Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

O nás 2

37
reakcií
195
prečítaní
Tému 15. augusta 2020, 14:14 založil ondrej61.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   15. 8. 2020, 14:14 avatar
Sme spoločenstvo ľudí nasledujúcich Ježiša Krista, žijúcich podľa Biblie. Chceme zasiahnuť spoločnosť nadčasovým posolstvom evanjelia,
ktoré premieňa životy ľudí a privádza
ich k vzťahu s nebeským Otcom

2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2020, 14:15 avatar
Ako ste prišli na to, že vôbec je nejaký nebeský Otec? Otec s veľkým C, to znamená, že to je jeho priezvisko? A meno má aké?
Súhlasí ondrej61

3.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   15. 8. 2020, 14:17 avatar
Podľa biblie predsa   

6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2020, 14:30 avatar
Bibliu napísaní obyčajní ľudia. Prečo si neberieš príklad z kníh, ktoré napísali iní ľudia? Tebe sa páči lekvárový koláč, iní majú radi čerešňovú bublaninu.

4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2020, 14:28 avatar
Kresťanstvo ako ideológia prežíva len vďaka neustálemu masírovaniu mozgov. Čo je to za náboženstvo, ktoré je závislé na šírení ľuďmi medzi ľuďmi?

5.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 14:29 avatar
Ako keby tzv. humanizmus nešírili ľudia medzi ľuďmi

7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2020, 14:31 avatar
Teraz si konečne napísal niečo rozumné. Aspoň vidíš, že ideológie sú čisto ľudské. Len pokrytci ľudské myšlienky zaobaľujú do klamstiev, že ide o božské myšlienky.

9.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 14:42 avatar
Zjavenie duchovných právd nemusí byť ľudské, ale ich šírenie v tomto svete je pochopiteľné že musí byť ľudmi
Súhlasí -era-, djjaro

12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2020, 14:46 avatar
Zatiaľ sa žiadne zjavenie nepreukázalo, len sa im ľudsky verí, lebo o tom ľudia z nejakých dôvodov hovoria. Ale to hovoria i o UFO, a nie je dôvod myslieť si, že sú za tým mimozemšťania.

15.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 14:50 avatar
Ako sa malo preukázať a ktoré ?
Ty ľudsky veríš že sú to všetko výmysly.
Súhlasí -era-

8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2020, 14:38 avatar
Ondrej, ja ťa vidím inakšie ako ty sám. Ty dobre vieš, že katolícka cirkev je háveď plná sodomistov. Zároveň chceš byť kresťanom, a tak si si z nejakých pohnútok vybral menšiu cirkevnú organizáciu. Keď je menšia, je aj väčšia pravdepodobnosť, že medzi vami bude menej pedofilov.

10.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 14:42 avatar
Lemmy nezovšeobecňuj
Súhlasí J.Tull, djjaro

11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2020, 14:44 avatar
Nepotrebujem zovšeobecňovať. Rímskokatolícka cirkev sa po celom svete borí so škandálmi kňazov, ktorí zneužívajú sexuálne malé deti.

14.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 14:49 avatar
Lenže zovšeobecňuješ.
Koľko je kňazov po svete a ty podsúvaš akoby všetci boli pedofilmi.
Súhlasí djjaro

17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2020, 14:55 avatar
Nie, to naopak ty mi chceš klamstvom pripísať, že hovorím, že všetci sú pedofilovia. Klameš o mne, pretože nepozorne čítaš, čo píšem. Napísal som, že Ondrej je v menšej kresťanskej organizácii, pretože tak oproti RKC bude aj predpoklad, že tam v absolútnych číslach bude menej nerestníkov.

Hokejis, ty sa ma však snažíš podvodom poškodiť.

16.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 8. 2020, 14:52 avatar
Lemmy, vitaj späť...  

To, že sa "Rímskokatolícka cirkev sa po celom svete borí so škandálmi kňazov, ktorí zneužívajú sexuálne malé deti" je síce pravda, ale ak si zoberieš počet príslušníkov tejto cirkvi, čo i len počet ich oficiálnych predstaviteľov, Tvoje tvrdenie:
"katolícka cirkev je háveď plná sodomistov"
nie je pravdivé a možno povedať, že si zovšeobecňoval...

