Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

O nevere sa nesmie hovoriť

19
reakcií
7030
prečítaní
Tému 22. januára 2010, 17:10 založil Amazonka.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Amazonka žena
   22. 1. 2010, 17:10 avatar
Šepkal mi do ucha: „Nabudúce si ťa vezmem hneď vo výťahu! Nebudem čakať! Pekne pomaly, ako to máš rada…“ Šepkal toho ešte viac, ale hlavne pritom robil všetko, čo mi spôsobovalo zimomriavky. A vlny rozkoše. A orgazmické výbuchy. Rozochvené ruky, srdce šprintuje, v ústach potopa… veď to poznáte! Keď okúsite sladkastú chuť vášne, chcete ju zas a zas. Neexistuje diéta, ktorá by s ňou dokázala stopercentne skoncovať. Je to posadnutosť.

Kto za to môže?!
Vo filme Don Juan hovorí Marlon Brando, že „bez ohňa niet vášne a bez vášne nie je život“. Svätá pravda. Vždy, keď sa ponorím do vášne, hovorím si, že keď jej nepodľahnem, niečo vo mne zomiera. Zbytočne zomiera. Pretože vášeň je krásna, dokonalá a pohlcujúca. Pulzuje v nej ten najskutočnejší živočíšny život. Tak ako oheň všetko spáli, aj vášeň napokon všetko okolo zničí, vzplanie, aby vás prehriala a ožiarila a vy napokon klesnete ticho a pomaly k zemi ako krehký popol zo spáleného hárka papiera. Zničí vás. Viete to, ale stojí vám to za to svetlo pred tým. Možno je to iba skúška, a tí, ktorí neobstáli a podľahli, sa budú v horúcom ohni škvariť ešte raz – tentoraz v pekle. Alebo je peklom len zistenie, že vášeň skrátka netrvá tak dlho ako láska. Alebo ako priateľstvo. Vášeň nie je trvalá hodnota. Asi aj preto, že by sme sa všetci postupne stali nepríčetnými. Nie je ani rozumná, ani poslušná, je presne taká ako vaše najhlbšie najslabšie ja, ktoré vďaka niekomu inému dostáva zrazu prísun energie.

Zadaný-nezadaný – IDEM!!!
Hovorí sa, že kto bol neverný raz, bude zas. Takže ľudia, ktorí podľahli vášni v manželstve, sú vraj nestabilní partneri. Neviem, či sú nestabilní. Nedávno som sa rozprávala so ženou jedného balkánskeho diplomata. Zrelá štyridsiatnička celý svoj manželský život nasledovala svojho muža do krajín, kde bol vyslaný. Vychovala krásne deti a podriadila im a svojmu mužovi celý svoj život. A hneď pri prvom rozhovore so mnou z nej vypadlo, že sa jej zdá nespravodlivé, že si človek v manželstve nemôže robiť, čo chce. Ona bývala celé dni doma, čistila všetko do zbláznenia, aby si nepripadala zbytočná a napriek tomu si tak pripadá. Začala pracovať, aby mala aj ona radosť z nejakej konkrétnej práce ako jej manžel. Z toho, čo všetko povedala, mi bolo jasné, že miluje celú svoju rodinu nadovšetko a nevedela by si predstaviť bez nej ani hodinu svojho života. Neopustila by manžela ani deti, nie pre existenčné otázky, ale pre svoje city. Vie, že ju manžel má rád, ale niečo jej chýba. Viete čo? Vášeň. Tá skrátka zo vzťahu jedného dňa nenápadne vyprchá. Je možné, že sa dá pre mnohých nahradiť niečím iným. Pravidelným sexom so svojím zákonitým partnerom, adrenalínovými športmi, nočným vyžieraním chladničky, hazardnými hrami, cestovaním do zabudnutých oblastí, kde vás môže uštipnúť niečo, čo nikto na svete ešte nepozná, poľovačkou na medvede na Sibíri a tak ďalej. Dôležité však je, aby podobnej vášni podľahli obaja manželia súčasne. Lebo ak si zníženú hladinu vášne kompenzuje iba jeden z partnerov, nastáva kríza. Spomínaná manželka diplomata celkom iste prežíva krízu a rada by zakúsila to, čo ju kedysi tak uchvátilo. Vzdychla si, že by to mohlo byť dovolené a normálne, užiť si a vrátiť sa domov. Že ona by to mužovi tolerovala, keby chcel.

