Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Obeta Svätej Omše

19
reakcií
838
prečítaní
Tému 27. februára 2018, 22:55 založil Klein.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
20. 09. 2009
33
14. 07. 2011
1
 
 


1.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 2. 2018, 22:55 avatar
V Biblií, v starozákonnom proroctve z knihy Malachiáša sa píše:

Lebo od východu slnka až po západ je veľké moje meno medzi národmi a na každom mieste budú obetovať, budú prinášať môjmu menu čistú obetu, lebo je veľké moje meno medzi národmi, hovorí Pán zástupov.
Ale vy ho znesväcujete, keď hovoríte: "Pánov stôl môže byť poškvrnený a jeho pokrmom môže byť bezcenný plod."

Židia prinášali mnoho obiet a to len v Izraeli a len v chráme.
Touto obetou nemôže byť bezcenný plod, ani bezcenné zabité zviera.
Táto obeta musí byť podľa proroctva čistá a hodnotná.
Musí byť prinášaná po celom svete, od východu slnka až po západ.

Tou obetou je Telo a Krv Ježiša Krista.
Jediná obeta, obeta Božieho Syna, prednášaná Bohu Otcovi každý deň na odpustenie hriechov.

Čo povedal Ježiš?
Kto nebude jesť toto telo, nebude mať v sebe život! Toto telo je pravý pokrm. Kto ho bude jesť, toho Ježiš vzkriesi. Kto nerozoznáva počas jedenia chleba telo, je si odsúdenie.

KTO JEDINÝ NAPĹŇA TOTO PROROCTVO?
LEN KATOLÍCKA CIRKEV, LEN ONA PRINÁŠA KAŽDÝ DEŇ, PO CELOM SVETE KAŽDÉ RÁNO A KAŽDÝ VEČER JEDNU JEDINÚ HODNOTNÚ OBETU BOHU OTCOVI ZA MNOHÝCH NA ODPUSTENIE HRIECHOV.


2.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 2. 2018, 23:04 avatar
Uvedomujú si bratia protestanti, ktorí to považujú len za spomienku, že ak v rukách držia chlieb, povedia toto je moje telo a zjedia ho vo viere, že je to stále len chlieb, že si jedia odsúdenie?


5.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   28. 2. 2018, 00:07 avatar
2

Klein

No a nebuď úlisný, ale úprimný. Vraj bratia protestanti, no keďže si členom tej jedinej, jedinej, jedinej pravej KC, tak úprimne povedané sme všetci mimo KC len bludári, heretici, úbožiaci, horší ako pohania. To by som od teba bral ako úprimnú odpoveď. No takto si len úlisný.


8.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 2. 2018, 00:36 avatar
Protestanti sú moji bratia.

Ja nenávidím protestantizmus lebo je to klamstvo, je to narušenie jednoty, je to odstránenie hierarchie a poslušnosti, je to neistota pri pohľade na stovky biblických výkladov, navzájom odporujúcich si...

Milujte svojich nepriateľov a dobre robte tým, ktorí vás nenávidia!
Amen.


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 2. 2018, 00:40 avatar
8,...si samý rozpor,....a čím dalej sa vzdaluješ od Boha!

Ak nenávidíš,...alebo len lásku predstieraš a neodpúšťaš v srdci/ak by ti aj niekto ublížil/,...tak tvoje uctievanie je zbytočné!


11.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 2. 2018, 00:44 avatar
Ja nebojujem proti tebe Shagara a ani s tebou.
Ale zápasím za pravdu.
Zápasím za Cirkev, ktorá je stĺp a opora pravdy.
Za Cirkev, ktorú ty neustále očierňuješ.
Cirkev je pre mňa matka a kto udrie matku zaslúži si facku...


