Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

O čom je boj medzi európskym nacionalizmom a civilizáciou?

7
reakcií
186
prečítaní
Tému 12. mája 2019, 16:28 založil F=G.m1.m2/r^2.

podobné témy:1.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 5. 2019, 16:28 avatar
Začalo to už bojmi medzi Rimanmi a Keltmi. Čiže medzi civilizovanými a barbarmi. Medzi kultúrou technického pokroku a kultúrou hniloby a zaostalosti. ....Do dnes tento primitívny duch zostáva v našej spoločnosti ako boj medzi pokrokovým západom a globalizáciou a primitívnymi barbarmi nacionalistami. .....Títo primitívni barbari vedia len vyvolávať revolúcie, šíriť zlobu, vraždy, prevraty, krv, stínanie hláv, xenofóbiu, šovinizmus.... Nečakajte v ich radách príliš veľa vzdelaných ľudí. Sú to zaostalé opice, ktoré s nevedia ani vyjadrovať. Žiadna výchova, kultúra, nič.
Súhlasí Scarletta


2.
označiť príspevok

Scarletta žena
   12. 5. 2019, 16:47 avatar
fanatizmus je zly, ale hlupost je este horsia odhliadnuc ze zijeme uz v 21 storoci, a cely nacionalizmus je smiesny. nacionalisti by nemali bez globalizacie ani tie PC a mobili odkial vypisuju svoje hejty
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


3.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 5. 2019, 16:48 avatar
Poďme sa teraz zamyslieť, prečo Elon Musk venoval tak značnú časť svojich peňazí na skvalitňovanie - a hlavne zlacňovanie letov nosných rakiet do vesmíru. ....Jeho snom sa stala dostupnosť vesmírnych letov pre bežného človeka. Podobne, ako Henry Ford mal sen, aby sa auto stalo dostupné pre každého. Či túžba Nicolu Teslu, aby elektrina bola v každej domácnosti. Sen tých dvoch sa splnil. Splní sa túžba i toho tretieho? Nebolo by krásne urobiť si piknik na Mesiaci za relatívne nízku sumu?


4.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 5. 2019, 16:52 avatar
Pády civilizácii majú viacero dôvodov, no žiaden z nich sa nedá prisúdiť pracujúcej vrstve.
Za prvé, dedenie moci. Z počiatku aj schopné elity neodovzdávajú moc ďalej schopným, ale svojím potomkom, medzi ktorými moc schopných nieje. Za druhé arogancia moci, ktorá sa prestane páčiť stále zaťaženejšej pracujúcej vrstve. Za tretie pahltnosť mocných, ktorí sa odmietajú deliť o zisk so svojimi spoluobčanmi a teda pracujúcou vrstvou a radšej si začnú pozývať barbarov zo zaostalejších krajín, ktorí sú ochotní pracovať za menej, ale len z počiatku.


5.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 5. 2019, 16:55 avatar
Preto bola v Aténach vymyslená demokracia (ktorú po istých úpravách máme i my).
Súhlasí Boris


6.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 5. 2019, 17:01 avatar
Opakovane sa však ukazovalo, že v ľudskej spoločnosti má vačšiu moc majetok, ako demokracia a na tom aj opakovane demokratické systémy padali. Na to sa vymyslel socializmus/komunizmus, kde je majetok v spoločnom vlastníctve a teda nemôže mať vačšiu moc, ako demokracia. Majetok sa spoločným vlastníctvom rozdelí presne tak isto, ako štátna moc v demokracii na každého jedinca v spoločnosti. Preto je spoločné vlastníctvo výrobných prostriedkov jediné demokratické riešenie.


7.
označiť príspevok

Astax1 muž
   12. 5. 2019, 18:30 avatar
Fotón

Tá láska z teba priam srší. Vy "obrátení" kresťania, samonazývajúci sa aj "pokrstení Duchom Svätým" naozaj vynikáte v láske. Ste skutočne hodnotný príklad pre všetých. Hovoríte tu o nejakej tolerancii a sami ste netolerantní. Nedá sa to nazvať inak ako pokrytectvom. Propagujete tu falošné hodnoty západu, a predsa pravé hodnoty, na ktorých bola Európa postavená sa vytrácajú. V skutočnosti sa západná Európa nachádza v hlbokej morálnej a spoločenskej kríze. Skrytá totalita sa praktizuje na všetkých úrovniach spoločnosti, popierajú sa základné ľudské práva na život, bezočivosť bezbožníkov nemá hraníc, zašlo to až tak ďaleko, že už najmenšie deti učia ohavnostiam, a predsa Kristus povedal "Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších, mne ste urobili". Formáciu človeka, tak osobnostnú ako aj duchovnú, ovplyvňuje do veľkej miery prostredie v ktorom človek žije. Ako si môžeme myslieť, že v prostredí, kde je hriech ospravedlňovaný, vyvišovaný za hodnotu a dobro môžu kresťania napredovať? Problem západu ale aj celého sveta je oveľa hlbší.

Porovnávaš tu Keltskú a Rimanskú kultúru. Odhliadnuc od toho, že žiadna z tychto kultúr nemala ešte pred Kristom pravé poznanie o Pravde. Hovoríš, že technický pokrok sa rovná civilizovanosti a hodnote, pričom opak je v tvojich očiach hniloba a zaostalosť. Ale bola to práve Keltská a Slovanská kultúra, v ktorej bolo zvykom žiť monogamne. Pritom Rímska kulturá pred kristianizáciou sa vyznačovala promiskuitov, rozsiahlym otrokárskym systémom, inváziami do cudzích zemí za účelom rozvoja ríše na úkor iných atd...Nie nadarmo je obraz Rímskej ríše aj v knihe Zjavenia.

Ide mi o to, aby sme nevyvišovali určitú ideológiu alebo systém, pretože ani západ ani východ nie je "zem zaslúbená". Nadávaš tu na nacionalistov, pritom všetky výrazné osobnosti Slovenska boli národne zmýšľajúcimi ľudmi. A vďaka nim môžeme žiť v našom vlastnom štáte. Väčšie národnosti ako tá slovenská zanikli v toku dejín. Preto si nedajme zobrať to, načom naši predkovia tak tvrdo pracovali. A ak sa necítiš ako Slovák, máme predsa otvorené hranice, môžeš si spokojne vybrať, kde chceš žiť.


8.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   12. 5. 2019, 18:32 avatar
Krásne napísané, som zvedavý, ako na to odpovie tento náš akože " kresťan Fofón " .
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Zmyslom života je žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(59 544 bytes in 0,418 seconds)