Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Nostradamove proroctvá sa plnia stále

23
reakcií
1517
prečítaní
Tému 2. júna 2015, 18:41 založil Sloven.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Sloven muž
   2. 6. 2015, 18:41 avatar
Ako sa to všetko napĺňa, priam do bodky...Pozorné počúvať...oplatí sa....

http://www.youtube.com/watch?v=GoYsiJKThrc Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí bystrik, Peťo


2.
označiť príspevok

bystrik muž
   3. 6. 2015, 06:05 avatar
Super, super, super, ale ako vidno, ti nezáujem o zaujímavé, prečo asi to tak je, prečo?
Súhlasí Sloven


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2015, 07:31 avatar
Možno preto,že to nie sú biblické proroctvá?! Tie sa splnia do bodky,....nie Nostradámové dvojzmyselné "pseudoproroctvá".
Gal.1:8-9......"Aj keby sme vám však my alebo anjel z neba azda oznamovali ako dobré posolstvo niečo iné než to, čo sme vám oznamovali ako dobré posolstvo, nech je prekliaty. 9 Ako sme skôr povedali, teraz znovu hovoríme: Ktokoľvek vám oznamuje ako dobré posolstvo niečo iné než to, čo ste prijali, nech je prekliaty."


4.
označiť príspevok

Peťo muž
   3. 6. 2015, 07:57 avatar
Vysvetli mi podľa akej poučky vieš čo je proroctvo a čo nie .


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2015, 08:25 avatar
Peťo,....je to jednoduché. Proroctvo je niečo,čo j vopred dané,predpovedané Bohom,....a nie nikým iným. Proroctvo bolo definované ako vopred odhalená budúcnosť, vopred zaznamenaný vývoj udalostí. Pravé proroctvo je inšpirované posolstvo v písomnej alebo hovorenej podobe, odhalenie Božej vôle a jeho zámeru. V Biblii nachádzame proroctvá o príchode a totožnosti Mesiáša, o „závere systému vecí“, ako aj Božie posolstvá súdu.A pravé proroctvá sú len v Písmach,....nie niekde inde. Trebárs u Nostradáma,Cayceho,....atd.
Teda,daná "poučka" je definovateľná v Písme........ Apoštol Peter napísal: „Žiadne proroctvo Písma nepramení z nejakého osobného výkladu.“ (2. Petra 1:20) Teda,aj tu je potvrdenie,že iba Boh môže niečo predpovedať,a činil tak skrze biblických prorokov. A to Nostradamus, a další nie sú! Preto to varovanie Pavla v liste Galaťanom. 1:8-9.
Poznámka,.....a vykladať ich smie iba Boh.........Jozef im preto povedal: „Či nepatria výklady Bohu?" 1 Moj.40:8
No a......‚Výklady patria Bohu‘ aj v tom zmysle, že on určuje, kedy jeho verní služobníci na zemi pochopia určité proroctvo, a vedie ich k tomu. Význam určitého proroctva môže byť pochopený pred jeho splnením, počas neho alebo po ňom. Keďže autorom týchto proroctiev je Boh, ich význam odhalí v pravý čas — vtedy, keď to on bude považovať za dobré.
A že tomu je tak,tak to môžeme vnímať i zo slov.....„"Jehova neurobí nič, pokiaľ nezjaví svoju dôvernú vec svojim sluhom prorokom.“ (Ámos 3:7) Teda,vždy v správny čas Boh upovedomí svojho "duchovného správcu"/v svojom ľude/ na zemi ,aby sa vedel zariadiť. Mat.24:45


6.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 6. 2015, 08:37 avatar
Keďže si sa už pasoval do polohy hovorcu dobrotivého pána boha, tak nám ešte vysvetli prečo to takto zložito robí, prečo jeden môže byť prorok, druhý nie. A my ostatní nemôžeme byť proroci? Veď je to diskriminácia a odporuje to princípom spravodlivého boha pre nás všetkých. Nepomýlil si sa?
Súhlasí d0d0...best