Súhlasí hokejis, -era-

21.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 15:01 avatar
Lemmy ty si napísal - "katolícka cirkev je háveď plná sodomistov"

22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2020, 15:04 avatar
Veď to je pravda, je plná nerestníkov, je ich tam toľkom veľa, že sa nimi zaoberajú rôzne kauzy. Chýba ti však rozum a logika, z tej vety nevyplýva, že ide o všetkých, je ich tam len veľmi veľa, plno.

24.
označiť príspevok

havran
   15. 8. 2020, 15:09 avatar
Lemmy - definuj "veľ a veľmi veľa" keď to nevieš, ja ti poviem presné číslo.

29.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 15:25 avatar
Lemmy zasa zovšeobecňuješ. Z toho množstva kňazov koľko percent ?
Napr. na Slovensku boli aké pedofilné kauzy ?

36.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 8. 2020, 00:11 avatar
hokejis

to ich chceš naozaj všetky vymenovať ???

Kňazi za 50 rokov znásilnili tisíce detí, pedofilom sa nevyhlo ani Slovensko. Ako to vyzerá v našej cirkvi?

Pedofili v cirkvi sú veľký problém a začal si to uvedomovať aj Vatikán.

Sexuálne škandály v katolíckej cirkvi začali na verejnosť prenikať na prelome tisícročí. Môže za to pravdepodobne dostupnejší internet, otvorenejšia spoločnosť a fakt, že ľudia už nechceli mlčať. V roku 2002 bola na pretrase bostonská diecéza, ktorá to všetko v podstate začala.

Vyšlo najavo, že bostonský arcibiskup kardinál Bernard Francis Law sa snažil zneužívanie detí vo veľkom ututlať. Neskôr rezignoval a Konferencia amerických biskupov informovala o 10 667 prípadoch sexuálneho zneužívania detí kňazmi v priebehu rokov 1950 až 2002, za ktoré cirkev vyplatila odškodné vo výške 2 miliardy dolárov.

Čísla sú hrozivé

O škandáloch cirkvi sa odvtedy začalo rozprávať nahlas po celom svete. Írsko v roku 2009 zverejnilo tzv. Murphyho správu, ktorá opisovala, ako cirkev systematicky zahladzovala stopy po pedofilných kňazoch. Zmapovali obdobie od 1975 – 2004, v ktorom diecézy 46 pedofilných kňazov presúvali z miesta na miesto tak, aby sa nezistili ich škandály.

V Nemecku sa pedofília v cirkvi začala vo veľkom riešiť v roku 2010. Najväčší škandál v rámci sexuálneho obťažovania sa vtedy týkal slávneho chlapčenského zboru Regensburger Domspatzen. Bývalí členovia uviedli, že ich kňazi sexuálne zneužívali. V uplynulých 70 rokoch takmer 1 700 duchovných v Nemecku sexuálne zneužilo najmenej 3 677 detí, väčšinou chlapcov. Potvrdila to správa nemeckej biskupskej konferencie, týka sa to rokov 1946 až 2014.

V Nemecku za 70 rokov zneužilo deti takmer 1 700 kňazov, čo predstavuje až 4,4 % zo všetkých duchovných slúžiacich v danom období.

Počet obetí je ale určite vyšší. Nedávno sa predseda nemeckej biskupskej konferencie kardinál Reinhard Marx vyjadril, že cirkev utajovala prípady pohlavného zneužívania detí duchovnými. „Záznamy, ktoré mohli dokumentovať tieto strašné skutky a uvádzali mená osôb za ne zodpovedných (kňazov obvinených zo zneužívania), boli zničené alebo dokonca ani nevznikli," povedal kardinál.

Podobné správy, ktoré mapovali zneužívanie v cirkvi, vydali aj Holandsko a Austrália, výsledky sú zhruba rovnaké – stovky zneužitých detí, zahladzovanie stôp a väčšina pedofilných kňazov je už po smrti.

Slovenská cirkev sa sexuálnym škandálom nevyhla
refresher.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 8. 2020, 00:13 avatar
Sexuálne škandály cirkvi Slovensko neobišli

Problém zneužívania maloletých príslušníkmi kléru sužuje aj cirkev na Slovensku. Hoci oficiálne odsúdený bol dosiaľ len jeden kňaz, Konferencia biskupov Slovenska (KBS) priznáva, že cirkevné orgány vyniesli viacero trestov. Koľko prípadov skončilo aj na polícii a koľko ich riešila cirkev iba vo svojom vnútri, nevedno. Za zametanie špiny sexuálneho násilia pod koberec však hrozí biskupom či kňazom rovnaký trest ako komukoľvek inému.

