Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Nikdy tu nebude dobre .

134
reakcií
300
prečítaní
Tému 10. apríla 2020, 12:20 založil Čeka.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Čeka muž
   10. 4. 2020, 12:20 avatar
No nie je to super takýto útok na Matoviča a gramatiku ???

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Bijoux


2.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 17:52 avatar
Je to super!!!!   
Ak si toto p. Matovič prečíta, tak sa z toho hádam aj poserie.    Jediné šťastie, že ústavná väčšina voličov Slovenska do písmena počúva nariadenia vlády a j ich plne rešpektuje. Uvidíme ako sa p. Matovič vysporiada v boji s koronavírusom v našich osadách, verím, že p. Pelegríny mu už nebude viac hádzať polená pod nohy, tak ako mu ich hádzal, keď cigánov vrátiacich sa z Británie nedával do karantény už 1. marca, toto prízvukoval na tlačovke z Krompách.
Súhlasí Kasafran


68.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 4. 2020, 14:11 avatar
Temnýmyseľ, p. Pelegríny mu hádzal polená pod nohy??? 
Zopakujem príspevok z témy Igor: za vírus v osadách môže Pellegrini, za situáciu na cestách Lučanský

„Mimochodom, väčšina pozitívnych prišla do osád od 5. do 20. marca, t. j. za predošlej vlády.“ www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

„Ako spresnila */Renáta Hudáková z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva /, muž sa vrátil na Slovensko 30. marca, keď so sebou priviezol aj časť svojej rodiny. „Išiel naspäť do Anglicka a v nedeľu (5. 4. ) sa vrátil druhýkrát s ďalšou skupinou," povedala.“ www.tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

„Poslankyňa parlamentu a exministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) na tlačovej konferencii pripomenula, že prvé návraty Rómov na územie Slovenska boli evidované 18. marca. Ich počet potom podľa nej kulminoval až okolo 27. marca, teda v čase, keď už vládol súčasný kabinet.“ www.dnes24.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skTento odkaz smeruje mimo DF.sk


http://www.youtube.com/watch?v=BtfouYWuDB4 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Začiatok od 9 minúty

Neviem na internete nájsť, ale pamätám si vyjadrenia Igora Matoviča /i Borisa Kolára/, že Pellegriniho vláda má len kúriť a svietiť, ako aj to, že o pandémiu sa začal zaujímať až po prezidenke, ktorá bola z oficiálnych predstaviteľov SR jediná, ktorá sa dotazovala o danej situácii na Slovensku... viac verím vyjadreniam Sakovej a Pellegriniho ako Matovičovi, už len preto, že ich vyhlásenia je možné overiť /napríklad médiami „vyňúrať“ – napr. zo zápisnice z vtedajšieho krízového štábu, kde Matovič je proti sprísneniu opatrení, tak ako o tom hovorí Pellegrini/, len, žiaľ, ešte vždy, hoci už dávno je po voľbách a máme tu vážnu „nepolitickú“ krízu, pretrváva „leboficoizmus“ /teraz „pellegrinizmus“/, ktorý sa drží aj médií, ktoré nebudú, myslím si, konfrontovať jednotlivé vyhlásenie so skutočnosťou...

 
Súhlasí Kasafran, Temnýmyseľ


69.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 4. 2020, 14:22 avatar
Ono je to tá kárička . Pamätáš keď Fico začínal každú tlačovku lebo Radičovej vláda. 10 rokov mu to vydržalo .

Nie nie ani Fico neukázal na Radičovej vládu a jej chyby ale svoju malosť . Vyhovoriť sa . Tým škodil sebe .

Pele chudák nemohol že ale to Ficova vláda.

2 ročné pôsobenie v premierskom kresle zvládol excelentne čo priznalo i veľa politikov súčasnej vlády , lebo tvrdiť opak by mohlo byť veľmi smiešne .

Pellegríny je historicky najúspešnejší premier všetkých čias . Dokonca u mňa preskočil i Dzurindu .

Všetky slová po voľbách koho Matovič zavrie komu zoberie majetok atd sú len reči ktoré škodia jemu samemu.

Je po volbach a na čo reči ??? Slubil zavrieť Pellegríniho ??? Veď nech ho žaluje nie o tom kecá ! Slubil že Počiatkova vila je majetok štatu SR nech mu ju zoberie a nie o tom kecá .

Treba už pochopiť že karty sú rozdané
Súhlasí J.Tull


96.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 4. 2020, 11:55 avatar
(69) Osvietený,
nože skús, ako človek "ovládajúci" slovenský pravopis, dať svojej mamičke zistiť, koľkých pravopisných chýb si spravil len
v tomto svojom príspevku...
Aj keď nie je slovenčinárkou, určite s veľkou hrôzou zistí, že jej syn Eduard - maturant - v 16 vetách tohto príspevku spravil neuveriteľných 41 chýb!!!
Je veľmi zaujímavou skutočnosťou, že chlapík, zrejme so základným vzdelaním, ktorého príspevok Ti poslúžil na vypísanie tejto témy, sa dopustil približne 29 chýb...!


97.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 4. 2020, 12:03 avatar
Kasafran . Pripúšťam chyba sa stane interpunkčné znamienko veľmi neprežívaj .

Budem rád ak uplatníš sebareflexiu v tvojich príspevkoch .

Ak budeš robiť toľko chýb ako ja budem veľmi spokojný.

Tie tvoje plagiaty otáznikov si vopred prečítaj.

Jedna tvoja téma

Horúca politická jeseň

Horúca politická jeseň

Rok? ?2019? ?je rokom? ?30.? ?výročia prevratu a podvodu rafinovane maskovaného pod klamnými názvami? „?nežná?“ ?či? „?zamatová?“ ?tzv.? ?revolúcia.?

Iluzionisti a manipulátori,? ?ktorí majú? „?sofistikovane rozpracovanú?“ ?našu mladú slovenskú generáciu? ?-? ?ktorú naposledy cynicky,? ?ale úspešne zneužili v tzv.? ?kuciakiáde na deštrukciu Vlády SR? ?-? ?sú určite dôkladne pripravení podkúriť pod kotol udalostí vedúcich smerom k? „?majdanizácii?“ ?Slovenska.? ?Komu podkúria,? ?koho budú v tom kotly variť,? ?smažiť, piecť...? ?a pre koho najmä bude táto jeseň bolestivo horúca??

Pre všetkých nepripravených,? ?ktorí sa klamú výhovorkami a opájajú planou nádejou? „?veď už to nejako dopadne?“?,? ?len aby nemuseli nič robiť.? ?Ale aj pre tých,? ?ktorí nedokážu? - ?najlepšie preventívne,? ?čiže už pred? „?celokozmopolitnými oslavami víťazného novembra?“ ?-? ?oponovať aktivitám síl,? ?ktoré ani slovenskú rovnoprávnosť,? ?ani štátnosť a zvrchovanosť nikdy nechceli a aj v súčasnosti robia všetko pre to,? ?aby tieto hodnoty definitívne zničili.?

Je povinnosťou všetkých,? ?ktorí s týmto trendom? „?likvidácie všetkého slovenského?“ ?nesúhlasia,? ?aby sa zjednotili a postupovali spoločne proti nepriateľovi,? ?ktorý už svoj jednotný cieľ má a má aj? „?strieborniakmi?“ ?zoradené šíky odrodilcov a zapredancov.? ?Nemala by ich? ?-? ?a celý slovenský národ? ?-? ?zjednotiť naša? „?najstaršia,? ?najzaslúžilejšia,? ?najvýznamnejšia...?“ ?celonárodná inštitúcia?? ?Keď nie ONA,? ?tak inteligencia?!