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2015, 11:38 avatar
Nie som hovorca Boha-Starky,....len odvodzujem svoje závery z Písma,z jeho slov/Boha/.
A tak tvoje otázky by mali smerovať k Bohu,nie na mňa. Prečo bol Ježiš,Mojžiš,Izaiáš,Jeremiáš,Ezechiel....atd,....proroci,a väčšina nie?!
Nemôže byť každý prorok,...tak ako nemôže byť každý hovorca /trebárs i na Slovensku/,ale je ním ten,komu je to dané,a ako si to okolnosti vyžadujú. Je zaujímavé,že zo všetkých stránok Písma,náboženstva robíte niečo nepochopiteľné,....a pritom ide o jednoduché pravdy,postoje,situácie.
Prečo ja nie som prezidentom,bohatým podnikateľom,úspešnou celebritou...atd,....ved je to diskriminácia! Ako k tomu ja prídem? To je nespravodlivé! Ako to tie slepé sily zariadili?
Asi to bude tak,že "iba tí silnejší,schopnejší" jedinci vyhrávajú. Starky,....teda musíš sa podriadiť diktátu prirodzeného výberu,....a na nič sa nesťažovať. Možno nie si -blondín,nemáš modré oči,árijsku rasu....atd?!


17.
označiť príspevok

Sloven muž
   3. 6. 2015, 17:21 avatar
Nič nie je predom dané, záleží len na nás, že či varovaniam uveríme a môžeme ich zmeniť...alebo sa len prizeráme a potom povieme: Tak to malo byť, tam to bolo napísané, nič sa s tým nedalo robiť....


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 6. 2015, 09:38 avatar
proroctvá, veštenie, astrológia, kartárstvo... s tým opatrne alebo radšej vôbec sa nezahrávať a neveriť, ich sila a schopnosť pochádza zo zlého, ale sú prípady, že sú dané Bohom, ale to je skôr výnimočne a takých prorokov či varovateľov nájdeme v Biblií v dnešných časoch úpadku zdravého rozumu a tým pádom aj potieraním viery nastupujú ezoteriky, čarodejstvá, veštenie, novej militantnej ateizácie, mixy východných učení a náboženstiev.... ako náhrada za vieru, ale žiaľ tieto náhrady sú omyl a zlo


8.
označiť príspevok

Linda žena
   3. 6. 2015, 11:22 avatar
pekne píšeš leuš,
plnielanu.zoznam.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
ale téma je o Nostradámusovi...


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2015, 11:40 avatar
A to platí aj na Nostradáma. Patrí aj on do kategórie,ktoré vymenovala Leuš!


15.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 6. 2015, 16:15 avatar
Shagara presne tak, kedysi som aj dočasne venovala vešteniu, horoskopom a bola aktívna... je to zlo, ktoré sa tvári ako dobro, poznanie. Vždy sa však človek vráti k správnemu a dobrému a to je viera v Boha, to je istota. Žiaľ človek musí okúsiť aj zlo, lákadlá a ohlupovanie a človek veľmi skoro prepadne. Lenže je to len falošná náhrada.


18.
označiť príspevok

Sloven muž
   3. 6. 2015, 17:24 avatar
u vás patrí každý, lebo strach vás neustále sprevádza, strach z predpovedaného....


14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 6. 2015, 16:12 avatar
Linda súhlas.


11.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 6. 2015, 14:38 avatar
Shagara - a pritom ide o jednoduché pravdy,postoje,situácie. V tomto ti dávam za pravdu, že v tebou uznávanom "písme" ozaj mnohokrát ide o obyčajné banality v ktorých ty chceš vyloviť slovo iluzórneho boha.


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2015, 15:21 avatar
Toho,ktorého si ty našiel v materializme. Dnes všetky výskumy jednotne ukazujú,že človek ktorý je naviazaný iba na konzum,matériu /akokoľvek by žil slušne/ nemôže byť šťastný a nevie riešiť mnohé problémy,/vlastnými silami/ktoré život zo sebou prináša,pokiaľ nie je "ukotvený v Bohu".
Miliony tých,čo dané situácie riešili samovraždou,/alebo sú hospitalizovaní v psychiatrických zariadeniach/sú toho dôkazom.
Darmo,pravdou je to,že sa nechávame radi klamať, a rád podliehame sebaklamu.
----------------------------------------------------------------
Predstavme si takúto situáciu: ......Archeológ nájde drsný kameň, ktorý je viac-menej hranatý. Možno si povie, že taký tvar je náhoda, čo by bolo rozumné. Ale neskôr nájde iný kameň, ktorý vyzerá ako busta človeka, a to až do tých najmenších detailov. Pripíše jeho tvar náhode? ......Nie. Logicky príde k záveru:....... niekto to urobil. Podobná logika sa používa i v Biblii vo výroku:....... „Každý dom postavil niekto, ale ten, kto postavil všetko, je Boh.“ (Hebrejom 3:4)
Veriť ,že všetko to účelné,rozumné,estetické,...atd,.....je výsledkom náhody,......je ľudské šialenstvo. Ak niekto tomuto verí,tak mozog dostal omylom,....postačovala by mu miecha.


