o zámienke? Tá predsa nie je naozajstným dôvodom...


78.
označiť príspevok

Bombolo
   5. 2. 2015, 19:24 avatar
a čím bolo podľa teba obvinenie Iraku o vlastnení zbraní hromadného ničenia? klamstvom a zámienkou na napadnutie a vraždenie aj civilov


79.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 2. 2015, 19:30 avatar
Neviem, či to bola zámienka, možno si naozaj vtedy mysleli, že niekde H. má atomovku... je to des :(
Stále mi však vychádza, že je lepšie patriť k najsilnejším, ako nikam.


80.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 2. 2015, 19:30 avatar
Bombolo. Pozor na logiku. Reč je o obrane členského štátu NATO. Irak nebol členom NATO.


83.
označiť príspevok

Bombolo
   5. 2. 2015, 19:38 avatar
to je OK....myslel som že ak NATO bude mať úmysel napadnúť nečlena nato tak si vymyslí zámienku aby ho mohol napadnúť....verím tomu že keby Rusko bolo slabším štátom vojensky tak by neváhali už v tejto dobe ho napadnúť...
napadlo ma napr že spáchajú nejaký incident v dresoch Sýrie alebo Iranu voči Turecku a budú mať dôvod na ich napadnutie...
Súhlasí Lemmy


85.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 2. 2015, 19:55 avatar
Ano, a zdá sa ti, že samostatné Slovensko bude mať podobnú silu, ako Rusko?


86.
označiť príspevok

Bombolo
   5. 2. 2015, 20:03 avatar
prečo sa akurát teraz cíti EU ohrozená keď od rozpadu ZSSR uplynulo už 23 rokov? začalo to tým že Rusko si začalo chrániť svoje nerastné bohatstvo a obmedzilo oligarchov ...
a že sa Rusko bráni tomu aby UA bola v nato je prirodzené ....cítia sa ohrození, na UA majú mnohoročné väzby týkajúce sa obchodovania, obyvateľstva,historie....
v USA už tiež boli snahy zopár štátov výjsť zo zväzku a boli federálnymi úradmi pochované...prečo im v tom bránili?
Súhlasí Mirante, ardzun


101.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 2. 2015, 21:28 avatar
Bombolo: verím tomu že keby Rusko bolo slabším štátom vojensky tak by neváhali už v tejto dobe ho napadnúť...

Je to tak. Súhlasím.


103.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 21:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.104.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 2. 2015, 21:35 avatar
Áno, ale Rusko nie je tak iniciatívne vo vojenských operáciách ako USA.
Súhlasí clear1


105.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 21:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

ardzun muž
   5. 2. 2015, 21:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.108.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 21:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.110.
označiť príspevok

ardzun muž
   5. 2. 2015, 21:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.114.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   5. 2. 2015, 22:07 avatar
robíš zo seba systematicky a cieľavedome CoCota a vlastne celú svoju veriacu komunitu
si taký boží nepodarok a maš smolu smolu budeš s tým musieť žiť až do smrti


117.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 22:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 2. 2015, 21:44 avatar
Islamský štát neohrozuje Rusko, a asi ani ich ekonomické záujmy.


111.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 2. 2015, 21:52 avatar
že by preto, že ISIL je výlučne Americká záležitosť ? USA si ich vycvičilo, tak nech si to aj riešia. Prečo by Rusko malo investovať stovky miliónov na vojnu proti ISIL ?
Súhlasí ardzun


112.
označiť príspevok

ardzun muž
   5. 2. 2015, 21:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

ardzun muž
   5. 2. 2015, 20:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 2. 2015, 20:50 avatar
... vrátane ozbrojených síl. Čo chceš, aká formulácia by ti vyhovovala?

Ty si neodpovedal prvý. Vlastne stále neodpovedal nik, kto sa za nás postaví, kto nás bude chrániť. Napríklad pred NATO, ktoré si kedykoľvek nájde zámienku, keď chce   
Maďari (Beneš. dekr.), Putin,. Islámský štát, hocikto, komu sa zachce napadnúť Slovensko.


95.
označiť príspevok

ardzun muž
   5. 2. 2015, 21:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.97.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 2. 2015, 21:08 avatar
Zdá sa ti svet bezpečný? Kto nás ochráni pred NATO???


98.
označiť príspevok

Bombolo
   5. 2. 2015, 21:13 avatar
používaj ochranu...budeš sa cícíc bezpečne


99.
označiť príspevok

ardzun muž
   5. 2. 2015, 21:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.100.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 21:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.102.
označiť príspevok

ardzun muž
   5. 2. 2015, 21:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.109.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 2. 2015, 21:48 avatar
veriaci a ako USA bojuje proti islamským radikálom ? Tak, že im zhadzuje zbrane, aby mali s čím bojovať ?  
www.webnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Ach Ty naivka..


113.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 22:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.115.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 2. 2015, 22:10 avatar
veriaci vieš vôbec o čom je reč v mojej 109 ? Tvrdíš, že Američania bojujú proti ISIL, a pritom im zhadzujú zbrane, čím ich vlastne lepšie vyzbrojujú. Pochopené ? Nešlo o to, že ISIL si zbrane kupuje, ale o to, že ich DOSTÁVA od USA. Divná vojna, keď nepriateľ vyzbrojuje nepriateľa. Nie ?


119.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 22:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.121.
označiť príspevok

ardzun muž
   5. 2. 2015, 22:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.122.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 22:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.124.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 2. 2015, 22:42 avatar
V4: zbrane im predali z vylucne obchodneho ucelu...(ak vobec)

Áno, je potrebné si uvedomiť, že zbrane majú od obchodníkov so zbraňami, nie od vlády USA. Obchodníkovi je jedno, komu predáva. Ide o obchod.
Súhlasí veriaci-4


136.
označiť príspevok

clear1 muž
   6. 2. 2015, 12:48 avatar
Nemajú ich od obchodníkov, ale od vlády USA. Kto má pod palcom armádu ? Nie vláda ? Neviem či vôbec vieš čo je v tom odkaze čo som sem dal v 109. Pre Tvoju informáciu - USA zhadzovalo z lietadiel zbrane, a "omylom" ich darovalo ISIL. Potom tvrdili, že zásielku dodatočne zničili, aby nepadla do rúk teroristom ISIL, ale ako jasne vidno na videu, nič nezničili, balíček doputoval presne tam kam mal.

