Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

O nás, bez nás.. už zase

29
reakcií
3668
prečítaní
Tému 17. februára 2012, 07:46 založil Boris_I..

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   17. 2. 2012, 07:46 avatar
V stredu 1. februára 2012 bol vstup do trvalého eurovalu na Slovensku nečakane schválený poslancami SDKU, SMER – SD, KDH a MOST – HÍD (pôvodne ho mala schvaľovať až vláda, ktorá vzíde z marcových parlamentných volieb). SaS dokument nepodporila a jeho schválenie považuje za protiústavné – dôvodom je fakt, že vláde bola vyslovená nedôvera a na podobné závažné kroky nemá mandát. Médiá na Slovensku schváleniu trvalého eurovalu nevenujú pozornosť…

1. februára 2012 sa stalo niečo veľké

1. februára 2012, vláda SR schválila Zmluvu o založení ESM, tzv. trvalý euroval. Ministri za SaS tento dokument nepodporili. Osem členov vlády hlasovalo za, dvaja ministri hlasovali proti (Miškov, Mihál) a jeden člen vlády sa zdržal hlasovania (Lipšic). Uvedomujem si vôbec niekto, čo sa dnes vlastne stalo? Vláda zaťahuje Slovensko do obrovských finančných záväzkov, ktoré budú neudržateľným bremenom pre budúce generácie.

1. Vláda na takéto konanie nemala mandát

Pristúpenie k trvalému eurovalu je ekonomické vazalstvo Slovenska a schválila ho vláda, ktorá na to nemá mandát, pretože jej v parlamente bola vyslovená nedôvera. Jej jedinou úlohou je priviesť krajinu k predčasným voľbám. Je to porušenie Ústavy SR.

Prečo sa táto zmluva musela schvaľovať už pred voľbami? Keď sú si ostatné strany také isté, pokojne mohla takáto závažná zmluva počkať.

Je tu ešte jedna mimoriadne závažná vec. Vláda túto dôležitú medzinárodnú zmluvu prezidentskej povahy ani len nepredložila do medzirezortného pripomienkového konania. Minister financií v Dôvodovej správe hovorí o dôvernom charaktere zmluvy. Vraj sa na tom dohodli v Bruseli.

Môžeme ešte hovoriť o právnom štáte, ak vláda v dôvernej zmluve vytvorí pre vlastných obyvateľov záväzok vo výške ročných príjmov štátneho rozpočtu? Na jednej strane sa tvárime, akí sme transparentní a zverejňujeme aj zmluvy o nákupe toaletného papiera a Zmluvu, ktorou môžeme zadlžiť celé generácie, ktoré prídu po nás, pred občanmi skrývame.

2. Lídri eurozóny za dva roky nič nevyriešili

Vo vyhlásení členov Európskej rady z 30. januára sa uvádza, že: „…neexistujú rýchle riešenia. Naša činnosť musí byť rozhodná, vytrvalá a komplexná. Musíme urobiť viac, aby sme Európu vyviedli z krízy“. Toto nielenže nie je pravda, ale realita je úplne opačná. Už dva roky sme svedkami toho, ako „rozhodne a vytrvalo“ európski lídri riešenia dlhovú krízu v eurozóne. Ani za dva roky nič nevyriešili. Dlhová nákaza sa z Grécka rozšírila na ďalšie krajiny eurozóny, celá EÚ stojí pred ekonomickou recesiou, zadlženosť Grécka za dva roky vzrástla, úročenie dlhopisov Talianska, Španielska, Portugalska tiež vrástlo.

3. Strata jednomyselnosti hlasovania

Pri schvaľovaní konkrétnych programov finančnej pomoci pre zadlžené krajiny sa už nebude vyžadovať jednomyseľné hlasovanie. V zmluve o založení ESM sa zaviedol tzv. núdzový hlasovací postup, ktorý znamená, že v naliehavých prípadoch stačí na schválenie použitia finančných zdrojov už 85% hlasov v Rade guvernérov. Členské krajiny takto stratili právo nezúčastniť sa programov pomoci konkrétnym krajinám. Ak už raz krajina pristúpi k Zmluve o založení ESM, na jej názore na pomoc konkrétnej nezodpovednej krajine viac nezáleží. Kedykoľvek bude takýto názor pohodlne prehlasovaný.

