Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  kultúra  téma
kategórie:  

O sile Nabucca - hovorí dirigent Riccardo Muti v roku 2011

76
reakcií
1436
prečítaní
Tému 16. augusta 2015, 09:10 založil Kasafran.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 8. 2015, 09:10 avatar
Existuje niekoľko druhov protestov. Jeden z nich ukazuje výňatok z opery G. Verdiho: Nabucco - Zbor zotročených Židov odvlečených po prehratej vojne doBabylonu aasi v r. 590 pred n.l.

Opera sa hrala v Ríme 2011 pri príležitosti 150. výročia moderného Talianska za prítomnosti premiéra Berlusconiho a starostu Ríma. Už pred začiatkom opery bol dlhý potlesk. (Ako iste viete, Taliani milujú Verdiho a jeho opery väčšinou vedia naspamäť a slávne árie spievajú.) Opera prebehla normálne až po uvedený Zbor, ktorého prvé slová v preklade znejú: "Och, moja zem, taká krásna a stratená."

V hľadisku bolo zvláštne napätie, ktoré cítil dirigent aj účinkujúci. Keď skončil Zbor otrokov, zaznel obrovský aplaus. Dirigent počul výkriky: "Opakovať!" A rozruch neustával. V Taliansku nebýva zvykom opakovať časti v priebehu opery, ale nakoniec, keď sa rozruch utíšil, obrátil sadirigent na Berlusconiho a povedal:

"Som Talian. Cestujem po celom svete a teraz sa hanbím za to, čo sadeje v mojej krajine. A preto (otočil sa k obecenstvu) prijímam Vašu prosbu oopakovanie. Nielen pre jeho vlastenecký obsah, ale pri dirigovaní slov "Och, moja zem, taká krásna a stratená." myslím na to, že keď budeme takto pokračovať v prijímaní islamu, zničíme kultúru, ktorá tvorí historický základ Talianska. V takom prípade bude naša zem naozaj stratená. Ja, Muti, som dlho mlčal, a preto teraz by som chcel tejto piesni dať skutočný význam. Sme doma v Ríme, v divadle so skvelým zborom a nádherným sprevádzajúcim orchestrom. Navrhujem Vám, aby ste sa pripojili a budeme spievať všetcispolu." Potom začal opakovanie piesne zboru, obrátil sa k publiku a dirigoval ich spev.

Publikum bolo vidieť len vtmavých obrysoch, lebo osvetlené bolo len javisko, ale rovnako ako ľudia v publiku, i všetci na javisku, spievali postojačky. Keď Zbor skončil, bolo vidieť, ako si ženy spievajúce v zbore utierali slzy.

Pozrite si to:
www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ranexil, YouLove

2.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 09:51 avatar
Presne tak, vramci humanizmu znicime seba a svoju kulturu vsade v europe.
Uz Kaddafi to povedal, ze islam nezvitazi zbranami, ale rpistahovalectvom do europy.
Tak si ich berme a ked nahodou za dvadsat rokov vas rano po praci zobudi z enjakej vezi muezin co bude hucat zvolavanie na modlitbu, tak si spomente na casy, ekdy ste hlupakom lizali rite v ramci akejsi humanistickej ideologie o bratstve a pomoci totalne antagonistickemu typu zivota voci nasmu.
Súhlasí Kasafran

3.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 8. 2015, 10:18 avatar
Ranexil,
ide o to, aby čo najviac Európanov pouvažovalo a uvedomilo si v koho réžii, s akým cieľom a v prospech koho sa to všetko deje. Pretože je už skutočne najvyšší čas. aby európske národy poslali všetkých svojich aj únijných volených i nevolených judášskych predstaviteľov na smetisko dejín...

4.
označiť príspevok

dorota
   16. 8. 2015, 10:20 avatar
hm, zaujimave sachy: humanizmus vs kultura.

5.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 10:21 avatar
Prosim ta. taliani su doradu veriaci a totalne rodinne zalození.

10.
označiť príspevok

dorota
   16. 8. 2015, 10:36 avatar
tak potom s aneboja imigrantov ale islamu. to je o co vidim ja, ze vlnou pristahovalcov si musi europa silnejsie branuit a hlavne obhajit demokraciu, humanizmus, nabozenstvo.

