hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

ODKIAĽ SA VZAL DÁTUM 25. DECEMBRA?

príspevkov
17
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 1.5.2013 20:59 vladobronx
posledná zmena 6.5.2013 20:50
1
01.05.2013, 20:59
Nájsť presný dátum narodenia sa Ježiša Krista sa nám nepodarilo. Zato však sa nám podarilo niečo dozvedieť o samotnom dátume 25. december. V americkom filme DUCH ČASU (ZEITGAIST) sme po prvý raz počuli informáciu, ktorá nás nielenže prekvapila, ale doslovne udivila. Ukázalo sa, že Ježiš Kristus mal niekoľko „osudových blížencov“, ktorí sa rovnako ako on narodili 25. decembra. Ale to ešte nie je všetko! Ukázalo sa, že niektorí z týchto „blížencov“ boli tiež ukrižovaní a všetci – rovnako ako on – vstali z mŕtvych! Niektorí dokonca presne o 3 dni! Tu je niekoľko príkladov:

Hórus, Egypt, 3000 rokov pred n.l. Narodil sa 25. decembra panne Izide. Keď sa narodil, na východe sa rozhorela hviezda, pri pomoci ktorej 3 králi našli miesto narodenia sa Spasiteľa. Vo veku 12 rokov učil deti boháča. Vo veku 30 rokov prijal ducha posvätenia od človeka menom Anu. Mal 12 učeníkov, s ktorými konal zázraky – liečil a chodil po vode. Nazývali ho Pravda, Svetlo, Syn Boží, Pastier, Anjel, Pán a pod. Po zradení Tifónom bol Hórus ukrižovaný na kríži, pochovaný a po 3 dňoch vstal z mŕtvych.

Attis, Frígia, 1200 rokov pred n.l. Narodený panne Nane 25. decembra. Ukrižovaný, vzkriesený 25. decembra.

Mitra, Perzia, 1200 rokov pred n.l. Narodený panne 25. decembra. Mal 12 učeníkov. Konal zázraky. Po smrti pochovaný a vzkriesený po 3 dňoch. Volali ho Pravdou, Svetlom... Deň klaňania sa Mitrovi bola nedeľa.

Krišna, India, 900 rokov pred n.l. Narodil sa panne Devaki. Príchod označovala hviezda na východe. Konal zázraky so svojimi učeníkmi. Po smrti vzkriesený.

Dionýz, Grécko, 500 rokov pred n.l. Narodený panne 25. decembra. Cestoval a konal zázraky, napríklad menil vodu na víno. Volali ho Kráľom kráľov, Alfa a Omega a pod. Po smrti vzkriesený.

Nuž takého božské „pikošky“ možno nájsť. Koniec koncov, existuje aspoň aká-taká pravdepodobnosť, že všetci títo chla**** sa narodili 25. decembra, že všetci boli bohmi, všetci boli zradení svojimi najbližšími, všetci boli zversky mučení neľútostnými nepriateľmi ukrižovaním a všetci po smrti vstali z mŕtvych. No, už len pravdepodobnosť šiestich takýchto náhod (vrátane biblického Ježiša) je taká malá, že pri serióznej analýze ju nemôžeme brať vážne.
none
2

1. vladobronx 01.05.2013, 20:59

Nájsť presný dátum narodenia sa Ježiša Krista sa nám nepodarilo. Zato však sa nám podarilo niečo dozvedieť o samotnom dátume 25. december. V americkom filme DUCH ČASU (ZEITGAIST) sme po prvý raz počuli informáciu, ktorá nás nielenže prekvapila, ale doslovne udivila. Ukázalo sa, že Ježiš Kristus mal niekoľko „osudových blížencov“, ktorí sa rovnako ako on narodili 25. decembra. Ale to ešte nie je všetko! Ukázalo sa, že niektorí z týchto „blížencov“ boli tiež ukrižovaní a všetci – rovnako ako on – ...

01.05.2013, 21:10
niečo podobné som sem už raz dávala..tiež som sa tak dozvedela , že tvorcovia Biblie potrebovali vyjadriť Božstvo v podobe človeka ako hlavný a najväčší mýtus, ktorý by bol ústrednou postavou toho všetkého ..a vznikol Ježiš.
none
3

2. 01.05.2013, 21:10

niečo podobné som sem už raz dávala..tiež som sa tak dozvedela , že tvorcovia Biblie potrebovali vyjadriť Božstvo v podobe človeka ako hlavný a najväčší mýtus, ktorý by bol ústrednou postavou toho všetkého ..a vznikol Ježiš.