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 2. 2018, 00:58 avatar
11,.....tak bojuj ako kresťan! To beriem,....ale ty nebojuješ povolenými "zbraňami"!
Nemôžeš predsa napísať ,že niekoho nenávidíš! Aj ja nesúhlasím z RKC a používam na vás silné slová,lebo poznám pravdu a aj históriu! Ale nemôžem napísať,že vás nenávidím! Nie je to pravda! Aj moji blízki sú mnohí katolíci! A mám ich rád ,a nielen ich!
Ani raz ma nepristihneš,že by som napísal niečo nesprávne! Desaťročia študujem,deň čo deň a viem čo píšem!
Ale Klein,ty nepoznáš ani základy! A nepoznáš ani históriu svojej cirkvi.
A ja som bol dlhé roky aj katolík,tak to viem posúdiť aj z jedne ,aj z druhej strany! Ty len z jednej!
A pochop,...cirkev sa sama očierňuje svojim správaním a učením! Sorry,....ale je to tak!
Ak obhajuješ pravdu tak ako židia ,keď fackali Krista,Pavla,.....tak to robíš zle!
Pozri ,aj Pavol bol fanatik a horlivec za "pravdu" a mýlil sa na celej čiare!
Vedz,že dnes je tu presná paralela a história sa stále opakuje,....a neverní židia sú predobrazom trinitárskeho kresťanstva! A tvoja cirkev,matka je matka ,ale ako píše Zjavenie-"matka smilníc"! A to nie je očierňovanie,....raz na to prídeš!


14.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   28. 2. 2018, 07:10 avatar
8
Bratia vo viere, alebo akí bratia? Bratia v Kristu? Pre mňa je bratom v Kristu iba ten, kto sa narodil zo semena Ducha - Slová Božieho. Iba vtedy je brat bratom, keď sa narodil z toho istého semena. No a KC je nepriateľom lebo je iným semeno - iného ducha - ducha antikrista. No a láska je aj v tomto, že aj napriek nepriateľstvu, vám zvestujeme vam pravého Krista. Keď uveriš v Krista, tak už prestaš byť katolikom a stanete sa kresťanom - bratom v Kristu.


19.
označiť príspevok

teóma muž
   28. 2. 2018, 16:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   27. 2. 2018, 23:59 avatar
1

Ján6 51Ja som ten živý chlieb, ktorý sostúpil z neba. Keby niekto jedol z tohoto chleba, bude žiť na veky. A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo, ktoré ja dám za život sveta. 52Vtedy sa dohadovali Židia medzi sebou a hovorili: Jako nám tento môže dať jesť telo?

A KC to zneužila a vymyslela okultný spôsob jedenia tela a pitia krvi.

A Ježiš im povedal : Ján6 53 Ameň, ameň vám hovorím, že ak nebudete jesť tela Syna človeka a piť jeho krvi, nemáte v sebe života. Ján6 54Kto jie moje telo a pije moju krv, má večný život, a ja ho vzkriesim v posledný deň.

Mnohí jedia oplátky a nemajú života v Kristu – prečo? Pretože v oplátke nie je život a zmysel Ježišových slov je iný! Ak neprijali to, čo je nositeľom života – Slovo života – Krista – pokrm srdca, tak nemajú večného života aj keď jedia oplátky a pijú víno, ktoré sa vraj mocou kňaza premenilo na skutočné telo a krv Kristovu a domnievajú sa, že tým prijímajú telo Kristove a pijú jeho krv! Predsa Ježiš hneď na to odpovedá ako to myslí a čo je to večný život: Ján6 63Duch je, ktorý oživuje; telo nič neosoží. Slová, ktoré vám ja hovorím, sú duch a sú život.

To Ježiš je to Otcove Slovo, čo sa stalo telom. A to je pokrm srdca a nie brucha.

Tu je celý zmysel! Tie slová prijímame vierou! Tak teda Ježišove Slová sú duch a sú život a kto prijíma tieto slova vierou, tak v duchovnom zmysle požíva jeho telo a pije jeho Krv zmluvy, ktorá sa vylieva na odpustenie hriechov. To je to, že sa sýti pokrmom srdca a nie brucha. Jedenie chleba a pitie vína je na pamiatku toho dokonalého diela milosti a je hodné iba vtedy, ak sa to činí vo viere v toho, ktorého si týmto pripomíname – Ježiša Krista.

Ján6 54Kto jie moje telo a pije moju krv, má večný život, a ja ho vzkriesim v posledný deň. 55Lebo moje telo je pravdivý pokrm a moja krv pravdivý nápoj.