13.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 10:39 avatar
Ja by som ich prinutil konvertovat, ked tu chcu zit. Inak dovi. Ale to by zas nemohla mat saudska arabia totalny vplyv.

16.
označiť príspevok

dorota
   16. 8. 2015, 10:42 avatar
podla mna nemusia konvertovat ... ale akceptovat nase zakony ktore su nad nabozenske.

19.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 10:46 avatar
ty asi nechapes, ze islam je jedine nabozenstvo, ktore je statom a zakonom zaroven. Oni nikdy nemozu akceptovat ziadne zakony, okrem tych co su v korane, pokial su moslimami.

37.
označiť príspevok

dorota
   16. 8. 2015, 11:24 avatar
co na to povedat, v europe nemaju na vyber...este s amozu vratit domov.

6.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 10:25 avatar
Kasafran, snilkovia este jakziv nemali moc. Ani ludia sucitiaci ci iank postihnuti v ociach psychopatov navzajom sa vydierajucich roky a urcujucich si podmienky pre vlastne blaho cez spinu, ktoru jeden na druheho maju.

7.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 10:25 avatar
Dristy. Co teraz vyplakavaju, ved si tam cernochov vodia uz desatrocia.. Ked boli cernosi este kvazi otroci a robili za almuzny, stavali europe infrastrukturu, ako aj v amerike... to bolo dobre.. Potom im este aj vybombardovali domovske krajiny, pretoze tam objavili zdroje nerastnych surovin a nechcelo sa im za ne platit... Ked ich je uz moc a len beru belochom pracu a socialne vyhody, tak uz je zle..
V prvom rade treba povedat, ze beloch je skurvena spina falosna a v podstate sa deje iba karmicky zakon.
Beloch znicil svet cernochom a preco by teraz nemohol znicit cernoch svet belochom? Podla mna je to spravodlive.

9.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 10:33 avatar
cernosi tu nepostavili ani prd.
Súhlasí Scarlet666

11.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 10:37 avatar
No konkretne na Slovensku asi nie.. Ale v zapadnej europe toho nastavali hodne.. Ved aj teraz si narokuju na byvanie v palaci Anglickej kralovskej rodiny.. Lebo tam vraj nikto aj tak nebyva a beztak ho postavili ich predkovia.

12.
označiť príspevok

dorota
   16. 8. 2015, 10:39 avatar
buhahahahahahaha a povec ze namaju pravdu xD

20.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 10:47 avatar
Ty si na nejakych drogach dorota?

15.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 10:41 avatar
Ak by si to narokovali na Belgicku, kde jeden ich kral vyvrazdil 10 milionov ludi v ich kolonii, nepoviem ani slovo.

18.
označiť príspevok

dorota
   16. 8. 2015, 10:44 avatar
to by im nevyslo, ani indianom v amerike to nevyslo. zase naco vytahovat starych demonov..

23.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 10:50 avatar
to je len 100 rokov stary demon..

17.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 10:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

21.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 10:47 avatar
Mozno aj Slovaci.

22.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 10:50 avatar
cernosi tych casov nevedeli nic. Vobec nic. Mohli by ich doniest aj tony, nepostavili by nic.
Pozhanali sa skuseni murari z celej europy, tak ako vzdy a cernosi tam ani nepachli. Max tak nosit malinovku panom
Súhlasí dorota

24.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 10:53 avatar
Netrep picoviny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

28.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 11:02 avatar
si zblbnuti propagandou, kedze americky prezident je cierny. Zrazu tu ams milion filmov z historie, dke ako a co doakzali.
Zabil to Tarantino s tym ciernym serifom.
Ale film to bol dobry. Avsak realita bola ina ale dnes uz ani nie. Dnes sa zas prepisuje historia.

29.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 11:06 avatar
Ty dement........ aky mas vzorec? Podla coho splietas tieto picoviny?
Neexistuje nieco take, ako zaostali cernosi a pokrokovi belosi.. To vzdy zalezi na danej dobe.... Si uvedom, ze pyramidy napriklad nestavali belosi a do dnes z nich nechapu.....
Laskavo nerob z belocha poloboha, ked je to kokot jak kazdy iny....

30.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 11:09 avatar
A kto su povodni obyvatelia egypta? Cernosi? ti jebe??
a s tebou sa nebudem bavit, mas vedomostne diery a potom tu len nadavas primitiv zadubeny

31.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 11:10 avatar
Si pozri bustu nefertity, ty tela negramotne.