01.05.2013, 21:24
upresním..proroci potrebovali k zostaveniu Písma mať "nad človeka,..a ak človek ako Ježiš žil, tak si myslím , že sa mu pripísali aj vlastnosti ktorými ovplývali práve hore uvedení "nad učitelia ")) ..(tiež je známe že J.K. sa nenarodil 25.decembra ..ako aj že Hviezda na Betlehemom bol Jupiter, ktorý bol "rozžiarený" v nejakej konjukcii nad tou oblasťou.
none
5

3. 01.05.2013, 21:24

upresním..proroci potrebovali k zostaveniu Písma mať "nad človeka,..a ak človek ako Ježiš žil, tak si myslím , že sa mu pripísali aj vlastnosti ktorými ovplývali práve hore uvedení "nad učitelia ")) ..(tiež je známe že J.K. sa nenarodil 25.decembra ..ako aj že Hviezda na Betlehemom bol Jupiter, ktorý bol "rozžiarený" v nejakej konjukcii nad tou oblasťou.

01.05.2013, 22:06
To som dneska objavil.
none
6

5. vladobronx 01.05.2013, 22:06

To som dneska objavil.

01.05.2013, 22:15
pozri..ako to bolo v skutočnosti sa už ani Pán Boh nedozvie...je jasné..že je kopec nejasností okolo J.K. a Biblie, .. mám pocit,.. že už sa z toho stáva "beletria ., na druhej strane som vcelku rada že sa ľudia v tom "hrabú" a snažia sa nazbieranými faktami dokázať protirečenia Biblie a "ozrejmiť postavu J.K ..a pod..len už sa mi vidí že vzniká v tom jeden veľký chaos...
👍: vladobronx
none
7

1. vladobronx 01.05.2013, 20:59

Nájsť presný dátum narodenia sa Ježiša Krista sa nám nepodarilo. Zato však sa nám podarilo niečo dozvedieť o samotnom dátume 25. december. V americkom filme DUCH ČASU (ZEITGAIST) sme po prvý raz počuli informáciu, ktorá nás nielenže prekvapila, ale doslovne udivila. Ukázalo sa, že Ježiš Kristus mal niekoľko „osudových blížencov“, ktorí sa rovnako ako on narodili 25. decembra. Ale to ešte nie je všetko! Ukázalo sa, že niektorí z týchto „blížencov“ boli tiež ukrižovaní a všetci – rovnako ako on – ...

02.05.2013, 00:23
...ty a duchovné témy? ...........ma asi vykotí :-)))
👍: vladobronx
none
8

7. 02.05.2013, 00:23

...ty a duchovné témy? ...........ma asi vykotí :-)))

02.05.2013, 00:24
Ved som Ti poslal link,bud ticho a prezehnaj sa
none
14

8. vladobronx 02.05.2013, 00:24

Ved som Ti poslal link,bud ticho a prezehnaj sa

02.05.2013, 19:09
Nacim jej zvaracske okuliare. Nach si oci nevypichne. :-)))))))))
👍: vladobronx
none
15

14. 02.05.2013, 19:09

Nacim jej zvaracske okuliare. Nach si oci nevypichne. :-)))))))))

02.05.2013, 20:40
Este stastie,ze nema pristup k elektrodam,hned by tu pospajala katolikov a ateistou dokopy.
none
9

1. vladobronx 01.05.2013, 20:59

Nájsť presný dátum narodenia sa Ježiša Krista sa nám nepodarilo. Zato však sa nám podarilo niečo dozvedieť o samotnom dátume 25. december. V americkom filme DUCH ČASU (ZEITGAIST) sme po prvý raz počuli informáciu, ktorá nás nielenže prekvapila, ale doslovne udivila. Ukázalo sa, že Ježiš Kristus mal niekoľko „osudových blížencov“, ktorí sa rovnako ako on narodili 25. decembra. Ale to ešte nie je všetko! Ukázalo sa, že niektorí z týchto „blížencov“ boli tiež ukrižovaní a všetci – rovnako ako on – ...

02.05.2013, 15:33
1. "V americkom filme DUCH ČASU (ZEITGAIST)"

Určité vysvetlenie k tomu aj tu:

Křesťanství a údajný vliv na něj ze strany mysterijních náboženství

Předpokládám, že mnozí z nás se již setkali s názorem, že křesťanství bylo při svém vzniku a formování zásadně ovlivněno rozličnými pohanskými náboženskými představami. Ať už je to Dan Brown ve svém bestselleru Šifra mistra Leonarda, internetový snímek Zeitgeist, či nějaký z dalších zdrojů, předkládá se nám zde k věření na první pohled velmi přesvědčivá teze o tom, že si vznikající křesťanské náboženství do velké míry půjčuje mnohé ze svých stěžejních tenat od okolních kultů - tak zvaných mysterijních náboženství. V tomto článku bych rád tuto populární představu podrobil kritickému pohledu.

