hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Normalita človeka 2

príspevkov
32
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 24.3.2009 12:11 nrbatas
posledná zmena 13.9.2009 11:35
1
24.03.2009, 12:11
Prosím, zamyslite sa ešte raz. Normalita ako štatistická norma (normálne je to, čoho je najviac), normalita ako duševné zdravie... Je to naozaj všetko?
Potrebujem poznať čo najviac názorov na túto tému. Čo považujete za normálne a čo nie. Akí ľudia sú podľa vás normálne a akí nie. Čo tak podľa životného štýlu? Výstrednosť (aká?), homosexualita, alkoholizmus, samovražedné sklony, EMO a ďalšie štýly, narkománia, záujmy, módne trendy...
Prosím, vyjadrujte sa k téme. Ide mi o názory. Veľmi mi tým pomôžete. Ďakujem.
none
6

1. nrbatas 24.03.2009, 12:11

Prosím, zamyslite sa ešte raz. Normalita ako štatistická norma (normálne je to, čoho je najviac), normalita ako duševné zdravie... Je to naozaj všetko?
Potrebujem poznať čo najviac názorov na túto tému. Čo považujete za normálne a čo nie. Akí ľudia sú podľa vás normálne a akí nie. Čo tak podľa životného štýlu? Výstrednosť (aká?), homosexualita, alkoholizmus, samovražedné sklony, EMO a ďalšie štýly, narkománia, záujmy, módne trendy...
Prosím, vyjadrujte sa k téme. Ide mi o názory. Veľmi m...

24.03.2009, 15:58
Normalita je to, čo každý individuál považuje za normálne. Len je na ostatných ako tu tvoju "normalitu posúdia"... Ale vačšinou kriticky, lebo ľudom sa skoro už nič nepáči v dnešnej dobe... Najradšej by ťa hneď zbili a okradli nech si akýkolvek...
none
9

1. nrbatas 24.03.2009, 12:11

Prosím, zamyslite sa ešte raz. Normalita ako štatistická norma (normálne je to, čoho je najviac), normalita ako duševné zdravie... Je to naozaj všetko?
Potrebujem poznať čo najviac názorov na túto tému. Čo považujete za normálne a čo nie. Akí ľudia sú podľa vás normálne a akí nie. Čo tak podľa životného štýlu? Výstrednosť (aká?), homosexualita, alkoholizmus, samovražedné sklony, EMO a ďalšie štýly, narkománia, záujmy, módne trendy...
Prosím, vyjadrujte sa k téme. Ide mi o názory. Veľmi m...

24.03.2009, 16:27
normalne je subjektivny pojem, si myslim...ale, vzdy je nejake ALE normalne je nieco co sa navymyka standartu, zauzivaniu, spolocnostou.
none
17

1. nrbatas 24.03.2009, 12:11

Prosím, zamyslite sa ešte raz. Normalita ako štatistická norma (normálne je to, čoho je najviac), normalita ako duševné zdravie... Je to naozaj všetko?
Potrebujem poznať čo najviac názorov na túto tému. Čo považujete za normálne a čo nie. Akí ľudia sú podľa vás normálne a akí nie. Čo tak podľa životného štýlu? Výstrednosť (aká?), homosexualita, alkoholizmus, samovražedné sklony, EMO a ďalšie štýly, narkománia, záujmy, módne trendy...
Prosím, vyjadrujte sa k téme. Ide mi o názory. Veľmi m...