Od vzniku Slovenskej republiky v roku 1993 bolo v katolíckej cirkvi otvorených 17 procesov v kauzách zneužívania maloletých. Potvrdil to hovorca KBS Martin Kramara. Podľa jeho slov išlo väčšinou o maloletých, ktorí už prekročili vek 15 rokov. „Jedenásť procesov je už uzavretých: takmer všetky skončili prepustením z klerického stavu, teda ukončením akéhokoľvek pôsobenia kňaza v pastoračnej službe. Šesť prípadov je v tejto chvíli ešte otvorených, prebieha v nich vyšetrovanie alebo sa očakáva rozhodnutie kongregácie,“ povedal Kramara. Kongregácia pre náuku cirkvi je oficiálny vatikánsky orgán, ktorý rieši a trestá zneužívanie maloletých kňazmi.

Spomínanými 17 prípadmi sa zaoberali cirkevné orgány. Na otázku, či ich predstavitelia katolíckej cirkvi nahlásili polícii, Kramara jednoznačne neodpovedal. Skonštatoval len, že viacerými kauzami, za ktoré cirkev kňazov prepúšťa, by sa štátne orgány ani len nezaoberali, keďže malo ísť aj o situácie, keď mala mladistvá osoba viac ako 15 rokov a sex bol dobrovoľný. Predstavitelia kléru si však nemôžu informácie o sexuálnom zneužívaní nechať iba pre seba. „V prípade, že sa cirkevný hodnostár dozvie o trestnom čine mimo výkonu spovede, tak sa naňho vzťahuje zákonná povinnosť nahlásiť ho tak, ako je uvedené v Trestnom zákone,“ pripomenul prodekan pre rozvoj Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, profesor Tomáš Strémy. Ako ďalej objasnil, táto povinnosť platí pri už spáchaných, t. j. dokonaných trestných činoch. Trestný zákon prikazuje tým, ktorí sa o nich hodnoverne dozvedeli, oznámiť zločiny, za ktoré hrozí trest s hornou hranicou trestnej sadzby najmenej 10 rokov, prípadne korupčné trestné činy.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2020, 15:13 avatar
RKC má na svedomí mnoho zločinov, križiacke výpravy, i proti husitom, inkvizíciu. Práve Ondrej je takým dnešným husitom.

27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2020, 15:15 avatar
Malé cirkvi sú väčšinou čistejšie ako majoritná RKC.

28.
označiť príspevok

havran
   15. 8. 2020, 15:19 avatar
To platí len dovtedy, kým sa z nich nevykľujú zvrátené sekty. Tam sa nepresadí kolektívne vedomie a rozum. Mal by si zamyslieť, či by si to nemohol použiť na svoje účely.

32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2020, 15:29 avatar
Preto je Ondrej tam, kde je, a nie v RKC. To isté mám za sebou i ja. Bol som v organizácii, u ktorej až po čase som zistil, že členom je aj zločinec, eštebák, fašista Kasafran, tak som z tej organizácie odišiel. Ja mám záujem žiť čestný život medzi čestnými a charakternými ľuďmi, nie medzi zberbou, ktorú prezentuje Kasafran.

38.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 8. 2020, 00:21 avatar
Lemmy to je absurdne tvrdenie čím menšia cirkev tým čistejšia ???    

Samozrejme cirkev ktorá má 3 500 000 členov ako RKC bude mať viac škandalov ako nejaká ktorá ma 200 členov . To je logické .
Súhlasí ondrej61

31.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 15:27 avatar
Dávna minulosť

23.
označiť príspevok

havran
   15. 8. 2020, 15:05 avatar
J.Tull- Lemmymu také detaily unikajú a on má vlastné paragrafy.

25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2020, 15:11 avatar
Tull, sám uznávaš, že RKC je plná sodomitov, ale tvoje pokrytectvo ti bráni to priznať na plné gule, lebo máš bobky. Keď má miliardová organizácia 100 000 sodomitov, tak je plná hávedi. BODKA pre tupých, ktorí sa snažia z faktu vykľučkovať, že vraj zovšeobecňujem.

30.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 15:26 avatar
Odkiaľ máš číslo 100 000 sodomitov ?

33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2020, 15:33 avatar
Veď to bol príklad. Keď je v RKC miliarda ľudí, potom aj 100 000 je priveľa. Prejdi si všetky sexuálne škandály v RKC, dospeješ i k vyššiemu číslu.

