Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Obmedzenia božej moci.

41
reakcií
1464
prečítaní
Tému 5. augusta 2012, 09:40 založil Ranexill.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
20. 12. 2015
45
19. 06. 2018
117
 
 


1.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 8. 2012, 09:40 avatar
Vela diskusii sa točí, okolo otázok , Prečo Boh neurobí to či ono..prečo nie, keď má nato moc?
Čo ho limituje?
- slobodná ľudská vôľa?
.. asi ťažko, podla mna ide o obyčajné rešpektovanie pravidiel, ktoré sám dal. Ak zasiahne, tak zvyčajne iba vtedy, keď je narušený ním daný poriadok vecí.
Preto povedal, resp. videl, že všetko je dobré. Lebo ono to dobré je!
A ak sa vám "náhodou" nevodí tak ako má, i tak je to dobré pokiaľ nevstúpi do toho Boh.
I zlo tzv. Satana je v rámci kontextu svetového diania súčasťou slov a hlavne ich významu z božieho pohľadu- "Všetko je dobré".
A človek sa ťažko zmieri s tým, že práve jeho individuálny osud je na figu..


31.
označiť príspevok

kavovar
   5. 8. 2012, 18:01 avatar
pokorit sa.zahodit pychu a vediet prijat co ti zivot prave ponuka.zit laskou,prejavit vdacnost a trpezlivost a za kazdu skusenost,aj za tu menej prijemnu,vec,ze nic sa nedeje len tak,su to impulzy, ktore ak pocuvas a snazit sa pochopit ti odpoved daju.je to moja osobna skusenost.a nepochybujem viac o tom,ze boh je laska.
Súhlasí dorota


32.
označiť príspevok

Style muž
   5. 8. 2012, 18:08 avatar
Netrepkaj, život je boj, s týmto môžeš ísť do kláštora, v normálnom živote sa človek nesmie poddávať takýmto že "odpoveď ti dajú " kto? , hviezdičky ,  


33.
označiť príspevok

kavovar
   5. 8. 2012, 18:09 avatar
tak bojuj.nie hviezdicky,odpoved si das ty sam.


38.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   6. 8. 2012, 00:29 avatar
kavovar 31, s tebou by určite súhlasili aj Karol Marx, Adolf Hitler, Stalin a ďalší.


41.
označiť príspevok

Kerberos muž
   6. 8. 2012, 12:50 avatar
Čo keď sa mýlime a chudobných, hlúpych a utlačovaných dostali niečo viac ako ostatný.
Čo ak anjeli závidia ľudom ich nevedomosť?
V podobenstve o Lazarovy sa hovorí o tom že boháči majú svoju odplatu na zemi a chudobný v nebi.


2.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   5. 8. 2012, 11:19 avatar
Scénar Boh napísal pre každého človeka a nikto mu neutečie ani z hry vystúpiť nemôže. Vždy sa zasmejem na ľudskou pochabosťou ako niektorí tvrdia, že majú svoj život vo svojich rukách a vládnu svojmu životu či osudu.


3.
označiť príspevok

Vlado muž
   5. 8. 2012, 11:24 avatar
Aký má význam pre takého boha (ak by existoval) vytváranie rôznych náboženstiev? Čo mal boh zo scenára, keď v ňom nechal pôsobiť roky a roky napríklad Afroditu, Jupitera, Marsa, Ištar, Enkiho. To sú tisícky rokov, takže boh je veľmi zlý scenárista.