24.03.2009, 20:21
Nrbatas, normalnost je pravidelny vyskyt utciteho javu. Cim je pravidelnost javu castejsia, tym sa viac blizi k normalu.
Kazdy clovek ma oci...takmes 100% vyskyt javu
Tento clovek nosi okuliare....asi 10% vyskyt javu
Teda ludia s okuliarmi su 10x menej obvykli. Ale pritom su normalni! Tu vidis, ze nie je ostra hranica medzi normalnostou, subnormou, nestandartnostou...
none
27

1. nrbatas 24.03.2009, 12:11

Prosím, zamyslite sa ešte raz. Normalita ako štatistická norma (normálne je to, čoho je najviac), normalita ako duševné zdravie... Je to naozaj všetko?
Potrebujem poznať čo najviac názorov na túto tému. Čo považujete za normálne a čo nie. Akí ľudia sú podľa vás normálne a akí nie. Čo tak podľa životného štýlu? Výstrednosť (aká?), homosexualita, alkoholizmus, samovražedné sklony, EMO a ďalšie štýly, narkománia, záujmy, módne trendy...
Prosím, vyjadrujte sa k téme. Ide mi o názory. Veľmi m...

25.03.2009, 21:06
Vieš lenže keď si to tak zobereš tak počas vojny bolo zabíjanie a bolo to v tej dobe normálne len po postupe času to nie je normálne. Tak potom mi vzdniká otázka či je normálnosť správne vyhodnotená a či sa dá nejako obsiahnúť do niečoho.
none
2
24.03.2009, 12:32
Prečo to chceš poznať? Preháňa sa tu vo všetkom a všade,ešte aj v náboženstve hm ,kde by sa malo vraj vyjadrovať normálne na úrovni,ale nie je to tak ani tam a ani inde.Vo vedomí človeka už vonkoncom nie.Prestaň sa s tým trápiť a snaž sa aspoň ty tváriť sa vo svojom "zrkadle" normálne a bude to tak pre teba lepšie.Mne je z človečenstva aj tak zle..a o slovíčku civilizácia pomlčím..hm niečo ako v telke ,keď sa trepe o celebritách a nemajú tie indivíduá s tým slovom nič spoločné.. detto
none
3

2. 24.03.2009, 12:32

Prečo to chceš poznať? Preháňa sa tu vo všetkom a všade,ešte aj v náboženstve hm ,kde by sa malo vraj vyjadrovať normálne na úrovni,ale nie je to tak ani tam a ani inde.Vo vedomí človeka už vonkoncom nie.Prestaň sa s tým trápiť a snaž sa aspoň ty tváriť sa vo svojom "zrkadle" normálne a bude to tak pre teba lepšie.Mne je z človečenstva aj tak zle..a o slovíčku civilizácia pomlčím..hm niečo ako v telke ,keď sa trepe o celebritách a nemajú tie indivíduá s tým slovom nič spoločné.. detto

24.03.2009, 12:46
Potrebujem to ako prieskum k svojej bakalárke...
none
4
24.03.2009, 13:05
Globalne je tazke urcit co je normalne,kazdy narod,kazde spolocnostvo ma svoje dane normy,zvyky,kriteria a kto z nich vybocuje uz sa poklada za nenormalneho.
inak stretla som sa s myslienkou,vsetko co vychadza z ludskej podstaty je normalne
none
5
24.03.2009, 14:15
Čo je normálne dnes, nebolo normálne napr. pred 20, 30, 40 rokmi a naopak. The Beatles boli začiatkom 60-tych rokoch vnímaní ako výstrední rebeli, ktorí kazili mládež a dnešní mladí ich na dobových záberoch vnímajú ako slušných, trošku príliš veselých mladíkov. Ale keď sa pozrieme na ich LSD obdobie v r. 1967, vtedajší mladí ich vnímali ako OK, dnešní mladých (aspoň väčšinu) poburujú rovnako ako vtedajších dospelých, ale dnešní päťdesiatnici to vnímajú: "Bola taká doba".
Čo je normálne a čo výstredné, sa teda mení aj dobou a módnymi trendmi. Ako napísala Natalia, závisí to aj od spoločenstva... Xenofóbom, konzervatívcom, puritánom a iným zatrvrdnutým sa zdá nenormálne alebo výstredné skoro všetko, dokonca i takéveci, čo vychádzajú z ľudskej podstaty. Pretože nad tým väčšinou nepremýšľajú. Čím má človek viac skúseností (ktoré nemusia byť úmerné veku), tým viac vecí dokáže akceptovať, tým menej vecí sa mu zdá nenormálnych, výstredných, tým viac dokáže vychutnávať život a cítiť sa šťastným...
none
7
24.03.2009, 16:07
Toto su veci ,ktore su spomínane v istej knihe dost starej ,aby sme touz mali v krvi:
Nebojacnost,očista bytia,pestovanie kontaktu s najv.idealom,dobročinnosť,sebaovládanie,obetovanie,študium"véd",askeza,priamost,nenasilie,pravdivosť,nerozhnevateľnosť,schopnosť odriekať si,kľud,nechut vyhladavat chyby,sucit s živými tvormi,nechamtivosť,miernosť,zdržanlivosť,schopnost odhodlania,sila,schopnost odpustat,odvaha,čistotnosť,sprostenie sa zavisti a prahnutia po úcte,su vlastnosti narodených s božskou povahou.Nasiel som takto vysoký kodex o ktorý sa ma clovek usilovat,a tiež je dalej napísane co zac su demonske vlastnosti,takže lahko bolo zistit ktorý aj z bohov- tých nasich boli iba demoni.
none
8
24.03.2009, 16:24
pestovanie kontaktu s najv.idealom...

