hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

O 2(3)kolečkách.

príspevkov
8
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 17.4.2010 17:29 ruwolf
posledná zmena 18.4.2010 18:36
1
17.04.2010, 17:29
"It would not be at all strange if history came to the conclusion that the perfection of the bicycle was the greatest incident of the nineteenth century."
["Nemalo by vôbec prekvapiť, ak história príde k záveru, že dokonalosť(abo zdokonalenie?) bicykla bola najvýznamnejšia udalosť 19. stor."]
-- Unknown (Neznámy)

"When man invented the bicycle he reached the peak of his attainments. Here was a machine of precision and balance for the convenience of man. And (unlike subsequent inventions for man's convenience) the more he used it, the fitter his body became. Here, for once, was a product of man's brain that was entirely beneficial to those who used it, and of no harm or irritation to others."
["Keď človek vynašiel bicykel, dosiahol na vrchol jeho výsledkov. Bola tu mašinka presnosti a rovnováhy pre pohodlie človeka." A (na rozdiel od nasledovných vynálezov pre pohodlie človeka) čím viac ho používal tým viac fit sa jeho telo stávalo. Bol tu, jediný raz, plod ľudského mozgu, ktorý bol úplne užitočný pre toho, kto ho používa a so žiadnou škodlivosťou či dráždením pre iných.]
-- Elizabeth West

"When I see an adult on a bicycle, I do not despair for the future of the human race."
("Keď vidím dospelého na bicykli, nestrácam nádej v budúcnosť ľudskej rasy")
-- Herbert George Wells


Ospravedlňujem sa za kostrbatosť prekladov, ešte dáke pridám, ale včuleky sa idem trošku povoziť.
none
2
17.04.2010, 21:08
a ja chodim furt len na bicykli, je to moje cervene ferari
none
3
17.04.2010, 21:11
najviac km-ov spravim, ked som riadne nasrata.
none
4
17.04.2010, 22:26
👍: ruwolf
none
5
18.04.2010, 07:36
Na motorke je ten zážitok oveľa lepší.
none
6
18.04.2010, 18:06
Človek na svoju mobilitu už čo to v histórii vynašiel a ešte vynájde. Bicykel ma v tomto svoje zvláštne postavenie. Tichý nehlučný pomocník - spoločník. Tak ako aj v iných oblastiach zasahuje do "evolúcia" aj oblasť cyklistiky. I keď samotná myšlienka je staršieho dáta. Pri mojich cestách nezávisle od iných, ( na tom trvám ), som "objavil" čaro elektriny v pohonoch bicyklov, ktorou testujem už po tretí rok možností nového trendu voľnočasovej aktivity. Pre názornosť ponúkam toto videjko s Artasom, ktorý mám aj ja.
odkaz

Len tá hlučnosť nepočuteľná :-))). Aspoň je uško lepšie pripravené počúvať napr:odkaz
👍: ruwolf
none
7
18.04.2010, 18:32
Na axialnych typoch sa tvrdo pracuje.
odkaz
none
8
18.04.2010, 18:36
Tešme sa na budúcnosť, ktorá už vzniká :-))
odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 96 407 B vygenerované za : 0.123 s unikátne zobrazenia tém : 47 269 unikátne zobrazenia blogov : 778 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Poviem to na príklade svojom 😉 Keď píšem, že SOM bol v "pekle", tak sa tým nemyslí, že SOM vycestoval na planétu plnú ohňa, kde pobehovali čertovia s rohmi a "Satanom" ako ich šéfom ...

citát dňa :

Niektorí ľudia spôsobujú radosť hneď ako prídu. Iní zasa hneď ako odídu.