Ovečka Lemmy


84.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 2. 2015, 19:43 avatar
My ako malý štát musíme niekde patriť, lebo na nejakú samostatnú obranu nemáme ani peniaze ani sily. A ak by sme nemali byť v NATO, tak kde ? Ja si myslím že je to v pohode, ani v NATO nám nikto nediktuje. Je to momentálne to najlepšie kde môžeme byť. Nezabúdajte aj na ekonomické súvislosti, ak by sme neboli v NATO tak by sme sa zrejme nedostali ani do EU, ved si trochu spomeňte ako to všetko vznikalo. Reči o vystúpení z NATO sú čistý populizmus a neprináša žiadnu reálnu alternatívu. Gréci sú v EU aj NATO a predsa mali konflikt s Tureckom ktoré je tiež členom NATO, je to síce smutné ale vidieť z toho aj to že žiaden diktát tam neexistuje........
Súhlasí Nadja, veriaci-4


87.
označiť príspevok

-oby- muž
   5. 2. 2015, 20:03 avatar
NATO by bolo možno ok, keby bolo európske, keby v ňom nemalo vedúcu úlohu USA a to ako v rámci paktu, tak i v spoločnostiach-štátoch.


88.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 20:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

-oby- muž
   5. 2. 2015, 20:11 avatar
priznajme si, kto najviac zradikalizoval islam.


90.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 20:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

-oby- muž
   5. 2. 2015, 20:19 avatar
... "i prd velebnosti", povedala Kelišová.


93.
označiť príspevok

ardzun muž
   5. 2. 2015, 20:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.96.
označiť príspevok

Bombolo
   5. 2. 2015, 21:04 avatar
kto už len by nás chcel napadnúť....veď už nič nemáme vlastné, všetko sa popredalo,sprivatizovalo....
a politici komplet trčia v riti EU politikov fuhrer Merkel a jej prívesku Hulanda


116.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 2. 2015, 22:17 avatar
Všetko je to iba červený ruský idiotizmus, aby rusi mohli ľahšie ovládať europu.
Prelomový bod tejto záležitosti je rok 1989.
V štátoch,ktoré po II,sv vojne oslobodili američani boli 20, napíšem slovom pre idiotov DVADSA´T násobne vyššie platy a dvadsať násobne vyššia životná úroveň a všetci sme cez plot iba pozerali a závideli a trpeli pod rusmi, ktorí nás po vojne nie oslobodili, ale dobili. Američani v rámci maršalovho plánu dali vojonové loode,peniaze, totálne rozbité Nemecko postavili z nova, ja bol najednom hrade, kde sme vôbec nepoznali, že bol po vojne postavený znova a vôbec sme to nepoznali.
Čo nám dali rusi poo vojne ???? Keď prišli Nemci na dedinu, postavili kotol a navarili guláš, prišli rusi a iba davaj a davaj. V Čope sa opbilná pomoc, ktorá prišla z ruska prekladala naspäť do ruských vagonov a išla nazad. 68 až 89 v kždom meste továreň, obrovské družstvá produkovali všetko možné a všetko do ruska, a za čo ?????? Kto to kedy naším komunistom spočíta. Partizánsle obuv, zornica bánovce,košele na vagony a tony sa robila konfekccia a ja som tam bol a nič z toho som v žiadnom obchode neviedel
Toto oni chcú nazad, načo išli na ukrajinu, ak tam nechcú zvýšiť životnú úroveň, ako tam bola ?????? Oni len bojovať a brať, nezaujímajú ich obete a nezaujáímajú ich straty, len aby ničili to,čo si ľudia sami vybudovali, všetko zoštátniť a tým pádom zhabať, aj posledné vajco zpod sliepky zoberú.
Vietnam američani, vietnamci bojovali zato aby sa pod rusmi mali horčie, ako pod američanmi.
Životná úroveň ameriky a europy je trňom v oku mocnárov, ktorí iba drhnú národy až na kosť a preto sa zo strany arabov a rusov dávajú obrovské prostriedky na propagandu proti amerike,je to len závisť a neschopnosť dokázať dať ľudom to, čo dáva americká a europska demokracia.
Ak sa má národ pohnúť dopredu, tak nejde ako idiot tam, kde sa nič nedokázalo, ale ide tam, kde sú hmatateľné výsledky.
Aká bol a je životná úroveň v bhývalých sovietských štátoch a ako sa zdvihla, keď sa konečne zbavili rusov !
Aká bola životná úroveň, kde američani od vojny tažko obraňovali demokraciu proti rusom a aká by bola životná úroveň u nás, ak by po 68 roklu tu neboli rusi a patrili by sme pod ameriku ??? V 68 bolo za korunu 3 šilingy v 88 boli tri koruny za jeden šiling. A to tam boloi erusi do 55 roku v dolnom rakúsku.
Čo sa týka obrany malých štátov, ako je slovensko, maďarsko, atď, kde by sme zobrali peniaze na armádu, aby bola schopná ochrániť štát ??????????

Prečo sa Rusi nezačlenjia do svetových hospodárskych a politických štruktúr ????? A pototm by nebolo treba ani NATO a ani Varšavskú zmluvy a ni žiadne vojenské pakty. !!!!!!
Prečo nevedú rusi svoju politiku týmto smerom, ako sa môže zrušiť nato, ak sa z ničoho nič zdvihne armáda a obsadí cudzie územie bez toho, že by zaručila zvýšenie životnej úrovne proti tomu, čo tam bolo dovtedy ???? Aká je životná úroveň na obsadenej uKRAJINE A AKá TAM BOLA PRED TýM, ak niekto armádou nepomáha, púotom dobíja a ničí.
Kto si zodpovie a čím si zodpovie stratené živopty, jhospopdárske škody na ukrajine ??????
Všetky konflikty na svete zásobujú rusi zbraňami, všade vidíte kalašnikov, či arabi, či v afrike, ale američani sú kokoti ?????

Len aby ste sa raz ráno nezobudili, ako my v 68 a odrazu sme nevedeli komu patríme, a bolo jasné že ak rusom, tak naša životná uroveň nemôže ísť len dole, lebo žiadne územie, čo dobyli rusi, nikde sa nežilo lepšie !!!!!!
Koľkí emigrovali a včas ušli na západ a ako sa mali a majú doteraz ??????