40.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   6. 8. 2012, 01:09 avatar
Lea Pragmatická, ešta nám povedz, kde si tie scenáre môžeme pozrieť. Alebo pod tým scenárom myslýš povrázky, za ktoré Hospotin ťahá a tak sa naplňuju naše scenáre? A ked´ sa tie povrázky občas pomotajú tak spadne budova, zrazia sa vlaky, havaruje litetadlo, je zemetrasenie,vybuchne sopka, atomovú elektráreň zasiahne cunami... No radšej nebudenm pokračovať, lebo toto forum nemá takú kapcitu, aby to tu bolo možné vymenovať. Najviac ma o tom čo som napísal presvieča obsah tlače,rozhlasu a televízie. Tie relácie sú nechutné, až oplzlé vyvolávajúce vo večšine divákov negatívne reakcie a nálady. Najviac mi vadí s akou radosťou na tvárach tí redaktori hlásia v správach a ajv ďalších reláciách kto koho a kde zapichol, kde kto zhorel, koľko bolo v noci zapálených aut... Do štúdidí si pozívajú telesne postihniňutých nešťastníkov. Nechýbajú ani správy o tom, koľko rodín z malými ďeľmi´ vyhodili exekútori na ulicu a pod. Keď sa im to stalo, to boli asi pomotané tie povrázky, že? Možno si pánbožko trocha zdriemol a tak sa takéto veci stávajú.


4.
označiť príspevok

attis
   5. 8. 2012, 11:42 avatar
V Boha verím iba ak by to bolo nevedomie človeka...v Boha ako autoritu nepovažujem za Boha ale za vládcu.


5.
označiť príspevok

attis
   5. 8. 2012, 11:45 avatar
Takže vládca (alebo vládcovia) majú určitý cieľ,za ktorým si idú a je im ukradnuté,čo si myslí človek.


6.
označiť príspevok

attis
   5. 8. 2012, 12:06 avatar
Toľko o vašich všetkých názoroch na biblické príbehy,ktoré sú dnes už iba akurát pre deti cenné,normálny človek sa zaujíma o seba a svoje pocity,dojmy,je pravda že ich nemusí mať čisté...ved tak to aj dnes vyzerá,zbytočná diskusia,tá ktorá hypoteticky odhaduje skutočnosti.


7.
označiť príspevok

attis
   5. 8. 2012, 12:19 avatar
...ktorá hypoteticky odhaduje skutočnosti?-je otázne,či toto sú skutočnosti...náboženstvá sú stvorené na dokonalú manipuláciu človeka...prečo existuje toľko rôznych náboženstiev? spoločnú majú morálku a duchovný rozvoj,čiže na jedno kopyto v inom podaní...sú to bludy a rozprávky o dobre ktoré vždy stagnovalo,tak o čom tu je reč? každý chce niečo lepšie ale nik sa nezaujíma o seba,len sa hypoteticky rozoberajú kadeaké konštruktívne bludy.


18.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 8. 2012, 13:59 avatar
Attis, zvyknes sa aj doma bavit takto pekne sám so sebou? 


24.
označiť príspevok

attis
   5. 8. 2012, 14:20 avatar
vyjadril som svoj názor a iný si ho prečíta


25.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 8. 2012, 14:23 avatar
Prečo existuje tak vela nabozenstiev?
- ak by si cital indicke spisy, tak by si vedel prečo. Brahma sa osobne ku tomuto vyjadril..povedal, ze vzhladom na mnozstvo poznania, ktoré emanuje z Boha bolo nutne védsky strom poznania rozdelit na mnohe a mnohe casti.


12.
označiť príspevok

Vlado muž
   5. 8. 2012, 13:07 avatar
Žiadna diskusia o náboženstvách nie je zbytočná, kým bude taký vysoký podiel pobožných v spoločnosti.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí attis, trin i ty


8.
označiť príspevok

nabzlo muž
   5. 8. 2012, 12:43 avatar
zase keci o hovne a ničom,myslel som boha,ale že cirkev kradne kde môže,to vás neserie...


10.
označiť príspevok

attis
   5. 8. 2012, 12:51 avatar
čo sa dá robiť...cirkev je zločinec s mnoha fanúšikmi.