Povinnosťou inteligencie? ?-? ?v zatiaľ ešte aspoň formálne? „?zvrchovanom,? ?demokratickom a právnom štáte?“ ?-? ?je predovšetkým to,? ?aby nielen predpovedala a komentovala stupňované ohrozenie,? ?ale sa proti nemu aj aktívne postavila a prevzala spoločenskú iniciatívu a našla aj navrhla východisko?!

My, KORENE a naše združenia, národne uvedomelej slovenskej inteligencie? ?sa k tejto povinnosti a k svojmu podielu morálnej a spoločenskej zodpovednosti? „?na čele zápasov v službe národu a vlasti?“ - ?už tradične,? ?hrdo a čestne? ?-? ?hlásime a celej našej slovenskej spoločnosti navrhujeme:?

Je najvyšší čas vyhlásiť celonárodnú občiansku mobilizáciu pod spoločným heslom? „?BRÁŇME SI VYBOJOVANÉ?!“ ?a spoluprácou zjednotiť všetky bojaschopné národné sily pod hlavným spoločným heslom? - „?ZA SLOVENSKÉ SLOVENSKO?!“

Slováci,? ?uvedomme si s plnou vážnosťou,? ?že? - ?tak ako to bolo takmer vždy v našich dejinách? - ?čas ani tento raz nehrá pre náš národnoštátny prospech?!!!

Výbory združení slovenskej inteligencie a Rada osobností

Akademický? ?maliar Vliam Hornáček, predseda


101.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 4. 2020, 12:34 avatar
(97) Osvietený,
veďže sa až natoľko nezhadzuj - porovnávať pravopisné a gramatické chyba s otáznikovou poruchou vzniknutou pri kopírovaní niektorých textov iného formátu naformát DF, to skutočne dokáže len a len "inteligent" Tvojho kalibru...
Dal si už ten svoj text (69) posúdiť svojej mamičke, alebo nato vôbec nenájdeš odvahu...?


119.
označiť príspevok

Starý chren muž
   13. 4. 2020, 12:56 avatar
Kasafran. Netvrdím, že tam nemá chyby, ale 41 ich nie je. Napočítal som niečo cez 20. Mohol by si ich uviesť? Tých 41?


105.
označiť príspevok

kntsz muž
   12. 4. 2020, 12:56 avatar
69-
ja by som si ešte počkal.
Povedal by som, že koronavýrus hrá do karát ficíkovej chunte aj s oligarchami, lebo na ich riešenie súčasná vláda nemá čas.
Životy sú prednejšie.
Napriek tomu sa už udiali niektoré základné kroky či už na spriechodnenie justície, alebo odstavovanie od zlodejín. (hmotné rezervy, štátne lesy, PPA...)
Súhlasí ardun


71.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 4. 2020, 14:46 avatar
Temnýmyseľ, zopakujem z inej témy:
"nezáleží na tom, kto má aký hlas, kto má viac, či menej emotívne prejavy... ale viac záleží na tom, aké skutky robí a ako vníma svoju zodpovednosť za ne... ako zodpovedne, bez výhovoriek, si stáť za svojimi rozhodnutiami, ako dokáže, v prípade premiéra, riadiť štát... "
Nuž a podľa môjho názoru Igor Matovič nedokázal prekročiť /až do včerajška, kedď sa chvalabohu už na obrazovkách neukázal/ prekročiť svoj vlastný tieň. Nemal tlačovú besedu nie trikrát, nie dvakrát, ale ani raz, hoci predtým hromžil snáď na všetkých, vrátane na vlastných partnerov, ktorí mu vraj uštedrujú údery do chrbta. Temer zakaždým brýzgal na minulú vládu a osobnými útokmi predovšetkým na bývalého premiéra, ktorý potom následne po viacerých takýchto nevyberaných útokoch reagoval.
K tým cigánským osadám. Ak vyčíta Pellegrinimu, Sakovej, že neposielali cigáňov do št. karantény* /pod hrozbou pokuty boli, tí, čo prišli "na vlastnú päsť" posielaný do povinnej domácej/, prečo potom podobne nevyčíta hlavnému hygienikovi to isté, nevyčíta mu, že to na vtedajšom krízovom štábe nepredniesol takúto požiadavku, ale namiesto toho ho nazýva hrdinom, keď i na jeho popud sa vraj začalo so št. karanténou pre všetkých navrátilcov. Prečo nevyčíta sám sebe, že ako prizvaný budúci premiér to v tej dobe Pellegrinimu nenavrhol, ba radil presný opak, prečo nevyčíta sám sebe, že prišiel sa takýmto nariadením hoci mal na to dva týždne... namiesto toho sa sťažoval, že ľudia mu dali mandát na boj s korupciou, mafiou a nie na boj s pandémiou, na ktorý nebol pripravený...

Pevne dúfam, že sa umúdri a nebude sa pretŕčať pred kamerami so svojimi "rýchlymi nápadmi", ktoré nemá prediskutované s odborníkmi, koaličnými partnermi... ale príde, keď už, potom s reálnymi odbornými riešeniami, opatreniami...

 
Súhlasí Kasafran, Temnýmyseľ


93.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   12. 4. 2020, 11:22 avatar
71. Jethro, ak dostal mandát na boj s korupciou a mafiou, tak nech bojuje, nech sa nemieša do boja proti koronavírusu a nechá to na odborníkov a nech ich plne v tomto boji podporí. Že to nedokáže? To je jasné každému okrem neho a preto sa tešme z jeho komičnosti, aspoň nech takto drží národ v stave veselej mysle, keď ja ju mám temnú.    
Súhlasí J.Tull, Kasafran


94.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 4. 2020, 11:37 avatar
Temnýmyseľ , jedna vec, čo sa týka ekonomiky, je pre nás veľké plus. Budeme mať totiž v ďaka tejto vláde o 7 miliárd dubáčikov viac, lebo na rozdiel od tej minulej ju nerozkradnú - ergo o tieto peniažteky budeme mať viac... 

Súhlasím, až na to, že dúfam, že dokáže dať na odborníkov... podporiť ich. Prvý krôčik už asi urobil, keďže sa vytratil z obrazoviek, keď predtým viac chaosil, zbytočne vnášal rozpor...
 
Súhlasí Temnýmyseľ


95.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   12. 4. 2020, 11:40 avatar
Dočkám a uvidím. Dnes je krásne, na skútrik ako stvorený čas a ja čučím doma na zadku     Ale asi po obede to po okreskách rozbalím a neporuším tým žiadne nariadenie vlády.  
Súhlasí J.Tull, Kasafran


98.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 4. 2020, 12:22 avatar
(95) Jasnýmyseľ,
odporúčam Ti prevetrať sa spolu svojou ženuškou - nenechaj ju "čučieť" doma...
Súhlasí Temnýmyseľ


99.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   12. 4. 2020, 12:25 avatar
Kasfran, musím ísť. Zdurila ma od počítača, musel som na slniečko sa ísť vyvaliť. Ibaže ja som po 10 minútach červený ako panna pri pohľade na mužský úd a terazky ma už nevyháňa.     
Súhlasí Kasafran


106.
označiť príspevok

kntsz muž
   12. 4. 2020, 14:43 avatar
71- Tull
Nepreháňaš to so svojimi názormi?
Niektoré tvoje tvrdenia sú na vode - min. však na neoverených informáciách podobne zaujatých.
Súhlasí ardun


107.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 4. 2020, 16:08 avatar
kntsz, mohol by si byť konkrétnejší a viesť, ktoré tvrdenia "sú na vode - min. však na neoverených informáciách podobne zaujatých"?
? 
Súhlasí Kasafran