Takže milí rusofili, akokolvejk si v 68 a potom až do 70 roku boli politické previerky a ľudia sa rozdelili na tých, čo boli za rusov a tých, čo boli proti rusom,. A tí, čo boli proti rusom, tí potom, vrátane mňa riadne trpeli, to bolo v rámci červeného idiotizmu normálne a s tým sme aj počítali, ale tí zabednenci, čo dali s rusmi, tým trvalo až dvasať rokov, akú urobili kok ... inu a v 86 úž sa nikto netlačil na PREDSEDU STRANY, lebo vykorisťovaný robotník na západe zarábal 20 krát viac a stačilo, aby som prešiel cez hranicú do západného nemecka, a už som bol v inom svete a talčili sa slzy do očí, prečo toto nemáme doma. Ale hneď sme ja vedeli, že to je preto, že sme pod rusmi a oni pod američanmi.

Al ani jeden z komunistov, ktorémum padkli sánky si nepovedal aspom pre seba: Ja kokot a to už nehovorím, že sa ani nikdy neospravdlnili , teda aspom, ospravedlnili za to, čo napáchali a okradli ľudí o nesmierne bohatstva.

Havel to uzavrel: My nejsme, jako oni. To je samozrejme, že inteligencia komunistu, ktorý núti národ do debiliny nemôže byť taká, ako demokrata, ale nechať toto beztrestne má za následok dnešnú situáciu, keď sa znova musíme pozerať do ruskej papule, ktorá okrem zbraní nám nemá čo dať iné, čomby sme si neboli schopní terz od nich kúpiť a rioadne im zaplatiť.

Tak načo agresia????

Cíia sa ohrození NATOm, nie Nato iba drží ich agresiou. prečo sa nezaradia do sveta a nebude treba nato a ani ich armády a životna úroveú ruského národa , ktorá sa vojnou na ukrajine zastavila, by rástla naďalej. ve´D O čO IDE , ak nejde o zvyšenie úrovne,všetko je nielenže zlé,ale treba proti tomu bojovať?

A ak sa američani dopustili agresie, alebo niečoho, čo sa niektorým rusofilom nepáči, mali na to dôvod svoju životnú úroveň, ktorá je 20 x vyššia, ako ruská a nebudú idioti, aby si to neubránili všetkými prostriedkami proti kadejakým červeným chamtivcom, ktorých zásobili rusi kalašnikovami a hecujú ich proti Nato.

A o čo chcú rusi oprieť svoje dôvody na zabíjanie nevinných ľudí a ničenie ich majetku ??????

V demokracii sa vynaklôadujú obrovskíé prostriedky na záchranu ľudských životov pri nehodách, chorobách a rusi strieľajú do ľudí ako do zemiakov ????

Neexistujú žiadne sfgéry záujmov ani v europe a ani vo svete, lebo to čo dobili v II. sverovej vojne, bolo za peniaze západu, ich ekonomika, by nebola schopná čeliť nemeckej ekonomike, ani keby sa posrali a v každej vojne rozhoduje ekonomika.

A tak isto dnes, kde je ekonomika rusov samotných a kde ekonomik europy a ameriky.
Možno majú pár špinavých zbraní a možno by narobili aj vo svete veľa škôd a nezmyselene a zbytiočne by zabili veľa ľudí, ale tak ako dopadol aj Hitler, a ten išiel do vojny so svetom na oveľa kvalitnejšej nemeckej ekonomike, o ktorej rusi nemôžu snívať, a tak isto ho prevalcovali ľudia, čo si vážia život a to, čo si vybudovali.

Jediné ospravedlônenie armády vstúpiť na územie iného je, že chce zrušiť biedu a nastoliť blahobyt, ale dejuikny ruského kominizmu a ruskej armády toto vylučujú.
koľkí sme boli v 68, čo sme presviedčali, že rusi musia ísť domov, boli však takí, čo im uverili a v 88 nemali ani kúska hanby v sebe priznať idiotizmus ich jednania v 68, ako sme za to všetci zaplatili a najväčším potvrdením ich idiotizmu bolo, že ak aj dostali niečo navyše oproti nám, čo sme vedeli, že prečo máme menej, to čo dostali navyše, nebolo ani zďaleka to, čo dostali na západe bez toho, aby museli pchať hlavu do ruskej riti.

Kto toto nevidí ???!!!??!!
Ale ľudia sú naozaj Ko....ti, lebo lebo ledva sme sa vydrapili z papule šelmy, už ideme do tej istej znova ?????
Znova budeme kričať, ako 68 nerobte to je to kravina, ale oni a je ich vždy väčšina, zase sa dajú odrbať a zase budeme s nimi trpieť, aby sme znova po dvadsiatich rokoch na hranici hladomoru prišli na to, že sme mali pravdu a oni, že zapríčinili to svinstvo.
Ale život je už taký ...........

A viete, kto je to,mu všetkému navine? Katolícka cirkev na čele s Františkom, neuverili Našej Pani v o Fatime a neurobili to, čo od nás chcela, vytvoriť zasvätenie jej nepoškvrnenému srdcu a tomu zasvätiť aj rusko, pokiaľ sa to neurobí, bude sa do sveta širiť z ruska zlo a všade, kde je zlo je ruský kalašnikov, to je ich znamenie ako kríž znamenie kreťana.
František na to má a ja mu strašne držím palce a modlím sa za neho, ale cirkev, tú asi nepremôže, aby mohol naplniť potreby neba prednesené vo Fatime. Už sme za to zaplatili raz stomilonmi ľudských životov v II. svetovej vojne, lenže cirkev je tak silná, že budeme platiť aj druhý raz a to už potom nič nebude, lebo cirkev bude žiť iba vtedy, ak sa zrušia dopgmy ako podmienka zavätenia ruska, lebo ruská cirkev odišla do odlúčenia od Vatikánu, kôli dogmám.

deno denne sa zvyšuje nebezpečnstvo na svete eskalácie vojen a ničenia ľudských životov a ich majetku a stačí tak málo, stačí to, čo vlastne hlásali komunisti . prekovať zbrane na pluhy.
Stačilo by, aby sa rusi vzdali nezmselných vojen, ktoré nemúžu priniesť nič inélen utrpenie nevinných a stačilo by, aby sa zaradili do svetových a ekonomických štruktúr a nevymýšľali si strašiakov iba preto, aby sa hrali na vojakov.
Pretože miesto životnej úrovne budovali armádu a pUTIN CHCE EšTE LEPšIU ARMáDU, prečo si konečne rusi nezvolia prezidenta, čo sa bude zaujímať o obyčajných ľudí a ich životnú úroveň anie o to ako strpčiť celému svetu život.

