Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

O tom, kto riadi Slovensko – Časť I.

20
reakcií
93
prečítaní
Tému 25. marca 2020, 10:44 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
16. 02. 2020
11
10. 02. 2010
2
06. 02. 2015
2
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 3. 2020, 10:44 avatar
O tom, kto riadi Slovensko – Časť I. - Boris Kollár - InfoVojna

O tom, kto riadi Slovensko – Časť I. - Boris Kollár. 23.03.2020 | 10:50 Séria článkov portálu Fakty a dôkazy o osobách, ktoré sa dostali do parlamentu...

www.infovojna.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk› article › o-tom-kto-riadi-slovensko-cast-i-boris-k...
Súhlasí Boris


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 3. 2020, 11:48 avatar
Fakt: Občania riadia, pretože vo voľbách dali jasne najavo, koho chcú, aby boli vo vláde. Čísla nespochybní ani Infovojna. 
Súhlasí -era-, Osvietený


2.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 3. 2020, 10:46 avatar
Súhlasí Kasafran


3.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 3. 2020, 10:50 avatar
O tom, kto riadi Slovensko 

Začíname sériu článkov o tom, kto je kto v novej slovenskej vláde. Neobmedzíme sa len na členov vlády (aj keď najprv sa budeme venovať práve im), veľmi veľa sa dá popísať aj o iných osobách, ktoré sa dostali do parlamentu na kandidátkach politických strán, a tieto strany následne vytvorili koalíciu. Ako avizuje nadpis, v tomto článku sa budeme venovať osobe, ktorá sa stala predsedom parlamentu Slovenska – Borisovi Kollárovi – predsedovi politickej strany SME RODINA.

Boris Kollár

Borisovi Kollárovi sa zvyknú pripomínať jeho mafiánske prepojenia, na čo on vždy reaguje slovami „to, že som z detstva poznal Petra Steinhübela, mám sa za to hanbiť? Z neho pokojne mohol byť výtvarník alebo misionár“. Podobne Kollár zvykne reagovať aj v prípade iných bývalých bossov podsvetia. Skúsme nevnímať to, čo hovorí Kollár (on totiž hovorí veľa a v tomto prípade úplne od veci), ale pozrieť sa na fakty.

Dokumenty tajnej služby federálneho Československa

V materiáloch Úradu na ochranu ústavy a demokracie, ktoré archivuje Ústav pamäti národa sa nachádzajú záznamy o pašovaní drog. To, že sa archívny dokument s informáciami k osobe Boris Kollár v archíve ÚPN nachádza, potvrdil aj predstaviteľ ústavu. Len pre info, Úrad na ochranu ústavy a demokracie vznikol po zrušení Štátnej bezpečnosti (ŠtB) a fungoval do roku 1991. To, že v rámci úradu fungovali aj niektorí bývalí zamestnanci ŠtB (ako už naznačoval pri svojej obhajobe Kollár), nerobí dokument ani o trochu menej vierohodným.

V záznamoch sa spomína akým spôsobom „Žaluďova skupina“ pašovala a obchodovala s drogami. Pre upresnenie, prezývku „Žaluď“ používal Peter Steinhübel, jeden z bossov bratislavského podsvetia.

Peter Steinhübel („Žaluď“)

Drogy mali pochádzať z Turecka, pašovali sa v zaváraninových pohároch cez hraničný priechod Jarovce – Kittsee. V dokumente sa ďalej píše, že „bratislavský „vekslák“ Peter Steinhübel zorganizoval prevoz asi 6 kg heroínu, ku ktorému došlo asi pred dvoma týždňami. K vlastnej organizácii prevozu použil svojich poskokov Romana Deáka, Borisa Kollára a Jána Daniša (všetko osoby, zaoberajúce sa nelegálnou výmenou peňazí).“ Materiál pokračuje ďalej, ale nakoľko o tom písali aj iné médiá, nepovažujeme za potrebné citovať, nakoľko všetko podstatné už napísané bolo.

O tom, že je materiál autentický nie je možné pochybovať, keďže autenticitu potvrdil aj Ústav pamäti národa. K vierohodnosti. Boris Kollár sa dokument snaží spochybňovať tým, že tvrdí, že v organizácii Úrad na ochranu ústavy a demokracie pracovali aj bývalí ŠtBáci. Lenže dokument o Kollárových drogových dobrodružstvách vypracoval npor. Čombor. Ústav pamäti národa ponúka možnosť pozrieť si zoznam príslušníkov ŠtB v roku 1989. Rovnaká možnosť je aj v Čechách. Na zoznamoch žiadny npor. Čombor nie je, čo znamená, že na Úrad na ochranu ústavy a demokracie neprišiel z ŠtB.

Okrem toho npor. Čombor v roku 1990 nemohol predsa vedieť, že „drogový importér“ Boris Kollár bude mať raz ambíciu stať sa predsedom parlamentu. Prečo by mal účelovo vytvárať falošné záznamy o ňom? Veď v tom čase išlo len o „poskoka veksláka Žaluďa“.

Ak prisputíme možnosť, že sa operatívec tajnej služby v roku 1990 mýlil a „omylom“ dal dokopy Borisa Kollára s mafiánmi akými boli Roman Deák a Peter Steinhübel, tak bude lepšie sa pozrieť na obchodný register, ten sa hádam mýliť nebude.

Obchodný register Slovenskej republiky

V auguste 1990 vznikla spoločnosť Apex, spoločnosť s ručením obmedzeným (IČO: 00 682 314). Jej zakladateľmi sa stali Roman Deák, Boris Kollár, Peter Steinhübel a Ing. Milan Špeťko. V tejto spoločnosti pôsobil Boris Kollár do roku 1993.

Je zaujímavé, že spoločnosť Apex sa taktiež spomína v záznamoch Úradu na ochranu ústavy a demokracie (1990). Podľa predmetného záznamu mal Deák riešiť vývoz 20 počítačov na opravu. Pritom sa tieto počítače dostali do republiky nelegálnou cestou a neboli k nim potrebné doklady. Zlegalizované mali byť cez firmu Apex, v ktorej v tom čase figuroval Kollár, Deák a Steinhübel.