110.
označiť príspevok

kntsz muž
   12. 4. 2020, 22:22 avatar
Čo vieš o Matovičovom tieni? Premierom nie je ešte ani mesiac a od počiatku chráni naše životy - aj ten tvoj, nie sme už najmladší. Že to manažuje dobre si pozri na situácie v okolitých krajinách. Či stále šašo - blázon podľa Danka a Fica? a Tulla?
Ak by "brízgal" na smerácku vládu oligarchov 24 hodín denne, stále to bude málo......
Matovič nerozhoduje o tom aké sa zavádzajú opatrenia, iba sa prikláňa k rozhodnutiam väčšiny - ani sám hlavný hygienik.
Matovič rozhodol, keď dal do krízového štábu, ktorý o tom rozhoduje tých najkompetentnejších, ktorých nám môže závidieť celý svet. (Krčméry, Mistrík....)
Ty si bol na tom rokovaní, kde bol Matovič s Pelegrínim? Porozprávaj ešte nejaké podrobnosti. Takže Matovič mal rozhodnúť tam kde bol Pelegríni ešte premiérom? Divné máš merítko.....
Na jednej strane mu vyčítaš, že je stále na tlačovkách o koronavíre a na druhej mu vyčítaš keď povie, že by mal hlavne riešiť to, na čo dostal od ľudí mandát. Obávam sa že tvojou prioritou je hlavne to vyčítanie....
Asi by si mal predsa len Matoviča počúvať pozornejšie, lebo by si vedel, že prezentuje hlavne kolektívne rozhodnutia a nie svoje osobné názory. Osobné názory začal premieľať hlavne Sulík a to po tom keď mu nerezalo kolektívne rozhodnutie vlády, kde bol prehlasovaný.
Súhlasí Starý chren


112.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 4. 2020, 10:27 avatar
kntsz, neuviedol si ani jedno jediné moje tvrdenie, ktoré by bolo "na vode - min. však na neoverených informáciách podobne zaujatých"?"
Kde som tvrdil: že je "šašo - blázon"? Niečo o tom, že neprispieva i jeho vláda k ochrane pred pandémiou, že nepokračuje , nenadväzuje na opatrenia bývalej vlády? Kde som tvrdil, že Matovič mal rozhodnúť tam kde bol Pellegrini premiérom? Existujú predsa zápisnice z krízových štábov, z ktorých je možné vyčítať čo povedal... je možné dohľadať i jeho vyjadrenia o kúrení svietení... kto rozhodol o cestných kontrolách nariadení počas veľkonočných sviatkov /deň pred.../? Krízový štáb?

"Osobné názory začal premieľať hlavne Sulík a to po tom keď mu nerezalo kolektívne rozhodnutie vlády, kde bol prehlasovaný"
Tak tomuto nerozumiem, v čom bol Sulík prehlasovaný? ... ktoré kolektívne rozhodnutie máš na mysli? A hlavne, nič som v tomto zmysle nepísal. Kritizoval som Matoviča, za to, že sa verejne sťažoval, nielen na Sulíka, že ho udierajú do chrbta...
 


113.
označiť príspevok

hokejis muž
   13. 4. 2020, 10:33 avatar
Mali by sme byť vdačný Pellegrínimu že tuším ako prvý v EU zaviedol opatrenia a díky tomu sme na tom lepšie ako iné krajiny
Súhlasí djjaro


114.
označiť príspevok

djjaro muž
   13. 4. 2020, 10:41 avatar
113Spravil to,, SUPER ,,


115.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 4. 2020, 10:41 avatar
Zaviedol ich buď Kotleba alebo hlavý hygienik


116.
označiť príspevok

djjaro muž
   13. 4. 2020, 10:43 avatar
Tak potom diky aj Kotlebovi aj hygienikovi    
Súhlasí hokejis


117.
označiť príspevok

kntsz muž
   13. 4. 2020, 11:57 avatar
Ále uviedol Tull.
Iba si navrávaš, že nie. Alebo, že by osočovanie Matoviča bolo takou samozrejmosťou, že si útoky na neho už ani nepripúšťaš?
Teda znovu k „71“:
Už tvoj preslov v úvode je príznačný.
Matovič nedokáže prekročiť svoj tieň? Ako môžeš poznať dôvody jeho častejších vystúpení ako premiera a neponechaní to na nižšie kádre? Vedz, že má k tomu dôvody, ktoré splnili a plnia svoj účel. Čo ťa oprávňuje z neho robiť nebodaj nejakého narcisa s nejakým pomyselným tieňom? Poznáš pozadie tohto jeho rozhodnutia, alebo máš k dispozícii nejaký lekársky dokument o jeho diagnóze? (dohady na vode a mimo realitu)
To, podľa teba brízganie, je len slabý odvar z toho ako tu z neho minulá vládna garnitúra cielene robila blázna a šaša 8 rokov. Netvrdím, že aj ty, ale svojim vyjadrením sa pridávaš na konkrétnu stranu a teda ťa s ňou dôvodne spájam.
Čo bude nasledovať ak bude mať Igorova vláda viacej času aj na to, na čo bola zvolená, sa dozvieme a ty sa asi dozvieš obsah slova brízgať. Zostavu na dokazovanie už Matovič zrealizoval. Takže akékoľvek obviňovanie, či narážky a útoky proti nemu sú dnes naozaj na vode a bez dôvodných argumentov. Budúcnosť ukáže pravdu kto tu brízgal.
To, čo mal, či mohol Matovič robiť, keby bolo keby a ako by bolo či malo byť, keď všetka výkonná moc bola stále v rukách Pelegríniho je čo? Nie sú to dohady? Nie je to na vode?

Ja dúfam, že sa Matovič „neumúdri“ a bude to robiť tak, ako to robí.
Výsledky svedčia o tom, že to robí dobre.


118.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 4. 2020, 12:33 avatar
kntsz, Matovič ako opozičný poslanec, v podstate len brýzgal na minulú vládu. Usporadúval kopec tlačoviek, nadával Smeru do mafiánov, zlodejov a to bez toho, aby mal konkrétne dôkazy... teraz ako premiér, v tom, že snáď pri každej tlačovke si nezabudol kopnúť hlavne do Pellegriniho, pritom, podľa mňa, nielenže nemal opodstatnený dôvod, ale v tejto koronasituácii, si to mal odpustiť - ergo nedokázal prekročiť svoj tieň.
Je pravda, že odkazoval vláde, že má už len svietiť a kúriť? Je pravda, že sa zúčastňoval vtedajšieho krízového štábu a tam sa vyjadroval, že je proti sprísneniu opatrení, tak ako o tom hovorí Pellegrini, že s povinnou št. karanténou prišiel až po dvoch týždňoch vládnutia /nevyčítam, že prišiel neskôr, ale, že to vyčíta minulej vláde, ktorá bola v inej situácii, pričom postupne prijímala rozhodujúce opatrenia, pritom mala toho istého hygienika, ktorý s týmto návrhom prišiel za novej vlády/.../ a prijímala... atď.? alebo nie?
Pozri si video, pretože tam sú v tvrdenia, ktoré som písal. Napíš, ktoré z nich je nepravdivé, prípadne na vode? Vedel by si mi odpovedať na posledný odsek v mojom príspevku /112/:
"Osobné názory začal premieľať hlavne Sulík a to po tom keď mu nerezalo kolektívne rozhodnutie vlády, kde bol prehlasovaný"
Tak tomuto nerozumiem, v čom bol Sulík prehlasovaný? ... ktoré kolektívne rozhodnutie máš na mysli?
 


