Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nielen Jehovovi svedkovia čelia v Rusku problémom.

17
reakcií
162
prečítaní
Tému 22. septembra 2020, 01:49 založil Čeka.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Čeka muž
   22. 9. 2020, 01:49 avatar
Christensen, ktorého zadržali v máji 2017 na spoločnom čítaní Písma miestnej komunity Jehovových svedkov, sa mal dopustiť „organizovania činnosti extrémistickej organizácie“. Za takú je v Rusku od apríla 2017 považovaná aj Náboženská spoločnosť Jehovovi svedkovia.

Čítate správne: Tamojší Najvyšší súd ju zakázal a označil za extrémistickú organizáciu. Zároveň nariadil skonfiškovanie jej majetku.

„Včerajšie rozhodnutie Najvyššieho súdu Ruskej federácie zakázať aktivity Administratívneho centra Jehovových svedkov v Rusku na základe ,extrémizmu‘ by mohlo umožniť trestnoprávne stíhanie Jehovových svedkov proste len pre výkon bohoslužby,“ reagovala ešte v apríli 2017 Európska únia.

Jehovisti na zozname teroristov

Viacerí Jehovovi svedkovia boli zaradení na „zoznam teroristov a extrémistov“. Z približne 170-tisíc ruských veriacich tejto náboženskej spoločnosti malo podľa odhadov, ktoré sú ešte z februára, asi 5-tisíc ujsť do zahraničia.

Perzekvovaní boli v nacistickom Nemecku.

Aj v období Sovietskeho zväzu boli prenasledovaní. Ľudskoprávna organizácia Memorial, ktorá Christensena považuje za politického väzňa, upozornila na pozoruhodný paradox: „Je to absurdná situácia, keď Jehovovi svedkovia, odsúdení za sovietskeho režimu, sú uznaní ako obete politickej represie v súlade s Federálnym zákonom o nápravách z roku 1991 – a v rovnakom čase sú súčasní nasledovníci viery Jehovových svedkov posielaní do väzenia.“

Letničiari aj baptisti

Objavujú sa napríklad správy o rozhodnutiach úradov, ktoré zakazujú letničným či baptistickým seminárom prijímať študentov pod administratívnymi zámienkami.

Podľa nórskej ľudskoprávnej organizácie Forum 18, ktorá sa zaoberá náboženskou slobodou, na základe protimisionárskeho zákona v roku 2018 čelilo stíhaniu 103 jednotlivcov a 56 organizácií, ktoré viedli k udeleniu 129 pokút.

až v 50 prípadoch boli postihovaní letniční kresťania a v 39 baptisti.

Medzi stíhanými číselne dominujú protestanti rôznych denominácií, sú však medzi nimi aj 3 katolíci, niekoľko židov, harekrišnovcov, starovercov, mormónov či prívržencov hnutia Falun Gong. Došlo dokonca aj na jedného suspendovaného pravoslávneho kňaza.

V období rokov 2016 a 2017 zistila organizácia Forum 18 spolu 193 stíhaní pri 143 odsúdeniach. Ruské fyzické osoby môžu dostať pokutu od 5 000 (asi 69 eur) do 50 000 rubľov (693 eur), zahraničné fyzické osoby od 30 000 rubľov (415 eur) do 50 000 rubľov (693 eur) s možnosťou vyhostenia z krajiny.

Napríklad v januári 2019 dostali dvaja baptisti pokutu po 5 000 rubľov za to, že rozdávali náboženskú literatúru na autobusovej zastávke.

V marci 2018 jeden baptista napadol na ruskom Ústavnom súde, že bol potrestaný za pozvánku na veľkonočnú bohoslužbu, zverejnenú na sociálnej sieti. Ústavný súd sa pokúsil spresniť, ako má byť zákon vykladaný, čo právnici privítali, ale podľa Forum 18 sa to na aplikačnej praxi pozitívne prejaví až postupne...

