Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

O očistci. Čo je to? Ako je tam? Ako je to jednotlivými ľuďmi?

128
reakcií
3460
prečítaní
Tému 22. septembra 2015, 11:35 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   22. 9. 2015, 11:35 avatar
Prekvapujúce tajomstvo duší v očistci:
Mária Simma

Sestra Emmanuela : O čo vás žiadajú duše z očistca ?
Mária Simma : Poväčšine ma žiadajú, aby som za ne dala odslúžiť sväté omše a aby som na týchto omšiach bola prítomná. Ďalej ma žiadajú o modlitbu ruženca a krížovej cesty.
Sestra Emmanuela : Čo presne očistec je ?
Mária Simma : Je to geniálny vynález Boha. Predstavme si : jedného dňa sa dvere otvoria a objaví sa v nej bytosť neopísateľne krásna ... Taká krásna, akú ste ešte v živote nikdy na zemi nevideli. Ste očarený touto BYTOSŤOU, vyžarujúcu krásu o to viac, že táto bytosť vám naznačuje, že je do vás bláznivo zaľúbená. Predtým ste si nevedeli ani predstaviť, že by vás mohol niekto tak milovať. Vycítite tiež, že má veľkú túžbu pritiahnuť vás k sebe, objať vás a oheň lásky, ktorý už vo vašom srdci horí vás poháňa, aby ste sa vrhli do jej náručia ...V tom momente si uvedomíte, že ste sa už celé mesiace neumývali a že odporne smrdíte, že vám tečie z nosa, vaše vlasy sú mastné a zlepené,

na šatách máte veľmi veľké škvrny a pod. ... Uvedomujete si, že sa v takomto stave nemôžete predstaviť, že sa najprv musíte ísť umyť, osprchovať a až potom znovu prísť a predstúpiť pred túto bytosť....
Avšak láska, ktorá sa zrodila vo vašom srdci je tak silná, že tento odklad na neskôr spôsobený tým, že sa idete osprchovať, je úplne neznesiteľný ! Bolesť z neprítomnosti, hoci iba dočasnej, trvajúcej iba niekoľko minút je hroznou spáleninou v srdci a závisí od intenzity prejavovanej lásky. To je očistec ! Je to oneskorenie spôsobené vašou nečistotou, akoby „ čakacia doba “ pred Božím objatím – popálenina lásky, ktorá vám spôsobuje hrozné utrpenie, je to akoby nostalgia po láske. A presne táto nostalgia nás očisťuje z toho, čo je ešte v nás nečisté. Očistec je miesto túžby, šialenej žiadostivosti po Bohu, po tom Bohu, ktorého už duša pozná, lebo ho videla, ale s ktorým ešte nie je zjednotená. Očistec je ako veľká kríza, spôsobená nedostatkom Božej prítomnosti.
Sestra Emmanuela : Mária, majú tieto duše v očistci predsa len nádej a radosť v ich utrpení ?
Mária Simma : Áno. Žiadna duša by sa nechcela vrátiť z očistca na zem, pretože má poznanie, ktoré nás nekonečne presahuje, a nemohla by sa už nikdy vrátiť do temnoty zeme. Hľa, v tom spočíva rozdiel medzi očistcom a utrpením, ktoré poznáme tu na zemi. V očistci majú duše istotu, napriek hroznej bolesti, že budú môcť navždy žiť s Bohom. Táto absolútna istota im spôsobuje to, že radosť je väčšia ako bolesť. Neexistuje na zemi nič, čo by v nich vyvolávalo túžbu znovu tu žiť, lebo na zemi si nie sme nikdy ničím istí.
Sestra Emmanuela : Môžete nám povedať, či dušu posiela do očistca Boh, alebo či sa duša sama rozhoduje tam ísť ?
Mária Simma : Duša sa sama rozhoduje ísť do očistca, aby bola čistá, keď pôjde do neba. V očistci duša úplne plní Božiu vôľu. Teší sa napríklad z dobra a želá si naše dobro. Veľmi miluje Boha, aj ľudí na zemi. Je dokonale spojená so Svetlom Božím v Duchu Svätom.
Sestra Emmanuela : V momente smrti vidno Boha v plnom svetle, alebo len neurčitým spôsobom ?
Mária Simma : Ešte neurčitým spôsobom, ale s takým jasom, že to stačí na vyvolanie nostalgie. Oproti temnotám zeme je to oslepujúci jas, ale to ešte nie je nič oproti úplnému svetlu, ktoré spozná duša v nebi.
Sestra Emmanuela : Mohli by ste nám povedať, aká je úloha Panny Márie pre duše v očistci ?
Mária Simma : Často ich prichádza potešiť a hovorí im, že urobili veľa dobrých vecí na zemi a povzbudzuje ich..
Sestra Emmanuela : Existujú zvláštne dni, kedy ich vyslobodzuje?
Mária Simma : Áno, stáva sa to hlavne na Vianoce, na Všetkých svätých, na Veľký piatok, v deň Nanebovystúpenia Pána a v deň Nanebovzatia Panny Márie
Sestra Emmanuela : Ktoré z hriechov najčastejšie spôsobujú to, že nás dostanú do očistca ?
Mária Simma : Sú to hriechy proti láske k blížnemu, zmilovaniu sa nad niekým, tvrdosť srdca, nepriateľstvo, ohováranie... Ohováranie, klebety, krivé obvinenia sú najhoršie pošpinenia, ktoré vyžadujú dlhé očisťovanie.
Sestra Emmanuela : Môžete nám povedať, ktorí ľudia majú najväčšiu príležitosť ísť priamo do neba ?
Mária Simma : Tí, čo majú dobré srdce ku všetkým, pretože láska k blížnemu ospravedlní mnoho hriechov ( sv. Pavol ).
Sestra Emmanuela : Akými prostriedkami, ktoré máme na zemi k dispozícii, sa môžeme vyhnúť očistcu a ísť priamo do neba ?
Mária Simma : Musíme urobiť veľa pre duše v očistci, pretože ony nám potom neskôr pomáhajú. Treba mať veľa skromnosti. Je to najväčšia zbraň proti Zlému. Skromnosť zaháňa Zlo.
Sestra Emmanuela : Čo urobil lotor, keď mu Ježiš prisľúbil na kríži, že ešte dnes bude s ním v raji ?
Mária Simma : Skromne prijal svoje utrpenie priznajúc, že je to spravodlivé a nabádal aj druhého lotra, aby tiež prijal svoj údel. Obával sa Boha, čo značí, že mal v sebe skromnosť.
Sestra Emmanuela : Mária, môžete nám povedať, aké sú najúčinnejšie prostriedky na oslobodenie duší z očistca ?
Mária Simma : Hlavne sv. omša, pretože sa počas nej sám Kristus obetuje z lásky k nám. Je to obeta Krista seba samého Bohu, čo je najkrajšia obeta. Kňaz je zástupca Boha, ale Boh sám sa ponúka a obetuje sa za nás. Účinok sv. omše za mŕtvych je o to väčší, čím väčšiu úctu k svätej omši mal nebožtík za svojho života, či sa počas nej modlil s úprimným srdcom, či na ňu chodil, ak mal voľno, aj počas týždňa. Títo ľudia majú ešte väčší úžitok zo sv. omší, ktoré sa za nich slúžia. Aj tu každý zožne to, čo zasial.
Sestra Emmanuela : Mária, vy ste boli viac ráz vyzvaná trpieť za duše v očistci, aby boli vykúpené. Čo ste v tých chvíľach prežívali a cítili ?
Mária Simma : Po prvý raz, keď sa ma duša spýtala, či chcem naozaj telesne trpieť za ňu počas troch hodín a potom znova budem môcť pracovať, som si povedala, že keď bude po troch hodinách po všetkom, môžem to azda prijať. Počas tých troch hodín som mala pocit, akoby to trvalo skôr tri dni, natoľko to bolo bolestivé. Avšak nakoniec, keď som sa pozrela na hodinky, videla som, že to naozaj trvalo len tri hodiny. Duša mi povedala, že tým, že som prijala toto utrpenie s láskou počas troch hodín, ušetrila som jej 20 rokov očistca.