120.
označiť príspevok

kntsz muž
   13. 4. 2020, 17:57 avatar
Tull, myslím, že už nemá význam detailnejšie reagovať.
Stojíme na opačných pozíciách a každý si hájime svoje.
Na jedno však musím zareagovať predsa.
Keď vládol Fico, tak mal v rukách všetky "dôkazy" on, celá exekutíva a ukazuje sa, že aj časť súdnictva mu bola k dispozícii.
Inak povedané čo chcel to dokázal.....a matovič bol od dokazovania odstavený.
Ak tento vírus ako tak prežijeme sľubujem ti za Matoviča, (aj keď by som nemal), že všetko čo tvrdil ako opozičný bola pravda. Aj die stá milióny Ficove na Belize.
Ak by jeho kritika z minulosti bola nepravdivá, tak už je dávno odsúdený. Fico mal k tomu všetky "dôkazy" a vedz, že ich využíval - nepomohlo......
Autorom výroku "svietiť a kúriť" je pôvodne Fico, ale to už si asi nepamätáš.
Sulík sa zdržal hlasovania vo vláde ohľadne opatrení, ktoré sú teraz zavedené cez veľkú noc.
Na tom by nebolo nič zlé, pokiaľ by za to na druhý deň neohováral Matoviča.


121.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 4. 2020, 18:17 avatar
kntsz, namiesto toho, aby si reagoval, vôbec nemusíš detailnejšie, stačí uviesť v čom Pellegriny klame v uvedenom videu, v ktorom sú lepšie uvedené aj mnohé moje tvrdenia - stručne uviesť ktoré z mojich tvrdení je nepravdivé, stojí na vode - sem ťaháš Fica, ktorého som nevolil /vôbec ho nemusím a ani v minulých voľbách som ho evolil a nevolil som ani Pellegriniho v tých posledných...
Pokiaľ si dobre pamätám Sulík kritizoval Matoviča za blackout /a nebol v tom sám... /... len tak mimochodom, keď už hovoríme o odbornosti poplietol si blackout /o ktorom niečo málo viem, keďže som robil v EMO.../ s lock-outom... ale to len na okraj k jeho "rýchlym" vyjadreniam...


122.
označiť príspevok

hokejis muž
   13. 4. 2020, 18:28 avatar
kntst nepotrebuje žiadne dôkazy on je len nasmerovaný jedným smerom a klapky na oči


124.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 4. 2020, 18:46 avatar
hokejis, u neho som si už zvykol... čudujem sa však Starému chrenovi, hoci stavím sa, že rovnako neuvedie moje /Pellegriniho, Sakovej/ tvrdenia, ktoré z nich sú nepravdivé, či stoja na vode 
 


123.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 4. 2020, 18:29 avatar
kntsz, keď Fico hovoril o "svietení a a kúrení", odvolával sa na "leboradičová" ... tak je to zlo, ale keď ho v tomto prekonáva Matovič, tak vtedy je to ok...  ...nehovoriac o tom, že sme v inej situácii...

Mimochodom fandím Matovičovi, pretože tým fandím aj sebe, že sa poučí, a vyvaruje sa zbytočných chýb a bude skôr ľudí spájať, než rozdeľovať, ako aj hlavne, stane sa skutočným premiérom - teda, že nebude robiť, vyvaruje sa nováčikovských chýb v čo možno najväčšej miere...

 


125.
označiť príspevok

kntsz muž
   13. 4. 2020, 19:32 avatar
123-
aj ja fandím, že sa Matovič poučí len nie v tom, v čom naznačuješ ty.
Poučí sa z "nežnej" revolúcie t.j., že nežná revolúcia neexistuje a že dokončí to, čo sa v 89-tom začalo a nedokončilo.
Spájanie sa s lumpami tak ako to bolo doteraz dúfam, že už raz pre vždy skončí.
Mančaft si už k tomu zostavil. 
Súhlasí Osvietený


126.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 4. 2020, 10:42 avatar
kntsz, podľa môjho názoru spájanie sa s lumpami neskončí s tým, že sa vymenia ľudia... skončí vtedy, keď to jednoducho nebude možné, nie z hľadiska trestnoprávneho*, ale kým nebude prijatý taký systém, systémové opatrenia, z ktorého môže dôjsť k takémuto spájaniu len veľmi ťažko...
Chyba po 89-tom bola v tom, že pripravil živnú pôdu pre lumpov...

*aby sme si rozumeli, tým nechcem povedať, že trestnoprávna zodpovednosť nemá zmysel, práve naopak. Treba trestne stíhať všetkých, ktorí sa previnili a je jedno z akého sú košiara... musí ísť ruka v ruke so systémovými opatreniami, ktoré by mali vyrastať z analýzy príčin vzniku možností bačovania lumpov...
 


127.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 4. 2020, 10:52 avatar
kntsz tiež mu fandím . Matovič nemá na výber či svoju funkciu zvládne . On ju zvládnuť musí . A rovnako nemáme na výber ako voliči . Slovensko dalo Matovičovi mandát a Matovič na výber nemá. Želať niečo zlé Matovičovi znamená želať zlo pre Slovensko.


128.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 4. 2020, 10:57 avatar
Prázdne reči. Každý máme na výber a to v každom okamihu nášho života.


129.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 4. 2020, 11:07 avatar
-era-, nebudem teraz polemizovať o tom, či máme na výber... len chcem vyjadriť svoj súhlas, nie so všetkým čo napísal Osvietený /127/, ale podpisujem sa pod
"Želať niečo zlé Matovičovi znamená želať zlo pre Slovensko."
Pretože každá iná alternatíva je komplikáciou, ktorá by znamenala minimálne predlžovanie daného krízového stavu. Ideálne by bolo, keby politici prestali na seba kydať, uzavreli dočasné prímerie, využili odbornosti, skúsenosti aj politické... ergo podali si ruky i Matovič s Pellegrinim /veď pri preberaní vlády tak už urobili.../
 


130.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 4. 2020, 11:24 avatar
J.Tull to by museli opustit tie obrovské egá a populizmus aspoň na dobu pandemie .Škoda , že je to uplne nemožné.


133.
označiť príspevok

havran
   14. 4. 2020, 11:54 avatar
Osvietený-kým existujú takí nemožní ľudia ako ty vždy budú pripravení ľudia , ktorí ťa musia zastaviť. Keby sa prebojoval vo voľbách na čelo mastný vlas /tvoja láska/ tak by na Slovensku boli celkom iné číska smrtnosti korony.
Súhlasí Kasafran


131.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 4. 2020, 11:47 avatar
129. Ono - želať komukoľvek niečo zlé je nemorálne, takže o takom čomsi slušný človek ani neuvažuje.
Súhlasí Kasafran, J.Tull


132.
označiť príspevok

hokejis muž
   14. 4. 2020, 11:50 avatar
Edo zvykne-zelat zlo
Súhlasí Kasafran


134.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 4. 2020, 13:52 avatar
-era-, predpokladám, že tým želaním zla pre Matoviča, sa myslí jeho nezvládnutie svojej funkcie, aby mohlo dôjsť k výmene za schopnejšieho... nepatrím medzi takto uvažujúcich, ba práve naopak, podľa mňa, je to, samozrejme za tejto situácie, nedobré zmýšľanie... 
Súhlasí -era-


135.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 4. 2020, 14:06 avatar
A preto ani nikdy neuvažujem týmto smerom.
OLANO ako aj každá iná strana, kandidovala vo voľbách preto, lebo chce plniť svoj program, svoje ciele voči Slovensku v reálnom živote. To jest má vôľu niečo robiť.
A toto je pre mňa podstatné. Mať vôľu.