9.
označiť príspevok

starec muž
   5. 8. 2012, 12:45 avatar
Lea,keď scenár napísal boh pre každého človeka,prečo ho odsudzuje? Veď ak je človek len ako nejaký program v počítači,prečo sa tvorca zlostí,že nevykonal to čo mal? Je to predsa len jeho chyba a nemá ho preto trestať. Ak človek nemôže o ničom rozhodnúť a všetko je už určené,je len ako nejaké koliesko v prevode,bez akejkoľvek možnosti ovplyvniť niečo ináč,ako je určené.Taký človek určite nie je.Veď mení celú planétu.Vytvára a devastuje nie tak,ako je určené,ale robí si to po svojom,len pre svoje dobro.Celá predstava o biblickom bohu je len ľudský výmysel plný nedokonalosti a zmätkov.
Súhlasí attis


35.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   5. 8. 2012, 20:27 avatar
Boh má moc zmeniť všetko, ale dočasne pripúšťa tento stav vecí, ktorý tu práve je. Človek má slobodnú vôľu a využil ju nesprávne tak, že Boha neposlúcha. Človek ako jednotlivec nemá Bohom nalinajkovanú cestu. Dá sa ale súhlasiť s tým, že v konečnom dôsledku vo vesmíre všetko bude tak, ako Boh chce, len si to vyžaduje čas. Nie preto čas, že by Boh niečo nestíhal. Čas preto, lebo ako sa píše v písme :" Boh zhovieva a je trpezlivý, lebo si nepraje , aby bol niekto zničený, ale aby všetci ľudia dospeli k pokániu a boli zachránení." Tento stav Božej trpezlivosti ale nebude trvať donekonečna.Príde deň , keď povie dosť a bude sa konať Božia vôľa ako v nebi, tak aj na Zemi.


36.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 8. 2012, 21:00 avatar
Slušný človek,
nie si sám z veriacich, ktorí sa radi pasujú/vydávajú za hovorcu "trojjediného" židovsko-kresťansko-moslimského Boha...
Pri takýchto a podobných reakciách vžda žasnem nad mierou trúfalosti autora, keď "rozhoduje" o tom čo, kde, kedy. komu, čomu a ako pripravuje všadeprítomný, vševedúci, všemohúci, nekonečne milosrdný, láskavý a spravodlivý Jahve, Boh, Alah...
Píšeš: "Boh zhovieva a je trpezlivý, lebo si nepraje , aby bol niekto zničený, ale aby všetci ľudia dospeli k pokániu a boli zachránení." Nože mi potom vysvetli, ako sa realizovala jeho zhovievavosť a trpezlivosť pre stovky miliónov veriacich, ktorí sa v jeho mene vzájomne vyvražďovali a vyvražďujú doteraz najmenej dvetisíc rokov...


42.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 8. 2012, 19:37 avatar
Kasafran, ja sa nepasujem za hovorcu Boha, iba som napísal, čo o tejto téme píše Biblia.
Čo sa týka toho vyvražďovania, Ježiš upozorňoval na to, že medzi kresťanmi budú takí, pre ktorých správanie sa budú ľudia rúhať Bohu. Čiže budú takí, ktorí sa nebudú správať podľa Kristovho učenia. Tí aj dostanú svoju "odmenu". A tí, ktorí ich rukami nevinne zomreli, alebo mali nejakú inú ujmu, budú vzkriesení k večnému životu, pokiaľ to bude Božia vôľa. V tom je to spravodlivé, že spravodlivý Boh bude o týchto veciach rozhodovať. Nie nejaký skorumpovateľný človek, ktorý by za peniaze bol ochotný aj zločinca oslobodiť, ako to robia niektorí ľudskí sudcovia.


11.
označiť príspevok

salbea žena
   5. 8. 2012, 13:00 avatar
nema vo vsetkom Boh moc,clovek sam nici seba a to na najvyssej urvovni a to sposobom najvysiim a to vysokoskolskym,bo clovek ktory je vzdelany, je pre zial druheho mudrym a rozumnym v poznani
z cloveka cini netvora mudry a vzdelany clovek a to podavanim nebezpecnych liekov,kotre nicia ludsku dusu a zdravie uz v detskom veku,ako je to mozne ,ze sa podavaju lieky detom na depresie a na ADHD bez toho,aby boli ucinene laboratorne vysetrenia,odkial vedia psychiatri,ze cloveku chyba urcita chcemicka latka v mozgu,ked sa to neda vobec zmerat
tato civilizacia krachuje kvoli psychiatrom a ich legalnej ceste k dopovaniu drogami uz maloletych deti a kym dieta dospeje do obdobia dospelosti,je pre spolocnost troska
je tu nieco,co nici ludsku civilizaciu a natrvalo degraduje cloveka a to rozumneho tvora a meni ho v zombie,je to chtic cloveka dokazat cloveku,ze je nedokonaly a to iba kvoli peniazom..psychiatria a legalne drogy v nej,su najvacsim krachom pre zivot,je to vlastne zaciatok konca pre buducnost
tato civilizacia zosalie a utlmi sa v jednom,bo individualny osud je v rukach narkomafie
Súhlasí attis