Najzarážajúcejšie je, koľko energie a zdrojov ruské úrady či bezpečnostné zložky investujú do postihovania veriacich malých cirkví a náboženských spoločností. – Zdrojov, ktoré potom nepochybne chýbajú inde.

Rusko je krajina s relatívne vysokou kriminalitou. Podľa medzinárodnej štatistiky Úradu Spojených národov pre drogy a kriminalitu Rusko napríklad vykazuje ročne cez 10 vrážd na 100-tisíc obyvateľov (dvakrát toľko ako USA a desaťkrát toľko čo Slovensko). Pritom ide o krajinu s rozsiahlym bezpečnostným aparátom.

Nie je jasné, koľko vrážd spáchajú ročne baptisti či Jehovovi svedkovia, ale možno by k zníženiu vyššie uvedeného čísla (a tiež k zníženiu inej trestnej činnosti) prispelo, keby ruský štát presunul svoje zdroje z postihovania malých cirkví a náboženských spoločností k posilneniu prevencie a ochrany svojich občanov napríklad pred násilnou kriminalitou.

svetkrestanstva.postoj.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


2.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 9. 2020, 07:33 avatar
ruska politika je jedna veľka špina.....ktora sa vysmieva z demokracie a pri tom sa na demokraticku spoločnosť hrá.....raz darmo....je to štat s jasnou totalitnou minulostou....a myslenie ludi je este stale ovplyvnené....
Súhlasí Osvietený


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2020, 19:36 avatar
1, .... s tým súhlasím. Ale aj tak je podstatný rozdiel medzi prenasledovaním JS a inými. A to veľmi podstatný rozdiel.   


3.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   22. 9. 2020, 08:16 avatar
A tak je to spravne ak tak strasne nenaviditr rusko nechajte ich na pokoji nic vam nerobia nic od vas nepotrebuju maju vsetko nepotrebuju viest dobyvacne vojny ani nepotrebuju vas zhnity liberalny kapitalizmus


4.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   22. 9. 2020, 08:58 avatar
Ja som to tu niekde už písal dávnejšie. V podstate sa Rusko zameralo "bojovať" proti tzv. americkým náboženstvám a medzi ne zaradili okrem iných aj JS. To, že JS označujú za teroristov už zase poriadne preháňajú, keďže 99.9% JS sú mierumilovní ľudia. Naopak , ak považujeme za extrémizmus napr. to ,že nechajú zomrieť svoje deti ak by potrebovali krv, tak v tom s už dá s vládou súhlasiť.


5.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 9. 2020, 09:01 avatar
Možno sú pre nich "teroristami" z dôvodu, že odmietnu bojovať za Rusko so zbraňou v ruke...


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 9. 2020, 14:50 avatar
era to je fakt . Možno preto postavil tú obrovsku mešitu lebo tam sa neboja chmatnuť zbraň


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 9. 2020, 14:31 avatar
Johny Pravda 90 % obyvateľov USA sú kresťania .

Katolícke náboženstvo asi uznáš neprišlo z USA ale naopak .

Práve katolícke náboženstvo je v Rusku ťažko potierané.

Extremistická nenávisť pravoslavia v rusku voči katolíkom je neúprosná .

Papež do Moskvy jen tak nedorazí. Vliv pravoslavné církve na politiku v Rusku roste

Ani špičky nejdominantnějšího náboženství v Rusku tak nejsou nakloněné návštěvě z Vatikánu. „Už z dřívějších vyjádření jasně vyplynulo, že by návštěva nemusela vést k uhlazení třecích ploch, ale že by mohla některé otázky naopak více zvýraznit.”

Ruský svět

Jaký vliv má pravoslavná církev na chod Ruska? „Ten vliv v posledních letech permanentně roste. Ruská pravoslavná církev je používána jako poměrně účinný nástroj na prosazování státní politiky. Víme o tom, že je církev zapojena i do některých represí vládnoucího režimu vůči občanské společnosti nebo disentu obecně,” .

Ruská pravoslavná církev je velice důležitým propagátorem těch takzvaných tradičních, sociálně-konzervativních hodnot.