Lebo ak niekto napíše, že človek nemá na výber, to potom znamená, že je nejakým činom donútený zvonka robiť niečo, či už to chce, alebo nechce.
Ak by to bolo tak, tak potom "s pánom bohom" s nami aj s celou vládou.

Ale tak to nie je.

Podstatné je, že človek chce, že má vôľu niečo vykonať, niečo dosiahnuť - potom, samozrejme, ako následok tejto vôle, musí niečo urobiť tak a nie inak. Ale jeho vôľa je prvotná. A táto vôľa by samozrejme mala byť postavená na jasných ideách, na jasných predstavách cieľa. A to je to podstatné.


92.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   12. 4. 2020, 11:17 avatar
68. Ahoj Jethro.
V mojich príspevkoch vždy hľadaj iróniu a dvojzmysel, ba až cynizmus.
Takže ak si prečítaš môj príspevok č.2 v tomto duchu, tak ho uvidíš v úplne inom pohľade, ktorý plne koreluje s tvojím č. 68. 
Súhlasí J.Tull, Kasafran, djjaro


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 17:56 avatar
Každopádne spomenute nariadenie tak u Peleho i u Matoviča vydal krízový štab ani jeden z premierov na tom nič nemenili


4.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 17:58 avatar
Kto predsedá krízovemu štábu?
Kto vydáva nariadenia vlády?
Kto sabotuje nariadenia vlády?
Súhlasí Kasafran, J.Tull


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 18:04 avatar
Premier je len výkonným organom .
Ani Pele ani Matovič neurobili nič iné len to čo nariadil krízový štab . Ani najmenšie vylepšenie ani vyhoršenie.
Máš nejaku znalosť že by si Matovič alebo Pele vymysleli niečo nad rámec ? Lebo ja nie .


6.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 18:08 avatar
Kto menoval krízový štáb??
Edo.      Nakoniec p. Matovič vlastne nič nerobí iba poslušne vykonáva to, čo mu nariadí ním menovaný štáb.    ON vlastne ani nie je potrebný a samozrejme, že ON nevymyslel nič nad rámec "rozkazov" krízového štábu, iba policajný prezident neskutočnwe sabotoval nariadenia krízoveho štábu, nie nariadenia vlády SR.    
Súhlasí Kasafran, J.Tull


9.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 4. 2020, 18:16 avatar
Myslím si, že tá vec s tými kontrolami bola zle odkomunikovaná. Matovič sa bude asi musieť vyjadrovať polopatickejšie.
Súhlasí Osvietený


12.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 18:22 avatar
Jáj, tak myslíš?
P. Matovič ako opozičný poslanec VŽDY vedel ako a malo konať!!!! Čo sa malo robiť. Terazky s varí musí učiť a zastrieľať???     Zabudol ako ON vždy všetko vedel dokonale?     
Súhlasí Kasafran, J.Tull


15.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 4. 2020, 18:25 avatar
Neviem aký máš problém. Zatiaľ neurobil žiadnu chybu.
Súhlasí Osvietený


87.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 4. 2020, 18:12 avatar
Starý chren, neurobil chybu? Začnem všeobecne. Premiér ani zďaleka nemusí byť tým najmúdrejším, najlepším /na rozdiel od Matoviča, ak si človek domyslí jeho mnohé vyjadrenia, z ktorých je to možné vyčítať - on je naj, len mu všetci podrážajú nohy... / vševedkom. Môže sa obklopiť najlepšími odborníkmi, najskúsenejšími... môže byť v kontakte aj s odborníkmi, politikmi nielen doma, ale aj v zahraničí... môže sa radiť s tými najlepšími v danej problematike, ale potom musí rozhodnúť on /v súčinnosti so svojou vládou.../ a to v plnej miere, bez výhovoriek, preberajúc zodpovednosť za svoje rozhodnutie... a riadiť štát. Spoza mikrofónu sa to však nedá...
 
Súhlasí Kasafran


86.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 4. 2020, 17:52 avatar
Starý chren, zle odkomunikovaná?  ... na tlačovke? Tlačovka je na to, aby sa podľa nej vykonávali opatrenia? ... alebo má nariadenie vydať vláda, ktorá ich svojimi ministrami, v tomto prípade ministerstvo vnútra posunúť ich svojim "výkonným zložkám" - až k policajtom, ktorí ju musia bez reptania plniť, tak ako im nakázali ich nadriadení... a za vládne nariadenia nesie plnú zodpovednosť premiér. Pokiaľ dobre viem v nariadení nebolo uvedené, že sa má kontrolovať "námatkovo"... zručnejší v hľadaní iste dokážu, skôr než ja, nájsť znenie daného nariadenia...
 
Súhlasí Kasafran


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 18:12 avatar
Ano čo sa týka kovidu robí Matovič presne na pokyn hlavneho hygienika a krízoveho štabu . To isté potvrdil i Pele , že robil iba to isté. To je ťažko povedať kto chybne konal . Ale faktom je že krízový štáb prijal rozhodnutie na kontrolu aut . Či malo byť každé alebo každé desiate asi nedotiahli . Ano toto nariadenie nariadil Matovič ale nevymyslel ho ani nevylepšoval


10.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 18:18 avatar
Edo v takom prípade aký nastal teraz musí mať hlavné slovo ten, čo sa tomu rozumie a vie predvídať ako sa bude kovid správať, ako je správne zareagovať, čo robiť, čo nerobiť, ALE...
Práve teraz som v rádiu počul p. Sulíka, že od utorka "chce" aby sa otvorili obchody mimo nákupných centier, lebo ekonomika....
To znamená, že pravoslávni vihdňare nebudú cestovať na sviatky domov? To iba kresťania? Že sa teraz tie 10 tisíce vihodňarov v utorok sa vrátiacich do Pozsonya už sú preliečení?? Bez kovidu?
Neskutočne zmätočne sa na verejnosti páni z vlády vyjadrujú, neskutočne.   
Súhlasí Kasafran


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 18:22 avatar
Vychodnari su raz taký všetci chlastaju z jedneho pohára v čase kovidov a vyboskavaju ikonky lebo chuj pan farar tiež nemal rozum .

Premier nemá ako predvídať na to ma postup iba hlavný hygienik a krízový štab nie premier . Premier nie je lekár ani virolog .

Predsav si tam premiera Janka Ľuptáka alo Magoša , ktorý doporučil neumývať si ruky a zase odhalil spirsahanie


16.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 4. 2020, 18:25 avatar
Všetci, hovoríš? Aj náš Ondrej? Hmhmhm... 
Súhlasí Kasafran


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 18:27 avatar
Nepresne som sa vyjadril reakcia bola na vetu

" To znamená, že pravoslávni vihdňare nebudú cestovať na sviatky domov?"


19.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 18:29 avatar
Ak píše všetci, tak všetci!!!     Nepapuľuj!!!!!   
Ondrej je šaľeni vihodňar???      
Súhlasí Osvietený


20.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 4. 2020, 18:32 avatar
Podľa jeho slangu typujem, že určite
Súhlasí Osvietený, Kasafran


22.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 18:35 avatar
Málo rozumiem slangu vihodňara, potom sa asi dobre ovláda, lebo som tu aj tebe po našsky písal a musím uznať, že si sa chytal, ty asi budeš nejaký polovihodňar.    
Súhlasí Osvietený


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 18:36 avatar
Dve romovia sa dotrepali do kostola a mali dva pivá
Súhlasí Temnýmyseľ


26.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 18:44 avatar
Edo, toto vihodňar nikdy nenapíše!!!!!!    
Proste nie. Lebo nenapíše.  
Súhlasí Kasafran


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 18:48 avatar
To je možné
Súhlasí Temnýmyseľ


27.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 4. 2020, 18:47 avatar
22. Pôvodom som západniar, ale hovoria, že mám talent na reči, tak neviem


31.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 4. 2020, 18:53 avatar
Ja som tvrdý trnavák a čo má byť? Trnavské dzeci.