Viac tu odkaz
none
4
01.05.2013, 22:01
No pokial viem, Krisna ukrizovaný nebol, dokonca ani ucenikov nemal. Zato mal 16108 zien, brata Balaramu atd...cos i len pametam.
Zeitgeist je panflet kde su kecy prisposobene aby pasovali teze, ktoru si niekto vymyslel.
👍: milky945
none
10
02.05.2013, 16:27
O mojej manželke tam nič nehovorili? Tiež sa narodila 25 decembra. Panne asi ťažko, lebo sa narodila ako posledná v početnej rodine.Svoj kríž zatiaľ pokorne vláči po tejto zemi, teda o zmŕtvych vstaní nemôžem vydať svedectvo.
none
11

10. 02.05.2013, 16:27

O mojej manželke tam nič nehovorili? Tiež sa narodila 25 decembra. Panne asi ťažko, lebo sa narodila ako posledná v početnej rodine.Svoj kríž zatiaľ pokorne vláči po tejto zemi, teda o zmŕtvych vstaní nemôžem vydať svedectvo.

02.05.2013, 17:10
Vedel som,ze si tu nieco najdes ;-)
none
12

11. vladobronx 02.05.2013, 17:10

Vedel som,ze si tu nieco najdes ;-)

02.05.2013, 17:29
... kto hľadá, ten nájde. Najviac ma zaujala tá prvá veta. Presný dátum narodenia Ježiša Krista sa zistiť nepodarilo, ale na dátume jeho narodenia je to všetko postavené. A tí ostatní? Však na Viasat History hovorili, že to všetko boli mimozemšťania :-)
none
13

12. 02.05.2013, 17:29

... kto hľadá, ten nájde. Najviac ma zaujala tá prvá veta. Presný dátum narodenia Ježiša Krista sa zistiť nepodarilo, ale na dátume jeho narodenia je to všetko postavené. A tí ostatní? Však na Viasat History hovorili, že to všetko boli mimozemšťania :-)

02.05.2013, 17:32
Poslal som sudruzke Repress link kde som to nasiel,poviem jej,aby Ti to preposlala,dneska konci u Glvaca.
👍: Pegas
none
16
06.05.2013, 15:43
Voloďa budem musieť zavolať rabínovi, že si konvertoval ;-)))))
👍: vladobronx
none
17
06.05.2013, 20:50
dobre, ale bolo to aj s ostatnými tak, že sa k nim ľudia modlili a ľudia dostávali na svoje modlitby odozvu ? lebo to je podstata Ježiša krista, že ten nielen že reaguje na naše modlitby, ale naučil nás, ako sa zbaviť hriechu a ten život pôo spovedi je úplne iný a každýá idiot, čo to nevie využiť.
O týchto všetkých sú presne záznamy, ale o Ježišovi nevieme nájsť takýto doklad dodnes. Zostalo po ňom evanjelium, čo zostalo po tých "zdokumentovaných" ??? U všetkých je na beton isté, že boli, ale prečo u Ježiša ako jediného z tejto skupiny, sa toto nenašlo. Toto uveria do bodky všetci ateisti a neveriaci, bez mihnutia oka, dokonca s obrovským potešením, ale prečo neskúsia sa modliť aspom k tým ostatným zdokumentovaným okrem Ježiša a počkať si na odozvu, ktorá príde po modlitbe ? Ak teda samotného Ježiša nenávidia - bez príčiny ?
A čo vlastne s tým teraz ? To akože veriaci si teraz majú otrieskať hlavy o stenu, žo čo to doteraz za blbosti verili a neveriaci a ateisti urobia ohňstroj, Hurá, konečne to máme !!!! A možno sa aj opijú a možno práde aj kúzelník.
Je to len ďalšia kravina na uspávanie neveriacích a ateistov. veriací majú vieru založenú na tom, že kontakt s nebom je alfa omega života každého kresťana a čo ak predsa len to bol naozaj Ježiš pod iným menom ? Ale nedochovali sa reakcie tých, čo týmto uverili, či to bolo tiež, ako s Ježišom teraz. lebo to je podstatné, pre veriaceho, ten konzakt s nebom.
Ale tá náhoda, že o všetkých sa zachovali vierohodné dokumenty, iba o Ježivi neuznávajú nič, je až zarážajúca.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 135 690 B vygenerované za : 0.091 s unikátne zobrazenia tém : 48 057 unikátne zobrazenia blogov : 821 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Chránený v Otcovi Veď aj Kristus raz trpel za hriešnikov, spravodlivý za nespravodlivých, aby nás priviedol k Bohu, keď bol podľa tela usmrtený, ale Duchom oživený. 1 Petra 3,18 Môžem vám ukázať krásny obraz Božej lásky k vám v príbehu o Danielovi...

citát dňa :

Život je ako pohár a je iba na tebe čím si ho naplníš. Aj tak si to nakoniec vypiješ sám.