skepsa je co? vyssi ideal alebo ten demonsky?
none
10
24.03.2009, 16:41
dorota tebe tieto poznamnky tolerujem,lebo ta milujem ,inac by bolo po tebe . Ale najv. ideal ? je pre muza skvela žena .
none
11

10. ranexil 24.03.2009, 16:41

dorota tebe tieto poznamnky tolerujem,lebo ta milujem ,inac by bolo po tebe . Ale najv. ideal ? je pre muza skvela žena .

24.03.2009, 16:43
Že by sme tu mali vyznanie lásky?
none
13

11. harrybka 24.03.2009, 16:43

Že by sme tu mali vyznanie lásky?

24.03.2009, 16:52
A co sa do toho teda montuješ ?
none
28

13. ranexil 24.03.2009, 16:52

A co sa do toho teda montuješ ?

27.03.2009, 16:06
Ja som to iba konštatovala.Do vašich citov sa nestariem.To ani konštatovať nemôžem?
none
29

28. harrybka 27.03.2009, 16:06

Ja som to iba konštatovala.Do vašich citov sa nestariem.To ani konštatovať nemôžem?

27.03.2009, 16:09
To nebolo agresívne povedané harrybka,ale len tak
none
30

29. ranexil 27.03.2009, 16:09

To nebolo agresívne povedané harrybka,ale len tak

27.03.2009, 16:15
Keby to bolo agresívne tak by si sa asi vijadril inak.Aspoň myslím.Len preto som sa ťa to pýtala lebo som nevedela či sa ťa to dotklo.
none
12

10. ranexil 24.03.2009, 16:41

dorota tebe tieto poznamnky tolerujem,lebo ta milujem ,inac by bolo po tebe . Ale najv. ideal ? je pre muza skvela žena .

24.03.2009, 16:47
keby som ja mala poznámky na teba tak by bolo somnou zle?
none
14

10. ranexil 24.03.2009, 16:41

dorota tebe tieto poznamnky tolerujem,lebo ta milujem ,inac by bolo po tebe . Ale najv. ideal ? je pre muza skvela žena .

24.03.2009, 18:35
ranexil sa zamilochnoval..hehe dve muchy jednou ranou,ked sa dari -tak sa mi dari
none
15

14. 24.03.2009, 18:35

ranexil sa zamilochnoval..hehe dve muchy jednou ranou,ked sa dari -tak sa mi dari

24.03.2009, 18:38
Natalai a teba co tiez do toho ,tebe sa do toho niekto montoval ?
none
22

10. ranexil 24.03.2009, 16:41

dorota tebe tieto poznamnky tolerujem,lebo ta milujem ,inac by bolo po tebe . Ale najv. ideal ? je pre muza skvela žena .