Roman Deák patril do zločineckého gangu Eduarda a Róberta Diničovcov. Bol zavraždený v októbri 1999 zločineckou skupinou „sýkorovci“. Z jeho vraždy bol obvinený kontroverzný podnikateľ Marek Trajter.

Peter Steinhübel – bratislavský mafiánsky boss, zastrelený v auguste 1999 v objekte bratislavských Mraziarní.

Je zaujímavé, že Kollár tvrdí, že „no nestihli sme ani začať podnikať, a Peter (Steinhübel) z nej vystúpil“. Je faktom, že od júla 1991 už Steinhübel nebol spoločníkom firmy Apex, v každom prípade však Kollár podnikal až do roku 1993 s „diničovcom“ Deákom.

Ak berieme do úvahy terminológiu Kollára ohľadom toho, že sa „Žaluď“ (Steinhübel) mohol stať „misionárom“ alebo „výtvarníkom“ v roku 1990, tak v roku 1996 už asi také vyhliadky nemal. Napriek tomu Boris Kollár zakladá s Petrom Steinhübelom ďalšiu spoločnosť PRESSBURG Invest spol. s r.o. (IČO: 35 687 819). Firma bola zapísaná do obchodného registra v apríli 1996. V júni 1997 Kollár previedol svoj podiel na Steinhübela. A len podotýkame, že kým v roku 1990 sa o Steinhübelovi dalo hovoriť ako o úspešnom vekslákovi a dovozcovi tvrdých drog na Slovensko, tak v rokoch 1996 – 1997 to bol už mafián najhrubšieho zrna.

Aby toho nebolo málo, Boris Kollár mal prepojenia aj s inými mafiánskymi skupinami. Odporúčame si pozorne pozrieť výpis z obchodného registra na spoločnosť SOLISKO ŠPORT, a.s. (IČO: 35 741 864). Boris Kollár v tejto spoločnosti pôsobil od 10.03.1999 do 18.01.2000. S ním spoločne v tejto firme pôsobili nasledovné osoby:

Martin Findura – figuroval vo viacerých spoločnostiach spoločne s príbuznou Ondreja Žembu – Máriou Žembovou (napr. TRIFIT INVEST). S Ondrejom Žembom spoluvlastnil firmu ALTENDORF, s.r.o. V prípade Ondreja Žembu ide o bossa podtatranského podsvetia, umrel v novembri 2019).

František Lefler – ani tento bratislavský podnikateľ nemal / nemá ďaleko k podsvetiu. Figuroval s Kollárom vo viacerých firmách, prípadne s matkou Borisa Kollára. Napríklad v spoločnosti LOTOS – PAPER‘S s.r.o. figuroval spoločne s Ivom Ružičom a Jozefom Surovčíkom. Ivo Ružič bol / je členom vedenia zločineckej skupiny „Takáčovci“. Čelil niekoľkým pokusom o atentát. V roku 2014 bol políciou stíhaný v kauze „Tiché víno“. Jozef Surovčík patril rovnako medzi bossov „Takáčovcov“. Bol zavraždený v roku 2003.

Ivo Ružič

Františka Leflera spájajú s Borisom Kollárom aj dva prípady „zmiznutých“ osôb, na ktoré sa samozrejme Kollár podľa vlastných vyjadrení už nepamätá. Tu sa odvolám na článok Petra Tótha, na ktorého budú mať čitatelia rôzne názory, ale pokiaľ jeho slovám verí Špecializovaný súd, tak nevidím dôvod, prečo jeho článok nespomenúť. Ide o dva prípady. Citujem:

„Boris Kollár bol spoločníkom a konateľom firmy GOIMPEX, s. r. o. Táto spoločnosť bola zase spoluvlastníkom firmy SKI & Co. spol. s r. o, zapísaná do obchodného registra 26. marca 1996; vymazaná 22. novembra 2010. Ďalším spoločníkom SKI & Co. bol istý František Lefler a spolu s Borisom Kollárom boli jej konateľmi až do 23. marca 1997.

Po tomto dátume bol jediným spoločníkom a konateľom firmy SKI & Co. Mirko Binka. Na tom by nemuselo byť nič zlé, keby nebol pán Binka približne 20 rokov nezvestný. Problém spočíva predovšetkým v tom, že biele kone bezprostredne alebo krátko po tom, ako sú na nich prepísané firmy aj s dlhmi, miznú. Presne to sa stalo s Mirkom Binkom a dnes už nikto neverí, že je medzi živými.

V blízkosti Borisa Kollára sa pohyboval ďalší profesionálny biely kôň. Volal sa Michal Hajtman. Bol nastrčený do 15 obchodných spoločností, z toho tri priamo súviseli s predsedom strany Sme rodina: LD & Co., spol. s r. o.; SKI CENTRUM DONOVALY, s r. o.; SNOWTECH, s. r. o.

Je zaujímavé, že spoločníkom firmy LD & Co. boli nielen Boris Kollár a Michal Hajtman, ale aj František Lefler, ktorého už poznáme zo spoločnosti SKI & Co., a teda z príbehu neboráka Binku. LD & Co. mala navyše majetkový podiel vo firme SNOWTECH.

Na prípade Michala Hajtmana je pozoruhodné, že aj on je od konca 90. rokov nezastihnuteľný. Nikto síce nenahlásil jeho nezvestnosť, nebolo začaté pátranie po zmiznutej osobe, nikomu nechýba, ale nie je ho možné nikde nájsť ani sa s ním nijako skontaktovať.

Podľa informácií Ďateľ.sk. bol pán Hajtman vylákaný do zahraničia pod zámienkou dovolenky, z ktorej sa viac nevrátil. Je vysoko pravdepodobné, že rovnako ako mnohé ďalšie biele kone, aj on bol závislý od drog, takže si nebol plne vedomý toho, aké právne dokumenty podpisuje“.