Sestra Emmanuela : Prečo tri hodiny utrpenia na zemi za 20 rokov utrpenia v očistci ? Prečo malo vaše utrpenie väčšiu cenu ?
Mária Simma : Utrpenie na zemi nemá vždy tú istú cenu. Keď trpíme na zemi, môžeme ďalej rásť v láske, môžeme získať zásluhy, čo nie je prípad utrpenia v očistci, pretože tam slúži utrpenie iba na očistenie sa od hriechu. Na zemi máme všetky milosti a slobodu vybrať si.
Toto môže dať mimoriadny význam nášmu utrpeniu. Keď tieto bolesti obetujeme a prijímame s trpezlivosťou a skromnosťou, tak aj celkom malé obety, čo ponúkame, môžu mať neslýchanú moc v pomoci dušiam. Najlepšie je spojiť naše utrpenie s utrpením Ježiša a zveriť ich do rúk Márie, lebo ona bude najlepšie vedieť, ako ich použiť, pretože my sami často nepoznáme súrne potreby tých, čo sú okolo nás. Toto všetko nám Mária vráti v hodine smrti a bolesti, čo sme jej obetovali, budú našim najcennejším pokladom na druhom svete.
Sestra Emmanuela : Často nás jestvovanie utrpenia v našom živote poburuje a robí nám ťažkosti prijať ho a dobre ho prežívať. Ako teda prežívať utrpenie, aby mohlo prinášať ovocie ?
Mária Simma : Utrpenie je najväčším dôkazom Božej lásky. Ak ho dobre obetujeme, môžeme získať veľa duší.
Sestra Emmanuela : Čo treba robiť, aby sme prijali utrpenie ako dar, a nie ako bolesť, ako to často býva ?
Mária Simma : Treba všetko odovzdať Panne Márii, lebo Ona najlepšie vie, kto potrebuje takú, či onakú obetu svojho utrpenia, aby bol zachránený.
Sestra Emmanuela : Mária, jestvuje v očistci medzi dušami pobúrenie nad ich utrpením?
Mária Simma : Nie, ony sami sa chcú očistiť. Chápu, že je to potrebné.
Sestra Emmanuela : Mária, prečo duše v očistci nemôžu získať žiadne zásluhy, keď my na zemi ich ešte môžeme mať ?
Mária Simma : Pretože v momente smrti je koniec možnosti získať zásluhy. Pokým žijeme na zemi, môžeme napraviť zlo, čo sme spôsobili. Aj anjeli ” žiarlia “na nás, lebo my máme možnosť rásť dovtedy, kým sme ešte na zemi.
Sestra Emmanuela : Aká je úloha oľutovania či kajúcnosti v hodine smrti ?
Mária Simma : Oľutovanie je veľmi dôležité ! Hriechy sa odpustia, ale zostávajú ešte dôsledky hriechu. Ak chceme získať plnomocné odpustky v momente smrti, čo značí ísť priamo do neba, musí byť duša úplne oslobodená od akejkoľvek náklonnosti k hriechu.
Sestra Emmanuela : V momente smrti, skôr ako vojde duša do večnosti, má ešte možnosť obrátiť sa k Bohu, hoci aj viedla hriešny život ? Je určitý časový úsek medzi zdanlivou a skutočnou smrťou ?
Mária Simma : Áno, Pán dáva každému niekoľko minút na oľutovanie svojich hriechov a na rozhodnutie : Prijímam, či neprijímam možnosť ísť k Bohu. Vtedy človek vidí film svojho života. Poznám jedného muža, ktorý veril v cirkevné prikázania, ale neveril v život večný. Jedného dňa vážne ochorel a upadol do kómy. Videl sa v jednej izbe s tabuľou, na ktorej boli napísané všetky jeho dobré a zlé skutky. Potom tabuľa zmizla, aj múry izby a bolo tam nekonečne krásne. Keď sa prebral z kómy, rozhodol sa zmeniť celkom svoj život.
Sestra Emmanuela : Mária, v momente smrti sa Pán zjaví všetkým dušiam rovnako mocne ?
Mária Simma : Každému je daná možnosť vidieť svoj prežitý život ako aj utrpenie, ktoré príde v očistci. Nie je to však rovnaké pre každého. Intenzita odhalenia závisí od života každého človeka.
Sestra Emmanuela : Mária, má diabol dovolené napadnúť nás v momente smrti?
Mária Simma : Áno, ale každý človek má aj milosť odporovať mu. Keď ho človek odmietne, démon nemôže nič urobiť.
Sestra Emmanuela : Keď niekto vie, že čoskoro zomrie, ako sa môže podľa vás najlepšie na to pripraviť ?
Mária Simma : Úplne sa odovzdať Pánovi, obetovať mu všetko svoje utrpenie, byť šťastný s Bohom.
Sestra Emmanuela : Aký postoj máme zaujať pred niekým, kto zomiera ? Čo najlepšie možno pre neho urobiť ?
Mária Simma : Vždy sa treba veľa modliť a pripraviť osobu na smrť. Treba jej povedať pravdu.
Sestra Emmanuela : Aké rady môžete dať tým, čo sa chcú stať svätými už na tejto zemi ?
Mária Simma : Byť veľmi skromným. Nezaoberať sa sebou samým. Pýcha je najväčšou pascou, ktorú Zlý používa.
Sestra Emmanuela : Možno žiadať Pána odpykať si svoj očistec na zemi, aby sme ho nemuseli prežívať po smrti ? Mária Simma : Áno, poznala som jedného kňaza a jedno mladé dievča, čo boli v nemocnici a obaja trpeli na tuberkulózu.
Mladé dievča povedalo kňazovi, že žiada od Pána, aby mohla trpieť na zemi toľko, koľko treba aby sa dostalo priamo do neba. Kňaz jej odpovedal, že on sám si nedovolil Boha o to žiadať. Bola pri nich jedna rádová sestra, ktorá si vypočula ich rozhovor. Mladé dievča zomrelo prvé a kňaz zomrel neskôr. Tento kňaz sa zjavil rehoľnej sestre a povedal jej : Keby som bol mal dôveru toho mladého dievčaťa, aj ja by som sa bol dostal rovno do neba.
Sestra Emmanuela : Mária, sú rozdiely v stupňoch očistca ?
Mária Simma : Áno, je veľký rozdiel v stupni duchovného utrpenia. Každá duša má svoje vlastné utrpenie, ktoré zodpovedá jej samej.
Sestra Emmanuela : Vedia duše v očistci, čo sa stane vo svete ?
Mária Simma : Nevedia všetko, ale vedia veľa vecí.
Sestra Emmanuela : Hovoria vám tieto duše čo sa stane ?
Mária Simma : Povedia jednoducho len, že „ niečo je pred dverami “, ale nepovedia čo. Povedia iba toľko, koľko je potrebné na to, aby sa ľudia obrátili.
Sestra Emmanuela : Utrpenie v očistci je bolestnejšie ako veľké utrpenie tu na zemi ?
Mária Simma : Áno, ale iba symbolickým spôsobom. Spôsobuje to väčšie bolesti v duši.
Sestra Emmanuela : Prichádza Ježiš osobne do očistca ?
Mária Simma : Nikdy mi to žiadna duša nepovedala. Do očistca prichádza iba Božia Matka. Raz som sa spýtala jednej duše z očistca, či ona sama hľadala dušu, na ktorú som sa spytovala.
Odpovedala mi : Nie, Matka milosrdenstva nám povedala, ako to je. Ani svätí neprichádzajú do očistca, ale anjeli tam sú. Je tu svätý Michal, a každý anjel strážny je pri svojej duši.
Sestra Emmanuela : Čo robia anjeli strážcovia v čistci ?
Mária Simma : Potešujú a pomáhajú im. Duše ich môžu dokonca aj vidieť.
Sestra Emmanuela : Dnes mnohí ľudia veria v reinkarnáciu. Čo nám o tom duše hovoria ?
Mária Simma : Duše hovoria, že Boh nám dáva iba jeden život.
Sestra Emmanuela : Niektorí hovoria, že jeden celý život nestačí na poznanie Boha a na to, aby mal človek naozaj čas obrátiť sa, a že to nie je spravodlivé . Čo by ste im na to odpovedali ?
Mária Simma : Všetci ľudia majú svoj vnútorný hlas. Aj tí, čo sú iba matrikoví katolíci, rozpoznajú inštinktívne Boha. Úplne neveriaci človek neexistuje. Každý človek má svedomie od Boha, vnútorne rozpozná dobro od zla, samozrejme na rôznych stupňoch, a vie to dobre rozlišovať. S týmto svedomím sa každý človek môže stať blaženým.
Sestra Emmanuela : Čo sa stane s ľuďmi, čo spáchali samovraždu ? Navštívili vás už také osoby ?
Mária Simma : Až doteraz som nikdy nestretla prípad samovraha, čo by bol stratený. To však samozrejme neznačí, že také prípady neexistujú, dosť často mi duše hovoria, že najviac sú zodpovední tí, čo s nimi žili, keď boli nedbanliví, alebo keď odpovedali na ohováranie.
Sestra Emmanuela : Ľutujú tieto osoby, že spáchali samovraždu ?
Mária Simma : Áno, ale samovražda je niekedy spôsobená duševnou chorobou. Keď potom vidia veci v Božom svetle, ľutujú to, lebo zrazu pochopia, koľko milostí bolo pre nich pripravených na obdobie, čo mali ešte žiť. Vidia tento čas, čo im zostal. Vidia taktiež všetky duše, ktorým mohli pomôcť, keby boli obetovali zvyšok svojho života Bohu. Čo ich najviac bolí, je to keď vidia, čo všetko mohli urobiť, a neurobili, lebo si skrátili život. Ak je príčinou samovraždy choroba, Pán to berie do úvahy.
Sestra Emmanuela : Navštívili vás osoby, čo samy seba pomaly ničia, napríklad predávkovaním sa drogami ?
Mária Simma : Áno, nie sú stratené. Závisí to od príčiny drogovania sa, ale musia trpieť v očistci
Sestra Emmanuela : Ak vám napríklad poviem : Veľmi vo svojom tele trpím, aj vo svojom srdci, je to pre mňa veľmi ťažké, chcela by som zomrieť ! Čo robiť ?
Mária Simma : Áno, je to dosť časté. Povedala by som : Bože môj, môžem obetovať tieto bolesti na záchranu duší ? Pán mi dá vieru a odvahu. Avšak dnes to už nik nepovie. Možno tiež povedať, že týmto činom získa duša veľký pocit blaženosti pre nebo, kde sú tisícky rôznych blažeností, ale tam každý prežíva svoju plnú blaženosť, všetky želania sa mu splnia. Každý vie, že si viac nezaslúži.
Sestra Emmanuela : Osoby iných náboženstiev vás tiež prišli navštíviť ? Napríklad Židia ?
Mária Simma : Áno, sú šťastní. Ten, kto svoju vieru prežíva dobre, je šťastný. Avšak prostredníctvom katolíckej viery je možné získať najviac pre nebo.
Sestra Emmanuela : Sú aj náboženstvá, ktoré sú zlé pre dušu ?
Mária Simma : Nám katolíkom sú najbližší ortodoxní a protestanti. Je veľa protestantov, čo sa modlia ruženec. Sekty sú veľmi zlé. Treba urobiť všetko preto, aby sme zo sekty odišli.
Sestra Emmanuela : Sú v očistci aj kňazi ?
Mária Simma : Áno, je ich tam veľa... Nepomáhali rešpektovať sv. Eucharistiu, a tým trpí celá viera. Často sú v očistci preto, že zanedbávali modlitbu, čo zmenšilo ich vieru. Je však aj veľa tých, čo išli priamo do neba !
Sestra Emmanuela : Čo by ste povedali kňazovi, ktorý by chcel byť kňazom podľa Božieho srdca ?
Mária Simma : Poradila by som mu, aby sa veľa modlil k Duchu Svätému a každý deň ruženec.
Sestra Emmanuela : Sú v očistci aj deti ?
Mária Simma : Áno, ale v očistci nie sú tak dlho, a nie je to pre nich veľmi bolestné, lebo nevedia dobre rozlišovať.
Sestra Emmanuela : V akom veku bolo najmenšie dieťa, ktoré ste videli ?
Mária Simma : Štyri roky. Bola v očistci preto, lebo na Vianoce dostala do daru od rodičov bábiku. Jej sestra, dvojička, tiež dostala bábiku. Toto štvorročné dievčatko si bábiku pokazilo. Ukradomky a vediac, že ju nikto nevidí, vymenila svoju pokazenú bábiku za sestrinu dobrú. Vedela veľmi dobre vo svojom malom srdiečku, že spôsobí sestre bolesť. Vedela tiež, že je to klamstvo a nespravodlivosť. Za toto všetko sa dievčatko dostalo do očistca. Deti majú často živšie svedomie ako dospelí. Treba u nich bojovať proti klamstvu, na ktoré sú veľmi citlivé.
Sestra Emmanuela : Ako môžu rodičia pomôcť pri formovaní svedomia svojich detí ?
Mária Simma : Ponajprv dobrým príkladom, to je najdôležitejšie a potom modlitbou. Rodičia majú požehnávať svoje deti a poúčať ich o veciach Božích.
Sestra Emmanuela : Navštívili vás duše, ktoré na zemi robili perverzné veci, napríklad sexuálne ?
Mária Simma : Áno, nie sú celkom stratené, ale musia veľa trpieť, aby sa očistili. Napríklad homosexualita pochádza skutočne od Zlého.
Sestra Emmanuela : Aké rady by ste mohli dať týmto homosexuálnym osobám ?
Mária Simma : Aby sa veľa modlili a dostali silu sa od toho oslobodiť. Majú predovšetkým prosiť sv. Michala archanjela, pretože hlavne on bojuje proti Zlému.
Sestra Emmanuela : Aké postoje nášho srdca môžu definitívne zatratiť našu dušu a priviesť ju do pekla ?
Mária Simma : Ak niekto nechce ísť k Bohu.
Sestra Emmanuela : Ako sa môže človek dostať až do takého štádia, že úplne povie nie Bohu v momente smrti, aj keď ho môže vidieť?
Mária Simma : Jeden muž mi raz povedal, že nechce ísť do neba, pretože Boh dopúšťa nespravodlivosť. Odpovedala som mu, že nie Boh, ale ľudia. Povedal : Dúfam, že nestretnem Boha po mojej smrti, lebo ho zabijem sekerou.
Mal v sebe hlbokú nenávisť voči Bohu. Boh necháva človeku slobodnú vôľu, každý sa môže rozhodnúť podľa vlastného výberu. Boh dáva každému počas celého života na zemi a aj v hodine smrti dostatok milostí, aby sa obrátil, aj keď strávil celý svoj život v temnotách. Ak žiadame o odpustenie, samozrejme bez vypočítavosti, môžeme byť zachránení.
Sestra Emmanuela : Ježiš hovorí, že je ťažké bohatému dostať sa do kráľovstva nebeského. Videli ste podobné prípady ?
Mária Simma : Ak robia dobročinné diela a robia všetko s láskou, aj bohatí môžu prísť do neba, tak ako chudobní.
Sestra Emmanuela : V súčasnosti vás ešte stále navštevujú duše z očistca ?
Mária Simma : Áno, dva-trikrát do týždňa.
Sestra Emmanuela : Čo si myslíte o špiritizme ? Napríklad, keď vyvolávajú duchov zomrelých, keď spôsobujú otáčanie stolov a pod... ?
Mária Simma : Nie je to dobré. Je to vždy diabolské, tými stolmi hýbe démon.

