Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nie všetci ľudia pochádzajú od Boha

26
reakcií
1474
prečítaní
Tému 2. augusta 2012, 01:23 založil Antidogmatik.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   2. 8. 2012, 01:23 avatar
Odkiaľ pochádzali teda tí ľudia?
Možno nám túto záhadu vysvetlí sv. Ján vo svojom evanjeliu 8/47. Podľa neho nepochádzajú všetci ľudia od Boha.
A ešte jeden argument svedčí preto, že Adam nebol prvý. Presnosť zápisov biblických udalostí. Keby Pán bol poslal Kaina preč aj s jeho sestrou, s ktorou sa mal oženiť, bolo by to v Biblii určite zaznamenané.
Že Adam nebol prvý ani jediný sa autor Knihy duchov dozvedel od mŕtveho. A Biblia dokazuje, že je to pravda.
No nielen Pán zakazuje styk s mŕtvymi. Zakazuje ho i katolícka cirkev. A zakazuje ho z rovnakých dôvodov ako Pán. Ľudia sa od mŕtvych, ktorí sú schopní komunikovať s našim hmotným svetom dozvedajú skutočnosti, ktoré sú v rozpore s cirkevnými dogmami ba i s Bibliou.


2.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   2. 8. 2012, 01:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Krištof
   4. 8. 2012, 17:57 avatar
1. V Jn 8, 47 sa zrejme nehovorí o tom, kto stvoril ľudí. To sa určite hovorí v Gn 1, 25-26. Alebo Zach 12, 1: "Hovorí Pán, ktorý rozostrel nebesá, založil zem a utvoril ducha v človeku." Alebo si to snáď máme predstaviť tak, že niektorých ľudí stvoril Boh a iných mimozemšťania? To asi ťažko. Jn 8, 47: "Kto je z Boha, počúva Božie slová. Vy nepočúvate, lebo nie ste z Boha." To by mohlo znamenať, že nie sú duchovne v súlade s Bohom, nie sú z Boha, nepočúvajú Božie slová. Môžu byť v súlade so svojím egom alebo aj diablom, preto "nie sú z Boha". (Porov. Jn 8, 44)

Je pravda, že Biblia odmieta špiritizmus, tzv. uctievanie predkov, komunikáciu s mŕtvymi a pod. To je však niečo iné ako úcta k rodičom, alebo napríklad sviatok "dušičiek" a zádušná omša za zosnulých. Ef 6, 2-3: "Cti svojho otca i matku, to je prvé prikázanie s prisľúbením: Aby ti dobre bolo a aby si dlho žil na zemi." Podobne Pr 23,22: "Poslúchaj svojho otca, ktorý je ti rodičom, a nepohŕdaj svojou matkou na jej staré dni!" Alebo 1Tim 5, 4: "Ale ak má niektorá vdova deti alebo vnúčatá, nech sa predovšetkým ony učia mať úctu voči svojej rodine a odplácať rodičom svoj dlh, lebo to je milé pred Bohom." Toto sú zásady vo vzťahu k rodičom, pokiaľ sú nažive.
A samozrejme môžeme sa pomodliť za to, aby daná duša našla "večný pokoj" a pod. Avšak nejako vyhľadávať kontakty s tou dušou, dušami mŕtvych, s duchmi a pod., to nie je správne. Treba vidieť rozdiel medzi týmto svetom a tamtým a žiť tu. Nechať "mŕtvych" na pokoji. Je riziko, že dôjde ku kontaktu so zlými duchmi, démonmi a pod. Modliť by sa mal človek len k Bohu, Ježišovi, niektoré cirkvi pripúšťajú aj k Božím anjelom (Michal, Gabriel...) alebo k nejakému svätcovi a pod.