Záujem predstavuje aj fakt, že Boris Kollár v predstavenstve spoločnosti SOLISKO ŠPORT nahradil osobu menom Milan Erd. Erd (prezývka „Sližo“) patril do zločineckej skupiny Diničovcov, bol zavraždený v roku 1998. S Borisom Kollárom ho spája aj nasledovná kauza. Diničovci Milan Erd a Jozef Bačík čelili obžalobe z vydierania podnikateľa Martina Suchára. Pod hrozbou znásilnenia manželky a „napichania drog“ dcére Diničovci v období od apríla do mája 1997 mali Suchára obrať o majetok a musel im odovzdať aj motorku Harley Davidson. A teraz tá „pikoška“. Motorka skončila u Borisa Kollára. Ten na súde v roku 2007 ako svedok vypovedal, že si ju kúpil od známeho. Predsedníčka senátu pritom jeho svedectvo vyhodnotila ako neprijateľné, keďže motorka bola na podnikateľa prepísaná priamo Suchárom. Čo znamená, že sa Boris Kollár priamo podieľal na „vypaľovaní“.

Ľubor Jajcaj – člen zločineckej skupiny „Takáčovci“. Je známy predovšetkým z prípadu, ktorý sa uskutočnil v februári 2005 v Petržalke, keď spoločne so svojím synom Martinom fyzicky zaútočili na 26 ročného Michala Horeckého. Podľa obžaloby Horeckého kopali, bili päsťami, udierali mu hlavu o zľadovatelú zem a aj mu po hlave dupali. Obaja muži napadli aj kamaráta Horeckého. Prípad na súde sprevádzali časté odročenia. Verdikt padol až v roku 2018. Martina Jajcaja odsúdil Krajský súd v Bratislave na 13 rokov za vraždu. Jajcaj starší (Ľubor) sa trestu vyhol, nakoľko v roku 2007 umrel na rakovinu. Aj s takýmito ľuďmi podnikal Boris Kollár.

Ľubor Jajcaj

Ide len o časť prepojení Borisa Kollára na organizovaný zločin, v obchodnom registri sa dá toho nájsť ešte ďaleko viac.

Fotky Borisa Kollára s predstaviteľmi podsvetia

Tu niet čo dodať, fotky hovoria samé za seba. Jedine, že kým z vyššie uvedeného očividné, že mal blízko k zločineckej skupine „Diničovci“, k samostatnému bossovi Steinhubelovi a ku skupine Takáčovcov, tak nasledovné fotky ho usvedčujú aj z prepojenia na zločineckú skupinu „Piťovci“.

Boris Kollár, Juraj Ondrejčák („Piťo“),

Tomáš Rajecký

To, čo nedávno z „nepochopiteľného“ dôvodu zatajili Aktuality.sk

Aktuality.sk 23.01.2020 (pred parlamentnými voľbami) zverejnili článok „Kočnerov autotrezor skrýval aj materiál od elitných policajtov“. Kto chce, nech si prečíta celý článok, v krátkosti to zhrnieme, nakoľko Aktuality.sk nie sú jediným majiteľom tohto dokumentu. Ide o dokument z februára 2008 a pochádza z Úradu boja proti korupcii. Smeroval na Úrad boja proti organizovanej kriminalite. Išlo o podozrenie z vydierania.

Aktuality.sk podrobne rozpísali o čom bol ten dokument, zatajili ale meno politika, ktorého sa týkal. Dokument informuje o údajných vydieračoch, ktorí mali byť členmi bezpečnostnej služby z okolia jedného zo súčasných politikov. Tieto osoby mali vydierať víťazov speváckej šou Superstar a výhercov v štátnej lotérii Tipos.

Ako sme už písali, Aktuality.sk utajili meno politika, ktoré sa v predmetnom dokumente taktiež nachádza. Nebudeme čitateľov napínať, ide o Borisa Kollára, dokonca sa v dokumente uvádza, že vydierači sa v období 2006 a 2007 premiestňovali na automobile, ktorý bol registrovaný na matku Borisa Kollára – Annu Gogovú. Takže tu máme ďalšiu aféru Kollára! Nie je tých afér nejak veľa?

Na tomto prípade je však zaujímavé aj to, že PREČO Aktuality.sk zverejnili tento článok, a PREČO v tomto čase a PREČO len čiastočne. Ak malo ísť o zverejnenie pravdy, tak prečo neuviesť celé meno politika, ktorý sa tam spomína? Veď v súvislosti s Kočnerom Aktuality.sk nemali problém písať o žiadnom politikovi (alebo skoro o žiadnom?   ). Ak Aktuality nechceli Kollárovi poškodiť pred voľbami, tak načo je vôbec tento článok?

Z nášho pohľadu sa to veľmi podobá na rukopis istej osoby, ktorá sa už pomerne dlho „točí“ okolo spravodajských služieb, ako aj polície. Táto osoba funguje tak, že vytvorí vidinu „problému“, a potom ho „rieši“. Nie zadarmo samozrejme. Spravodajci, ako aj väčšina policajtov vie veľmi dobre o koho sa jedná, ale sa tejto osoby obávajú. Rovnako to vedia niektorí redaktori Aktuality.sk, ako aj iných médií, ktoré táto osoba nejakým spôsobom kontroluje a ovláda (či už cez peniaze alebo vydieranie). Podľa našich informácií má táto osoba blízko k viacerým politickým stranám, a nie je tomu inak ani v prípade SME RODINA.

Viac zatiaľ písať nejdeme, počkáme si na vymenovanie vlády, ako aj riaditeľov tajných služieb.

V každom prípade, tým, že sa Boris Kollár stal predsedom parlamentu, sa Slovensko zaradilo na úroveň Ruska (90.rokov), ako aj Bulharska (90.rokov), keď predstavitelia organizovaného zločinu prenikli hlboko do štruktúr štátnej moci.