Sestra Emmanuela : Aký je rozdiel medzi tým, čo prežívate vy s dušami a špiritizmom s jeho praktikami ?
Mária Simma : Nemáme vyvolávať duše zomrelých. Ja sa neusilujem o ich príchod. Pri špiritizme duše provokujú a privolávajú ich. Tento rozdiel je celkom jasný a musíme to brať do úvahy s celou vážnosťou. Ak by mali ľudia veriť iba jednu, jedinú vec z toho, čo som povedala, bola by som rada, keby to bolo nasledovné : tí, čo vykonávajú špiritizmus ( točiace sa stoly či iné podobné praktiky ) si myslia, že vyvolávajú duše zomrelých. V skutočnosti ak dôjde k odpovedi na ich volanie, je to vždy Satan a jeho anjeli, čo odpovedajú. Tí, čo vykonávajú špiritizmus, robia tým čosi veľmi nebezpečné ( veštci, čarodejníci, bosoráci ) tak pre nich samých, ako aj pre tých, čo ich žiadajú o radu. Sú v klamstve až po krk. Je prísne zakázané vyvolávať duše mŕtvych. Pokiaľ ide o mňa, ja som ich nikdy nevyvolávala, nevolám ich ani nikdy nebudem vyvolávať. Iba sám Boh umožňuje to čo sa mne stáva.
Samozrejme, že Satan môže napodobňovať všetko, čo prichádza od Boha a aj to robí. Môže napodobňovať hlasy mŕtvych, môže napodobňovať ich vzhľad. Ale nech je to akýkoľvek prejav, prichádza vždy od Zlého. Satan môže dokonca aj uzdraviť, ale jeho uzdravenia nikdy dlho netrvajú.
Sestra Emmanuela : Aj vás osobne oklamali nepravé zjavenia ? Napríklad diabol sa zmenil na dušu z očistca, aby sa vám prihováral ?
Mária Simma : Áno, raz prišla za mnou jedna duša a povedala mi : Neprijmi dušu čo príde po mne, lebo bude od teba žiadať veľké utrpenie a nebudeš môcť urobiť čo od teba bude žiadať !
Bola som zmätená, lebo som si spomenula, čo mi povedal môj kňaz, že mám prijať každú dušu s veľkodušnou štedrosťou. Bola to naozaj pre mňa skúška poslušnosti. Sama seba som sa spytovala, či to nebol skôr démon ako duša z očistca. Preto som tejto duši povedala : Ak si démon, odíď odo mňa ! V tom momente zreval a odišiel. Je jasné, že duša, čo prišla po ňom, naozaj potrebovala moju pomoc.
Sestra Emmanuela : Keď sa zjaví diabol, pomôže svätená voda zahnať ho ?
Mária Simma : Áno.
Sestra Emmanuela : Teraz ste veľmi známa, hlavne v Nemecku a v celej Európe. Spočiatku ste boli utiahnutá. Ako vás ľudia zo dňa na deň začali uznávať a veriť, že vaše nadprirodzené skúsenosti sú skutočne autentické ?
Mária Simma : Stalo sa to tak, že ma duša požiadala, aby som upovedomila ich rodiny, že majú vrátiť nespravodlivo nadobudnutý majetok. Ľudia videli, že to, čo som im povedala bolo pravdivé.
Sestra Emmanuela : Uznáva Cirkev túto veľmi zvláštnu charizmu, ktorú vykonávate pre duše v očistci a pre tých, ktorých sa vás apoštolát týka ?
Mária Simma : Môj biskup mi povedal, že pokiaľ nedošlo k teologickej chybe, mám pokračovať. Súhlasí s tým. Kňaz našej farnosti, ktorý je aj mojim duchovným vodcom, taktiež tieto veci odobruje.
Sestra Emmanuela : Toľko ste toho urobili pre duše v očistci, že dozaista, keď vy tiež zomriete, tisícky duší vás budú sprevádzať až do neba! Domnievam sa, že nebudete musieť prejsť cez očistec !
Mária Simma : Nemyslím si, že pôjdem rovno do neba, bez očistca, lebo som mala viac svetla, viac vedomosti ako iní, moje chyby sú preto vážnejšie. Avšak aj tak dúfam, že duše mi pomôžu vstúpiť do neba.
Sestra Emmanuela : Ste rada, že máte túto charizmu, alebo je to pre vás príťažou, všetky tie neprestajné žiadosti zo strany duší ?
Mária Simma : Nesťažujem sa na ťažkosti, lebo viem, že im môžem veľmi pomôcť ! Pomáhať mnohým dušiam – to robím rada. Som šťastná, že to môžem robiť.
www.boziemilosrdenstvo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Patrick91


9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 9. 2015, 15:47 avatar
Ano s Mariou Simmou som to niekedy cital...
Je to vynalez Boha, alebo cloveka?

Kde presne je v biblii pise o ocistci?
Súhlasí Shagara


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 9. 2015, 20:58 avatar
Lea......je veľa svedectiev !svätých" a "Márie".....a keby som ich citoval.tak by si pochopila,že sa vzájomne rozchádzajú. Trebárs,Mária v obľúbenej knihe /"Modrá kniha"/ od pátra Gobbiho hovorí o pozemskom raji. Iná Mária ale už hovorí o blaženosti v nebi,a nepripúšťa pozemský raj. A takých hrubých rozporov je veľmi mnoho v rôznych videniach,zjaveniach "svätých a Márie". Mám za to,že niekto si robí dobrý deň z ľudí,obzvlášť tých,ktorí nemajú porozumenie Biblie,a viac si ctia názory hriešnych ľudí,ako Slovo živého Boha!
K tomu očistcu.....New Catholic Encyclopedia (1967, zv. XI, s. 1034) priznáva: „Na záver rozboru možno povedať, že katolícka náuka o očistci nie je založená na Svätom Písme, ale na tradícii.“
Rim. 6:7, ......: „Kto zomrel, je oslobodený od hriechu.“........teda,kto má pravdu? Biblia,alebo ľudská tradícia? Čo vlastne treba dočisťovať,ked po smrti sme zbavený každého hriechu?
1. Jána 1:7, 9, .......: „Ak chodíme vo svetle, ako je on [Boh] vo svetle, máme spoločenstvo medzi sebou a krv Ježiša, jeho Syna, nás očisťuje od každého hriechu... Ale ak vyznávame svoje hriechy, on je verný a spravodlivý: odpustí nám hriechy a očistí nás od každej neprávosti ".....alebo......Zjav. 1:5, .....: „[Ježiš Kristus] si nás zamiloval a umyl nás svojou krvou od našich hriechov.“
Samozrejme,....mohol by som pokračovať biblickými vyjadreniami,že po smrti je človek v nevedomí,teda skutočne mŕtvi,a tak nemôže prebývať ani v nebi,ani v očistci,alebo v nejakom predpeklí!
Názory RKC sú tak vzdialené biblickej realite,že ja sám osobne nikdy nepochopím,ako môžu ľudia uprednostniť Slovo živého Boha,pred nerozumnými,rozporuplnými ľudskými náukami?!
Na záver....očistiť sa musíme sami,osvojením si biblických zásad,Kristovej mysle a tak si obliekame novú osobnosť,.....nikto to neurobí za nás!
Súhlasí Wolfe


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   22. 9. 2015, 11:38 avatar
Dôkazom sú svedectvá ľudí. Tak ako, keď si prečítame text, že nejaký vedec povedal to a to a zistil to a to, nikto z nás nevezme a nepremerá, neskontroluje či ozaj tie čísla sú také aké on tvrdí a následne vyvodí nejaký záver - a predsa tak radi veríme vedcom. Ja verím aj aj - aj svedectvám aj vedcom, ktorí merajú merateľné , aj keď ich merania a výsledok je časom preukázaný ako prekonaný a začne sa uznávať iné vedecké vysvetlenie.
Súhlasí Patrick91


10.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 9. 2015, 15:48 avatar
Vies kolko je svedectiev ludi o unosoch mimozemstanmi?