3.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 8. 2012, 16:54 avatar
Antidogmatik,
Tvoja informácia o výroku sv. Jána, ktorý vo svojom evanjeliu 8/47. tvrdí, že všetci ľudia nepochádzajú od Boha, vzbudila môj záujem... Ak môžeš, odpovedz, či a ako/čím toto svoje tvrdenie ďalej zdôvodňuje?
Podľa tohto výroku by, totiž, mohol byť sv. Ján považovaný za jedného z "bohorúhačov" pochybujúcich o "stvoriteľovej" jedinečnosti...


7.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   2. 8. 2012, 20:45 avatar
Ahoj, Kasafran, čím sa čo zdôvodňuje v Biblii ťažko najdeš, ale najdú sa tam celkom pozoruhodné veci. (O niektorých sa zmienim v ďaľších témach.) No teraz na tvoju otázku uvádzam z Biblie ďalši pozoruhodnosti súvisiace s témou. Takže: Pri pozornom štúdiu Nového zákona s hrôzou zistíme, že ani zvestovanie evanjelia nerobil Svätý Pavol dobrovoľne. Vo svojej 1. epištole (Liste) Korinťanom 9/16 nám oznamuje, že keď zvestuje evanjelium, nemá sa čím chváliť, lebo to musí robiť, no bolo by mu beda keby evanjelium nezvestoval. Zároveň sa v 19 priznáva že jeho úlohou je získať čo najväčšie množstvo.
Takže je oprávnená otázka prečo? Prečo sa nemá čím chváliť. A prečo by mu bolo beda, keby nezvestoval? Veľmi podozrivá je požiadavka získania čo najväčšieho množstva.
Naozaj pozoruhodné.
Ani Kristus nie je dobrý lebo v Roháčkovom preklade Biblie je napísaná Ježišova odpoveď istému človeku: „A on mu riekol: ,čo ma nazývaš dobrým? Nikto nie je dobrý, iba jeden Bôh (Matúš 19/17.)? V niektorých iných Bibliách je formulácia odlišná. Zrejme sa niekomu nepáčila. Napríklad v českej ekumenickej Bibli je napísané: „ Proč sa mně ptáš na dobré? Jediný je dobrý!“ Týka sa to Ježiša, že nie je dobrý.
Vyplýva to zo Zjavenia sv. Jána 6/9 – 11, kde protestujú duše zabitých pre slovo božie: „A kričali veľkým hlasom a vraveli: ,Až dokedy, Samovládca, svätý a pravdivý, nesúdiš a nepomstíš našej krvi na tých, ktorí bývajú na zemi?‘ A bolo dané jednému každému dlhé biele rúcho, a bolo im povedané, aby odpočívali ešte krátky čas, až sa doplní počet aj ich bratov, ktorí majú tiež byť zabití ako aj oni.“ Podozrivé, čo? Kde tu je sľúbené kráľovstvo nebeské a blaženosť v ňom? A prečo všemohúci Kristus požadoval, aby pre neho umierali nevinní ľudia? Asi dvakrát som na DF napísal poznámku o nábore duševných otrokov cirkvou svätou pre nehmotné dimenzie. Takže tu nejde o vôbec o nejaké nezmyselné fantazírovanie, ale o celkom reálnu možnosť.


8.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 8. 2012, 20:49 avatar
jediny je dobry ? a kto je potom trojjediny ?


9.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 8. 2012, 20:51 avatar
kokso,nicomu uz nerozumiem,total psycho


10.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 8. 2012, 21:05 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=572CmMA6-Rk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

esteze clovek vymyslel kavu a cukor,inac by ma tu drblo


11.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   2. 8. 2012, 23:49 avatar
No vidíš salbea, sám Ježiš popiera v Biblii trojjedinosť.


21.
označiť príspevok

prairelabster
   9. 8. 2012, 08:26 avatar
antidogmatik, nechápem teraz celkom presne, prečo taký vzdelaný a inteligentný človek, ako Ty, dáva do súvislosti revolúciu, o ktorú sa pokúsil Ježiš z Nazaretu proti organizovaným zločincom z Cirkvi..
alebo Ti vyhovuje, že Jeho meno je zneužívané na "predaj vzdušných zámkov"? a tebe sa tak otvára priestor na obyčajné babské klebety? prečo stále omielaš súvislosť Ježiša a Biblie.(z toho dovodu, akým argumentujú napr. obhajcovia fašistického Maďarska, keď sa oháňajú časmi Uhorska, lebo do moravskej Samovej ríše sa boja nahliadnuť?)
dielo Ježiša a Biblia nemajú nič spoločné, okrem vyššie uvedeného dovodu. si to už uvedom, a chop sa poriadnej roboty.


