Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

NOVÁ DOBA? Európskej únii sa narodila SESTRA?

17
reakcií
392
prečítaní
Tému 28. októbra 2019, 15:52 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 10. 2019, 15:52 avatar
NOVÁ DOBA?  Európskej únii sa narodila SESTRA?
"Rusko založilo novú ÚNIU SLOVANOV.

V. Putin si bude štáty vyberať na základe kritérií: zjednotený daňový zákonník, spoločný režim zahraničného obchodu, občiansky zákonník, zákonník práce, jednotný zákon o účtovníctve spoločností so sociálnymi zárukami, spoločný zákon o bankovom dohľade so zachovaním národných bánk, spoločným regulátorom trhu s ropou, plynom, elektrickou energiou a harmonizovanou reguláciou priemyslu.

Tento nový stupeň integrácie krajín do spoločného slovanského projektu má podstatne vyšší stupeň spoločnej koordinácie riadenia zúčastnených krajín, ako má dnešná EÚ. V prípade začlenenia krajín z rozpadajúcej sa Európskej únie by to znamenalo globálne ZNÍŽENIE CIEN približne na 1/2. Z ekonomického reťazca by vypadli medzinárodné privátne korporácie, ktoré riadia v Európskej únii najlukratívnejšie trhy s energiami, či potravinové trhy. Ide o kapitalistický model s prísnymi reguláciami trhu, zabezpečujúc tak pozitívnejšie sociálne zázemie obyvateľstva. V skutočnosti na úrovni ekonomík sa bavíme o vytvorení konfederačnej únie štátov, ktorú Rusko spustilo v týchto dňoch. Prvá integrácia nového štátu sa udeje do roku 2022. Bude ním Bielorusko. V týchto dňoch o tom informujú ruské médiá. 

Zmluva o založení novej slovanskej únie bola parafovaná 6. septembra 2019, s pripustením možnosti menších zmien. Podpísali ju predsedovia vlád Ruskej federácie a Bieloruska Dmitrij Medvedev a Sergej Rumas. Oficiálne nesie názov "Daňové partnerstvo" . 

Projekt bol naštartovaný na jar v roku 2019 a inicioval ho v decembri 2018 Dmitrij Medvedev. Bieloruský prezident Alexander Lukašenko, v týchto dňoch objasnil, že projekt akejsi novej únie Slovanov - ako pracovne môžeme nazvať túto mladú úniu, je o nesmierne závažných krokoch oboch štátov. 

Hovoríme teda o dosť radikálnom projekte: je to čiastočná hospodárska integrácia štátov na úrovni nie menšej ako v Európskej únii a v mnohých otázkach bude únia fungovať ako konfederácia alebo dokonca federálne štáty. Pri vykonávaní plánu vstupu Bieloruska do roku 2021 sa jedná o zlúčenie štátneho hospodárstva Ruska takmer úplne, so štátnym hospodárstvom Bieloruska, zatiaľ na úrovni riadenia. Dá sa však predpokladať, že postupne tieto ekonomické celky splynú. Ide teda o plné integrovanie sa krajín s Ruskom, čo je na prvý pohľad drastický, ale rozhodne funkčný model (minimálne pre krajiny s prílišne liberálnou spoločnosťou). Ruská ekonomika je svetový gigant a začlenenie sa do tejto únie, by znamenalo pre drobné štáty nové, nesmierne silné, ekonomické pozadie Ruska. A to je skutočná výzva pre všetky slovanské krajiny, ktoré sú závislé na zahraničí. 