32.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 11:11 avatar
Ale no pan ufolog, to si strc do riti.
Ved aj faraon, ktoreho nasli zoschnuteho bol tmavej pleti ty dement.. nepozeraj tolko videjok o ufo, ôlebo ti z toho nacisto prepina.

33.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 11:16 avatar
Aj svatu alzbetu, ked nasli zoschnutu bola tmavej pleti.
Skor si pozri nakresy aby si chapal. Ja som beloch, ale ak by som zil roky v egypte tak som dost opaleny to ti poviem teda.
Ale crty tvare.
Kde vidis cernoske crty tvare na tych ludoch?
Boli to belosi. Este aj ti zidovski otroci tam vtedy v egypte su belosi. BODKA

34.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 11:19 avatar
To je len tvojim obmedzenym videnim cernocha. Vies kolko druhov cernochov v afrike zije? Ani v europe niesu vsetci dokonale bledi jak kefir... maju rozne nafuknute pery, rozne siroke nosy, rozne siroke sanky aa tak podobne...
Prestan uz snivat o tych mimozemstanoch... je to nieco, co ta totalne zabrzdilo vo vyvoji.
Jo a skutocny beloch sa opali do cervena, teda neopali sa, ale sa spali, lebo nema dost pigmentu, preto je beloch... len tak mimochdom.........

41.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 11:29

44.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 11:34 avatar
Ano, citaj genetika..
cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

48.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 11:38

54.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 11:51 avatar
Je 5 klastrov- podtypov. Ale to je vsetko.
Ale vsetci maju spolocne prvky nevlastne trebars belochom. Nepatrne odlisnosti.
A co sa tyka trebars Tutanchamona, tak je to 100-tny beloch a jeho potomstvo po genetickej stranke obyva pobrezie atlantiku po vacsine ( francuzsko a pod.)
Takze kde boli bieli, tam existovala civilizacia. Odkial sa odpratali, tam skoncila.
Súhlasí Scarlet666

70.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 14:50

42.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 11:31 avatar
Fakt ides o comsi mudrovat a nevies nic.
Indovia su tiez biela rasa, ty intelektual bez znalosti.
A najlepsia perlicka, je, ze ak tvojej sprostosti niekto oponuje, tak uz len picovina, dement a kokot.
Takze ja sa stebou nebudem bavit drahy Fred, neovladas slusnu konverzaciu, a nepripustas oponenturu, bav sa s kym chces.

47.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 11:37 avatar
Mne je to tak sest s kym sa budes a nebudes bavit. Na picoviny ti budem pisat len picoviny, to si zapamataj. Mna nezaujimaju dristy vycucnute z prstu ranexil. Mna tu ojebavat nebudes. Ci sa s tym dokazes stotoznit, alebo nie je uz tvoja osobna vec. Ak neovladas fakty a nedokazes ich logicky vyhodnoccovat, tak chod do pice delit strakam hovna a neries podobne tematiky.

35.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 11:20

36.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 11:21 avatar
Picoviny nestudujem.

25.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 10:54

27.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 11:00 avatar
Zvycajne taliani.

38.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 11:24

40.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 11:28 avatar
Aj murarov? Architektov- to je pochopitelne.
Ja to enmam nastudovane, ale viem, ze aspon co sa tyka byvalej monarchie, tak pricasto angazovali talianskych majstrov a architektov.
Tak ale anglicko je anglicko, za vodou

26.
označiť príspevok

milicano
   16. 8. 2015, 10:56 avatar
možno aj pyramídy postavili starí Slováci :-)
Súhlasí dorota

64.
označiť príspevok

Blanka žena
   16. 8. 2015, 12:03 avatar
26
prví slovania možno ano

39.
označiť príspevok

Blanka žena
   16. 8. 2015, 11:28 avatar
11
kedysi černosi ovládali europu.kedysi zdorazňujem, bolo to pred n.l. približne 5000 rokov (pred našim letopočtom)
tajomstva.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.
Europske vzácne stavby n.l. k tým sa už černosi nedostali, v tj dobe neoxidovali v Europe.
V Londýne teraz žije černochov hrozne moc,
priamo v paláci pracujú , robia dvorných sluhov, strážcov apodobne.