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 3. 2020, 13:09 avatar
Slovensko riadia ilumináti , rochildovci , rokefelerovci a soros            

A infovojna    

Pravdu sa dozvieš len tu www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk..35i39j0i24.3289.21960..23860...0.0..0.2232.6718.0j10j4j1j2j0j1j9-1......0....1..gws-wiz-img.......0i131i67j0j0i10i24.NZqOvxY3PGo&ei=lUl7Xq37E8nFaPi2qKgK&bih=625&biw=1097&hl=sk

                             


7.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 3. 2020, 13:40 avatar
Slovensko riadia Rusi


8.
označiť príspevok

ardun muž
   25. 3. 2020, 13:52 avatar
Našťastie sa im to nedarí a pri terajšej vláde už ani náhodou .

SIS upozorňuje na snahu Ruska o získanie vplyvu v štátnej správe

O Slovensko prejavovali záujem aj spravodajské služby Číny.

BRATISLAVA. Činnosť ruských spravodajských služieb bola v minulom roku namierená proti chráneným záujmom SR ako člena EÚ a NATO.

Uvádza sa to v odtajnenej časti Správy o činnosti Slovenskej informačnej služby za rok 2018.Zaregistrovali sme snahy záujmových osôb o získanie zbraní a munície, pri ktorých existovalo podozrenie, že sú určené pre neoficiálne, resp. mimovládne vojenské skupiny alebo pre teroristické organizácie.„

Zo správy SIS

"Príslušníci ruských spravodajských služieb, pôsobiaci na území SR prevažne pod diplomatickým krytím, sa snažili o získavanie spolupracovníkov v ústredných orgánoch štátnej správy, bezpečnostných zložkách a v oblasti energetiky a obrany," uvádza sa v správe.

O SR podľa SIS prejavovali záujem aj spravodajské služby Číny. "Išlo najmä o získavanie informácií z oblasti informačných a telekomunikačných technológií," uvádza sa v dokumente.

Podozrivé obchody so zbraňami

Pozornosť našej tajnej služby sa v roku 2018 zamrela aj na obchodovanie s takzvanými výrobkami obranného priemyslu (VOP).

"Prioritne boli monitorované obchodné transakcie s VOP do regiónov, v ktorých prebiehajú ozbrojené konflikty a do štátov, kde hrozí zvýšené riziko ich nežiaduceho reexportu. Spravodajská pozornosť bola zároveň venovaná obchodom s VOP, do ktorých boli zapojené rizikové subjekty, ktoré sa na nich priamo alebo nepriamo podieľali ako sprostredkovatelia," uvádza sa v správe.

Veľmi dôležitá v kontexte obchodovania s VOP je podľa SIS identifikácia skutočného konečného užívateľa.

"Boli zaznamenané prípady, keď napriek deklaráciám príslušných zahraničných partnerov existovali pochybnosti o tom, že predmetné VOP sú skutočne určené pre túto krajinu. V niektorých prípadoch bolo zaznamenané predloženie falošných certifikátov konečných užívateľov. Taktiež boli zaregistrované snahy záujmových osôb o získanie zbraní a munície, pri ktorých existovalo podozrenie, že sú určené pre neoficiálne, resp. mimovládne vojenské skupiny alebo pre teroristické organizácie," dodala SIS.


10.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 3. 2020, 13:53 avatar
Edo ty náš elfí trol a konšpirátor


6.
označiť príspevok

meaculpa muž
   25. 3. 2020, 13:15 avatar
13. dôchodok a iné

nazory.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

ardun muž
   25. 3. 2020, 13:53 avatar
SIS nenašla po Sorosovi ani stopy, zato Ruskom sa to v jej správe nečakane hemží

Zverejnená časť správy je stále menej odvážna ako v prípade českej BIS, ale posun k otvorenosti je na slovenské pomery badateľný. Špeciálne v časti o vonkajšom ohrození a Rusku. To sa v správe za rok 2017 spomínalo 12-krát, v aktuálnej 39-krát. Ešte zaujímavejší ako posun v kvantite je zmena v obsahu.

Dve najzaujímavejšie pasáže sú ako šité na predsedu parlamentu Danka. Jediná otázka pri ňom je, či sa v Kremli museli snažiť, aby ho získali, alebo ho dostali zadarmo.
Prvá:

„Činnosť ruských spravodajských služieb bola namierená proti chráneným záujmom SR ako člena EÚ a NATO. Príslušníci ruských spravodajských služieb, pôsobiaci na území SR prevažne pod diplomatickým krytím, sa snažili o získavanie spolupracovníkov v ústredných orgánoch štátnej správy, bezpečnostných zložkách a v oblasti energetiky a obrany. O SR prejavovali záujem aj spravodajské služby Číny. Išlo najmä o získavanie informácií z oblasti informačných a telekomunikačných technológií.“
Druhá:

„V SR Ruská federácia vyvíjala aktivity, ktoré boli primárne zamerané na udržiavanie sympatií slovenskej verejnosti voči Rusku, jeho kultúre a politike a na oslabenie síl otvorene skeptických či kritických voči Rusku. Ruská strana sa tiež usilovala vyvolať dojem pred vlastným domácim a aj zahraničným publikom, že SR je blízkym spojencom Ruska, ktorý ako člen NATO a EÚ rešpektuje a chápe ruské záujmy.“
Čo to znamená

Podľa SIS sa Putinov režim snaží na Slovensku získavať agentov medzi politikmi, úradníkmi aj v armáde. Dôkazom je okrem tejto správy aj vyhostenie ruského diplomata v novembri 2018.

Druhá pasáž zas hovorí o tom, že aj voči Slovensku Rusko vedie hybridnú vojnu, hoci SIS tvrdí, že nie až takú intenzívnu ako proti iným krajinám EÚ a NATO.

Andrejovi Dankovi to, samozrejme, nezabráni v ďalšej servilnej návšteve v Moskve.


11.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 3. 2020, 13:54 avatar
Nie Edo Sorosova Otvorená spoločnosť nepôsobí na Slovensku


12.
označiť príspevok

ardun muž
   25. 3. 2020, 13:55 avatar
SIS: Činnosť ruských spravodajských služieb bola namierená proti záujmom SR

Činnosť ruských spravodajských služieb bola vlani namierená proti chráneným záujmom Slovenska ako člena Európskej únie (EÚ) a Severoatlantickej aliancie (NATO). Vyplýva to zo Správy o činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) za rok 2018.