Američani nepotrebujú robiť propagandu svojej životnej úrovni, ako rusi musia klamať, aby sa hrali na vojakov a ich propaganda a bludy, ako to bolo povedané vo Fatime, sa šíria do celého sveta a predsa presvedčili menej inteligentné širšie vrstvy. Ja sa nechcem hrať na žiadneho inteligenta, ale číslo 20x vyššia životná úroveň u mňa nepustí.

A kto sa narodil neskôr a nevie, čo bol 68 rok, nech si dá poradiť, ak nie, znova sa zopakuje to, čo už tu bolo, ale to už bude idiotizmus na druhú. a neskonči to tak rýchlo a tak ľahko ako v 89.

Takže vážení, v jedinom, v čom sa američani a rusi dohodli, že tu máme asi za 15 rokov znova Nibirus a to je budúcnosť presne tá, aká je opísaná Luciou, vizionárkou z Fatimy a má to náš Pápež ferko na stole. On by s tým aj mohol niečo urobiť, ale katolícka cirkev je na celom svet podobná tej slovenskej. A Kauza Bezák, mnie je ani tak o Bezákovi ako o satanizme v našej cirkvi. Veľká väšina hierarchie katolíckej cirkvi sa podrobila komunistom za ich vládnutia, ale nie všetci a tí, čo sa nepodrobili potom kopali kanále, robili závozníkov, šoferov električiek.
Takže LAICKY ako laik, by somsi ovoli tipnúť, že jednui patrili satanovi a druhí kristovi, ale tých krostových bolo a je oveľa menej a pohodlne ich prevalcovali tí druhí.
25 rokov a stále sa nedá v srdci katolíckeho príslušníka hierarchie zabudnúť, a už nie, alebo čo vlastne s odpustením,????
Dávam vám domácu úlohu:
1.) Komu patria tí, čo trpeli a komu patria tí, čo sa podvolili inému pánovi, ako Ježišovi.
2.) kto si myslíte, že teraz v cirkvi vládne, či tí čo trpeli, alebo tí čo sa podvolili inému pánovi, ak o Ježišovi.
3.) Čo si myslíte je toto podobne v cirkvi na celom svete ?
4.) Je pápež František schopný v tomto niečo urobiť, myslím , aby zvíťazili tí, čo neslúžili inému pánovi ako Ježišovi ?

V sobotu máme referendum a napriek tomu, že je takto cirkev rozdelená, ak vôbec z tej druhej polovičky vôbec ešte niečo zostalo, napriek tomu pôjdem kvôli rodine, ale nie kvôli niečomu inému. A kvôli rodine by mali ísť aj neveriaci, lebo ak začneme vymierať, kto nás ochráni proti vojenským šialencom, ak nebudeme ma vlastných synov.


118.
označiť príspevok

ardzun muž
   5. 2. 2015, 22:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.123.
označiť príspevok

Bombolo
   5. 2. 2015, 22:41 avatar
nečuduj sa mu...on vie iba hnoj kydať


125.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 22:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.126.
označiť príspevok

Bombolo
   5. 2. 2015, 22:53 avatar
čím ťa spravili tým si aj ostal....pako


131.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 23:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.120.
označiť príspevok

ulmus
   5. 2. 2015, 22:31 avatar
myslím, že aj tieto dnes odvysielané úvahy stoja za vypočutie.

prehravac.rozhlas.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


127.
označiť príspevok

ulmus
   5. 2. 2015, 22:55 avatar
vysielane od 10.05hod

publikovane
12.15 hod
zpravy.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


128.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 22:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.129.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 2. 2015, 22:58 avatar
Svoje splodenie nemôžeš zmeniť. To ako keby si chcel zmeniť minulosť. To sa nedá.
Súhlasí ulmus


130.
označiť príspevok

ulmus
   5. 2. 2015, 22:59 avatar
Rusi sa ale Krymu už nevzdajú.
... jak konflikt vyřešit,“ dodal s tím, že nový návrh má být založen na respektování ukrajinské územní celistvosti.

Vyzerá to potom všelijako. 


132.
označiť príspevok

Helenka žena
   5. 2. 2015, 23:20 avatar
Samozrejme Amerika sa má dobre. Ale kašľať na takú dobrotu, keď uzákonili homošov. Od veľkej dobroty im to už lezie na nervy a nevedia čo so sebou.
Poďme teda dozadu a všetky národy, ktoré týmto spôsobom vyčínali boli porazené. Takže Amerika bude premožená - už je len otázka času kedy .


133.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 2. 2015, 10:48 avatar
Ja kašlem na vašu aj moju mudrosť a idem tam kde je lepšie, a kde vždy bolo lepšie lebo nie som idiot, aby som znova prežil skurvených dvdsať rokov pod rusmi. Už tu boli takí, čo im napcjali halvydo riti a mysleli si, ako tamm je dobre a ako na tom zaROBIA, a nikdy z toho nič nebolo ja neviem čím a ako rozmýšľate, ale j som svoje zažil a ja nedám len tak ľahko ovjevať.
helenka, čo to je v tenbe, aj tz, čo to mkáš za logiku ako veriaca ????
Čo si maslíš, že rusi sú bez hriechu a homnosexuálov a kadejakého humusu, to by si sa divila a za rusov sme mohli vchodiť dokostola iba potajme, skurvili našu cirkevnú hierarchiu a cirkkev sa toho nedostala dodnes a zase to isté ???????
ABSOLúTNE NECHáPEM Ako možete podľahnúť týmto krčmovým debilinám.
Však zaves vieru na kliniec a bež to tam skúsiť a potom skús ameriklu.??????
Ja som bol za komunistov aj na západe a aj na vchode a keď som povedalo, čo som del tam na vklastné oči, tak ma mali za idiota tí, čo tam vôbc neboli, iba tí, čo boli tam mi uverili, že mám pravdu . A vy sa di tohoto svinstav trepete znova.
A presne takto funguje aj viera v boha, kto to nezažil, má každého za idiota, čo to zažil a neverí mu, čo rozpráva svoje zážitky.
ˇ
Prečo tí, čo tam neboli sú múdrejší ako tí, čo to videli na vlastné oči a prečo tí, čo tam neboli, uveria radšej tým čo tamm neboli. Toto sa nedá iínak vysvetliť iba satanom, ktorý zatmnuje ľudom mozgy a nestále ich ženie do zla.
Evidentné dobro nevidia a keď im to niekto otrieska o hlavu, tak mu aj tak neveria a najú ho za idiota a čo sú potom oni ????? Sebavedomí suverení,ktorí nevedia rouzlíšiť tortu od lajna a napchávajú sam hovnami, lebi si o sebe mayslia, že säú sebavedmí suvereníé so zdravým rozumom a úsodkom.