15.
označiť príspevok

asmodei muž
   22. 9. 2015, 16:48 avatar
(2.) Problem je, ze ak by som chcel, mozem si tie merania overit vlastnym meranim. Svedectva ludi o bohu si nikto overit nemoze. A este ma s tym nieco docinenia pravidlo o tom, ze velkolepe tvrdenia si vyzaduju velkolepe dokazy.


3.
označiť príspevok

huranato muž
   22. 9. 2015, 11:39 avatar
A baďa baďa... dieťatko sa hrá.


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   22. 9. 2015, 11:40 avatar
Sestra Emmanuela : Čo si myslíte o špiritizme ? Napríklad, keď vyvolávajú duchov zomrelých, keď spôsobujú otáčanie stolov a pod... ?
Mária Simma : Nie je to dobré. Je to vždy diabolské, tými stolmi hýbe démon.

Sestra Emmanuela : Aký je rozdiel medzi tým, čo prežívate vy s dušami a špiritizmom s jeho praktikami ?
Mária Simma : Nemáme vyvolávať duše zomrelých. Ja sa neusilujem o ich príchod. Pri špiritizme duše provokujú a privolávajú ich. Tento rozdiel je celkom jasný a musíme to brať do úvahy s celou vážnosťou. Ak by mali ľudia veriť iba jednu, jedinú vec z toho, čo som povedala, bola by som rada, keby to bolo nasledovné : tí, čo vykonávajú špiritizmus ( točiace sa stoly či iné podobné praktiky ) si myslia, že vyvolávajú duše zomrelých. V skutočnosti ak dôjde k odpovedi na ich volanie, je to vždy Satan a jeho anjeli, čo odpovedajú. Tí, čo vykonávajú špiritizmus, robia tým čosi veľmi nebezpečné ( veštci, čarodejníci, bosoráci ) tak pre nich samých, ako aj pre tých, čo ich žiadajú o radu. Sú v klamstve až po krk. Je prísne zakázané vyvolávať duše mŕtvych. Pokiaľ ide o mňa, ja som ich nikdy nevyvolávala, nevolám ich ani nikdy nebudem vyvolávať. Iba sám Boh umožňuje to čo sa mne stáva.
Samozrejme, že Satan môže napodobňovať všetko, čo prichádza od Boha a aj to robí. Môže napodobňovať hlasy mŕtvych, môže napodobňovať ich vzhľad. Ale nech je to akýkoľvek prejav, prichádza vždy od Zlého. Satan môže dokonca aj uzdraviť, ale jeho uzdravenia nikdy dlho netrvajú.
Sestra Emmanuela : Aj vás osobne oklamali nepravé zjavenia ? Napríklad diabol sa zmenil na dušu z očistca, aby sa vám prihováral ?
Mária Simma : Áno, raz prišla za mnou jedna duša a povedala mi : Neprijmi dušu čo príde po mne, lebo bude od teba žiadať veľké utrpenie a nebudeš môcť urobiť čo od teba bude žiadať !
Bola som zmätená, lebo som si spomenula, čo mi povedal môj kňaz, že mám prijať každú dušu s veľkodušnou štedrosťou. Bola to naozaj pre mňa skúška poslušnosti. Sama seba som sa spytovala, či to nebol skôr démon ako duša z očistca. Preto som tejto duši povedala : Ak si démon, odíď odo mňa ! V tom momente zreval a odišiel. Je jasné, že duša, čo prišla po ňom, naozaj potrebovala moju pomoc.
Sestra Emmanuela : Keď sa zjaví diabol, pomôže svätená voda zahnať ho ?
Mária Simma : Áno.
Sestra Emmanuela : Teraz ste veľmi známa, hlavne v Nemecku a v celej Európe. Spočiatku ste boli utiahnutá. Ako vás ľudia zo dňa na deň začali uznávať a veriť, že vaše nadprirodzené skúsenosti sú skutočne autentické ?
Mária Simma : Stalo sa to tak, že ma duša požiadala, aby som upovedomila ich rodiny, že majú vrátiť nespravodlivo nadobudnutý majetok. Ľudia videli, že to, čo som im povedala bolo pravdivé.
Sestra Emmanuela : Uznáva Cirkev túto veľmi zvláštnu charizmu, ktorú vykonávate pre duše v očistci a pre tých, ktorých sa vás apoštolát týka ?
Mária Simma : Môj biskup mi povedal, že pokiaľ nedošlo k teologickej chybe, mám pokračovať. Súhlasí s tým. Kňaz našej farnosti, ktorý je aj mojim duchovným vodcom, taktiež tieto veci odobruje.
Sestra Emmanuela : Toľko ste toho urobili pre duše v očistci, že dozaista, keď vy tiež zomriete, tisícky duší vás budú sprevádzať až do neba! Domnievam sa, že nebudete musieť prejsť cez očistec !
Mária Simma : Nemyslím si, že pôjdem rovno do neba, bez očistca, lebo som mala viac svetla, viac vedomosti ako iní, moje chyby sú preto vážnejšie. Avšak aj tak dúfam, že duše mi pomôžu vstúpiť do neba.
Sestra Emmanuela : Ste rada, že máte túto charizmu, alebo je to pre vás príťažou, všetky tie neprestajné žiadosti zo strany duší ?
Mária Simma : Nesťažujem sa na ťažkosti, lebo viem, že im môžem veľmi pomôcť ! Pomáhať mnohým dušiam – to robím rada. Som šťastná, že to môžem robiť.
Pozri tež: Hodnota svätej omše

www.boziemilosrdenstvo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 9. 2015, 21:31 avatar
Sestra Simmma je strašne naivná,aj jej posúdenie toho,čo je špiritizmus. A aj toho,či je po smrti človek v nevedomí,alebo v stave bdelom/živý/.
Kaz. 9:5: „Živí si uvedomujú, že zomrú, ale mŕtvi si neuvedomujú vôbec nič.“ .... Žalm 146:4: „Jeho duch vychádza, on sa vracia do svojej zeme; v ten deň sa pomíňajú jeho myšlienky" Samozrejme,....Boží odporca tvrdí opak! Teda,že po smrti sa od tela oddelí nejaká nesmrteľná zložka ,ktorá žije dalej v nebi,alebo v očistci,pekle. A to nie je pravda! A svojim postojom,vierou ukazujeme ,či veríme Bohu/Jeho Slovu/ alebo cirkevným,ľudským náukám.
Súhlasí milky945


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   22. 9. 2015, 11:42 avatar
To isté uznávajú aj františkáni, viac tu: www.frantiskani.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   22. 9. 2015, 11:46 avatar
dozviete sa ako je to - pre katolíka, protestanta, ako je to v prípade špiritizmu, v prípade samovrahov, že aj deti môžu byť očistci, drogovo závislí, homosexuáli...

že konať dobro môžeme len na Zemi, v očistci už nemôžeme, že modlitby sú na osoh len pre veriacich a neveriaci z nich nemôže čerpať osoh...


25.
označiť príspevok

fajer
   22. 9. 2015, 18:13 avatar
nedozviete sa nič, nejaký fanatik si to vymyslel....


7.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 13:43 avatar
nevravela si ze uz neprides?


12.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 16:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 20:28 avatar
To aby ste boli mudrejsi :-)


31.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 20:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 20:36 avatar
Ty si ignorant :-) tebe zbytocne nieco vysvetlovat :-)
Ako semeno ktore padlo na skalu :-)


33.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 20:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 20:47 avatar
Fotonovi je zbytocne cokolvek vysvetlovat :-) lebo je ignorant :-)


36.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 20:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 20:53 avatar
To je tvoj skresleny pohlad :-)


38.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 20:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 20:59 avatar
Nie je to fakt :-) je to nicim nepodlozene tvrdenie jedneho bezvyznamneho pozemskeho cerva :-):-):-)


42.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 21:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 21:05 avatar
Nie :-) to len dokazuje ze nemas dostatocnu inteligencnu uroven aby si chapal co hovori Boh :-)


48.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 21:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 21:35 avatar
A predsa ich nechapes :-):-):-) cele zle fotonko :-):-):-)


50.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 21:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 21:38 avatar
Z toho vyplyva ze vyska tvojej inteligencie je zaporne cislo :-):-):-)


52.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 21:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 21:42 avatar
Ano :-) musel som strasne znizit uroven svojich prispevkov aby ste aspon trochu chapali, ked uz sa tu s vami musim serkat :-):-):-)


55.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 21:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 21:47 avatar
No, pravda je taka ze vy ste na tej urovni a ja sa vas snazim pozdvihnut aby som vas nemusel vsetkych zavrhnut :-) a zacat tvorit odznova na zelenej luke :-)


57.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 21:49 avatar
Kamen ktory stavitelia zavrhli stal sa kamenom uholnym :-):-):-)


58.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 21:52 avatar
A prikrili sme ho hovnami, ktore dnes volate poda :-):-):-)


66.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 21:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 21:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 21:58 avatar
Prisiel som znova :-) na sud :-)


70.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 22:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 22:04 avatar
Sud uz prebehol :-) aj napriek tvojim protestom :-)


72.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 22:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 22:07 avatar
Povedal ten ktory je naveky zatrateny :-) a bude zvrhnuty do ohniveho jazera :-) tesis sa? :-)


77.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 22:10 avatar
Tak si to tu este trosku uzij :-) dobru noc :-):-):-)


79.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 22:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 22:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 21:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 9. 2015, 15:13 avatar
Teraz neviem, ci je tato tema len ako blog, alebo sa da k nej aj vyjadrovat...