Kristove telo ako pravdivý pokrm a Kristova krv ako pravdivý nápoj , tak to všetko je obsiahnuté v Pravde Slova evanjelia, ktorým sa sýtime a je to pokrm srdca a to je pravdivý pokrm a nápoj. To je vo zmysle jesť jeho telo a piť jeho krv a v tom je aj zmysel pripomínania si tohto dokonalého diela milosti, ktoré Boh učinil raz a navždy. No a tu je aj odpoveď, čo je dôležité – aký pokrm – pokrm srdca. Rim 14:17 Lebo kráľovstvo Božie nie je pokrm a nápoj, ale spravedlivosť, pokoj a radosť v Svätom Duchu.

Ján6 56Ten, kto jie moje telo a pije moju krv, zostáva vo mne a ja v ňom.

Ako sa to deje, že zostáva vo mne a ja v ňom? Tak jedine vo zmysle: Ján 14:23 Ježiš odpovedal a riekol mu: Keď ma niekto miluje, ten bude ostríhať moje slovo, a môj Otec ho bude milovať, a prijdeme k nemu a urobíme si u neho príbytok. Ján14 20Toho dňa vy poznáte, že ja som vo svojom Otcovi a vy vo mne a ja vo vás.

Ak je Kristus prítomný svojím Duchom – Slovom, tak je jasné, že nie je prítomný svojím telom, pretože v oslávenom tele ešte len príde a uvidí ho každé oko. No u katolíkov je vždy sprítomnený telom, keď je oplátku, čo je absurdné!

Ján6 57Ako mňa poslal ten živý Otec, a jako ja žijem skrze Otca, tak i ten, kto mňa jie, bude žiť skrze mňa. 58To je ten chlieb, ktorý sostúpil z neba, nie ako čo vaši otcovia jedli mannu a pomreli. Ten, kto jie tento chlieb, bude žiť na veky.

Na čom sa pohoršovali ktorí to počuli a nerozumeli? Predstavovali to telesne, že jedia jeho telo a pijú jeho krv.

Použijem paralelu k tomuto z iného verša, kde sa taktiež pohoršovali pri Ježišovej reči, aby som zdôraznil duchovný rozmer Ježišových slov a ako sa majú chápať.

Mat15 11Nie to, čo vchádza do úst, poškvrňuje človeka, ale to, čo vychádza z úst, to poškvrňuje človeka. 12Vtedy pristúpili jeho učeníci a povedali mu: Či vieš, že farizeovia počujúc to slovo pohoršili sa?

Aha predstavili si to ako vývratok. Podobne sa pohoršili keď Ježiš hovorí o jedení jeho tela a pitia jeho krvi. No tu máme aj vyložené samotným Ježišom ako aj pri jedení jeho tela a pitia jeho krvi a vidíme že v obidvoch prípadoch to myslí duchovne.

15A Peter odpovedal a riekol mu: Vylož nám to podobenstvo! 16A Ježiš povedal: Či ste ešte aj vy až doteraz bez rozumu?

A kde je rozum katolíkov, keď veria v telesnom zmysle KC, že oplátka sa skutočne premenila mocou kňaza na telo Kristove a víno na jeho krv a neustále sa sprítomňuje krvavá obeť a to ešte nekrvavým spôsobom? Ježiš myslí na pripomienku duchovného významu jeho dokonalej obeti na kríži, ktorá sa stala raz a navždy a nemusí sa už opakovať ani sprítomňovať a byť teda neustálou obeťou, lebo je dokonalou obeťou.

17Či nerozumiete, že všetko to, čo vchádza do úst, ide do brucha a vyhadzuje sa von do stoky? 18Ale to, čo vychádza z úst, ide zo srdca, a to poškvrňuje človeka. 19Lebo zo srdca vychádzajú zlé myšlienky, vraždy, cudzoložstvá, smilstvá, krádeže, falošné svedoctvá, rúhania; 20to je to, čo poškvrňuje človeka. Ale jesť neumytými rukami nepoškvrňuje človeka.

Tak podobne nič z toho čo vchádza do úst, ide do brucha a do stoky nemôže posväcovať človeka, ale to čo ide do jeho srdca – Slovo života – chlieb srdca.