23.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   9. 8. 2012, 10:36 avatar
prairelabster 21. Preto, že ja na DF-ku neprezentujem nejaké bludné predstavy, ako niektorí iní, ale držím sa Biblie, čiže Nového zákona alebo aj nového testamentu. Spolu zo Starým zákonom sa tieto spisy nazývajú aj božím slovom. A Nový zákon je celý len o Ježišovi. Takže nehnevaj sa, ale nerozumiem ti.
Súhlasí orsyy


24.
označiť príspevok

orsyy žena
   9. 8. 2012, 10:43 avatar
tak tak. to je kríž geniálnosti. ťažko rozumieť výnimočným. hlavne sa výnimoční navzájom ťažko porozumejú.  


25.
označiť príspevok

pajko
   9. 8. 2012, 10:44 avatar
to je tvoje mobilné číslo?


26.
označiť príspevok

orsyy žena
   9. 8. 2012, 10:45 avatar
ahoj, nerozumiem otázke.


27.
označiť príspevok

pajko
   9. 8. 2012, 10:47 avatar
to číslo, čo máš v profile je tvoje? lebo sa naň nemožem dovolať.
aj ja mám rád sex cez telefón


14.
označiť príspevok

Krištof
   4. 8. 2012, 18:03 avatar
7. Pavol mal skôr akúsi morálnu povinnosť voči Bohu hlásať evanjelium. 1Kor 9, 17: "je to služba, ktorá mi je zverená." A 1Kor 9, 23-25: "A všetko robím pre evanjelium, aby som mal na ňom podiel. Neviete, že tí, čo bežia na štadióne, bežia síce všetci, ale iba jeden dosiahne víťaznú cenu? Bežte tak, aby ste sa jej zmocnili. A každý, kto závodí, zdržuje sa všetkého; oni preto, aby dosiahli porušiteľný veniec, my však neporušiteľný."

K tomu Mt 19, 16-17 (a tiež Mk 10, 17-18 a Lk 18, 18-19). Všimnime si, že Ježiš tam nehovorí, že "nie je dobrý", ani že "nie je Boh". "Tu k nemu ktosi pristúpil a pýtal sa ho: "Učiteľ, čo dobré mám robiť, aby som mal večný život?" On mu povedal: "Prečo sa ma pýtaš na dobré? Len jeden je dobrý." Teda Ježiš nepovedal, že on nie je dobrý a že nie je Boh. Skôr tým mohol naznačiť, či si dotyčný uvedomuje, kto Ježiš v skutočnosti je, že nie je len ľudský učiteľ, lež niečo iné. Podobne aj pri tejto verzii textu: "Dobrý Majstre, čo činiť, aby som sa stal dedičom večného života? A Ježiš mu od­povedal: "čo ma nazývaš dobrým? Nikto nie je dobrý, iba jeden Boh." Teda ak je Ježiš dobrý - podľa toho, ktorý ho tak nazval, tak nie je len "majstrom", lebo "nikto (ani majster) nie je dobrý, iba jeden - Boh." Ježiš sa vždy prezentoval ako ten, kto úzko súvisí s Bohom Otcom, je s ním jedno.

"A prečo všemohúci Kristus požadoval, aby pre neho umierali nevinní ľudia?"