4. Hazard bez konca

Páchaniu zlých vecí však nie je zďaleka koniec. Pyramídová hra a hazardovanie s peniazmi daňovníkov eurozóny bude pokračovať ďalej. Hlavy štátov sa na decembrovom summite jasne dohodli, že už v marci tohto roka „prehodnotia primeranosť zdrojov EFSF a ESM“. To slovíčko „prehodnotia“ znamená, že sa opäť budú navyšovať príspevky Slovenska do ESM.

Schválením Zmluvy o založení ESM sa opätovne v krátkej dobe zvýšia špecifické štátne záruky Slovenska pre euroval. Boli to poslanci SDKÚ, Smeru, KDH a MOSTu, ktorí svojimi hlasmi v októbri navýšili záväzky Slovenska na nehoráznych takmer 8 mld. eur.

Viete si predstaviť sumu 8 mld. eur? To je suma, za ktorú sme mohli dokončiť diaľnicu z Bratislavy do Košíc, mohli sme zvýšiť platy sestričkám, lekárom, učiteľom. Mohli sme pridať každému dôchodcovi niekoľko stovák eur mesačne.

Namiesto toho pošleme peniaze na záchranu Gréckych dôchodcov. Takto vyzerá ochrana národno-štátnych záujmov Slovenska? Takto vyzerá ochrana úspor obyvateľov Slovenska?

O niekoľko mesiacov príde minister financií opäť do parlamentu požiadať o zvýšenie našich záruk o ďalších neslýchaných takmer 6 miliárd eur (5,768 mld.). Čiže už v lete celkový objem našich záruk dosiahne takmer 13,5 mld. eur, čo predstavuje sumu, rovnajúcu sa príjmom štátneho rozpočtu SR na tento rok.

Celkový objem prisľúbených úverov, garancií a nakúpených dlhopisov na jedného Slováka 31. januára 2012 dosahoval 1,851 eur (záväzky vyplývajúce z nášho členstva v ECB, EFSF, EFSM a IMF, spojené zo záchranou eurozóny). Potom, čo vláda SR 1. februára schválila pristúpenie Slovenska k Zmluve o založení ESM, sa celková suma na jedného Slováka zvýšila na nehoráznych 2,899 eur.

5. Strata suverenity Slovenska

Ak krajina odsúhlasí zmluvy (EFSF a ESM), ktorými vytvorí záväzky pre vlastných obyvateľov vo výške ročných príjmov štátneho rozpočtu, prestáva byť slobodnou krajinou a z vlastných občanov robí ekonomických vazalov. Slovensko, ako druhá najchudobnejšia krajina eurozóny, prispieva do dočasného a trvalého eurovalu v pomere k výkonnosti svojej ekonomiky a v pomere k výške príjmov vlastných obyvateľov najviac zo všetkých krajín eurozóny.

Toto považujeme za podvod, ktorý SDKÚ, Smer (už ohlásil, že podporí schválenie Zmluvy v parlamente), KDH a MOST páchajú na slovenských občanoch.
kollar.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí trinity


2.
označiť príspevok

trinity
   17. 2. 2012, 07:48 avatar
prave som bola svedkom diery v matrixe.. klikla som si na tuto temu a tam nic, iba minus jedna reakcia { slovom - 1 }

deju sa zazraky!
Súhlasí Petrana


3.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   17. 2. 2012, 09:18 avatar
Ahoj trinity, no suhlas si davat nemusela, ked si to neprecitala.
No a ja si pripadam ako v matrixe stale.. Vidim skoro vsetko uplne opacne, ako drviva vacsina ludi  
Súhlasí trinity


9.
označiť príspevok

trinity
   17. 2. 2012, 12:05 avatar
3. Boris

ale ja som to citala a podporujem kazdu snahu na poukazanie amoralnosti, neetickosti a celkovo .. ved vies  
Súhlasí Boris_I.