Ja tomu rozumiem, že všetko to, čo vchádza do úst, ide do brucha a vyhadzuje sa von do stoky nemôže ani poškvrňovať ani posväcovať človeka. Teda aj oplátka aj víno. Je tak? Je! Teda ide tu o niečo oveľa viac ako to čo ide do brucha a von do stoky. Ide tu o to, čo ide do srdca – Slovo života – chlieb srdca. No a z takého srdca vychádzajú skutky viery a ovocie Ducha Svätého a to posväcuje človeka.


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 2. 2018, 01:07 avatar
1,....preboha nie! Tou obeťou je dnes to,čo prinášame Bohu svojou službou,správaním a učením!
A tam je RKC v porovnaní s nevernými židmi ďaleko vpredu v nehodných "obetiach".
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ty si myslíš,že Boh bude prehliadať nemorálnych pápežov, hoviacich v prepychu,.....náboženské vojny,....inkvizíciu,.....svetové a iné vojny,.....nemorálnosť,.......miešanie sa do politiky,...atd???
Myslíš si,že nejaká opečená oplátka to spraví? Aj to "jedenie tela Kristovho a pitie krvi" je nesprávne a dehonestujúce Krista!
Jedenie pečených oplátok nezlepší svet,....ale láska k pravde a k svojim blížnym! 1 Kor.13:1-3


4.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   28. 2. 2018, 00:01 avatar
2

.. Načo meniť - ako, že - podstatu chleba, ak je to na pripomenutie dokonalého diela milosti, ktoré Boh vykonal na kríži a to raz a navždy. Je to presne na to, na čo bolo jasne určené samotným Ježišom:
Luk 22:19 A vezmúc chlieb poďakoval a lámal a dával im a povedal: Toto je moje telo, ktoré sa za vás dáva, to čiňte na moju pamiatku.
1Kor 11:24 a poďakujúc lámal a povedal: Vezmite, jedzte, toto je moje telo, ktoré sa za vás láme. To čiňte na moju pamiatku.
1Kor 11:25 Tak tiež i kalich, keď bolo po večeri, hovoriac: Tento kalich je tá nová smluva v mojej krvi; to čiňte, koľkokoľvek ráz by ste pili, na moju pamiatku.

My si týmto pripomíname všetko to, čo Ježiš učinil, aby nás spasil a Jeho zasľúbený príchod v radosti očakávame. A to pripomenutie, zvestovanie na pamiatku je pokrmom srdca a nie brucha.

No a tie Pavlové výčitky nemajú nič spoločné s nejakým prepodstatnením. Takéto niečo ako prepodstatnenie ich ani vo sne nenapadlo. Tu ide o niečo iné čo mu vadilo na Korinských. Skúsim ti to podať viac lopaticky:

Tu ide o to, že mnohí sa tam schádzali na večeru Pánovu no nie na večeru Pánovu, ale sa najesť a napiť. No a nevšímajú si, že sa jedni najedia skôr a iným sa nedostáva a sú lační. Tak prečo sa nenajedia doma. Tak ak jedni sa vopred najedia, tak druhí sú hladní a iní opití. Či nemáte vlastné domy, kde by ste sa mohli najesť a napiť? Zíjsť sa na večeru Pánovu nie je na to, aby sa tam veriaci najedli a opili a tak naplnili len bruchá. Predsa v zhromaždení pri večeri Pánovej ide o pokrm srdca a nie brucha. No a to, čo pranieruje Pavol je to, že oni z večeri Pánovej urobili hodovanie a duchovná podstata jedenia chleba a pitia vína sa tým stratila. Pavol aj vysvetľuje duchovnú podstatu jedenia chleba a pitia vína a nemá to nič spoločné s nejakým hodovaním. Oni nerozlišovali bežnú večeru od večeri Pánovej na ktorú sa predsa zišli a týmto znevažovali Kristovu obeť. Akoby večer Pánova bola nejaké hodovanie.


6.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 2. 2018, 00:11 avatar
RealitaABC:

Kopíruj, prednes sem všetky možné biblické výklady.
Ježiš povedal toto je moje telo a ja mu verím.
Ak som sa mýlil a Ježiš sa ma opýta prečo som tomu veril, že to bol len symbol, tak mu poviem lebo si povedal toto je moje telo. Vždy keď si hovoril podobenstvo potom si ho vysvetlil.