Tak si tých rusov užite, nech sa páči, lenže ak prídeš na to čo je rtusko, tak už bude neskoro a ovládne ťa banda oligarchov, ktorí ťa iba odrbali krčnovými kecami, lebo ťa potrebujú ako otroka !!!!!!!
ČVo vy viete, prečo a načo boli kde Američani a čo po nch zostalo. Vy to nenávidite, lebo záívidite.
Tí ľudia v rusku sú nevinnmé obete tohoto oligarcjhopvskéh marazmu, majú už väčší strach, ako my. Veď som sa s nimi rozprávala, ale trvalo to tri dni, aby oni vôbec dovolili, aby sme sa mohli s nimi rozprávať, takí majú strach s tých sviní či ich držia v otroctve. Lenže ani toto mi vy neveríte, lebo ste toto nezažili, ako hlboko vedia pokoriť a zotročiť niektoré svine človeka, ani šofér mikrobuisu, čo nás vozil tri dmni neodpovedal poriadne ani na pozdrav ráno. A ak sa pustili do debaty, anjprv si všetko obišli, aby mali istotu, že nie sme nasadení špicli od vlády.
Takýto strach a v takomto strachu chcete žiť ???? Nech sa páči, choďte, oni vás radi privítajú.
Ja som tam mal tak isto strach, keď nám na letisku zobrali pasy a nevedeli sme čo je s nimi.A dostali sme ich nazad zas len na letisku.
Aj na tom námestí v Kijeve som bol, ale nemohli sme tam byť dlho, lebo každý chcel, aby sme mu predali svoje oblečenie.
jeden si zobral rifle, že ich predá za stoštyridsať rublov, vtedy bo rubel 10 korún. Rible pre dním prepočítali a potom jednou rukou chtili obaja ruble a druhou rukou chytili rifle a vzadu ktosi zakričal, polícia, na štastie si rifle oudržal v ruke a o chvíľu davaj poprobujem, zase chytili obom rukama rifle aj peniaze, teper a ostali penize a rifle boli predané , ale potom keď spočítal peniaze, bolo miesto 149 iba 110 a všetci zmizli.
Ak ale sa vám páči život s takýmto adrenalínom a v tomto blahobyte cítite nudu, bežte tam, tam sa naplnia vaše sny o ruskej najčestnejšej politike na svete.
Sú naučení a vychovaní žiť v strachu a im je to prirodzené, lebo nič iné lepšie nepoznali.
A zapamätajte si, že ruský človek, je taký istý človek, ako vy a možno ešte lepší, lebo má viacej strachu ako vy, oni za to nemôžu, ale nevedia sa ani postaviť proti zlovôli zloduchov, majú strach, ako sme ho mali aj my do 89 . A tiež sme s tým nemohli nič urobiť, ale ja pevne verím, že vedia byť aj krotí a budú krutí na tých, čo ich zotročujú a osdtrhajú im chleba od úst, aby sa špička mohla hrať na vojakov a budujú armádu, celý svet vie, že táto armáda je len na zlo celého sveta, okrem pár idiotov tu na tomto fore.

A myslíte si čo chcete, ja som som už jeden červený idiotismus vrátane štbákov zažil a ak mi neuveríte,, čaká vás to tiež každého, ale bohužial aj tých, čo majú teraz pravdu, ktorej nikto neverí.


137.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 2. 2015, 12:50 avatar
Elemír, ty si myslíš že tu niekoho svojimi nič nehovoriaci siahodlhými príspevkami , ukecáš ? Sú to iba tvoje rozsiahle výgrcky, ktoré by som na diskusnom fóre byť adminom netrpel.....  


138.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 2. 2015, 13:17 avatar
Majko, našťastie nie si admin... veď ako to má robiť, keď nevie kratšie? Nie všetci uprednostňujú úspornosť...

Elemír, svine aj svetci sú všade, v Rusku, v Amerike aj u nás. Zbytočné je sa hádať, kde je viac tých či oných, vytrpeli veľa a vedia sa vysporiadať aj s najtvrdšími podmienkami, žial samozrejme kompenzujú si to alkoholom, tak, ako Američania zasa jedlom svoje frustrácie, zbytočne vychvaluješ USA, lebo oni toho majú dosť na triku, lenže sú od nás ďalej, a preto s nimi nemáme možno toľko zlých skúseností.

Čo tu riešime je Slovensko, a my skrátka sa musíme pridružiť k niekomu silnejšiemu, a je len otázka, ku komu.