11.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   22. 9. 2015, 16:05 avatar
Celkom zaujímavé, pointa je pravdivá, lebo očistec je vpodstate čakáreň do neba.
Súhlasí lea_pragmaticka1


13.
označiť príspevok

veriaci-3
   22. 9. 2015, 16:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 16:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Korund
   22. 9. 2015, 16:55 avatar
Kde vy chodíte na tieto sprostosti? :-) :-) :-)


17.
označiť príspevok

veriaci-3
   22. 9. 2015, 16:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Korund
   22. 9. 2015, 19:04 avatar
Ak za vzdelávanie považuješ čítanie tých fantazmagórii,potom sa nečuduj, že zostaneš sprostý až na veky vekov, amen. :-) :-) :-)
Súhlasí fajer


28.
označiť príspevok

veriaci-3
   22. 9. 2015, 19:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

fajer
   23. 9. 2015, 06:27 avatar
dalšie klamstvo...že biblia, najčitanejšia kniha je Šlabikár....Biblia spôsobila najviac zla medzi ľudmi, ....


97.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 9. 2015, 18:12 avatar
Najviac zla medzi ludmi spravili ludia...


117.
označiť príspevok

Korund
   25. 9. 2015, 12:16 avatar
Ľudia načarbali bibliu. Na podporu cirkevných a sektárskych chúťok.


118.
označiť príspevok

Korund
   25. 9. 2015, 12:20 avatar
...na popud ducha svateho?...myslíš toho vtáka čo nasadil parohy Jozefovi? :-) :-) :-) Biblia je znôška klamstiev, poloprávd a manipulácii na pozadí historických udalostí.


18.
označiť príspevok

LANVIN žena
   22. 9. 2015, 16:57 avatar
No predsa do kostola. 


34.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 20:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

LANVIN žena
   22. 9. 2015, 17:01 avatar
Tak ja do očistca určite nepôjdem,lebo to nebudem potrebovať.Ja som čistá jak kristove ľavé oko.Takže ja idem rovno do neba.   


21.
označiť príspevok

veriaci-3
   22. 9. 2015, 17:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

LANVIN žena
   22. 9. 2015, 17:13 avatar
jasne,že hej.Nad hlavou žlté a kolo pása plávacie.Len tak pre istotu. 
Súhlasí veriaci-3


20.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   22. 9. 2015, 17:09 avatar
Tento text niekoho osloví a niekoho nie. Je to v poriadku. Nedá sa tu nič vysvetľovať. Dokonca je v poriadku, keď ľudia budú aj nadávať a nenávidieť také texty, všetko je na človeku a jeho rozhodnutí a vedomí.


24.
označiť príspevok

fajer
   22. 9. 2015, 18:12 avatar
lea , ale to fakt nikto nečíta...ved aj načo, všetko je ináč...Najvyšší boh je Zeus...sú nato svedectvá....


23.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   22. 9. 2015, 17:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 9. 2015, 21:13 avatar
Scarlet.....môže! Ale iba nerozumný človek,ktorý si myslí,že jeho názory sú lepšie ako Božie. Deje sa tak na škodu tých,čo si to myslia,...teda ,že ich "systém" je lepší ako Boží!


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 9. 2015, 21:24 avatar
Tie tzv. Božie názory sú rovnako ľudské názory, a už vôbec si nemyslím, že by boli o čosi lepšie než iné názory. Dôkazom toho, že pri tzv. Božích názoroch ide o primitívne ľudské názory je fakt, že máme mnoho rozličných a často protichodných náboženských názorov.


80.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 9. 2015, 23:00 avatar
46...Lemmy ,...."primitívne" je veriť,že život vznikol sám od seba ,vdaka nejakéj náhode a pôsobeniu slepých sil.
Profesor John Barrow z Cambridgeskej univerzity vraví, že viera v „evolúciu života a mysle“ sa dostáva „do slepej uličky v každom štádiu. V zložitom a nehostinnom prostredí je toľko dôvodov, prečo by sa životu nepodarilo vyvinúť, že by bolo absolútne arogantné predpokladať, že stačí mať k dispozícii dosť uhlíka a dosť času a všetko je možné.“
Ale je to tak? Ale čo ak predsa len, aj napriek tomu, že je to extrémne nepravdepodobné, trebárs/uvediem príklad/,že by molekuly bielkovín aj RNA náhodne vznikli na rovnakom mieste a v rovnakom čase? Aká je pravdepodobnosť, že by začali spolupracovať a vytvorili by tak samoreplikovateľnú formu života, ktorá by bola schopná sa udržiavať pri živote? „Pravdepodobnosť, že by sa to náhodou stalo (v náhodne vzniknutej zmesi bielkovín a RNA), sa zdá takmer nulová,“ hovorí Dr. Carol Clelandová/zástankiňa evolucionizmu/ z Astrobiologického inštitútu Národného úradu pre letectvo a vesmír.
A ty Lemmy prdsa na zázraky neveríš!


81.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 9. 2015, 23:56 avatar
Ale sú to ľudské názory, rovnako ako sú ľudské názory tie, ktoré majú nálepku, že sú božie.


26.
označiť príspevok

fajer
   22. 9. 2015, 19:01 avatar


29.
označiť príspevok

Astax1 muž
   22. 9. 2015, 20:20 avatar
Mám doma tú knižku a odporučil by som ju každému.
Ohľadom očistca. Očistec je skutočne zmienený vo sv.písme. Neskôr pravdu o očistci spresnila Cirkev, ktorá má učiteľský primát.

"Preto vám hovorím: Ľuďom sa odpustí každý hriech i rúhanie, ale rúhanie proti Duchu sa neodpusti.
Ak niekto povie niečo proti Synovi človeka, odpustí sa mu to. Kto by však povedal niečo proti Duchu Svätému, tomu sa neodpustí ani v tomto veku ani v budúcom." Mt 12,31-32

Ak by sme pripustili možnosť, že očistec neexistuje na čo by sa vzťahovalo "ani v tomto veku ani v budúcom". Človek si po svojej smrti prenesie stav svojej duše, stav ktorý nadobúdal celý život, na druhý svet. Ak človek umrie v stave nenávisti Boha nie je možné aby tento človek bol zachránený pre večnosť. Bližšie nám k tomu hovorí eschatológia. Ale ak človek tu na zemi páchal hriechy a neodčinil ich ešte na tomto svete no odchádzal zo sveta zmierený z Bohom tak ich musí odčiniť na druhom svete.

Možno sa k tomu ešte vrátim nabudúce.


41.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 21:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 9. 2015, 21:11 avatar
Astax-------"budúci vek" vyjadruje život v pozemskom raji, ...v 1000 ročnom kráľovstve Krista,ktoré Augustín/RKC/ zrušil. To,že sa to vzťahuje na zem,je úplne zrejme,pretože do neba nemôže nikto prísť hriešny,a tam už neplatí hriech proti duchu. Bolo by to absurdné! Teda,táto "budúca obývaná zem" bude oným,sľúbeným rajom! "Veď svet budúcnosti, o ktorom hovoríme, nepodriadil anjelom". Heb.2:5 "Šťastliví tichí, lebo oni zdedia zem. " Mat.5:5 " Spravodliví ľudia budú dedičmi zeme a budú na nej bývať natrvalo." Žalm 37:29
Očistec ,preto Astax nikde nenájdeš v Písme. Ak i spomenul jeden text,....tak je to len o tvojom nepochopení. Ale nespomenul si mnohé dalšie texty,ktoré poukazujú,že človek po smrti je v nevedomí,a že po smrti je zbavení hriechu,a ak bol kresťan a mal vieru v Krista,tak "krv Ježiša ho očisťuje" a nie nejaká katolícka ,ľudská ustanovizeň.


108.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 9. 2015, 23:34 avatar
ježiš povedal, nevyjdeš odtiaľ, pokiaľ nezaplatíš do poslednej mince.


115.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 9. 2015, 17:08 avatar
Mozes povedat, kde to je?
Mam pocit, ze to bude zas len veta vytrhnuta z kontextu.. to RKC robia radi..


54.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 9. 2015, 21:44 avatar
Ak by sme pripustili možnosť, že očistec neexistuje na čo by sa vzťahovalo "ani v tomto veku ani v budúcom": Zeby vek druheho prichodu Jezisa Krista? Ale to by lepsie vysvetlil Milky alebo Shagara..

"Ak človek umrie v stave nenávisti Boha nie je možné aby tento človek bol zachránený pre večnosť." >> Neviem ci je ta veta celkom spravne formulovana... Hmm taky ateista (teraz nemam na mysli antiteistov ako su na DF), ktory neveri v Boha, to znamena, ze nie je pravda, ze by ho nenavidel, taky moze byt potom zachraneny pre vecnost? Alebo agnostik?
Súhlasí elemír


59.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 21:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2015, 21:55 avatar
Buduci vek bude ked spustim novu verziu simulacie vesmiru po zapracovani pripomienok z tejto verzie :-)


68.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 22:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 9. 2015, 00:23 avatar
59......"Budúci vek",....je budúci ,nový spravodlivý svet,pozemský raj,....tisíc-ročné kráľovstvo Krista.
Tu sa splní i proroctvo z Izaiášovho proroctva:"Nebude sa páchať zlo ani pustošenie na celom mojom svätom vrchu, lebo poznanie Jahveho naplní zem, ako vody pokrývajú more. " Inak povedané,to bude ona ..."nová zem". 2 Pe.3:13
Je úplne pochopiteľné,že tí,čo sú pomazaní duchom/splodení/ sa už v nebesiach nemôžu rúhať duchu. Preto sa to nemôže vzťahovať na nebo,ale na zem,na budúcu obývanú zem,raj. Tu ale trinitári majú problém,lebo na pozemský raj neveria. Ale verím,že na svoju škodu sa v tom nejak vynájdu. A že Fotoon sem rýchlo dá svoju svojskú,nebiblickú interpretáciu.
Teda,Fotoon,.....nemáš pravdu,....lebo tu sa píše skutočne o pozemskom raji.
C. McDannellová a B. Lang v knihe Heaven—A History (Nebo — dejiny) uvádzajú, že Ireneus, teológ z druhého storočia, veril, že život v obnovenom raji „nebude v nejakej vzdialenej nebeskej ríši, ale na zemi“. Hoci takí náboženskí vodcovia ako Ján Kalvín a Martin Luther dúfali, že pôjdu do neba, podľa tejto knihy verili aj v to, že „Boh obnoví zem“. Veril tomu i Papias a preto sa kladne staval k tisícročnej ríši Krista na zemi.


