Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

O čom je vlastne Krajcerovo 1 % pre cirkvi?

4
reakcií
740
prečítaní
Tému 31. januára 2012, 23:15 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 08. 2008
14
22. 07. 2013
372
07. 11. 2011
1
20. 11. 2010
11

1.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 1. 2012, 23:15 avatar
O čom je vlastne Krajcerovo 1 percento pre cirkvi?

Z uverejnenej informácie sa dá o mnohom len dohadovať, nakoľko nie sú známe podrobnosti. Uvediem pár poznámok, čo je z uvedenej informácie mätúce.
Hovoria o 1 percente zo základu dane - nie z odvedenej dane. A to je veľký rozdiel!
Ilustratívny príklad:
Ak má niekto ročný príjem cca 7500 €, jeho základ dane je cca 6500 €. Z tohto daňového základu by bolo teda 1 % rovné 65 €.
ALE - po odpočítaní nezdaniteľnej časti základu dane ostáva na zdanenie zdaniteľná mzda cca 3000 € a z tejto sumy je daň 19%, a to je suma 570 €, ktorá sa odvádza štátu.
V súčasnosti sa dávajú 2% pre neziskové organizácie (teda aj pre Prometheus), z odvedenej dane, nie z daňového základu. Zo sumy odvedenej dane 570 € sú 2 % 10,4 €!
Všimnime si:
1 % zo základu dane je 65 €
2 % z odvedenej dane sú 10,4 €
Rozumieme, čo myslí a čo hovorí Krajcer?
Hovorí nám, že suma 65 € vypočítaná zo základu dane sa odpočíta zo sumy odvedenej dane a tá sa prevedie na cirkev?
To by pekne cuclo štát - dobre by sa mu scvrkli dane, ktoré by mu ostali. Zo sumy 570 € by štátu ostalo len 505 €. Doteraz, keď sa dá odviesť 2% mu ostáva 559,6 €.
ALEBO nám hovorí, že k doterajším 19 % vypočítaným z odvedenej dane pribudne 1 % vypočítané zo základu dane a teda daňovník zaplatí 570 € + 65 € = 635 €? To by občanovi pekne zdvihlo daň.
Vzniká teda otázka, ako môže Krajcer tvrdiť, že nepríde k zvýšeniu daňového zaťaženia občanov? Čo myslí a čo vlastne hovorí?
Ďalej je tu skrytá finta.
Má ísť o to, aby si občania platili na svoju cirkev. Ale tu sa hovorí, že platiť budú aj ostatní občania, hoci pravda nemusia platiť na cirkev, môžu to určiť na iné účely. (Nie je to totiž to isté, čo doteraz 2%)
Na druhej strane cirkvi chápu, že vrabec na streche - 77 miliónov Eur - nie je istý, na rozdiel od vrabca v hrsti - 37 miliónov - ktorý môže ešte tučnieť, ak sa budú dožadovať.
Nie všetci, z teoreticky vypočítaných, totiž budú odvádzať na cirkev, čo trápi najviac RKC, lebo mnohí katolíci nahlas deklarujú, že nemienia na cirkev platiť.
To je na premýšľanie, o čom je vlastne Krajcerov vypustený balónik, ktorý aj tak spľasne po voľbách.

František J.

2.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 1. 2012, 23:35 avatar
zbytočne budem a tom premýšľať..X-krát bolo na tlačovkách povedané, že táto vláda môže akurát tak..svietiť a kúriť ( či upratovať? ) pre novú vládu bude to posledné, čo ju bude zaujímať..rok budeme počúvať ako premiérka klamala a koľko spolu peňazí prešustrovali..už teraz to počujem!

3.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 1. 2012, 23:55 avatar
Mojka moja,
možno som naivný, ale "exaktne" dúfam, že sa to už po marcových "anulovaných" voľbách nikdy nestane!
Je to však podmienené tým, že zo 100 % -ej volebne oprávnenej množiny občanov sa volieb zúčastní minimálne 75 % voličov - a z nich minimálne 60 % vloží do volebnej urny PRÁZDNU OBÁLKU!

4.
označiť príspevok

Mojka žena
   1. 2. 2012, 00:28 avatar
strach by mi Kasafran, nedovolil povedať..že si naivný..aké anulované voľby?..skôr by som povedala....zmanipulované....keby aj, tých 60% prázdnych obálok poputujú do KOŠA..a z KOŠA nezničené kandidátky jednej strany, poputujú do volebných urien..nechcem byť kuvikom, ale neviem neviem!

5.
označiť príspevok

Ranexill muž
   1. 2. 2012, 10:02 avatar
Krajcerovo Káčerovo??
Káčerovo- Hotel u čudáka.
http://www.youtube.com/watch?v=sUTOaSQjYtk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:31,  Bez rovnováhy by sme padali do Váhu, kto m á na to odvahu ?
dnes, 20:31,  Kým tu niekto jednostaj vychvaľuje západ do nebies a nevidí jeho chyby, musí niekto...
dnes, 20:30,  Uwaga! Groga uzamknenta!
dnes, 20:30,  5. neviem kto čechoslovákov 20 rokov vyzieral , aj cez rvhp . kto ?
dnes, 20:29,  Pozor! Dozor!
dnes, 20:28,  18. to nie je prvy raz čo sa chytáš slamky a hladáš ospravedlnenia . ved ty by si...
dnes, 20:28,  priezor.
dnes, 20:28,  priezor.
dnes, 20:27,  *názor
dnes, 20:27,  Musel som ťa nejako vyprovokovať ku komentáru *21 Áno, je to môj nýzor a preto ešte...
dnes, 20:27,  13. kacír, poliaci sú kapitalisti ako kazdy iny . ak by profitovali z ruského plynu nemajú...
dnes, 20:26,  Proše pana co pan vygľonda za ogurek pjepže suka pogľondana. *13*13*13
dnes, 20:25,  Uwaga! Zli Džadek *39*39*39
dnes, 20:24,  12. ty troll, zase si si vykombinoval čo ti vyhovuje ? ak niekto odmietne znevyhodneny kontrakt...
dnes, 20:24,  Přijde blondýnka do sexshopu a ptá se: "Kolik stojí ten modrý vibrátor?"...
dnes, 20:22,  Dežo a Karol jsou dva cikáni, žebráci z Čech. Pracují v Londýně na různých ulicích....
dnes, 20:20,  Poliaci boli vždy iní, ja šukam drogu očivičše. *13*13
dnes, 20:17,  No vidíš *39 Poliakom švítorí v hlavičkách, riešia si svoj dejinný komplex. Oni si...
dnes, 20:14,  Nechcel, to by som sa radšej obesil na pupočnej. *13*13
dnes, 20:13,  Taký je biznis. Ale poliaci si v tom tiež nesú svoj kríž, každému čo patrí. Chcel by...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(56 178 bytes in 0,596 seconds)