hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

“Nový predseda parlamentu Boris Kollár bol včera na Slavíne pripomenúť si padlých sovietskych vojakov.

príspevkov
1
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 6.4.2020 09:27 Čeka
posledná zmena 6.4.2020 09:27
1
06.04.2020, 09:27
- správne a potrebné

Pri tej príležitosti si zapózoval so skupinkou takzvaných nočných vlkov, ktorí pod zámienkou pripomínania si padlých vojakov, šíria putinovskú propagandu.

- nesprávne, ale príznačné pre Borisa Kollára

Boris Kollár nemá problém robiť užitočného, nazvime to pomocníka, aj putinovskej propagande a nerobí to prvýkrát. Pripomeniem len jeho kúsok z minulého leta.” Vladimir Snidl


Vladimir Snidl
25. júla 2019 ·

Status o Borisovi Kollárovi (varujem, dlhý)

Skúsení stratégovia vedia, že najlepší poskok je taký, ktorý si ani neuvedomuje, že je poskok. Môže to byť človek, ktorému pohladkáte ego a on vám pôjde na ruku. Môže to byť prosťáčik, ktorému chýba kritické myslenie a preto si nevedomky osvojí vašu "pravdu".

Predstavte si, že ste stratégom kremeľskej propagandy. Potrebujete ľudí spracovať, aby si mysleli, že ich nepriateľom je západ a nie Putinovo Rusko, ktorého tajné služby sa snažia infiltrovať do vašej štátnej správy, armády a energetiky (netvrdím ja, tvrdí SIS v poslednej výročnej správe).

Pokiaľ budete príbeh o zlom západe opakovať len v ruskej štátnej televízii alebo na webe Sputnik, moc to nepomôže. Tieto kanály väčšina vašej cieľovej skupiny nesleduje. Oveľa cennejší bude nejaký domáci truľko, ktorý vašu "pravdu" bude šíriť pod svojím menom. Ešte lepšie, keď bude vzbudzovať dojem, že koná v prospech obyčajných ľudí. A úplne najlepšie, keď tento truľko bude mať aj slušný zásah na sociálnych sieťach. Skutočným pokladom pre kremeľskú propagandu je preto človek ako Boris Kollár.

Boris Kollár bol na dolnom Spiši a urobil si video za plotom závodu Railway Casted Components v Prakovciach, bývalého výrobcu železničných podvozkov, ktorý pred pár rokmi skončil v konkurze.

Jeho videjko trvá minútu a je to krásna case study súčasnej demagógie. Odporúčam si ho najprv pozrieť a potom sa sem vrátiť.

odkaz

............................

Tak, máte to?

Kollár tam rozhorčene rozpráva o tom, že za krach zlievarne v Prakovciach môže západ, pretože si vymyslel sankcie proti Rusku. A hlúpi Slováci zase raz doplatili na záujmy veľmocí. Na základe tejto konštrukcie sa pýta: "Dá nám za to odškodenie Amerika? Dá nám za to odškodnenie Brusel? Toto sú protiruské sankcie"

Jednoduchý príbeh, presne taký, aký potrebuje počuť priemerný užívateľ Facebooku.

Preto sa Kollárovo videjko okamžite ujalo, zdieľal ho Slobodný vysielač, Hlavné správy a ďalší užitoční pomocníci Kremľa.

Je určite večná škoda, že zlievareň v Prakovciach skončila. Je večná škoda že skončila fabrika, ktorá v chudobnom okrese mohla zamestnávať stovky ľudí. V tom má Boris Kollár pravdu. Lenže môže za to západ?

Keby ste chceli Kollára usvedčiť z demagógie, stačí mu dať túto otázku: Pán Kollár, sankcie sa predsa nevzťahovali na železničné podvozky, tak ako to spolu súvisí?

Čo by na to asi povedal? Eeeeee .. alebo niečo podobne duchaplné.

Pravdou je, že sankcie sa na krachu zlievarne skutočne podpísali, ale len sprostredkovane. Nemenej zásadné boli ďalšie príčiny, o ktorých už Kollár nepovie: riskantný podnikateľský zámer, agresívna zahraničná politika Vladimira Putina, zraniteľnosť ruskej ekonomiky, pád rubľa a neschopnosť (nemožnosť) vlastníkov fabriky nájsť náhradného odberateľa.

Zložité, že? Nič pre Borisa Kollára a priemerného užívateľa Facebooku.

