Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Obhajoba kresťanstva

75
reakcií
946
prečítaní
Tému 30. novembra 2015, 19:04 založil savras.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
17. 06. 2012
59
11. 12. 2013
12
27. 10. 2016
9
21. 05. 2015
69
30. 12. 2013
24
 
 


1.
označiť príspevok

savras žena
   30. 11. 2015, 19:04 avatar
Existuje veľa vecí, na ktoré sú ľudia alergickí. Mimo iného veľmi často i na to, čo má nejaké spojenie s cirkvou, alebo kresťanstvom. V takejto chvíli začnú okamžite hovoriť o predávaní odpustkov, o inkvizícii, o križiackych vojnách, o nekalých mocenských praktikách Vatikánu, o zneužívaní mladistvých, o cirkevných reštitúciách a ešte o mnohých iných veciach.

Ak sa teda povie slovo Stvoriteľ, ak sa povie Biblia, ak sa spomenú prikázania, podobenstvá a učenie Krista, okamžite to v nich vyvoláva doslova alergickú reakciu. Ihneď začnú oponovať spomenutými výhradami a potom mnohokrát už ani nie sú schopní uvažovať o zmysle toho, čo im je vlastne hovorené. Ich zaujatosť je tak veľká, že úplne všetko, čo pochádza z cirkevno kresťanského prostredia a má s ním hoci i len malú spojitosť je pre nich apriori zlé. Mnohí nakoniec často zavrhnú i všetko duchovné a stávajú sa materialistami.

U ľudí, ktorí duchovno nezavrhnú sa to zase prejavuje odklonom od kresťanských hodnôt a príklonom k iným duchovným smerom a učeniam, ktoré sa pre nich stávajú akceptovateľnejšími. Akceptovateľnejšími a zároveň zaujímavejšími, než je kresťanstvo s jeho hodnotami.

V takomto principiálnom odmietnutí kresťanstva však chýba objektivita. Ide totiž o jednostrannú zaujatosť bez hlbšieho skúmania, pretože kresťanstvo, hoci skompromitované, znevážené, všedné a zdanlivo nezaujímavé, je predsa len vrcholom všetkých duchovných snažení na našej zemi. Alebo lepšie povedané, nie kresťanstvo ako celok, ale to skutočné, pravé a zdravé jadro, z ktorého povstalo a ktoré sa v ňom stále nachádza. Pravé a zdravé jadro kresťanského učenia teda nemožno spájať s rôznymi pokriveniami, omylmi, chybami, zavádzaniami, úchylkami a kompromitujúcim správaním sa mnohých tých, ktorí sa ku kresťanstvu hlásia.

O potrebe rozlišovania spomínaných skutočnosti nám predsa jasne hovorí i fakt, že v Ježišovej blízkosti sa našiel zradca. Judášovou zradou a jeho bezcharakterným jednaním však nebola ani tým najmenším spôsobom dotknutá veľkosť Ježišovho posolstva. Išlo predsa iba o zlyhanie jednotlivca, ktorý bol s jeho učením spojený.

A to sú dve úplne rozdielne veci! Ak by teda niekto tvrdil, že Kristovo učenie je nesprávne a zlé, pretože jeho najbližším spolupracovníkom bol zradca, išlo by o tvrdenie neobjektívne. O neobjektívne tvrdenie, spájajúce dve rozdielne veci v jedinú.

Veľkosť, výnimočnosť a nesmierny duchovný význam Kristovho učenia zostáva vo svojej čistej a pôvodnej podobe navždy vysoko hodnotným. Všetko zlé, čo však bolo s jeho učením počas dlhej histórie ľudstva spojené, boli iba osobné zlyhania jednotlivých ľudí, či celých veľkých skupín. Išlo o zlyhania, ktoré vznikli na základe ich ješitnosti, vypočítavosti, bezcharakternosti, túžby po moci a na základe mnohých iných negatívnych vlastností. To samozrejme znehodnotilo kresťanstvo ako celok, ale nijako nemohlo poškodiť, ani znehodnotiť veľkosť pôvodnej a čistej Kristovej náuky.