10.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   17. 2. 2012, 12:09 avatar
Tak prepac, ak si to citala. O amoralnosti sa radsej nevyjadrujem. Ludia maju na nu rozdielne nazory.
Súhlasí trinity


11.
označiť príspevok

trinity
   17. 2. 2012, 12:14 avatar
10. Boris

ano.. vcera mi rozpravali, ako museli deti na onkologii trpiet, ked lekari strajkovali a teda poskytovali len nevyhnutne ukony, medzi ktore sice patri davka chemoterapie, ale uz nie podavanie napriklad liekov tlmiacich vracanie v jej dosledku..

akosi to nemozem rozdychat, prepac ze Ti odklanam temu, ale vzdy som si naivne myslela, ze lekar a sestra ked uz je lahostajna k utrpeniu, tak aspon u deti ho zmiernia.. ak moze

nezmiernia ako vidim a to ma dost zlomilo, musim sa s tym vyrovnat
Súhlasí Petrana


12.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   17. 2. 2012, 12:17 avatar
Ano, aj toto je taky priklad. Nevidim ziadnu amoralnost na strane doktrov. Ako amoralnych vnimam ludi, ktori ich k tomu dohnali.


13.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 2. 2012, 12:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

trinity
   17. 2. 2012, 12:25 avatar
14. Nadja

to nejde, zvyknut si na to, ze ak niekto chce nieco dosiahnut /materialne/ necha trpiet ineho ziveho tvora, hoci ma v moci mu pomoct.. nie, nezvyknem si .. nezvyknem a nezvyknem .. a este aj prisahaju..
Súhlasí Petrana


15.
označiť príspevok

trinity
   17. 2. 2012, 12:27 avatar
Hippokratova prísaha v pôvodnom znení:

"Prisahám pri Apolónovi, bohovi lekárstva, pri Aeskalupovi, Hygiei a Panacei aj pri všetkých bohoch a bohyniach a dovolávam sa ich svedectva, že túto prísahu a tieto záväzky budem podľa svojich síl a svedomia poriadne dodržiavať.
Svojho učiteľa v tomto umení si budem rovnako ctiť ako vlastných rodičov a vďačne mu ponúknem všetko potrebné, ak si to vyžiada nutnosť. Jeho potomkov budem pokladať za vlastných bratov a keď sa budú chcieť vyučiť tomuto umeniu, vzdelám ich bez nárokov na odmenu aj akékoľvek záväzky. Svojim synom aj deťom svojho učiteľa aj žiakom, ktorí sa slávne zaviazali lekárskou prísahou, umožním, aby sa zúčastňovali na výučbe, aj na prednáškach, aj na celej vede. Nikomu však inému.
Spôsob svojho života zasvätím podľa vlastných síl a svedomia úžitku chorých a budem ich ochraňovať pred každou krivdou a bezprávím.
Ani prosbami sa nedám prinútiť na podanie smrtiaceho lieku, ani sám nedám nikdy na to podnet. Nijakej žene nepodám prostriedok na vyhnanie plodu.
Svoj život a svoje umenie budem vždy chrániť v čistote a udržím ich bez akejkoľvek viny.
Sám neuskutočním rez u nijakého chorého, ktorého trápia kamene, ale odovzdám ho do rúk mužom skúseným v tomto odbore.
Nech vkročím do akéhokoľvek domu, vojdem tam len s úsilím pomôcť chorým a budem sa vyhýbať každému podozreniu z bezprávia, alebo hocijakého ublíženia.
Zrieknem sa túžby po zmyslových pôžitkoch či so ženami, či s mužmi, či so slobodnými, či s otrokmi.
Keď pri svojej lekárskej praxi zbadám alebo vypočujem niečo, čo by malo zostať tajomstvom, o súkromnom živote ľudí všetko zamlčím a ako tajomstvo uchovám.
Ak budem túto prísahu dodržiavať a poriadne spĺňať, nech sa mi dožičí žiť navždy šťastne, nech sa dožijem úcty všetkých ľudí a nech sa radujem z plodov svojho umenia. Ak ju však poruším, či poškvrním, nech sa mi stane pravý opak."