Príbeh zlievarne začal okolo roku 2011, keď sa podnikatelia Alexej Beljajev a Michal Lazar rozhodli postaviť fabriku, ktorá by vyrábala odliatky pre ruské železnice. Vzťahy medzi západom a Ruskom boli dobré, ruský štátny gigant kupoval 100-tisíc vagónov ročne, vyzeralo to ako dobrý nápad.

V roku 2013 zlievareň otvorili za účasti Roberta Fica a s pomocou 10-miliónovej dotácie štátu. Fabrika mala už na začiatku problémy zohnať kvalitných ľudí, vyrobila viacero nepodarkov (čo nie je nič výnimočné), napriek tomu sa zdalo, že orientácia na ruskú štátnu firmu bude fungovať.

Prišiel však rok 2014. Putinovo Rusko obsadilo Krym, poslalo vojakov na východnú Ukrajinu a došlo k zostreleniu malajzískeho Boeingu raketovým systémom BUK, ktorý obsluhovali ruskí vojaci 53. protileteckej brigády z mesta Kursk (ak ste počuli niečo iné, tak vezte, že sa k vám dostala niektorá z verzii vypúšťaných kremeľskou propagandou - zrejme cez nejakého domáceho poskoka).

Západ reagoval uvalením sankcií, ku ktorým sa pridalo aj Slovensko. Prečo?

Pokiaľ sa uspokojíme s tým, že väčší štát vezme kus územia menšiemu štátu, tak kto si myslíte, že môže byť na tácke nabudúce? Malý štát ako je Slovensko. Odvetné opatrenia teda neboli záujem západu, pán Kollár, ale aj náš vlastný.

Späť do Prakoviec. Sankcie, samozrejme, nezakázali novej zlievarni vyvážať odliatky do Ruska. Spôsobili však to, že ruské banky i strategické podniky prišli o kapitál zo západu. Do toho prišiel pád rubľa, čo bola ďalšia pohroma. Pokiaľ vyvážate do krajiny, ktorej mena trojnásobne oslabí oproti vašej, tak vaše výrobky sa v nej stanú príliš drahými.

Opäť: toto netvrdím ja. Toto hovorí bývalý spolumajiteľ zlievarne Beljajev, ktorý na rozdiel od Kollára poznal svoju fabriku aj inak, než len spoza plotu.

Beljajev v roku 2016 poskytol rozhovor kolegom z Denníka N, v ktorom vysvetlil, že pre Rusov začal vyrábať v čase, keď jedno euro stálo 38 rubľov. Odrazu však stálo 86 rubľov. Komerčná úroková sadzba bola pôvodne na úrovni sedem percent, odrazu poskočila na osemnásť. "Chápem, že ruský partner s nami tú spoluprácu zrušil," povedal Beljajev.

Vzápätí priznal nasledovné: "Chybu sme urobili v tom, že sme boli závislí od jedného odberateľa".

Kolegovia mu dali priamu otázku, čo si teda myslí o sankciách. Na rozdiel od Kollára kupodivu nezačal rozprávať o zlom západe. "V prvom rade je obrovská tragédia, že sa vôbec niečo takéto stalo medzi Rusmi a Ukrajincami, teda dvoma národmi, ktoré žili od roku 1918 v spoločnom štáte," povedal na margo sankcii.

odkaz

A tým sa dostávame k pointe. Prestavte si, že takýto príbeh máte prerozprávať priemernému užívateľovi Facebooku. Po dvoch vetách prestane počúvať. Keď mu však poviete jednoduchý príbeh o tom, ako našu fabriku položil zlý západ, to už je vo něčem jiným.

Preto aj takýto status nebude mať nikdy taký zásah na Facebooku, ako video Borisa Kollára. A preto je boj s kremeľskou propagandou a jej užitočnými poskokmi taký nevyrovnaný.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 88 709 B vygenerované za : 0.092 s unikátne zobrazenia tém : 50 605 unikátne zobrazenia blogov : 914 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Prečo Boh vyzdvihuje moc nášho jazyka Prečo nám Boh dáva dar, ktorý sa dotýka nášho jazyka? Môj priateľ, hovorená modlitba je taký dôležitý a praktický dar, pretože súvisí s touto malou časťou ľudského tela. Biblia nám to ukazuje pomocou rôznych ...

citát dňa :

Veriť sebe samému je prvým krokom k úspechu.