13.
označiť príspevok

attis
   5. 8. 2012, 13:18 avatar
vzdelaný človek nemusí byť múdri...psychiatri majú dobre zaplatené,namiesto toho aby naozaj liečili...ale naozaj liečiť môže až vtedy,ked je to psychoterapeut,lebo psychiater je blázen väčšinou,mal som tú česť zistiť to za moje búrlivé pubertálne obdobie,teraz už spätným nazeraním,sú to idioti,(česť výnimkám)ktorí vedia len predpisovať lieky.Možno v tomto smere je treba sa otvoriť ku vlastným problémom a tým pádom konfrontovať s psychoterapeutom...čo sa týka farmako-priemyslu,podľa môjho názoru ide o degenerovanie ľudskej rasy.
Súhlasí Slušný človek


14.
označiť príspevok

attis
   5. 8. 2012, 13:18 avatar
múdry


15.
označiť príspevok

salbea žena
   5. 8. 2012, 13:31 avatar
teraz som to dopozerala a viem zial ake to je ,ked ti hypnotizer do kavy namiesa rohypnol,viem ako dlho trva kym sa pozbieras a sa ti hlava vyjasni
nechat ich sediet v chladku niekolko rokov by si zasluzili,ale nie oni si doma popijaju cajicky a svoje zeny chrania pred akoukolvek medikametoznou liecbou,bo vedia,ake je to nebezpecne
myslis si,ze ich Boh potresta ?
www.magnificat.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

starec muž
   5. 8. 2012, 13:40 avatar
Žiaľ sa stáva,že primiešajú aj v reštauráciách,fitnes centrách,atď. dievčatám do nápoja rôzne látky,že nevedia o svete aby ich mohli znásilniť. Nedávno som počul tiež taký prípad,ale človek je bezmocný,lebo určití ľudia to majú pod kontrolou a spravodlivosti sa nedá dovolať. Čo robiť v takom prípade,keď štát nechráni a nedokáže ochrániť svojich občanov? Má človek potom právo na vzatie spravodlivosti do vlastných rúk? Podľa všetkého,ak štát zlyhal,by mal mať takú možnosť.


21.
označiť príspevok

salbea žena
   5. 8. 2012, 14:07 avatar
clovek zabija Boha svojim chticom pre dosiahnutie svojej pravdy a to za kazdu cenu
keby vedel hypnotizer,ako ma odkopol od cloveka,hodiny by vysedaval v kostole ..len tak..
http://www.youtube.com/watch?v=BWAhVbayGv4 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

salbea žena
   5. 8. 2012, 14:40 avatar
chapem uz preco dal Boh Luciferovi pychu..dla mna na sebaobranu pred clovekom,inac by ponizenie z ludskeho ega neuniesol,umrel by od zialu a to si Otec pravdepodobne nepraje,ved je jeho najmilovanejsi syn


29.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 8. 2012, 14:45 avatar
Nie, Luciefera nazval pysnym niekto podobny Mojzisovi, potom co ho poslal do pice z pozicie svojej moci.