"Európska únia je založená na politickej dohode medzi členskými štátmi, ktorá im sľubovala mier a prosperitu. Ale ani jedno z toho už neplatí, vôľa zvrátiť dohodu v mnohých štátoch silnie", vyjadrila sa v roku 2017 expertka prestížnej poradenskej spoločnosti Stratfor Antonia Colibasanuová Európska únia je podľa mňa výborný ekonomický projekt. Problém je, že kolízie vedenia Európskej únie s jednotlivými členskými štátmi z roka na rok narastajú a dôvera v tento spoločný projekt výrazne klesá. Pod tento trend sa podpísali závažné okolnosti spoločenského diania. Prílišná liberalizácia spoločnosti zapríčinila, že na kľúčové posty v krajinách sa dostávajú cudzinci pochádzajúci z vonka EÚ, z absolútne odlišných kultúr a krajín. Tiež absolútne nezvládnutá migrácia, ktorú majorita sveta považuje za riadenú z vnútra EÚ. Ale ide aj o viac, ako iba o riadené procesy, ktoré lídri EÚ nezvládajú. Sú tu ich dlhodobé následky. Jednotlivé národné štáty EÚ, nesprávnym riadením strácajú svoju národnú identitu a pretvárajú sa na krajiny, ktoré sú odlišné od svojich historických obrazov a priamo strácajú svoju historickú identitu. Prezidenti z obavy z reakcií okolitého sveta prestali spievať svoje hymny. Ľudia pod tlakom neoliberálneho zosmiešňovania, ktoré prichádza do slovanských krajín sa hanbia prejaviť národné cítenie k vlastnej republike, štátne symboly sú hanobené treťosektorovými aktivistami a národní dejatelia urážaní na dennej báze. Ide o likvidáciu národných štátov a tá, pri vstupe do EÚ nikdy dohodnutá vopred nebola. 

Tretí sektor prepojený na štruktúry EÚ má toho na svedomí viacej. Tlačí do slovanských krajín gender ideológiu, do škôl sa vrátila politická propaganda a samotná Európska únia cez tretí sektor, ktorý financuje, pretláča do slovanských krajín EÚ medzinárodné dohody, ako napr. Istambulský dohovor, ktorý je v príkrom rozpore z historickým odkazom Slovanov. A toto sú pre staré slovanské národy závažné problémy. Druhá časť je nepriaznivá ekonomika, vedená voči slovanským krajinám. Oproti iným krajinám EÚ, má obyvateľstvo slovanských krajín z bývalého východného bloku neporovnateľne nižšie príjmy a ľudia sú oproti krajinám, ako napr. Nemecko oveľa chudobnejší. Iba na Slovensku je dnes približne 3,5 milióna exekúcii. Riešenia boli doteraz v nedohľadne. Dnes sa veci výrazne zmenili. Slovanská únia so silným pozadím ruskej ekonomiky sa dá do budúcna považovať za alternatívu a postavenie Slovanov v Európe sa tým výrazne posilňuje. 

Oblasti, ktoré vstupom krajín do spoločnej únie Slovanov s Ruskom nebudú ovplyvnené, budú hlavne: obrana štátu, tajné služby, súdy, orgány činné v trestnom konaní vrátane prokuratúry, ministerstva vnútra, školstvo, zdravotníctvo, veda, ako aj priama vláda, t.j. vnútorná štruktúra exekutívy členských štátov únie. Podľa tejto informácie sa dá predpokladať, že Rusko o vstupovanie do vnútorných záležitostí členských štátov nejaví záujem. 

Malých slovanských krajín z okolia európskej časti Ruska, ktoré po rozpade ZSSR prejavili záujem o spojenectvo s Rusmi je viacej napr. Podnestersko a pod.. Doteraz bolo však akceptované iba Bielorusko a samotný projekt, napriek tomu, že bol pripravovaný od roku 2018, bol po celý čas utajovaný a zjavil sa na verejnosti, ako blesk z jasného neba. Rusi teda o riadenú likvidáciu svojho konkurenta - EÚ nemajú záujem a projekt skôr vyzerá, ako plánované spájanie sa slovanských krajín do únie, o ktoré má Rusko z ekonomického alebo geopolitického dôvodu záujem. Niet sa čo čudovať, ide o "manželstvo z rozumu" a Rusi si uvedomujú, že dnešné silné ekonomické pozadie Ruska sa začína stávať lukratívnym.