Nevera? Áno!
Nevera je nechutná súčasť potreby vášne v manželstve. Človek má výčitky svedomia, zožiera sa, ale niekedy to môže dosť pomôcť osviežiť váš narušený manželský život. Zdá sa mi vrcholne nespravodlivé, že by si dvaja snúbenci mali s povestným ÁNO odsúhlasiť aj stratu bezhlavej vášne. Teraz začnú verní partneri kruto útočiť: ale veď vášeň existuje aj v manželstve! Ide o to, či ju chcú dotyční manželia udržiavať, alebo nie. Pozor! Vášeň sa NEDÁ udržiavať ani udržať. Je nespútaná, ako ste už mnohí určite počuli. Možno keby si to neverní partneri dokázali priznať medzi inými, ďalším by sa uľavilo. Presne ako to býva s priznaním matiek na materskej dovolenke, že majú občas chuť to svoje uvrešťané milované bábätko násilím umlčať, len aby sa konečne mohli vyspať. Kým si neprečítali podobné priznania iných matiek, mnohé trpeli ešte silnejšou laktačnou či popôrodnou psychózou, obviňovali sa, že nie sú rodičovský typ a mali by ich zavrieť a zakázať rodiť deti. A pritom stačilo iba pošepnúť – to je normálne, aj my to mávame, je to absolútne prirodzený pocit. Nič také nespravíte, nebojte. Uvedomujem si, že vražedné myšlienky matky na materskej sa s myšlienkami potenciálne nevernej manželky či manžela nedajú porovnávať. Možno by však bolo menej hádok, menej rozvodov, menej depresií, ktovie, keby sme o tom všetkom dokázali hovoriť.

Nemýľme si lásku s vášňou
Ak začne jeden v manželstve pochybovať o tom druhom, či ho ľúbi, prípadne začne mať sám pochybnosti o láske ako takej, tam je od vášne k novej láske na skok. Rovnako žiarlivosť je rodná sestra nedôvery. Ak chcete byť neverní pre vášeň, musíte mať u svojho stabilného partnera maximálnu dôveru.

Tak ako platí, že deti sa rodia kadekomu, tak platí, že aj vášni podľahne naozaj kadekto a sú aj takí, čo to skrátka nedokážu rozoznať a vhupnú po hlave niekam, odkiaľ niet návratu.

Pozorovaním a skúsenosťami si dovolím tvrdiť poburujúcu skutočnosť: muži ťažšie „manažujú“ svoju neveru, nech už je akákoľvek. Nedokážu robiť, ako je známe, dve veci naraz, a tak ich vlastná nevera natoľko pohltí, že ňou napokon potrebujú zaťažiť svoje manželky a žiadať o odpustenie. Pozorujú pritom svoje polovičky a podľa toho, ako sa zachovajú, reagujú ďalej na svoju budúcnosť v danom zväzku. Základom úspešnej nevery pritom je zatĺkať, zatĺkať a ešte raz zatĺkať, práve preto, že nevera ako taká nie je v manželstve zlegalizovaná a každý ju tak trochu berie ako podraz. Nikto z podvedených partnerov ju len tak s ľahkým srdcom tomu druhému neposvätí. Áno, stále sa pohybujeme na tenkom ľade, a tak nevera pre vášeň je v manželstve naozaj len pre silné povahy. Treba tiež sledovať intervaly medzi jednotlivými vášnivými vzplanutiami. Ak sú pričasté, niekde bude nejaký iný problém.