„Príslušníci ruských spravodajských služieb, pôsobiaci na území SR prevažne pod diplomatickým krytím, sa snažili o získavanie spolupracovníkov v ústredných orgánoch štátnej správy, bezpečnostných zložkách a v oblasti energetiky a obrany,“ píše sa v správe.

O Slovensko prejavovali záujem aj spravodajské služby Číny. „Išlo najmä o získavanie informácií z oblasti informačných a telekomunikačných technológií,“ vysvetľuje SIS. Slovenskí tajní venovali pozornosť potenciálne rizikovým diplomatickým alebo cudzineckým komunitám, ktoré mohli byť využívané na spravodajské aktivity. SIS preventívne spolupracovala v roku 2018 s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

Správa sa venuje aj migrácii či organizovanému zločinu. „Medzi hlavné zdroje príjmov organizovaného zločinu na Slovensku patrí ekonomická kriminalita často spojená s korupciou – podvody s dotáciami, colné a daňové podvody, pašovanie a zmanipulované verejné obstarávania,“ uvádza sa v správe, v ktorej SIS spomína aj drogovú kriminalitu.

Tajná služba mala vlani informácie o podozreniach týkajúcich sa korupcie štátnych zamestnancov, zástupcov miestnej samosprávy a manažérov spoločností s majetkovou účasťou štátu.

„Išlo najmä o podozrenia z netransparentného prideľovania finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu a fondov EÚ, alebo z manipulovania verejných obstarávaní v prospech preferovaných uchádzačov o zákazky financované z verejných zdrojov,“ dodáva SIS a poukazuje aj na možnú korupciu v rámci pôsobenia finančnej správy, polície a súdov.

www.etrend.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 3. 2020, 13:55 avatar
Iste Edo Rusi ti vymyli mozog


14.
označiť príspevok

ardun muž
   25. 3. 2020, 13:55 avatar
SIS vo výročnej správe za rok 2018 upozorňuje na pôsobenie ruských a čínskych spravodajských služieb na Slovensku

Na rozdiel od minuloročnej výročnej správy SIS, tohtoročná správa už konkrétne pomenúva aktérov, ktorí na slovenskom území vykonávajú činnosť proti záujmom Slovenska.

Slovenská informačná služba (SIS) vydala výročnú správu, v ktorej informuje verejnosť o svojej činnosti v roku 2018 a o jej výsledkoch. Verejnosti je tradične odtajnená len časť správy.

Zverejnený dokument sa venuje boju proti terorizmu, nelegálnej migrácii, extrémizmu, korupcii, colným podvodom, ochrane kyberpriestoru, hybridným hrozbám, situácii v zahraničí (hlavne na Ukrajine, v Rusku, v krajinách západného Balkánu či rôznym konfliktným oblastiam v severnej Afrike a na Blízkom východe) atď.

Veľmi zaujímavá je časť o hybridných hrozbách, kde SIS na rozdiel od výročnej správy za rok 2017 už konkrétne pomenúva aktérov, ktorí na Slovensku pôsobia proti záujmom Slovenska, ktoré predstavujú členstvo v Európskej únii a v NATO.

Ako takýchto aktérov s nepriateľskými pohnútkami menuje správa Rusko a Čínu, hoci SIS dopĺňa, že „SR doteraz nebola predmetom intenzívnejšej, špecificky zameranej hybridnej kampane niektorého zo štátnych alebo neštátnych aktérov a nebolo proti nej zaznamenané ani použitie agresívnejších prostriedkov ako sú rozsiahle kyberútoky zamerané na znefunkčnenie infraštruktúry, priama podpora extrémistov, či masívna snaha získavať citlivé informácie (napr. mailovú komunikáciu politicky činných osôb), ktoré môžu byť manipulované a využiteľné pri diskreditácii a oslabení politických síl, ktoré nevyhovujú záujmom útočníkov“.

SIS upozorňuje, že hlavnými terčmi propagandistických aktivít boli EÚ a NATO. Cieľom týchto aktivít bolo oslabiť dôveru v tieto organizácie.

Správa SIS explicitne píše, že hlavnými nositeľmi tejto propagandy boli takzvané alternatívne médiá: „Propagandistické kampane boli realizované najmä prostredníctvom tzv. alternatívnych médií a zameriavali sa na šírenie nepravdivých správ alebo dezinformácií s cieľom zdiskreditovať EÚ a NATO ako nedôveryhodné organizácie a členstvo v nich ako poškodzujúce záujmy národných štátov – ich členov. Kampane sa snažili prehlbovať nedôveru verejnosti voči štátnym inštitúciám a politickému zriadeniu ako takému a prehlbovať existujúce rozdiely medzi rôznymi socioekonomickými, etnickými alebo náboženskými skupinami, čo vytvára podmienky na to, aby boli neskôr ľahšie manipulovateľné a znížila sa tak odolnosť štátu voči vonkajšiemu zasahovaniu.“

O ruských aktivitách tajná služba tvrdí, že boli zamerané hlavne na „udržiavanie sympatií slovenskej verejnosti voči Rusku, jeho kultúre a politike a na oslabenie síl otvorene skeptických či kritických voči Rusku. Ruská strana sa tiež usilovala vyvolať dojem pred vlastným domácim a aj zahraničným publikom, že SR je blízkym spojencom Ruska, ktorý ako člen NATO a EÚ rešpektuje a chápe ruské záujmy“.

Časť správy, ktorá sa venuje kontrašpionáži, je k ruským aktivitám na Slovensku otvorenejšia a kritickejšia: „Činnosť ruských spravodajských služieb bola namierená proti chráneným záujmom SR ako člena EÚ a NATO. Príslušníci ruských spravodajských služieb, pôsobiaci na území SR prevažne pod diplomatickým krytím, sa snažili o získavanie spolupracovníkov v ústredných orgánoch štátnej správy, bezpečnostných zložkách a v oblasti energetiky a obrany.“

Slovensko má s ruskou špionážou bohaté skúsenosti už z čias socializmu, ale aj po jeho páde. V novembri 2018 Slovensko napríklad vyhostilo ruského špióna Alexandra Nikolajeviča Vinogradova, ktorý na Slovensku pod diplomatickým krytím vykonával činnosť proti záujmom Slovenska a NATO.