Článok napísala Sonia Nieder


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 16:03 avatar
Uf        tieto zábavné fantazie


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 16:06 avatar
Ja len dodám že v tejto bohatej destinácii sa bude platit zlatým rublom

Dominancia amerického dolára sa končí, pretože Rusko...

Správy o neodvratnom páde americkej ekonomiky sa pravidelne opakujú.

Časy amerického dolára ako medzinárodnej rezervnej meny sa končia. Hospodárstvo Spojených štátov čaká ťažká rana, pretože Rusko prechádza na zlatý štandard alebo v spolupráci s Čínou začne ignorovať dolár a spustí novú globálnu menu.

Takúto správu v rôznych obmenách šíria "alternatívne" médiá, často s titulom Putinov geniálny ťah. Články tohto typu krívajú minimálne na dvoch miestach. Dôležité je najmä to, že postavenie dolára ako medzinárodnej rezervnej meny neurčujú dohody krajín, ale dôvera jednotlivcov, firiem a štátov v tú-ktorú menu.
Zlyhalo aj euro

Súčasné postavenie dolára ako medzinárodnej rezervnej meny je, zdá sa, neohrozené, tvrdí Juraj Karpiš, ekonomický analytik organizácie INESS. "Každá svetová rezervná mena raz skončí. Tento proces však netrvá roky, ale dekády a závisí od posúvania ekonomického ťažiska po svete," vysvetľuje Karpiš.

Ambíciu byť alternatívou k doláru malo vo svojich začiatkoch euro, no "po existenčných problémoch dôveru zahraničia stratilo", dodáva analytik.

Rusko alebo Čína by dokázali konkurovať doláru iba vtedy, ak by mali menu, ktorej investori a podnikatelia dôverujú viac ako americkej.

Ak si chcete predstaviť aktuálnu dôveru investorov v rôzne meny, skúste sa zamyslieť, či by ste si svoje vlastné úspory uložili radšej v dolároch alebo v rubľoch.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

   


4.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 10. 2019, 16:26 avatar
(2,3) Osvietený,
opäť si sa napojil na jedného zo svojich riadiacich dôstojníkov, aby Ti poskytol odpoveď...?


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 16:30 avatar
Riadiaci dôstojník agenta štb krycie meno FERO    


8.
označiť príspevok

Kacír muž
   28. 10. 2019, 17:20 avatar
Tvoje krycie meno je Okokotený udavač.   


6.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 10. 2019, 17:11 avatar
(5) Osvietený,
Ty si bol koľkým dvorom pes, keď si mal aj riadiaceho dôstojníka ŠtB? No, ktože by to o takej Tvojej mnohotvárnosti mohol predpokladať. Pokračuj ďalej, nech Ťa už vidíme ako Adama bez figového listu...!
Súhlasí Kacír


7.
označiť príspevok

Kacír muž
   28. 10. 2019, 17:18 avatar
Vyjebaní udavači boli celá rodina, preto sa museli odjebať za veľkú mláku aby ich neodjebali ľudia !!!!!!!


9.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 10. 2019, 17:32 avatar
(7) Mil@níčko,
celú jeho rodinu do toho nepleť- utekali jeho príbuzní po meči, po praslici zostali (matka)...


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2019, 17:47 avatar
Ale ved udavači nie su tajomstvo .

Sú na verejnom UPN serveri

Gonda Milan 11.01.1954 krycie meno RODÁK agent 15461 I
www.upn.gov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Kasanický František krycie meno Fero dôverník 17352 II Bratislava
www.upn.gov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

           


11.
označiť príspevok

Kacír muž
   28. 10. 2019, 17:51 avatar
A tu je tvoj vyjebaní foter www.upn.gov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

meaculpa muž
   28. 10. 2019, 18:27 avatar
Zákaz zverejňovať výsledky prieskumov sa predĺži zo 14 dní na 50 dní pred voľbami. Poslanci schválili pozmeňujúci návrh k novele zákona o podmienkach výkonu volebného práva.