„Měli jsme tu například záležitost s odsouzením Pussy Riot. Ruská pravoslavná církev je velice důležitým propagátorem takzvaných tradičních, sociálně-konzervativních hodnot. Toho může vládnoucí režim využít ve svojí politice vůči sexuálním menšinám,” .

„Ruská pravoslavná církev je také důležitým propagátorem konceptu ruského světa, podrývajícího národní narativ ostatních zemí v ruském sousedství, které spadají do jejího kanonického území,”

plus.rozhlas.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2020, 19:33 avatar
4, ...... tá posledná argumentácia je od základu chybná. Stále dávate rovnítko: "Nepríjmeš krv, nutne zomrieš"!
Nie je to pravda. Ja už som vo svojom blogu písal, že ...... stonásobne a viac zomiera ľudí /či už u iných veriacich, a aj neveriacich/ v dôsledku istých každodenných skutočností, a predsa to nikto neoznačuje ako extrémizmus?! Alebo za niečo, čo by sa malo postihovať sankciami, zatváraním a podobne. Samozrejme, sú tu také prvky/kriminalita, vraždy, drogy a pod/ kde sa jednotlivci, skupiny postihujú, čo je úplne prirodzené.
Na druhej strane, prečo sa nikde nevie kresťan dočítať, prečo iní kresťania neakceptujú príkaz z Biblie o zdržiavaní sa krvi? Nakoľko to, čo môžme vedieť, z istých tvrdení/obhajoby/ je priehľadný a nelogický a nebiblický alibizmus.
Všetko je to o tom, že ak my nepochopíme čo krv v Písme predstavuje a prečo Boh dal od začiatku daný príkaz, tak je len samozrejme, že budeme mať stále nesprávny pohľad na JS a ich odmietanie krvi/transfúzie/.
S absolútnou istotou som presvedčený, že je to len o tom, že nikto nechápe danú, biblickú problematiku, mimo tých čo majú duchovné zmýšľanie a sú v Bohom, schválenom náboženstve. Sám som si tým prešiel, pretože aj ja som mal ten pohľad ako väčšina dnes. Je to akoby niekto chcel porozumieť nejakej, zložitej , vedeckej pravde z jadrovej fyziky, a pritom by išlo o laika, ktorý nemá ucelené poznanie v danej oblasti, ale len veľmi chabé, laické/osobné/ pohľady na nejakú oblasť jadrovej fyziky.
A tak je to i u kresťanov iného razenia,/mimo JS/ ktorý majú úplne nedostačujúce poznanie Písma, alebo nijaké!
Prax v 1 storočí je toho dôkazom. Vzdelaní, farizeji, saduceji, znalci Písma, členovia Sanhedrinu, vládcovia nemali takmer žiadne poznanie, .... a aj preto nespoznali svojho mesiáša a zabili ho. To ale neplatilo na tých, ktorých svet a už spomenutí "vzdelanci" považovali za "spodinu sveta", za "nevzdelancov, sektárov, tárajov"!
                           


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 9. 2020, 14:33 avatar
Ruská pravoslávna cirkev odmietla pápežovú návštevu v Rusku

Ruská právoslávna cirkev opätovne povedala jednoznačne “Nie” možnej návšteve pápeža Františka v Rusku. Metropolita Hilarion, zodpovedný za medzinárodné vzťahy, vyhlásil, že existuje v právoslávnej cirkvi stále “veľa biskupov, kňazov a veriacich, ktorí nie sú pripravení pápeža prijať.” Podľa Hilariona je preto takáto návšteva v dohľadnej dobe nereálna.

www.svetlosveta.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 9. 2020, 14:35 avatar
Pravoslávna cirkev tvrdo kritizuje Vatikán

Vysoký predstaviteľ ruskej pravoslávnej cirkvi nasadil voči Vatikánu veľmi tvrdý tón a pred nívštevou delegácie katolíckej cirvki v Moskve ostro kritizoval aktivity Vatikánu v Rusku. Celkom vylúčil, že by v dohľadnej dobe Rusko mohlo súhlasiť s návštevou pápeža.