34.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 18:57 avatar
Nyšt.      


37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 18:59 avatar
Trnavaci sú tvrdasi tam aj mačka mnauká
Súhlasí Temnýmyseľ


39.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 19:00 avatar
Nepodpychuj do bíleho andela!! Andela ti.     


46.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 4. 2020, 19:04 avatar
Neeé andela ti, ale andela ci.
Súhlasí Temnýmyseľ, Kasafran


49.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 19:06 avatar
Prvá veta bola po trnafsky, druhá spisovne.  
Súhlasí Starý chren, Kasafran


62.
označiť príspevok

Starý chren muž
   11. 4. 2020, 06:43 avatar
Skór mnavká, alebo až mnafká s tvrdým n.


88.
označiť príspevok

0svietený muž
   11. 4. 2020, 20:55 avatar
Präkäkät, tak ty chceš vyučovať gramatiku.              
Hrubica, ako hrom. Nuž, nuž.Správne má byť: ....Východniari sú raz takí...../ lebo nominatív množného čísla/              Viem, že nevieš o čom je reč, lebo na ZŠ si si špáral v nose a potom už žiadna gramatika nebola.   
A mimochodom, správne sa píše bozk, bozkávať. Ale nezúfaj, môžeš nám porozprávať, ako si "kupoval" tri mobilné domy a pristála ti na záhrade tvojej mamy jedna maringotka. Ty náš americký výrobok.     
A nebyť toho, že sa ti na ňu poskladali dve Magdy, mama a sestra, nemáš ani tú.     


89.
označiť príspevok

0svietený muž
   11. 4. 2020, 21:34 avatar
Možno, niekedy, sem pastnem aj fotečku našej maringotky. To bude smiechotu.          
Haluzický papagáj Žako NAS.                  


103.
označiť príspevok

havran
   12. 4. 2020, 12:47 avatar
0svietený - najtrápnejšou haluzou je, keď si niekto dokazuje svoju veľkosť na trápnych hlúpostiach a takto sa vyhýba veciam ktorým nerozumie. Ty to robíš na dennej báze a daj si transfúziu. Skús sa trochu posunúť, keď ti to tvoj sklerotický mozog .
Súhlasí Kasafran


104.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   12. 4. 2020, 12:49 avatar
103. Zabudol si dopísať posledné slovo?
-Skús sa trochu posunúť, keď ti to tvoj sklerotický mozog -.....dovolí?      


100.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 4. 2020, 12:33 avatar
Temnýmyseľ , hlavné slovo bude vždy na premiérovi. Výkonné nariadenie dáva vláda, ktorá pod vedením premiéra musí pretaviť odporúčania, nech sú aj záväznými, do konkrétnosti.... celé riadiť, "zmenežovať ", samozrejme sledovať spätnú väzbu. Tým odborníkov má len poradnú funkciu, samozrejme nie krízový štáb, ktorého členmi sú aj premiér, minister zdravotníctva, vnútra...
 


102.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   12. 4. 2020, 12:36 avatar
Jethro. ON je výkonna moc, tak musí konať, ale zodpovednosť nikto nechce niesť. To nám dokazuje aj p. premiér, buď je na vine Lučanský, alebo Pelegríny, alebo hoc aj Boh, ale ON nie!!! 
Súhlasí havran


111.
označiť príspevok

Starý chren muž
   13. 4. 2020, 06:55 avatar
Ty by si sa priznal k zodpovednosti za chybu, za ktorú nemôžeš? Za to, že tvoj podriadený ťa nepochopil, alebo konal inak, ako si ty chcel, nesieš zodpovednosť ty? To sa mi zdá akési čudné. Však Matovič nepovedal, že majú kontrolovať, každé auto. Alebo povedal? Máš niekde jeho slová, že každé? Sem s tým. Ak to uvidím, zmením názor.


8.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 4. 2020, 18:13 avatar
Najhoršie je, že ten človek, čo útočí na Matoviča si neuvedomuje, že neškodí Matovičovi, ale hlavne sebe a nám ostatným.


11.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 18:20 avatar
Ahoj Slušný, ja útočím na každého   Ako tým škodím sám sebe?
V našom okrese je zatvorených 5 osád, v našej nemocnici sú už hospitalizovaní, aj na ventiláciu napojení, ak budú prví mŕtvi neviem, čo zastaví osadníkov.    


14.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 4. 2020, 18:23 avatar
Ja som nehovoril o tebe. Ani som nehovoril, že ten človek škodí tým, že útočí. Škodí skôr tým, ako sa správa, resp. ako sa chystá správať.


91.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 4. 2020, 10:37 avatar
Starý chren, Z časti máš pravdu. Tiež som chvíľu uvažoval, či mám byť v tejto dobe na neho kritickým. Dospel som však k názoru, že pred jeho prešľapmi nie je dobré zatvárať oči. Keby sa totiž nekritizoval, sotva by sa ich v budúcnosti dokázal vyvarovať. Myslím si, že oprávnená kritika je namieste, nech aj obsahuje výsmech, ale musí byť primeraný. Nie taký, akým je v odkaze v 1. príspevku a hlavne nemá byť nenávistná.
Nemôže to byť predsa podľa „Quod licet Iovi, non licet bovi - Čo je dovolené Bohovi, nie je dovolené volovi“. Alebo Matovič môže kydať na všetkých, ktorí s ním nesúhlasia, sršať ohňom a sírou na bývalú vládu... pritom bez akejkoľvek sebareflexiie? Ostatní majú držať hubu a krok, lebo je tu pandémia?  
 
Súhlasí Kasafran


108.
označiť príspevok

Starý chren muž
   12. 4. 2020, 17:11 avatar
Vôbec mi nevadí, keď niekto Matoviča kritizuje. Vadí mi len taký "frajer", ktorý si neuvedomuje, že škodí hlavne sebe a spoluobčanom.


109.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 4. 2020, 17:28 avatar
Starý chren, ak máš na mysli "frajerov", ktorí kritizujú spôsobom, ako v odkaze v 1. príspevku, potom súhlas...

Ešte poznámka, kritika na Matoviča - ani spôsob jeho kritizovanie nielen voči bývalým, ale aj voči svojom partnerom, tiež nie je práve najšťastnejší a rovnako, ak nie ešte viac /vzhľadom na jeho postavenie.../ škodí sebe a nám všetkým...
 
Súhlasí Kasafran


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 18:26 avatar
Peter zabudaš na jednu dôležitú vec v otazke či to Matovič zvládne . On nemá na výber on to zvládnuť musí a čo je ešte horšie že nemáme na výber ani ako voliči . Čiže boj s koronou bud zvladneme s Matovičom alebo s Matovičom


21.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 18:33 avatar
Edo. Na výber je vždy!! Iba si neviem terazky predstaviť, keby nedajbože padla vláda. Asi by nastúpila úradnícka, lebo voľby v takej podobe ako ich poznáme sú terazky nemožné. Samozrejme, že to nejako zvládneme, či už s p. Matovičom, alebo bez neho.
Otázkou ostáva, koľko bude obetí, koľko nezamestnaných, koľko zasamovraždených.....Tak ako ľudia zvládli pred 100 rokmi španielsku chrípku, tak nejako to hádam aj my zvládneme, ale otázky ostávajú.
Súhlasí Kasafran


25.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 4. 2020, 18:37 avatar
Samozrejme, že obete budú. Dôležité je, aby sme my občania a vláda čo najviac eliminovali počet týchto obetí, buď zdravotných, alebo ekonomických. Ak ale bude veľa takých machrov, ako ten, čo bol uvedený v prvom príspevku, tak to vidím veľmi tmavo.