marekgajdos.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Petrana


16.
označiť príspevok

Petrana žena
   17. 2. 2012, 12:32 avatar
...súhlasím s tebou Trin, a mali by sme lekárom pomáhať v ich spravodlivom boji, a nedať im už ani euro navyše!!!do obálok, ako motivačné a všimné!
Súhlasí trinity


18.
označiť príspevok

trinity
   17. 2. 2012, 12:36 avatar
17. Petrana

ale vsak to je samozrejme..
Súhlasí Petrana


20.
označiť príspevok

Petrana žena
   17. 2. 2012, 12:40 avatar
...ja len, že sú to amorálny zdierači. Česť výnimkám!
Súhlasí trinity


22.
označiť príspevok

trinity
   17. 2. 2012, 12:48 avatar
21. Petrana

ako ste/sme si ich vychovali, tak ich mame.. zaujimave, ze na nemeckych klinikach su len profesionali.. a je jedno, ci vystudovali v polsku, v cssr, v sr alebo na ukrajine..

ide iba o spolocnost a jej toleranciu .. ak nasa spolocnost toleruje utrpenie deti.. a dokonca aj Boris.. tak to je teda pre mna velke susto..

pekny vikend
Súhlasí Petrana


17.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 2. 2012, 12:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

trinity
   17. 2. 2012, 12:38 avatar
18. Nadja

co maju spolocne zakony s ludskostou? si presne obraz tejto doby, farizejsky alibista

"Spôsob svojho života zasvätím podľa vlastných síl a svedomia úžitku chorých a budem ich ochraňovať pred každou krivdou a bezprávím.

Svoj život a svoje umenie budem vždy chrániť v čistote a udržím ich bez akejkoľvek viny."
Súhlasí Petrana


21.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 2. 2012, 12:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

pollio
   17. 2. 2012, 09:25 avatar
Môžeš byť v kľude, lebo asi sú len dve možnosti:
- euro padne a eurozóna sa rozpadne, euroval stratí zmysel, dohody prestanú platiť alebo
- euro sa skonsoliduje, krajiny znížia svoje dlhy a eurozóna porastie, euroval stratí zmysel alebo nebude čerpaný


5.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   17. 2. 2012, 09:29 avatar
V klude som.. o tom potom cez to ocakavam vojnu. Krajiny su prilis zadlzene a nebudu schopne splacat, na to sa tie silnejsie budu chciet napakovat aspon ich narodnymi majetkami, ale ked sa rozdaju tie, tak vlastne zanika aj narod a to sa mnohym narodom pacit nebude. Takze historia sa opakuje.


6.
označiť príspevok

pollio
   17. 2. 2012, 09:36 avatar
súhlasím v tom, že vojna bude skôr či neskôr. Otázka ale je, odkiaľ príde? Podľa mňa to nebude z Európy. Skôr by som tipoval niečo okolo USA, je to mocnosť ktorá sa potápa a je na mieste otázka kto bude chcieť zaujať jej pozície.
Súhlasí Boris_I.


7.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   17. 2. 2012, 09:42 avatar
Nevylucil by som ovsem ani tu moznost, ze zidoamericania nechaju bojovat medzi sebou inych. Vo vyvolavani umelych konfliktov su majstri. Pokial sa im podari rozputat konflikt v europe a zavlecu do toho pripadne vychod, tak z toho mozu naramne vytazit a zotrvat ako velmoc. To ovsem zalezi na rozumnosti, alebo nerozumnosti europanov. To, ako sa tu situacia vyvija nahrava prave americanom obavam sa.. Pokial euro padne, tak by to mohla byt zachrana pre dolar... a mozno to bolo aj cele tak planovane, prave pre zachranu dolara. Necham sa prekvapit.