139.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 2. 2015, 19:00 avatar
nedenka má pravdu, ale ani v amerike nepadajú holuby zadarmo a každý musí poctivo pracovať, inak by sa k tomu nedosšlo a toto je práve ten strach, čoho sa boja, že by si prestali válať šunky a museli niečo robiť, Všetko zhlo je aj na jednej a aj na druhej strane , ale ak to vyčistíš ako rovnicu v matematike, zostane ti len tá životná úroveň a ta je desivo roztdielna a tvrdo vymakaná a z toho majú ľudia strach. Je pravda, že v 70 - 80 tych rokoch mli taký blahobyť, že robili pol roka a zostaok sa flákali po štátoch v karavánioch. Ale dneska to majú ináé, musia makať aj oni.
V 93 som robil stvbyvedúceho v nemecku a na konci 89 roku tiež nemci uvažovali o skráteni pracovného týždňa na 4 dni.
A v tom 93 po zjednotení, som si objednal okenné parapety z brúsenej žuly u jednej firmy.A rýchlo som ich potreboval, tak som tam volal, že ich opondelok potrebujem, ši si môžem piatok pre ne prísť. On mi povedal v piatok nebudú hotové, ale prídite si pre ne v sobotu, ja som sa zadivil a kto mi to v sobotu vydá ? Bez obáv mi povedal, my robíme aj v sobotu. Takžepred tromi rokmi si mysleli, že budú robiť iba 4 dni v táždni a zrazu robili aj v sobotu. Potom som sa pýtal na dielni tých chlapov, ako to je a oni Kohl nám zvýšil daň zo dňa na deň o 25% na náíklady zjednotenie s NDR a aby sme mali skoro to isté, musíme robiť aj v sobotu.Nás Slovakov odrbali česi o 400 miliard korún a hlásili vyrovnaný schodok rozpočtu až do 99. roku a východným nemcom budovali cesty, stavali sa supermerkety v stanoch na poli, chodili sme tam nakupovať, V noci plné kamiony do bývalej DDr a cezdeň prázdne nazad a nám slovákom nikto nedal ani tu jednu skúrvenu milardu a ešte na to nas aj česi odrbali.
Česi za to ale draho zaplatili, lebo neboli na tom dne a euro majú v nedohladne a aj Poliaci ich predbehnú. nech je teraz euro aké chce, ale v prístupoch na túto menu sa vyžadovali a vyžadujú tvrdé opatrenia ekonomiky, ktoré sme my tvrdo pretrpeli v 90 tych rokoch,
Samozrejme, že česká ekonomika vždy bola a vždy bude iná, ako slovenská, ale na túto krádež doplatili aj oni.
Strašne veľa sa dáva na zbrane, teda europa a západ, napriek tomu, že rusi nemajú ekonomiku na vedenie vojny proti západu, lebo nikdy bez pomoci západu nič nedokáízali. Ani v II. svetovej vojne, keby zapad a vteda hlôavne amerika nedala peniaZE, KTOVIE čI BY SME TU BOLI MY A čI BY PO HITLEROVI ZOSTALO NIEKDE pár rusov na Kamčatke, alebo na sachaline... Okolo roku 2 000 začali spolupracovať so zýápaDOM, ZAčALI VYRASTAť SUPERMARKETY, TOVáRNE NAAUTá, AKO U NáS, na tržnicui sa válaly tony masa, chodte sa tam pozrieť teraz ? Čo chce vybojovať s prázdnymi regálmi, znova by ich čakal prídel chleby 20 dkg ako v Moskve a v lenigrade.

Načo je obyčajným rusom tento humus, len preto, aby sa minuli zbrane, ale je naozaj taký idiot, že im povie: Nemáte čo žrať, tu máte zbrane a chodte si po žrádlo do svetá ?????
nA TO JE SVET DáVNO PRIPRAVENý, ale pokiaľ sa nenaplní Fatima, nič nepomôže, dovtedy budú ovládať ruských politikov temné sily a stále sa to stupňuje a stále cirkev nič ? ........... ?!?!?!? ....... Nechápem, čo si myslia, že kto je Boh.

Na Sliači máme tri stíhačky a tí idioti, poďme z Nato preč. nechápem takýto rozum.


140.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 2. 2015, 19:06 avatar
V iraku američani, celý svet sa búril, čo tam chcú, tak odišli a teraz ich prosia, aby sa vrátili, lebo ich nahradili tí ich vysnívaní, len sa vlúdila malá chybička, na miesto životnej úrovne začali odrezávať krky a masových hrobov je viac ako po vojne v europe.


141.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   6. 2. 2015, 19:07 avatar
39 koho už len zaujímajú tie tvoje sračky,nadávaš na socializmus tak vráť všetko do koruny čo si od štátu získal zadarmo
doplať si lekarsku starostlivosť,vrať pôžičky bezuročne,doplať za vzdelanie atď
vďaka tebe a tebe podobnym som pochopil že cirkev bola zakazana pravom pretože len debil sa správa tak ako ty


143.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 2. 2015, 20:59 avatar
Lesus 14
20 násobná výššia životná úroveň !!!!!!! ! !M ! !
V socializme mi patrilo všetko, ale ak som sa niečoho dotkol, tak som kradol z majetku v socialitickom vlastníctve, ale boli takí, čo si z toho zobrali a riadne, ale koľko bolo takých ?????? Ty si bol zrejme jeden z tých a teraz trafená hus gágla.

Všetko do spoločného, aby sa vedelo kde sa čo ulialo, takým je za socialzmom ľúto a velebia rusov dodnes.

Ale toto nieje môj štýl, aj keby som bol 30 rázy väčší idiot, ako si myslíš. Ja som patril medzi tých, ktorých štbáci drbali a teraz si od nich užívam kúsok slobody a nediv sa , že ma serie, ak mi na túto slobodičku nikto začía zase siahať. Ja som sa nedal ojeb .. v 70 na previerkach, že ak podpíšm stranu, budem´m sa mať dobre. Vy ste podpísali a čo ste mali zato ???????
trošku viac, ako my otroci a z vás si rusi urobili na nás pohoničov a kde ste nás dohnali ??????
Toto je logika a múdrosť až nad mraky , to mne je z toho na grcanie, koľko sa vyviezlo do ruska tovaru zadarmo, za to že pár ľudí dostalo pár šupov navyše ?????? Za čo ste zradili národf, za hovno a hovno z toho doteraz máte.
Môžýte Havlovi bozkávať aj naviem čo, že iba povedal My nejsme jako oni.........
A najväčšie svinstvo wsom musel zažiť s amotnom rusku, kde z tých tovarov, čo išli od nás plné vlky , sa obyčajným rusom nedostalo absolútne nič !!!!! V žiadnom obchode som nenanšiel nič,čo by nebolo vyrobené v rusku, naopak keď sa robilo v Sýrii, iraku, tak námrakúšan povedal, že TATY varábajú rusi, tak sme sa začali rehotať a on na to otvoril dvere a na dverách veľkými písmenami: sdekláno v CCCP. Und wer ist hier trotl ? a treskol dverami.Ziadne košele, žiadne oblky topánky , proste nič ani potraviny, ktoré produkovali naše družstvá na miliony ton, nič z toho sa nedostalo k obyčajným rusom.
Tak o čom to všetko vteda bolo a o čom to je dnes ???
O tom istom, hneď po prevrate k já prichádzajú bohatí rusi na dovolenky a zpúlavili celý svet, nakupujú najdrahšie hotely a pritom prišli z ekonomiky, kde rubel stratil úplne hodnotu, vládol istý čas iba dolár ako platidlo, ale státisíce bohatých rusov zaplavujú svet !!!??!!
A čo tie ostatné desiatky milionov rusov ?????? Obyčajných robotníkov, roľníkov a zastrčených niekde v desaťtisícových mestách 300 km od seba vzdialených. ?????
Rusko, to sú dve veci, to sú bandy, ktoré olupujú celý svet a to sú aj miliony otrokov, čo musia držať hubu a krok lebo inak .....