29.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 18:48 avatar
Samozrejme, že bude veľa takých, lebo nič nelahodí duši Slováka ako vydrbať so systémom, aj ja špekulujem ako vydrbať, lebo v nedeľu chcem ísť na skúter a po okrese sa voziť je pomaly nemožné, lebo neexistuje v našom okrese jeden okruh, ktorý by mal viac ako 20 km.  Sme v podstate cestne priebežný okres. To za starých čias, to bola iná káva, ale taerzky sme sa rozdelili na tri a okruhy porezali na kúsky.    


30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 18:49 avatar
Uvidíme čo bude na ďalšej plačovke
Súhlasí Temnýmyseľ


32.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 18:56 avatar
Mal by k sebe angažovať p. Plačkovú.     


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 18:58 avatar
Treba myslieť i na ekologiu nie len kopu plastov
Súhlasí Temnýmyseľ


38.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 18:59 avatar
Myslíš na ten neskutočný kopec jednorázových rukavíc po uliciach sa váľajúcich?
Súhlasí Kasafran


42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 19:02 avatar
Myslím tie dva kopce Plačkovej


45.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 19:03 avatar
Mal si mne chlapcovi zo vsi jasne napísať, že na kozenky si myslel.     
Súhlasí Kasafran


41.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 4. 2020, 19:00 avatar
Neviem, čo máte za problém. Keby bol jak študentky automat bez citov, takého by ste chceli premiéra? Je mu ľúto ľudských stratených životov, záleží mu na spravodlivosti. Je autentický, na nikoho sa nehrá. Mne sa to páči. Aj Pre bol dobrý, len mal moc mentorský tón hlasu.


43.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 4. 2020, 19:02 avatar
Oprava: nie Pre, ale Pelle.


47.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 19:05 avatar
Nože nám dopraj trošku prekárania na účet p. Matoviča, ako verejný činiteľ toto hádam znesie.  
Súhlasí Starý chren


48.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 19:06 avatar
Ja nejako veľa Matovičovi zatial nevyčítam . Ani nemám čo . Len aby sme zase 12 rokov nepočúvali ako za to môže Radičovej vláda dnes že to Pele .

Čiže chce to opustit ego zamysleiť sa i nad kritikou a ono to pôjde


53.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 4. 2020, 19:16 avatar
Starý chren, nezáleží na tom, kto má aký hlas, kto má viac, či menej emotívne prejavy... ale viac záleží na tom, aké skutky robí a ako vníma svoju zodpovednosť za ne... ako zodpovedne, bez výhovoriek, si stáť za svojimi rozhodnutiami, ako dokáže, v prípade premiéra, riadiť štát...  


54.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 4. 2020, 19:19 avatar
A ty kde si bol Tull desať rokov?


56.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 4. 2020, 19:22 avatar
Starý chren, už som tam chcel i ostať, nebyť korony, tak tu už nie som... 


58.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 4. 2020, 19:31 avatar
A kde si bol?


59.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 4. 2020, 19:41 avatar
Starý chren, otázka znie, nie kde som bol, ale aké boli moje priority... df. z nich, z viacerých príčin vypadlo... 
Súhlasí Kasafran


60.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 4. 2020, 19:44 avatar
A to už ako? Zostaňte doma.
Súhlasí J.Tull


61.
označiť príspevok

Starý chren muž
   11. 4. 2020, 06:40 avatar
A aké boli tvoje priority. Mojou prioritou tiež nie je df. Ale akosi ma to nezaťažuje sem písať, lebo sem nepíšem odborné články. Iba diskutujem, vyjadrujem svoje názory. Keď niečo neviem, tak priznám, že to neviem a nechám sa poučiť aj od ľudí z df.
Súhlasí Kasafran


64.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 4. 2020, 09:44 avatar
Starý chren, internet, PC, všeobecne je zabijak času, ktorý je možné využiť zmysluplnejšie ... napríklad čo i len čítaním kníh... a hlavne v spoločnosti iných "nevirtuálnych ľudí", s ktorými však korona zakázala stýkať sa "naživo"...  

...čo sa týka diskusie na df., ako som po dlhšom čase zistil, sa veľa nezmenilo... sú diskutéri, s ktorými dokážem diskutovať a takí, s ktorými už nie...  
Súhlasí -era-, Kasafran


65.
označiť príspevok

Starý chren muž
   11. 4. 2020, 09:48 avatar
To je pravda.
Ale ja sa zatiaľ premáham a diskutujem aj s takými, s ktorými by som to nedokázal.
Súhlasí J.Tull, Kasafran


66.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 4. 2020, 14:01 avatar
Starý chren, zopakujem, čo som už v podstate písal - dokážem sa premôcť, ani ma to nestojí veľa premáhania, vzhľadom k tomu, že som sa naučil byť splachovacím a diskutovať aj s diskutérmi, ktorí nadávajú, urážajú, je mi však veľmi zaťažko diskutovať s takými, ktorí reagujú, jednoducho povedané nemyslením - nelogicky, používajú logické klamy.... stane sa, že tak robíme nevdojak mnohí, ale u niektorých ide o pravidlo... 
 
Súhlasí Kasafran


67.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 4. 2020, 14:09 avatar
J.Tull píšeš vlastne že nevieš uniesť kritiku . Opustiť ego . To by si sťažka mohol byt politik . Ani biletár a mnoho iných povolaní.

Možno si to len berieš osobne .

http://www.youtube.com/watch?v=22QHkH1Npp0 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Kasafran


72.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 4. 2020, 15:47 avatar
(67) Osvietený,
a utkvelo Ti v pamäti aspoň pár slov z toho všetkého, čo Ti Jaroslav Dušek akoby ušil na mieru...?
Súhlasí havran


75.
označiť príspevok

Čeka muž
   11. 4. 2020, 15:58 avatar
Kasafran osud ušil i Dušekovi na mieru

Takto treba na to . Rázne a okamžite

http://www.youtube.com/watch?v=lojrQB2XsZQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


81.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 4. 2020, 16:26 avatar
Kasafran, predpokladám, že si dal svoj súhlas len k videu /nie prvým vetám  /, s ktorým súhlasím tiež... vyjadroval som sa už viackrát podobne. Aj o tom je "byť splachovací", ktorým som sa naučil byť ako som písal aj v "66". Nadávky, urážky dokážem spláchnuť a nie sú mi prekážkou v diskusii, pokiaľ v nich je niečo aj k meritu veci... "Neviem" - je mi zaťažko však reagovať na "nemyslenie", pokiaľ je časté, až pravidlo. Napríklad keď niekto číta to čo si myslí, že je napísané a nie čo v skutočnosti napísané je. Stane, že človek prehliadne, zle pochopí, že koná takto, lenže sú diskutéri, ktorí v tom pokračujú a nedokážu pripustiť, že sa mýlili ani v tejto veci... vtedy mlčím...
 
Súhlasí Kasafran, havran


84.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 4. 2020, 17:17 avatar
(81) J.Tull,
som rád a vítam, že si si našiel čas opäť navštíviť toto DF a oživiť ho vkladom svojich myšlienok. Predpokladáš správne, ten súhlas som skutočne nedal úvodným slovám Osvieteného, ale myšlienkam Jaroslava Dušeka vo videu...