A čo spravíš ty? Čo ak náhodou sa ťa Ježiš opýta prečo si veril že to je symbol. keď ja som povedal toto je moje telo a nie symbol môjho tela... hm?

Pred reformáciou úplne všetci kresťania verili v reálnu prítomnosť Krista.
Buď boli všetci v blude, nebolo na zemi jediného človeka, ktorý by hlásal evanjelium v pravde a Duch Svätý ľudstvo na dlhé storočia opustil až odrazu sa zjavilo pár reformátorov čo objavili pravdivé učenie ale cenou za objavenie pravdy bolo rozštiepenie pôvodne jednej cirkvi na tisíce výkladov a náuk, ktoré si navzájom odporujú.
Alebo kresťanstvo bolo v pravde vždy a sv. Justín mučeník ktorý začiatkom druhého storočia písal list rimanom ohľadom eucharistie a uviedol v ňom, že ide o reálnu Kristovu prítomnosť, hlásal pravdu.


7.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 2. 2018, 00:29 avatar
To čo hovorím ja a to čo hovoríš ty je tvrdenie proti tvrdeniu.
Kto z nás vraví pravdu? Kto rozhodne čo je pravda?
Veríš, že nás Ježiš nechal na zemi v neistote samých?
Každá cirkev hovorí, že ju vedie Duch Svätý a každá učí niečo iné...

Ale ja mám istotu! Je tu niekto, o kom mi sám Ježiš hovorí, že on má pásť jeho ovce! A že čo zviaže na zemi bude zviazané i v nebi! Apoštoli v Biblií robili to čo on prikázal a len on spomedzi apoštolov dával príkazy. Je to Peter. A on si zvolil nástupcu a jeho nástupca je tu dodnes! Ak mi hovorí, že ak Ježiš povedal toto je moje telo je naozaj jeho telom, tak tomu verím. Kedykoľvek svoju vieru môžem odvolať na Krista lebo toto všetko je jeho vôla, nie vôla jednotlivca.


15.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   28. 2. 2018, 08:10 avatar
6
Klein napísal: Ježiš povedal toto je moje telo a ja mu verím.
---------------------------
Si telesný a potom aj zmýšľaš telesne

Toto je moje telo - v tom je zmysel, čo máme prijímať srdcom, čo týmto chce Ježiš povedať a nie doslovne jesť telo. A to je to dokonalé dielo milosti, ktoré Boh vykonal na kríži a toto prijímame do srdca vierou.

A ja verím, že Ježiš je chlebom života, dverami oviec, svetlom sveta, atd. No všetko o čom hovorí Ježiš má predsa duchovný zmysel a nie telesný.

Ježiš povedal, že je dverami oviec. Predsa si ho nepredstavím ako dvere, ale má to duchovný zmysel. Taktiež povedal jesť jeho telo a piť jeho krv. Predsa nebudem kanibalom, ale má to duchovný zmysel. Následne hovorí, že je živým chlebom. No nepredstavím si ho ako ražný chlieb, ale ako chlieb srdca - Slovo Božie, ktoré prijímame ústami srdca a takto sa sýtime a týmto aj žijeme.

Ježišove telo ako chlieb, tak za tým je zmysel evanjelia Ježiša Krista - v Slove Božom ako pokm srdca a nie brucha a nie pojedanie tela ako chleba.

To Ježiš je to Slovo Božie, čo sa stalo telom. No nepojedame to duševné telo, ale zmysel toho, čo Ježiš všetko činil a učil.

Boh uvrhnul KC do veľkého bludu, lebo toto čo stvárate, tak to je katastrofa.


10.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   28. 2. 2018, 00:41 avatar
Vsetko to v symbolike je ucivo. Ved treba najst v pismach kde vsade mas vino prepojit to a prelozit,zobrat pismo konkordanciu a premyslat. To iste s chlebom, ja v pisme o ziadnej oplatke veru necitam. A to ze On dosiel zhora v tele, Jezis ako Slovo, a panna pocala duchovne, cely nabozensky mikulasenecky svet nedokaze prelozit,chapat,prijat a mnoho dalsich elementarnych veci, preco tomu tak je je v evanjeliach a pisme objasnene preto ak sa pokusate to vykladat skrz spolky nikam nedojdete.Iba ak tam kam by ste neradi.