34.
označiť príspevok

salbea žena
   5. 8. 2012, 18:23 avatar
mne sa zda,ze Lucifer stvoril cloveka podla programu od Boha,nasral sa na to,ze nemoze par zmien na cloveku ucinit,bo vedel uz vtedy,ze to s clovekom v buducnosti zle dopadne,chcel cloveku vziat egoizmus a tak ponechat vsetku moc nad clovekom sebe Luciferovi
neviem preco mu to nedovolil,preco chce byt Boh svedkom zaniku ludstva kvoli egoizmu,odmedzil Luciferove posobenie asi preto,aby trpel a citil opovrhovanie nad skutkom Bozim,pretoze to tak chcel
musi to Lucifera strasne boliet,bo je bezmocny a ako esove karty vytahuje napr.pychu,ale inu ako si clovek vdaka egoizmu vypestoval v sebe


37.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 8. 2012, 23:44 avatar
nerozumiem.


17.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 8. 2012, 13:46 avatar
ono je to totižto inak vážení,..ak si odmyslíme mýtus Boha, vyššie sily a vesmírny zákon, ..zistíme že žijeme život,.. ktorý má svoj zákon, tzv. zákon života, ..a to naše bytie obnáša isté napredovanie , motiváciu, zmysel ..a prirodzene túžba po šťastí..o ktoré sa každý svojim spôsobom snaží,..aby získal to, čo skôr či neskôr stratí ,...preto si treba uvedomiť, že všetko je pominuteľné,.. napriek tomu sa toho "dobrého snažíme udržať ..a tak sa zbavujeme prekážok a toho čo nám robí problémy ..atp,..) Toto je jeden životný kolotoč ..na ktorom sa musíme vedieť udržať ..aby sme netrpeli. ..pretože starosti , prekážky , bolesť duše a pod., vychádza z našej nevedomosti ,..z neznalosti ako ten životný zákon funguje...Pritom nám to cez " utrpenie dáva najavo , že niečo robíme zle , nesprávne ..a ľudia nevedia ako sa toho zbaviť , ako sa tomu vyhnúť ..ale pri uvedomení si podstaty, by prišli na to , .. že vlastné "nešťastie" je schované za emócie, emocioálny stav,..za nerozumnosť, neznalosť, ovplyvniteľnosť, závislosť, okolnosti ... že práve toto zasahuje našu myseľ a my sa stávame pripútanými tam kde sme ..a preto nedokážeme niečo zmeniť k lepšiemu , ..bo máme svoje zásady, zábrany , vzťahy, prácu.. ..ktoré nám naše rozhodnutia niečo zmeniť sťažujú, obmedzujú ).. ľudia sa nenaučili, že myšlienkami si tvarujú svoj osud , ..že si neuvedomujú , že to trápenie/nešťastie v skutočnosti vychádza z nevedomosti – z neznalosti ako veci naozaj fungujú.
Súhlasí Style, bielamodrá


19.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 8. 2012, 14:03 avatar
a ešte som chcela ..že "Bohom" je náš R O Z U M ..plus naše myšlienky).. on nás riadi ..a spolu s emóciami rozhodujú o tom ako sa máme a nemáme. 
On je aj vesmír nápomocný v istých veciach,..len musí prísť ten správny čas..lebo všetko čo sa deje, ..deje sa pre niečo (pravdivá fráza )...kedy sa tzv. neriešiteľné veci vyriešia samé.


20.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 8. 2012, 14:05 avatar
no niekto sa nemusi toho "spravneho času" dočkať nikdy..


22.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 8. 2012, 14:15 avatar
zase to neznamená,..že na ten " správny čas " sa čaká so založeným i rukami..)


23.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 8. 2012, 14:16 avatar
akoze nie. MOzes robit co chces. I tak je to jedno. 


26.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 8. 2012, 14:28 avatar
môžeš robiť čo chceš, pri tzv. osudových veciach si treba počkať na ten "správny čas..je to okamih, šanca, ktorú netreba premárniť, ....za ten čas sa má ten človek niečo "naučiť..aby bol pripravený, preto sa mu dáva čas..)) ..v inom zmysle si je
asi dobre položiť otázku.. ktorá dá aj odpoveď.. "čo som preto urobil aby to bolo inak ?..))
Súhlasí attis


27.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 8. 2012, 14:31 avatar
Spravne okamihy? Tie neujdu aj ked sa im vyhnes.