Kto je teda schopný zachovať aspoň akú - takú mieru objektivity, nemôže si tieto dve rozdielne skutočnosti zamieňať. Kto však nie je schopný pozerať na veci objektívne, alebo na ne objektívne pozerať vyslovene nechce, ten ich navzájom spája dohromady a zaujíma odmietavý postoj voči kresťanstvu ako celku.

Aby sme tento problém pochopili ešte hmatateľnejšie, uveďme si príklad z nášho každodenného života a pozrime sa trebárs na profesiu lekára. Zvykne sa hovoriť, že to nie je len obyčajná profesia, ale poslanie. Žiaľ, existujú však i lekári nečestní, bezohľadní a bezcitní, ktorí berú úplaty, alebo, ak uvedieme extrémny príklad, ktorí trebárs napomáhajú nekalému obchodu s orgánmi, určenými na transplantáciu.

No a keď sa z času na čas verejnosť dozvie o čine nejakého konkrétneho nečestného lekára, nikoho ani len nenapadne považovať za nemorálny a nečestný celý lekársky stav. Je to brané len ako osobné zlyhanie jednotlivca.

Avšak paradoxne, v súvislosti s kresťanstvom to takýmto spôsobom nefunguje. V súvislosti s kresťanstvom býva často všetko spochybňované ako celok.

Je preto obrovskou škodou pre každého, kto na základe toho, že on sám nie je schopný objektívne rozlišovať odmietne kresťanstvo. Tým ale od seba odvrhuje to najvyššie a najdokonalejšie, čo v oblasti duchovných snáh na našej planéte existuje. Duchovne usilujúci človek tým poškodzuje len sám seba, pretože sa potom utieka k iným duchovným učeniam a snahám, ktoré ani zďaleka nedosahujú výšky, akú v sebe skrýva kresťanstvo vo svojej čistej, zdravej a pôvodnej podobe.

Pravá, čistá a zdravá podoba kresťanstva! V tomto smere musí byť človek nanajvýš bdelým, samostatne skúmajúcim a hlboko všetko zvažujúcim, pretože v dnešnej dobe už žiaľ nie všetko to, čo zaznieva v chrámoch, je v súlade s pôvodnými Ježišovými slovami. Lebo to pravdivé a pravé bolo z rôznych dôvodov, či už zámerne, alebo z nevedomosti pokrivené a tým znehodnotené. Lebo rovnako, ako mal Kristus zradcu v radoch svojich učeníkov sa i v kresťanstve počas celej jeho dlhej histórie našlo veľké množstvo zradcov. Zradcov, ktorí zastreli jas Kristovho učenia tým, že doň zámerne, alebo i nevedome vniesli lži a omyly, alebo ho skompromitovali spôsobom vlastného života. Z tohto dôvodu musí byť preto človek bdelý a musí sa mať na pozore, aby to bol schopný rozpoznávať. Aby bol schopný rozpoznávať pravý duchovný chlieb od kameňov, nachádzajúcich sa v prehojnej miere vo všetkých kresťanských denomináciách.

Nič však neznižuje a nič ani nikdy nemôže znížiť jas pôvodného Kristovho učenia tak, ako nemôže znížiť hodnotu drahocennej perly to, že spadne do blata. Ak ju dokážeme v blate nájsť, vybrať ju odtiaľ a ak ju umyjeme, zažiari vo svojej pôvodnej nádhere a kráse.

Tak bude naveky nad všetkým na tejto zemi žiariť drahocenná prela nesmiernej ceny Kristovho pôvodného Slova, z ktorého ak by sme boli schopní zachovávať len jednu jedinú vetu, náš svet by sa zmenil na nepoznanie. A síce vetu: Čo nechceš, aby iní robili tebe, nerob ani ty im!

V tejto prostej vete je všetko, čo potrebujeme k tomu, aby sme mohli dospieť k harmónii a šťastiu. Avšak preto, že takto nežijeme, nevládne na zemi ani šťastie, ani harmónia.