13.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 6. 2015, 15:33 avatar
12 - Darmo,pravdou je to,že sa nechávame radi klamať, a rád podliehame sebaklamu. Táto vlastnosť je nám geneticky daná cez DNA a gény a nazýva sa sugestibilita - nekritické prijímanie akýchkoľvek informácií ako pravdivých. Tieto treba preverovať cez kritické myslenie s využitím poznania, vedomostí a životných skúseností. Ale aj tak sa podarilo podvodníkom ma oklamať. Na šťastie nie náboženstvom.
To s tým bohom je tvoja logika, ktorú si prijal za správnu od hebrejcov, ktorí si takto vytvorili priestor vymýšľať : kto je boh, čo si žela ....... atď o čom som sa zmienil už veľakrát.


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2015, 16:51 avatar
Starky,...ja som roky zvažoval názory rôzne,...aj Hebrejcov,...aj ateistické a iné. A dospel som jednoznačne k tomu,čo dnes verím. Môj rozum nikdy nepríjme fakt,že celá tá zložitosť vo vesmíre,jej účelnosť je dielom náhody. Rád by som prijal túto teoŕiu,ktorá je pohodlná/ako opisujú niektorí vedci/,ale klamať seba nebudem. Aj ja som bol a som rozčarovaný zlyhaním náboženstiev,....ale vinníka vidím v niečom inom,ako v Bohu.
Ved ty ,ak neveríš vo vyššiu platnosť rozumu,ale veríš že tvoje úvahy sú odvodené od nejakého ,náhodneho pohybu v tvojích neurónoch,synapsiách/záležitosť chémie...atd/,...tak ako vieš ,že to ,čo tvrdíš je správne?


19.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 6. 2015, 19:12 avatar
16 - odpovedám na tvoju logickú otázku. Neviem o ktoré moje tvrdenie sa jedná, ale tú istú otázku si treba vždy položiť ak ide o informáciu aspoň trochu pochybnú. No nie vždy sa nám to darí, hlavne ak sme v nejakej časovej tiesni, alebo ju dostávame od niekoho, koho považujeme za dôverihodnú autoritu za ktorú zvyknú považovať aj Bibliu, alebo nejakú inú knihu (korán, bhagavadgíta, sidhartáh a pod). Ja súhlasím z výrokom: Len šarlatán je si istý, že má pravdu.


20.
označiť príspevok

Karola žena
   3. 6. 2015, 20:43 avatar
Nostradamove veršované kvázi predpovede sú pofiderné, populisti si v jeho veršoch nachádzajú a prispôsobujú udalosti tak ako s "hodí,.. však majú z toho biznis..)


21.
označiť príspevok

Sloven muž
   3. 6. 2015, 20:51 avatar
nedôveryhodné, lebo sú zašifrované.....A tak je to lepšie a správne, Nostradamus svoje predpovede tak chránil pred zneužitím a temnom, hoci ono najviac ich vykladá, preto nič nesedí od nich...Je to zámerne robené, aby& jeho proroctvá sa považovali za nedôveryhodné....Nepatria do nepovolaných rúk....


22.
označiť príspevok

Karola žena
   3. 6. 2015, 20:59 avatar
zase never všetkému


23.
označiť príspevok

Sloven muž
   3. 6. 2015, 21:08 avatar
Nostradamovi verím....


24.
označiť príspevok

Sloven muž
   3. 6. 2015, 21:09 avatar
...výkladom nie....
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veriť sebe samému je prvým krokom k úspechu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(90 716 bytes in 0,687 seconds)