93.
označiť príspevok

Fotooon muž
   23. 9. 2015, 11:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 9. 2015, 21:55 avatar
Teraz som si vsimol 44..
Uprimne najprv som mal napisane 1000 rocne obdobie..
Ale potom som to alibisticky zmenil (nevyznam sa presne v tomto (co sa tyka toho 1000rocneho obdobia)) na Jezisov prichod..
Totiz rozmyslal som, kto bude zit v 1000 rocnom obdobi.. asi nie vsetci, aby mohli ucinit nieco (pokanie, cokolvek) preco by sa im mohli odpustit hriechy...
Tak ma napadlo ako by sa mohli niekomu 2 veky neodpustit hriechy, keby zil len v jedno veku?
Súhlasí Shagara


82.
označiť príspevok

milky945 muž
   22. 9. 2015, 23:56 avatar
Wolfe 61, odpustiť hriechy možno len živému človeku, nie mŕtvemu. Preto veta "tomu sa neodpustí ani v tomto veku ani v budúcom veku" v Mt 12,31-32 hovorí o fyzicky mŕtvych a mŕtvych, ktorí nežijú v Kristovi, ktorí nemajú oblečenú Kristovu spravodlivosť. Táto veta však naznačuje, že nakoniec ožijú a bude im odpustené, budú žiť v Kristovi.

Neviem, či to odpovedalo na tvoju otazku, lebo som ju moc nepochopil. Keď nie, tak zajtra. Dobrú noc.

Mt 12,31-32:„ … Ak niekto povie niečo proti Synovi človeka, odpustí sa mu to. Kto by však povedal niečo proti Duchu Svätému, tomu sa neodpustí ani v tomto veku ani v budúcom."


84.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 9. 2015, 00:29 avatar
82....Milky,....daný text hovorí o tom,že aj v novom svete,v pozemskom raji budú niektorí odporovať Božiemu duchu. Wolfe to postrehol správne. A tvoja úvaha je úplne nesprávna. Ten rozpor sa ukáže obzvlášť,ked si uvedomíš ,čo si vôbec napísal. Citujem ťa:" nakoniec ožijú a bude im odpustené, budú žiť v Kristovi." Samozrejme,že tu je veľký rozpor,a asi ťa netrápi,že daný text hovorí úplne niečo opačné! A teda to,že "tým sa nikdy neodpustí"! Ani teraz,ani potom.


101.
označiť príspevok

milky945 muž
   23. 9. 2015, 22:09 avatar
Shagara 84, ako z
"nebude mu odpustené ani v tomto veku ani v budúcom"
vyplýva, že
"mu nebude odpustené nikdy"?
Toto mi skús logicky vysvetliť, nechápem to.


124.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 9. 2015, 22:25 avatar
101.....Milky,správne chápeš! Hriech proti duchu sa neodpúšťa. Judáš,Adam,Ananiáš a Zafira, náboženskí vodcovia Izraela o tom vedia svoje.
Teda,...ani v novom svete,pozemskom raji nebude odpustené rúhanie proti duchu svätému,teda proti Bohu Jehovovi!
A ako vieš,...očistec je výmyseľ ľudí,...tak tu nie o čom polemizovať!


125.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 9. 2015, 19:39 avatar
Ja som myslel, ze v raji budu vsetci perfektni..
Alebo je to len "zbozne" zelanie Boha, a zas as to moze zvrtnut tak ako s Adamom a Evou?


126.
označiť príspevok

milky945 muž
   27. 9. 2015, 22:02 avatar
Shagara 124, ty si to asi nepochopil.
Z textu
"nebude mu odpustené ani v tomto veku ani v budúcom"
nijako nevyplýva že
"nebude mu odpustené nikdy".

V súvislosti s Mat 12,32, viď dole, mi napadá jedna zásadná otázka.

Ktoré dva veky myslel Ježiš v Mat 12,32 (“tomu sa neodpustí ani v tomto veku ani v budúcom“)? V čase keď Ježiš žil na zemi a hovoril uvedené slová, končil jeden vek, ale my žijeme v novom / inom veku. Preto treba zvážiť, či “tento vek“ v Mat 12,32 je jeho vek alebo náš vek. Skôr sa prikláňam k prvému. Teda verím tomu, že tento vek v Mat 12,32 = obdobie starej zmluvy a budúci vek = obdobie novej zmluvy / náš vek teraz. Prečo?
Budúci vek v Mat 12,32 asi nebude 1000 ročné kráľovstvo Krista na zemi po jeho druhom príchode, lebo podľa ZJ 20, viď dole, v tom období na zemi nebude pokušenie, teda ľudia nebudú hovoriť proti duchu svätému. Aj keď potom nedáva zmysel “Ak niekto povie niečo proti Synovi človeka“, lebo proti synovi človeka v starom zákone nemohli povedať nič, ešte nebol.
Ďalej Ján 16,8 hovorí o tom, že tešiteľ veriacich / duch svätý bude usvedčovať tento svet z hriechu. To je zase dvojaké videnie ducha svätého a delenie ľudí na dve skupiny, podobne ako v Mat 12,32. Pre veriacich bude tešiteľ, ale pre neveriacich / tento svet bude sudca, ich bude usvedčovať z hriechu. Myslím si, že v Ján 16,8 hovoril Ježiš o tom istom ako v Mat 12,32. Konkrétne toto:
Hovoriť proti synovi človeka môže len ten, kto je v novej zmluve.
Hovoriť proti duchu svätému môže len ten, kto je v starej / žiadnej zmluve. (Napr. Peter hovoril v Sk 4 Ananiášovi a Zafire o luhaní svätého ducha, nie syna človeka)

--Mt 12,32:
Ak niekto povie niečo proti Synovi človeka, odpustí sa mu to. Kto by však povedal niečo proti Duchu Svätému, tomu sa neodpustí ani v tomto veku ani v budúcom.
--Ján 16,8:
A keď on prijde (tešiteľ / duch svätý), bude usvedčovať svet o hriechu, o spravedlivosti a o súde, 9a to o hriechu preto, že neveria vo mňa;
--Zjavenie Jána 20:
2 A chopil draka, toho starého hada, ktorý je diabol a satan, a poviazal ho na tisíc rokov3a vrhnul ho do priepasti a zavrel ho a zapečatil nad ním, aby viac nezvodil národov, dokiaľ by sa nedokonalo tisíc rokov. A potom musí byť prepustený na malý čas.
7A keď sa dokoná tých tisíc rokov, rozviazaný bude satan a prepustený zo svojho žalára8a vyjde, aby zvodil národy,


127.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 9. 2015, 22:57 avatar
126......aj ked tam nie je slovo-"nikdy",tak jasne to naznačuje,že to naozaj nebude nikdy odpustené,rúhanie proti duchu svätému/teda proti Bohu Otcovi/.
Marek 3:29
"29 Ktokoľvek sa však rúha proti svätému duchu, nikdy nedostane odpustenie, ale je vinný večným hriechom.“
Hebrejom 10:26
"26 Lebo ak úmyselne hrešíme po prijatí presného poznania pravdy, nezostáva už žiadna obeť za hriechy,"
Aj tu pekne vidieť,že Ježiš je menej ako Otec,lebo ak hrešíme proti nemu,tak nám môže byť odpustené,ale hrešiť proti Bohu/ktorý je Nositeľom ducha/,tak tam nám nebude odpustené.Teda,iba Otec,Jehova je Boh. Ak by bol Svätý Duch osobou a Bohom, bol by tento text v úplnom rozpore s náukou o Trojici, pretože to by znamenalo, že v určitom zmysle je Svätý Duch väčší ako Syn. To, čo Ježiš povedal, naopak ukazuje, že Otec, ktorému tento „Duch“ patrí, je väčší ako Ježiš, Syn človeka.
-------------------------------------
Ježiš dané slova hovoril v súvislosti s novozákonnou dobou,a poukazoval,že i v "budúcom veku",v novom svete,pozemskom raji,opäť tento hriech proti duchu/Bohu Jehovovi/ nebude odpustený. Na túto skutočnosť poukazuje viac veršov. Ja som niektoré uviedol.
A ako to bude s tým pokušením,je otázne. Uvedom si,že budú vzkriesení mnohí "nespravodliví",ktorí nemohli spoznať Boha. Tiež si uvedom,že Adam a Eva boli dokonalí a predsa zhrešili proti duchu. Preto nemajú žiadnu nádej.
A proti synovi človeka sotva mohol niekto zhrešiť v dobe SZ,lebo ešte sa len očakával. Jeho príchodom začala doba NZ, ...a až potom hrešili proti nemu náboženskí vodcovia,....atd.
Tiež je zrejme,že po vypustení satana ,budú iste pokušenia a mnohí padnú.Teda, tu to bude iste hriech proti duchu,lebo ľudia už budú dokonalí,...a tam niet po hriechu odpustenia.Aj tento čas patrí k 1000-ročnému kráľovstvu.
Pri znovustvorení,“ povedal Ježiš, „sa Syn človeka posadí na svoj slávny trón.“ (Matúš 19:28) Čo je ‚znovustvorenie‘? Iný preklad používa spojenie ‚obnovenie sveta‘. (Katolícky preklad) V paralelnej biblickej správe sa to nazýva ‚prichádzajúci systém vecí‘, alebo onen spomínaný -"budúci vek". (Lukáš 18:30)
Alebo..."Veď svet budúcnosti, o ktorom hovoríme, nepodriadil anjelom." Heb.2:5 Anjeli sú v nebi,ale v "budúcom veku",...v druhom "svete budúcnosti" budú opäť ľudia obývať zem.
Izaiáš 11:9
"9 Nebudú nijako škodiť ani pôsobiť skazu na celom mojom svätom vrchu; pretože zem bude istotne naplnená poznaním o Jehovovi tak, ako vody pokrývajú samotné more".
-----------------------------------------
A hrešiť proti duchu môže ten kto je v NZ-dobe. A aj V SZ-dobe! Biblia to jasne deklaruje. Judáš a náboženskí vodcovia v nej už boli a zhrešili týmto hriechom,preto aj boli nazvaní ako "synovia zničenia". Tí ,už nemajú žiadnu nádej. A Ananiáš a Zafira boli v NZ,boli kresťania.