8.
označiť príspevok

pollio
   17. 2. 2012, 09:55 avatar
ja dúfam že euro vydrží a popri tom musím akceptovať že sme ako krajina -do počtu-. Tým nechcem povedať, že zo slovenska nemôže prísť riešenie pre európu (ale sulik to asi nebude)))


23.
označiť príspevok

majomajo muž
   17. 2. 2012, 13:16 avatar
Euro nikdy nepadne, zapamätajte si to. Treba však celosvetove riešiť oblasť finančníkov, tam je pes zakopaný.
Súhlasí dubák


24.
označiť príspevok

feex8 muž
   17. 2. 2012, 13:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

dubák muž
   17. 2. 2012, 13:19 avatar
feex nemaľuj čerta starého
Súhlasí feex8


26.
označiť príspevok

majomajo muž
   17. 2. 2012, 13:20 avatar
Beriem . 
Súhlasí feex8


28.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   17. 2. 2012, 17:53 avatar
Iste... ani Ateny nepadli, ani Rim nepadol, nepadol ani sovietsky zvaz a nepadol ani kapitalizmus (uz kolko krat?) Nepada ani amerika a Euro nepadne tiez nikdy.. proste nikdy..       


27.
označiť príspevok

majomajo muž
   17. 2. 2012, 13:20 avatar
A čo si vlastne predstavujete pod slovom, že padne ?


29.
označiť príspevok

red rose žena
   17. 2. 2012, 18:06 avatar
bulharska vedma predpovedala,ze 3. Svetova zacne ,pride zo stredneho vychodu...


30.
označiť príspevok

Rachel žena
   17. 2. 2012, 18:09 avatar
jáj....slepá Vedma.. 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 22:13,  kntsz , Lemmy obaja síce používate protichodné argumenty , no vznik kresťanského...
včera, 21:59,  Obidve strany sa obviňujú navzájom, viac možností vykonať to mali zrejme Rusi, o niečo...
včera, 21:55,  "Mať vlastný názor ktorý sa opiera o skutočnosti a realitu" O akých...
včera, 16:59,  kntsz si schopný mať vlastný názor ktorý sa opiera o skutočnosti a realitu? Myslíš , že...
včera, 14:05,  kntsz čo to tu táraš . Dal som tu len fakty , ktorých zdrojom je ukrajinská strana , ani...
včera, 13:32,  Ale no......ˇ Čo zase chceš dokazovať, mútiť vody a vyvinovať sgresora??? Ak budeš doma...
včera, 12:41,  Spojenci Zelenského sa pripojili k odsúdeniu Ruska a Putina. Toto je pochopiteľné a...
včera, 12:22,  Zatiaľ máme informácie ktoré komentujú to čo sa na priehrade stalo jednoznačne obviňujú...
včera, 12:10,  Zelenský dáva jednoznačnú odpoveď - bolo to Rusko!
včera, 11:02,  Dá sa to veľmi jednoducho. Pri diskusii dnes a teraz, nebudem do diskusie miešať...
včera, 10:44,  Ospravedlňujem sa, že som ťa podcenil. Napísala si ľudovo - svojimi slovami to, čo tvrdí...
včera, 00:10,  Nič, nie je to moja téma. Diskutuj a pýtaj sa Atttisa.
5. 6. 2023,  Lemmy čo pod kltúrou myslenia si predstavuješ ty?
5. 6. 2023,  Neviem, ako nemiešať náboženstvo pri diskuzii o zabíjaní pre slávu Boha... to sa dá?...
5. 6. 2023,  Téma je kultúre myslenia.
5. 6. 2023,  Lemmy asi sa budeš diviť , keď ti poviem , že prečítať hoax ešte nič neznamená , lebo...
5. 6. 2023,  Zase do toho miešaš náboženstvo. Myslím, že už som sa v tomto smere vyjadril dosť...
5. 6. 2023,  Dobrá otázka :) Všetok pokrok je založený na pochybnostiach o tom, čo už viem :) Kľudne...
5. 6. 2023,  S tebou niečo konkrétne ? Nešpásuj. *13
5. 6. 2023,  nerozumiem Keď myslím tak myslím t.j. rozmýšľam - uvažujem... a keď už som...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Keď sa vám niekoho výrok zdá byť dvojzmyselný, vždy radšej chápte ten optimistickejší význam. Uľahčíte to sebe aj dotyčnému.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(108 754 bytes in 0,248 seconds)