Rusko vnímalo toto vyhostenie ako akt nepriateľstva a recipročne vyhostilo zo svojho územia slovenského diplomata.

SIS si podobne ako česká Bezpečnostní informační služba (BIS) všíma aj pôsobenie čínskych spravodajských služieb, ktoré tiež majú v oblasti strednej Európy svoje záujmy.

Podľa SIS sa aktivity čínskych spravodajských služieb zameriavali najmä na získavanie informácií z informačných a telekomunikačných technológií.

Podobne ako Rusko aj Čína sa snaží formovať verejnú mienku v Európe a na Slovensku. SIS tvrdí, že „čínska vláda plánovala vytvorenie globálne zameraných think-tankov, ktorých úlohou by bola prezentácia čínskeho pohľadu na aktuálne medzinárodné otázky, formovanie verejnej mienky a zber informácií“.

Čo sa týka monitoringu extrémistickej scény, správa sa venuje prevažne pravicovému extrémizmu, o ľavicovom extrémizme píše len tento odstavec „Predstavitelia ľavicovo-extrémistickej scény (LEX) v SR sa v roku 2018 sústredili predovšetkým na kritiku a diskreditáciu predstaviteľov slovenskej PEX scény, ochranu práv cudzincov a komunity lesieb, gejov, bisexuálov, transrodových a intersexuálnych osôb (LGBTI). V rámci aktivít slovenských LEX sa objavili aj nové témy, napr. podpora kurdských vojenských aktivít v Sýrii, boj za rodovú rovnosť alebo ekologické aktivity proti ťaženiu a spaľovaniu hnedého uhlia.“

O pravicovo-extrémistickej scéne autori správy píšu, že jej predstavitelia sa snažili o posilňovanie politického a spoločenského vplyvu.

Predstavitelia pravicového extrémizmu sa podľa SIS prezentovali kritikou slovenskej vlády a členstva v euroatlantických štruktúrach. V predvolebných kampaniach sa profilovali aj na protimigračnej a protirómskej agende.

Žiadne konkrétne slovenské organizácie správa nespomína, menuje len medzinárodné Hnutie identity a ruský gang Noční vlci. Nočných vlkov SIS monitorovala hlavne v súvislosti s otvorením slovenskej pobočky Nočných vlkov v Dolnej Krúpe pri Trnave a v súvislosti s ich prejazdom cez Slovensko.

Autori správy píšu o neregistrovaných zoskupenia, “ktorých členovia sa zameriavali najmä na nábor nových členov a zvyšovanie úrovne branných výcvikov“.

antipropaganda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

ardun muž
   25. 3. 2020, 13:57 avatar
Slovensko vyhostilo ruského špióna

Slovenská republika vyhostila ruského diplomata, oznámil to premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

Slovensko tak konalo na základe informácií vojenského spravodajstva.

„Dňa 22. novembra bol diplomatický pracovník Úradu pridelenca obrany Veľvyslanectva Ruskej federácie v SR vyhlásený za personu non grata,“ spresnil predseda vlády.

Dodal, že Rus vykonával rozviedne aktivity voči záujmom Slovenskej republiky a NATO. Jeho konanie ako diplomatického pracovníka tak bolo v rozpore s Viedenským dohovorom.

„Konzulárne styky a ďalšie pôsobenie bolo nežiaduce,“ dodal premiér.

Rus opustil územie Slovenska do 48 hodín od požiadania a zdôraznil, že došlo k vyhosteniu tohto diplomata.
Vyhostenie si všimli aj v Rusku

Vyhostenie diplomata si všimli aj ruské médiá. Echo Moskvy podotýka, že tajná služba ani ruské veľvyslanectvo na Slovensku informáciu bližšie nekomentovali. Veľvyslanectvo sa chce podľa RIA Novosti s informáciou bližšie oboznámiť.

Denník Novaja Gazeta pripomína, že nedávno s podozrením zo špionáže pre Rusov prišlo aj Rakúsko.

Vyšetrovanie rakúskej kontrarozviedky odhalilo, že jeden z plukovníkov mohol Rusku dávať tajné informácie z prostredia letectva, o delostreleckých systémoch krajiny, o migračnej kríze a takisto o niektorých predstaviteľoch rakúskej armády.

Muž tieto obvinenia odmietol.
Pred agentmi varovala BIS-ka

Pred ruskými, no aj čínskymi špiónmi vo svojej poslednej výročnej správe varovala česká Bezpečnostná informačná služba a Vojenské spravodajstvo.

Českí tajní v tejto súvislosť upozorňovali aj na ľahkovážnosť českých politikov pri nakladaní s citlivými informáciami, uvádza web Seznam Správy.

Rusko podľa BIS-ky pri svojej spravodajskej činnosti v Česku ťaží najmä z veľkej diplomatickej misie, ktorú majú v Prahe. Podľa údajov, ktoré vlani získal server HlídacíPes.org, pracuje na ruskom veľvyslanectve v Česku takmer 140 ľudí, 48 z nich sú členovia diplomatického personálu.

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

ardun muž
   25. 3. 2020, 13:58 avatar
Česká tajná služba rozbila sieť ruských agentov.

Útočiť mali vo viacerých štátoch
Skupina mala fungovať pod krytím dvoch súkromných firiem v Prahe.

Česká Bezpečnostná informačná služba (BIS) spolu s policajnou Národnou centrálou proti organizovanému zločinu (NCOZ) rozložili vlani sieť, ktorú sa na území Českej republiky pokúšala vytvoriť ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB). V pondelok to v Poslaneckej snemovni na bezpečnostnej konferencii uviedol šéf BIS Michal Koudelka

Sieť bola financovaná z Ruska a ruského veľvyslanectva a mala prostredníctvom siete serverov útočiť na ciele v Česku i na českých zahraničných partnerov, informoval spravodajský server Novinky.cz.