Vieš že slovenský architekt Ladislav Hudec postavil prvý mrakodrap v Šanghaji?
Súhlasí RighteousFred

43.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 11:33

45.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 11:35 avatar
Pica si tak akurat ty sama Scarleta... a pekne vymiatnuta..

51.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 11:45

53.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 11:50 avatar
Ty aj citas o com sa debatuje? Alebo len trieskas hlava nehlava?!

55.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 11:52

58.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 11:53 avatar
A ako?

59.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 11:56

61.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 11:57 avatar
nechaj tak....

63.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 12:01

60.
označiť príspevok

Blanka žena
   16. 8. 2015, 11:56 avatar
51
ale ano, v dobe nášho letopočtu /v náväznosti an ten pred n-.l.
černosi boli v europe otroci ale nestavali chrámy. juh proti severu 

68.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 12:24 avatar
fred tentokrat si za picu ty...a pekne pojebanu.
Súhlasí Scarlet666

57.
označiť príspevok

Blanka žena
   16. 8. 2015, 11:53 avatar
43
prečo kričíš? nepletieš si letopočty? si ma prečítaj ešte raz. Si mimo.

46.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 11:35 avatar
Aj ked, absolutne ma nezaujima, ze nejaky slovak nieco niekde staval. Nema to pre mna ziadny vyznam.

49.
označiť príspevok

dorota
   16. 8. 2015, 11:38 avatar
motno by malo ved je to o kulture

50.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 11:43 avatar
Nie vo svete globalizacie.

52.
označiť príspevok

dorota
   16. 8. 2015, 11:48 avatar
takze ta nezaujimaju zioadne uspechy akehokolvek slovaka? lebo vladne globalizacia?

56.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 11:52 avatar
Ale co tu zase ides dristat o nejakych uspechoch, ty tiez si kde pristala?????

62.
označiť príspevok

dorota
   16. 8. 2015, 11:57 avatar
je mnozstvo uspesnych ludi zo slovenska aj v oblasti inych ako kultura, a architektura. len ma prekvapuje ze ta to nezaujima "lebo" ved je tu globalizacia. nehovoriac o tom ze ta nezaujima ze nejaky slovak nieco staval lebo to nema pre teba vyznam. tak mi ozrejmi tvoj postoj, lebo to zatial vyzera ze ta nezaujima uspech slovaka lebo to pre teba nema vyzna ako pises, a taktiez to nema vyznam lebo je globalizacia a v tej sa stieraju hranice aj narodnostne. co vlastne obhajujes? aj na margo tejto temy ktora je o kulture ....
Súhlasí Blanka

65.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 12:03 avatar
Co tu riesis? Mna absolutne nezaujima, ci to, ci ono postavil slovak, madar, alebo nemec... uspech ako slovo u mna nema nejake vyznamne zaradenie.... nezaujima ma totiz vec egoizmu. Zaujima ma len stav.
Tu sa bavilo o tom, ze sem zvazali cez more cernochov, aby otrocili, aby robili tu najhnusnejsiu a najtazsiu robotu a ked pre nich uz robotu nemali, tak boli na obtiatz a este sa z nich spravil odstrasujuci priklad, pretoze oni maju hold inu kulturu..

66.
označiť príspevok

dorota
   16. 8. 2015, 12:12 avatar
zaujima ma to lebo si pisal ze snejde o rasy ale kulturu dosiahnutu v danej spolocnosti. spolocnosti je mnozstvo a kazda je niecim charakteristicke preto je prirodzene ze kazda vyzdvihuje uspech dosiahnuty svojim clenom.
zvazali to je skutocnost ale zmenilo sa nahliadanie spolocnosti na otroctvo a bolo zakazane. to je tiez skutocnost.

71.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 15:08

72.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 15:12

69.
označiť príspevok

Korund
   16. 8. 2015, 12:30 avatar
Je príznačné, že teba ako českého gastarbeitra z maďarského pohraničia to nezaujíma. :-) :-) :-)

67.
označiť príspevok

ranexil
   16. 8. 2015, 12:16 avatar
Blanka s tymi cernochmi ide o kacicu najskor. A velku.