A hoci ani samotní kresťania takto mnohokrát nežijú, vôbec nijako to neznižuje prevratnú veľkosť spomenutej Ježišovej vety, ba ani celého pravého Slova Kristovho.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


64.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 11. 2015, 21:20 avatar
Savras /nediskutujúci/.......pravé,zdravé jadro kresťanstva ,...skutočne možno spájať iba s osobou Krista a jeho nasledovníkov v 1 storočí!
To,čo nasledovalo po smrti apoštolov a bolo zavŕšené v 4 storočí,spojením so svetom/svetskou mocou/,....už nemá nič spoločné s kresťanstvom,ale skôr iba jeho vulgárnou napodobeninou/burinou/. To bolo Ježišom predpovedané, a bolo potom zdôraznené,že až v čase konca bude pôvodne kresťanstvo nastolené,očistené!
Kresťanstvo ako celok zdiskreditovalo Boha,Bibliu,......aj preto ľudia v zúfalstve boli prinútení,hladať inú alternatívu života,"nádeje" pre človeka!
Je vela pravdy na výroku Thomasa Jeffersona...:"Môj názor je ,že nikdy by nebolo nijakého neveriaceho,ak by tu neboli kňazi!"
Ano,...kňazi,teológovia sprznili kresťanstvo!


68.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 21:24 avatar
Takze aj Boh sa mylil, ked ustanovil knazov ?


69.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 11. 2015, 21:26 avatar
A vy jehovisti si myslíte, že až vy ste pravý...alebo ľavý?
Súhlasí velasquez, bystrik


76.
označiť príspevok

bystrik muž
   1. 12. 2015, 09:58 avatar
Každý, kto bojuje z vlastnej vôle proti kresťanstvu, je diablov, či je alebo nie je si toho vedomý!!!

Už čoskoro bude plač a kvílenie aj v týchto radách....To nie je strašenie, ale skorý fakt skutočnosti, ktoré už sa čoskoro začnú diať aj v týchto radoch diablových!


2.
označiť príspevok

fajer
   30. 11. 2015, 19:09 avatar
nekopyruj tu chujoviny, ak si to cchce niekto prečítať, tak tú debilnú stránku si nájde....


3.
označiť príspevok

sta2rky muž
   30. 11. 2015, 19:16 avatar
1. Tá veta čo je v závere citovaná ani nie je presná citácia z NZ, je to všeobecne známe moralizačné pravidlo. Kvôli tomu nie sú veriaci veriacimi, je to cirkvou vyvolaný strach a nádej.


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 11. 2015, 19:18 avatar
Savras: V takejto chvíli začnú okamžite hovoriť o predávaní odpustkov, o inkvizícii, o križiackych vojnách, o Savrasovi… 


5.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   30. 11. 2015, 19:19 avatar
paradox - tmár čerpá zo zdroja : kusvetlu


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 11. 2015, 19:37 avatar
Drží sa: Pod lampou najväčšia tma.


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 11. 2015, 19:20 avatar
Savras: je predsa len vrcholom všetkých duchovných snažení na našej zemi.

Omyl, Islamský štát je v súčasnosti vrcholom všetkých duchovných snažení. 


7.
označiť príspevok

Vespertine žena
   30. 11. 2015, 19:28 avatar
Nechajte veriacich, nech sa tu znova dohadujú, ktoré je to pravé kresťanstvo...


8.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   30. 11. 2015, 19:34 avatar
So Savrasom sa dohadovať nebudem, lebo on nediskutuje.
Súhlasí Lemmy


17.
označiť príspevok

fajer
   30. 11. 2015, 20:14 avatar
ono sa zle diskutuje ak nemáš dôkazy len bludy pomätenca ....


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 11. 2015, 19:36 avatar
V prípade Savrase ide o iný problém. On je len sprostý tapetár. Tapetuje dlhodobo toto fórum svojimi bludmi, ale nediskutuje. Je idiot, pretože si neuvedomuje, že toto je diskusné fórum, a nie tapetovacie štúdio. Chybu samozrejme robí majiteľ fóra. Lebo ja by som ho už dávno odstránil. Je to bezcharakterný človek, ktorý tu nechodí diskutovať, ale tu len lepí témy ako tapety.     
Súhlasí Scarlet666


12.
označiť príspevok

Vespertine žena
   30. 11. 2015, 19:43 avatar
8.,9. Aha. No ja som myslela, že tu majú podnet, na ktorý sa môžu dohadovať medzi sebou, aj bez Savrasa, či jak to skloňovať, keď tam má ženské pohlavie...