30.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 8. 2012, 15:20 avatar
A vlastne chcem sa pohadat a nikto nic. 
Súhlasí orionko


39.
označiť príspevok

orionko muž
   6. 8. 2012, 00:58 avatar
pri tomto mám chuť kričať na plné ústa .......

http://www.youtube.com/watch?v=FduVpVO0gMQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


V noci se budou procházet až do rozbřesku dne
Ráno je ke spaní...
V temných ulicích svou vlastní cestou pátrají, Boha hledají
Noc tvému pláči nechají...
Tvému pláči...

Zpívají la lalalalala la lé...
A noc ležela nad Londýnem...

Tak jsme jeli dolů k řece, kde duchové se objevují s osidly
Aby zlomili svá prokletí...
Půjdeme pod oblouky kde čarodějnice prý dlí,
Města duchů jsou v oceánu...
V oceánu...

Zpívají la lalalalala la lé...
A noc ležela nad Londýnem...

Bůh je v domech a je v mé hlavě...a ve všech hřbitovech v Londýně...
Vím, že Bůh přišel do mé zahrady, ale nevím co řekl,
Protože mé srdce bylo zavřené...
Bylo zavřené...

Zpívají la lalalalala la lé...
A noc ležela nad Londýnem

Zpívají la lalalalala la lé...
Není dnes světla nad Londýnem...
Súhlasí Ranexill
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:34,  kntsz. Brzdi!! Ako ide odoať svoju vlasť pod nadvládu Ruska, ak -Putin sa ohradil voči...
dnes, 22:33,  Ale práve Rusko by chcelo spravovať veci v tej našej Rusko odsúdilo extrémizmus...
dnes, 22:32,  ondrej do všetkého tlačí politiku, primitívnu nenávisť voči Rusku pričom je to šport.
dnes, 22:32,  ale prdlajs, mne je sympatickejsie pomenovanie motorka.....alebo motorkár. Skuter, a skutrista...
dnes, 22:28,  Keby mal pravomoci ako v Rusku v prvom rade by okamžite na Sibír putovali kotleby .
dnes, 22:28,  .alebo ľudia by mali mať záíujem sa dozvedieť niečo v oblasti ktorej nerozumejú... Keď...
dnes, 22:26,  Jasne, že som objavil ;) Keď niekto tvrdí, že neexistujem tak to hneď vidím ;)
dnes, 22:20,  Putina by bolo dobre tiež vypchať a nasačkovat do mauzolea.....ujovi Leninovi je tam...
dnes, 22:19,  mil a ne, zase si sa z.ebal. Ty, vraj hrdý Slovák, zrádzaš svoju vlasť a ideš ju a teda aj...
dnes, 22:17,  Vobec by som sa nedivil, keby sa na Rusko vyprdli viacerí....ruska politika je jedno velke...
dnes, 22:13,  Nutoc na Rusko. Nech si kazda krajina spravuje veci u seba doma ako uzna za vhodne . Mohli by sa...
dnes, 22:08,  13- som presvedčený, že k vysvetleniu v linku naozaj nie je čo dodať. Ľuďom, ktorým...
dnes, 22:06,  Putin by bol dobry slovenský prezident
dnes, 22:06,  Putin na hrad
dnes, 22:05,  Rusofobny trol ondrej nabehol. No daj nejaké rusofobne rozprávky nech sa zasmejeme.
dnes, 22:04,  Aby ksntz bol v obraze - https://c-pravda.ru/
dnes, 22:03,  Volajaky si háklivý na Krym a Rusko sudruhu
dnes, 22:01,  Niekto uzurpuje Krym nanajvýš v tvojej konšpiračnej hlave
dnes, 22:00,  Klaniaš sa západu, chýba ti národná hrdosť. Ale hlavne si plný nenávisti voči Rusku.
dnes, 21:58,  kntsz zasa vypúšťa rusofobne nenávistné nezmysly.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ženy si vždy vyberajú mužov a muži do toho nemajú čo hovoriť.
Problém je v tom, že svojou technikou to vedia tak zakamuflovať, aby sme si mysleli, že si ich vyberáme my.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(129 512 bytes in 0,444 seconds)