"Sieť bola totálne rozbitá a zdecimovaná vďaka výbornej práci NCOZ. Vyšetrovanie ďalej pokračuje. Zabránili sme tejto aktivite z územia Českej republiky, ktorá bola súčasťou ďalšieho reťazca, ktorý Rusi využívali a pripravovali na využitie v iných krajinách Európy," povedal šéf kontrarozviedky Koudelka.

Podľa týždenníka Respekt sa operácia začiatkom minulého roku týkala skupiny ruských občanov a niekoľkých ďalších Rusov, ktorí získali české občianstvo. Skupina mala fungovať pod krytím dvoch súkromných firiem v Prahe. Tie mali bežným zákazníkom predávať počítačový hardware a software, ale súčasne vykonávali hackerské útoky.
Koudelka ďalej uviedol, že islamský terorizmus považuje za najväčšiu z krátkodobých hrozieb, pokým spravodajské operácie Ruska a Číny vníma ako dlhodobé riziko. BIS podľa neho nemá aktuálne informácie o hrozbe teroristického útoku.

"V Českej republike je situácia stále relatívne pokojná, v tejto chvíli nemáme informácie o priamej hrozbe v Českej republike," konštatoval Koudelka. Česko je podľa neho skôr tranzitnou než cieľovou krajinou pre migrantov, moslimská komunita je v ČR malá a nie je radikalizovaná. Upozornil však na to, že sa objavili aj snahy o radikalizáciu, pripomenul prípad imáma Samera Shehadeha, ktorého polícia navrhla obžalovať z podpory terorizmu.

Podľa Koudelku sa zlepšila aj bezpečnostná situácia v Európe a teroristických útokom tam ubudlo. Dôvodom je podľa šéfa BIS vojenská porážka teroristickej skupiny Islamský štát a oslabenie migračného prúdu do Európy. Koudelka však upozornil, že väčšinu útokov v Európe mali na svedomí takzvaní osamelí vlci, ktorí sa na kontinente narodili, radikalizovali sa a zaútočili bez koordinácie s ústredím nejakej teroristickej organizácie. Predchádzať takýmto útokom je podľa neho veľmi ťažké.

Riaditeľ BIS upozornil aj na problém, ktorý pre európske krajiny predstavujú ich občania, ktorí sa zapojili do bojov na Blízkom východe v radoch Islamského štátu a budú sa snažiť vrátiť domov. V Česku je však podľa neho tento problém okrajový, pretože Čechov odišlo do bojových oblastí len malé množstvo a tí, ktorí nezahynuli, sa teraz nepohybujú na území Európske únie.
Ruská ambasáda obvinenia poprela

Ruské veľvyslanectvo v Česku nemá nič spoločné so sieťou agentov, ktorú odhalila česká kontrarozviedka a ktorá údajne pracovala pre ruské tajné služby. Vyhlásil to v pondelok hovorca ruskej ambasády v Prahe, ktorého citovala tlačová agentúra TASS.

"Nie je to pravda. Veľvyslanectvo nemá nič do činenia s akoukoľvek spravodajskou sieťou," zdôraznil hovorca ruského veľvyslanectva v Česku.
www.tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

ardun muž
   25. 3. 2020, 14:00 avatar
Rana organizovanému zločinu:

Tajné služby rozbili sieť, ktorú v Česku vytvárali Rusi

PRAHA - Bezpečnostní informační služba (BIS) a Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) vlani odhalili a rozbili sieť vytváranú v Česku ruskou spravodajskou službou FSB. Sieť financovaná z Ruska a ruskej ambasády mala prostredníctvom siete serverov útočiť na ciele v Česku i na českých zahraničných partnerov.

Na bezpečnostnej konferencii v Poslaneckej snemovni to uviedol riaditeľ BIS Michal Koudelka. „Sieť bola totálne rozbitá a zdecimovaná vďaka výbornej práci NCOZ. Vyšetrovanie ďalej pokračuje. Zabránili sme tejto aktivite z územia Českej republiky, ktorá bola súčasťou ďalšieho reťazca, ktorý Rusi využívali a pripravovali na využitie v iných krajinách Európy,“ povedal šéf kontrarozviedky v snemovni.

Podľa jeho slov sieť v Česku budovala ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB). „Bola vytvorená osobami s väzbou na ruské spravodajské služby a bola financovaná z Ruska a ruskej ambasády,“ dodal bez ďalších podrobností. Informácie o zásahu by mohli byť súčasťou výročnej správy BIS za rok 2018. Správou sa bude vo štvrtok zaoberať poslanecká komisia na kontrolu činnosti tejto tajnej služby, uverejnená býva zvyčajne do konca roka.

Podľa týždenníka Respekt sa operácia na začiatku minulého roka týkala skupiny ruských občanov a niekoľkých ďalších Rusov, ktorí získali české občianstvo. Skupina mala fungovať pod krytím dvoch súkromných firiem v Prahe. Tie mali bežným zákazníkom predávať počítačový hardvér a softvér, ale súčasne vykonávali hackerské útoky.

Spravodajské aktivity Ruska a Číny

Koudelka označil spravodajské aktivity Ruska a Číny za najpodstatnejšie dlhodobé riziká pre bezpečnosť Českej republiky. Ruskí spravodajcovia v Česku získavajú množstvo cenných informácií z bežných rozhovorov s ľuďmi pohybujúcimi sa okolo diplomacie a politiky. Koudelka ocenil, že Česko v reakcii na vlaňajšiu otravu bývalého ruského agenta Sergeja Skripala vyhostilo z Prahy troch ruských spravodajských dôstojníkov pôsobiacich na ambasáde.

Číňania podľa Koudelku postupujú inak. Najčastejšie pozývajú vedcov, politikov a ďalších ľudí do svojej krajiny, kde sa na nich snažia pôsobiť a získať od nich informácie. BIS varuje predovšetkým pred tým, aby pozvania na návštevu Číny využívali príslušníci ozbrojených zložiek a polície.