13.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 10. 2019, 21:06 avatar
(12) Meaculpa,
keby to bolo v mojej kompetencii, ja by som zakázal akékoľvek zverejňovanie predvolebných preferencií politických strán odo dňa oznámenia termínu konania parlamentných volieb...


14.
označiť príspevok

meaculpa muž
   28. 10. 2019, 21:08 avatar
Aj to by mozno bolo dobre riesenie
Ale ked neprsi aspon kvapka.
Súhlasí Kasafran


15.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 10. 2019, 21:22 avatar
(14) Meaculpa,
veď áno, ale z kvapiek je aj more...
Súhlasí meaculpa


16.
označiť príspevok

meaculpa muž
   28. 10. 2019, 21:23 avatar
Brexit sa do tretice odkladá.

europa.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

meaculpa muž
   28. 10. 2019, 21:23 avatar
Johnsonova vláda už dávno stratila v parlamente väčšinu a od júlového nástupu Johnsonovi v parlamente neprešiel nijaký predložený návrh.


18.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 10. 2019, 21:43 avatar
(16) Meaculpa,
niktorí ľudia (aj ateisti) veria, že "do tretice všetko dobré". Neviem však pochopiť príčinu, prečo anglické vlády spolu s aparátnikmi EÚ nerešpektujú prianie anglického ľudu vyslovené v referende, ktoré už malo byť dávno splnené! A pritom pokrytecky vyhlasujú, že Vox populi, vox Dei (Hlas ľudu, hlas Boží!...!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:28,  Svetová špička bude, až dokáže aspoň polovicu z toho čo Sagan *13
dnes, 20:28,  To prežiješ ;)
dnes, 20:27,  No ty si ma dosť sklamal teraz...
dnes, 20:27,  Tak tak svetová špička.
dnes, 20:27,  Za funkčné referendum bojoval aj Matovič. Ale keď sa stal predsedom vlády, tak mu už...
dnes, 20:26,  Jeho výkriky do tmy nemožno považovať za diskusiu ;)
dnes, 20:26,  Len druhý?
dnes, 20:25,  Rozhodnutie Múdre, nadčasové, spravodlivé, zrozumitelné, podnecujúce k dobru, ... Už...
dnes, 20:25,  Alebo väčšina pre menšinu :)
dnes, 20:22,  Prečo by mal menej písať, veď nech si aj dušu vypíše, nikomu nič zlé nerobil. Trošku...
dnes, 20:21,  Politické kecy...
dnes, 20:21,  Hlavne nech píše k veci ;)
dnes, 20:20,  To je normálny stav v demokratickej spoločnosti, kde má volebné právo každý, že jedni...
dnes, 20:19,  274) .. bačkory .. *21 *21 .. že bačkory, no to je sranda dneska s vami. .. už stačilo...*21...
dnes, 20:18,  Premier aj priznal svoju chybu, že on sám dal zlý príklad na tej svatbe, ale od teraz to už...
dnes, 20:16,  Poznamenal, že väčšina občanov je poslušná a ukáznená, ale budú trpieť za tých...
dnes, 20:15,  Inak Ťa zas vyhodia... *26 *04
dnes, 20:15,  Timur ťa normálne blokol proste, iba preto lebo sa mu chcelo, iba pre silu moci... Moc mať v...
dnes, 20:13,  Príď cez iný nick, Gabo, a menej píš. .. *04
dnes, 20:13,  MATOVIČ PREBERÁ VEDENIE BOJA PROTI C19. Tento génius ukáže cšetkým múdrosráčom ako na...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nadmerné upieranie sa o ideály brzdí vlastný intelektuálny rast!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(85 416 bytes in 0,244 seconds)