Raz ma viezol nemec v štutgarte a išli sme okolo jedneého mrakodrapu a hovorí mi: V tomto dome je ruská mafia, má tu sídlo, ale nikto nevie na ktorom poschodí a kto konkrétne to je, ale nemci vedia, že sú tam.


142.
označiť príspevok

Mirante muž
   6. 2. 2015, 19:15 avatar
138: Nadja, s mnohými tvojimi názormi súhlasím, ale s poslednou vetou nie. Ak sa pripojíme k silnejšiemu, ktorý je agresívny a hlúpy, tak veľkú radosť z takého kamarátstva nemusíme mať.

Hovorí sa, že v jednote je sila, tak je možno lepšie hľadať menšie a rozumné národy ako spojencov.
Súhlasí Nadja


144.
označiť príspevok

PravdoSlav muž
   13. 4. 2015, 09:10 avatar
Táto diskusia je teda zaujímavá. Ale jedna podstata problému tu nebola ešte ozrejmená. Podľa mňa je spolok NATO taktiež agrívnim článkom reťazca geopolitickej stability sveta. A mi sme jeho členom. Mislím si že je to podobné ako za prvého Slovensklého štátu. Slováci boli šťastní že majú svoj štát. Ale mali sme na výber asi tak ako dnes. Slovenský štát vznikol len preto, že sme sa pchali fašistom takpovediac so ... . Proste sme sa hrali na doktora vyšetrujúceho Hitlerov konečník. Trčali nám doslova len topánky. Je to čistá paralela s dnešním stavom. Len sa nejedná o Hitlera. Dnes nám trčia topánky azda z každého západného politika. Nehovoriac o tích topánkach pána z veľkím P, nášho bieleho aniela.

Problém je v tom, že keď nám tie topánky z tích zadníc vycúvajú, nikto z našich NATO spojencov nebude mať záujem aby nejaké Slovensko ešte existovalo. A v tom je ten problém. Ako sa vyplaziť z toho rektálneho tunela tak, aby sme pritom nepadli na hubu. Žijeme najivne v predstave, že sme slobodná a suverejna krajina. Ale po vystúpeni z NATO bude naša suverenita presne taká ako kus toaletného papira v porcelánovej mise. Stačí spláchnuť aj je ponej.

Jedno je isté. Zostaz na strane NATO, je podobné ako chciet zostat s fasistami za druhej vsetovej vojny. Aj ti mali zo Slovenskom do buducna pekné plány. Zostať v NATO je podľa mňa tak či tak národná samovražda. Ak máme padnúť, tak ako sloboný národ a hlavne národ, ktorý nepodporuje agresivitu. NATO nepotrebuje Slovensko a nikdy ho ani potrebovať nebude.

Oni potrebujú našu zemepisnú šírku a dľžku, nie slovenské obyvateľstvo. Ak vystúpime, postarajú sa oto aby tu mier nebol. Ak nevystúpime, obetujú nás ako zápalnú obetu. Doslova. Len aby dosiahli svoje ciele.

Ale nebudú to mať ľahké. Lebo o nás Slovákoch, teda sovanoch je už tisicrocia známa jedna vec. Sme nesmierne kľudní a poddajný národ. Ale keď už pretečie ten pohár trpezlivosti, dokážeme biť vskutku horší ako vred na časti tela používanom k sedeniu. Nakoniec NATO zistí že sa s nami prerátalo, tak ako to zistil svojho času aj sám kncelár Hitler.

Ale celé tie moje reči nemenia nič na tom, že sa musíme rozhodnúť, či vystúpime z NATO a možno prídeme o svoju suverenitu, alebo zostaneme v NATO a prídeme o suverenitu uťčite.....