Diela vášne
Manžel mojej priateľky je maliar. Vždy mal tak trochu problém predať niečo zo svojich kusov, snažil sa pracovať intenzívne aj premýšľavo, snažil sa zaujať čo najviac pozornosti medzi milovníkmi abstraktného umenia a nič. Treba povedať, že bol aj pomerne šťastne ženatý. Raz sa stalo, že neodolal sladkej vášni a jeho manželstvo sa takmer zrútilo. V živote som od neho nevidela lepšie plátna, ako keď bol posadnutý už spomínanou vášňou. Vyťažil z nej maximum. Presne ako básnici, ktorí, nebyť vášne, nemali by o čom písať. Ako autori hudobnej klasiky, svetoví spisovatelia, filmári a všetci ostatní umelci. Som presvedčená, že jedna z múz každého umelca je vášeň. Umenie sa nedá robiť inak ako vášnivo. Žiť s človekom, ktorý má potrebu tvoriť umenie, je tak trochu osudové splynutie aj s istým (vždy iným, samozrejme) druhom potreby sladkej nevery. Ak máte teda výčitky, že ste boli alebo sa chystáte byť neverní, napíšte o tom báseň, román, sonátu alebo vytvorte choreografiu pre scénický tanec. Robte všetko preto, aby ste to dostali von, lebo o nevere sa NESMIE hovoriť a vám NESMIE švihnúť. Vaše deti, vaši priatelia, vaši rodičia, všetci vás potrebujú. A občas ani netušia, že žijú z vašej bývalej nevery. Šťastie má veľa podôb, tak sa nedajte zaškatuľkovať. Držme si pri tom palce.

Elza Goodmanová


2.
označiť príspevok

Anette žena
   22. 1. 2010, 19:40 avatar
...pohybujeme sa na tenkom ľade...
...o nevere sa NESMIE hovoriť...


3.
označiť príspevok

Petrana žena
   22. 1. 2010, 19:43 avatar
...a čo ti bráni? 


4.
označiť príspevok

Anette žena
   22. 1. 2010, 19:46 avatar
V čom?
Ale súhlasím s radou prof. Plzáka: zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať.
No z druhej strany, keď už sa kopia dôkazy proti, tak je otázne, dokedy bude to zatĺkanie vierohodné.


5.
označiť príspevok

clear1 muž
   22. 1. 2010, 19:48 avatar
Najrozumnejšie čo môžeme s neverou urobiť je neurobiť ju  


7.
označiť príspevok

Petrana žena
   22. 1. 2010, 19:53 avatar
...a byť verný sebe.
Súhlasí clear1


8.
označiť príspevok

clear1 muž
   22. 1. 2010, 19:54 avatar
...a svojim zásadám.
Súhlasí Petrana


6.
označiť príspevok

Petrana žena
   22. 1. 2010, 19:50 avatar
Nevera je neúprimnosť a klamanie hlavne seba samého. Podvod na vlastnom svedomí. Nikomu predsa nepatríš, ani keď mu sľúbiš, že mu budeš verná, a potom si to z nejakého dôvodu rozmyslíš, alebo jednoducho iba podľahneš, je to iba tvoj problém, a treba ho čím skôr vyriešiť najskôr so sebou!


9.
označiť príspevok

Anette žena
   22. 1. 2010, 19:54 avatar
So sebou iste. No ak napríklad nevera bola a už nie je, tak je lepšie za tým celým potiahnuť hrubú čiaru, než to pitvať a vyvodzovať z toho kadečo.


10.
označiť príspevok

Petrana žena
   22. 1. 2010, 19:56 avatar
Priznaním sa síce odľahčíš svojmu svedomiu, ale ublížiš...treba myslieť dopredu a hlavou!
Súhlasí Anette


11.
označiť príspevok

clear1 muž
   22. 1. 2010, 20:01 avatar
Anette, môžeš takýchto čiar narobiť tucet, a predsa vždy keď sa Ti s Tvojim partnerom stretnú oči, sklopíš zrak ako prvá. Zostane to v Tebe a svoje zlyhanie budeš vidieť vždy keď sa pozrieš do partnerových očí. Zbavíš sa toho jedine tak, že to dáš von...


12.
označiť príspevok

Anette žena
   22. 1. 2010, 20:03 avatar
My dvaja si nemáme čo vyčítať.