35.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 15:55 avatar
Možno povedať že komunita pedofilov v RKC je veľká ?

34.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 8. 2020, 15:48 avatar
Lemmy, uznávam, ale moje pokrytectvo mi brániť priznať to na plné gule? 
Tejto vete nerozumiem. Buď to uznávam, alebo neuznávam... ba nielen to, RKC týchto sodomistov ešte i bránila, zakrývala... hovorím to na plné gule...
Prečo prekrúcaš vlastné slová?  Napísal si:
"KATOLÍCKA CIRKEV JE HÁVEĎ plná sodomistov"
... na toto tvrdenie som reagoval a nie:
"RKC je plná sodomitov"

13.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   15. 8. 2020, 14:47 avatar
To cele by bolo v poriadku keby nakonci bolo napisane a vieme ako sa spojit s duchom svätým . Pokial neviete nasledujte anjela utesitela ktoreho vam poslal Jezis Shri Mataji Nirmala Devi nositelku nobelovej ceny za mier a duchovnu ucitelku ktora na celosvetovej úrovni otvorila poslednu cakru sahasraru pre vsetkych odvtedy je mozne aby sa s duchom svatym spojil kazdy staci vam k tomu ciste zelanie

18.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   15. 8. 2020, 14:56 avatar
Nic nemozte stratit tym ze by ste to vyskusali na vlastej kozi zažiť zazitok aky mali 11 apostoli potom co ich jezis Nazaretsky vyspela duchovna bytost pozehnal . Nemusite uz nicomu slepo verit chladne plamene ducha svätého vychadzajuce z vrcholu vasej hlavy budete sami citit slepa viera skoncila zacina ciste poznanie

19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2020, 14:57 avatar
To choď hovoriť hinduistom.

20.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   15. 8. 2020, 14:59 avatar
To je pre kazdeho obyvatela planety
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:34,  https://sk.wikipedia.org/wiki/John_G._Roberts
dnes, 01:30,  humanitárny bombardér aby sme pochopili tvoju debatku najnovšie príspevky od tohto...
dnes, 01:22,  havran pomoc UNRRA sme dostali a velmi radi prijali . Nemala žiadne podmienky ....
dnes, 01:18,  Gabko to nie je dobrý foťak . tento je dobrý...
dnes, 00:38,  Sovietsky zväz náš večný vzor prietel a učitel takto pomahal europe *13*13*13
dnes, 00:36,  Vpád do Estónska Na jar 1940 sa vystupňovalo v Estónsku obviňovanie z protisovietskych...
dnes, 00:36,  Najväčší spojenec Hitlera sa nenechal zahanbiť: Sovieti zahájili brutálny útok na...
dnes, 00:34,  Hrali a hrali Zimná vojna: Húževnatá fínska obrana odkryla pravú tvár Stalinovho...
dnes, 00:33,  Sovieti hnali a oslobodzovali Zimná vojna (fín. talvisota) alebo fínsko-sovietska vojna...
dnes, 00:31,  sovieti oslobodili „Rusko opäť velebí Sovietsky zväz. A prekrúca august 1968,“...
dnes, 00:30,  Medzinárodná situácia Revolučný a politický vývoj v Maďarsku sa samozrejme nepáčil...
dnes, 00:29,  sovieti hnali Masaker pred parlamentom - 25. október Maďarské povstanie (1956) Dňa...
dnes, 00:29,  KONEV hnal Maďarské povstanie alebo Maďarské ľudové povstanie alebo Maďarská...
dnes, 00:27,  sovieti hnali do jam hnali Katyňský masaker je pomenovanie masových vrážd poľských...
dnes, 00:26,  Gabo tak je bol to sandokan
dnes, 00:24,  čierne auto malo v aute tygriu deku fľakatú za sklom
dnes, 00:21,  Sovieti hnali z Fínska fašistov *13*13*13*13*13*13*13 ale i z Krymu Tatarov ale i pšenicu z...
dnes, 00:19,  Aspoň uvidíš ako vypada vzorový psychotest ktorých som robil desiatky a vždy s výborným...
dnes, 00:16,  Hakovy SS ved som ti písal pod urobíme si psychotest a uvidíme kto je na tom ako ??? Tak...
dnes, 00:14,  ZSSR hnal hnal hnal Nemcov z Europ *13*13*13 Z Finska Z Talianska , Francuzka , a z celej...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(129 719 bytes in 0,452 seconds)