63.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 4. 2020, 09:03 avatar
Múdro, že vypadlo. Ale osud to, zdá sa, chcel predsa len inak
Súhlasí J.Tull


73.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 4. 2020, 15:51 avatar
(63) Era,
zmier sa s tým, že OSUD sa čím ďalej-tým viac stal a stále stáva pre stále väčšie množstvo ľudí bezmocným a .bezprávnym pojmom..


74.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 4. 2020, 15:54 avatar
Kasafran, zmierujem sa s tým podľa veršíka:

"A keď zaprú ducha, za pravdu im daj
a s ich duchom súcit maj."76.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 4. 2020, 16:03 avatar
(74) Era,
ja aj bez zapretia ducha a dokonca aj bez súcitu zvyknem dávať za pravdu každému, kto ju skutočne má...


77.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 4. 2020, 16:21 avatar
Škoda, že len ty, ocenený komunista volíš fašistov, a tak znehodnocuješ význam dobra.
Súhlasí Osvietený


78.
označiť príspevok

hokejis muž
   11. 4. 2020, 16:23 avatar
Lemmy prestaň šíriť nenávisť !
Osloboď sa od zla a staň sa dobrým !
Súhlasí Kasafran


79.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 4. 2020, 16:25 avatar
Fašista hokejkár, nenávisť medzi ľuďmi šíriš ty, keď brániš fakt, že komunista Kasafran volil fašistov.


80.
označiť príspevok

hokejis muž
   11. 4. 2020, 16:26 avatar
Lemmy zlo ťa ovláda, len útočíš, šíriš nenávisť !
Súhlasí Kasafran


82.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 4. 2020, 16:27 avatar
Čiže nemáš dôkazy pre to, čím ohováraš.


83.
označiť príspevok

hokejis muž
   11. 4. 2020, 16:28 avatar
Lemmy dôkazom sú tvoje nenávistné príspevky !
Súhlasí Kasafran


85.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 4. 2020, 17:50 avatar
76. Je pekné, že máš takú vieru. Kiež sa ti vždy aj splní


90.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 4. 2020, 23:38 avatar
(85) Era,
u mňa to nie je viera, ale presvedčenie. Skús pouvažovať, v čom spočíva ten rozdiel. Si otvorená hlava, ak pouvažuješ, určite na to prídeš...


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 18:35 avatar
Prečo by mala padať vlada netuším . Keby sa tak i stalo neviem prečo by mala nastupovať uradnícka vláda ?


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 18:57 avatar
Musíme to urobiť ako v tom zapadnutom meste v tom prachom zapadnutom hoteli kde prišiel turista a za 100 € si objednal izbu hotelier zobral stovku zaniesol ju pumparovi lebo mu ju dlhoval a pumpar rozradostený ju zaniesol do pneuservisu . Servisman dalším a dalším až sa dostala po prostitutku a ta ju dlhovala hotelierovi tak mu ju priniesla a ako mu ju podala prichadza turista že si to rozmyslel a tak mu hotelier vratil tu stovku a cele mesto bolo od tých čias bez dlhov turista tiež spokojne odišiel
Súhlasí Temnýmyseľ, Kasafran


36.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 18:58 avatar
Tak nejako nemecký turista zachraňoval toť nedávno Grécko.    
Súhlasí Kasafran


40.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 19:00 avatar
A celkom úspešne sa to podarilo . Keby nebolo Grecka nemáme v eurovale 400 miliard .


44.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 19:02 avatar
.. dá sa napísať, že keby nebolo vlády Smeru, tak nemáme v EU fondoch nečerpané € a terazky ich môžeme použiť na sanáciu ekonomiky. Neskutočne prezieravé to bolo od p. Fica, Neskutočne.     


50.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 19:07 avatar
To nás zachranilo . Treba zavriet Peleho že aj tak vela minul


51.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 4. 2020, 19:09 avatar
Ako povedal Kapitan Danko Slovensko by sa malo poriadne zadlžiť a robehnut to na hrača automatu triafajuc čiernu a červenú


55.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 19:20 avatar
Automatu?, Možno myslel na ruletu a na zelené políčko.      
Súhlasí Kasafran


70.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 4. 2020, 14:37 avatar
Dal som tomu väčšiu šancu . Respektíve menšiu . Lebo ruleta hrá na zelenom políčku s nejakou pravdepodobnosťou , ktorá je samozrejme proti hračovi inak by tam nestala . Ale automat ten sa nehrá je jedno či búcha hrač čiernu alebo červenú nič netriafa . Je to taká automaticka Baba Vanga predpoveď sa dozvieme až po tom ako sa udalosť odohrá    
Presnejšie povedané automat je podvod . Nie každý lebo jednoruký bandita vo Vegas z času na čas pustí i kralovskú sumu . Tie čo asocialov a nie len asocialov šklbali dlhé roky sú normálným legalizovaným podvodom . Keď to kvázi hrači nevedeli rozpoznať ok . Politici to však vedeli .


52.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 4. 2020, 19:15 avatar
Ukázalo sa, že všetko zle je na niečo dobré. To ako keď nestihneš lietadlo, ktoré sa potom zrúti.
Súhlasí Osvietený


57.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 4. 2020, 19:23 avatar
...a ešte furt si nasraný, že si ho nestihol.     
Súhlasí Kasafran
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:57,  tisice ludi v amerike coiernej pleti su multimilionari mufíku
dnes, 16:52,  Jamaron - Amerika (Official Video)
dnes, 16:47,  mufík dnes je už neskoro, amíkovo je v pjerdoli nemali si tam navoziť otrokov.
dnes, 16:46,  mufík len sfanatizovaný americký trol môže obhajovať násilie v amíkove. Žije oveľa...
dnes, 16:44,  Liberálni ľavicoví extrémisti zneužívajú zabitie černocha na páchanie bordelu, čo bola...
dnes, 16:44,  oni sa všetci sprchujú, slovensko je chudobné v jednej bytovke je jedna spoločná sprcha
dnes, 16:42,  áno
dnes, 16:42,  no podla teba by bolo riesenim oddeliť bielych od ciernych.......rasista tvojho kalibru ine...
dnes, 16:40,  absolutne nerozumieš mufíku......toto je demokracia a zaroven hriešny človek......inač to...
dnes, 16:31,  peter chcú ťa dostať
dnes, 16:24,  Stačí ked vysvetlíš bod 5) Ono totiž pokial z Biblie nikde nevyplýva právo na...
dnes, 16:22,  USA to je divoký západ. Štyroch zranených policajtov si vyžiadala streľba, ku ktorej...
dnes, 16:20,  Toto je pre amerických trolov náš vzor https://www.youtube.com/watch?v=m6S5S73ON68
dnes, 16:18,  Trumpa dokonca kvôli násiliu v USA schovali do bunkra :)
dnes, 16:17,  mufík ešte aj streľbu na policajtov dáva za príklad a označuje to len za akúsi hlúposť.
dnes, 16:17,  oddeliť rasy a 64 pohlaví a budeme sa bozkávať cez papier *29
dnes, 16:16,  Americký trol to je diagnoza ! Akékoľvek svinstvá týkajúce sa USa budú ospevovať a je...
dnes, 16:08,  https://i.ytimg.com/vi/7PtBxrzbFNA/hqdefault.jpg
dnes, 16:06,  ludia robia hluposti všade mufiku a hlavne tam, kde je demokracia......v rusku strielať na...
dnes, 16:03,  mufík to vidíme dnes, podpaľovanie, rozbíjanie, ničenie, strieľanie po policajtoch, útoky...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vždy buď k ľudom slušný, keď kráčaš nahor. Mohol by si ich stretnúť pri ceste nadol.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(310 102 bytes in 0,277 seconds)