13.
označiť príspevok

clear1 muž
   22. 1. 2010, 20:04 avatar
To bol len príklad. No a my dvaja si ozaj nemáme čo vyčítať  
Súhlasí Anette


14.
označiť príspevok

Petrana žena
   22. 1. 2010, 20:14 avatar
...a uľaví sa ti. A teraz si to predstav naopak. Partner vždy sklopí zrak, keď sa vám stretnú oči, máš pocit, že sa chce k niečomu "hroznému" priznať, a nakoniec sa ti prizná...uľaví sa ti?


15.
označiť príspevok

clear1 muž
   22. 1. 2010, 20:24 avatar
Odpoviem protiotázkou: Čo v Tebe vzbudzuje väčšiu neistotu - to že cítiš že partner niečo tají a nevieš čo to je, alebo to, že Ti to povie a Ty vieš na čom si ? Človek by si mal vždy zachovať dôstojnosť a mal by byť schopný niesť za svoje činy zodpovednosť. Chápem že to neznie pekne, ale je to tak.


16.
označiť príspevok

Natalia žena
   22. 1. 2010, 23:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

clear1 muž
   22. 1. 2010, 23:14 avatar
A kto hovorí že som chlap..  


19.
označiť príspevok

Natalia žena
   23. 1. 2010, 00:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Amazonka žena
   23. 1. 2010, 08:18 avatar
mne pripadáš ako klebetná baba  


18.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 1. 2010, 23:56 avatar
Ludia otazkou je skor , prečo sa tak strasne priputate k niecomu co si namyslate , ze vlastníte? Potom sa tu len dohadujete nevera. Moze niekto vlastnit tvoju kundu zena? A moze niekto vlastnit tvojho vtaka muz? No asi nie vlastnis ho len ty. A cela nevera je iba kecanie tých co nechapu ze nemozu vlastnit nieco co nikdy ani nevlastnili.
Serte nato a robte si co cchete 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:34,  Ahoj Jethro. JA sa tu a všade inde prezentujem ako skútrista!!!!*04 Je to pre niekoho...
dnes, 19:31,  peter67, po tých videách v "4" a "6", seba, inžiniera na motorke, už...
dnes, 19:10,  Dám ešte jedno pre Eda.*04...
dnes, 19:07,  http://files.bufetcinema.webnode.sk/system_preview_detail_200000044-9ade79bd85/Mila%2050g.jpg
dnes, 19:07,  Ale proti tomuto:https://bike-mania.cz/po-olomouci-jezdila-takrka-naha-motorkarka-video/ isto...
dnes, 19:03,  A takýchto motorkárov, možno tiež inžinierov je podstatne viac!!...
dnes, 19:02,  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/45/Saint_Peter_A33446.jpg/1200px-Saint_Pet...
dnes, 19:01,  Do Bieleho domu poslali smrteľne nebezpečný jed....
dnes, 19:00,  No len posúďte, inžinier, motorkár, no hotový kar.*04...
dnes, 18:59,  https://srecepty.cz/system/images/1435/full.1593.jpg
dnes, 18:50,  Jim Carrey Dance on Hey Pachuco
dnes, 18:04,  falošné peniaze budú rozdávať mafiáni, keď sa anjel dožije 40 rokov života, 100 eurové...
dnes, 17:54,  Anjel - „Pieseň detí Donbassu https://www.youtube.com/watch?v=K4weWtqt10A
dnes, 17:54,  Naviac, nevieme ani čítať myšlienky...
dnes, 17:53,  Donbas https://www.youtube.com/watch?v=NBRQZedwpqA
dnes, 17:53,  Pardon, ale to je jedno. Nemôžeš trestať myšlienky, keďže väčšina ľudí ich vie vždy...
dnes, 17:52,  Donbas vstavaj https://www.youtube.com/watch?v=azK_58S_5Lg
dnes, 17:50,  pieseň o Donbase venovaná hrdinom, obrancom Donbasu pred ukrajinskými barbarmi...
dnes, 17:50,  Toto je tiež super https://www.youtube.com/watch?v=bwkC0EXya0c
dnes, 17:48,  https://www.youtube.com/watch?v=0EZI7hWlEuA
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak chceš nájsť tú pravú ženu, naprv buď tým pravým mužom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(86 116 bytes in 0,268 seconds)