13.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 20:04 avatar
Chybu majitel fora nerobi v pripade savrasa, lebo to ze mu tu da raz do mesiaca podnetnu temu, mozu ini pokecat.

Chybu majitel robil, ze nezabanoval Lenina. Tak su tu nenavistne nabozenske reci...
Súhlasí bystrik


14.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 20:06 avatar
Aj keby to podnetna tema nebola, raz do mesiaca foru neskodi.
Súhlasí bystrik


15.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 20:07 avatar
Ovela viac sa tesi Lenin, co z fora spravil a neistota, ktoru admin sposobil ty, ze nepovie aka buducnost bude
Súhlasí bystrik


16.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   30. 11. 2015, 20:12 avatar
Velasguez, ja netvrdím, že škodí. Ale ja tieto Savrasove témy nečítam. Poprvé preto, že sú dosť obsiahle a ja som lenivý. A po druhé, nemám chuť to čítať aj preto, že keby som mal nejaký názor na danú tému, Savras so mňou nebude diskutovať. To ma odrádza od prečítania možno aj hodnotných myšlienok.


23.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 20:29 avatar
Slusny clovek: keby je tu dorba komunita, tak si savrasa vobec nevsima a riesia sami (jeho alebo svoje temy..........)


24.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 20:30 avatar
To bolo na Lenina, ktory sa svojmu zabanovaniu brani tym, ze treba zabanovat savrasa.
Súhlasí bystrik


18.
označiť príspevok

Vespertine žena
   30. 11. 2015, 20:15 avatar
13. Neviem, čo si predstavuješ pod tými nenávistnými náboženskými rečami, ale urážky si tu nadeľujú ako ateisti, tak aj teisti, takže je dosť odveci hádzať vinu na jedného. Zrejme s ním máš nejaký osobný problém...


21.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 20:28 avatar
Keby nedristala polovica fora, ze mam s nimi osobny problem, tak by sa dalo povedat, ze mas pravdu a banovat Lemmyho treba z mojho osobneho dovodu.....


27.
označiť príspevok

Vespertine žena
   30. 11. 2015, 20:34 avatar
21. Polovica fóra? Tak to už je celkom solídna spätná väzba.


28.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 20:38 avatar
som chudak, ze sa s nimi dohadujem


30.
označiť príspevok

Vespertine žena
   30. 11. 2015, 20:43 avatar
28. To ako myslíš? To je reakcia na moju 27 ?


34.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 20:53 avatar
Ano...


39.
označiť príspevok

Vespertine žena
   30. 11. 2015, 21:01 avatar
34. Ano a? Čítaj celý príspevok, pýtala som sa ako to myslíš. Ale to je jedno. Zrejme si ma znova nepochopil.


29.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   30. 11. 2015, 20:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 11. 2015, 20:46 avatar
eštebáčka v akcii, inak to ani nevyzerá, len takto, zakázať, udupať po čiernu zem druhého, lebo myslí inak...


32.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 20:50 avatar
vies, Mierotvorca, keby si zil z cudzich penazi a musel sa pre ne ponizovat, citil by si komplexy ako Scarlet

ale faktom je, ze ked robi ona zle (lieci si komplexy), nemusel som robit aj ja zle (starat sa ako zije..)


33.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 11. 2015, 20:52 avatar
Pre peniaze za ponižovať? Tak to ani omylom...


36.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   30. 11. 2015, 20:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 21:02 avatar
Takze treba tu povedat tvoje priezviska z reality?


45.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 11. 2015, 21:04 avatar
Priezviská? Ako slobodná, niekoľkokrát vydatá, a potom ešte koľko tých priezvisk napíšeš?
Súhlasí Scarlet666


47.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   30. 11. 2015, 21:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 21:11 avatar
Cize si si ista, ze ja tvoje priezviska nepoznam?


59.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   30. 11. 2015, 21:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 21:19 avatar
Nieco za nieco      


73.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   30. 11. 2015, 22:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 23:42 avatar
Tak tak.


42.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   30. 11. 2015, 21:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 21:07 avatar
Pomylila by si si ho s tvojim krpatym synom, co mas s obrezanym?