128.
označiť príspevok

veriaci-3
   28. 9. 2015, 03:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.129.
označiť príspevok

milky945 muž
   29. 9. 2015, 00:38 avatar
Shagara 127, mne nemusíš robiť kázanie o trojici. Ale pozri sa na Marek 3:29 v iných prekladoch, vyberám niektoré:
ČSP: ... nemá odpuštění v tomto věku ...
YTL: ... hath not forgiveness -- to the age, but is in danger of age-during judgmen.
LITV: ... has no remission unto the age ...
pre porovnanie Roháček: ... nemá odpustenia na veky, ale je vinný večného súdu

Čo sa tam píše? Píše sa tam o vekoch / veku. Nepíše sa tam, že nebude mať odpustenie nikdy, ale len v tomto / jednom veku. A večný súd je v YTL ako vek trvajúci súd, pričom vek = obdobie. Našiel som to len v prekladoch vyššie, ale to by malo stačiť na to, aby si to zvážil. Zvlášť, keď to perfektne sedí s Mat 12,32. Takže to tvoje NIKDY v "nikdy odpustené" tu nemá moc oporu.
-----------------------------------------
Si sa nevyjadril jednoznačne, čo je budúci vek v Mat 12,32. V texte si naznačil, že je to novozákonná doba, teda všetko od smrti Krista do dnes a ďalej. To sa mi nezdá, to si trochu prehnal rozsahom.
-----------------------------------------
Judáš bol v NZ? Možno bol v NZ-dobe, ale určite nebol v novej zmluve. Keby bol, nezradil by Krista. To isté Ananiáš a Zafira. Uvedom si, čo je to nová zmluva. Tí, čo sú v NZ, umreli s Kristom na kríži a majú nový život, lebo v nich zomrel starý človek.

Verím tomu, že proti duchu svätému hrešia len tí, čo nie sú ospravedlnení Kristom.


122.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 9. 2015, 22:19 avatar
shagara, dufál som, že odpovieš na 101 aj vzhľadom na to, že tu teraz chodím menej.


87.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 9. 2015, 01:14 avatar
54.....Skutky 17:31....".Lebo určil deň, v ktorom chce súdiť obývanú zem v spravodlivosti mužom, ktorého ustanovil, a zaobstaral záruku všetkým tým, že ho vzkriesil z mŕtvych.“
Slovo "súd" sa ale chápe v inom zmysle,ako ho chápe RKC a iní. Viac pochopíme ,ak si prečítame Žalm 98 a podobne.
Žalm 98:9
"9 pred Jehovom, lebo prišiel súdiť zem.
Bude súdiť úrodnú zem so spravodlivosťou
a národy s priamosťou".
Žalm 37:34.....:
"Dúfaj v Jehovu a zachovávaj jeho cestu,
a on ťa vyvýši, aby si zaujal do vlastníctva zem.
Keď budú odrezaní zlí, uvidíš to".
10 a 11 verš....:"A ešte chvíľku a zlého už nebude;
a určite sa pozrieš na jeho miesto, a jeho nebude.
11 Ale mierni, tí budú vlastniť zem
a naozaj nájdu svoje najväčšie potešenie v hojnosti pokoja".


109.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 9. 2015, 23:37 avatar
wolfe 54 viď zločinec ukrižovaný vedľa Ježiša.


120.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 9. 2015, 15:30 avatar
25 Pokonaj sa včas so svojím protivníkom, kým si s ním na ceste, aby ťa protivník nevydal sudcovi a sudca strážnikovi a aby ťa neuvrhli do väzenia.
26 Veru hovorím ti: Nevyjdeš odtiaľ, kým nezaplatíš do ostatného haliera.

Nepride mi to ako ocistec (a mimohodom, nebolo to v so zlocincom na krizi, ale Mt 5)


64.
označiť príspevok

Karola žena
   22. 9. 2015, 21:56 avatar
prečo v očistec verí len RKC ? ...ja teda neviem, ale viem, že ešte NIKTO mrtvy neobživnul vrátením sa na zem , aby referoval "kompetentných" ako bolo tam kdesi po smrti..).. Všetko sú len dogma domnienky,.,skutočne to , čo a či vôbec niečo nesleduje po smrti, je jedno obrovské TAJOMSTVO, ..ktoré sa NIKTO NIKDY NEDOZVIE a nikto nikdy nedokáže zodpovedať ,vážení )!!!!
Vesmír ukrýva v sebe niekoľko viacdimenzíí, viacrozmernosť , galaxie . ap,..ľudstvo je súčasťou tejto vesmírnej hmotnej energie, vytvrára spojitosť vo forme "duchovného sveta, ..človek je vedomím prepojený s vyššou inteligenciou.


67.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 9. 2015, 21:59 avatar
"vytvrára spojitosť vo forme "duchovného sveta, ..človek je vedomím prepojený s vyššou inteligenciou." >> Zaujimave, niektore veci sa NIKTO NIKDY NEDOZVIE, a tieto veci si sa dozvedela ako?


69.
označiť príspevok

Karola žena
   22. 9. 2015, 22:01 avatar
opýtaj sa kavntového fyzika...


73.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 9. 2015, 22:05 avatar
To ako keby ti niekto povedal, opytaj sa niekoho, kto prezil klinicku smrt...

Som nevedel ze kvantova fyzika ma nieco spolocne s vyssou inteligenciou a duchovnym svetom...
Súhlasí Slušný človek


105.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 9. 2015, 22:55 avatar
Princíp neurčitosti V roku 1927 odvodil Heisenberg jednu z foriem princípu neurčitosti, z ktorého vyplýva, že súčin neurčitosti polohy telesa a neurčitosti jeho hybnosti je väčší alebo nanajvýš sa rovná Planckovej konštante. To znamená, že je princi­piálne nemožné súčasne zmerať polohu aj hybnosť v tom istom čase s úplnou presnosťou. Čím presnejšie meriame jednu veličinu, tým menej presne určíme druhú. Proces merania má teda svoje principiálne medze. 

Akoby niekto alebo nieco nam branilo objektivne skumat realitu :-)


106.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 9. 2015, 22:58 avatar
Podla mna to je zamer :-) ak by sme toho boli schopni, asi by sme boli schopni predpovedat buducnost a to je neziaduce :-)


102.
označiť príspevok

antarctica
   23. 9. 2015, 22:24 avatar
Pretoze KAtolicka cirkev ma ako jedine nabozenstvo 100% pravdy


103.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2015, 22:30 avatar
V Islamskom štáte by ti za toto rúhanie odťali hlavu.


104.
označiť príspevok

Aranjes žena
   23. 9. 2015, 22:33 avatar
103. ..a preto "ďakujme bohu" ,že žijeme v kresťanskej krajine


107.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2015, 23:27 avatar
Aranjes, ale tým potvrdzuješ, že antarctica nemá pravdu, že to platí preto, lebo žijeme "v kresťanskej krajine".


110.
označiť príspevok

antarctica
   23. 9. 2015, 23:41 avatar
troll, Lenin, pravda sa neurcuje tym, kde zijes


114.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 9. 2015, 17:06 avatar
Katolicka cirkev sa moze hrat, ze ma patent na pravdu.. to je tak vsetko..


123.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 9. 2015, 01:05 avatar
102....myslím si,že teolog David Clines v časopise Theology povedal,o kresťanskom/katolíckom/ učení ,že "na deväť dielov pohanského učenia pripadá jeden diel biblického učenia". Teda, treba jednu nulu ubrať,a bude to správne-teda 10% pravdy.


112.
označiť príspevok

zoozoo muž
   23. 9. 2015, 23:46 avatar
to je len slovo. a zdaleka to nehlasa len RKC.
je ti ina forma prevtelenia, ako napr.
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
pustam sa tu na tenky lad, no zda sa mi to tak.


74.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 9. 2015, 22:06 avatar
Islo mi len o to, ze hovoris, ze niektore veci sa nedaju zistit a o inych zas nieco tvrdis ako o samozrejmosti..


75.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 9. 2015, 22:07 avatar
74 patri k 69 + mojej 73


85.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 9. 2015, 00:33 avatar
Francúzsky týždenník La Vie vysvetľuje, prečo sa ľudia, prinajmenšom v katolíckej cirkvi, vzdávajú viery v raj — či už na zemi, alebo v nebi. Píše sa v ňom: „Po tom, čo najmenej 19 storočí mali mocný vplyv náuky katolíckej cirkvi, sa [pojem] raj vytratil z duchovných cvičení, nedeľných kázní, teologických seminárov a z vyučovania katechizmu.“ O samotnom slove raj sa píše, že je zahalené „hustou hmlou“, ktorú tvoria „tajomstvá a zmätok“. Niektorí kazatelia sa mu zámerne vyhýbajú, pretože „vyjadruje priveľa obrazov pozemského šťastia“.
A to RKC a iní nechcú pripustiť! Už sa rozhodlo,chceme do neba,...tak nech nám ho/nebo/ nikto neberie,ani Boh,ani svedkovia Jehovu!