Zároveň jednoznačne vylúčil, že by sa niekedy v blízkej dobe mohla uskutočniť schôdzka medzi pápežom Jánom Pavlom II. a hlavou ruskej pravoslávnej cirkvi patriarchou moskovským a celej Rusi Alexijem II.

Spory medzi ruskou pravoslávnou cirkvou a Vatikánom majú hlboké historické korene, ktoré sa naplno prejavili po kolapse Sovietskeho zväzu, keď pravoslávna viera v Rusku po rokoch reštrikcií nezvyčajne ožila.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 9. 2020, 14:43 avatar
Ruská nenávisť voči katolíkom má obludný rozmer .

Nuž i to je láska k blížnemu podľa agenta KGB Kirilla .

na strane druhej vystavba najväčšej mešity v Europe za peniaze daňových poplatníkov Kirilla nepohoršila ani tých 8000 ďalších .

Rusi majú nového patriarchu z KGB
Prvýkrát od pádu Sovietskeho zväzu majú Rusi novú hlavu pravoslávnej cirkvi. Stal sa ňou metropolita Kirill. S Božou pomocou i najmodernejšou technikou vybrala pravoslávna cirkev najdôstojnejšieho z dôstojných.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nuž i takéto je duchovno spolahlivého súdruha z KGB

Miliardár a verejne pristihnutý luhár
plus7dni.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nepoškvrnené zmiznutie

Trapasov v prípade patriarchu Moskvy a celej Rusi bolo hneď niekoľko. Stanica Serebrianyj dožď mu nie príliš lichotivú cenu udelila za nedávne „nepoškvrnené zmiznutie hodiniek“. Ortodoxný duchovný síce v kázňach a vo verejných vystúpeniach volá po skromnosti, ale sám zjavne luxusom nepohrdne. Začiatkom roka sa stal terčom posmeškov za to, že nosí hodinky značky Breguet za tridsaťtisíc dolárov. Kirill obvinenia označil za výmysly neprajníkov a vyzval kritikov, aby priniesli ako dôkaz aspoň jedinú fotku, na ktorej jeho zápästie zdobí drahý doplnok. A podarilo sa.


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2020, 19:39 avatar
9, ...... ale sú aj iné skutočnosti, ktoré sú ešte viac šokujúcejšie z dielne Ruského pravoslávia.
Tu už by som ani nepožil slová, že sú ctiteľmi Boha, .... a ak áno, tak boha tohto sveta.
Svet sa pohoršuje dnes na bigotnosti "kresťanov" rôzneho razenia.


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 9. 2020, 14:43 avatar
Blogeri zasurfovali po internete a na oficiálnej stránke patriarchátu našli v apríli staršiu snímku náboženského lídra s ministrom spravodlivosti Alexandrom Konovalovom. Na prvý pohľad počas rokovania naozaj nemal na ruke nič, ale podrobnejšia analýza fotografie priniesla zaujímavé odhalenie. Breguetky na zápästí síce chýbali, ale na vyleštenom povrchu stola sa zrkadlili. Pred zverejnením snímky teda zrejme zaúradovala tlačová služba a nie veľmi šikovne hodinky vyretušovala. Patriarchát nakoniec fotografiu stiahol zo svojej stránky a verejnosti sa ospravedlnil. Škandál pripravil o prácu zamestnanca tlačovej služby, ktorý bol údajne za retušovanie zodpovedný.           


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 9. 2020, 14:44 avatar
Tabakový metropolita?