8.
označiť príspevok

RighteousFred
   16. 8. 2015, 10:29 avatar
Mam stale silnejsi dojem, ze emigracia je len dalsi nastroj. Vojna proti rusom sa nepodarila.. v Europe je prilis vela ludi, ktori drzia s rusmi.
A tak odstartovali plan "B". Zaplnit europu inymi etnikami, aby sa proti nim europania vzburili, zacali volit radikalne strany a hop mame tu novu NSDAP a vojna sa predsa len moze konat.
Súhlasí huranato

14.
označiť príspevok

dorota
   16. 8. 2015, 10:40 avatar
a plan "C" ten je aky?

76.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 8. 2015, 16:24 avatar
Takto som nad tým nikdy nepremýšľal. Rozmýšľal som, ako je možné, že svetovláda brojí proti imigrácii, ktorú sama spôsobuje. Ale vážne, aj Lemmy (svetovláda) je proti imigrácii. No a ono to je asi fakt preto, aby potom získali ľudí na svoju stranu "protiimigrácie" a cez túto stranu pokračovali vo svojom útoku proti východu. Wow. K+ máš za nápad, ideu.
Súhlasí RighteousFred

77.
označiť príspevok

RighteousFred
   17. 8. 2015, 16:28 avatar
Ej boha   to je zvacsa ich strategia, ved sa pozrime na 9/11. Vytvorit strasnu situaciu, proti ktorej sa treba branit.
Zalozit ohen a potom prist v uniforme poziarnika s tym, ze to je sanca uchopit moc v danej situacii.
Súhlasí huranato, Kasafran

73.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   16. 8. 2015, 15:20

74.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 8. 2015, 21:36 avatar
Lux.Aeterna,
odporúčam Ti dokopať sa k tomu čím skôr - Nabucco stojí za to po každej stránke...

75.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 21:42 avatar
Videla som to. Šlo o slávneho známeho dirigenta so slávnym speváckym zborom, ktorý predniesol túto skvelú pieseň veľmi nonšalatne, precítene. Bez slovného doprovodu, každému aj so zavretým i očami sa vtisnú slzy do očí.
Ako všetká nádherná hudba, ktorá človeku rozohreje srdce.
Súhlasí Kasafran
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:10,  A vies ako ma to trapi ako ty to vyhodnocujes asi jak hada nohy.
dnes, 02:47,  Fakt Fakt. *13*13*13
dnes, 02:46,  Prečo? U nás sa stáva, že namiesto operácie ľavého kolena operujú pravé. Podajú...
dnes, 02:42,  OK, v takom prípade reaguješ na úvodný 1. príspevok, ktorý napísal F=G.m1.m2/r^2. V takom...
dnes, 02:40,  Kritizuješ mainstream, a Hlavné správy sú mainstrem.
dnes, 02:36,  Jozko ja dlaben vase sipky zorientuj sa v tom sam
dnes, 02:35,  Jozko kde vidis ze by som nieco pisal o hlavnych spravach? Vy ste naozaj postihnuty nic dalsi...
dnes, 02:34,  PartOFgog, na koho reaguješ, lebo nevidím známu šípku. Na 1. úvodný príspevok?
dnes, 02:31,  Standardna odpoved liberalka vybrateho. Zacinam si zvykat.
dnes, 02:29,  47,....spadne, ale tá nad vami, keď bude zničený "Veľký Babylon"! Tá...
dnes, 02:00,  Vážne o tom mainstream nehovorí? Dnes je mainstream Hlavné správy. Hlavné správy sú...
dnes, 01:54,  Miňo, dáš si do prezývky hanlivé sviňo, píšeš vulgárne slová, a chceš sa baviť...
dnes, 01:53,  Počkaj, vážne vidíš za PartOFgod Salbeu? Mne sa to vôbec nezdá.
dnes, 01:52,  9/11 majú na svedomí tvorcovia kalendára, ktorí 11. september zapisujú v anglofónnych...
dnes, 01:50,  9/11 nemajú na svedomí teroristi. Oni pri útoku na WTC nemali svedomie.
dnes, 01:49,  To je kultúrna vložka do vašej oplzlej výmeny názorov. Z mojej rady sa dá aspoň...
dnes, 01:47,  Vidím to takto: Ideš lesom, a na zemi je veľa popadaného lístia. Začnem rýpať, teda...
dnes, 01:32,  Bol z teba penis už od detstva. *04
dnes, 01:14,  Začal si rýpať, dostal si na hubu.
dnes, 01:14,  Váš príspevok je príliš krátky*22*22*22
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(173 998 bytes in 0,381 seconds)