Nepožadoval to. Niektorí ľudia napr. v Rímskej ríši prenasledovali a vraždili kresťanov. Kristus im to nekázal, ale oni to robili. Mali v tom slobodu, neboli ešte súdení, ani im neboli v tom robené prekážky. Sloboda však súvisí aj so zodpovednosťou. Teda odsúdení by boli až po súde, či už ich osobnom alebo poslednom. "Vtedy sa spravodliví zaskvejú ako slnko v kráľovstve svojho Otca." (Mt 13, 43)


15.
označiť príspevok

Krištof
   4. 8. 2012, 18:22 avatar
"A prečo všemohúci Kristus požadoval, aby pre neho umierali nevinní ľudia?"

Ak nebola iná cesta, ako hlásať evanjelium, iba tak, že pri tom budú ľudia prenasledovaní a vražení, tak pre pravdu a lásku mali obetovať aj svoj život. Preto aj to: "Kto ide za mnou a nenesie svoj kríž, nemôže byť mojím učeníkom." (Lk 14, 27)
Ježiš tým zdôraznil, že stať sa učeníkom je vážna zodpovednosť. Byť jeho učeníkom nesie so sebou možnosť ťažkostí a prenasledovania. Bez toho, aby učeník "niesol svoj kríž", by tie ťažkosti a prenasledovanie nezvládol. Je zrejme rozdiel medzi obyčajným veriacim a takýmto učeníkom.


16.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   4. 8. 2012, 23:05 avatar
Krištof 15, veď sa trochu kontroluj. Cituješ ma že: "A prečo všemohúci Kristus požadoval, aby pre neho umierali nevinní ľudia?" A vzápätí jeho všemohúcnosť popieraš. Alebo tvrdíš, že je všemohúci, ale pri tom totálny debil lebo hoci je všemohúci nedokázal (alebo nechcel)nájsť bezbolestnú cesto preto aby sa stalo čo chcel. Medzi tým si musíš vybrať. 1. Je všemohúci, a potom je tvoje vysvetlenie, prečo preňho umierali nevinní ľudia, pritiahnuté za vlasy. 2. Alebo nie je všemohúci, a potom všetci tí, čo ho za všemohúceho vyhlasaujú sú podvodníci a klamári. 3. Alebo platí to o všemohúcom debilovi. 4. Sú aj ďalšie možnosti, ale nebudem ich uvádzať, aby som niekoho neurazil.


17.
označiť príspevok

Krištof
   5. 8. 2012, 09:22 avatar
Kristova moc neznamená konať tak, ako si to predstavuje antidogmatik :-P Ako som už naznačil, Boh tým ľuďom, čo napr. v Rímskej ríši prenasledovali a vraždili kresťanov, spravidla ponechal slobodu, nerobil im prekážky, ani ich predčasne neodsúdil. Sloboda je dôležitá, aby každý robil to, čo chce a niesol za to dôsledky, či už dobré alebo zlé. To by sa malo prejaviť na súde, osobnom alebo poslednom. Bez slobody by boli ľudia len akési roboty, a to zrejme nechcel. Boh je zrejme božsky trpezlivý. My ľudia máme sklony hneď reagovať na krivdy, hneď chcieť "spravodlivosť" a pod. Ale Boh dáva tým ľuďom šancu až do konca ich pozemského života.

Takisto Boh nemení spravidla ani prirodzenosť tohoto sveta, zeme. Nie je to raj či nebo, je tu dobré i zlé, aj utrpenie a smrť. Žiaľ, niekedy si ľudia navzájom robia aj zbytočné utrpenie, keď si ubližujú a pod. Ale inak je to podobne ako v škole, alebo v športe. Tam tiež nie je všetko "bezbolestné", treba sa učiť, alebo ťažko trénovať, človek je podrobený výchove, alebo námahe, potu a odriekaniu. No má to neskôr význam pre vzdelanie, rast, mimoriadne výkony, úspechy a celkovo ďalší život daných jedincov. Boh nebude meniť prirodzenosť tohoto sveta len preto, že niektorí nerešpektujú čosi ako slobodu vierovyznania. Hoci aj do toho výnimočne môže zasiahnuť, ako keď anjel oslobodil apoštola Petra z väzenia. (Skutky 12, 6-11)