145.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 4. 2015, 10:27 avatar
Je to všetko Putinova propaganda, ktorú niektorí zožraloi aj s navijákom.
Ak vystúpime z nato, zostaneme bezbranní úplne sa oddáme každému idiotovi naokolo, čo bude mať len o trošičku viac zbraní ako my a koľko ich my dnes máme. ? nemáme zbrane, nemáme nič a neutralita, veď tu mala Ukrajine a teraz ju zrušili, ale čo za to museli zapúlatiť, že sa stali neutrálny sštít v blízkosti ruska.
Rusko je len zbrane a bieda, aká bola životná uroveň, kde boli rusi a kde boli američani, potrebujú ľudí odrbať, lebo nemajú na to aby dali ako štát svojim ľuďom to, čo má dnes americký robotník.
A celá priopahanda vedie naoblbovanie ľudí, aby sa vystúpilo z nato a hneď sú tu nasáčkocvaní ako v 68.
Čo nám dali od 68 do 89 roku a čo vzali ??????? Tam kde boli do 89 američanií mali robotníci 20x vyššie platy a toto vám vadí, ak robotník zarába 20 x viac ??????? To už jhraničí z debilizmom, ako sa niektorí nechajúmodrbať a ešte sú tak presvedčení, že by človeka zabili, len a lken aby sa makl ten idit za každú cenu horšie a horšie. No nezabev by si ho,
Ak vystúpime z NATO, zostaneme bezbranní a vystavrný všetkým štítom, čo majpú viac zbramní a každý to okamžite využije, ako využili rusi ukajinskú neutralitu. Bezpčnosť je naopak v tom, že tie zbrane, aj keď nie naše, ale hovcikoho z nNATO tu budú. A nie naopak, Neutralitu si môže dovoliť iba jeden jediný štát, ktoprý dá obom stranám vojnového konfliktu záruky, že to čo nazbíjajú a získajú vojnou, im uloží a ochráni. Apoočíta, že nezarobí na úrokoch, ale hlavne na to, že veľa tých, čo si tamtie penize uložia, takmer a vklady sú ich. Viď Švajčiarsko a preto by som nikdy nechcel byť Švajčiarom aby som žil z majetku umučených a vyvraždených židov.
Toto je jediná možnosť neutrality a tá možnosť je už obsadená.
Zrušiť Nato chce Putin a to preto, aby tu opkmažite prišiel a iba bral a bral, lebé je dobyvateľ. Iba dobyvateľ, osloboditeľ je ten, šo prinesie vyššiu životnú úroveň, ako pri njieskli američani do západnej europy a držia ju tam dodnes, fofnes je aamerická armáda v Nemecku a nemci vedia prečo. Američanji nepotrebovali stavať žiadne múry a kto chcel mohol ísť kde chcel, ale Rusi stavajú múry a pri muroch zabíjajú ľudí, lebo zotročujú, lebo vedia, že každý od od nich uteká jak od prašivých psov. Až a cenu realneho rizika smrti.
Toto nemá logiku, viesť ľudí znova do toho strašného, čo sme tu museli prežiť pod rusmi 40 rokov a česi to správne pokladajú za nebezpečenstvo pre ich životnú úroveň a repubilku si rozvracať nedáme.
Jediná ligika je a to je logika komunizmus, znova sa otvoril problém vzťahu robotník versus podnikateľ. A týmto si získal Putin široké robotnícke masy. Ale tiež len idiotov, veď v amerike sú tiež podnikatelia a tiež robotníci a kfe sú ich platy a kde boli platy v kominizme či v socializme. Ak niekomu nezáleží, čo má vkuchyni na stole a pre posraté mandarínky stáť trihodinové rady na vianoce a velkú noc, choďte radšej hneď do tohovášho milôovaného ruska a neotravujte s tým ostatných.


146.
označiť príspevok

Sloven muž
   13. 4. 2015, 20:36 avatar
len kopa strachu a nič viac....


147.
označiť príspevok

ardzun muž
   13. 4. 2015, 20:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.148.
označiť príspevok

Sloven muž
   13. 4. 2015, 20:47 avatar
hlavná vec, že sa radí tiež medzi veriacich, čo tam po pravde a spravodlivosti....


149.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 4. 2015, 20:53 avatar
Prvy krat po dlhej dobe som si precital cosi co ma zmysel.
Putin jebe na nas a na vsetkych a najma na vlastnych:D
Tak ako cierny prezident.
Niet vladcu, ktory by mal iny zaujem len nadalej vladnut.


151.
označiť príspevok

Sloven muž
   13. 4. 2015, 20:58 avatar
Putin, presný opak Obamu...a môžete si myslieť čokoľvek iné...každý ma aj tak svoju vlastnú karmu...

Putin len prišiel niečo naporaviť a dokončiť...Ras ... Putin...Aj tak to nepochopí skoro nik...


150.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 4. 2015, 20:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.152.
označiť príspevok

Karola žena
   13. 4. 2015, 21:05 avatar
ardzun..môžem sa ťa opýtať, že ak by k niečomu prišlo na SK, akú má Slovensko obranu ?.. my nie sme neutrálny štát.


153.
označiť príspevok

Sloven muž
   13. 4. 2015, 21:08 avatar
Preto je najvyšší čas, aby sa ním Slovensko stalo....


154.
označiť príspevok

Karola žena
   13. 4. 2015, 21:10 avatar
Sloven ty vieš pobaviť...ako to dosiahneš ?


155.
označiť príspevok

Sloven muž
   13. 4. 2015, 21:13 avatar
referendom...alebo dostať do SNR ľudí, ktorí budú mať ten cieľ a väčšinu na vyhlásenie neutrality štátu...Myšlienka má veľkú moc....želám si to preto každý deň...Keby si nás to želalo 1000000 to by bola sila, každý deň, vždy keď zaspávame a stávame....stálo by sa rýchlo to skutočnosťou....


156.
označiť príspevok

veriaci-4
   13. 4. 2015, 21:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:31,  2/ Gabo ak ti spravne nadstavia lieky za mesiac si v pohode!!!Mali sme jedneho v Pinelke co cely...
dnes, 08:00,  Tomiq dnes si uz honil? Idem aj ja pohonit!!!!Nechce sa mi za Kacou do Trnavy...:)))
dnes, 03:33,  http://diskusie.slovakforum.net/t381-topic
dnes, 03:12,  prosím vás, nejebte tomíqa *21 youtube.com/watch?v=cTuh7Sv0HPU
dnes, 02:32,  komunistickí demokrati *13*13*13
dnes, 02:15,  V roku 1989 dohnil zločinecký režim , I ja som bol ten čo stal na tribune i ja som bol ten...
dnes, 02:12,  Gabo predvolebnu si dal
dnes, 02:11,  Ked to tak necitiš nechoď
dnes, 02:08,  Zavládlo ticho . Nie že by sa niekto nevedel vyjadriť ale ego ano ego mu to nedovoluje
dnes, 01:30,  Ahoj Anina. Krasne si to napisala, ze ako dieta sme nasli Boha tak lahko, lebo nase srdce bolo...
dnes, 01:23,  Tublatanka - Loď do neznáma
dnes, 00:56,  Gabko takto https://www.youtube.com/watch?v=KKN0BcGCi8I Děkuji Karel Kryl Stvořil Bůh,...
dnes, 00:41,  lieky
dnes, 00:39,  pozitívne, lebo ľudstvo je krehké ako bábiky
dnes, 00:35,  Anna K - Večírek za koncem - Live at Božkov Fest 2011, Kojetín
dnes, 00:32,  When I Look At You, Miley Cyrus Music Video - THE LAST SONG - Available on DVD & Blu-ray
dnes, 00:30,  milujte svojich nepriateľov a ochraňujte svojich blížnych
dnes, 00:25,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:24,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:22,  dobrú noc všetkým
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Niektorí ľudia spôsobujú radosť hneď ako prídu. Iní zasa hneď ako odídu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(388 186 bytes in 0,598 seconds)