25.03.2009, 11:21
hmm, pre muza skvela zena...hmm, to beriem

hore napisane to beriem: sebeovladanie, sucit, klud..etc.
ale : kontakt s najv. idealom? vo co gou?

(ja uz viem co spravim, nebudem s atym zaoberat)
none
23

22. dorota 25.03.2009, 11:21

hmm, pre muza skvela zena...hmm, to beriem

hore napisane to beriem: sebeovladanie, sucit, klud..etc.
ale : kontakt s najv. idealom? vo co gou?

(ja uz viem co spravim, nebudem s atym zaoberat)

25.03.2009, 11:41
Ako rychlo to vies hrat na nechapavu .
none
16
24.03.2009, 19:42
NOrmalita je urcovana spolocnostou, to co povazuje spolocnost za normalne, bude normalne...
niekde kupovanie zien nenormalne, niekde je to normal
niekde moze mat muz viac zien je normalne, niekde je to trestne...

najlepsi priklad je snad mozne v pribehu kde je jednooky kralom v kralovstve slepych... tam kde jednooky povazoval okna a svetlo za normal vec, slepi to nepotrebovali... atd...
none
18
25.03.2009, 00:24
Boris normalitu cloveka
odkaz
none
19

18. 25.03.2009, 00:24

Boris normalitu cloveka
www.kurier.at/nachrichten/305293.php

25.03.2009, 00:28
echolokociu maju v prdely,ziaciatok hej,inak myslim,ze dokonca ty si bol raz autorom nejakej temy,kde sa spominalo,ze za klim.zmeny nie je zodpovedny clovek-fajn ze si zmenil nazor,ale neboj nechcem vyvolavat diskusiu,dnes na to ozaj nemam naladu
none
24
25.03.2009, 19:29
Naozaj milé videjko, Natalia, ty si pán?
Normálne je byť v spoločensky prípustnej norme. Ekológiu by som sem neplietla, to je o inom.
none
25

24. 25.03.2009, 19:29

Naozaj milé videjko, Natalia, ty si pán?
Normálne je byť v spoločensky prípustnej norme. Ekológiu by som sem neplietla, to je o inom.

25.03.2009, 20:04
Petra normalne je zit v sulade s prirodou.
Ludia su smiesny,urcuju si hluposti ako bonton,kedy smoking,kedy male cierne atd a zatial nam tecie do topanok,uz som to aj hore napisala,normalne je co vychadza z ludskej podstaty,na tu zabudame
👍: ruwolf
none
31
21.06.2009, 09:36
Ahoj.
👍: nrbatas
none
32
13.09.2009, 11:35
Normálne je všetko živé. Ostatne veci ktoré hodnotíme pomocou slova "normálny/nenormálny" sú iba predsudky, rôzne myslenie, a chápanie. Normálny je ktory živí ... ak sa použije fráza "on nieje normálny" je to iba to že si myslíme že robi hlúposť.. alebo urobil ... ale ikto sa nemôže považovať za normálneho pretože veci ktore robíme a mislíme si že su "normálne" sa niekomi môžu zdať nenormálne. Takže preto by som povedla ž normalita je to čo je živé.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 152 475 B vygenerované za : 0.135 s unikátne zobrazenia tém : 50 314 unikátne zobrazenia blogov : 898 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

V kontexte blogu Nadji som si dovolil k problematike zaujať obšírnejší názor. Naozaj musíme poznať takmer všetko, aby sme si z toho mohli vyberať pravdu? Naozaj musím poznať pokiaľ možno všetku pravdu protistrany, aby som mohol povedať, ale aj nepov...

citát dňa :

Obráť tvár k slnku a všetky tiene padnú za teba.