52.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   30. 11. 2015, 21:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 21:12 avatar
prepac


50.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 11. 2015, 21:09 avatar
Aj keby 11. ale istotne tu niekoho nechcem zakázať len preto, že vraj kopíruje, hoci M.Š. je Sarvas sám, teda neviem prečo by sa mal tu zakázať...Ide vždy o jeho pohľad na určitú vec, s odkazom na blog, tak nechápem, že kde je problém?
Súhlasí bystrik


61.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   30. 11. 2015, 21:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 21:22 avatar
Ked sa prestanes ty urazat za kritiku, zakomplexovana, potom si vymyslaj o inych      


26.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 11. 2015, 20:31 avatar
Ten pravý povedal, ktorý to tu otapetoval najviac!    
Súhlasí bystrik


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 11. 2015, 21:00 avatar
Ja diskutujem, takže sa rehoceš ako idiot.


43.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 11. 2015, 21:03 avatar
tapetár sa ozval, idiot...však ani sám nevie, že čo to slovo je...
Súhlasí bystrik


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 11. 2015, 21:05 avatar
Podľa toho, čo tu vypisuješ, tak je zrejmé, že nevieš, čo to slovo znamená.


49.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 21:09 avatar
Lemym prosim ta, prestan sirit nenavist, prosim ta pekne


51.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 11. 2015, 21:10 avatar
len ho treba nechať, nech sa vyfarbí tiež aj tu...poriadne....
Súhlasí velasquez, bystrik


57.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 21:15 avatar
farbi to tu uz zo dva 2 roky.....
Súhlasí Mierotvorca, bystrik


54.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 11. 2015, 21:11 avatar
Neviem o tom, že by som šíril nenávisť, nie som predsa taký ako ty alebo Mierotvorca.


56.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 11. 2015, 21:13 avatar
Našťastie pre nás nie, oveľa, oveľa horší...human man... 
Súhlasí bystrik


58.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 21:16 avatar
humanizmus=krestanstvo

oni sa skryvaju za krestnastvo!


60.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 11. 2015, 21:17 avatar
ich humanizmus je na hony vzdialený od kresťanstva...
Súhlasí bystrik


63.
označiť príspevok

velasquez
   30. 11. 2015, 21:20 avatar
humanizmus=krestanstvo

oni sa skryvaju za krestnastvo!


11.
označiť príspevok

lahoda muž
   30. 11. 2015, 19:38 avatar
proletari vsetlych krajin spojte sa.


19.
označiť príspevok

fajer
   30. 11. 2015, 20:20 avatar
to čo bolo....tebe šibe....kresťania všetkých krajín, prečo sa nedokážete už 2015 rokov spojiť....


20.
označiť príspevok

fajer
   30. 11. 2015, 20:24 avatar
sarvas, všimol si si, nikto tu nediskutuje o tvojom príspevku, ale o tom aký si sprostý.....že to tu vôbec dávaš....


22.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 11. 2015, 20:28 avatar
sám sprostý povedal...


25.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 11. 2015, 20:30 avatar
A Sarvas, ak tu niečo dám a niekto to tu napáda, neraz nechutne, tak aspoň napíšem k tomu niečo a nenechám, len tak po tom šľapať od nevercom, teda od zombíkov, ktorí už dávno skutočne nežijú!
Súhlasí bystrik


35.
označiť príspevok

fajer
   30. 11. 2015, 20:53 avatar
mám rád vášho Krista, Mierotvorca, Sarvas, ale nemám rád kresťanov, vôbec sa na neho nepodobáte....
Súhlasí Shagara


40.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 11. 2015, 21:02 avatar
osratá noha a Krista....? No niekomu už fakt tu preskakuje...A Shagara sa pridáva, veď vieme prečo...ďalší neverec...


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 11. 2015, 21:01 avatar
A hinduistický vodca Móhandás K. Gándhí povedal,takmer to isté,ako ty...fajer........: „Nepoznám nikoho, kto by spravil pre ľudstvo viac než Ježiš. Skutočne, na kresťanstve nie je nič zlé.“ Dodal však: „Problém je s vami kresťanmi. Ani zďaleka nežijete podľa svojho učenia.“


44.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 11. 2015, 21:04 avatar
Shagara a Ghándhí....to hádam nie... 
Súhlasí bystrik


67.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 11. 2015, 21:23 avatar
44....prečo nie?! To len na margo toho,....že mnohí inoverci,ateisti si už všimli ten obrovský rozdieľ medzi učením Krista a správaním kresťanov!