86.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 9. 2015, 01:02 avatar
Tisícročné kráľovstvo Krista............"Potom koniec, keď odovzdá kráľovstvo svojmu Bohu a Otcovi, keď zničí každú vládu a každú vrchnosť a moc. 25 Lebo musí vládnuť ako kráľ, dokiaľ mu [Boh] nepoloží všetkých nepriateľov pod jeho nohy. 26 Ako posledný nepriateľ má byť zničená smrť." 1 Kor.15 kap.
Aj z tohto textu je zrejme,že na konci tohto tisícročného kráľovstva,ked už ľudia budú dokonalí,a aj zem bude očistená,"dokonalá",....tak Ježiš odovzdá kraľovanie svojmu Otcovi,svojmu Bohu,Zvrchovanému Bohu a sám sa tiež podriadi Otcovi. Musíme pochopiť,,že opatrenie tisícročného kráľovstva Krista malo len napraviť to,čo spôsobil hriech a neposlušnosť Adama a Evy! A tak sa naplní pôvodné predsavzatie Boha..."naplniť zem ľudmi,a vytvoriť šťastnú ľudskú rodinu", v pozemskom raji,v pokojných podmienkach. Toto Božie predsavzatie so zemou a ľudmi sa nikdy nezmenilo. Ak by tak bolo,tak Boh nie je Všemohúci a satan by tak dokázal ,že je viac ako ON!
Izaiáš 55:11 hovorí...."Také bude moje slovo, vychádzajúce z mojich úst. Nevráti sa ku mne bez výsledkov, ale istotne urobí to, v čom som mal potešenie, a istotne bude mať úspech v tom, na čo som ho poslal".
Pochybuje hádam niekto ,na základe týchto slov,že Boh si nevie dostáť svojmu sľubu?
Inak povedané,aj "Súdny deň" bude tisícročné obdobie, v ktorom bude mať ľudstvo možnosť získať to, čo Adam s Evou stratili. Všimnime si, že Skutky 17:31, hovoria, že súdny deň sa bude týkať tých, ktorí žijú na ‚obývanej zemi‘. Ľudia, ktorí budú posúdení priaznivo, budú žiť na zemi a budú sa môcť tešiť z večného života v dokonalých podmienkach. (Zjavenie 21:3, 4) A tak súdny deň prispeje k tomu, aby sa splnilo Božie pôvodné predsavzatie s ľudstvom a so zemou.
Aj výraz,..."že tam nebude smrť" sa spája výlučne so zemou. V nebi smrť nikdy "nevládla".
O tomto tisícročnom kráľovstve,alebo tisícročnom "súdnom" dni/"U Boha je jeden deň ako tisíc rokov"/ sa píše v Žalme 98....:"Oslavujte Jahveho po celej zemi, zanôťte radostné piesne, spievajte žalmy! 5 Spievajte Jahvemu za sprievodu harfy, za sprievodu harfy a zvučných nástrojov! 6 Zvukom poľníc a hlasitých rohov oslavujte prítomnosť Jahveho, nášho Kráľa! 7 Zahuč, more, so všetkým svojím tvorstvom i celá zem so svojimi obyvateľmi. 8 Rieky, radostne zajasajte, hlasne zašumte, všetky hory, pred Jahvem, lebo prichádza, lebo prichádza súdiť zem. 9 Bude spravodlivo súdiť celý svet a nad národmi vynesie nestranný rozsudok. "
O tomto kráľovstve pojednáva i text Zjavenia 20:4, 6: „Videl som tróny a boli tam tí, ktorí sa na ne posadili, a dostali moc súdiť... Šťastný a svätý je každý, kto má podiel na prvom vzkriesení; nad tými druhá smrť nemá právomoc, ale budú kňazmi Boha a Krista a budú s ním vládnuť ako králi tisíc rokov.“......"A uchopil draka, prahada, ktorý je Diabol a Satan, a zviazal ho na tisíc rokov. 3 Vrhol ho do priepasti a zavrel [ju] a zapečatil [ju] nad ním, aby už nezvádzal národy, dokiaľ sa neskončí tisíc rokov. Potom musí byť uvoľnený na malú chvíľu."
Teda,....počas tohto obdobia satan a démoni nebudú pôsobiť. Iba na konci tohto obdobia budú vypustení,aby preskúšali dokonalé ľudstvo /prejdú skúškou ako dokonalý Adam/, a aby raz a navždy boli zodpovedané otázky,týkajúce Zvrchovanosti Boha a rýdzosti človeka v navzdory poslednej skúške.


88.
označiť príspevok

veriaci-3
   23. 9. 2015, 01:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

fajer
   23. 9. 2015, 06:30 avatar
tú Ježišovu cestu rozkradla cirkev, tak ako tunel Branisko KDH, veriaci 3 ja chcem v nebi bývať v zrube....


111.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 9. 2015, 23:41 avatar
to práve je ten očitec.


121.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 9. 2015, 15:32 avatar
Ja som myslel, ze podla RKC do ocistca idu vsetci spravni, nie len ti, ktori nemali ako spoznat Boha, pretoze pochadzaju z inych civilizacii, boli mentalne postihnuti, alebo zomreli ako deti...


89.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 9. 2015, 01:42 avatar
88....to je samozrejme,že neostal. Jeho pôvodné bydlisko bolo v nebi a tam sa vrátil. Zem bola vytvorená pre ľudí a Boh nezmenil určenie ľudí a ani sa nehodlá zem zničiť,ktorú tak dlho tvorilo. Ved ľudstvo tu žije iba krátko,....načo to mrhanie úsilím s tvorením zeme? Ved preskúšaní sme mohli byť i v nebi/ak tam máme žiť/,a Boh si mohol ušetriť čas a silu.
Ak Písma tvrdia na mnohých miestach ,že "zem bude trvať večne",....a že "ľudia,mierni,bezúhonní ju budú obývať",...tak čo s tými tvrdeniami Boha urobíme? Alebo sa Boh "sekol"?
Ak skúmaš vývoj dogiem,Augustína a spol,......tak pekne pochopíš kto zrušil pozemský raj a všetkých ľudí poslal do neba!
A nech ťa nemýli,že malá skupina bude v nebi, a budu spolu s Kristom "súdiť a kralovať",....a "vládnuť nad zemou".
Bude to preto,čo je pointou daného textu:....Hebrejom 2:17
17 Preto sa musel stať v každom ohľade podobný svojim „bratom“, aby sa stal vo veciach týkajúcich sa Boha milosrdným a verným veľkňazom [a] aby priniesol obeť na zmierenie za hriechy ľudu."
Hebr.4:15....."Lebo ako veľkňaza nemáme niekoho, kto nemôže mať pochopenie pre naše slabosti, ale [máme] toho, ktorý bol skúšaný vo všetkom ako my sami, ale bez hriechu."
Jeho ľudská skúsenosť a daľších spoluvládcov pomôžu k tomu aby nás ľudí lepšie chápali,"súdili" a lepšie nám vládli,na náš úžitok.
Teda,....verím "ceste a Ježišovi",....a ak veríš aj ty,tak prečo neveríš to ,čo som citoval z Písma a Mat 5:5? Alebo si z tej cesty vyberáš len to,čo ti pasuje?
A ja viem o tých "príbytkoch v nebi"/Biblia to vysvetľuje/,...ale nevynechávam ani tie na zemi. V tých "príbytkoch" bude iba "malé stádo" a to väčšie bude na zemi.
Ježiš povedal....: „Neboj sa, malé stádo, lebo Otec schválil dať vám kráľovstvo.“ (Lukáš 12:32)....už rozumieš? Zaiste uznáš,že nemôžu všetci byť kráľmi a sudcami? Koho by potom súdili a nad kým by potom vládli?


90.
označiť príspevok

veriaci-3
   23. 9. 2015, 06:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

Fotooon muž
   23. 9. 2015, 11:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.95.
označiť príspevok

veriaci-3
   23. 9. 2015, 12:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.96.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 9. 2015, 18:11 avatar
Vidis, tak ty vies rozmyslat, preco to nerobis castejsie?...
Taketo odpovede od teba sa mi pacia najviac..


113.
označiť príspevok

veriaci-3
   24. 9. 2015, 07:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.116.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 9. 2015, 17:12 avatar
90 - takyto sposob opovede mam rad - argument a bez zbytocneho argumentum ad hominem..


98.
označiť príspevok

fajer
   23. 9. 2015, 18:53 avatar
aj vaše náboženstvo, neostane po ňom ani smrad....


99.
označiť príspevok

gabriel pb
   23. 9. 2015, 18:58 avatar
nechaj sa prekvapiť lebo pominúť je zlé slovo


100.
označiť príspevok

d0d0...best muž
   23. 9. 2015, 19:02 avatar
...jaaa,s0m b0l v 0cisci...s aut0m a pekne mi h0 umyli a nav0sk0vali...))))


119.
označiť príspevok

Peťo muž
   25. 9. 2015, 12:24 avatar
Ono sa to rozchádza vo viacerých veciach .
BLAHOSLAVENÝ BUDIŽ ORI (Oráj) !
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:10,  Hlupák Kasafran ti dá súhlas, pritom: a dochází k názoru, že jde o chybu softwaru, který...
dnes, 00:06,  Vám fašistom načisto šibe z toho rasizmu, ktorým trpíte. Ty i hokejkár.
včera, 23:53,  (15) Osvietený,l opäť pletieš piate cez deviate - nuž, ale čo iné sa dá od týpka Tvojho...
včera, 23:46,  (66) Hokejis, a to obojstranne - z bielych i čiernych rovnakých figúrok...
včera, 23:39,  Ja nie som tvoj bráško Julko Tri mesiace unikal muž útočiaci na česko - taliansku...
včera, 23:37,  https://www.google.com/search?q=uspore+žiarivky&oq=uspore+žiarivky&aqs=chrome..69i57.4083j0j7&c...
včera, 23:37,  už sa len opakuješ ty blbeček, čo iné ti ostáva?...to samé teľa zo...
včera, 23:31,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:31,  Kasafran to sa o tvojom prerode z bolševíka na fašistu povedať nedá. To je dosť bežným...
včera, 23:27,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:26,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami) To...
včera, 23:26,  Osvietený, ten Tvoj prerod z mesiáša na žaka je skutočne obdivuhodne nevídaný...
včera, 23:24,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:23,  Tvoj nick okokoteneho ti admin zabanoval cumel náš milaničko Miňo dviňo a ine debilnosti...
včera, 23:23,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:22,  Moje nervy, moje nervy...začínam mať o neho obavy. Pôsobí nejako divne. K: Milanko! Máme...
včera, 23:20,  Podvodník nemôže. ..
včera, 23:19,  NESMRTEĽNÝ! Slovenský Highlander! To je on! KONIEC NESMRTEĽNÝ!...
včera, 23:18,  Okokotený odporúčam Ti, aby si sa pokúsil zdržať, alebo aspoň trochu viac šetril svoju...
včera, 23:17,  cumel odporúčam Ti, aby si sa pokúsil zdržať, alebo aspoň trochu viac šetril svoju...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kuj železo, pokiaľ je ešte horúce.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(321 121 bytes in 0,247 seconds)