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 2. 2018, 11:46 avatar
Klein,.....keď Ježiš nasýtil 5000-tisíc ľudí piatymi chlebmi a dvoma rybami,....a tým ludom "lámal chlieb" , bolo aj to sväté prijímanie? Dával Ježiš svätokrádežné prijímanie,tým ktorí boli v hriechu?
.................................................................................................................................................................
Alebo ked povedal Ježiš že "táto jeho krv je krvou jeho Zmluvy",....tak pitím vína kňazi pijú aj jeho Zmluvu?
Teda,že sa táto krv mení aj na Novú Zmluvu? Ak to máme chápať doslovne?


17.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 2. 2018, 11:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 2. 2018, 20:46 avatar
Nie je kalich dobrorečenia, ktorému dobrorečíme, účasťou na Kristovej krvi? A chlieb, ktorý lámeme, nie je účasťou na Kristovom tele? Keďže je jeden chlieb, my mnohí sme jedno telo, lebo všetci máme podiel na jednom chlebe.

Kto by teda jedol chlieb alebo pil Pánov kalich nehodne, previní sa proti Pánovmu telu a krvi. Nech teda človek skúma sám seba, a tak je z toho chleba a pije z kalicha. Lebo kto je a pije, a nerozoznáva telo, ten si je a pije odsúdenie.


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 2. 2018, 15:19 avatar
17,......keď doslovne ,tak doslovne!  Zato je Klein bezdetný!  On to tak porozumel a bolo neskoro,keď prišiel na to,že to bolo myslené obrazne!
Teda,že kto chce a má na to,môže slúžiť Bohu v slobodnom stave!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:09,  Nie nikto z rodiny nič take nemal
dnes, 10:06,  Neviem čo cítiš ale to aké máš telo ovplyvňujú gény ;)
dnes, 10:03,  Ja som od mala nemala problém s tým že som dievča. Verte ak by ste ma stretli na ulici tak by...
dnes, 09:52,  Nuž musíš sa rozhodnúť či budeš robiť to čo chceš ty alebo tvoji rodičia ;)
dnes, 09:51,  Ano presne, ale ak by som mala ísť na operaciu neviem či by rodičia boli s tym zmierený
dnes, 09:46,  Vírus vyvolával vo MNE myšlienky typu NAČO ŽIŤ ;) Problém ale je, že na túto otázku...
dnes, 09:36,  Buď rada, že ťa exkomunikovali. Aspoň nedostaneš z rán, ktoré čakajú babylonsku RKC...
dnes, 09:32,  Máš 2 možnosti, buď sa s tým zmieriť alebo s tým niečo urobiť ;)
dnes, 09:20,  Viem že som dievča a nemám nič riešiť, možno to niekto nepochopí ale už dlhší čas by...
dnes, 08:52,  upozorňujem vás novinári, ak sa nebudete držať pravidiel o informáciach a budete mi...
dnes, 01:48,  Mala som byť chlapec a nie dievča si myslím
dnes, 01:47,  Ale nie som zmierená s tým že som dievča...
včera, 23:19,  No dobre, ale čo ak predsa len ???? Že by bol ježiš taký humorista, že by nás chcel krmiť...
včera, 23:17,  Sú samozrejme výnimky.*19
včera, 23:14,  mňa i tak nemáš rád, ja som kresťanka.
včera, 23:08,  Sťažujem sa vám ľuďom.
včera, 23:00,  Pravda alebo lož? Nuž konečne to niekto povedal na plnú hubu... Lipšic bol tajným...
včera, 22:58,  tak sa posťažuj na lumpárni. .. =)
včera, 22:55,  Je mi z toho na blití. Z ľudí.
včera, 22:53,  Uver, lebo. Miluj, lebo. Odmena večný život. Taký človek žije v pretvárke. Verí lebo sa...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veriť sebe samému je prvým krokom k úspechu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(94 124 bytes in 0,271 seconds)