70.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 11. 2015, 21:28 avatar
kresťanov, veď tých je najmenej, niekto si tu mýli veriacich v cirkev, v sektu, so skutočným kresťanom, ktorý nepotrebuje cirkev, sektu, ale učenie Krista, podľa ktorého žije...
Súhlasí bystrik


65.
označiť príspevok

panoramix muž
   30. 11. 2015, 21:21 avatar
Je zaujímave veriť v Boha, ale zase na druhej strane ak má veriaci ťažkosti a ten jeho Božík mu nepomôže, tak to nevadí , že sa len prizeral ako trpel , ved po smrti sa budem mať dobre a ten neveriaci ateista sa bude mať zle.......takáto smiešna viera v stredoveké povery nemá nič spoločne s druhom Homo sapiens sapiens


71.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 11. 2015, 21:30 avatar
zombík panoramix, Boh už ľudom toľko pomohol...a ľudia? Nič, len sa hrajú stále na niečo, nie podľa pravidiel Boha, ale podľa svojich, teda za všetko, čo sa mu deje, si môže každý sám, lebo ak by sa riadil podľa pravidiel Boha, tak len dobro by požíval, žiadne utrpenie, bolesť...
Súhlasí bystrik


72.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 11. 2015, 21:36 avatar
M: Boh už ľudom toľko pomohol...a ľudia? Nič

Ľudia sa už toľko namodlili k rôznym bohom...a bohovia? Nič

Lebo žiaden boh neexistuje!!!


75.
označiť príspevok

bystrik muž
   1. 12. 2015, 07:57 avatar
tuposť tu niektorých je fakt obrovská, viď lemmy, dora, 666, fajer a podobné tu zjavy...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:49,  djjaro ty len táraš nemám žiadneho vodcu. V Levoči lúza sa správala ako sa správala a ty...
dnes, 13:49,  Kde ty vidis boj? Keby som chcel bojovat tak ta zmetiem ako spinave pradlo , Ja ti len kontrujem ,
dnes, 13:49,  v levoči už som raz bol
dnes, 13:47,  https://youtu.be/5JAqE4feToQ
dnes, 13:46,  Ja neospevujem nikoho , Len ti pisem ze nevies co so sebou ,ked tvoj vodca vcera utrpel porazku...
dnes, 13:46,  djjaro si len trolík. Vo videu je jasne vidieť čo lúza ktorú obhajuješ vyvádzala
dnes, 13:45,  Uz sme sa dostali pravde na koren ,
dnes, 13:45,  djjaro ty ospevuješ lúzu
dnes, 13:45,  Odpustiť ti :)
dnes, 13:44,  Ale netrep , Tvoj vodca vyvadzal horsie v blave yebem vaseho a podobne a co teraz ?
dnes, 13:44,  https://www.iherb.com/pr/YumEarth-Organic-Vitamin-C-Drops-Citrus-Grove-3-3-oz-93-5-g/44905
dnes, 13:44,  djjaro zmieril som sa s tým, že si klamár a trol
dnes, 13:44,  djjaro tak prestaň bojovať proti pravde
dnes, 13:44,  Ja niesom nikoho POSKOK AKO TY , NIKOHO ROZUMIES ? Ja som proti vsem ,
dnes, 13:43,  Zmier sa s tym ze vcera tvoj vodca prehral , v LEVOCI
dnes, 13:43,  djjaro ty chod medzi primitívov ktorých obhajuješ a skús z nich urobiť slušných ľudí
dnes, 13:42,  djjaro ty náš klamár, je tu video z tejto akcie kde je vidieť lúzu čo vyvádzala.
dnes, 13:42,  Otazka znie coho si schopny ,,, spravit pre pravdu ,
dnes, 13:41,  odkedy pretláčajú prenasledovanie ľudí za názor, znemožnovať zhromaždenia nepohodlnej...
dnes, 13:41,  Pekne si precitaj nejake eva aniel eli um , A potom sa skonsoliduj ,
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Mimoriadne situácie neexistujú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(176 522 bytes in 0,464 seconds)