4.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 8. 2012, 17:36 avatar
asi Janicko myslel na nefilimov


5.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 8. 2012, 17:42 avatar
inac,ja sa ich bojim jak svina
zidia nepochadzaju od nich ? bo zidov sa bojim tiez


6.
označiť príspevok

Malvínka žena
   2. 8. 2012, 19:57 avatar
V 21 st. ľudia už veria iným veciam


12.
označiť príspevok

flámo muž
   3. 8. 2012, 00:06 avatar


18.
označiť príspevok

zajomato
   9. 8. 2012, 07:24 avatar
náboženstvo je sociologická kategória a debata o jej aktualizácii odráža okrem osobných ambícii a charaktere jednotlivých respondentov aj momentálnu spoločenskú atmosféru, bohovia sú v to nevinne


19.
označiť príspevok

zajomato
   9. 8. 2012, 08:20 avatar
boha stvoril človek na svoj obraz


20.
označiť príspevok

majomajo muž
   9. 8. 2012, 08:22 avatar
a niektorých niekedy pod obraz boží......    


22.
označiť príspevok

prairelabster
   9. 8. 2012, 08:29 avatar
JEŽIŚ Z NAZARETU SA PRED DVESTISÍC ROKMI POKÚSIL O ŠTÁTNY PREVART NABÁDANÍM CHUDOBNÝCH DO BOJA PROTI VTEDAJŠEJ CIRKVI. NAKONIEC HO OZNAČILI ZA "KRISTA", ABY SA LEPŠIE "PREDÁVALO" JEHO MENO.
TO JE VŠETKO A CELÁ PRAVDA. ostatné sú len výhovorky, aby ste nemuseli robiť nič poriadne.. takže, hajde do práce

arbeit macht frei
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:58,  Čo takto sa spýtať priamo Kotlebu, ako skutočný novinár a nedomýšlať si, ako skutočný...
dnes, 13:57,  Nelegálne tábory ? Súvislosť s cigánskymi osadami u nás ?
dnes, 13:57,  strana bager už nekupovala obleky nové
dnes, 13:56,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/84262683_2544395129153022_2348083754871816192_n.j...
dnes, 13:54,  https://plus7dni.pluska.sk/domov/zbieral-bager-aby-vycistil-osadu-kam-kotleba-ulial-peniaze-ktore...
dnes, 13:53,  Marian Kotleba - človek, ktorý si ctí staré osvedčené tradície (klame, kradne a mláti...
dnes, 13:51,  blabotať je bociansky jazyk a tomu rozumieme, bocian chce iba rybu
dnes, 13:49,  @42 - To myslis vazne? Kde a ako uhybam? Jednoducho nechces alebo nevies pochopit o com pisem....
dnes, 13:46,  Francúzsko zlikvidovalo nelegálny tábor, žilo v ňom viac ako 1400 migrantov...
dnes, 13:45,  a to je prvý krok aby si prekročil kaluž
dnes, 13:44,  Kikakika osobne si myslím že si žiadne trestné oznámenie neposielala . Trestne oznamenie...
dnes, 13:44,  Nerozumiem.
dnes, 13:43,  kto nemá v srdci má v kostiach
dnes, 13:43,  Totaliťák ondrej tu sú ľudia prenasledovaní za názor a ty milovník totality to podporuješ.
dnes, 13:41,  teolog, tak teda sú JS "Boží ľud" alebo niesu? Raz píšes proti nim ,neskor zase...
dnes, 13:39,  Nerozumiem.
dnes, 13:38,  pôžička je tvoje detstvo a za detstvo sa platia dane
dnes, 13:37,  Svet BORATA Sprostosti XXL: Farebná jesenná hrabparáda Po jeseni prichádzame s novým...
dnes, 13:36,  Nerozumiem.
dnes, 13:36,  Slovania tu boli skôr ako dinosaury And winner is... Emília Blážová, fenomén sociálnych...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čo si nevysvetlil slovami, palicou nevyjasníš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(102 755 bytes in 0,436 seconds)