Poslanec a člen výboru pre bezpečnosť Robert Králíček (ANO) Českej televízii povedal, že nárast aktivít Číny a Ruska je celosvetový. „V súčasnosti sa hlavne zaujímajú o duševné vlastníctvo v oblasti vedy a výskumu. To sú veľmi časté poznatky. A, samozrejme, ďalšou oblasťou, ktorá ich veľmi zaujíma, je oblasť energetiky,“ dodal.

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

ardun muž
   25. 3. 2020, 14:02 avatar
Za útokem na benešovskou nemocnici byl ruský vir Ryuk

Ztrátu vyčíslila nemocnice na 38 milionů korun

Benešovská nemocnice fungovala v omezeném režimu, do plného provozu se ji podařilo vrátit 30. prosince. Provozní ztrátu za prosinec vyčíslila na 38 milionů korun, na další dva miliony vyšlo přeinstalování serverů. Deset milionů je nemocnice schopná zaplatit ze svých zdrojů.

Středočeský kraj poskytne benešovské nemocnici na ztráty 30 milionů korun, o přidělení neinvestiční dotace rozhodli v pondělí krajští radní, schválit to ještě musejí koncem ledna zastupitelé.

ct24.ceskatelevize.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 3. 2020, 14:11 avatar
(9) Osvietený,
veď akože ináč - to naša SIS-ka za ním pozametala všetky stopy, ale on na Slovensku zvesela bašuje - neobmedzene vládne naďalej...


20.
označiť príspevok

ardun muž
   25. 3. 2020, 14:17 avatar
Kasafran chápem , že nevieš na čo máme sis ani ako pracuje .

SIS nepracuje s Babou Vangpu ako Sputnik ale s doloženými faktami rovnako ako BIS atd .

Slovenská informačná služba (SIS) je štátny orgán, ktorý disponuje najsofistikovanejšími ľudskými a technickými prostriedkami spravodajskej ochrany Slovenskej republiky a jej záujmov. Bola zriadená zákonom Národnej rady Slovenskej republiky č. 46/1993 Z. z. o Slovenskej informačnej službe ako civilná spravodajská a bezpečnostná služba. Zákon o SIS vymedzuje jej úlohy, postavenie, organizáciu, systém vonkajšej kontroly zo strany Národnej rady SR, povinnosti a oprávnenia.

SIS v rozsahu svojej pôsobnosti a v rozsahu svojich oprávnení získava a zákonom ustanoveným príjemcom poskytuje informácie o najzávažnejších ohrozeniach ústavného zriadenia, vnútorného poriadku a bezpečnosti, ako aj informácie zamerané na ochranu zahraničnopolitických a hospodárskych záujmov štátu.

SIS sa podieľa na odvracaní bezpečnostných hrozieb proti Slovenskej republike, členským štátom EÚ a NATO, ako aj na ochrane bezpečnosti medzinárodného spoločenstva. SIS aktívne spolupracuje s partnerskými spravodajskými službami a medzinárodnými organizáciami.


21.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 3. 2020, 15:16 avatar
(20) Osvietený,
v poriadku, že cituješ zákonom stanovené povinnosti našej SIS-ky. Tým si chcel nebodaj vyvrátiť skutočnosť, že na našom "zvrchovanom" území legálne pôsobia Sorosove úderky, ktoré si osobujú "právo" diktovať našim štátnym orgánom, čo a ako a v mene koho majú konať...?
A to naša SIS-ka nemá podľa Teba zákonné právo, ani povinnosť sa nad takou skutočnosťou nielen pozastaviť, ale ani riešiť? Je podľa Teba len slúžkou CIA a Mossadu...?
Nože sa spýtaj na názor baby Vangy, ona Ťa určite umravní a usmerní...!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:52,  Našťastie.*19
dnes, 04:52,  Rozhovor s ex-jehovistkou: Svědkové Jehovovi jsou ovládáni strachem Daniela byla až do...
dnes, 04:51,  Rozhovor s ex-jehovistkou: Svědkové Jehovovi jsou ovládáni strachem Daniela byla až do...
dnes, 03:56,  toto je spartáááááááá *39 youtube.com/watch?v=bLeHQFBMtmk
dnes, 03:29,  youtube.com/watch?v=L6P3nI6VnlY
dnes, 02:14,  115. konverzáciu ?? prepáč ale ty si pre mna jebnuty človek. bez urázky .
dnes, 02:06,  Ako vždy, na otázky, ktoré ich zatlačia 'do kúta' nemajú odpoveď...:-)
dnes, 01:51,  Sme si dristy mohli ušetriť, keby si zas nezačala rýpať ;)
dnes, 01:51,  Ešte, ak na niečo nezabudnem, by som sa chcel vyjadriť k niektorým otázkam na mňa 1,...
dnes, 01:47,  Si divná ;) Lebo vždy tú konverzáciu so MNOU začneš ;)
dnes, 01:24,  113. sorry, ale drístanie s tebou ma neobohacuje . keby som mala IQ 70. ale nemám . nuda
dnes, 01:22,  Ako keby to mala byť nejaká prekážka ;)
dnes, 01:19,  111. s tebou som sa o tom nebavila .
dnes, 01:16,  USA sa moze z vysoka na venezuelskú ropu. tak ako ropu v iraku vlastnia na 60% čínske...
dnes, 01:15,  Na margo toho jak ste sa o tom bavili ;)
dnes, 01:13,  109. ty si ho začal pliest ze je muskatt . ;)
dnes, 01:13,  Prítomnosť Ježiša, apoštola alebo aj Jehovu Boha môže byť neviditeľná (Matúš 28:20)...
dnes, 01:11,  V prvom rade si vyrieš čo máš proti MNE, fotóna do toho nepleť ;)
dnes, 01:07,  107. ved to je v poriadku ze máš fotónka rád ;) to len na tomtoodpadovo fóre je taká...
dnes, 01:00,  Ďalšia konšpirácia? ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(127 784 bytes in 0,455 seconds)