Časť ruskej tlače tvrdí, že hlava ruskej pravoslávnej cirkvi vlastní aj ďalšie nehnuteľnosti, napríklad vilu vo Švajčiarsku aj nádherný moskovský apartmán s výhľa-dom na majestátny Chrám Krista Spasiteľa. Okrem toho sa venuje viacerým finančne dosť nákladným zábavkám, ako je chov plemenných psov, automobilové preteky či zjazdové lyžovanie v chýrnych strediskách. Priam sa natíska otázka - odkiaľ na to berie peniaze? Odpoveď zaváňa ďalším škandálom. Na začiatku deväťdesiatych rokov Vladimir Gunďajev, ako znie patriarchovo občianske meno, postúpil v cirkevnej hierarchii na post metropolitu a dostal sa medzi hŕstku ľudí, čo mali pod palcom cirkevné financie. Ako manažér sa jednoducho chytil. Podľa novín Moscow News sa s vervou pustil do dovozu cigariet a alkoholických nápojov. Využil pritom skutočnosť, že cirkev ako nezisková organizácia bola až do roku 1997 oslobodená od platenia spotrebnej dane. Konkurencia nestíhala. Na obvinenia, že náboženskú inštitúciu zneužíva na kšefty, súčasný patriarcha údajne odpovedal: „Nebudeme sa predsa brániť darom zo zahraničia.“ Darcovia boli naozaj štedrí. Ako svojho času tvrdila moskovská tlač, len v roku 1996 sa cez pravoslávnu cirkev a Gunďajevovu nadáciu Nika dostalo do Ruska osem miliárd cigariet. Nie náhodou šikovnému duchovnému prischla prezývka „tabakový metropolita“. Ten však obvinenia odmieta a označuje ich za politickú kampaň namierenú proti nemu. Po zrušení daňovej výnimky vraj Kirill presedlal na nehnuteľnosti, ropu a cenné papiere. Rôznia sa názory na to, kto mal najväčší osoh z jeho podnikateľských schopností. Podľa časti pozorovateľov profitovala hlavne cirkevná pokladnica, ďalší zasa tvrdia, že ani sám Gunďajev nevyšiel naprázdno. Sociológ Nikolaj Mitrochin odhadol v roku 2004 jeho majetok na jeden a pol miliardy dolárov, o dva roky neskôr The Moscow News písali dokonca o štyroch miliardách dolárov.


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 9. 2020, 14:44 avatar
Minulosť s tieňom KGB?

Na ceste k vplyvu a peniazom súčasnému patriarchovi mohli pomôcť aj slušné politické konexie. Už v časoch Sovietskeho zväzu údajne uprednostňoval štátne záujmy pred cirkevnými. Ako šéf pre vonkajšie vzťahy cirkvi v rokoch totality precestoval svet a v zahraničí odhodlane obhajoval moskovský režim. Pamätný je jeho horlivý prejav na medzinárodnom fóre v kenskom Nairobi, kde jednoznačne odmietol list disidentov o porušovaní náboženských slobôd a ľudských práv v Sovietskom zväze. Viacerí politológovia a historici jeho zahraničné cesty skôr ako s cirkevnou funkciou spájajú s členstvom v KGB. Vraj mal krycie meno Michailov. Patriarcha má úplne jasno aj v súčasných pomeroch na ruskej politickej scéne. „Putinova éra je Božím zázrakom,“ netajil sa sympatiami voči staronovému prezidentovi na februárovom stretnutí náboženských lídrov. Jednoznačné stanovisko zaujal aj pri marcovej protestnej akcii punkovej anarchistickej skupiny Pussy Riot. Jej tri členky vtrhli v marci do Chrámu Krista Spasiteľa a zaspievali krátku pieseň, v ktorej sa obrátili priamo k Panne Márii. „Zbav nás Putina,“ odkázali jej. Polícia ženy zatkla a hrozí im až sedemročné väzenie za výtržníctvo. Kirill neprejavil voči punkerkám žiadne kresťanské zľutovanie. „Robia satanovu prácu,“ zhodnotil ich protest.
Prísnejšie tresty

Ak budú poslanci Dumy dostatočne promptní, tresty za protestné akcie v chrámoch budú zrejme ešte väčšie. Ruský zákonodarný zbor by už v septembri mohol na návrh politika vládneho Jednotného Ruska Alexeja Žuravľova odhlasovať sprísnenie článku 282 Trestného zákonníka o vyvolávaní nenávisti a šírení extrémizmu. „Novela presnejšie definuje tento priestupok a napríklad umožní priviesť k spravodlivosti organizátorov ceny Strieborná topánka,“ vysvetlil svoj zámer snaživý člen parlamentu. Patriarchát jeho iniciatívu okamžite ocenil. „Takéto podujatia majú za cieľ rozvrátiť spoločenské zriadenie, ponížiť jedných a vyzdvihnúť druhých,“ uviedol šéf oddelenia vzťahov medzi cirkvou a verejnosťou Vsevolod Čaplin. „To môže priviesť spoločnosť na pokraj občianskej vojny.“


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 9. 2020, 14:46 avatar
Nuž Pussy riot si dovolili v kostole priveľa prosili pannu mariu aby ich pred Putinom ochránila a zlom .

Dostali za to mnohoročný žalar v gulagu


15.
označiť príspevok

gabriel pb
   22. 9. 2020, 15:36 avatar
krém na ruky
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:26,  33, ........ môžeme aj duby váľať. Dnes sa nezakazuje nikomu pracovať, ani v sobotu a ani v...
dnes, 03:12,  Pribudli... *51*52*53*54*39
dnes, 02:08,  Zvierata Boh sudiť nebude, to je taký pud, alebo čo. Človek vie dobre čo robí a ma aj...
dnes, 02:00,  Ale sranda je že pobludili aj zvieratká...
dnes, 01:57,  Edo veru, celý svet je už pomaly Sodoma a Gomora........Boh ľudí takto nestvoril....Oni...
dnes, 01:49,  Ondro veď to píšem keď ich boh chce trestať a súdiť ja mu nebránim , keď ich takých...
dnes, 01:46,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/122361244_4371754562851019_5951690858296958742_n....
dnes, 01:42,  Edo, ani ja ich nesúdim, Božie Slovo ich súdi. Oni samozrejme nemusia eriť v Boha, ale je...
dnes, 01:42,  Z domova Veľa práce s náhodami „Najprv ťa ignorujú, potom sa ti smejú, potom s...
dnes, 01:35,  No to čo si to ten pápež zase dovolil??? Je on vôbec katolík?*13*13*13 Chromík už je...
dnes, 01:33,  Príde Krištof a zase bude o kus pápežskejší *13
dnes, 01:32,  Osobne neviem posúdiť či treba lesbičku či geya trestať upáliť alebo vyvrhnuť na okraj...
dnes, 01:25,  Ondrej ja nepíšem či je to správne ani či je to proti bohu alebo biblii. Iba som odcitoval...
dnes, 01:20,  To je proti Bohu. Je ine to tým ludom tolerovať, nech si doma robia čo chcú....Tí ľudia by...
dnes, 01:19,  Americké úrady začínajú vyšetrovať nedávno zverejnené e-maily ohľadom obchodných...
dnes, 01:09,  Hoaxy a podvody - Polícia SR HOAX: POLÍCIA NIE JE OPRÁVNENÁ POKUTOVAŤ NENOSENIE...
dnes, 01:03,  “Sú božími deťmi a majú právo na rodinu”, citujú pápeža svetové médiá. Podporu...
dnes, 00:59,  (všimol si aj na Slovensku trpiaci ruský emigrant Jevgenij Paľcev). Donald sa po zhliadnutí...
dnes, 00:57,  Papež by mal čitať Božie Slovo.... Božiu pravdu zamenili za lož a korili sa a slúžili...
dnes, 00:57,  Reku starý kolchozník Lukašenko sa vzorne stará o bieloruské sady!!!! No a potom sa naši...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Úspech v manželstve nezáleží len na tom, aby sme našli toho
pravého partnera, ale hlavne na tom, aby sme my sami boli tou pravou osobou.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(121 897 bytes in 0,203 seconds)